AANTAL HARTOPERATIES IS ONDANKS STIJGING TE LAAG Jaar eerder of later dan offciële datum en dan Dienstplichtigen kunnen zelf dit noq andere opkomstdatum kiezen Sjtern-tribunaal in Amsterdam Vrijspraak gevraagd voor Ludwina J. Burgemeester van Benthuizen maand met verlof Ulster - bevroren tegenstellingen (I) Hans Wiegel weer terug L3 JOHN DE ROOY OVERLEDEN Andriessen vreest moeilijkheden na verkiezingen DINSDAG 1 FEBRUARI 19 77 BINNEN» EN BUITENLAND -7 Dubieus Ierse tong f Treinen uitgevallen Drugsmokkelaars Vragen over huidskleur Benoemingen Treinongeluk Brom bewijs Tweelin onderscheiden A in bassadeurs Kikvorsentunnel Neptunus Geverfde verkeersborden Zuiveringsinstallatie (Van onze parlementsredactie) (Van onze correspondent) (Van onze correspondent) De in het buitenland tl het \x/eer WEINIG VERANDERING Inmiddels is er nog steeds het advies van de Gezondheidsraad waarin wordt gezegd dat, gelet op de behoefte, een aantal van 6000 a 6500 hartoperaties per jaar moet worden bereikt. De regering lijkt het daar niet mee eens te zijn, gezien het huidige beleid. (Van onze redacteur in Engeland, Henk Leffelaar) Filmster Peter O’Toole waarschuwde eeen vriend: „De kroegen zijn het gevaar niet in Ierland. Het is de Ierse tong. Ieren kunnen een muur platpraten”. Die verbale magie is een niet te veronacht- Als de verlaging van de dienstplicht- leeftijd doorgaat, zullen alle jongens die in 1959 geboren zijn, vrijgesteld worden van militaire dienst. De staatssecretarissen Hendriks (Volks gezondheid en Klein (Onderwijs) streven ernaar, in 1980 ten minste 4000 tot 4500 hartoperaties per jaar te laten verrich ten. Daartoe moeten de academische zie- Als inderdaad het Utrechtse St.-Anto- niusziekenhuis tegen die tijd op duizend operaties per jaar komt, wat wel aanne melijk lijkt, en het OLV-Gasthuis in Amsterdam tot 250, dan ontstaat nog maar een totaal van 2750. Daarbij is nog niet gerekend het Catharina-Gasthuis in Eindhoven, waar per 1 januari jl. zou worden begonnen. Er is echter vertra ging opgetreden, zodat het niet duidelijk is wanneer wel wordt gestart. heeft, maar wat zij heeft losgemaakt. cretaris Hendriks heeft de plannenma kers vorige week geen direct „nee” gege ven. Zij zullen hem nu een nadere uitwer king van hun opzet 'sturen, en ook een uiteenzetting over de filosofie achter dit project geven. Zou er „groen licht” wor den gegeven, dan kan in 1980 een aan zienlijk gunstiger cijfer worden bereikt. kan worden gesteld. De huidige installa tie heeft een capaciteit voor 5.000 inwo ners. Inmiddels heeft een van de vijf in verband met de affaire aangehouden ambtenaren een bekentenis afgelegd. De ze bekentenis zou ook belastend zijn voor de andere gearresteerde ambtena ren en de twee gearresteerde wethou ders. AMSTERDAM (ANP) Op 41-jarige leeftijd is gistermiddag in zijn woning te Amsterdam de persfotograaf John de Rooij aan een hartverlamming overle den. Door een storing in de elektriciteits voorziening in Amsterdam is de stroom gisterochtend even na tien uur twee minuten uitgevallen. Dat had een blok- storing tot gevolg in de beveiligingsap paratuur van het spoorwegemplacement in Amsterdam, die tot drie minuten over elf duurde. In die tijd zijn elf treinen uitgevallen. „Als de anderen eisen gaan stellen, zullen wij dat ook moeten”, zei de KVP- leider. „Een daarvan is in elk geval dat er voor de kabinetsformatie overeen stemming moet worden bereikt over wat het kabinet in de komende vier jaar moet nastreven. Het moet niet zo zijn dat allerlei hete hangijzers in de lucht blijven hangen, wat bij de vorige forma tie feitelijk is gebeurd, met als gevolg dat we aan het slot van het parlemen taire periode nog gauw even een viertal wetsontwerpen erdoor moeten jassen”. Het zijn namen als titels van eeuwenoude folkloristische liederen, die synoniemen zijn geworden voor moord, levenslange verminking, ontwrichte ge zinnen, vreugdeloze kinderen, angst, het onverwachte en dodelijke schot, ver woestende bomexplosies Het is moeilijk die beelden te rijmen met het romanti sche Noord- en Zuidierse landschap nog moeilijker te rijmen met de Ieren zelf, onveranderlijk vriendelijk, behulpzaam, geeniaal van de tongriem gesneden, breed van gebaar en met een groot, dor stig keelgat. Wanneer het wetsvoorstel van minis ter van Defensie Stemerdink, om de wettelijke opkomstleeftijd te verlagen van 20 tot 19 jaar, door de Tweede Kamer wordt aangenomen, betekent dat dat elke dienstplichtige kan aangeven of hij niet liever op zijn 18de of 20ste levensjaar in dienst wil komen. Alle jongens die dit jaar 17 worden en dus dienen te worden ingeschreven, zullen dan van deze mogelijkheid op de hoogte worden gesteld. Dit bleek gisteren tij- Eerder op de dag had de openbare aanklaagster, mevrouw Sirota, de recht bank gevraagd Ludwina op alle punten van de dagvaarding schuldig te verkla ren. De maximumstraf is 15 jaar. Felicia Langer betoogde dat het Open baar Ministerie had nagelaten aan te tonen welke geheime informatie Ludwi na had verzameld. Bovendien zei zij dat datgene wat Ludwina moest onderzoe ken, zoals de procedure bij paspoortcon trole, de tijd die er verstrijkt tot de koffers aankomen, en de plaats waar veiligheidsfuntionarissen staan, niet ge heim zijn en door iedere passagier die naar Israel komt kunnen worden waar genomen. De rechtbank zal op 1 maart uitspraak doen over de schuldvraag. Daarop zal de Officier van justitie na schuldigverkla ring een strafmaat vragen. Pas daarna zal de rechtbank over de straf een uitspraak doen. De politie van het Belgische St. Gilles heeft hel afgelopen weekeinde drie Bel gen en een Maleisiër gearresteerd. Het Het Eindhovense Gasthuis zou maxi maal op 600 operaties moeten komen. Dan zouden er echter meer hartchirur gen moeten werken, en daarop wordt voorlopig nog niet gerekend. Zelfs als dit wel lukt, en er ook door middel van bescheiden hartcentra in het Rotterdam se Zuiderziekenhuis en het VU-zieken- huis in Amsterdam omstreeks 1980 nog enkele honderden extra operaties worden bereikt, dan is nog het streefgetal niet bereikt. (Van onze Haagse redactie) DEN HAAG In 1976 zijn in ons land ongeveer 2400 hartopera ties verricht, de open en de geslo ten bij elkaar geteld. Daarmee kwam het totaal van deze operaties voor het eerst boven de 2000 uit. In 1974 werden 1952 hartoperaties verricht; in 1975 waren het er 1997. De stijgende lijn is dus vorig jaar flink opgetrokken, maar het aantal ingrepen is nog altijd te weinig, gezien de behoefte die zich in lange wachtlijsten laat aflezen. Bij het aantal operaties van vorig jaar moeten in feite de operaties worden geteld die in het buitenland op Neder landers werden verricht. Hierbij gaat het om de zgn. hartluchtbruggen, waar van er nu twee zijn de hartlijn naar Houston, die sedert juni tot iets meer dan honderd kwam, en die op Genève, waar een aantal van ongeveer vijftig werd bereikt. Om deze lijnen weer over bodig te maken, moet in eigen land de operatiecapaciteit worden opgevoerd. (Van onze redacteur in Israel) JERUZALEM. De verdedigers van de Nederlandse Ludwina J. hebben vrij spraak gevraagd voor hun cliënte. In een pleidooi dat meer dan twee uur duurde, trachtten de advocaten Felica Langer en Jossi Arnon aan te tonen dat Ludwina niet de bedoeling heeft gehad de veiligheid van de staat Israel in gevaar te brengen, dat zij geen geheime informatie heeft verzameld over de vei ligheidsmaatregelen in de vliegtuigen naar Israel en op het vliegveld van Tel Aviv, en dat niet wettig en overtuigend is bewezen dat zijn contact heeft gehad met een „agent van een vreemde mo gendheid”, te weten Wadi Hadad, een van de leiders van het Volksfront voor de Bevrijding van Palestina. DEN HAAG Het ministerie van Defensie gaat meer bekendheid ge ven aan de reeds bestaande moge lijkheid voor dienstplichtigen om een jaar eerder of later in dienst te komen dan de officiële opkomst datum. Weersvooruitzichten in cijfers gemiddeld over Nederland: Aantal uren zon 0 tot 5; min. temp, omstreeks —3 graden; max. temp, omstreeks 2 graden; kans op geen droge periode van minstens 12 uur 90 percent; kans op een geheel droog etmaal 70 percent. WOENSDAG 2 FEBRUARI Zon- en maanstanden Zon op 8.19 uur; onder 17.30 uur. Maan op 15.58 uur; onder 6.44 uur. Waterstanden Umuiden Hoogwater 2.30 uur en 14.52 uur. Laagwater 10.39 uur en 22.59 uur. Vooruitzichten voor donderdag: Hans Wiegel, fractievoorzitter van de VVD in de Tweede Kamer, die op uitno diging van de Israëlische regering een bezoek aan Israel bracht, is gistermiddag weer op Schiphol teruggekeerd. DEN HAAG (ANP). „Acht de be windsman het juist, dat op een aanvraag voor een postideniteitskaart bij de per soonsbeschrijving onder meer naar de huidskleur wordt gevraagd?” Deze vraag heeft het Tweede-Kamerlid Schakel (ARP) gisteren schriftelijk gericht aan staatssecretaris Van Hulten (PTT-Za- ken). Het PvdA-Tweede-Kamerlid Klaas de Vries vond deze al jaren bestaande. - maar weinig bekende regeling niet ver genoeg gaan. In de huidige regeling heeft het ministerie van Defensie altijd de mogelijkheid om een verzoek om opkomst in een ander jaar te weigeren. .Staatssecretaris Van Lent (Personeelsza ken) zei gisteren die mogelijkheid tot ingrijpen te willen hebben voor het geval zich op een moment uitzonderlijk veel dienstplichtigen uitspreken voor op komst in een bepaald jaar, waardoor andere lichtingen mensen te kort zouden kunnen komen. Volgens De Vries die daartoe een amendement indiende, moet echter elke dienstplichtige het recht worden verleend zelf te bepalen wan neer hij in dienst wil komen tussen zijn 18de en 20ste jaar, zonder dat Defensie daaraan tornt. Paul C. Warnke. een vroegere functio naris van het Amerikaanse ministerie van Defensie, zal worden aangesteld als Amerikaans toponderhandelaar in het overleg over de beperking van het kern- wapenarsenaal. Dit is gisteren vernomen uit kringen binnen de Pentagon-organi- satie. Het voorstel van de socialist De Vries om door middel van loting onder alle goedgekeurde en niet vrijgestelde dienst plichtigen degenen aan te wijzen die ook werkelijk in dienst moeten komen, kreeg weinig steun. Volgens minister Stemerdink blijft ook dan de willekeur bestaan, die nu ook al veel goedgekeurde, maar overbo dige jongens uit dienst houdt. De Vries wil met zijn voorstel de huidige on rechtvaardigheid, dat slechts: drie jon gens op elke tien in werkelijke dienst hoeven, wegnemen door iedereen een gelijke kans te geven. In tegenstelling tot goed gepubliceerde buitenlandse belangstelling voor dissi denten in de Sovjet-Unie, die daarmee de Russische regering onder druk zetten, is het effect van de buitenlandse sympa thie voor de vredesbeweging in Noord- Ierland op zijn best dubieus. Als positief resulaat genieten de lei ders van deze beweging misschien een grotere immuniteit tegen moorddadige aanslagen. Misschien is de beweging er zelfs min of meer door gevrijwaard tegen terroris tische acties, hoewel verschillende de monstraties met stenen werden bekogeld en de twee leidsters al een keer zijn afgetuigd. Tegelijkertijd hebben de buitenlandse steunaoties evenwel in Noord-Ierland wrevel gewekt Patty Williams en Mai- read Corrigan worden gekritiseerd, om dat zij (als luxueus beschouwde) reizen naar het buitenland maken, op de tele visie verschijnen en als „heldinnen” worden ingehaald. De beweging wordt verweten dat zij buitenstaanders betrekt tn wat beschouwd wordt als een interne kwestie. Een belangrijker klacht Is dat de vre desbeweging de „stammenwet” (die men evengoed de „wet van de jungle” zou kunnen noemen) heeft doorbroken; dat protestanten en katholieken m de gele genheid gesteld worden elkaar te ont moeten. Dat is voor de „beroeps-Noord- kenhuizen (vijf) hun capaciteit sterk op voeren, maar aan de mogelijkheid daar van wordt sterk getwijfeld. Op zijn best zullen deze ziekenhuizen 'tot maximaal 300 per jaar kunnen gaan, zo menen deskundigen, meer zal niet kunnen. Over de Noordierse „troubles” is al meer geschreven dan gelezen kan wor den. De vraag is nu: verandert er iets en zo ja, in welke richting? Het buitenland heeft zijn hoop gevestigd op de „vredes beweging”, die oorspronkelijk de „vrou wenvredesbeweging” heette. Het feno meen Van deze beweging is niet wat zij onder de Noordieren bewerkstelligd DEN HAAG. Burgemeester I. Keij- zer van de gemeente Benthuizen heeft van de commissaris der koningin in Zuid-Holland toestemming gekregen een maand met verlof te gaan. Bij een treinbotsing in de buurt van de Zwitserse stad Fribourg is één dode gevallen. Er zijn ongeveer twintig ge wonden. Het ongeluk gebeurde toen bij de plaats Schmitten een sneltrein op een wissel met een forensentrein in botsing kwam, waarna enkele wagons ontspoor den. geeen incidentele veranderingen in dat beleid toe te passen. Men wil eerst het rapport van de com- missie-Mommersteeg afwachten, waarin de vraag wordt beantwoord of ons land een vrijwilligersleger moet krijgen. Een voorstel om de diensttijd te ver korten tot één jaar, lijkt meer kans te maken. Minister Stemerdink en staatssecreta ris Van Lent zagen echter grote bezwa ren. Een verlaging van de huidige dienstplicht van veertien maanden naar één jaar zou 5000 mensen per jaar meer betekenen, wat 96 miljoen gulden extra kost. Ze willen de zaak eerst bestuderen. De minister zegde nog meer studies toe. Zo zal bekeken worden in hoeverre de wedde van de dienstplichtige nu gelijk aan het minimumjeugdloon voor een 20-jarige gelijk getrokken kan worden met dat van een vrijwillig die nende militair van dezelfde leeftijd en functie. Diveerse Kamerleden spraken zich uit voor het bestuderen van de mogelijkheid om vrouwen een volwaardige rol binnen het militaire apparaat te geven. GRONINGEN. Frans Andriessen, de fractieleider van de KVP in de Tweede Kamer, vreest na de verkiezin gen grote moeilijkheden als er met links onderhandeld moet worden over de voortzetting van het kabinet-Den Uyl. Hij zei dat op een verkiezingsavond in het Drentse Zuidlaren. Belgen die na februari a.s. zestien jaar worden, zullen een rijbewijs moe ten halen voor ze op een brommer gaan rijden. Voor het behalen van dat bewijs moet in een officieel examencentrum een theoretisch examen worden afge legd. Dit heeft de Belgische minister van Verkeer gisteren bekendgemaakt. Hij zei dat het later nog zal komen tot een andere rijbewijsregeling voor gemotori seerde tweewielers. In de gemeente Tholen is gisteravond iets unieks gebeurd: een 65-jarige twee ling kreeg daar een koninklijke onder scheiding. De broers J. en P. Jagt uit resp. Sint-Annaland en Scherpenisse werden onderscheiden met de eremedail le in goud. behorend bij de orde van Oranje-Nassau. Volgens minister Stemerdink biedt lo ting geen enkele oplossing voor dit pro bleem. Hij is van mening dat het huidi ge overschot aan dienstplichtige jongens ook op andere manieren uit de weg kan worden geruimd, bijvoorbeeld door strengere keuringseisen toe te passen. De meerderheid van de commissie sprak zich evenals de minister uit tegen enkele andere voorstellen van De Vries. Zo wil deze de broederdienst af schaffen en kostwinners niet langer vrijstelling verlenen. De Vries wil dat slechts één vrijstellingsmogelijkheid (het „bijzonder geval”) overblijft, waaronder alle jongens vallen die om wat voor erkende reden dan ook onmogelijk hun dienstplicht kunnen vervullen. John de Rooij verwierf in 1965 we reldvermaardheid met zijn heimelijke foto’s van prinses Beatrix, die in de tuin van kasteel Drakesteijn arm in arm liep met de toen in Nederland nog volslagen onbekende Claus von Arnsberg. De foto’s werden in die tijd zo sensatio neel gevonden, dat de Nederlandse Dag bladen aanvankelijk grote aarzeling toonden om ze te publieren zonder daarbij de identiteit van de onbekende vriend te kunnen vermelden. Toen het tenslotte toch zo ver kwam, veroorzaak te de publiciteit een enorme opschud ding. DEN HAAG (ANP). Een buitenge woon internationaal tribunaal over de zaak van de Russische arts dr. Michael Sjtern zal op 24 en 25 maart in Amster dam worden gehouden. De nu 59-jarige arts werd op 31 december 1974 tot acht jaar werkkamp veroordeeld na schuldig te zijn bevonden aan het aannemen van steekpenningen. Daarom is er nu de hoop, dat de plannen van het Bossche Groot-Zieken- Gasthuis voor een hartchirurgisch cen trum met een capaciteit van duizend per jaar zullen kunnen doorgaan. Staatsse- De Westduitse regering is van plan haar ambassadeurs in Moskou. War schau. Londen. Rome en enige andere steden te vervangen. dens een vergadering van de vaste Tweede-Kamercommissie voor Defensie, die zich uitvoerig bezighield met het -Nederlandse dienstplichtbeleid. En zoals Peter OêToole al zei! „Pas op voor de Ierse tong Die kan een muur platpraten” De meeste commissieleden spraken zich echter uit voor een motie van de KVP’er Van Eisen, die de minister vraagt om een samenhangend, geïnte greerd dienstplichtbeleid te voeren en zamen factoer in het conflict dat Noord- leerland teistert. Een Ier kan iets dat recht is krompraten. Het Noordierse probleem wordt door de volksmond als zodanig aangeduid, maar met het onschuldiger klinkende „the troubles” (De moeilijkheden) een term die de Britse regering in Landen heeft overgenomen, omdat die in zijn neutraliteit niemand de schuld geeft Op zijn beurt spreekt het Britse leger, in Noord-Ierland gestationeerd omdat de politie het niet langer aan kan, van „de campagne” en niet van „acties” of „bur geroorlog”. viertal was in bezit van i'/s kg zuivere heroïne, waarvan de politie de handels waarde op ongeveer 800.000 gulden raamt. Leden van een vereniging van natuur beschermers in Luxemburg gaan onder een weg een tunnel graven om kikvor sen en egels te behouden voor het ver keer. Elk jaar worden honderden van deze dieren, die de weg van Soleuvre naar L.mpach oversteken, overreden, hetgeen de vereniging „Na-tura” er toe bracht tot actie over te gaan. De sterrrenkundige Richard Joyce heeft in de hogere atmosfeer van de planeet Neptunus bewolking waargeno men, iets wat nog niet eerder is gebeurd. Tot dusver was op de planeten Neptunus en Uranus geen verandering in de at mosfeer ontdekt. Hun „albedo” (helder heid) geldt algemeen als maatstaf voor het meten van de helderheid van de andere planeten, omdat aangenomen werd dat die door het ontbreken van bewolking niet veranderde. De Groningse politie heeft gisteren twee mensen aangehouden in verband met het overschilderen van verkeersbor den en -tekens in de binnenstad. Zij wilden daarmee protesteren tegen het feit dat er volgens hen in de binnenstad onvoldoende rekening wordt gehouden met de fiets. De leden van de actiegroep, die ijvert voor meer erkenning van de tweewieler, heeft protest aangetekend te gen de manier waarop de politie hard handig een einde aan de verfactie heeft gemaakt. De groep ontkent overigens dat er borden zijn overgeschilderd en be weert dat er alleen strepen op de weg zijn overaeverfd. BELFAST Op een muur van het stadskerkhof van Belfast staat een met de hand geschilderde vraag: „Is er een leven voor de dood?” In deze door geweld ver krachte stad is dat geen vraag, maar een wanhoopskreet. Dezelfde kreet, in verschillende toonaarden, is in alle Noordierse steden te ho ren. In Londonderry, Bangor, Sra- bane, Dungannon, Armach of Larne. Het tribunaal, waarin onder meer Si mone de Beauvoir, Jean-Paul Sartre, Michel Foucauld, dr A. van der Heuvel (secretaris-generaal van de Ned*. Her vormde Kerk) en mej. dr. M. Klompé zitting zullen hebben is in eerste instan tie bedoeld een zo volledig mogelijke belichting van alle aspecten van de zaak-Sjtern te geven. Het is verder be doeld als een teken aan de wand van soortgelijke situaties, aldus dr Van der Heuvel gisteren op een persconferentie in Den Haag. Naast een algemene jury zal er ook een jury van juridisch deskundigen ko men. Verder zal men een groep van getuige-deskundigen horen, die zal be staan uit internationaal erkende specia listen op het gebied van wetgeving van de Sovjet-Unie, wersters recht, interna tionaal recht en rechten van de mens, geneeskunde, politicologen, sociologen, journalisten, enz. en verder getuigen die direct betrokken zijn bij de zaak van dr MiaOhel Sjetrn. Het ligt in de bedoeling de eindcon clusie van het Sjtern-tribunaal aan een aantal regeringen aan te bieden als offi cieel punt voor de conferentie in Belgra do deze zomer, waar de landen die in 1975 de slotakte van Helsinki tekenden, opnieuw bijeenkomen om te zien wat er van de slotakte terecht is gekomen. ier” heiligschennis, maar het is precies waar het om draait. De kracht van de vredesbeweging, maar ook het punt dat het meeste wantrouwen wekt, is dat zij non-sekta- risch is, zich niet inlaat met politieke partijen of met de kerk. Voor de meeste Noordieren is deze beweging dan ook ongrijpbaar. En omdat alles in die ver scheurde Britse provincie ondergebracht moet kunnen worden in het een of het ander, is de beweging een geheimzinnige bedreiging. De vredesbeweging wil zich het ko mende jaar concentreren op het organi seren van meer contactmogelijkheden tussen protestanten en katholieken. Een van de eerste bijeenkomsten voor jonge ren trok overigens meer dan 200 sup porters. Het in het buitenland bijeenge brachte geld zal via twee speciaal op te richten fondsen worden gestoken in jeugdcentra, in de herbouw van ver woeste huizen en handenarbeidvereni- gingen. Daarnaast is de hoop gevestigd op het organiseren van een netwerk van kleine gesrpeksgroepen in Noord-Ierland. Bomaanslagen in Noord-Ierland, het neer schieten van onschuldige burgers in Belfast of Londonderry, de verwoesting van gebouwen, is nauwelijks nieuws meer. De burgeroorlog duurt nu al zeven jaar en het eind is niet in zicht. Onze redacteur in Engeland bracht onlangs een bezoek aan Belfast en sprak er met burgers, militairen, politici en fanatici. In een viertal artikelen komt hij tot de conclusie dat er wel wat verandert in Noord-Ierland, zij het langzaam. „Wat wij in Noord-Ierland nodig heb ben, zegt de 33-jarige journalist Ciaran Mc Keown, is het ontwikkelen van een eigen identiteit, gelijk aan die van de Schotten en de mensen van Wales”, Hij voorspelt dat ook Noord-Ierlad uiteinde lijk deel zal uitmaken van een Britse federatie, met een eigen stem in de EEG. En zoals Peter O’Toole al zei: „Pas op Deze gemeente is de laatste tijd in opspraak als gevolg van een gerechtelijk onderzoek dat sinds vorig week wordt verricht naar verduistering van geheime stukken en gemeentegelden. De heer Keijzer blijft wel burgemeester van Moerkapelle. De PPR is het afgelopen weekeinde weliswaar akkoord gegaan met de acht- acht-plus-formule (Acht progressieve ministers en acht CDA-ministers met Den Uyl als premier), maar volgens Andriessen heeft die concessie van de radicalen tot diepere achtergrond, dat ze straks eisen -gaan stellen die het CDA onmogelijk kan vervullen. In Almere is gisteren de eerste p^al de grond ingegaan voor de bouw van een rioolwaterzuiveringsinstallatie. installatie zal een capaciteit hebben voor 40.000 inwoners. Verwacht wordt dat de zuiveringsinrichting juni ’78 in gebruik

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 2