PLAATS VOOR 26 PERSONEN IN GLOEDNIEUW ONDERKOMEN Muziek reünie in Pius College Gevaarlijke verkeerspunten gemeente Heemskerk de in Huisvesting in Heemskerk Eethuisje Alpha opent deuren voor smulpapen VEILINGEN Dolomieten 480,- Hotel Tïrolerhof Costa Del Sol va ‘469,- L REISKOMEAS Toneelavond Jongeren veroorzaken veel verkeersongevallen VERENIGING DRAAIT GOED Decorloods voor Inbraakje in camping IBM! Bomen en planten in Heemskerk Klaverjassen ®O»WMEVERWIJK F ïlS Vil! i 149^ „Us memmetael” Stadsschouwburg W Ss 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK K 8 -15 en 22-daagse vliegreis >- i, ^oOr"°°ht Va^n aari ^oOr ?ct>t va fren 11 f> ,Z1> T L? Fuengirola r 10 dagen touringcarreis y van A t/m Z x. verzorgd Groenten 10 dagen Tirol/Kitzbühel 381 touringcar heen/^Hj^^ vliegtuig terug f - (ADVERTENTIE) (Van onze medewerker) (Van een onzer verslaggevers) aanschaf van messen, pannen, enz. (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) j (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) bestuurszorgen goede zeer De opening wordt verricht door het drietal „Johan” te weten Johan Loos, Johan van Rijn en Johan Vriezinga, de grote drie achter de totstandko ming van het nieuwe eethuisje. De maaibij d die op deze avond zal worden opgediend is bereid door Ben Versteeg en Erna Lubbers en wordt „opgeluisterd” met muziek gespeeld door de Hongaarse violist Midhulay Kuhn. Nieuw is dat voortaan ook op de zondagavond een maaltijd bereid zal BEVERWIJK. De klaverjasvereni- ging „Meerestein” houdt op woensdag 2 februari weer een open drive in een van de zalen van de Vredevorstkerk aan de Laan der Nederlanden. Aanvang 8 uur. HEEMSKERK. Op uitnodiging van de Friese vereniging „Us Memmetael” verzorgt de zustervereniging uit Hoorn op vrijdag 11 februari een toneeluitvoe ring in „De Vrijburcht”. Op 14 mei maakt de IJmond-afdeling een boottocht over de Friese meren. organi- satie e I. i- H Reisbureau Horizon Kleine Houtstraat 28 HAARLEM .Tel.nr. 023-323700 Reisbureau Frans Hals Frans Halsplein 16 HAARLEM Tel.nr. 023-250643 Alee verdere inlichtingen over deze activiteiten worden graag verstrekt via het secretariaat, telefoon 02550-17983 of 02510-40366. n n organi- w satie ALKMAAR 072-27427 t- i, n i: De altijd enthousiaste voorzitter G. J. Frerichs verwelkomde mevrouw T. van der Poeg-Vroom en de heren K. van Leeuwen en J. W. Brantjes. Treffend is wel, dat, nu het bestuur weer compleet is, voorzitter Frerichs met plannen rond loopt om aan het einde van dit seizoen zijn functie, die hij al 32 jaar achtereen uitoefent, neer te leggen. ’t Nut, Beverwijks oudste vereniging, heeft haar intrek genomen in de Niehwe Slof. Sinds 1870 was men gewend de bijeenkomsten in Maison Stroucken te houden, het huidige Kennemer Theater aan de Zeestraat. Een interne- verbou wing van dit theater „verdreef” ’t Nut naar het ontmoetingscentrum. Beheerder Cees Berghuis van De Nieuwe Slof was bijzonder verheugd, dat ’t'Nut de stap Baar het centrum heeft willen maken en BEVERWIJK. De BLA-commissie van het Plus X-college aan de Büller- laan is heel wat van plan. Deze commis sie bestaande uit enkele oud-leerlingen, leerlingen en leerkrachten bereidt mo menteel een thematische reünie voor, die op zaterdag 12 februari in de gehele school wordt gehouden. Voorts gaat de BLA-commissie proberen nu eens einde lijk de oud-leerlingenvereniging van de grond te krijgen en een jaarblad voor deze vereniging op te richten. Verder is het gebruikelijk om in verband met de inkoop minstens één dag van te voren mee te delen dat men komt eten. Men kan dit doen door in te tekenen op een in het eethuisje aanwezige lijst of een tele foontje te plegen met Alpha (02510- 25300). Er is een ruim aanbod van narcissen waarbij men soorten als Flowerrecord, Carlton en Golden Harvest ziet. Naar gelang de kwaliteit werd er van 10 tot 18 cent voor betaald. De blauwe druifjes waren goed te verkopen tot 135 cent per bosje. Dubbele freesia haalde 55 cent per stuk; voor de enkele werd van 20 tot 34 cent betaald. Anjers brachten bij een niet al te groot aanbod van 20 tot 65 cent op. De trosanjers varierden in prijs van 180 tot 320 cent per bos. Voor rozen werd een vrij constante prijs be taald. De grootbloemigen kwamen tot 135 cent en de babyroosjes varieerden in prijs van 12 tot 50 cent. HEEMSKERK. Uit het jaarverslag over 1976 van de gemeentelijke plant soenendienst blijkt dat in dat jaar de beplanting in Heemskerk werd aange vuld met 10.400 heesters, 17.000 stuks bosplantsoen, 759 bomen. 3.625 rozen en 2000 vaste planten. In totaal 130 bomen, 2.740 heesters en 400 vaste planten moesten door vernie ling worden vervangen. Door de extreme droogte gingen 105 bomen. 2000 heesters en 350 vaste plan ten verloren. Een proef die genomen is ter bestrij ding van de gevreesde iepziekte heeft helaas niet het gewenste resultaat opge leverd. Inlichtingen en boekingen uitsluitend bij: Reisbureau Europa Internationaal b.v. SANTPOORT-NOORD Hoofdstraat 179 tel.nr. 023-379801 In de Alpha sociëteit wordt momen teel door noeste werkers de laatste hand gelegd aan het nieuwe eethuis je, dat binnenkort wordt- geopend. Het eethuisje geeft zowel aan ou deren als aan jongeren die niet in de gelegenheid verkeren of geen zin hebben om voor zich zelf te koken een mogelijkheid om een goede war me maaltijd te benutten. Het idee, om een eethuisje te begin- nen kwam precies vijf jaar geleden van Alphaleden, die op de Heroca- beurs vertegenwoordigers aan het werk zagen met diepvriesmaaltijden. Vanaf dat moment is het allemaal snel gegaan en begin 1972 werd het eethuisje in de oude Alpha sociëteit aan het Moensplein door de toenma lige wethouder Schipperus geopend en startte men met het serveren van diepvriesmaaltijden. Opgevoerd wordt het blijspel „Under- dak Frege” van Aug. van Zuylen, inhet Fries bewerkt door B. Westra. Na afloop kan er worden gedanst met muzikale medewerking van het duo Van Lieshout. Op 26 maart presteert Rients Gratema bij de Friese vereniging in Hoorn zijn nieuwste Friese programma „Hadybas- ken”. Er is nog een beperkt aantal kaarten verkrijgbaar. Leden van „Us Memmetael” kunnen gebruik maken van een extra bus voor 10, inclusief de toegangprijs voor de voorstelling. hoopte op een samenwerking. Voorzitter Frerichs, die aan mevrouw Schipper een attentie overhandigde voor haar ijver om de contributie te innen, vertelde, dat de Beverwijkse afdeling tot de groep van 92 afdelingen in ons land behoort, die nog actief is. „188 afdelin gen doen niets meer”, zei hij. De eerste bijeenkomst van ’t Nut in de Nieuwe Slof was in feite een voortzetting van een dia-avond in het vorige seizoen, toen het echtpaar Van der Linden uit Wijk aan Zee tientallen dia’s en foto’s van oud-Beverwijk oud-Wijk aan Zee en oud-Velsen liet zien. De echte wij kers kwamen bij ’t Nut weer volledig aan hun trekken door de vele oude plaatjes en vergezichten uit het verleden. De volgende Nut-avond is op donderdag avond 24 februari in de Nieuwe Slof. Vogelwachten Jan Ivangh komt dan iets over zijn beroep vertellen. In oktober 1974 is het eethuisje overgegaan op het serveren van vers bereide maaltijden Waarvoor men rich een dag van te voren moest aanmélden. In de tussen liggende ja- ren heeft het gemiddelde aantal be zoekers op 15 gelegen, maar nu is er plaats voor 26 personen in de prak tisch ingerichte ruimte. X ALKMAAR 072-27427 De reünie op 12 februari staat geheel in het teken van de muziek. Van elf uur af hebben de oud-leerlingen, en dat zijn er heel wat want hét Plus X bestaat 23 jaar, de gelegenheid op de zelf meegeno men instrumenten of op de instrumen ten, die de BLA-commissie' speciaal voor deze reünie heeft gehuurd, te improvise ren. In de avonduren krijgen de bezoekers van de reünie, die geen instrumenten bespelen, alle kans de dan geformeerde gelegenheids muziekgroepen te beluiste ren. Men verwacht zeker muzikale ui tingen op het gebied van de pop, de rock and roll, de jazz en klassiek. Mogelijk dat ook van een brokje cabaret is te proeven. Wie de BLA-commissie naar Het aantal reünisten vraagt krijgt al gauw ten antwoord, dat dit onzeker is, maar dat er op zo’n 1000. tot 1500 belangstellenden wordt gerekend. Voor de niet muziekliefhebbers zijn twee gymnastieklokalen ingeruimd, waar in een rustige sfeer kan worden gepraat. De heer P. de Jong van de BLA- commissie vertelt nadrukkelijk, dat deze thematische reünie de basis vormt van een hopelijk jaarlijks terugkerend eve nement, dat door de op te richten oud- leerlingenvereniging moet worden aan gezwengeld. Indertijd deed moderator Schweigeman pogingen een dengelijke vereniging van de grond te krijgen. Na zijn plotselinge overlijden heeft niemand meer zich met zijn plan bemoeid. Oud- leerling Adrie van Gelder probeerde het nog wel, maar kreeg geen hulp. De BLA-commissie wil niet alleen die vere niging gestalte laten geven, maar gaat ook voor de directe schoolverlaters wat doen. Een half jaar na het verlaten van de school worden de oud-leerlingen voor een bijeenkomst op het college uitgeno digd om te zien wat er van de klasgeno ten zoal is geworden. De bestaande l'us- trum-commissie blijft functioneren, zo vertelde de heer De Jong. Over twee jaar bestaat het college een kwart eeuw en dat jubileum wil men met de uitgave van een historisch anekdotisch boek werkje begeleiden. Tenslotte hoopt men jaarlijks voor leerlingen en oud-leerlin gen een cultureel feest te organiseren. De zlekenomrope RUAD overweegt op namen van de reünie op 12 februari te maken en uit te zenden in de diverse tehuizen, die bij de omroep zijn aange sloten. wordt, als de gemeenteraad ermee ak koord kan gaan, ecompleteerd met een decorloods. De bouwkosten voor deze loods worden geraamd op een bedrag van bijna een kwart miljoen. De loods komt bij de schouburg te staan. In het jaar 1976 werden 304 verkeer songevallen geristreerd. Als gevolg daar van zijn drie slachtoffers overleden; drie kregen zxyaar letsel en 82 licht letsel. In het jaar 1976 werden 304 verkeers ongevallen geregistreerd. Als gevolg daar door technische gebreken of afwijkingen aan hun voertuigen de verkeersveiligheid in gevaar hebben gebracht. De eigenaren van 42 personenauto’s deden afstand van hun voertuig. Deèe voertuigen zijn voor Sloop afgevoerd. De daling van het aantal geconstateer de technische gebreken aan bromfietsen van meer dan honerd, kan mede wor den toegeschreven aan de strenge con trole in de afgelopen jaren. Ook het aantal naar de sloop afgevoerde voertui gen liep terug. Op grond van deze resultaten neemt de politie aan, dat de weggebruiker er thans in het algemeen van doordrongen is, dat door de gemeentepolitie van Heemskerk vij voortduring wordt opge treden tegen eigenaren Van voertuigen, die technisch niet aan de geldende eisen voldoen. Sinds de ingebruikneming in juni 1976 van de Mesta-radarenelheidsme- ter werden 450 processen-verbaal opge maakt terzake overtreding van de maxi mum sneilheid. In de statistiek van de misdrijven staat diefstal van fietsen het hoogst genoteerd met 258 (in 1975 waren het er 300). Het aantal diefstallen van brom fietsen liep in vergelijking met 1975 terug van 33 tot 28. Het aantal gewone diefstallen, al of niet met braak, liep terug van 263 in 1975 tot 203 in 1976. Aan misdrijven tegen de zeden wer den door de politie achttien gevallen geregistreerd. Het aantal geregistreerde gevallen van rijden onder invloed nam toe tot 48. De groentehandel houdt gelijke tred met de kwakkelwinter. Het aanbod is bescheiden en bestaat hoofdzakelijk uit winterprodukten. De prijzen schomme len. De boefêkool komt in prijs nog niet erg van de grond: van 35 tot 65 cent. Er is nog volop van dit produkt. Breekpeen, die in het begin van de week nog tot 78 cent per kilo noteerde, kwam vrijdag in prijs niet verder dan 55 cent, maar daarbij speelde de kwaliteit een rol. De prijs van prei handhaafde zich de gehele week van 125 tot 180 cent per kilo bij een dagaanvoer van rond de vijfduizend kilo. Knolseldery blijft ook goed aan de prijs. Men betaalde er van 20 tot 75 cent per stuk voor. De spruitenhandel komt nu wat meer op gang. Bij kleinere aanvoeren liep de prijs in het begin van de week op tot 185 cent per kilo, maar later gingen er een paar dubbeltjes af. De uien halen nog steeds tot een gulden per kil o. Waspeen wordt vlot verkocht tot 125 cent per kilo. Vrijdag waren de prijzen: boerenkool 35-63; bosseldery 35-70, breekpeen 25-54, groenekool 26-44, knolseldery 20-75, pe terselie 48-53, prei 125-180, spruiten 125- 155, uien 72-95, waspeen 115-123. ’t Nut nu uit de Nerinen zijn nog altijd aan de markt voor 90 tot 120 cent. Er komen nu weer wat meer potplanten. Over het algemeen konden de prijzen zich hand haven. HEEMSKERK. In het jaar 1976 werd aan 1140 personen een woonruim- tevergunning verstrekt, tegen 823 in 1975. De verdeling was in 1976 als volgt: 521 toewijzingen van nieuwe woningen (in 1975: 116) 586 wegens opschuiving (in 1975: 681; en 33 toezijzingen wegens ruil (tegen 26 in 1975). Het aantal woningen dat in deze ge meente door vreemdelingen wordt be woond is 517. In 1976 zijn 337 woningen voor bewo ning gereed gekomen, te weten 128 wo ningen in de woningsector, 194 voor particulieren in de premiesector en 15 huizen voor particulieren in de vrije sector. Op 1 januari 1977 waren 294 woningen in aanbouw. De woningvoorraad steeg van 8621 op 1 januari 1976 tot 8948 op 1 januari 1977, dus een vermeerdering met 327 woningen. In 1976 werden door de gemeente 213 bouwplannen in behandeling genomen met een totale bouwsom van 37.826.201. Het gemeentelijk woningbedrijf had einde 1976 in beheer: 1901 woningen, 175 garages en 22 andere gebouwen, De r.k. woningbouwvereniging heeft thans in ei gendom 21 bejaardenwoningen, 336 een gezinswoningen, 595 etagewoningen en 113 garages. De algemene woningbouw vereniging „De IJmond” had einde 1976 in eigendom 183 eengezinswoningen, 393 etagewoningen en 28 garages. Het kruispunt C. van Manderstraat- Ruysdaelstraat blijkt volgens de onge vallenstatistieken het gevaarlijkst te zijn, hoewel de aanrijdingen daar meest al geen lichamelijk letsel tot gevolg hebben. BEVERWIJK. Op de camping Adrichem is met vernieling van een ruitje ingebroken .in, een caravan. Ver mist worden een casetterecorder met bandjes en wat linnengoed. BEVERWIJK. De bloemenhandel had in de week van 24 tot en met 29 januari weer een rustig verloop met vrije constante aanvoeren en redelijke prijzen. Bij de tulpen noteerden de lelie-achti- gen de gehele week rond 50 cent per stuk. De meest ganbare soorten haalden van 18 tot 42 cent. .(Van een medewerker) BEVERWIJK. Het voortbestaan van de 186 jaar geleden opgerichte afde ling Beverwijk van het Nut tot het Algemeen heeft geruime tijd aan een zijden draadje gehangen. Het bestuur had ernstige moeilijkheden om opvolgers voor de vertrekkende bestuursleden te vinden. Na lang zoeken was men er toch in geslaagd een drietal „witte raven” achter de bestuurstafel te krijgen. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKER In de gemeente Heemskerk is een voorlopige jaarstati stiek samengesteld over het jaar 1976. Daaruit blijkt dat op de Rijksstraatweg verhoudingsgewijs de meeste aanrijdin gen plaatsvinden die in de meeste geval len gepaard gaan mét letsel enof zwa re schade. Verder noemt de politie het kruispunt C. van Manderstraat-Ruys- daelstraat als gevaarlijk. De aanrijdin gen die daar plaatsvinden leiden over het algemeen niet tot letsel, maar wel tot aanzienlijke schade. Volgens de politie is verder niet ko men vast te staan, dat binnen de ge meente Heemskerk specifiek gevaarlijke punten aanwezig zijn waar veel verkeer songevallen gebeuren. Wél is gebleken, dat vooral jongeren, hetzij als bestuurder van een bromfiets, hetzij als bestuurder van een fiets, een punten aanwezig zijn waar veel verkeers ongevallen gebeuren. worden. Verder is men iedere dag, behalve zaterdag, omstreeks zes uur welkom om van de eenheidspot die per dag en per koker of kookster (allen vrijwillig) verschilt, te genie ten. De prijzen zijn: voor hoofd- en nagerecht samen f 3,50 en soep 0,50. Dit zijn ongeveer de kostprijzen, maar als er zo nu en dan wat overschiet wordt dit gebruikt voor de BEVERWIJK Als alles naar wens verloopt zal op dins dag 1 februari het eethuisje van de sociëteit Alpha weer haar poorten openen. De laatste we ken is er door een kleine ploeg van vrijwilligers keihard aan het interieur van het eethuisje gewerkt, dat is ondergebracht in één van de klasselokalen op de bovenverdieping van de voor malige huishoudschool aan de C. H. Moensstraat. en lange 1 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9