V er trapte bloemen. Thuis Triplex w w AMSTERDAM Serie B(unge)*NPO met Romantiek* Jeug d Orkest THEATER MUZIEK ALLERHANDE I z 19 7 7 FEBRUARI DONDERDAG 3 13 I Bioscopen Muziek en toneel Myvijzerj Samen met Sweet d’Busten en Lynx geeft de Haagse popgroep Golden Eamng zaterdagavond een optreden in de Beijneshal in Haarlem. I Batiks. Gerda Spierenburg exposeert batiks in de nieuwe zaal van het Frans Halsmuseum in het Groot Heiligland in Haarlem. Haagse Joffers. Galerie Het Wapen van Heemskerk, Hoofdstraat 109 in Hillegom stelt tot en met maandag 7 maart werk tentoon van Toop Dingemans, Frieda Roest en Wampie longh, ook wel bekend als de Haagse Joffers. De opening wordt zaterdagmiddag om 16 uur verricht door Huub Hierck. Tijdens de opening die zaterdagmorgen om 11 uur plaatsheeft, zal Gerda Spieren burg tekst en uitleg over haar technieken geven. Ze zal dat tijdens de tentoonstel- Scene uit „Als jij de bloemen vertrapt, zal ik jou vertrappen”, het nieuwe stuk van Lodewijk de Boer. Films. Deining, jeugdcentrum in de Ripperdastraat in Haarlem, biedt deze week bijzondere aandacht aan het medi um film Vrijdagavond (20 uur) wordt een onvervalste „spaghetti”-western van Ser ge Leone gedraaid, „Voor een handvol dollars meer”. Zondagmiddag om 14.30 uur volgt een vertoning van een film van Francois Truffaut, waarin een allegorie wordt gegeven op politieke systemen die de vrijheid van denken en uiten onder drukken In verband met vertoningsrech- ten mag Deining de titel van de film niet bekend maken. Met deze film wordt een informatieserie op de zondagmiddag begonnen waarin ook aandacht wordt besteed aan schrij vers, boeken en verfilmde boeken. Krebbers. De ouverture Iphigenie in Aulis van Gluck vormt de opening van het vijfde concert in de serie A dat het Noord- hollands Philharmonisch Orkest volgen de week dinsdag in het Haarlemse Con certgebouw zal uitvoeren. Het NPO con certeert deze maand weer onder zijn vaste chef André Vandernoot. Hij leidt het orkest tevens in de Romances in F en G van Beethoven en de Vierde Symfonie in Es, „Romantische” van Bruckner. Solist in de Romances is de bekende vio list Herman Krebbers die zoals bekend een prachtige Guarneri del Gesu uit 1741 bespeelt. De carrière van Krebbers mag zo langzamerhand bekend worden geacht: als wonderkindop negenjarige leeftijd voor het eerst voor het voetlicht getreden, drie jaar later als solist met het Concertgebouworkest onder Mengelberg in Amsterdam. Studie bij Oskar Back en onderscheiden met de Prix d’Excellence. Krebbers kent bijkans alle bekende con certzalen in de wereld, zowel in Noord- en Zuid-Amerika als in Rusland en West-Eu- ropa. Daarnaast is hij in de platenstudio’s een veel geziene gast, een groot aantal opnamen staat op zijn naam. Krebbers kreeg voor zijn bijdrage aan het artistieke leven verschillende bijzondere onder scheidingen waaronder de bevordering tot officier in de orde van Oranje Nassau in 1973. Podiumavond. Komende maandag avond gaat het Concertgebouw in Haar lem weer open voor de amateurmusici die middels een podiumuitvoering van hun kwaliteiten kunnen tonen. Opnieuw staat veelzijdigheid centraal op dit programma waaraan wordt deelgenomen door een bespeelster van een Ierse harp, een duo bestaande uit sopraan en piano en een vocaal-gitaarduo, een dwarsfluitist en gitarist. Voorts levert de Rijks Pedagogi sche Academie in Haarlem een gezel schap van zeven tot negen musici dat zich toelegt op de uitvoering van werk uit de middeleeuwen en renaissance. De toegang tot de open podiumavond die om 20.15 uur begint, is geheel gratis. Men kan zich tevens opgeven voor deelneming Rachel Bell als Bridget in „Bridget’s House”, dat viaMickery nu in de Toneel schuur komt. Herman Krebbers is dinsdag solist bij het NPO. aan een der volgende avonden. Inlichtin gen worden verstrekt door Leny van Schalk (tel. 023-321155). Teyler. Het maandelijks concert op de zondagmiddag in de aula van het Teylers Museum aan het Spaarne bevat 6 februari (15 uur) werken van oude Engelse compo nisten onder wie Purcell en Byrd. Ze worden in de oorspronkelijke stemming uitgevoerd door een ensemble bestaande uit Bouw Lemkes en Jeanne Vos, viool; Nelly Duin, viola da gamba en Anton de Beer, klavecimbel. De toegang tot het concert bedraagt 1,50. Men kan dan tevens de vaste collec ties van het Teylers Museum bezichtigen en de expositie van aquarellen van de 18e eeuwse schilder Aart Schouman. Kadens. Wij herinneren onze lezers nog eens aan het concert dat het duo Johan van Kempen (fluit) en Ineke Don (piano) vanavond in zaal Kadens geeft. Bach, Gaubert, Carf, Baton, Chapuis, Scarlatti, Schumann en Van Kempen hebben wer ken geschreven die deze avond worden uitgevoerd. Aanvang 20.15 uur. Beijneshal Golden Earring, Sweet d’Buster en Lynx treden zaterdagavond Haarlemse pianist met bassist Leo Gou- driaan en drummer Peter Ypma. Solisti sche bijdragen worden geleverd door Lex Juffermans (trompettist van de Old Timers Jazzband) Ruud Brink op tenor saxofoon en zanger Piet Kroori. Deining. Zaterdagmiddag bestaat voor popmusici gelegenheid deel te nemen aan een jamsession die om 14 uur begint in jongerencentrum Deining, Ripperda straat in Haarlem. Aanvang 14"uur. ’s Avonds om 20 uur is er disco met Pim- melebim en Simon. De Teerling. Vanavond treedt het Engelse duo Martin Carter en Graham Jones op in folkcafé De Teerling in de Kleine Houtstraat in Haarlem, aanvang 21 uur. Carter en Jones zingen beiden en bespelen gitaar en fretloze basgitaar. Hun repertoire dat erg gevarieerd is, bestaat zowel uit zelfgeschreven liedjes als uit traditionele en moderne nummers. Ze zien hun muziek graag omschreven als lyrische folkrock. Winterconcert. Haarlems Jeugd Orkest komt elke winter met een concert steeds weer verrassend goed voor de dag. Zowel wat betreft de programmakeuze als de uitvoering hebben deze concerten in het verleden op velen een bijzondere indruk nagelaten. Het ligt in de verwachting dat dit zaterdagavond opnieuw het geval zal zijn wanneer het Haarlems Jeugd Orkest een optreden verzorgt in het Concertge bouw in Haarlem. Ter opening wordt gespeeld de ouverture Zum Marchen von der schonen Mélusine van Mendelssohn. Voorts staan vermeld de Ballade voor altsaxofoon en orkest in es met als solist Karei Bruin, altsaxofoon; de Synf onietta voor orkest van Poulenc en Four Norwegian Moods van Stravins ky. Dirigent is André Kaart. Over de minder bekende Ballade voor altsaxofoon en orkest van de Franse com ponist Henri Tomasi (1901-1971) enkele woorden. Tomasi’s werken zijn typische voorbeelden van de Franse „nationale” school waartoe ook Ibert, Jolivet, Duruflé en Franqaix behoren De aard is origineel en speels met kleurrijke instrumentaties en het werk leent zich uitstekend voor een (aanvang 20.00 uur) op in de Beijneshal op het Stationsplein. Over dit concert dat onder auspiciën staat van jeugdcentrum Tioli berichtten wij eerder deze week reeds uitvoerig. De deuren van de Beijnes hal gaan in verband met de verwachte grote drukte iets eerder open. Hot Dogs. Uit Amersfoort komt het oude-stijlorkest The Hot Dogs dat vrijdag avond (22 uur) zal optreden in de Zander- zaal, Groot Heiligland 37 in Haarlem voor leden van de Haarlemse Jazz Club en andere belangstellenden. The Hot Dogs wonnen enkele jaren gele den het oudestijlconcours in Breda waar zoals bekend alleen de allerbeste groepen in het strijdperk komen. Sindsdien heeft dit orkest een bijzonder hoog peil weten te handhaven. Het speelt in de oud-zwarte stijl zoals die ooit werd gespeeld door Kid Oliver en Louis Armstrong. Solistische bijdragen kunnen worden verwacht van pianist Johan Bijkerk die gespecialiseerd is in Fats Waller-achtig pianospel. Naast Bijkerk bestaat de formatie uit Marc van Nus (trompet), Cees Tanger (trombone), Gerrit Molenveld (klarinet), Johan Molen- veld (banjo), Daan Bouwmeester (tuba) en Jacques Underberg (slagwerk). In verband met de grote*belangstelling voor oude stijl onder de HJC-leden is tijdige komst naar de HJC aangeraden. Syncopators. Jazzcafé At the Jazzcor- ner aan het Spaarne in Haarlem heeft voor vrijdagavond het beroemde dixie- land-orkést The New Orleans Syncopa tors uitgenodigd. Sinds twee jaar speelt dit orkest vooral bekend vanwege de hit Midnight in Moscow onder de inspi rerende leiding van trombonist George Katee die daarvoor al 14 jaar aan de Syncopators was verbonden. Naast Katee is de komst te verwachten van Bert Vogelenzang (trompet en zang), Hans Hooymans (klarinet), Jos van Bue- ren (bas), Henk Rijnberg (slagwerk) en Hans Kanij (banjo en zang). Aanvang 22.30 uur. Martin Haak heeft zijn optreden in dit jazzcafé verschoven naar de zaterdag avond. Vanaf ongeveer 22 uur speelt de ling die tot en met 27 februari voortduurt, nog enkele keren doen. En wel op zondag 6 februari en de zaterdagen 12, 19 en 26 februari, steeds om 14 uur. De expositie is van maandag tot en met vrijdag geopend van 10-17 uur, op zon- en feestdagen van 13-17 uur. De toegang is gedurende de maand februari geheel gratis. SBK. Wandkleden van Marijke Don en keramiek van Renate Mulders worden gedurende de gehele maand geëxposeerd bij de Stichting Beeldende Kunst aan de Gedempte Oude Gracht 121 in Haarlem. Geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 13-17 uur, op zaterdag van 11-17 uur en bovendien donderdagavond van 20-22 uur. Nieuwe Scène over het algemeen met veel vakmanschap en erg inventief gewerkt wordt. Het gezelschap bestaat bij deze produktie uit zeven acteurs en drie muzi kanten, allen traden zij enkele jaren gele den op in Mistero Buffo. Het 25ste uur. „Als het je tijd is, is het je tijd”, schreef Goerge Tabori als motto bij zijn nieuwste toneelwerk „Het 25ste uur”, dat van 9 t.m. 19 februari (behalve de 14e) in de Toneelschuur gaat (première op 10 februari). Tabori, van wie Centrum ook De Kanibalen speelde, werkte zelf enige tijd in Hollywood. In een interview zegt hij daarover onder andere: „In mijn tijd waren twee dingen taboe in Hollywood: politiek en de dood. Maar ik kwam ook tot de ontdekking dat in dit dromenland dood en ziekte duidelijker aanwezig zijn dan waar ook in de USA”. Verder meldt de auteur in zijn nieuwe „komedie” evenals in De Kannibalen het gruwelijke en het komische door elkaar te hebben geklutst. „Het stuk gaat over ziekte, sterven en dood. Ik kan dat thema pas ernstig behan delen als ik het komisch doe”, aldus Tabo ri. Bij Centrum regisseert Eddy Habbema het stuk en Carel Alphenaar vertaalde het. Paul Gallis, die voor „Pre Paradise Sorry Now” destijds bij De Appel zo’n schitterend decor ontwierp, heeft nu het decor voor „Het 25ste uur” gemaakt. Theater De Engelenbak (Nes, tel. 232904): do. 3, vr. 4 en zat. 5 febr. 20.30 uur: Eenakterfestival: Vrij Spel: „De Meiden” van Jean Genet: Tobo: „Ik heb een jasje gekocht” van Frits Kroes; een middeleeuws wagenspel. Mickery (Rozengracht, tel. 236777): Tot zondag 6 febr., dagelijks 20.30 uur, zaterdag en zondags ook 14.30 uur: The Science Fiction Theatre of Liverpool: „Illuminatus”. Het W'erkteater (Kattengat, tel. 226231): Vrijdag 4 febr. 20.30 uur: Het Werkteater: „Aladdin” Gypsy. Het Amsterdams Volkstoneel speelt vanavond in de Velsense Stads schouwburg de musical „Gypsy”. Deze van oorsprong Amerikaanse produktie waarin Beppie Nooy aanvankelijk de hoofdrol zou spelen, gaat over een moeder die haar dochter ten koste van alles een roemrijke carrière in de showwereld wil bezorgen. Nadat Beppie Nooy ziek gewor den is, heeft Mady Misset de belangrijkste rol overgenomen. Thuis. Hugo Claus’ toneelspel „Thuis” gaat over een echtpaar dat de zorg over een oudere dame op zich genomen heeft. De omgang tussen deze drie personages verloopt nogal stroef. Een geheel ander wending neemt de conversatie wanneer een schaars geklede jonge vrouw op de sofa wordt ontdekt, vriendinnetje van zoonlief. Claus lardeert het geheel met wat dichterlijke symboliek. In elk geval is het een goed speelstuk. De Koninklijke Vlaamse Schouwburg speelt het in ons land op verschillende plaatsen. Maandag in de Stadsschouwburg van Velsen, dins dag in die van Haarlem. Deze voorstelling van „Thuis” is geregisseerd door Walter Moeremans. Clowns voor kinderen. Pagetti en Smaggaroni heten de clowns die zondag de kindermatinee in de Toneel schuur (aanvang 14.30 uur) komen verzor gen. Samen met de kinderen gaan zij daar vreemde avonturen beleven. Leeftijd: 5-10 jaar. Als jij de bloemen vertrapt. „Eens zul len mijn nabestaanden dit lezen en begrij pen wat er gebeurd is ik heb het raad sel als een oester opengebroken en de parel zal mijn doodskleed sieren want als gij de bloemen vertrapt, zal ik u ver trappen”. Deze drie raadselachtige zinnen las schrijver-regisseur Lodewijk toen hij op een zolder in een doos een oud dagboek en een mensenschedel vond. Het inspri- reerde hem tot het schrijven van de onge wone thriller „Als jij de bloemen vertrapt, zal ik jou vertrappen”. Het verhaal komt er op neer dat twee huurmoordenaars een eenzaam landhuis binnen dringen in opdracht van een onbekende. Dat bete kent een spannend begin van een raadsel achtig avontuur dat als verhaal absurdis tische trekjes bezit. Er wordt door de vijf mensen die het stuk spelen voortreffelijk geacteerd. Vol cynisme en weloverwogen spel wordt de thrillersfeer opgebouwd. Erg fijn toneel, waarbij je vergevensge zind moet zijn wanneer de intrige wat al te gezocht lijkt. Dit alles in een Agatha Christie-achtig landhuisdecor, een goede situereing, door ontwerper Frank Raven heel precicieus uitgewerkt. Op 4 en 5 februari in de Toneelschuur, Smedestraat 23, Haarlem. Bridget’s House. Een geëmancipeerde vrouw heeft uit haar echtscheiding een huis overgehouden. Daarvan verhuurt zij een deel aan een gezelschap wonderlijke mensen, waarvan elk zo z’n eigen kijk op de samenleving heeft. De Engelse theater groep Huil Truck komt er mee naar de Toneelschuur op 5 februari. Onder leiding van Mike Bradwell kwam de produktie tot stand. Uiterst vitaal theater waarin een weinig positieve kijk op de maatschappij toch met gekruide humor de revue pas seert. Er worden acht voortreffelijke songs ten gehore gebracht. Harlekijn. Het Belgische gezelschap Kollektief Internationale Nieuwe Scène komt vanavond in de Stadsschouwburg van Haarlem „Harlekijn, noch knecht noch meester” spelen. Het is een maatschappij-kritisch stuk dat Arturo Corso gemaakt heeft naar aanleiding van onder meer Goldoni’s „De knecht van twee meesters”. De Belgische acteurs pre senteren hun visie vriendelijk, zonder echt belerend op te treden. Uit vorige produkties weten we ook dat er door de De galerie is in het weekeinde van 17-22 uur, maandag en vrijdag 14-22 uur en woensdag en donderdag van 14-19 uur geopend. Op dinsdag gesloten. Der Vogelhandler. Op 4 en 5 februari geeft de Hoofdstad Operette in de Stads schouwburg in Haarlem weer een uitvoe ring van Carl Zeller’s operette Der Vogel handler. In de belangrijkste rollen Anita Heins, Jacco van Renesse en Lizzi Schöf- fermann. „Een stralende opvoering”, zo constateerde onze muziekrecensent P. Zwaanswijk. Cabaret Ivo de Wijs. V.l.n.r. Richard Frit- schy, Aggie Terlingen, Ivo de Wijs, Pieter Nieuwint. Exposities. In de komende dagen zijn op verschillende plaatsen in en om Haar lem weer tentoonstellingen gaande. Kunstzinnige huisvlijt van „bewoners” van gebouw Noord-Holland wordt tot en met 28 februari getoond in de eigen expo sitieruimte van het gebouw aan de J. J. Hamelinkstraat 4-6 in Haarlem-Schalk- wijk. Open tijdens de werkdagen van 9-17 uur. C to Ivo de Wijs. Vlot cabaret, goede muziek en treffende liedjes serveert Ivo de Wijs in zijn programma „Achter de wolken is zonneschijn”. Ivo wordt daarin bijgestaan door Aggie Terlingen, Pieter Nieuwint en Richard Fritschy en dat gebeurt op 10 en 11 februari in de Stadsschouwburg in Haarlem. Vishal. Een groeps-expositie van Kunst Zij Ons Doel wordt van zaterdagmiddag 16 uur (opening) tot en met 27 februari gehouden in de Vishal in Haarlem. Deze (sefni-) amateurkunstenaars laten grafiek, aquarellen, olieverf, plastieken en kera miek zien. orkest m een samenstelling als het HJO. De Ballade, die uit 1939 dateert, is opge dragen aan Marcel Mule die zich bijzon der heeft ingespannen om de saxofoonli- teratuur grotere bekendheid te geven. Karei Bruin behaalde vorig jaar het diplo ma solospel saxofoon aan het Amsterdam Conservatorium waar hij als eerste dit examen heeft afgelegd. Bruin is momen teel verbonden als docent aan muziekop leidingen in Hilversum en Alkmaar en verzorgt tal van koffieconcerten en soli bij symfonie-orkesten. Duo Triplex. Cabaret ook in de Toneel schuur, waar het Duo Triplex, dat nu al uit vijf personen bestaat, van 10 t.m. 12 februari komt optreden. Steeds meer is dit uit louter liefhebberij geboren groepje op weg naar perfectie. Ook in het nieuwe programma, waarin veel vindingrijkheid, blijkt het vijftal in elk geval een garantie voor een amusante avond. Een groepje waarin veel, zo niet alles, mogelijk is. Rients Gratama. Cabaretliefhebbers in de IJmond kunnen vrijdagavond in De Jansheeren, Kerkweg, Heemskerk terecht, waar de Groningse cabaretier Rients Gratama zijn programma „Rients Solo” brengt. De avond wordt georgani seerd door het Assumburgtheater. Toneel en lunch. In de Toneelschuur aanstaande woensdag tijdens het middag uur (aanvang 12.30 uur) weer lunchthea- ter. Het programma is bij het ter perse gaan van deze pagina nog niet bekend. Jong Alberdingk Thljm. De Rederij kerskamer Alberdingk Thijm kreeg een plotselinge toeloop van jonge spelers. Voor de vereniging een reden een extra voorstelling in te lassen. John Kraay regisseerde hen en als stuk werd gekozen „Ik zie, ik zie, wat jij niet ziet” (Blithe Spirit) een succes van de Engelse auteur Noel Coward. De jonge A.T.-spelers voe ren het stuk op in de Toneelschuur en dat gebeurt op 6 februari. Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345): Donderdag 3 febr. gr. zaal 20.15 uur: Don Kozakken-koor o.l.v. Serge Jaroff met Lithur- gische gezangen, Russische koorzangen en Kozakken-dansen. KI. zaal 20.15 uur: Piano- duo Dolores Hodgens-Samuel Howard met het koor van het Birmingham-Southern College. Werken van Strawinsky en Brahms. Vrijdag 4 febr. gr. zaal 20.15 uur: Het Romantisch Viool concert, Het Concertgebouworkest o.l.v. Ber nard Haitink, m.m.v. Vera Beths, viool en Tibor de Machula, violoncel. Werken van Mozart, Spohr en R. Strauss. KI. zaal 20.15 uur. Sieto en Marijke Hoving in Cabaret „Oh”, m.m.v. Cisca Beaudoux. Zaterdag 5 febr. gr. zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Omroeporkest o.l.v. Guido Ajmone Marsan, m.m.v. Dimitri Aleksejew, piano. Werken van Prokofieff en Borodin. Gr. zaal 20.15 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v. Bernard Haitink, m.m.v. Elisabeth Söderström, sopraan, Tibor de Machula, violoncel. Werken van R. Strauss. KI. zaal 20.15 uur:Sieto en Marijke Hoving in Cabaret „Oh”, m.m.v. Cisca Beaudoux. Zon dag 6 febr. gr. zaal 14.15 uur: Abonnements concert. KI. zaal 20.15 uur: Prijs winnaarscon- certen m.m.v. Dimitri Aleksejef, piano. Wer ken van Sjostakowitsj, Beethoven, Prokofieff, Brahms en Chopin. Maandag 7 febr. kl. zaal 20.15 uur: Vier concerten met het Quartetto Esterhazy, m.m.v. Wim ten Have, altviool. Werken van Haydn, Boccherini en Mozert. Dinsdag 8 febr. gr. zaal 20.15 uur: Liederenre cital door Elisabeth Schwarzkopf, m.m.v. Geoffrey Parsons, piano. Liederen van Wolf, Mahler, Schubert, Schumann, Strauss, Liszt en Wolf-Ferrari. Kl. zaal 20.15 uur: Kamermu ziek, vocale serie, m.m.v. Jessye Norman, so praan en Irwin Gage, piano. Liederen van Schumann, Poulenc, Duparc en Negro spirituals. Woensdag 9 febr. gr. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert. Het Concertgebouwor kest o.l.v. Bernard Haitink. Gr. zaal 20.15 uur; Abonnementsconcert. Het Concertgebouwor kest o.l.v. Bernard Haitink, m.m.v. Vladimir Ashkenazy, piano. Werken van H. Andriessen, Mendelssohn, Prokofieff en Strawinsky. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Vrijdag 4 en zat. 5 febr. Publiekstheater met „De Kersentuin”, aanvang 20.15 uur. Zondag 6 febr. 13.30 uur: Nationaal Ballet, ’s avonds geen voorstelling. Dinsdag 8 febr. 20 uur: Ned. Operastichting: „Elektra”. Woensdag 9 febr. 20.15 uur: Toneelgroep Theater: „Naar het u lijkt”. Carré (Amstel, tel. 226177): t.e.m. 13 febr. dage lijks (beh. ’s maandags) 20.15 uur: André van Duin Revue „Lach om het leven”, met André van Duin, Corrie van Gorp, Conny Vanden- bos, Donald Jones e.a. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstr., tel. 233462): Elke dinsdag, woensdag en donder dag 20.15 uur: Fons Jansen 5; aan de vleugel Frans Oudhoff. 4 t.e.m.28 febr., elke vrijdag, zaterdag, zondag en maandag: 20.15 uur: ,,’t Was de Leeuwerik”, komisch drama van Eph raim Kishon, m.m.v. Lex Goudsmit, Doris van Caneghem en Willy van Heesvelde. Klein Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): Dage lijks (beh. maandags) 20.30 uur: Frans Halse- ma met „Ik, ik en nog er’s ik”. De gevleugelde Driepoot. Al enkele jaren verzorgt de musicus Sas Bunge in het Shaffy Theater in Amsterdam zijn al snel befaamd geworden SERIE B (unge). Het betreft een speelse reeks concerten, geschikt voor jong en oud, waarin Bunge steeds een bepaalde componist, instru ment, periode als onderwerp hanteert. Met ingang van 6 februari komt Sas Bun ge met een soortgelijke serie in het Haar lemse Concertgebouw en het is de Techni sche Theatergroep Perspekt die deze muzikale belevenis visueel komt verster- l^gn. Spelers van Perspekt zullen het con cert „aankleden”, maar hoe dat gebeuren zal hangt af van het door Bunge te behan delen onderwerp. In Haarlem zal de SERIE B (unge) uit vier zondagmiddag- concerten bestaan. Ze zullen steeds om 15 uur beginnen. Het eerste heet De Gevleu gelde Driepoot en gaat over de geschiede nis van de piano in beknopt bestek. Er wordt een beroep gedaan op Wilhelm Busch door wie Perspekt zich vooral laat inspireren. Bunge zal laten horen hoe vér- schillende componisten het wal ritme behandelen, hoe muzikaal vogels kunnen zingen en nog veel meer. Een ander belangrijk aandeel van Bunge’s muzikaal educatief programma wordt geleverd door het Vokaal Ensemble Quodlibet, dat ook al met de componist in Shaffy optrad. Een alleraardigste ingang tot de muziek, deze serie, waarvan de volgende concer ten Mozart, Schumann en Liszt in de hoofdrol zullen hebben. Alle concerten staan op zichzelf, kunnen dus gerust afzonderlijk worden bezocht. Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „The pink panther strikes again”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Alhambra 2: „King Kong”, toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Mamixstr. 400, 234876): „The scarlet buccaneer”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Madchen die am wege liegen”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „Drum”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Je t aime moi non plus”, toeg. 18 j. Dag. 19.15, 21.45 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr. 31, 243639): „Midnight cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. alleen 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): „Mara thon man”, toeg. 18 j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur. Cinetoi (Tolstr. 160, 722291): „Our latin thing”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur. Dag. 19.30 en 22.45 uur „Milestones”, toeg. 18 j. City I (Leidseplein, 234579): „Bestemming Cas sandra”, toeg. 14 j. Dag. 15 en 20 uur. City 2: „Silent Movie”, toeg. a.l. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 3: „Een kwestie van tijd", toeg. 14 j. Dag. beh. za. en zo. en wo. midd. 14, 18.45 en 21.16 uur, zo. 18.45 en 21.15 uur. City 4: „Le chat et la souris”, toeg. 14 j. Dag. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr. 122, 234561): „King Kong”, toeg. 14 j. Dag. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „De kanonnen van Navarone”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Wie dan leeft, wie dan zorgt”, toeg. a.l. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „Het Omen”, toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, do. vr. ma. di. midd. 14 uur. Zat. zo. wo. 14 en 16 uur „Assepoester”, toeg. a.l. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Mr. Klein”, toeg. 14 j. Dag. 14,19.30 en 22 uur, vr. za. nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „De verleiding van Mimi de bankwerker”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Bel Ami", toeg. 18 j. Dag. 11.30,13.30,15.30,17.30,19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „De twee missionarissen”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, za. zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „Max Have- laar”, toeg. 14 j. Dag. 20.15 uur, za. zo. wo. midd. 13.45 uur Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): Barry Lyn don”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „The pink pan ther strikes again”, toeg. a.l. Dag. 13.30, 16,19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): Dag. 14.30, 20 en 22.10 uur. do. vr. „The long goodbye”, toeg. 18 j. za. zo. „Thieves like us”, toeg. 14 j. ma. di. wo. „California Split”, toeg. 14 j. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „To have and have not”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur „Jonas”, toeg. 18 j. Tuschinski I (Reg. Breestr 26, 62633): „Mara thon Man”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,18.45 en 21.30 uur, za en zo. 13.15. 16, 18.45 en 21.30 uur Tuschinski 2: „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur Tuschinski 3: „De nacht van inspecteur Tibbs”, toeg. 14 j. Dag 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 4: .Zakgeld”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za en zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „Ore fley over the cuckoo’s nest”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 19.45 en 21.30 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452,237460): „Cousin, cousine”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 18, 15.30, 19 en 21.30 uur, vr za. nacht 24 uur

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13