Verhard handbalveld Nederlandse vissers naar Zuid Afrika geen enkel probleem om visserij op platvis te ontwikkelen Sri Lanka-avond geeft inzicht in problemen van ontwikkelingsland SOOSffifflB Werkgroep wil belangen van Santpoort-Zuid bundelen bij Hoogovens st Televisie als buit van inbraak HAVENBERICHTEN PvdA Beverwijk: Geen ontslagen BÊ II i 1 I II n i Commissie Sport en Recreatie vergaderde TWEE KOTTERS VERTROKKEN UIT IJMUIDEN Raadscommissie voor financiën vergadert Portemonnaie weggenomen 1 Bejaarde bestuurder dronk te veel HAARLEM I 5 IJMUIDEN-VELSEN 19 7 7 DONDERDAG FEB RU ARI 3 Volksdansgroep geeft demonstratie Vleesspecialiteiten: Wildspecialiteiten: KIPSPECIALITEITEN: Specialiteiten: Spreekbuis ACTIE VOOR BEHOUD Visspecialiteiten: Gesaneerd HET CULINAIRE HART VAN HAARLEM VELSEN In het Ichthuscol- lege wordt vrijdagavond een spe ciale Sri Lanka-avond gehouden voor de ouders en leerlingen van het college, de werkgroep „Relatie Velsen-Galle” en de leden van de gemeenteraad. De avond moet ge zien worden als een eerste aanzet om meer activiteiten naar buiten van de grond te krijgen. IJMUIDEN Vannacht zijn twee Urker kotters, de UK 51 en de UK 3, vanuit de IJmuider vis sershaven naar Zuid-Afrika ver trokken. De twee kotters, die des middags uit Den Helder vertrok ken waren, liepen tegen de avond IJmuiden binnen om schipper Cor Bal op te halen, die de leiding van de bijna vijf weken durende tocht op zich heeft genomen. Bovendien moest de automatische stuurinrich ting van één van de scheepjes een kleine reparatie ondergaan. DIACONESSENHUIS SANTPOORT Inwoners van Santpoort-Zuid bestuderen de mo gelijkheid om op korte termijn te komen tot de oprichting van een werkgroep, die de belangen van de bevolking in dit deel der gemeente zal gaan behartigen. Santpoort-Zuid mag naar hun mening niet langer het gevoel hebben „de appendix van de gemeente Velsen” te zijn. (Van onze sportredactie) I 9 (ADVERTENTIE) 11.50 In de IJmuider vissershoven kwamen beide schepen om de IJmui der schipper Cor Bal op te halen en nog een kleine reparatie aan de „Augusta” te verrichten. (Van een onzer verslaggevers) per plat 2 pers. MEKKA des GOURMETS 1 Een deel van de bemanning van beide schepen om de tafel, v.l.n.r. A. Guyt, P. Ouwehand, J. van Dam, H. Gales en P. Kuyt. Za- n de irde- van >r de ■voor riep. Van zijn lissie ver- lanse ■land slul- De Ne- ;dge- ;sluit men. ezet- il tot itend ;prek ■land imis- Donderdag aangekomen: Golar Petro- sea, Rotterdam; Actuality, Bristol; Gulf Cajun, Contplat; Haico Holwerda. DRIEHUIS Uit een kleedkamer aan de Van Hogendorplaan in Driehuis is woensdag een portemonnaie met 72,- gestolen. De gedupeerde heeft aangifte gedaan bij de politie. Haarlemse Jazz Club, Groot Heilig land 37, Haarlem. Vrijdag 4 februari, 22 uur: The Hot Dogs. Upstairs. Zomervaart 170, Haarlem. Zondag 6 februari, 20 uur: informatie over parapsychologie. De Teerling, Kleine Houtstraat 58, Haarlem. Donderdag 3 februari, 21 uur: Martin Cartet en Graham Jones. Donkey Shot. A. Verherentstraat, Heemskerk. Vrijdag 4 februari, 21.30 uur: Toni Marconi and the Swinging Devil. Opgaven voor de SOOSAGENDA dienen uiterlgk woensdag binnen te zijn bij Haarlems Dagblad, Oudeweg 14, Haarlem. Richten aan de stadsre dactie ter attentie van Hans Inverniz- zi. Het Anker, Parklaan 45, Haarlem. uari, 20 uur: disco. VELSEN. De raadscommissie voor financiën die maandag 7 februari in het stadhuis vergadert, bekijkt de financiële kanten van een tweetal raadsvoorstellen. Alléén opwarmen en de soepen iets verdunnen Bretonse vissoep Crabragout Gestoofde paling Gepocheerde heilbot in dillesauce Bouillabaisse Fruits de Mer Nantua Stokvisschotel Al dat heerlijks is een ritje naar WARMOLTS zeker waard! per plat 2 pers. 9.95 9.95 17.50 19.50 9.95 5.95 11.50 9.95 9.95 10.50 19.50 9.95 10.50 9.95 8.95 9.95 9.95 5.95 5.50 5.95 14.95 9.95 9.95 6.95 7.95 5.95 der t de een mdat con- over n de erlid van over e de eden lulp. teer- aan- ■n of rd is ssen. p in enen aan- Beide schippers verlaten Nederland, omdat ze het hier niet meer zien zitten. de nieuwe groep treedt de heer B. Fe- nijn op bij wie men voor schriftelijke en telefonische reacties terecht kan(Van Dalenlaan 282, tel. 372721). eden in- i de een 1, te leeft t de wa- inde if te leeft ren- ren- erug zijn ftige ;uwe eleid aan- J. Gedempte Oude Gracht 102 Tel. 326739 Ook gevestigd te Amsterdam Hilversum en Bussum. t a - ning Paul r op tiek. ;wa- 1 in iten. Alléén opwarmen Boeuf Bourguignonne Hongaarse Goulash Matelote des Tonneliers Getrancheerd varkenshaasje in dragonsauce Getrancheerd varkenshaasje in sauce Hawaiienne Ossetong in pikante sauce Ossetong in Madeirasauce Boeuf Stroganoff Alléén opwarmen Gesauteerde zwezerik in rode wijnsauce Paella Valenciana Lamsragout Stroganoff Pilaf a la Turque Niertjes in Madeirasauce Ragout Fin a la Reine Cous-cous Chili Con Came Ratatouille Provenpale in ter- Am- uiten rages DUIZENDEN FIJNPROEVERS GENIE TEN VAN ONZE VERRUKKELIJKE KANT-EN-KLARE GERECHTEN! Alléén opwarmen en serveren met aardappelpuree of rijst, met groente, compote of cranberries. Werken over deze zaak gaan praten, om zodoende een advies aan de raad uit te brengen, die hier op 10 maart over ver gadert. Wanneer het zwembad eventueel gereed zou kunnen zijn durfde de heer Meyer nog niet te zeggen, maar de streefdatum is in ieder geval October 1978. „De besprekingen met de aannemer zijn afgerond, zodat met de bouw over enkele maanden kan worden begonnen”, aldus de heer Meyer. Alléén opwarmen Chicken a la King Coq au Vin Kip-kerry ragout Kippelevertjes in pikante sauce Poulet Provenpale Poulet Warmolts VELSEN Een 66-jarige inwoner uit Velsen is woensagavond omstreeks half acht aangehouden. De man had zoveel gedronken dat hij niet meer in staat was zijn auto naar behoren te besturen. De politie nam hem een bloedproef af waarna proces-verbaal volgde. Alléén opwarmen Hazepeper Wildzijnragout Gebraden hazerug 2 Gebraden hazebouten Reeragout Wildsoep Direkte aanleiding tot het organiseren van deze Sri Lanka-avond was het aan bod van een groep Ceylonese studenten uit Londen om in Velsen een volksdans- demonstratie te geven. De groep „Lional Liyanage Company” bestaat niet uit beroepsdansers, maar uit mensen, die een stukje Singhalese cultuur naar bui ten dragen door demonstraties volksdan sen te geven. De groep komt 5 maart naar Nederland om in Delft een demon stratie te geven, maar had gehoord, dat Velsen een jumelage met Galle op Sri Lanka had en bood daarom aan ook naar Velsen te komen. Tivoli, Laan, van Angers 5, Haar lem. Vrijdag 4 februari, 20 uur: jeugdcafé. Zaterdag 5 februari, Bey- neshal, 20 uur: Golden Earring, Sweet D’Buster en Lynx. Zondag 6 februari, 20 uur: disco. De initiatiefnemers willen de sociale en culturele situatie van het dorp onder de loep gaan nemen en daarom een werkgroep ad hoe vormen, die de belan gen van Santpoort-Zuid moet bundelen. Om dit streven duidelijk te laten blijken zal voor de werkgroep de naam „Belan gen Bundeling Santpoort-Zuid” worden gebruikt. per plat 2 pers. 11.95 9.95 9.95 per plat 2 pers. 8.95 8.95 8.95 8.95 8.95 8.95 Deining Activiteiten Centrum, Rip- perdastraat 13, Haarlem. Vrijdag 4 februari, 20 uur: film 14 uur: scholie- rencafé.Zaterdag 5 februari, 14 uur: jam sessions en badminton. 20 uur: disco. Zondag 6 februari, 14.30 uur: informatie over schrijver, boeken en films. SANTPOORT. In de nacht van woensdag op donderdag is bij de politie aangifte gedaan van een inbraak in een woning aan de Willem de Zwijgerlaan in Santpoort. Aan de achterzijde van het huis is een deur geforceerd. Er is een draagbare kleurentelevisie meegenomen. Het is niet bekend wanneer de inbraak is gepleegd. Het gaat om de verhoging van de kosten van het schoonhouden van de Ir. L. P. Krijgerschool en het krediet voor een 7-handbal annex basketbalveld in Velsen-Zuid. Verder komen enkele be grotingswijzigingen aan de orde. De vergadering begint om half acht ’s avonds. Rond dat optreden, dat vrijdag al plaats heeft, zijn door de werkgroep wat meer activiteiten gezocht, die op het voormalige Ceylon betrekking hebben. En omdat zowel de Stichting School en Wereld in Santpoort als het Ichthuscol- lege activiteiten rond de ontwikkelings problematiek ontwikkeld hadden, zijn deze bij de organisatie van de Sri Lan ka-avond betrokken. Daardoor is een informatief programma ontstaan met in het gedeelte voor de pauze een inleiding over de ontwikkelingsproblematiek van Donderdag vertrokken: Wels, Ham burg; Triton, Londen; Hercules, Bilbao; Podunavlje, Leixous; Brinda, Kings Lyn, IJmuiden; Heinz Helmuth, Kopenhagen, IJmuiden; Assiduity. IJMUIDEN De commissie voor Sport en Recreatie heeft het plan om een verhard handbalveld aan te leggen achter de staantribune van Schoonen- berg zonder slag of stoot goed- bevonden. Er werden wel enkele vragen gesteld of het veld, dat door de handbal vereniging Full Speed en het gynasium Felisen gebruikt zal gaan worden, geen schade kan lijden door spelende kinde ren. HEEMSTEDE - nessenhuis moet handtekeningen opgehaald verpleegkundigen en bezoekers die het met deze leus eens zijn. Voorafgaand aan de actie voerde het districtsbestuur van de CPN een gesprek met de directie van het Diaconessenhuis, die instemde met het voeren ervan. muiden, Rochester; Pinnastor, Velsen, Cont. Plat; Nassauborg, Delfzijl; Kirsten Tholstrup, IJmuiden, Arklow; Hennes, Hamburg; Vesta, IJmuiden, Seaham; Vi king 4, Felixtowe; Sta Malmanger, Vel- ten, Tampa; Alca, Velsen, Rotterdam; Sri Lanka door G. van der Ven van de Stichting School en Wereld; de film „de prijs van een kop thee” over de theecul- tures op het voormalige Ceylon; een lezing over „ontwikkeling” door Nalin Swaris uit Sri Lanka, docent aan de sociale academie „De Horst” in Drieber gen en een praatje over onderwijsver nieuwingen op het eiland, weer door G. van der Ven. van Kaapstad. Schipper Hoefnagel ver telt: „Ik geloof wel, dat ze in Zuid- Afrika wat voorzichtiger met de vis willen omspringen dan in ons land. Meer dan twee of drie „wekkers”-meta- len kettingen, die de platvis van de bodem omhoog jagen het net in- mag ik er niet gebruiken om te grote schade aan de zeebodem te voorkomen. Aan de Nederlandse kust werken we wel met zeven of acht wekkers voor het net. Allebei waren ze schipper-eigenaar, maar de vangstqquotering en de oliecri sis hebben hen de das omgedaan. „We hadden ons schip net voor de oliecrisis gekocht. We hadden plenty schuld en door die plotselinge klappen kwam je er nooit meer uit.” Allebei lieten ze hun schip saneren, een sanering, die hen de kans heeft gegeven het opnieuw te pro beren aan de andere kant van de even aar. En schipper Hoefnagel vertelt: „Er zijn wel meer schippers in Urk, die de gok zouden willen wagen, maar ze wachten even af, hoe het ons vergaat.” Het comité „Diaco- blijven” heeft 800 van artsen- Nagegaan zal worden in hoeverre de totstandkoming van een wijkoverlegor- gaan wenselijk en haalbaar is. Daartoe zullen de mogelijkheden en behoeften worden geïnventariseerd. Hoewel de plannen nog in een pril stadium zijn hebben de initiatiefnemers besloten nu al. een beroep op de inwoners van Santpoort-Zuid te doen om hun me ning kenbaar te maken. Zij rekenen gaarne op adhesiebetuigingen, suggesties en alle andere vormen van medewerking van jong en oud. Als contactpersoon van Woensdag aangekomen: World Protec tor, Rotterdam; Bomma, Delfzyl; Ness Cargo, Gent; Alca, Kemi, Velsen; Neptu- nus, Aberdeen; Finnmaster, Hamina; Eva Maria, Hamburg; Wels, Hamburg; Hammonia, Bremerhaven; Glas Island, Bridlingersea, Koog a.d. Zaan; Harma, Klaipeda; Ann Lise, Tholpstrup, Arklow, IJmuiden; Assiduity, Dordrecht; Shinzan Maru, Sagunto; Proletarskaya Pobyeda, Novorossiisk; BEVERWIJK. Het afdelingsbestuur van de PvdA-Beverwijk gaat er bij de Tweede Kamerleden van de partij op aandringen de werkgelegenheid in de ijzer- en staalindustrie te handhaven. Het. bestuur meent, dat het personeel van Hoogovens niet de dupe kan en mag worden van de minder goede situatie in de ijzer- en staalindustrie. Voor schipper F. Hoefnagel van de UK 3 „Augusta” is de reis een echt avontuur. Samen met de Zuid Afrikaan se rederij Lusitania Seaproducts is hij eigenaar van de kotter en de visvangst in Zuid Afrika moet voor hem een nieuwe kans op een goed stuk brood winning worden. Schipper P. Ouwehand uit Den Helder, die de UK 51 vaart, heeft niet zo’n rechtstreeks belang bij de resultaten. Hij vaart het scheepje, dat inmiddels eigendom is van de Zuidafri- kaanse reder over en gaat dan geduren de twee jaar voor deze reder op tong vissen. Woensdag vertrokken: Rocknes, IJ muiden, Simons vik; Akraborg, Velsen, Noordzee; Jobst Oldendorff, IJmuiden, Palermo; Styrso, Rotterdam; Jemrix, IJ- De reis gaat ongeveer vijf weken du ren, waarbij men Las Palmas op de Canarische Eilanden en Walvisbaai in Zuid-west Afrika aandoet om te bunke ren. Eenmaal in Hermanns aangekomen, komen de vrouwen van de bemanning van de UK 51 over, omdat men zeker twee jaar blijft. De bemanning van de „Augusta” wil het eerst even aanzien voor ze besluit de gezinnen te laten overkomen. Eenmaal in Zuid Afrika wordt de bemanning van beide schepen aangevuld met inwoners van dat land. Er zullen geen gedwongen ontslagen mogen plaatsvinden, schrijft voorzitter H. van Rossum namens het bestuur. Een groot aantal inwoners van Beverwijk zijn direct en indirect afhankelijk van Hoogovens. „Er wordt in de Hoogoven- publicaties, zie de Grijper van januari 1977, om psychologische redenen niet over data of tijdstippen gesproken wan neer er eventueel gedwongen ontslagen zouden plaats vinden. Wij menen, dat wij als socialistische partij moeten opko men voor de rechten van de werkne mers van Hoogovens. Zowel van hen die niet in de produktieve sector werkzaam zijn, alsmede zij die in de produktieve afdelingen werken. Deze laatste groep veelal onder slechte arbeidsomstandighe den van lawaai, stof, hitte en ongezonde vierploegendienst. Alle hebben zij uitein delijk meegewerkt en hun krachten ge geven aan de groei van de Hoogovens tot de omvang van wat het nu geworden is”. Buurtcentrum Noord, Reggestraat, Haarlem. Zondag 6 februari, 14 uur: soos voor jongeren. Maandag 7 en donderdag 10 februari, 14 uur: soos voor ouderen. Donderdag om 20 uur ook buurtsoos. In de pauze is er vanzelfsprekend gelegenheid om van thee te genieten en in de hal van het Ichthuscollege staan wat verschillende informatiestands. Na de pauze kan een paneldiscussie ont staan over ontwikkelingssamenwerking en jumelage. In het panel hebben zitting E. Algra, rector van het Ichthuscollege, mr. E. Jongens van de Nuffic, wethou der H. Scheeper, G. van der Ven en Nalin Swaris. Na deze paneldiscussie zal de dansgroep Lional Liyanage Compa ny met een optreden de avond besluiten. Zero, Bakenessergracht 8, Haarlem. Donderdag 3 februari, 20 uur: bezoek aan Rosenstock Huessyhuis. Dinsdag 8 februari, 20.30 uur: lezing over spirituele realisme. Het doel van de reis is om de Zuid- Afrikanen te leren met de boomkor op platvis te vissen. De visserij beperkt zich daar voornamelijk tot rondvis en kreeft, terwijl het in de kustwateren bij Kaap stad ook moet wemelen van de platvis. De thuishaven van de beide schepen, die inmiddels Zuidafrikaanse registratie nummers hebben gekregen, wordt Her manns, een klein plaatsje ten oosten Volgens hem zal de eerder bedoelde bundeling de sociale rust in de wijk bevorderen. Wanneer Santpoort-Zuid een „spreekbuis” wil vormen zal dit naar zijn mening duidelijkheid alleen maar in de hand werken, ook naar de gemeentelijke overheid toe. De wijk agent zal de werkgroep indien nodig met zijn adviezen begeleide#. Schipper Hoefnagel gaat naar het nieuwe vanggebied met slechts twee man: stuurman P. Kuyt, evenals de schipper uit Urk en machinist J. van Dam uit Lemmer, voor de overtocht aangevuld met A Kramer uit Buitenpost als loods. Schipper Ouwehand heeft een man meer en gaat met H. Gales uit Purmerend als machinist, stuurman A. Guyt uit Den Helder en dienst broer H. Guyt uit Katwijk als kok. Als loods vaart bij hem Cor Bal mee, de IJmui der Schipper, die al eerder twee kotters naar Hermanus heeft gevaren. Voorzitter Meyer verklaarde dat hier geen sprake van was omdat het veld geasfalteerd zal worden. De afmeting bedraagt 80 bij 60 meter en met de bouw zal zo spoedig mogelijk worden begonnen. „We proberen het nog voor het seizoen gereed te hebben”, aldus wethouder Meyer. De initiatiefnemers hebben contact ge had met de wijkagent van Santpoort- Zuid, B. W. Wellink, die regelmatig vele inwoners ontmoet en een duidelijk beeld heeft van de in Santpoort-Zuid levende behoeften. Hij toonde zich een warm voorstander van het initiatief. Youth for Christ, Turfsteeg 2, Haarlem. Zaterdag 5 februari, 20 uur: folkzangeres Gerda Holleman uit Rotterdam. Er werd ook even gesproken over het nieuw aan te leggen zwembad. De com missie voor sport en recreatie zal op 24 februari (aanvang half acht) in ’n geza menlijke vergadering met Openbare

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5