Zeven ton voor uitbreiding van dorpshuis „De Moriaan EETHUISJE HEROPEND 3 Expositie zeefdrukken Bibliotheek in Beneluxlaan 2 maart open Slagerij en radiozaak moeten uit Breestraat verdwijnen Uitvoering achterstallig onderhoud Kermis- verpachting BUURTHUIS beswee't de sportkeuring nuts nterieur classtque k< Or v I NIEUWE TRIBUNE, KLEEDLOKALEN EN BIBLIOTHEEK wacht op antwoord ds. Kwakkelstein NIEUWBOUW PRINS BEZWAREN DOOR DE KROON ONGEGROND VERKLAARD Record-opbrengst gespecialiseerd in noten meubelen. 5 BFENHARDSCHOOL DUITSE BIEFSTUK 6.50 „Sans Atout” w Hervormde Gemeente I N g V. SS WOENSDAG 6 1. 4 A ij 5 n z* ö4; UI Li RESTAURANT BEVERWIJK-HEEMSKERK OH (Van een onzer verslaggevers) een (Van een onzer verslaggevers) (ADVERTENTIE) (Van onze Haagse redactie) (ADVERTENTIE) I I I Een zeefdruk van Chris de Bueger. Eén van de werken van de expositie die nog tot 1 februari onder auspciën van de Stichting Tentoonstellingen Beverwijk in De Nieuwe Slof te zien is. Op woensdag 9 februari, ’s avonds om acht uur, wordt een nieuwe tentoonstelling geopend,met als thema: „Carnaval”. Het plan kost in totaal f 715.000,-. Met de Stichting het Dorpshuis is de ge meente overeengekomen, dat het. huur- tarief van de grote zaal extra verhoogd zou worden met f 8,- per uur, mits de gebruikers geen bezwaren hadden. Nie mand protesteerde tegen deze verhoging. Het stichtingsbestuur zal nagaan of het verzoek van Heliomare om een gedeelte van de tribuneaccommodatie geschikt te maken voor het gebruik door rolstoelpa- tiënten, haalbaar is. aan dat de slagerij niet moest wijken voor het algemeen belang, maar voor de belangen van projectontwikkelaar Pak hoed BV, dat verplaatsing schadelijk zou zijn voor de bedrijfsvoering en dat familie een BEVERWIJK De slagers Van der Geest en de radio- en televisiezaak van Borm uit de Breestraat in Beverwijk zullen binnen afzienbare termijn moeten verdwijnen.. De laatste mogelijkheid om aan die gedwongen verhuizing te ontko men, een beroep op de Kroon, viel voor deze middenstanders negatief uit. Hun bezwaren werden ongegrond verklaard, wat inhoudt dat de gemeente het pand van de gebroeders Van der Geest nu kan onteigenen en de huur avn de heer Borm op mag zeggen. De huizen van dit drie tal vormen nog de enige obstakels voor de afbouw van het nieuwe winkelcom- plex De Beverhof. WIJK AAN DUIN In het buurt huis Wijk aan Duin aan de Beverwijkse Wilgenhoflaan begint een cursus van twaalf lessen in het maken van pappen. De lessen worden gegeven op de donder dagochtenden van 9.30 tot 11.30 uur. Kleine kinderen kunnen tijdens de les sen naar de peuterspeelzaal worden ge bracht. De kosten bedragen f 55.-, exclu sief het materiaal. Op de woensdagavonden van 19.30 tot 21 30 uur wordt een cursus van vijf lessen gegeven over de verzorging van planten in huis, tuin en op het balkon. Tijdens deze lessen worden veel prakti sche tips gegeven, onder meer over struiken, bloembakken, bemesting, snoei en. stekken, bestrijdingsmiddelen enzo voort. De kosten van deze cursus zijn 30. Voor opgave voor en inlichtingen over deze cursussen kan men zich wenden tot het buurthuis „Wijk aan Duin”, telefoon 20944. BEVERWIJK. De Sportraad op Heemskerkse raadhuis. Op de agenda staat onder meer het instellen van een commissie ad hoc die allerlei zaken betreffende de sportkeu ring zou moeten gaan inventariseren. De uitkomst van een dergelijk onderzoek zou kunnen leiden tot de opzet van een eigen organisatie met keuringsmogelijk- heden in bijvoorbeeld het St. Jozefzie- kenhuis. Bij een afschrijvingstermijn van tien jaar en een rente van 8,5 pet. vergt het krediet een bedrag uit de reserve van f 57.535 aan dekkingsmiddelen. Daar op de begroting voor 1977 ter dekking van de kapitaallast en voor het inlopen van het achterstallig onderhoud in totaal 100.000 is gereserveerd, blijft nog een flink bedrag over waaromtrent het col lege de raad in de loop van dit jaar nog nadere voorstellen zal doen toekomen. komt dinsdag 8 februari weer bijeen in het Van der Geest en Borm tekenden formeel beroep aan tegen de goedkeu ring door de provincie van het bestem mingsplan De Bever 1975, waar hun winkels onderdeel van uitmaken. De fa milie Van der Geest voerde onder meer WIJK AAN ZEE. Donderdagavond 10 februari behandelt de gemeenteraad een voorstel van B. en W. om de uit breiding en verbetering van het dorps huis „De Moriaan” ter hand te nemen. Het gaat om de volgende zaken: een nieuwe bibliotheek; een hobbyruimte, o.a. bestemd voor door de Dorpsraad te De gebruiksmogelijkheden van het dorpshuis zullen na het gereedkomen van de uitbreiding en de verbetering sterk toenemen, terwijl onder meer het nieuwe bibliotheekfiliaal het dorpshuis karakter als gemeenschapscentrum doet toenemen, aldus B. en W. aan de raad. Dit zijn de drie panden, waar het in feite om gaat: de winkel van Born, café Meerstein en slagerij Van der Geest. De onteigening kan. nu de Kroon het be stemmingsplan „De Bever” onherroepe lijk heeft goedgekeurd, beginnen. Smikkelen en smullen in de Alpha Soos, waar gisteravond het eethuisje in gebruik werd genomen. De belangstel ling voor de vers bereide warme maal tijdenservice was groot. De Prins Bernhardschool voor buiten gewoon lager onderwijs aan kinderen met leer- en opvoedingsmoeilijkheden (een zogenoemde lom-school) is sedert de opening in 1960 tijdelijk in houten noodlokalen gevestigd. Zes van deze lo kalen dateren uit 1958, de overige twee uit 1966. Het gehele complex voldoet onder meer wegens de in bouwkundig opzicht slechte staat en het ontbreken van nevenruimten op geen enkele wijze aan de te stellen eisen, reden waarom het college op zo kort mogelijke tem’in tot definitieve huisvesting van de school in een oermanent gebouw v.’l overgaan. In voorbereidende besprekingen met onde’ meer de insnec'c”- v'"i h>>!- tengewoon lager onderwijs, de provincie en het schoolteam zi'n in - r stadium bouwlocaties aan onder meer de Adrichemlaan (de plaats van het huidige noodgebouw) aan de orde geweest. Daar dit met name bij de provinciale nlanolo- gische dienst op bezwaren stuitte, heb ben B. en W. hun keus laten vallen op een terrein aan de Hoflanderweg. BEVER WTJK. Er komt schot in de nieuwbouwplannen voor de Prins Bern hardschool. Tijdens de volgende week donderdagavond te houden raasverga- dering komt een voorstel van het college aan de orde, een krediet van f 30 000 beeschikbaar te stellen om de nieuwbouw voor te bereiden. In totaal zal met de bouw, waarvoor men een terrein ten noorden van de Hoflanderweg schuin tegenover de Kruisweg op het oog heeft, een bedrag van circa drie miljoen gul den gemoeid zijn. BEVERWIJK-HEEMSKERK. Het bibliotheekfiliaal Oosterwijk-Amstel- straat te Beverwijk gaat van maandag 14 februari tot en met dinsdag 1 maart verhuizen naar het nieuwe onderkomen in de flat aan de Beneluxlaan. Woensdag 2 maart zijn de lezers in dit nieuwe filiaal welkom, die qua beschikbare ruimte en aankleding een enorme verbe tering zal blijken te zijn. Grote Houtstraat 21 aard, en verse groente naar keuze BEVERWIJK B. en W. van Bever wijk stellen de raad voor, een krediet van 311.000 beschikbaar te stellen voor het uitvoeren van achterstallig onder houd aan gemeentelijke gebouwen en scholen. De werkzaamheden omvatten onder meer het uitvoeren van schilder werk en het vernieuwen of herstellen van dakbedekking en dakramen. Het college heeft zich in het verleden altijd wat terughoudend ten opzichte van deze plannen opgesteld. Men kon toen geen goed oordeel vormen omtrent de werkelijke exploitatiecijfers van de stichting Dorpshuis over de afgelopen jaren. Onder andere een goed inzicht in het aantal gebruiksuren van de grote zaal, alsmede een inzicht in de opbrengst wegens verhuur van de grote zaal, acht te het college belangrijk. KENNEMERLAAN 38 IJMUIDEN CZ De vrijwilligers hopen dat dit ook zo zal blijven, want het op de bovenverdie ping van het nieuwe Alpha-bolwerk aan de Moensstraat ingerichte eethuisje biedt in totaal plaats aan zesentwintig perso nen. Het eethuisje zoals dat sedert 1972 in de onlangs verlaten vestiging aan het Moensplein floreerde, kon vijftien eters bergen. Het Alpha-eethuisje is dagelijks (be halve zaterdag) vanaf 18 uur geopend. Welkom zijn zowel ouderen als jonge ren. die niet in de gelegenheid verkeren of doodgewoon geen zin hebben om voor zichzelf te koken. Wie van de maaltijdenservice gebruik wil maken (dagelijks slechts een menu) dient dit wel minimaal een dag van tevoren aan de vrijwilligers door te geven. Telefonisch kan dit via nummer 25300. De Hervormde Gemeente Beverwijk- Heemskerk zal nog wel anderhalve week geduld moeten hebben om te weten te komen of dominee H. Kwakkelstein uit Goes het beroep van de gemeente zal aannemen. Zoals beeknd is hij beroepen door de gemeente, die de oude wijken Wijk aan Zee, de Opgang en Oisterwijk-Meerestein omvat. Dominee Kwakkelstein (twee van links) is een van de 26 predikanten, die de hoorcommissie van de Gemeente voor de post om Beverwijk heeft beroepen. Alleen hij reageerde positief. Als hij naar Beverwijk komt zal een van de twee predikantvakatures zijn vervuld. organiseren activiteiten; nieuwe ber- gingsruimten; de uitbreiding van de kleed- en douche-accommodatie op de plaats waar nu de toestellenberging is ondergebracht en een nieuwe tribune accommodatie. de emotionele band met het pand had, die zij niet wilde verbreken. Er waren de slagers Van der Geest wel alternatieve mogelijkheden aangeboden, maar die waren voor hen niet accepta bel (te duur). Borm protesteerde vooral tegen het feit dat de nieuwe winkels overbodig zouden zijn. Volgens hem was er sprake van overbewinkeling in Beverwijk en omstreken. Bovendien voerde hij aan dat er sprake zou zijn van een dubieuze gang van zaken, daar waar het de door de gemeente gevolgde procedure betrof. De Kroon (in feite haar adviesorgaan de Raad van State) is dat niet met hem eens. Alles is volgens de wettelijke voor schriften verlopen. In Den Haag ver wierp men overigens alle door Van der Geest en Borm aangevoerde argumenten en stelde men provincie en gemeente, op klein technisch-juridisoh puntje na volkomen in het gelijk. BEVERWIJK. De uitslagen bij bridgeclub „Sans Atout” zijn als volgt: Groep I: 1 KuilLuijendijk 98, 2 V. BalenTesselaar 94, 3 BeersBeentjes 92, 4 RoosKool 90, 5 V. Groningen Heiloo 85. Groep 2: 1 Gebr. Welagen 93, 2 mevr. Luijendijk-Tabak 89. 3 mevr. Schipper- De Wit 86. 4 Plezjer-Geerling 85, 5 fam. Zwaneveld 84. Groep ,3: 1 Hoogsteder-Sloof 114, 2 dames Eijking-Duin 95, 3 mevr. Kleijn- Schipper 89, 4 mevr. Tabak-Hoogeboom 84, 5 Zoontjes-Portegies 81. Beheerder A. Durge (links) en stich tingsvoorzitter E. Gerritse zijn uiterst tevreden over de plannen van het dorps huis de Moriaan. De heren staan voor het gedeelte van het dorpshuis dat wordt uitgebreid. ■i Het dagelijks bestuur wil ook inhaken op een brief van de heer A. C. den Belt die heeft meegedeeld zitting te willen nemen in een commissie voor de recrea tiesport waarvoor hij dan ook andere Heemskerkers wil interesseren. Verder zal het dagelijks bestuur aan de leden van de Sportraad voorstellen bij de gemeente aan te dringen op uitstel van betaling van de onroerend- goedbelasting tot de definitieve regeling met betrekking tot de sportverenigingen bekend is. Op de agenda staat ook een voorstel om over te gaan tot het instellen van vaste commissies voor de veldsporten, de zaalsporten en de overige sportes. Het dagelijks bestuur stelt voor dat voor deze drie vaste commissies kandidaten worden gesteld vanuit de sectie sport. De commissievoorzitters zou men dan kunnen kiezen uit die leden van de Sportraad die ,uit de sport” verkozen zijn. HEEMSKERK In zaal Dam is dins dagmiddag de Heemskerkse kermis 1977 verpacht. De totale pachtsom van de verschillende exploitanten liep op tot 90.000,-. Vorig jaar dacht men met f 78.000,- al een record te hebben bereikt, reikt. 'Z- 14*^

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7