Nieuwe Utrechtse Emmanuelle bezig wereldnaam te maken Laura Gemser in film met Orson Welles en Terence Hill L f w I PI V g Catharina Valente Barbra Streisand Rudi Carrell Kenia Christine Kaufmann Ivan Rebroff Barcelona Jean-Paul Belmondo Samen met Sylvia De 16-jarige Marina de Graaf, die straks haar acteerdebuut maakt als hoofdrolspeelster in de film Het Debuut, kan zich koesteren in de opmerkelijke waarheid dat Utrechtse actrices voorbestemd schijnen het ver te brengen in de internationale filmwereld. Sylvia Kristel is bijvoorbeeld intussen dus een miljoenen-coryfee. We zagen in Cannes al eens horden fotografen elkaar verdringen om een plaat te schieten van Ronnie Montagne, die Mariken van Nieumeghen had gespeeld, maar tegenwoordig in San Francisco pedagogiek studeert. Ze schrijft momenteel een roman die door Jos Stelling verfilmd zal worden. En dan hebben we nog Laura Gemser die, ontsnapt aan de Nederlandse aandacht, het intussen gebracht heeft tot een rol met niemand minder dan Orson Welles als tegenspeler, terwijl ze volgende week naar Amerika reist voor een film met Terence Hill en Bud Spencer. LVLCLLbLlt Barbra Streisand 4 Jean Paul Belmondo A Rudi Carrell De agenda van theaterster Cathari na Valente is voor volgend jaar alweer volgeboekt. Ze gaat een tournee langs de grote steden maken, en verder zijn er plannen voor de nodige elpees en tv- optredens. Op de vraag of haar gezin door die drukke werkzaamheden niet wat in de verdrukking komt, ant woordde Valente: „Ach, ons huwelijk steunt op een zeer hechte basis. Daar door levert het nooit moeilijkheden op als we een tijdje uit elkaar zijn. Boven dien heb ik mijn zoontje Alexander altijd bij me”. Haar uit haar eerste huwelijk stammende zoon Erie ver blijft in een internaat in Zwitserland. Dé Amerikaanse musicalster Barbra Streisand krijgt concurrentie van haar familie. Barbra’s moeder, de 67-jarige Dinah Kind, heeft in Califomië een vijf maanden durende cursus voor zang- en acteerkunst doorlopen en is nu van plan haar stemgeluid op de plaat te zetten. Het is overigens niet de eerste keer dat de weduwe op de voor grond treedt in de showbusiness. Ruim veertig jaar geleden was de stem van ma Kind al op een grammofoonplaatje te horen. „Onze Kiss” heette het, en een groot succes is het niet geworden. Dochter Barbra heeft geen tijd om ma een zetje in de goede richting te geven. Ze is druk bezig met het knip- en plakwerk in haar laatste film „A Star is bom”, waarin Kris Kristofferson haar tegenspeler is. Quizmaster Rudi Carrell heeft geld zorgen. Boze tongen beweren dat het een beetje uit de hand is gelopen wat betreft de restauratiekosten van zijn in de buurt van Bremen staande kas teel. Er is echter nog hoop, want „Der Rudi” verbond zich voor een half mil joen gulden aan een groot Westduits levensmiddelenconcem. Hij zal samen met Heinz Eckner zijn assistent in de televisiequiz „Am Laufenden Band” reclame- uitzendingen voor het bedrijf op het scherm gaan verzorgen. De 41-jarige Carrell krijgt het baantje als opvolger van weer een andere spelleider, Hans- Joachim Kulenkampff. Laura Gemser kwam in 1955 op vierja rige leeftijd met haar familie uit Indone sië. In Utrechtbezocht ze na de lagere school de mulo aan de Hamburgerstraat en bekwaamde zich bij Artibus tot mode ontwerpster. Dat ontwerpen van mooie kleren maakte op zeker moment plaats voor het dragen van mooie kleren en later voor het nauwelijks nog dragen van kle ren. Laura had zich in België gevestigd en was veelvuldig en in volle glorie, dubbele pagina’s breed, te bewonderen in de sjieke herenbladen. Twee jaar geleden verhuisde ze naar Italië. Sinds vijf maanden is ze getrouwd met de acteur Gabriël Tinti en bewoont ze een klein doch schattig huis in een Romeinse voorstad, het geen haar buitengewoon bevalt. Lau ra beschouwt zichzelf als huiselijk, hetgeen niet inhoudt dat ze ook vaak thuis zit. Volgende week Amerika, over twee maanden India. En de vic torie was vanuit Kenia begonnen, alwaar de opnamen gemaakt werden voor Black Emmanuelle, een Itali aans kopieerwerkje van het erotisch wereldsucces met la Kristel. Black Emmanuelle is niet bepaald een goede film geworden; hij is zelfs tamelijk berucht omdat er een zwik pornografische close ups aan toe zijn gevoegd waar de eigenlijke acteurs en actrices part noch deel aan hebben gehad. De film rouleert in Nederland met 17 door de keuring af gedwongen coupures, en technisch is hij verre van onberispelijk. Maar de charme van Laura, onder artiestennaam Eva Nera, maakte indruk. Black Emma nuelle staat, om een enkel voorbeeld te noemen, al zo’n 30 weken in Lon den geprogrammeerd en heeft daar alleen al een slordige 100.000 pond sterling opgebracht. En sinds de film 10 weken geleden in Amerika werd uitgebracht, is er daar inmiddels een miljoen gulden mee verdiend. Dat is dan nog maar het begin. Laura was ontdekt, op papier. Regisseur Albert Thomas was getrof fen door een fotoserie in het blad Playman. En tevoren had ze een sex- filmpje gedaan, Free Love, zodat ze zich min of meer gerechtvaardigd reeds actrice kon noemen. Laura: „Ik ben nooit van plan geweest om actrice te worden. Het kwam toevallig zo aanrollen. Ik wist ook niet zo heel goed wat ik ervan denken moest toen die eerste aanbie ding kwam. Ik had nooit gedacht dat Black Emmanuelle zo goed zou gaan lopen. Dat had niemand verwacht. Maar het werken in Kenia was bui tengewoon plezierig, de groep was magnifiek. De film heeft dus nogal wat geld opgebracht, ja, niet voor mij hoor, maar dan hoop je wel daarna kansen te krijgen voor rollen waar wat meer eer valt in te leggen. Die wat meer echt acteertalent van je eisen. Dat blijkt dan nog niet zo heel gemakkelijk, want je bent voor veel producenten dan toch meteen „het meisje van de seksfilms.” En dat De Westduitse actrice Christine Kaufmann, die als zesjarig kinderster- retje al in een film speelde, heeft hoewel ze pas 31 jaar oud is haar levensverhaal op schrift gesteld. Christine werd de laatste jaren zo zel- De Westduitse „Rus” Ivan Rebroff heeft de weg teruggevonden naar de musical. Na zijn succes als melkboer Tevje in „Anatevka”, zal Rebroff vol gend jaar in Wenen te zien zijn in de musical „Ein Glas Wasser”, waarin hij de rol van Bolingbroke op zich neemt. Rebroff, wiens roem de laatste tijd begon te tanen, hoopt door deze rol weer wat in de belangstelling te komen. „Binnen twee jaar hoort Rebroff er weer helemaal bij. Door zijn omvang zal ook de televisie moeilijk om hem heen kunnen”, aldus de mana ger van de zanger. in het massagehuis, waar Sylvia met filmechtgenoot en vriendin zich lie ten masseren door drie Thaise meis jes (onder wie Laura), die voor de stimulerende arbeid niet alleen de handjes lieten wapperen. Laura: „Ik kwam min of meer toe vallig in die film terecht. Ik had zelf net Black Emmanuelle achter de rug toen Francis Giacobbetti met de opnamen van Emmanuelle II was begonnen. Francis is een goede vriend van mij; ik kende hem nog van de tijd dat hij nog alleen maar foto grafeerde. Emmanuelle II, l’Antivier- ge, was zijn eerste regie. Hij kon me wel even gebruiken voor een kort gastoptreden, en toen ontmoette ik dus Sylvia. Dat was heel gezellig, maar we hebben elkaar niet zo veel gesproken, want als men haar evén niet nodig had, was ze ook meteen vertrokken. Het was namelijk afschuwelijk heet tijdens de opna men. Nee, nee, dat was niet in Hong Kong, dat was in een Parijse studio. Daar kan het ’s zomers óók ontzet tend heet zijn.” Via een telefoontje uit Londen kwam Laura Gemser los van het sex- genre. Of ze maar even naar Spanje wilde afreizen om te komen spelen in Voyage of the Damned, een monster- produktie onder regie van niemand minder dan Stuart Rosenberg. De film gaat over Joodse refugiés die in 1939 uit Duitsland weg wisten te komen, en per schip naar Cuba reis den, waar ze niet binnen mochten, vervolgens naar de Verenigde Staten, waar president Roosevelt weigerde hen toe te laten, waarna het gezel schap weer linea recta naar Nazi- Duitsland terug werd verscheept; de ondergang tegemoet. In de film spe len prominenten mee als Faye Duna way, Orson Welles, Malcolm McDo well, Oskar Werner, Max von Sydow, Victor Spinetti, James Mason, Maria Schell, Fernando Rey en Ben Gazarra. Laura: „De opnamen vonden plaats op een groot passagiersschip in de haven van Barcelona. Het was een magnifieke ervaring. Ik speel de vriendin van Orson Welles, een magi straal acteur. Zo verschrikkelijk pro fessioneel als die man is’. En ontzet- tend aardig, gedwee en rustig. Hij komt ook alleen op de set als ze hem nodig hebben, daarna duikt hij weer ogenblikkelijk terug tussen de boe ken op zijn hotelkamer.” Laura’s rol in Voyage of The Dam ned de film gaat binnenkort in Nederlandse première is beschei den, maar alweer een stuk meer aan dacht zal haar geschonken worden in de film waarvoor ze volgende week de oceaan oversteekt. In die film speelt ze de vrouwelijke hoofdrol, tegenover Bud Spencer en Terence Hill, het populaire Trinity-duo, die bij de Italiaanse burgelijke stand overi gens staan ingeschreven als Enrico Pedersoli en Mario Girotto. Laura: „Nee, het wordt geen wes tern. Meer een moderne politiefilm heb ik begrepen. Drugs en zo. Het is de eerste film sinds lang die Spencer en Hill weer met elkaar maken. Enzo Barboni, die noemt zich buiten Italië geloof ik E. B. Glucher, doet de regie. En dat is dus ook de man geweest die indertijd die Trinity-successen heeft geregisseerd. Ik stel me er veel van voor.” Waarin kunnen we in Nederland Laura Gemser misschien nog meer te zien krijgen? „Als jullie in Nederland alleen Black Emmanuelle I nog maar hebben gehad, dan heb je de delen twee en drie ook nog tegoed. En deel vier, maar die moet nog worden afge maakt; het heeft nogal wat vo'eten in de aarde. Tja (zucht), daar zat ik contractueel nog aan vast.” Laura Gemser aan de speeltafel met Orson Welles en Victor Spinetti den voor een rol gevraagd, dat ze nau welijks in haar levensonderhoud kon voorzien. Nu is ze, zoals ze zelf zegt, wat de toekomst betreft weer hoopvol gestemd en heeft ze weer grote plan nen. Christine is namelijk tegen een in haar boek geïnteresseerde uitgever aangelopen, die haar vorstelijk betaalde. De Franse acteur Jean-Paul Belmon do werkt ook in zijn nieuwe film (een psycho-thriller) zonder dubbelganger, diq hem de moeilijke klusjes uit han den neemt. Belmondo: -„Het publiek wil een eerlijke film zien, zonder getructe opnamen. Ik kan niet begrij pen dat mijn collega 's er duimen draai end bij staan als een stuntman voor hen het risico ovemeemt”. blijkt dan meestal ook het enige wat ze nodig hadden.” „Taalproblemen heb ik tegenwoor dig niet meer. Eerst wel in Italië, maar dat is over. Frans, Engels, Itali aans, je leert het via de conversatie. Veel tijd ontbreekt me om er speciaal les voor te nemen. Nee, aan acteren in Nederland heb ik nog nooit gedacht. <31 Catharina Valente Laura als Black Emmanuelle Ik heb ook geen notie van wat er op filmgebied in Nederland gebeurt. Ik ben er al zeven jaar weg, kom er alleen voor familiebezoek nog een enkele keer, zoals in oktober vorig jaar nog een paar dagen.” De twee Utrechtse Emmanuelles zijn elkaar nog een keer tegen het lijf gelopen. Ze zijn samen te zien Iwan Rebroff

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25