n van bedrijfsschool Minister in beginsel akkoord Inbraak in twee woningen aan Marconistraat NVV-jongeren in actie tegen opheffing Westland Utrecht Tuinhuisjes in Santpoort-Noord leeggeroofd Werkgroep wil in Maranatha start van Instituut voor Volwaardige Voeding 1 ÏAI F lu 0 El HOOGOVENS WIL AF VAN EIGEN OPLEIDING IJMUIDEN BEVERWIJK Proces-verbaal wegens Kennexner Theater Luxor rijden onder invloed Bioloog drs. P. van Zalinge ziet goede mogelijkheden Hypotheekbank nv Hinderwet Stadsschouwburg Ontdek hoe lekker Cointreau taart kan %ijn. banketbakkerij ip.haxenberg Lange NieuwiStraat 439 Umuiden City Theater donderdag 6 Ideeën uitdragen Uitbreiding Hoogovens Kristalsuiker I, 1 VELSEN-HAARLEM Het op richten van een Instituut voor vol waardige voeding, waar cursussen en lezingen gegeven kunnen wor den en waar ook in de praktijk de voordelen van volwaardige voeding beleefd kunnen worden, is hetgeen de Werkgroep Volwaardige Voe ding voor ogen staat in huize Ma- ranatha, het huidige herstellings oord. De Haarlemse bioloog, drs. P. van Zalinge, secretaris van de werkgroep, vertelt dat het een al lang bestaande wens is om zo’n in stituut op te zetten. IJMOND 0- - - r" f M.S#?- r’C £0 ■mT W 1 f» I W' I (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggevers) n Het gebouw met de daaromheen liggen- Films m dfe verzameld in (ADVERTENTIE) 81% •0 tot traak. IJMUIDEN In een woning aan de Marconistraat in IJmuiden is woensdag avond tussen zeven uur en half negen ingebroken. De dader kwam binnen door het forceren van een keukendeur. Uit de woning zijn een horloge en twee bank biljetten van 100.- ontvreemd. In een woning aan de overkant, werd de dader gestoord door een blaffende hond, toen hij ook daar inbrak. De bewoner, die even was gaan rusten, hoorde de man de trap afrennen en zag hem even later de voordeur uitgaan. In coupures van f 1.000,- of f 10.000.-. Aan toonder. Looptijd 5 jaar. Hoofdsom plus rente is ook eerder opneembaar: opkhm mend van 53/4% na twee jaar tot 8'/4 na vijf jaar. Volgens samen gestelde interest. Verkrijgbaar bij uw adviseur voor verzekeringen of belastingen en onze kantoren Linkse jongerenorganisaties waaronder het NVV-Jongerencontact verzetten zich fel tegen de voorgenomen sluiting. Zij vrezen dat de rechtpositie van de 400 leerlingen van de bedrijfsschool ernstig wordt aangetast. Zij vinden het onaan- andert v gezin Is het hoefte n Alno laar de kleur... ie. Uw rtB V. luiden. 10/i Pandbriefbiljetten Haarlem, Frederikspark 1/Hoek Houtplein, 023-319154 SANTPOORT Uit veertien tuin huisjes op het volkstuinencomplex aan het Groenelaantje in Santpoort-Noord is de afgelopen dagen de gehele inventaris beddegoed, klokjes, gordijnen, bestek, gestolen. In de huisjes is bovendien alles vernield wat niet is meegenomen. De ruiten zijn stukgeslagen en de deuren geforceerd. het vasteland schrikt de aap. van het flitslicht van de fotografen. Hij vlucht, een spoor van vernielingen achter zich latend. Zondagmiddag draait in City de kara tefilm „Karatekolos Lee Kung„ waarin het geweld en de daarbij behorende kreten weer hoogtij vieren: De voorstel ling begint om half drie. VELSEN De directie van Hoek en Vaart BV heeft bij de gemeente een hinderwetvergunning aangevraagd voor de wasserij aan de Bloemendaalsestraat- weg in Santpoort-Zuid. Woensdag 9 fe bruari kan men mondeling bezwaren tegen het verlenen van de vergunning indienen op het stadhuis,, terwijl gedu rende vier weken ook sóhriftelijk be zwaren kunnen worden fngediend. De hoofdfilm „King Kong” volgens velen het achtste wereldwonder, wordt in de inleiding van deze filmrubriek uitvoerig besproken. De film draait dus niet alleen in Beverwijk, maar ook in IJmuiden. Het Kennemer Theater biedt deze week voorts „De fijne kneepjes van het sexlevqp”, nadere uitleg is eigenlijk overbodig, en „Niels Holgersson's won derbare reis, een film die zondagmiddag wordt gedraaid. In het tweede theater tenslotte de bekende avonturen van fle Een van de gevolgen van onze on vol- waardige voeding is volgens de bioloog, wat wij >,beschavingsziekten” noemen, zo als hart- en vaatziekten. „Met volwaar dige voeding kunnen we die ziekten bestrijden of voorkomen.” De Werkgroep Volwaardige Voeding, onderdeel van de Stichting Persoonlijke Integriteit probeert die gedachte uit te dragen, onder andere door lezingen in het hele land. De kolossale aap King Kong. de kiem te smoren. De boeren worden bedreigd, mishandeld en gemarteld. Er zullen nog meer boeren moeten worden vermoord om de rust te herstellen. Een van de broers weigert aan dit spel mee te doen en komt tenslotte tot het besef, dat hij aan de verkeerde kant staat. Zijn wraakoefening op zijn opdrachtgever is verschrikkelijk Acht voorstellingen in dit theater van „Sexjool in wellustig Tirol” met mooie jonge meisjes, die hun best doen zich in de Alpenweiden te vermaken. Het mati nee op zondag is voor de karate-liefheb- bers: „Karate kolos Lee Keung”, een van de vele Chinese vechtfilms, die op dit moment ons land overspoelen. Drs. P. van Zalinge, een Haarlemse bioloog, is secretaris van de Werkgroep Volwaardige Voeding. de strijd te voorschijn, die vijf man het leven kosf Bud Abbott en Lou Costello zorgen voor dolle pret in „A en C zwaaien af”, die zondagmiddag in de Stadsschouwurg op het scherm verschijnt. De beide ko- ‘friieken keren na de oorlog per troepen schip terug naar Amerika. Die .terug tocht is het begin van leuke avonturen. De climax ir een. autorit met Costello achter het stuur. Met razende snelheid weet hij op het nippertje allerlei obsta kels te ontwijken. Gebrek aan benzine dwingt hem uiteinidelijke tot stoppen. VELSEN-NOORD Een aantal leden van het NVV-Jongerencontact heeft gis termiddag met sandwichborden een protestdemonstratie gehouden tegen de opheffing van de bedrijfsschool van Hoogovens. Dit gebeurde bij het gebouw waar de ondernemingsraad vergaderde over deze plannen. Het is de bedoeling dat de school wordt losgekoppeld van Hoogovens en door het rijk wordt gefi nancierd. Zo demonstreerden NVV-J ongerencontact vaardbaar dat het minimumloon wordt vervangen door een stagevergoeding. Ook het vervallen van de overige CAO- rechten is voor de organisaties een onver teerbaar punt. Als vervolg op de demonstratie bij Hoogovens, werd in De Meerpaal in Vel- sen-Noord een persconferentie gehouden waar alle bezwaren nog eens op een rijtje werden gezet. Anneke Blom van het NVV-Jongerencontact noemde de voorgenomen sluiting van de bedrijfs school „een slimme ontduiking van het minimumloon”. Zij beschuldigde Hoog- Toen de heer Van Zalinge als secre taris van de Natuurbeschermingscom- missie door de Stichting Santpoort ad vies werd gevraagd over het stukje na tuur rond huize Maranatha, zag hij de mogelijkheden om een gezondheidscen trum een lang gekoesterde wens van de Werkgroep Volwaardige Voeding in ver vulling te doen gaan. „We geloven, dat dit gebouw een start zou kunnen geven tot een instituut, zoals er in Duitsland al meerdere zijn. Met zo’n gebouw kun je de mensen in een rustige omgeving ver tellen, wat nu eigenlijk het geheim is van gezond leven. We moeten geen pa tiënten, al willen we die ook helpen, maar we willen vooral preventief wer ken en de mensen leren gezond te eten.” IJMUIDEN De politie heeft woens dagnacht rond half één een 35-jarige IJmuidenaar aangehouden, die onder in vloed in zijn auto reed. De man bleek bovendien niet in het bezit van een rijbewijs te zijn. De auto is in beslag genomen. Diezelfde nacht kreeg een 19- jarige IJmuidenaar een rijverbod opge legd. leden van het dinsdagmiddag, toen de Ondernemingsraad van Hoog ovens ging vergaderen over het opheffen van de bedrijfsschool. Als de Werkgroep de mogelijkheden krijgt om in Huize Maranatha in Sant poort een Instituut voor Volwaardige Voeding op te zetten kan ze volgens de secretaris haar ideeën beter uitdragen. de natuur, een stukje binnenduin kan een start zijn, die voor de werkgroep haalbaar is. ,We hopen dat we die kans krijgen,” aldus de heer Van Zalinge, die met enige trots vertelt, dat de werk groep kan beschikken over een diëtiste, die momenteel voor arts studeert. Als voorbeeld noemt drs. Van Zalinge de geraffineerde suiker, die in de win kels normaal verkocht wordt. „Natuur lijke riet- of bietsuiker bevat een hele boel verschillende soorten suiker, kalk en andere elementen, die ons lichaam nodig heeft. Maar in de suikerfabrieken wordt alles eraan onttrokken om het rriooi wit kristalsuiker te maken, een enkelvoudige suiker. Wat de natuur compleet gemaakt heeft, verknoeien wij, want ons lichaam heeft meervoudige suikers nodig, evenals kalk en die spore- elementen. Als we niet met ons voedsel zaten te knoeien, hadden we veel minder nodig om ons lichaam gezond te hou den.” ovens ervan een poging te doen om loonkosten van jongeren af te wentelen op de overheid „De stage die in de plaats komt van het loon is een farce. Onder het mom van een stage moeten de jongeren ge woon productiewerk verrichten. Daarom wijzen wij de plannen volstrekt af”, aldus Anneke Blom. Ook een gedeeltelij ke ontkoppeling van leer- en arbeids overeenkomst, die de zakgeldregeling nu mogelijk maakt, verwerpt het NVV-jon- gerencontact. Een gedeeltelijke ontkop peling zou inhouden dat het minimum loon wordt uitgekeerd evenredig aan het aantal gewerkte uren alléén. De lesuren zouden dan niet betaald worden. Het Jongerencontact voelt weinig voor een dergelijke tussenoplossing omdat er geen mogelijk zou bestaan een scheiding te maken tussen les- en arbeidsuren. De organisatie houdt vast aan de bestaande regeling waarbij in de opleidingsperiode het volle minimumloon wordt uitbetaald. Cointrezulidxt gemaakt van amandelcake slagroombittere amandelenabnkolen met de edhte Cointreau likeur. F»n taart waarvoor vyrj vele malen internationaal met good bekroond, zijn Wij zijn trots op deze Cointreautaart U zult wel proeven waarom. HAARLEM Gedeputeerde Staten van Noord-Holland vinden dat het standpunt van minister Lubbers van Economische Zaken over de uitbreiding van de produktiecapaciteit van Hoog ovens tot 11 miljoen ton staal per jaar in overeenstemming is met het standpunt van de staten. De minister is in beginsel akkoord met de uitbreidingsmogelijk heid, mits wordt voldaan aan bepaalde voorwaarden. Telefoon 02550 16479 I Zoals bekend hebben de staten zich door hert aannemen van de nota van uitgangspunten voor het Amsterdam- Noordzeekanaalgebied eind vorig jaar in principe akkoord verklaard met de Hoog-, ovensuitbreiding. Overigens werd daarbij I een motie aangenomen waarin de terrein- L uitbreiding zeewaarts en noordwaarts iin de duinen werd afgewezen. De minis ter van economische zaken heeft de standpuntbepaling in de staten afge wacht en is daarna met een reactie gekomen. Gedeputeerde Staten antwoor den dat op vragen van de heer G. J. C. A. Persoon (PvdA), met verwijzing naar de brtef van de minister van economi sche zaken van 22 december. Het voorhistorische monster King ,Kong houdt het City Theater de komen de zeven avonden (vanavond is de eerste voorstelling) in de greep. De kolossale aap King Kong, die in deze grillige film de hoofdrol vervult, wordt op een onbe kend eilandje ontdekt en meegevoerd naar Amerika. Daar wordt het beest furieus, breekt los en vernielt alles wat er op zijn weg komt: De ontdekking van de aap is louter toeval. Een team van een oliemaatschap pij is per schip op weg naar het eiland, op zoek naar olie. Aan boord duikt een verstekeling op die beweert dat het ei land voorhistorische monsters herbergt. Tijdens de verkenning van het eiland is de bemanning 'van het schip getuige van een heidens ritueel, uitgevoerd door in boorlingen, die in extrase •,King Kong” zingen. Dit brengt de vreemdelingen op het spoor van de grote aap. Het beest wordt gevangen en meegenomen. De lei der van de expeditie besluit Kong mee te nemen naar Amerika, als reclame voor zijn oliemaatschappij. Maar dat pakt verkeerd uit, want bij aankomst op „De eenzame scherpschutter” vertelt het verhaal van twee broers, die hun brood verdienen als huurmoordenaar en door een opdrachtgever naar een afgele gen bergdorp worden, gestuurd om de opstandige boeren rustig te houden. In het dorp verschijnt ook een revolutio nair om de opstand te leiden. De man wordt door een van de broers neerge schoten De grondeigenaren treffen maatregelen om de opstand voorgoed in helden op de Bounty, „Muiterij op de Bounty”. De Stadsschouwburg vertoont dit week einde de film „Straw Dogs” waarin een echtpaar dat voor rust naar het platte land is gevlucht, door allerlei verwikke lingen slaags raakt met de autochone bevolking. Het gaat om David Sunner die zich met zijn beeldschone echtgenote Emy heeft teruggetrokken cm zijn stu die te voltooien. Een paar leeglopers uit het naburige gehucht flirten met Amy die tenslotte door deze nietsnutten wordt verkracht. David, een echte goedzak, is niet in staat adequaat te handelen. Als David de volgende avond een imbeciele man hulp verleent, breekt de hel los. Zijn huis wordt belegerd door tierende dorpelingen die de imbeciel be schuldigen van moord. Het wordt een gevecht op leven en dood. David en Amy komen tenslotte ongeschonden uit In het kort probeert de heer van Zalinge uit te leggen, wat volwaardige voeding inhoudt. „Het wil eigenlijk niets anders zeggen dan „niet eigenwijs” zijn. Om gezond te leven moet je goede voeding hebben. Die voeding produceert de natuur helemaal compleet. Daar zit ten alle bouw- en groeistoffen in die we nodig hebben. Een mens kan zijn totale voeding halen uit planten, noten, vruch ten en zaden. Ons uitgangspunt is, dat we weer compleet voedsel moeten ge bruiken en niet allemaal fabrieksmatig verwerkt voedsel, omdat juist bij de verwerking vitale elementen voor de gezondheid verloren gaan.” De werkgroep concentreert zich met name in Kennemerland, al is het een landelijke werkgroep. De voorzitter van de werkgroep is de Haarlemse arts R. W. J. Schreuder. De heer Van Zalin ge vertelt, dat het niet om een nieuwe „geneeskunde” gaat, maar om een ma nier van leven. „De Voedingsraad staat erachter, evenals de Hartstichting en de ziekenfondsen. We willen ook niet een bepaalde geneeswijze aanhangen, omdat je dan blind kan worden voor -andere richtingen. We zijn zelfs niet principieel vegetarisch, al stellen we, dat plantaar dig voedsel de mens alle bouwstoffen kan geven, die hij nodig heeft. Vlees is eigenlijk een tweederangs voedsel, om dat het om zo te zeggen al verwerkt plantaardig voedsel is, zeker het ,spier- vlees” dat we h- t liefst eten.”

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7