Vernielingen Hoge score voor loos en vals alarm aan auto’s BRANDWEER HEEMSKERK RUKTE 113 MAAL UIT Bomen planten op terrein aan Plesmanweg Rommelmarkt Rockfeest in EXPOSITIE IN HEEMSKERK Donkey Shot Kijk van kunstenaar op de samenleving Werkgroep wil in behoefte voorzien Informatie voor invaliden Alpha soos werkt zonder voorzitter Competitie Umondvissers VEILINGEN „Zanglust” stand B i J lil SI BANEN TEKORT BIJ TENNISCLUB BOTSING NA VOORRANGSFOUT ZONDAGMORGEN KOFFIECONCERT Dia-avond Carnavalsavond YTSE HENSTRA AFGETREDEN Stratenmaker! ontslagen van rechtsvervolging Nieuwe Plesmanweg voorrangsweg Doopsgezinde Gemeente MOO»»EVERWIJK Jaarvergadering „Hercules” in De Schuilhoek DE VRIJHEID Nieuwe A.P.V. treedt vandaag in werking Jeugdbibliotheek tijdelijk naar aula Bachschool 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 FEBRUARI 1 DINSDAG 8 BEVERWIJK HEEMSKERK Fout in dagvaarding 1 i Ledenstop bij (Van een onzer verslaggeefsters) tweede de nieuwe (Van een onzer verslaggeefsters) I (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een medewerker) i Ont- De nieuwe verordening ligt thans ge durende drie maanden voor een ieder ten inzage op de afdeling algemene zaken van de secretaris in het Stadskantoor. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De eerstvolgende ge- meente-avond van de Doopsgezinde Ge meente Beverwijk wordt gehouden op donderdag 17 februari. Op het program ma staat een causerie met vertoning van dia’s door mevrouw A. M. van Es-Tabak over Hongkong en Tokio. Dit laatste feit, de vrijheidsbeneming, achtte het Hof wel bewezen. Hiervoor werd de stratenmaker veroordeeld tot een gevangenisstraf van zeven maanden. De Rechtbank in Alkmaar had hem in eerste instantie tot een jaar gevangenis straf veroordeeld. Procureur-generaal mr. J. H. Bergsma had voor beide feiten nietigverklaring van de dagvaardiging gevorderd. OVERLEDEN: H. G. Dekker, 80 jaren, N. Minkels, 91 jaren, geh. gew. m. J. Aafjes, N. Zoet, 60 jaren, beh. m. M. Wormsbecher, T. W. N. de Jong, 77 jaren. J. Kartman, 65 jaren. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK De 41 leden van de vrijwillige brandweer zijn vorig jaar 113 maal gealarmeerd: 50 maal voor een brand en 63 maal voor hulpverlening. Opvallend was wel het hoge aantal bos branden in het duin- en bosgebied van het PWN. De Heemskerkse brandweer rukte zeven maai uit om een begin van een brand te blussen. De Plesmanweg wOrdt een druk bere den verkeersweg tussen het Hoogovens- teerrein en de woonwijken van Bever wijk en Heemskerk. B. en W. menen dat om reden van de verkeersveiligheid het nieuwste gedeelte van de weg voor rangsweg dient te worden. Wie het er niet mee eens is kan binnen een termijn van dertig dagen beroep indienen bij de commissaris van de koningin. Aan de hand van de vragen en sugges ties wordt in overleg bepaald op welk terrein de behoefte aan meer informatie het grootste is en getracht zal dan worden daaraan via de reeks van infor- matie-avonden of -middagen te voldoen. In verband met die behoeftepeiling is de datum voor de eerste bijeenkomst nog niet vastgesteld. BEVERWIJK. De christelijke gym nastiekvereniging „Hercules” houdt vrij dagavond 4 februari in het gebouw De Opgang aan de Florastraat de jaarlijkse ledenvergadering. Men begint om 20 uur. Aftredend zijn de bestuursleden Nier- meyer, de Bree en Slings., die zich her kiesbaar stellen. HEEMSKER. Zaterdagavond 19 fe bruari is e in het buurthuis De Schuil hoek aan de Van Bronckhorststraat car naval voor bewoners van de wijken Assumburg, Poelenburg, De Maer, De Die en het Rendorppark. Kaarten (drie gulden) dijn in de Schuilhoek verkrijg baar. De muziek tijdens deze carnavals avond wordt verzorgd door ’t trio Geert Stevens. HEEMSKERK. De wedstrijd in het vijfkamptoernooi tegen schietvereniging De Vrijheid uit Castricum heeft de Heemskerkse vereniging „De Vrijheid” met 858 tegen 848 punten verloren. De Heemskerkse schutters waren: F. Kok 95, K. van Duin en H. Thomas met 89, H. Koper 81, J. Verruyt 81, H. Woudstra 81 en J. van Vlaanderen 78. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De nieuwe Algemene Plaatselijke Verordening, een nieuwe naam voor de Algemene Politie Veror dening, treedt vandaag (1 februari) in werking. BEVERWIJK. In de werkplaatsen van de firma Van Lieshout aan het Marktplein houdt het Beverwijks Man nenkoor „Zanglust” op koninginnedag een rommelmarkt. BEVERWIJK. Aan de boomplant- dag op woensdag 16 maart nemen leer lingen deel van de Cupertinoschool, de Prins Bernhardschool en de Apostel Paulusschool. Om kwart over negen ver trekt men vanaf het plein van de Cu pertinoschool, begeleid door een drum band, om omstreeks tien voor tien op het plantterrein aan de Plesmanweg aan te komen. Na het planten van de boompjes en het uitreiken van de herin- neringsvaantjes wordt er in de Cuperti noschool een film gedraaid en krijgen de leerlingen een versnapering, stickers en lineaaltjes. wat groter dan vorig jaar, maar daar staat tegenover, dat Alpha momenteel in een groter pand zit. Over het beleidsplan werd levendig van gedachten gewisseld. Het program ma is gericht op jongeren van 16 tot 25 jaar. De vraag is hoe krijgen we mensen binnen en hoe blijven ze binnen, zo vertelde Henstra. Men wil het beleids plan binnen de doelstelling van Alpha houden. Alpha richt zich op het thea tertje, het eethuisje, het filmhuis en bin nenkort gaat men van start in de creati- viteits ruimte. Alpha is nu alleen tijdens de weekein den actief. Vertegenwoordigers van de diverse werkgroepen maakten hun pro gramma bekend. Men heeft een tekort aan mensen om alle plannen uit te wer ken en voeren. Tot barcoordinator werd de heer H. Duiinker gekozen. HEEMSKERK. Een 23-jarige inwo ner van Alkmaar verleende gistermiddag op de hoek Tolweg-Baandert geen voor rang aan een 16-jarige bromfietster uit Heemskerk. Het meisje werd met een hersenschudding en inwendig letsel in het St. Jozefziekenhuis opgenomen. GEBOREN: Mark N. z.v. A. H. B. van der Linde en T. M. Franx, Linda d.v. J. Apeldoorn en E. Douwstra, Jochem R. z.v. G. J. J. Vos en M. D. A. Six, Gijsbert O. z.v. V. J. M van der Klei en G. Kooistra, Antonio z.v. P. Garcia Lopez en P. M. Kluft. ONDERTROUWD: W. Smit en C. Joosten, H. P. A. van Veen en Y. Worst. ONDERTROUWD: H. Clemens en M. van Opbergen. J. Otterman en E. M. van Opbergen. J. OVERLEDEN: Johannes Cornells Burgering, geb. 23 juni 1903; Luitje van Essen, geb. Loosen- oord, geb. 8 juni 1890. HEEMSKERK. In het tentoonstel lingsgebouw aan de Const. Huygens- straat in Heemskerk is van woensdag 2 tot en met zondag 20 februari de educa tieve expositie „Samenleving bekeken” te bezichtigen. Deze tentoonstelling maakt deel uit van een serie van vier tentoon stellingen die op dit moment onder de gezamenlijke ondertitel „mooi alleen hoeft niet” in den lande circuleert. De samenstelling werd verzorgd door een projectgroep van de Nederlandse Kunst stichting en enkele Provinciale Culturele Raden. HEEMSKERK Door een technische fout in de dagvaarding heeft het Ge rechtshof in Amsterdam maandag een 22-jarige stratenmaker uit Heemskerk die op 8 juli van het vorig jaar een benzinepomp in Uitgeest heeft overval len moeten ontslaan van rechtsvervol ging. De man had samen met een vriend de pompbediende overvallen en hem daarna gedwongen in de auto te stappen. Enkele kilometers verder hadden zij de man weer uit de auto gezet. GEBOREN! Michel Veenstra, Jose Francisco Perez Dieguez, Salvador Eduardo Hernandez Gonzales. Dianneke de Wit. Marines Duiiker. Paul Frietema. Elena Castaneda Rodriquez. HEEMSKERK. In verband met sloop- en herstelwerkzaamheden aan de vloer van de jeugdbibliotheek van het filiaal Kerkweg 45 moet de jeugdbiblio theek verhuizen. Om die reden zal de bibliotheek zijn gesloten van maandag 7 t.m. zaterdag 12 februari. De jeugdbiblotheek zal voor de duur van de herstelwerkzaamheden, die l1/» maand a 2 maanden zullen vergen, wor den verplaatst naar de AULA van de Bachschool in de Bachstraai. Vanaf 14 februari zal de jeugdbiblio theek weer op de gebruikelijk tijden tot ui ter lijk half april op dit tijdelijke adres ziijn geopend. instellingen die zij vertegenwoordigen werken en de reacties zijn in het alge meen zeer positief geweest Het is de bedoeling dat deze informa- tie-avonden of -middagen voor een ieder toegankelijk zijn. Wat de invaliden be treft kan eventueel voor vervoer worden gezorgd. Degenen die vragen of suggesties heb ben met betrekking tot deze vorm van informatie kunnen zich in verbinding stellen met het stellen met het centrale telefoonnummer van de Beverwijkse So ciale Culturele Raad. Het telefoonnum mer van de BSCR is 02510-27647 en het adres: Huize Scheybeeck, Velserweg 2 in Beverwijk. Mevrouw H. Wijnkoop is daar dagelijks te bereiken. gecombineerde hoge-lage druk autospuit op Mercedes chassis. Het voertuig is mo menteel in opbouw bij Hartog Carrosse- riebedrijf te Beesd. Met völdoening con stateert de heer Baardemans de officiële ingebruikneming van de nieuwe brand weerkazerne. waarin thans de meest moderne hulpmiddelen zijn aangebracht. Hij noemt met name de perslucht-vul- apparatuur, welke het vullen van pers- luchtflessen in eigen beheer mogelijk maakt en de noodstroomvoorziening die het leveren van stroam automatisch overneemt als de netspanning weg zou vallen. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In de nacht van zondag op maandag hebben vandalen in de omgeving van de Waalstraat vier auto’s beschadigd. Er werden buitenspie gels van af gerukt, terwijl antennes en ruitenwissers werden beschadigd. IJMOND. Veel (in)validen in de IJmond, al dan niet zichtbaar gehandi capt, weten niet waar ze precies met hun vragen naar toe moeten. Vaak weet men niet welke instellingen er binnen de welzijns- en de gezondheidszorg zijn en waarvoor. Te denken valt hierbij aan woningaan passingen, vervoersvoorzieningen, finan ciële hulp, WAO, AAW, ABW, juridische hulpverlening, psychologische hulpver lening vormen van zinvolle tijdsbeste ding, gespreksgroepen, enzovoort. Er is thans een werkgroep opgericht met als doel door middel van het ver strekken van informatie de toeganke lijkheid van het oerwoud van de ge vergroten, in de eerste plaats voor de in validen en minder validen. Die werkgroep is ontstaan uit een projectgroep van de Kommissie Licha melijk Gehandicapten IJmond en een actiegroep van de Kritische Gemeente IJmond, waarin zowel validen als invali den zijn vertegenwoordigd. Officieel is de naam van de werkgroep Informatie (In)Validen. Deze groep wil belangeloos meerdere informatie-avonden of -middagen orga niseren. tijdens welke steeds deskundi gen uit de organisaties op het terrein van de lichamelijke en geestelijke gezond heidszorg en van de welzijnszorg een praatje komen houden. Aan de inleiders kunnen dan vragen worden gesteld. Er zijn reeds vele instellingen in de IJmond benaderd met de vraag of zij op deze wijze willen meewerken aan een be tere informatie over de wijze waarop de BEVERWIJK. Het college heeft de nieuwe Plesmanweg aangewezen als voorrangsweg. In het jaarverslag over 1976 maakt brandweercommandant J. Baardemans melding van het feit, dat het korps 19 maal onnodig werd gealarmeerd. Tien maal wegens loos alarm en 9 maal we gens vals alarm. Het loos alarm was meestal het gevolg van kortsluiting in de PTT-lijnen of werd veroorzaakt door aan de apparatuur werkende monteurs. Het hulpverlningshoofdstuk kan wor den verdeeld in steun bij liftstoringen, blikseminslag, moedwillige vernielingen, bijen- en wespenzwermen, waterover last, het redden van dieren, gaslekkages, stormschade en het bevrijden van twee slachtoffers uit een autowrak. De opleiding van het personeel is vo rig jaar gestaag doorgegaan. Vier vrij willigers behaalden het diploma hoofd brandwacht, terwijl zes adspirant brand wachten het diploma brandwacht 2e klas behaalden. Momenteel zijn 7 brand wachten in opleiding voor het diploma hoofdbrandwacht. Twee vrijwilligers worden opgeleid tot het diploma pers luchtmasker. Twee brandweerlieden wil len het diploma pompbediener halen. BEVERWIJK. In het Noordhol- lands Kanaal nabij Alkmaar is de zesde wintercompetitiewedstrijd van de IJ- mondvissers gehouden. Hoewel het weer prachtig was, bleek de vis niet bijster bijtlustig. Uitslag in gram bovenmaatse vis luidt: klasse A: 1. B. Kanis 1720; 2. T. Breedijk 1575; 3. P. A. Schoorl 925, kl. B: 1. A. de Boer 685, 2. en 3. J. Vloon en Arisz 425. De totaalstand is geworden: klasse A - I. T. Breedijk 9005, 2. T. Kanon 5735, 3. P. A. Schoorl 5465, 4. D. Alders 5245, 5. J. Waterlander 3850; klasse B - 1. Me vrouw A. Hilleger 2540, 2. P. Arisz 2400, 3. A. de Boer 1950, Aftreden voorzitter Ytse Henstra her innerde er aan, dat Alpha in de voor gaande jaren altijd op een subsidie van de gemeente heeft kunnen rekenen. Men hoopt, dat ook dit jaar weer Beverwijk Alpha de helpende hand zal toesteken. Het gevraagde subsidiebedrag is heel De afzonderlijke tentoonstellingen van deze serie vormen in zoverre een samen hangend geheel dat ze eenzelfde leidende gedachte hebben en een gelijke wijze van presentatie. Wat de presentatie be treft: bij deze tentoonstellingen is gepro beerd een werkwijze te vinden die de eigentijdse kunst meer toegankelijk maakt voor idereen. Daarbij heeft men de begeleidende informatie vooral afge stemd op leerlingen van de eerste klas sen van het voortgezet onderwijs. Hoewel dus vooral gericht op leerlin gen in de leeftijdsklasse van 12 tot en met 15 jaar, betekent dat niet dat de tentoonstelling niet toegankelijk zou zijn voor iedereen. Juist om die reden is de expositie waarschijnlijk bijzonder boei end voor een breed publiek. Een infor matiefolder en een dia-klankbeeld zor gen bovendien voor enige algemene toe lichting. BEVERWIJK De noteringen aan de veiling waren: anjers 30-65, tros anjers 200-310, blauwe druif 75-105, chrysanten 175-310, forshytia 33-67, freesia 30-52, gerbera 25-60, hyacinten 33-64, narcissen 10-20, nerinen 80-120, orchidee 40-220, roos 40-100, bay roos 12-50, tulpen 17- 45,. PLANTEN Achmea 500, cineraria 175, cyclamen 250-500, primula 150-165, st paula 80-160, vriesia 350. HEEMSKERK. Vrijdagavond 4 fe bruari treedt in het jongerencentrum DonkeyShot de rock and rollgroep Toni Marconi and The Swinging Devils op. Deze formatie wordt als de oudste rock groep van ons land gezien. De groep bestaat uit Toni Marconi, Hommeltje, Hompie Keu en Boris de Beuker, die de drums, de fietsbel en het triangel be speelt. Het rockfeest in Donkey Shot begint om 21.30 uur. Financieel draait de vereniging ook goed. Er was ondanks de jubileum uit gaven een batig saldo. De penningmees ter de heer J. Boezaard had de begroting voor 1977 sluitend gemaakt met een bedrag aan ontvangsten en uitgaven van rond de honderdduizend gulden. In 1972 was dit nog veertigduizend gulden. De contributie werd vernoogd van tachtig gulden naar honderd gulden. Ju nior leden betalen echter vijfenzeventig gulden, terwijl het inschrijfgeld op veer tig gulden werd gesteld. Allen, die momenteel in opleiding zijn, zullen in de eerste helft van dit jaar worden geëxamineerd. Het nieuwe communicatiesysteem functioneert momenteel uitstekend. Ook de nieuwe alarmontvangers, die in de cember in gebruik konden worden geno men. voldoen goed en zijn heel wat handzamer dan die welke tot dan toe hun diensten bewezen. Het aantal mis sers bij alarm is minimaal te noemen, terwijl de onderhoudskosten van de to tale apparatuur het toelaatbare zeker niet overschrijden. In maart komt BEVERWIJK. De Stichting moetingscentrum Alpha heeft nog geen voorzitter kunnen vinden. Tjjdens de maandagavond in de soos aan de C. H. Moensstraat goed bezochte jaarvergade ring stelde niemand zich voor deze va cante functie beschikbaar. Alpha is per 1 februari met een part-time beroeps kracht gaan werken. Frank Elzas vertel de de leden wat hij van plan is in Alpha te gaan doen. GEHUWD: C. Bosman en J. E. van Meurs, P. S. Jonker en M. M. Nauss, C. Ooijkaas en G. G. van Egmond, J. Kros en L. J. Peen, T. C. Helder en G. J. Oldenburg. GETROUWD: N. F. J. Nieuwland en A. G. M. Lubbers. J. Platje en M. C. G. M. Bekker, D. IJ. Dekkinga en C. M. P. Bakker, M. Bakkum en W. A. Burger. H. E. Lintje en W. J. H. Wisker. „Westerhout” Voorzitter Janssen kon met grote vol doening op het afgelopen jubileumjaar terug zien. Sportief is het jaar goed verlopen. Vooral de jeugd heeft van haar goede kant laten zien en met het oog gericht op de jeugd ziet het er voor de naaste toekomst voor Westerhout goed uit. In het uitvoerige jaarverslag van se cretaresse mevrouw F. H. Smit-Blom, heeft men de vele activiteiten van de vereniging nog eens kunnen lezen. Het ledental is gestegen tot 774. Men heeft nu 248 jeugdleden en 526 seniorleden. Wie goederen voor deze markt be schikbaar wil stellen kan voor Bever wijk contact opnemen met de heren N. Adelaar tel. 31287, B. de Bree 24140, J. Falentijn 25017 of J. Pronk 31566; voor Velsen-Noord met D. Post tel. 23139; voor Heemskerk met P. Souwer tel. 34781; voor Wijk aan Zee met A. de Reuver tel. 02517-294. De goederen wor den desgewenst na afspraak thuis opge haald. De tentoonstelling is voor publiek geo pend van 2 tot en met 20 februari op woensdag, zaterdag en zondagmiddag van 14 tot 17 uur. Bij de bestuursverkiezing werd mevr. Smit-Blom herkozen en werd de heer J. Groenhof als nieuw bestuurslid gekozen In de komende competitie gaat men op zondag met 12 teams spelen en wel met 7 mix teams en 5 heren teams. Op 19 en 20 gebruari is er een uitwisseling met het district Gelderland. Er worden dan wedstrijden in de Lyndenhal gespeeld. Op 11 april gaat men het Paastoemooi spelen. Op 5 juni is het echtparen toer nooi, 20 - 26 Juni het Kennemerland toernooi. Van 8 tot 14 augustus het beginnerstournooi wordt gespeeld. De jeugd houdt de jeugddag op 28 augustus, van 27 augustus tot 11 september wor den de clubkampiioenschappen gehouden en 8 en 9 oktober is de uitwisseling met de tennisvereniging DEM. Er werden verschillende commissies samengesteld, «m het vrij drukke seizoen van de snel groeiende tennisvereniging in goede ba nen te kunnen leiden. HEEMSKERK. Zondag 6 februari biedt de werkgroep muziek van de Ge meenschapsraad Heemskerk belangstel lenden van goede muziek een gratis grammofoonplatenconcert aan in De Jansheeren. Het concert, dat begint om 11.30 uur, als gebruikelijk weer met toelichting, heeft dit keer de vorm van een klassiek „abonnementsconcert”. Slechts drie werken op grammofoonpla ten die de firma Molenaar te Beverwijk welwillend ter beschikking stelde, staan op het programma, maar de omvang daarvan is „ochtendvullend”. De leidende gedachte bij de serie ten- toonstelingen is. dat het. in de kunst zeker niet in de eerste plaats gaat om het mooie. Het mooie was en is in de kunst meestal maar bijzaak. Bovendien is mooi een betrekkelijk begrip. In elke tijd en cultuur vinden mensen weer iets anders mooi. De kunstenaar van nu is minder afhankelijk dan in vroeger eeu wen van machthebbende opdrachtgevers: de vorsten, de adel en de kerk. Van niemand behoeft hij de zaken mooier voor te stellen dat ze zijn. De kunstenaar registreert en analy seert op zijn eigen manier de samenle ving en hij gebruikt ook de middelen van zijn tijd (bijvoorbeeld foto, film, en video). Hij kan als hij dat wil ook kritiek hebben op de samenleving. In de tentoonstelling „Samenleving bekeken” doet bijvoorbeeld Hans de Vries dat met zijn verzamelde notities over doodgere den beesten. Soms wordt de sport gedre ven met vastgeroeste ideeën zoals in het werk van Ger van Elk. of het gaat over gewone mensen, over hun woon- en werkomstandigheden zoals in de foto serie van Krzyzanowski. BEVERWIJK. De Beverwijkse Lawn Tennis Club Westerhout is een snel groeiende vereniging. Men heeft nu men ruim zevenhonderd leden. Er is een leden stop ingevoerd. Dat bracht voorzitter P. H. Janssen op de maandagavond in de Schouw gehou den jaarvergadering naar voren.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9