n Als gemeenteraad er f 10.000,- voor over heeft VELSENSE ACTIEGROEPEN KRIJGEN HUN MUURKRANT Bonny de betere bastaard. ^kwispel- Carnavalsexpositie in De Nieuwe Slof B. en W. keren zich tegen parkeerplaats op Marktplein duinweg? IN door k! I 7 IJMUIDEN BEVERWIJK JAARVERGADERING DEKKERS’ KAJUIT GAAT WEER OPEN Opleggers Recepties niet alleen bedoeld hap. Ook voor een sfeervol diner kan Ledenvergadering PvdA-Heemskerk Luxor City Theater Kennemer Theater Stadsschouwburg PAT-MAT P 6 DONDERDAG 3 FEBRUARI IJMOND 19 7 7 MODERNE KUNST, ATTRIBUTEN EN FOTO'S fa J - w: PiT p. Win w J Films m 1. 2 (Van een onzer verslaggevers) f r i MuurkrantenInformatief en soms gezellig. (Van een onzer verslaggeefsters) NAAM: Bonny Behalve een oerlelijke aap vertoont „King Kong” ook nog iets dat oog en hart streelt. LEEFTIJD: 9 maanden RAS: Spanielbastaard met Setterbloed SOORT: Rakker VERGOEDING: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 (Van een onzer verslaggevers) ,-s ■■ti in v-w: i i Na de onening door de carnavalsprins houdt de heer J. Janssen, voorzitter van het Carnavalsmuseum in het Limburgse Echt, een inleiding over het verschijnsel carnaval. De carnavalviering stamt uit de grijze oudheid en vindt z’n oorsprong in het. oude Oosten, ook wel de baker mat van onze beschaving genoemd. voor liefhebbers van de bewegende gete kende beelden. „Tekenfilmfestival Nr. 2”. K. '?M( a keerhavens. Om de parkeergelegenheid In de buurt van het Marktplein toch iets te verbeteren, zal het college stappen ondernemen om de kolossale opleggers achter de Hema verwijderd te krijgen. De betrokken firma zal worden verzocht haar „ruimtevreters” elders te statione ren. De heer Dekkers, eigenaar van Dek kers’ Kajuit, ziet deze maatregel als een druppel op de gloeiende plaat. Hij voor ziet parkeerproblemen voor de gasten die hij over enkele weken in zijn ver bouwde eettent kan ontvangen. De af wijzende houding van het gemeentebe stuur snapt Dekkers niet goed. „Het Marktplein is één bonk steen. Er valt niets te ontzien. Waarom mogen er dan geen auto’s staan?” vraagt hij zich ver twijfeld af. Dekkers’ HEEMSKERK De afdeling Heems kerk van de PVDA belegt donderdag 17 februari een ledenvergadering. De verga dering wordt gehouden in de bovenzaal van De Jansheeren en begint om 20 uur. Aan de orde komen onder meer de kandidatenlijsten voor de verkiezingen van de eerste en tweede kamer en de opzet van het programma voor de ver- kiezingsaktie. Het eethuisje zal zijn voor de snelle zakenlunch of een men er terecht. Daartoe wordt het pand IJMUIDEN. B. en W. van Velsen zijn fel gekant tegen een parkeerterrein op het Marktplein in IJmuiden. De laat ste tijd gaan in middenstandskringen weer stemmen op om het winkelend publiek de gelegenheid te geven de au to’s op het Marktplein neer te zetten. Ook de eigenaar van Dekkers’ Kajuit, die zjjn zaak binnenkort heropent als snackbar/petit r estaurant, vindt dat er onvoldoende parkeergelegenheid is rond om het plein. •.-.■.•...•■■X-X-X'' -■ De gemeente wenst het plein onver kort te handhaven als ruimte voor de wekelijkse markt en andere manifesta ties zoals de kermis. Alleen de randen van het Marktplein behouden hun par- V-'- Li BEVERWIJK. Onder auspiciën van de Stichting Tentoonstellingen Bever wijk opent prins Loek van „De Zee- zotte” op woensdagavond 9 februari een geheel aan het carnavalsgebeuren gewij de tentoonstelling in ontmoetingscen trum „De Nieuwe Slof”. De expositie omvat aan carnaval gewijde hedendaag se kunst, attributen en foto’s en is tot en met 28 februari dagelijks (behalve zon dag) te bezichtigen van 10 tot 22 uur. Bruce Lee’s plotselinge dood wekt over alopschudding. lang Lung gaat naar Hongkong om een onderzoek in te stel len naar de dood van zijn vriend en komt tenslotte terecht bij filmster Betty Chen. Hij wordt aangevallen door gang sters. Het begin van de film „Exit the dragon - enter the Tiger”. Tang strijdt daar in het verre oosten een strijd op leven en dood uit, waaruit hij ais over winnaar tevoorschijn komt. In Luxor deze week ook ”St. Ives” van regisseur J. L. Thomspon. Charles Bronson speelt de ex-journalist, die een misdaadroman schrijft. Het project wil niet erg vlotten. Om toch wat geld te verdienen accepteert hij een baan als tussen persoon bij Abner Procane, van wie belangrijke papieren zijn gestolen. Het begint allemaal met een lijk in een wasmachine en pas dan kan Bronson aan de slag. In het zondagmiddagmati- nee „Robin Hood van Sherwood Forest”. Waar op geld beluste lieden in hun ijver op zoek naar olie al niet op kunnen sluiten azl deze week nogmaals te bezichtigen zijn in City waar de niets ontziende King Kong zijn lusten bot viert. Ontspannig voor griezelaars en fantasten. De zondagmatinee biedt een verade ming in de onverschrikkenheid van de vier Musketiers. Op boerderij „Sonnehof” gaat het vro lijk en vrij toe. Maar niet alleen in de boerderij, ook de hooischuur, het erf, de stallen en de bergweiden zijn plaatsen waar de boerenknechten alles pakken wat de meisjes zo zorgvuldig in de strakstaande bloesjes verbergen. U weet wat dat op uit draait: jool in Tirol, vervat in de rolprent ,Tiroler Slippert jes”, die vrijdag en zaterdag in het Kennemer Theater als nachtvoorsteling draait. „King Kong” is geprolongeerd, zondagmiddag iets voor de kleintjes „Po peye’s grote lachparade” en in het twee de theater biedt Kennemer deze week „Samson and Delilah” van de regisseur Cecil B. de Mille. VELSEN. Als een voorstel van het college van Burgemeester en Wethou ders genade kan vinden in de ogen van commissie- en raadsleden, zal binnen kort worden tegemoet gekomen aan een bij herhaling uitgesproken wens van de Vereniging van Alle Velsense Actiegroe pen, in de wandeling beter bekend als VAVA. Deze groep actievelingen wil graag de beschikking hebben ovei ruim te waar iedereen die ,,wat te melden” heeft dat kan doen door middel van het aanplakken van zijn of haar zegje”. Aanvankelijk had men veel belangstel ling voor de aanplakborden die ook worden gebruikt voor de aankondiging van de luisterrijke leuzen in de verkie zingsstrijd. De gemeente heeft een beter plan. KWISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdags van 9 tot 1 uur. sè "Ij r Het college is echter van mening dat de weinige pleinen in de gemeente niet ontsierd moeten worden met geparkeer de auto’s. Vooral niet omdat er geen tekort zou zijn aan parkeerruimte. Bur gemeester J. Reehorst wijst daarbij op de terreinen in de directe nabijheid van het Marktplein. Als belangrijkste stalling- ruimte geldt het terrein achter de He ma. De winkeliers van het Marktplein vinden deze uitwijkmogelijkheid onvol doende. Zaterdagmiddag staat dit terrein bomvol auto’s. Bovendien zouden de meeste klanten niet bereid zijn met hun boodschappen te sjouwen. Hoe het ook zij, de carnavalsviering heeft de eeuwen getrotseerd. Aan de expositie in „De Nieuwe Slot” werkten mee het eerder genoemde carnavalsmu seum, de carnavalsvereniging De Zeezot- te en de beeldende kunstenaars. C. Rousseau, J. Waeijen, C. Eyck, P. Das sen, A. Jongmans, J. Bongaerts en V. Jongejans. De tentoonstelling wordt om 20 uur geopend. Belangstellenden zijn van harte welkom. De Engelse schrijver Pears Paul Reed werd destijds uitverkozen om de bele venissen te boek te stellen van een zestiental luchtreizigers die een „crash” in het Andesgebergte overleefden. Geen eenvoudige opgaaf. Reed kweet zich ech ter op uiterst vakbekwame wijze van zijn taak en zijn pennevrucht werd een bestseller. Terecht. René Cardona hield zich als regisseur bezig met het verfil men van de belevenissen van de onge- lukkigen die ver van de bewoonde wereld er in slaagden te overleven. Toen na het stopzetten van alle zoekacties de hoop al was opgegeven dat de in zittenden van het vliegtuig - waaron der een studentenrugbyploeg - ooit zouden worden teruggevonden, werd de wereld opgeschrikt door het tegendeel. Een klei ne expeditie slaagde er in een uitweg te vinden uit de sneeuwhel. Gebrek aan voedsel, water en medicamenten had de overlevenden nog slechts één mogelijk heid gelaten te overleven. Het consume ren van een aantal gestorven medepas sagiers. Kannibalisme? Of mogelijk een geschenk van de hemel? Een klein beetje gevoel voor realiteit is voor wie deze film gaat zien wel een noodzaak. Want het verorberen van mensenvlees - door de nood gedreven - is altijd nog een zaak die balanceert op de porceleinen grens avn menselijke ethiek. De zondagmiddagmatinee is pure pret (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. In het clublokaal „Onder de Hanebalk” houdt de Bever- wijkse schaakclub Pat-Mal donderdag avond 10 februari haar algemene leden vergadering. Men begint om 20.15 uur. De agenda vermeldt onder meer een bestuursverkiezing. Wedstrijdleider R. de Lange stelt zich herkiesbaar, terwijl voor de aftredende penningmeester A. G. Seesink de heer J. W. van Rejjendam kandidaat wordt gesteld. Pat-Mat kijkt met voldoening op het afgelopen (jubileum)-jaar terug. Naast een feestweek leverde de viering van het veertigjarig bestaan de vereniging ook een flinke ledenaanwas op. De schaak club telt momenteel precies negentig leden. Minder goed bracht de club het er in de competitie vanaf. Het derde team degradeerde terwijl de overige teams er eveneens niet in slaagden, promoties af te dwingen. Momenteel wordt er met wisselend succes gespeeld, hoewel voor het tweede team de kansen op promotie ook dit jaar al verkeken zijn. Oorspronkelijk was carnaval het feest van de landbouwers ter viering van de komst van het voorjaar. Men noemde het feest met haar maskerades, optoch ten. verkleedpartijen en overvloedige eet- en drinkgelagen toen „vastenavond”. Dekkers is van plan zijn vroegere reputatie van topklasse weer op te bou wen. Daarom gaat hij al zijn eetwaren zelf bereiden. De bamibal uit de fabriek is bij hem taboe. De heer Dekkers, die de leiding in de zaak heeft, zal zelf in de keuken staan. Het ligt in de bedoe ling dat zijn oudste zoon van 18 jaar op den duur het bedrijf overneemt. De openingstijden zijn bepaald van half negen ’s morgens tot zeven uur ’s avonds. Op zondag zal de zaak gesloten zijn. In de zomer zal het Marktplein wat levendiger worden als Dekkers met mooi weer het terras openstelt. Dan kan het publiek buiten iets eten en drinken. Om aan de wens van de VAVA-leden tegemoet te komen wil het gemeentebe stuur op zeven verschillende plaatsen in de gemeente speciale borden plaatsen waar naar hartelust op geplakt zal kun nen worden. Stevige borden gevat in een raam van stalen buizen. Goed verankerd in moeder Aarde waarop dit stukje pure democratie tot bloei moet komen. Ho penlijk geen mikpunt voor vernielzuch tige elementen of kladderaars. Het college is van mening dat op deze manier het plan van de actiegroepen naar beste kunnen zal worden behartigd. Gebruik van de verkiezingsborden leek niet zo gelukkig omdat die borden in de verkiezingstijd „omhoog” gebracht moe ten worden en daarna weer een stukje moeten zakken omdat de zogenoemde „muurkrant” op ooghoogte moet worden gepubliceerd om het leesgrage Velsense publiek deelgenoot te maken van alles wat de actiegroepen te melden hebben. Na verschillende grote steden is het muurkrantidee reeds jaren geleden geïn troduceerd. Overigens met wisselend succes. Op bepaalde plaatsen hield men zich niet aan de voorschriften, op weer andere plekken zakte de actiestrijd weer in de benen en kregen aanplakhoekjes het beeld van een verzameling „oud nieuws”. Het Velsense gemeentebestuur heeft echter goede hoop dat er in de opzet een kans van slagen zit. Eindelijk zal nu eens op een legale manier datgene aan geplakt kunnen worden wat „actiegroe pen” zo graag op deze manier onder den volke willen verkondigen. Boodschappen, oproepen, mededelingen, ideeën, adhae- siebetuigingen, aankondigingen en wat dies meer zij. De raadsleden mogen er ook nog even over prakkizeren.*De borden kosten per stuk zo’n slordige 1.500,-. Dat is meer dan tienduizend guldeneen heleboel geld. .jfl Het woord carnaval - waarvan de her komst-tot talrijke veronderstellingen en theoriën aanleiding heeft gegeven - raakte pas in de zeventiende eeuw onder invloed van de intensievere con tacten met de Zuideuropese landen in zwang. «<#s- W’-i: W jL.z Bp Een hond behoeft waarachtig niet te kunnen bogen op een rasechte afstam ming om toch een „echte” hond te zijn. Bonny is daar eén uitstekend voorbeeld van. Zijn verschijning houdt het midden tussen de wat gedrongen spaniel en de met iets meer „slanke lijn” begiftigde setter. Hij is uitgedost met een dikke zwarte vacht die boven op zijn rug zelfs als een soort scheiding naar de Imker en rechterflank uiteenvalt. Het benen- werk is gegarneerd met wat roestbruine vlekken en ook boven de wenkbrauwen sieren een paar bruine toefen de olijke snuit. Zwervend is deze viervoeter aange troffen in de buurt van Heemskerk. Het asielverblijf heeft hem eigenlijk al veel te lang geduurd. Daarom werpt hij zich Kajuit, gebouwd in 1967. werd tot 1972 door de familie Dekkers gerund als cafetaria. Daarna werd het pand verpacht totdat de exploitant in november van het vorig jaar failliet ging. De heer Dekker besloot toen de zaak weer in eigen beheer te nemen. Momenteel wordt met man en macht gewerkt om de Kajuit schoon te maken, op te knappen en te verbouwen. Eind februari moet alles gereed zijn. wc 'rtl V' in drie delen gesplitst die een open verbinding met elkaar krijgen. De in gang op het Marktplein is bestemd voor de gasten van het restaurant, waar de krukken worden vervangen door gerie felijke zitjes. De vloer is verhoogd zodat, de bezoekers het uitzicht op het plein behouden. Het restaurant, met plaats voor 60 man. kan eveneens worden ge bruikt voor recepties en partijen. Een plateau lager bevindt zich de snackbar waar maximaal 25 personen kunnen aanschuiven. De bar gaat over in een ruim opgezette toonbank waar meeneemsnacks kunnen worden besteld. Om ook de zeer haastige bezoeker van dienst te zijn, zal Dekkers weer enige automatieken in de Kajuit aanbrengen. Voor de snackbar en automatiekhal is de tweede ingang aan de straatzijde bedoeld. .V. meteen maar ongecontroleerd in de der de versnelling als het asielhek open gaat voor een wandeling in de tintelende winterlucht. Er zit meer kracht in deze „halfhoge” hond dan op het eerste ge zicht lijkt. Maar een mens is maar een mens en daar toont Bonny begrip voor. Gehoorzaam voldoet hij aan het verzoek van KWISPELdoor om van de wande ling een ruk- en trekpartij te maken. Af en toe vergeet hij dat. Als hij dan tot de orde wordt gemaand gaat het echter weer een tijdje goed. Tijden die steeds langer duren. Veel opvoeding is er niet geweest hoewel na enig aandringen Bon ny wel op de billen zakt en rustig wacht op het sein om er weer tegen aan te mogen gaan. Onder wat laag struikgewas vindth ij na veel gesnuif en gesnuffel een plek die hem geschikt lijkt voor het depone ren van een stevige bolus. Het voltrekken van diep lichtpleging lijkt zoveel op luchting te geven dat Bonny te kennen geeft bets iets te zien in een stevige partij robbedoezen. De fotograaf die zo langzamerhand ook al een beetje inzicht heeft gekregen in de roerselen der hondenziel, komt met een redelijk imposante boomtak aansjouwen. Bonny begrijpt de bedoe ling. Het wordt een wild stoeifestijn. Het klokgave gebit laat het „speel goed” geen moment los. De stevige ka ken houden de tak in hun greep. Ook als KWISPELdoor die optilt. Maar in het heetst van de strijd moet zelfs een robbedoes als deze zwart jas wel eens even uitpuffen. De tak zweeft door het luchtruim en Bonny is- er als de kippen bij om het stuk hout, dat intussen be hoorlijk heeft „geleden” onder het uitge laten spelletje, op te halen. Parmantig sjouwt hij er mee rond. Brengt het netjes terug en gaat er dan bij zitten in vriendelijke afwachting of iemand dat alleraardigste spel wil herhalen. Bonny lijkt onvermoeibaar. Maar na een half uurtje stapt hij, toch aanmerkelijk rus tiger dan bij de aanvang van de wande ling terug naar het asiel. Een prima hondje dat met name in het huisgezin waar opgroeiende kinderen zijn, een on misbare aanvulling op de gezelligheid kan worden. Winnie, het in de postbus geëtaleerde hondekind van verleden week vond een warme mand bij een gezin in Oud- IJmuiden. Mr W z..

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7