Goltfusz Hot Rods Debuut People of Note Muziek Allerhande a taal. i Theater: Man en Macht EphraimPolitiek toneel 7 hoe voL I donderdag Muziek en toneel Bioscopen 2 7 JANUARI 19 7 7 UITWIJZER 13 :ig •en- as. o I Ijs* caine >en een hun integriteit en S- in smaak- zamelde :pten uit lelijk te Iets voor maken Over maak- dden, re dingen men n maak Leden van het kamermuziekensemble People of Note bijeen tijdens een repeti tie die voorafgaat aan hun debuutoptre- den van komende zaterdag. I Muzikale lezing Muziekcentrum Het Duintje, Kleine Sparrelaan 7 in Bennebroek- zet kamende zaterdagavond het winterprogramma voort met een lezing te geven door Jan Nuehelmans. Het onderwerp is de middeleeuwse muziek en instrumenten in Spanje. Nuehelmans belicht dit aan hand van dé miniaturen van Cantigas van Alfonso el Sabio die in de 13e eeuw leefde. Aanvang 20.15 uur. Vanwege het klein aantal beschikbare plaatsen verdient telefonische reservering de voorkeur. Men kan het muziekcentrum bellen onder no. 02502- 6126. Dit ruim 21 jaar oude toneelstuk is niet op alle punten meer actueel maar in de opzet van André van den Heuvel is het beslist wel de moeite waard te gaan zien. Er wordt uitstekend geacteerd, voor Kitty Janssen die 25 jaar op de planken staat, een waardig jubileum stuk. Joris Diels heeft de regie. werken gespeeld van Carl Heinrich Graun, Giovanni Battista degli Antoni, Georg Böhm, Johann Joachim Quantz, Arcangelo Corelli en Georg Philipp Telemann. Jeugd en Muziek. In cultureel centrum De Egelantier, ingang Gasthuisvest 47 in Haarlem, verzorgt stichting Jeugd' en Muziek zaterdagavond een extra kamermuziekavond die om 20.15 aanvangt. Een trio, samengesteld uit Thijs Kramer (viool), Dima Polak (altviool) en Iris van Eek (cello) speelt werken van Albert Roussel, Beethoven en Max Reger. Dit concert is als gebruikelijk weer gratis toegankelijk. Scheijbeeck. In Huize Scheijbeeck aan de Velserweg in Beverwijk verzorgt Stichting Theater Beverwijk zondagmorgen een koffieconcert m.m.v. het Dissonanten-ensemble. Aanvang 11.30 uur. Punkrock. Al maandenlang is het duidelijk dat er in Engeland een nieuwe, mogelijk toonaangevende muziekrage aan het ontstaan is. In kleine, benauwde clubs genieten honderden, vaak zeer jonge mensen van de simpele, energieke vier- of vijfakkoorden-rock van vreemduitgedoste eveneens nog zeer jeugdige musici. Niet alleen de directheid van hun muziek, ook hun uitlatingen en kleding ontlokken kritiek aan de ouderen. Precies als in de dagen dat de Beatles en de Stones voor het eerst opvielen, storten ook nu de media zich op het nieuwe verschijnsel. Zo wist punkster een punk is een stuk schorem Johnny Rotten in een maar liefst vier uur durend interview voor de BBC alles omver te halen wat maar enigszins heilig heet te zijn, waarop zijn platenmaatschappij het contract met zijn Sex Pistols verbrak. De beste en meest bekende punkband naast de Pistols is Eddi The Hot Rods. Zij zijn aanstaande zondagmiddag te zien in Jeugdcentrum Tioli aan de Laan van Angers in Haarlem-Schalkwijk, dat opnieuw blijk geeft snel in te springen op nieuwe .ontwikkelingen. Aanvang 14 uur. De Hot Rods spelen rock in een zeer hoog tempo, waarbij voorzanger Barrie Masters bloedstollende klanken en een spectaculaire show voor zijn rekening neemt. Het geheel heeft veel weg van de muziek die de Who en de Stones- in het begin van hun loopbaan brachten. De verdere bezetting: Paul Gray (bas), Steve Nicol (drums) en Dave Higgs (gitaar). Sherrybodega. De riverboat Jazzband uit Noord-Holland speelt vrijdagavond in De Gravin, sherrybodega in de Gravinnesteeg in Haarlem. Aanvang 22 uur. De stijl is hoofdzakelijk dixieland met een enkel uitstapje naar latin- american. Volgende week dinsdag (22 uur) keren The Pink Elephants weer terug met hun vrolijke oude stijl. Rhythmclub. Jazzclub Noordwijkerhout is het komende weekeinde weer actief. De club verzorgt zaterdagavond (21.30 uur) een optreden van Jack Redler’s Rhythmclub in een der zalen van hotel Van der Geest in de Zeestraat in Noordwijkerhout. Dit Haagse softswingcombo wordt geleid door de vibrafonist Jack Redler, pseudoniem voor Jaap Redelaar. Flip Willemse speelt gitaar en voorts bestaat het combo uit Hans van Riet, bas en Arie Groeneboom, slagwerk. Voor deze avond zijn twee gasten aangetrokken, te weten Fred Katee (saxofoon en klarinet) en de zangeres Jeanet Qordee. De stijl van Jack Redler’s Rhythmclub heeft sterke verwantschap met die van de Millers. keer dat dit gezelschap in Europa te zien is. De toeschouwers kunnen kennisne men van de zeden en gewoonten in dit kleine Afrikaanse land met zijn ver schillende etnische groepen. De meegeno men instrumenten, zoals fluit, balafon, Cora en tamtam worden virtuoos be speeld. Het optreden moet dan ook een lust voor oog en oor worden vanwege de fascinerende muziek, wervelende dans en kleurrijke dracht. Deze Feeërie Afri ts de derde voorstelling in de folklore-serie die het Concertgebouw dit seizoen op de planken brengt. Perspekt. Wie nog niet met Perspekt heeft kennisgemaakt, het steeds serieu zer ogende technische theatergezelschap uit Haarlem, kan vanavond en morgen avond terecht in de Stadsschouwburg Haarlem waar een voorstelling wordt gegeven van Shorts. In het eerste van de twee korte en zelf gemaakte stukken waaruit Shorts bestaat, krijgen we de concurrentiestrijd te zien op een Vlaam se Kermis tussen verschillende exploita- ten. Dit deel, dat Palais Mondo Bizarre Solidariteit. Het nog jonge toneelgezel- v Schap De Voortzetting brengt dit week einde (vrijdag en zaterdagavond) de voorstelling Man en Macht in de To neelschuur in Haarlem in première. Man en Macht gaat over het abstracte begrip van de internationale solidariteit. De Voortzetting stelt zich de vragen wie moeten er solidair zijn, wat is de inhoud van dit begrip en hoe moet solidariteit er uit zien. Er is gekozen voor een manifestatie achtig karakter dat flexibel in zijn vorm en inzetbaarheid moet overkomen. Zo wordt het stuk opgebouwd in politieke anekdotes die worden verbonden door korte teksten en liederen. Elke scène I laat zien hoe iemand uit. de onderdrukte r en uitgebuite klasse omgaat met de maatschappelijke werkelijkheid waarin f hij leeft. Het gegeven is internationaal gesitueerd: van de sociaal-democratische landen als Italië en de Bondsrepubliek tot de fascistoïde staten in Zuid-Amerika. ka. De Voortzetting heeft voor dit onder werp gekozen omdat de groep van me ning is dat over solidariteit de nodige misverstanden leven. Men wil duidelijk maken dat de strijd van de uitgebuite klasse „daar” in wezen dezelfde is van de arbeidersklasse „hier”. Bovendien wil men de mythevorming op dit punt door prikken nu het begrip solidariteit steeds meer een verkeerde bijklank krijgt. De Voortzetting is van mening dat het be grip zijn essentiële betekenis verliest nu het gebruikt wordt door reactionaire po litieke organisaties en wil de vroegere betekenis, die heel nauw verbonden is met de emancipatie van de arbeiders klasse, weer naar voren halen. orkest heeft op de verschillende concerten dat het reeds in Haarlem heeft gegeven, steeds een bijzonder goede indruk gemaakt. Fiori Musicali bestaat uit Pieter d’Hont, barokhobo; Chris Farr, klavecimbel; Lidewij Scheifes, barokcello en Baldrick Deerenberg, blokfluit, allen nog jonge maar zeer gerenommeerde musici die hun specialisme zoeken in het authentiek uitvoeren van barokmuziek. Op het concert in Overveen worden Stravinsky. De Pool Jerzy Katlewicz zet deze week zijn gastdirigentschap bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest voort met een uitvoering in de C-serie. Hij leidt het orkest in de Chromatische Fantasie van Sweelinck in een orkestratie door Van den Sigtenhorst Meyer, het Vioolconcert van Stravinsky, in Mein junges Leben hat ein End van Sweelinck in een instrumentatie van Jan Mul en tenslotte de Pini di Roma van Respighi. Solist in het vioolconcert is de eerste concertmeester van het NPO, Gijsbert Beths. People of Note. Haarlem is sinds kort een nieuw kamerensemble rijk, People of Note genoemd. Oprichter is James Gordon, de slagwerker en paukenist van het NPO die een groep van ongeveer 15 musici om zich heen heeft verzameld waarmee hij kamermuziek van professioneel niveau wil gaan spélen. Deze „people of note” die voor het grootste deel uit het NPO afkomstig zijn, zien in hun nieuwe ensemble een welkome afwisseling met de symfonische muziek die zij doorgaans moeten spelen. Het „debuutconcert” van People of Note heeft zaterdagavond plaats in de Nieuwe Kerk op het Nieuwe Kerksplein in Haarlem en begint om 26.15 uur. De entree is geheel gratis. Het programma opent met de 22e Symfonie van Haydn, de Filosoof. Voorts Dance Preludes van Lutoslavsky-, Ritmo Jondo van Carlos Surinach (waarschijnlijk een première voor Haarlem) en een compositie van W. A. Mozart. Fiori Musicali. De organisatoren die de serie koffieconcerten in het raadhuis van Bloemendaal in Overveen verzorgen, hebben voor aanstaande zondagmorgen een gelukkige keus gemaakt. Tot de uitvoerenden deze morgen, die om 11.30 uur begint, behoort namelijk het ensemble Fiori Musicali. Dit barok- Artiestenpalet In de Hartekamp, het verzorgingscentrum voor géestelijk en of lichamelijk gehandicapten aan de Herenweg in Heemstede wordt vrijdag voor de 14e keer een gevarieerde avond geboden die voor elke belangstellende toegankelijk is. Aan vang 20.15 uur. Aan deze avond, die verzorgd wordt door het Artiestenpalet uit Utrecht onder leiding van Victor Conselman, wordt meegewerkt door Ciska Coerman, accordeonde bandparodiste Gerda van t Hoff en goochelaar Co Voerman. Dichtkunst Gedichten van Remco Campert, worden vrijdagavond voorgedragen Poëzie Hardop in Huize Scheybeeck aan de Velserweg in Beverwijk. Aan vang 20.30 uur. De avond wordt georganiseerd door Stichting Theater Beverwijk. blijven. Werkgroep Jazz Heemskerk heeft voor vrijdagavond het kwartet van Wim Overgauw uitgenodigd die zijn concert in zaal De Jansheeren aan de Kerkweg in Heemskerk om 21 uur zal' beginnen. De popgroepen Cake (bestaande uit voormalige leden van de Bintangs) en Kayak beginnen hun optreden in de Nieuwe Slof in de Kerkstraat in Beverwijk om 20.30 uur, eveneens komende vrijdagavond. In dezelfde zaal geeft de Beverwijkse Harmonie Kapel zaterdagavond om 20 uur een concert voor donateurs. Goltfusz. Hans van Nieuwkoop geeft vrijdagavond een aantrekkelijk concert op het Goltfuszorgel in de Hervormde Dorpskerk in Sassenheim waarop muziek zal zijn te beluisteren die tot de oudste periode van de orgelkunst behoort. Medewerking wordt verleend door leden van het Pius X-mannenkoor onder leiding van A. van der Zanden. Van Nieuwkoop kiest werken uit de Robert Bridge Codex van 1325, het Buxheimer Orgelbuch en het Glogauer Liederbuch. Voorts staan werken op het programma van Paul Hofhaimer, Pachelbel, Böhm, Bach Mozart (de Kerksonate in C) en Scarlatti, terwijl het koor Gregoriaanse zang brengt. Improvisatie. Het Willem Breuker Collectief behoort tot de meest avant- gardistische jazzgroepen van het moment. Deze musici, die hun basis vinden binnen de BIM, de Bond van improviserende musici, komen vrijdagavond naar de Haarlemse Jazz Club, Zanderzaal (Groot Heiligland 37 Haarlem) voor een optreden dat om 22 uur begint. Folkmuziek. In de Teerling, folkcafé in de Kleine Houtstraat 58 in Haarlem, treedt vanavond de uit Glasgow afkomstige folkzanger Iain Mackintosh op. Aanvang 21 uur. Mackintosh die op het in Leiden gehouden folkfestival 1976 een uitstekende indruk naliet, brengt traditionele Schotse muziek. Hij begeleidt zichzelf op banjo, concertina, tin whistle en doedelzak. Jubileum. Oratoriumkoor Bennebroek viert volgende week dinsdag een dubbel jubileum. Het koor bestaat namelijk op 1 februari een kwart eeuw en zijn dirigent, Richard Heidema, die het koor vanaf de oprichting heeft geleid, is dan 25 jaar actief als koordirigent. Er is een feestelijk programma samengesteld dat om 20 uur wordt uitgevoerd in de St. Jozefkerk aan de Kerklaan in Bennebroek. Daaraan wordt meegewerkt door het Noordhollands Philharmonisch Van de brug af gezien met Kitty Jansen en André van den Heuvel is volgende week in de Haarlemse schouw burg te zien. stellingen, zoals ook komende woensdag (.12.30 u'ur) het geval is in de. kleine zaal van de Toneelschuur in de Smedestraat in Haarlem. Hot en tot heet dit uurtje toneel. Egelantier. De strijdcultuurgroep Het Trojaanse paard komt voor een eenmali ge voorstelling naar Haarlem. Vanavond geeft de groep in het cafë van de Egelantier, Groot Heiligland 61 in Haar lem met een voorstelling van „Ont waakt, verworpenen der aarde (maar niet allemaal tegelijk)”. Aanvang 21 uur. Het stuk is bedoeld als een satire op de sociaal-democratie. Ivoorkust. Het Concertgebouw in Haarlem komt zaterdagavond tegemoet aan zijn functie vair ‘muziektheater in de concertzaal” wanneer daar een voor stelling wordt gegeven door het Natio naal dans-, zang- en muziekensemble van Ivoorkust. Het is, voor de eerste e Esterhazy. Jaap Schroder en Alda Stuurop, viool; Wiel Peeters, altviool en Wouter Möller, cello vormen tezamen het Quartetto Esterhazy. Dit gezelschap stelt zich ten doel de klassieke strijkkwartetliteratuur uit te voeren op instrumenten die nog in originele staat verkeren of daarin zijn teruggebracht. Het kwartet, dat zijn naam ontleent aan het paleis van de vorsten Esterhazy in wier dienst Haydn zijn kwartetten heeft geschreven presenteert zich volgende week dinsdag (20.15 uur) in het Concertgebouw in Haarlem. Op het programma staan' composities van Mozart (KV 175 in C), Boccherini (Opus 32 no. 5 in g) Haydn (Opus 9 no. 4 in d), en tot besluit een tweede stuk van Mozart, diens bekende Jachtkwartet (KV 458 in Bes). Wintertuin. Weense en Balkanklanken van het duo Sinto (viool en piano) worden zondagmiddag vanaf 16 uur gebracht in de Wintertuin, het voormalige Brinkmanncomplex op de Grote Markt in Haarlem. Dezelfde avond kan vanaf 20 uur gedanst worden op muziek van de zevenmansformatie The Rhythm Sellers. Zij brengen bekende melodieën uit de jaren ’30 en ’40. Jazz. Ip de Jazzcorner aan het Spaarne in Haarlem speelt zaterdagavond (aanvang omstreeks 22 uur) het kwartet Thijmen Hoolwerf. Dit combo bestaat behalve uit Hoolwerf op gitaar, uit Ruud Brink, tenorsaxofoon; Victor Kaihatu, bas en Han Brink, slagwerk. Thijmen Hoolwerf heeft in het verleden opgetreden in de jazzclub van Pia Beek in Torremolinos aan de Costa Brava en in gelegenheden in Stockholm en Mürfchen. Momenteel is hij verbonden aan het VARA-dansorkest. Wim Overgauw. Liefhebbers van jazz en pop boven het Noordzeekanaal kunnen dit weekeinde dicht bij huis Concertgebouw (Van Baerlestrte) 7183451 Donderdag 27 jan., gr zaal 20 15 uur. Neder lands Studenten Orkest. 25-jarig jubileum, o.l.v Maarten Smit, m.m v Corrie Ambachts heer, piano Werken van Mozart, Bank e.a kl zaal 20.15 uur „Concertgebouwvrienden." Tibor de Machula (cello) vertelt over zijn car rière Gesprekspartner Bob Bouma Voor de pauze Julia Studebaker, hoorn en Barton Weber, piano Werken van Strauss en Gohlke Vrijdag 28 jan., gr zaal 20.15 uur- Amster dams Philharmonisch Orkest, o.l.v. Eliahu Inbal, m.m.v Zino Francescatti, viool. Werken van Britten, Beethoven e.a Zaterdag 29 jan gr zaal 15 uur Matinee op de vrije zaterdag. Omroeporkest Groot Omroepkoor, o.l.v. Kees Bakers, m.m.v Wendela Bronsgeest, sopraan. Enriqueta Tarres, sopraan. Gianni Bavaglio. tenor, Salvatore Sassu, bariton, Aurio Tomi- cich, bas Werken van Verdi gr zaal 20.15 uur. Het Nederlands Kamerorkest GastenenSem- ble The English Chamber Orchestra, o.l.v. José Luis Garcia, m.m.v Neil Black, hobo. José Luis Garcia, viool en Joseph Frohlich, viool. Werken van Handel, Vivaldi e.a. Zondag 30 jan gr zaal 14.15 uur Abonnementscon cert. gr zaal 20 15 uur Kölner Kammeror- chester. o.l.v Helmut Müller-Brühl. m.m.v. Elly Ameling, sopraan, m.m.v het Klem Radiokoor Werken van Bach, Mozart. Maan dag 31 jan., kl zaal 20.15 uur Jean-Rodolphe Kars, piano Werken van Scarlatti, Beethoven e.a. Dinsdag 1 febr gr zaal 20 15 uur. Fluitse- rie. FluitZharprecital door het duo Abbie de Quant, fluit en Edward Witsenburg, harp. Werken van o.a. Spohr e.a Woensdag 2 febr gr zaal 12.30 uur Gratis lunchconcert. Amsterdams Leerlingen Philharmonisch Orkest, o.l v Joop van Zon kl. zaal 20.15 uur: Sumiko Nagaoka, piano Werken van Schu man, Chopin en a Stadsschouwburg (Leidseplein, tel 242311): Donderdag 27 jan 20 15 uur Ned. Dans Thea ter Vrijdag 28 en zat 29 jan., 2015 uur Publiekstheater „Hamlet” van Shakespeare. Zondag 30 jan. 13.30 uur Ned. Operastichting „Dorian Gray ’s Avonds geen voorstelling Maandag 31 jan., 20.15 uur Toneelgroep Thea ter. „Verre vrienden.” Dinsdag 1 febr., 20.15 uur: Haagse Comedie. „Roulette Woensdag 2 febr. 20 15 uur. Noorder Compagnie „Miran- dolina Carré (Amstel, tel. 226177): T.e.m. 13 febr. dage lijks (beh. ’s maandags) 20.15 uur. André van Duin Revue „Lach om het leven”, met André van Duin, Corrie van Gorp, Conny Vanden- bos, Donald Jones, e.a. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr, tel. 233462): Elke dinsdag, woensdag en donder dag 20 15 uur: Fons Jansen 5, aan de vleugel Frans Oudhoff. Vrijdag 28. zaterdag 29 en zondag 20 jan., 20 15 uur. „Spelenderwijs”, blijspel van Roger Hanin met Mary Dressel- huys, Guus Hermus, Henk van Ulsen, Carola Gijsbers van Wijk. 4 t e m. 28 febr., elke vrij dag, zaterdag, zondag en maandag 20.15 uur. ,,’t Was de Leeuwerik”, komisch drama van Ephraim Kishon, m.m.v Lex Goudsmit, Doris van Caneghem en Willy van Heesvelde Centrum Bellevue (Leidsekade. tel. 247248) vrijdag 28 jan 12.30 uur: Lunchvoorstelling: Toneelgroep Centrum „Vingers van de macht” van Kees Holierhoek T.e.m. zondag 30 jan., dagelijks 20 30 uur: Toneelgroep Cen trum: openbare repetities „Het 25ste uur” van George Tabori. Sara Heyblom verhaalt van vroeger in een lunchvoorstelling in de Toneel schuur. De in snel tempo bekendgeworden punkrockgroep Eddie and the Hot Rods maakt zondagmiddag jeugdcentrum Tioli onveilig. Orkest én de solisten Annette de la Biie (Sopraan), Hein Meens (tenor) en Wout Oosterkamp (bas). De avond wordt geopend met de Messa di Gloria van Puccini en voortgezet met de Due Madrigal! van Hendrik Andriessen en tenslotte het laatste deel uit Die Jahreszeiten van Haydn, handelend over de winter. Na afloop om ongeveer 22 uur, biedt het gemeentebestuur van Bennebroek het koor en dirigent een receptie aan in het gemeentehuis aan de Bennebroekerlaan. Het Oratoriumkoor Bennebroek werd opgericht in een tijd dat deze kleine gemeente maar liefst vier koren rijk was. Oorspronkelijk werd de naam Gereformeerd Kerkkoor gebruikt, een naam die later werd gewijzigd in Christelijk Gemengd Koor en nog later werd gewijzigd in Christelijk Gemengd Koor en nog later in de huidige vorm. Aanvankelijk werd medewerking gegeven aan diensten en kleinere concerten in de Ned. Herv. Kerk en de kerk van het ziekenhuis Vogelenzang. Langzamerhand groeide het repertoire vooral in de breedte met als hoogtepunt de uitvoering in 1957 van de toen geheel onbekende Mattheus Passie van Kühnhausen. Ook de aan Bach toegeschreven Lukas Passie, Haydns oratorium Die Schöpfung en het oratorium Sancta Ludmilla van Dvorak kwamen tot bij zondere uitvoering. Oude stijl. Lazy Mama and her crazy Papas heet het jazzorkest oude stijl dat zondagmiddag (15 uur) in het café van De Egelantier, Groot Heiligland 61 in Haarlem optreedt. Folkmuziek, gebracht door de Nederlandse groep Chester, kjinkt dinsdagavond (21.30 uur) in De Egelantier. heet, wordt gevolgd door Shit and Die, een kostelijke parodie op het befaamde wildwest genre, met veel humor ge bracht en schitterend gezongen western- zongs. Leeuwerik. Ephraim Kishon bedacht een komisch vervolg op het gegeven van Romeo en Julia die in tegenstelling tot wat bij Shakespeare gebeurt, nu eens niet tragisch om het leven komen. Hij situeert zijn kluchtige spel in 1623, ze ven jaar na de dood van Shakespeare. Een man en een vrouw leiden een boertig sleurhuwelijk met daarbij een onhandelbare dochter, behept met 20e eeuwse ideeën. Shakespeare zelf is uit zijn graf opgestaan om het te bekijken en ziet hoe er rondgedold wordt met tijds- en persoonsverwisselingen. Gregor Frenkel Frank heeft het stuk dat hier ,,’t Was de leeuwerik” heet, in zijn verta ling drastisch bewerkt en naar een brui- ioftschets voor een dame en twee heren toegeschreven. Die rollen worden ver vuld door de bekende Belgische blijspel- actrice Doris van Caneghem (hier vooral bekend om haar prestaties in „Ik slaap wel op de bank”), Willy van Heesvelde en Lex Goudsmit. Deze vrije productie is zaterdagavond in de Stadsschouwburg te zien. Onafhankelijk Toneel. Ibsens bekende toneelwerk Hedda Gabler vormt voor het Onafhankelijk Toneel uit Rotterdam het eerste uit een serie van acht toneel stukken uit de wereldliteratuur die in drie steden onder de titel „De Favorie ten” wordt gespeeld. Hedda Gabler is vanavond in de Toneelschuur in de Smedestraat in Haarlem te zien en het belooft een bijzondere voorstelling te worden Want het OT heeft in het ver leden bewezen vaak met een onconventi onele aanpak voor de dag te komen. Thema is de gevangenschap van een jonge vrouw in verveling. Deze •vrouw, van aristocratische huize, rea geert op de kleinburgerlijke samenleving om haar heen. Haar grootste drama is dat zij in een verkeerde tijd en in een niet-passend milieu leeft. Fietsen in het donker. Elke avond, nog tot en met zondag, gaat fh de toneel schuur het nieuwe paar eenakters van Kees Holierhoek, „Fietsen in het donker” en „Vingers aan de macht” gebracht door toneelgroep Centrum. In „Vingers aan de macht” wordt een jongetje ge plaagd met zijn invaliditeit. Door op zijn handicap te speculeren weet hij de ou deren op zijn hand te krijgen. Hun verontwaardiging richt zich op de ver keerde persoon. Het tweede stuk gaat, zoals de titel min of meer zegt, om een wielrenner die door zijn familie in het vak geholpen wordt. Er ontstaan tal van spanningen die zich ontladen als blijkt dat een van de familieleden niet meer wil meedoen. Onno Molenkamp en Ad van Kempen hebben de regie. Hot en tot. De actrice Sara Heyblom kan met voldoening terugkijken op een creatief toneelleven. Nu ze niet meer optreedt wil ze toch graag .de band met het publiek behouden. Ze praat over- haar carrière, wisselt voorvallen en er varingen uit en probeert een. heel gezel- lig babbeltje met het publiek dat tevens zijn .broodje mag opeten. Want Sara Heyblom geeft tegenwoordig lunchvoor- Alhambra 1 (Weteringschans 134, 233192): „The pink panther strikes again”, toeg. a.a. Dag 14.30, 19.15 en 21 45 uur, zo. 13.45, 16.15. 19 15 en 21.45 uur. Alhambra 2: „King Kong", toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „The scarlet buccaneer”, toeg. 14 j. Dag 14.15, 19en21 30 uur, zo. 13.15, 15.45.19en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): „Wie dan leeft wie dan zorgt”, toeg a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21 45 uur, zo. 13.30, 16. 19.15 en 21.45 uur Calypso Club: „Victory at Entebbe”, toeg. 14 j. Dag 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21 30 uur, vr„ za.nacht 24 uur Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Vanessa, prooi der erotiek”, toeg 18 j. Dag. 11.15, 13. 14 45. 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, Z vanaf 13 uur Cineac Damrak 1 (Damrak 63, tel 245648): „Drum", toeg. 18 j. Dag 13.30. 16, 19 en 21 30 uur Cineac Damrak 2: „Je t’aime moi non plus”, toeg 18 j Dag. 19.15 en 21.45 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (reg. Breestr. 31, 243639). „Midnight Cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. alleen 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug Allbéplein 4. 151243): „Mara thon man”, toeg. 18 j. D.ovr. za.zo. 18 45,21.30, nia. di. wo. 20 uur. Matinees za. zo. 14.30 uur Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „A bigger splash”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur. Dag. 19.30 en 22 45 uur „Milestone”, toeg. 18 j. City 1 (Leidseplein. 234579): „Een zeeman door de zee verstoten”, toeg. 18 j. Dag. (beh. za. en wo.midd.) 15, 19 en 21.30 uur, zo. 16.15, 19 en 21 30 uur City 2: „Overval op Entebbe", toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19 en 21.45 uur, zo. 13.15, 16, 19 en 21 45 uur. City 3: „Een kwestie van tijd”, toeg. 14 j. Dag. (beh. za. zo. wo.) 14. 18.15 en 21.15 uur, zo. 18.45 en 21.15 uur City 4: „Le chat et la souris”, toeg. 14 j. Dag. 14.45. 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr 122, 234561) „King Kong” toeg. 14 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „De kanonnen van Navarone”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21 45 uur Du Midi (Apollolaan, 723653): „Wie dan leeft, wie dan zorgt", toeg. a.l. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Flora (Amstelstr. 24. 230469) „Gisteren, van- daag en morgen”, toeg. 14 j. Dag 19 en 21.30 uur, do. vr ma. di. 14 uur. Za. zo. 14 en 16 uur „Assepoester”, toeg. a.l. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Mr. Klein”, toeg 14 j Dag. 14. 19 30 en 22 uur, vr za.nacht 00.30\tiur Leidseplein Theater (Leidseplein, 235090): „Un Elephant ca trompe enormement”. toeg 14 j Dag. 14 30, 19.30 en 22 uur. zo 13.30, 15.45. 19.30 en 22 uur. Nóggerath (Reg Breestraat 34. 2306551: „1900”. toeg 18 j. Dag. 14 en 20 uur Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Bel Ami", toeg 18 j. Dag. 11.30, 13.30,15.30,17.30,19.30en 21 30 uur, zo vanaf 12.30 uur Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein. 223542) ,De twee missionarissen”, toeg. 14 j Dag 14.15, 19 en 21.30 uur. za zo. 13.30, 16, 19 en 21 30 uur R ialto (Ceintuurbaan 338. 723488): Elke avond 20 15 uur „Max Havelaar”, toeg. 14 j. Za. zo. 14.15, zo. 13 en 15.15 uur „Peter en de vliegende autobus", toeg a.l. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Barry Lyn don", toeg. 14 j. Dag 20 uur, za. zo. wo ook 14 uur Roxy (Kalverstr. 224, 232809) „The pink pan ther strikes again”, toeg a.l Dag 13.30. 16. 19 en 21 30 uur Studio K (Roetersstr 34, 281708): do. vr za. „MASH’toeg 14 j„ zo. ma. „Mac Cabeen Mrs Miller", toeg. 18 j„ do. wo „Images”, toeg. 14 i Dag 14.30, 20 en 22 15 uur The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „To have and have not”, toeg. 18 j. Dag 19.45 en 22 uur, zo 14.45, 19.45 en 22 uur. Dag 19.45 en 22 uur, zo. 14.45, 19.45 en 22 uur „Jonas”, toeg. 18 Tuschinski 1 (Reg Breestr 26, 62633): „Mara thon man” toeg 18 j Dag. 14.30. 18.45 en 21 30 uur. za en zo 13.15, 16, 19.25 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „1900”. toeg 18 j. Dag 14 en 30 uur Tuschinski 3: „De nacht van de inspecteur Tibbs", toeg 14 j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur. za en zb. 13.30, 16, 19 en 21 30 uur Tuschinski 4: „Zakgeld”, toeg a.l Dag. 14.30 19 en 21 30 uur, za en zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „One flew over the cuckoo’s nest” toeg. 18 J. Dag. 14.30, 18 45 en 21 30 uur, za. zo 13.15, 16, 18.45 en 21 30 uur De Vitkijk (Prinsengracht 452.237460» „Cousin toeg 14 i- DaS 19 21 30 uur, zo. 18, 15.30, 19 en 21.30 uur, vr za.nacht 24 uur Arthur Miller. „Van de brug af ge zien” van Arthur Miller komt volgende week tweemaal in de Haarlemse schouwburg terug. Het stuk dat aan het begin van het seizoen een zeer accepta bele première beleefde is nu dinsdag en woensdag te zien.- Kitty Janssen en An dré van den Heuvel, spelen de hoofdrol len van een Amerikaans emigranten echtpaar dat voor een groot conflict komt te staan. Voor de vader bestaat dit vraagstuk uit de omgang van zijn in z’n ogen nog naïeve dochter met een .nich terige” Italiaan. De vader ziet in zijn toekomstige schoonzoon een profiteur, iemand die zijn dochter wel eens even te grazen wil nemen. Zijn angst om zijn dochter kwijt te raken krijgt zo’n grote omvang dat hij de illegaal in Amerika verblijvende Italiaan eerst bij de over heid aangeeft en hem later voor vechtpartij uitdaagt. Daarbij keert het lot zich tegen hemzelf. Miller’s thema is hoe mensen in al hun rechtschapenheid de grenzen van hun moraal kunnen overschrijden om juist aan die moraal te kunnen voldoen. De manier waarop dat gebeurt is dan vol strekt vreemd aan druist er tegen in.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13