KNVB gaat profiel van Hoge woning: kritiek onterecht bondscoach schetsen Zwartkruis kreeg geen complete indruk WANVERTONING VAN BELGISCH ELFTAL KNVB-beker derde ronde Munari weer Spanning bij kunstrijden Militair team uitgeschakeld dicht bij overwinning 7 Si donderdag I ALLEEN SPONSORING KAN DE SITUATIE REDDEN” Rally Monte Carlo ng) nd ik i 21 2 7 SPORT J ANUARI 19 7 7 20 72 •1 Misplaatst I HL - Opvallend „Meegenomen” 1'1 (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) de begeleiding Spanje Jacques Hogewoning: „onzin". (Van onze speciale verslaggever) opponent, Zijn rt n n 1- at ie ri el g jn als PSV-W'agereingen, MVV-Willem igers: 4 na met Raymond Ceulemans verwacht dat de Europese titelstrijd zich in de komende dagen verder zal toespitsen tussen hem. Scherz, Bit al is en Dielis. „Dat zijn de eerste vier. Herman Popeyus had daar ook bij moeten zijn. Maar hij speelt slechter dan ik had verwacht”. 5 4 3 2 4 1 0 0 0 1 2 2 1 2 1 0 9 4 1 0 I 30 van model stoffen I- incl. 800 023- iealer 4360* 12-3 4-5 1- 3 2- 8 □PEL 1 IX ged (iss., 17 St loc, uig, 25 Halve sir. 12, Thijs die zijn misplaatste tevreden- hied kenbaar maakte door zijn spelers de premie voor een gelijkspel uit te keren, ging gemakshalve voorbij aan het feit dat de marge van een treffer zeker niet de juiste afspiegeling vormde voor het krachtsverschil. Met een beetje meer geluk en schotvaardigheid had Italië de zwakte van de Belgen met drie of vier doelpunten onderstreept. De gastheren mogen dan al wal meer aanvallend spe len, het scoren is nog altijd niet hun sterkste punt. een beetje sitreng te zijn voor anderen. Ik leef sober. De meeste voorgangers waren op mijn leeftijd allang gestopt”. Raymond Ceulemans is 39 jaar. Als i i I I i I in Kopenhagen op de hoogste trede van l het ereplatform stond. i I i i I i I l i I I I I I I l I i I I i l I I t winnaar van het hoogst interessante duel tussen de Rus Vladimir Kovalev en de Oostduitser Jan Hoffmann. De 21-jarige student uit Karl Marx Stadt. die reeds in 1974 Europees kampioen is geweest, kwam in de korte kür in Helsinki bij een gelijk plaatscijfer tot op achthon- I derdste punt van zijn rivaal, die in 1975 II, FC Utrecht-FC rode de februari1 MONTE CARLO. Sandro Munari, de winnaar van vorig jaar, heeft zich met zijn Lancia Stratos redelijk hersteld en stuurt in de 45ste Rallye Monte Carlo regelrecht aan op de derde achter eenvolgende zege. ROME. Het pokerspel voor het ka pitale WK-kwalificatieduel voetbal in maart tussen België en Nederland is gisteren in Rome begonnen. België start te met een uitermate zwakke partij, wat gestalte kreeg in een dik verdiende 2-1 nederlaag in de vriendschappelijke in terland tegen Italië. Bondscoach Guy Thijs waagde het desondanks te bluffen. „Wat ik vanmiddag heb gezien, was ondanks alles toch een bevestiging van de positieve ontwikkeling in ons spel, die zich ruim twee maanden geleden tegen Noord-Ierland heeft ingezet”. Van Van der Beheydt. IECHT- binnen- rte bad- n. laag- wasta- i, dou- iphang- Uitsl s 9l. 023- (Van onze speciale verslaggever) LAUSANNE. Raymond Ceulemans heeft in Lausanne, waar zes dagen lang de Europese driebandentop verzameld is, ongezouten kritiek geleverd op ouder wetse toestanden in de biljartsport. „Als er niet vlug iets' gebeurt, is het grote wedstrijdbiljarten ten dode opgeschre ven.” De beste caramboleur aller tijden trapt het heilig huisje van het zoge naamde pure amateurisme finaal omver. Hij gelooft dat alleen grof geld de da,g van „het Laatste Oordeel” kan opschor ten. ZEIST. Jacques Hogewoning, voorzitter van hert sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB, is het niet eens met de kritiek die door de clubs uit bet betaalde voetbal is geuit naar aanleiding van het Vbor 90.000 vrijkopen van Cruijff en Neeskens, voor de interland tegen Engeland. Het betalen van een dergelijk fors bedrag aan Barcelona heeft bij een groot aantal clubs kwaad bloed gezet. Met name Ajax en Feyenoord haal den fel uit tegen de KNVB, omdat Nederlandse leveranciers van Oranje slechts 1000 gulden per speler ont vangen. Hogewoning: „Het is onzin om met het bedrag van 1000 gulden te gaan schermen. We hebben dat des- Üijds met de clubs afgesproken en iedereen was het daarmee eens. Wij Het bestuur van de Afrikaanse sportraad wil de bij de raad aangesloten landen gaan adviseren de boycot van Nieuw-Zeeland op te heffen. Tom Okker is in de eerste ronde van. de open Amerikaanse indoor tennis kampioenschappen uitgeschakeld. De ne- derlander verloor in drie sets van de Amerikaan Jeff Browiak: 6-3, 3-6, 6-3. Eén poging van de Belgische speler Beheydt in het verdedlgingsblok van Italië. Rechts Mozzini. hij 100 titels bij elkaar heeft, is het genoeg. Dat betekent dat Raymond Ceu lemans nog een jaar of twee onder stoom blijft. Hij staat nu op precies 90 nationale, Europese en wereldtitels. „Misschien doe ik daarna nog af en toe driebanden. Meer niet. Het is schoon geweest”. In de toekomst („Ik zal het niet meer meemaken”) moeten zwaar gesponsorde teams, de dienst gaag uitmaken. Ceule mans: „De mogelijkheden bestaan. Hon derdduizend gulden per team. De kop man krijgt daarvan driekwart. De beste verdient het meest. Dat hoort zo. Een bepaald percentage gaat naar de bond. Dan kun je ook iets eisen. Nu niet, want ze doen alle werk gratis”. Nu in Lausanne na twee dagen de spanning van hem is afgevallen agiteert Raymond Ceulemans feller dan ooit te gen „dwarsliggers”. Hij ijvert voor ver nieuwing. „Het zijn soms kleine dingen. Bevorder het biljarten tot echte sport. In ons zwarte vest voelen wij ons als paters. Waarom niet een leuk, wit shirt je? Eddy Merckx zit toch ook niet met een cravate om zijn hals op de fiets. Zet op de mouw het embleem van de firma. Geld verhoogt het aanzien. De tennis sport is een goed voorbeeld. Gedistin geerd noem ik dat”. niet veranderd. De Belgen beschikken nog altijd over talentvolle, gevaarlijke spelers. Er is geen enkele aanleiding ze te onderschatten. Dat zou de grootste fout zijn die je kan maken”. De beurt is nu aan Nederland. Over dertien dagen wacht Johan Cruijff en de zijnen de grote generale tegen Engeland op Wembley. Slechter dan de Belgen het tegen Italië hebben gedaan, kan eigen lijk niet. Maar de misstap van het Belgische keurkorps kan, zoals Zwart kruis terecht opmerkte, niet worden ge zien als een goede vingerwijzing betref fende de mogelijkheden van Thijs’ for matie. Vooral ook omdat de Itglianen veel beter voor de dag kwamen dan vriend en vijand hadden verwacht. Ruim veertien maanden geleden be leefde het internationale voetbal in het Olympisch Stadion van Rome een triest dieptepunt. Schuldig daaraan was vooral het Nederlands elftal, dat met 90 minu ten achteruitvoetbal weliswaar zijn plaats lp de eindstrijd van het Europese titeltoernooi 1976 veilig sitelde, maar toen ook op een beschamende wijze zijn naam ten grabbel gooide. België deed woensdagmiddag min of meer hetzelfde. Niet echter zoals Nederland destijds uit onwil, maar uit onmacht, waarbij de onderschatting van de tegenstander een belangrijke rol speelde. angebo- 254812. r. 136, Ki van De KNVB wil op 5 februari een profiel schetsen van de nieuwe bondscoach. „We zullen iedereen aan het woord laten en pas daarna kandi daten gaan polsen. Hoe lang de pro cedure zal gaan duren, is niet te voorspellen,” aldus Hogewoning. HELSINKI Opvolger van de naar de profrijen overgegane John Curry als Europees kunstrijkampioen wordt de tèleurstellende Italianen zor- srbaar. r. 136, >d van s Na de vanouds bekende klassements proef bij Burzet, de elfde van de in totaal 16 speciale etappes op het 1627 km lange traject Monaco - Gap - Vals les Bains - Digne - Monaco, leidt de Italiaan met een verschil van resp. 42 seconden en ruim een minuut voor de beide Fiat-fabrieksteams Markku Alen (Finland) en Jean Claude Andruet (Frankrijk). De „man van het moment” is echter Raffaelo Pinto (Italië), die net zoals Munari met een fabriekslancia rijdt. Moeilijkheden met de ontsteking Wierpen de Italiaan terug tot de 60ste plaats. Vandaar begon hij een opmars, die hem woensdag op de vierde plaats terugbracht. Zijn achterstand opMucari blijft echter aanzienlijk: ruim zes minu ten. De lijst van prominente uitvallers werd woensdag weer wat langer. De Europese kampioen Bernhard Darniche (Lancia Stratos) staakte na een botsing de strijd. Een aanrijding met een politie auto bij St. Auban betekende voor de Italiaan Maurizio Verin! (Fiat Abarth) het einde van de eerste wedstrijd om het wereldkampioenschap. Ook de Fransman Guy Frequelin (Fenault Alpi ne) viel uit, ndat hij van de weg was geraakt. De stand na elf van de zestien kalssementsproeven: 1. Munari-Maigap (It) Lancia Stratos 3.10.04, 2. Alen-Kivi- maeki (Finl) Fiat Abarth op 42 sec.. 3. Andruet-Biche (Fr) Fiat Abarth op 1.03.0. De grote sponsors moeten onmiddellijk toegang krijgen tot de biljartzalen. Vol gens Raymond Ceulemans moeten de hobbyisten van de bonden een voorbeeld nemen aan de ontwikkeling in de ten nissport. Ceulemans: „De belangstelling neemt met de dag af. De jongeren blijven achterwege omdat ze er geen boterham in zien. De ouderen kunnen hun peil niet verbeteren omdat ze geen tijd, geen geld en geen doel hebben. Coupes en medailles. Vijf wereldtitels en zo iemand heeft geen cent om een brood te kopen. Wat kan iemand beginnen die capacitei ten heeft? Niks, helemaal niks”. Europa is de bakermat van het biljar ten, maar Ceulemans zou liever in Ame rika zijn geboren. „Als ik Amerikaan was, speelde ik geen carambole meer. Alleen nog Snooker, het Amerikaans biljart. Ze spelen daar voor een pot van anderhalf miljoen francs. Enfin, dat wil ik ook doen. Geld maakt niet alles uit in het leven, maar het is wel gemakkelijk”. Zelfs in België staat de biljartsport op een hellend vlak, ondanks alle grote namen. Ceulemans: „Wij presteren in ternationaal niets meer. Schrauwen? Neen Wafflard? Ook niet. Goede spelers, maar zij hebben hun top gehad. Voor België winnen alleen Dielis en ik”. Raymond Ceulemans doet concrete voorstellen om de biljartsport aantrek kelijker te maken voor het publiek. „Zet mij in een zaal tegen Kobayashi. Een match om een flinke pot. Dan trek je 5000 mensen. Het is maar een voorbeeld, maar ze weten in mijn land verdomd goed waar ik op aanstuur”. In de bokssport wordt met miljoenen gegoocheld. „En .wat stelt het voor? Als je dat met biljarten zou doen, bereikte je veel meer. Geef me een miljoen, en een contract van drie jaar. Ik beweer dat ik met een sponsor achter mijn rug nog 30 percent beter zou spelen”. Ceulemans wordt droevig als hij ziet, zoals in Lausanne, hoe slecht er door sommigen wordt gespeeld, omdat een heel grote cgtegorie de gelegenheid niet heeft om het biljarten serieus te beoefe nen. Hij vindt het een aanfluiting, een degradatie voor de sport die hij op zijn eentje naar boven heeft getild. „Ik ben strehg voor mezelf. Dan heb ik het recht Het nationale elftal van Tsjecho-Slo- wakije heeft in het zuiderpark te Den Haag de FC Den Haag met 6-1 versla gen. Het scoreverloop was als volgt1 8. Moder 0-1, 40. Gajdusek 0-2, 46. Gajdu- sek 0-3, 52. Nehoda 0-4, 61. Noel 1-4. 84. Nehoea 1-5, 87. Gajdusek 1-6. Scheids rechter was Jan Beek. Aantal toeschou wers: 2500. Co Giling heeft in eigen omgeving een indrukwekkende overwinning be haald in de marathon cm de „Super- schaats”. De rijder uit Warmenhuizen dubbelde in de rit over 125 ronden op de Alkmaarse kunstijsbaan zijn grootste concurrenten, Jeen van den Berg en Dries van Wijhe een keer. De andere schaatsers kwamen op twee of meer ronden achterstand binnen, voor zo ver zij al niet uit de wedstrijd waren geno men wegens een vroegtijdig opgelopen grote achterstand. Twee Russische hoogspringers heb ben tijdens wedstrijden in Minsk het officieuze Europese indoorrecord hoog springen verbeterd. Alexander Grigoriev en Stanislav Molotlov haalden bij wed strijden in Minsk een hogote van 2,27 meter. Ceulemans: het gaat mis met de biljartsport De opstellingen België: Piot, Gerets, Renquin. Broos, den Daele (46ste Meeuws), Cools, Eist, Courant (61sle Verheyen), Coeck. Wellens. Italië: Zoff (46ste Castelllnll. Cuceureddu, Tardelli, Zaccarelli, Mozzini, Scirea, Causio, Pecci, Grasiani, Antognioni (64ste Benetti). Pulici (56ste Claudio Sala). „Je kon zien dat de Belgen daar niet op hadden gerekend”. Het nieuwe Italië heeft slechts vier spelers in zijn basis die Oranje ruim een jaar geleden met 1- 0 klopte: Zoff. Causio, Pulici en Antog- noni, van wie .de laatste eigenlijk niet meer aan de huidige Italiaanse maatsta ven kan voldoen. Naast de uitblinkende middenvelder Causio had vooral de bij zonder lastige spits Graziani een groot aandeel in de zege. De Belgen struikelden niet alleen over een gebrek aan stootkracht in de aanval, maar ook over een poreuze verdediging. Kon Thijs voor het offensieve onvermo gen van zijn equipe het excuus aan voe ren dat hij het zonder zijn vedetten Roger van Gooi, die geen vrij kreeg van FC Köln, en de nog maar net van een blessure herstelde Raoul Lambert moest stellen zijn defensie was wel op volle oorlogssterkte. Overigens ook het feit dat hij aanvallend geen alternatieven heeft Willy Wellens en Dirk Beheydt faalden jammerlijk - moet de coach zor gen baren. Het verweer van Thijs was zwak. .We hebben erg veel last gehad van de verraderlijke wind. We proberen echt wel de tegenstander ons spel op te dringen, maar het liep niet zoals het moest. Waarbij dan niet mag worden vergeten, dat we slechts een half uur hebben kunnen trainen voor deze wed strijd. We hebben inderdaad weinig kan sen gehad. Dat was vooral het gevolg van de stringente mandekking van de Italianen. Nee, ik geloof niet dat we verdedigend zo zwak waren. Van den Daele was niet helemaal fit (knieblessu re - red.) waardoor hij een paar foutjes maakte. Ik heb hem na rust dan ook vervangen door Meeuws. Toen ging het beter en kregen de Italianen ook bijna geen kansen meer”. Het eerste doelpunt van de Italianen tegen België. Graziani (tweede van rechts) mikte de bal in het doel na een fout van Van den Daele (rechts). Links keeper Piot. Nederlandse opponent, Jan Zwartkruis, schatte die openingszet op de juiste waarde. Hij weet dat zijn tegenstrever confrontatie de de gen heeft, maar realiseert zich dat er verder geen conclusies aan de wanverto ning van de Belgen mogen worden ver bonden. „Mijn visie is vandaag zeker kwalificatiewedstrijden voor het we reldkampioenschap zo goed mogelijk te verzorgen. Dat betekent, dat we ook in vriendschappelijke wedstrijden een zo sterk mogelijk team moeten opstellen. Naar mijn mening voldoen we aan onze opdracht door Cruijff en Neeskens voor die wedstrijden vrij te krijgen”. De uitgave van 90.000 gulden hoopt Hosewoning te dekken met het be drag aan extra inkomsten, dat door het meespelen van de beide Barcelo- na-spelers verkregen wordt. Hogewo ning: „De Engelse voetbalbond heeft er bij ons op aangedrongen Cruijff en Neeskens op te stellen, omdat de publieke belangstelling anders neg wel eens tegen zou kunnen vallen. Door het meespelen van de twee Johannen zullen heel wat meer men sen de wedstrijd bezoeken”. I Hoffmann kreeg voor zijn optreden i van twee minuten onder meer viermaal 5,9 punten. Een nog betere indruk maakte de (ondergewaardeerde). Brit I Robin Cousins met wervelende pas-com- binaties en pirouettes. Achter de Fin Pekka Leskinen rukte hij van de zeven- de plaats op naar de vierde. De 27-jarige Iriinia Rodnina was met haar twee'jaar jongere echtgenoot Aleksander Zaitsev het lievelingspaar van het publiek. Het favoriete koppel uit de Sovjet-Unie leverde voor 6000 toe- I schouwers ook veruit de beste prestatie. I Rodina, die haar negende titel in suc- i cessie veroverde, (Zaitsev kwam pas na het vierde kampioenschap aan haar i zijde) en haar mian kregen voor de beste, maar todh niet helemaal vlekkeloze kür een keer het Cijfer 6.0 en twaalf maal 6,9. Het Italiaanse elftal is duidelijk over zijn dieptepunt heen. Speelde men in 1975 tegen Nederland nog laf en de structief nu werd tegen de Belgen een zeer progressief partijtje voetbal op de mat gelegd. Elke mogelijkheid om in de aanval teg aan werd gretig benut. Ita lië is me erg meegevallen. Ik heb.ze nog nooit zo aanvallend en constructief zien voetballen” vond ook Zwartkruis. heeft Hogewoning al gesproken met Rinus Michels over van Oranje. „In het verleden is de naam van Michels vaker gevallen. We hebben wat van gedachten gewis seld", verklaarde Hogewoning woens dagavond. ZEIST. Het sectiebestuur be taald voetbal van de KNVB komt op 5 februari bijeen om zich te beraden over de vacature van de bondscoach, die na het kwalificatieduel tegen Bel gië op 26 maart zal ontstaan. De KNVB hoopt dan weer een bonds coach in vaste dienst te kunnen aan trekken. Interim-bondscoach Jan Zwartkruis zal na de wedstrijd tegen België stoppen met de begeleiding van het Nederlands elftal. Tijdens zijn bezoek aan CHATEAUROUX (ANP). Het Ne derlandse militaire voetbalelftal is uitge schakeld voor de finaleronde van het wereldkampioenschap voor militaire ploegen. Nederland verloor in Chateau- roux met 0-3 van Frankrijk. De stand bij de rust was 0-2. Voor Frankrijk scoorden Van Straelen (8. en 15.) en Baronchelli (67) De Zwitserse scheids rechter Racine gaf gele kaarten aan Schapendonk, De Kip en Bernardet. voldoen nog steeds aan die verplich ting. Het is niet juist het bedrag van 1000 gulden te gaan vergelijken met de som die wij aan Barcelona beta len”. Hogewoning vindt het betalen van een afkoopsom aan Barcelona volko men normaal. „Barcelona had een oefenwedstrijd gepland, die door de afwezigheid van Cruijff en Neeskens minder aantrekkelijk is geworden. Ik kan me heel goed voorstellen, dat Barcelona daarvoor een schadever goeding wil ontvangen. De afspraak, die wij met Barcelona hebben ..ge maakt, vind ik dan ook volkomen verantwoord”. Voor de kritiek van de Nederlandse clubs heeft Hogewoning geen goed, woord over. „We hebben van de clubs de opdracht gekregen de voorberei ding van het Nederlands elftal op de De stand na vier ronden is: 1. Ceulemans (B) 8 punten, hoogste serie 10, moyenne 1.420; 2. Bitalis (Fr.) 8. 8, 1,153; 3. Dreliis (B) 8, 7, 1,085; 4. Scherz (Oost.) 8, 11 0.975; 5. Thögersen (Den) 6, 7. 0,788: 6. Siebert (W.D.) 4, 5. 0,798; 7. Nadal (Sp.) 4, 7, 0,604 8. Popeyus (Ned) 2, 6, 0,735; 9. 'Noren (Zw.) 0, 6, 0.766; 10. Oddo (It.) 0, 8. 0,619; 11. Ramos (Port.) 0. 7, 0,613; 12. Niederlander (Zwits.) 0, 5, 0.500. Nadat twee goede mogelijkheden on gebruikt waren gelaten bracht Graziani in de 25e minuut de bijna 20.000 toe schouwers overeind door een fout door Van den Daele beheerst af te straffen. Een half uur na de hervatting werd het 2-0, doordat een schot van de voor Pulici ingevallen Sala door Meeuws van richting werd veranderd. Vijf minuten voor het eindsignaal van cfe goed leiden de Oostenrijkse arbiter Linemayer scoorde doelman Piot uit een strafschop, veroorzaakt door de voor Zoff ingeval len Castelini (een ernstige verzwakking), de tegentreffer. Het slechte spel van de Belgen, zo analyseerde de Nederlandse interim- bondscoach Zwartkruis de wedstrijd, „was er de oorzaak van dat dit duel geen enkel niveau had. Er was geen scherpte bij de Belgen en dan verzuipt werkelijk alles. Toch heeft het zin gehad voor mij om deze wedstrijd te volgen. Als coach kun je de bewegingen van de spelers bekijken en daaruit de vaste spelpatronen ontdekken. Vooral de twin tig minuten na rust toen de Belgen pressievoetbal speelden, hebben mij wel wijzer gemaakt. Toen ook zijn enkele spelers mij opgevallen. Met name mid denvelder Courant. Normaal gesproken is Coeck op het middenveld de grote animator, maar hij speelde nu zeker niet optimaal. Zijn bewegnigen verraadden toch nu weer zijn grote klasse”. De stand na de wedstrijd van woens dagavond is in de groep van Nederland: Frankrijk Nederland Algerije Marokko Den Haag (ANP) De acht wedstrij- den voor de derde ronde van het toer- nood om de KNVB-beker zullen niet alle op dezelfde dag worden gespeeld. Voor woensdag 16 februari zijn vastgesteld PSV-Wageningen, MVV-Willem II, FC Twente-Feyenoord enFC Utrecht-FC Groningen, Roda JC-AZ'67 is op vrijdag 18 februari, De Graafschap-NAC op za- l terdag 19 februari en de overige ont moetingen, PEC-Zwolle-telstar en FC Den Haag-Excelsior, zijn op zondag 20 februari. Hert prograriima ziet er volgt uit: woensdag 16 februari: FC Twente-Feyenoord, Groningen. Vrijdag 18 februari: I JC-AZ’67, Zaterdag 19 februari: I Graafschap-NAC, Zondag 20 PEC Zwolle-Telstar, FC Den Haag-Ex- oeteior Van de inhaalwedstrijden in de eerste divisie zal op woensdag 16 februari FC k Den Bosch-Helmond Sport worden ge- Lspeeld. FC Vlaardingen-Vitesse en FC Dordrecht-SW, de twee ontmoetingen, t ’die op het laatste weekeinde werden afgelast, worden op zondag 20 februari ingehaaid. Het programma van de in haalwedstrijden in de eerste divisie ziet er als volgt milt: Woensdag 16 februari: FC Den Bosch- Helmond Sport, Zondag 20 februari:. FC .Vlaardingen-Vitesse. FC Dordrecht-SVV. Het is duidelijk dat Zwartkruis zich in Rome geen zand in de ogen heeft laten strooien. „Natuurlijk niet. Je kan nu wel denken dat de Belgen er niets van kunnen, maar daar kom je in ma^rt dan wel achter. Je mag niet vergeten dat het voor de spelers uit de topclubs nu niet meer dan een verplicht nummer was en dat ze met het oog op hun drukke programma geen risico’s wilden nemen. Toch had deze wedstrijd ook voor hen wel zin. Niet alleen omdat ze weer eens samen hebben kunnen spelen, maar ook als oefening. Men dient tenslotte hon derdduizend keer een beweging te ma ken om tot automatisering daarvan te kunnen komen. En daarom is elke oe fenwedstrijd meegenomen”.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21