Politie licht man van bed Onzekerheid voor aannemers en toeleveringsbedrijven De Brulboei start HOOGOVENCRISIS TREFT OOK Behoud van de ONDERSTEUNENDE BEDRIJVEN Gregoriuskerk is nog vraag I t In de Vishal Poppenspel voor jeugd in Witte Tejater gezelschap voor musical Carillonklanken Haven Veisen wil niets opofferen aan haven-alternatief I Kwartet Joop van Enkhuizen komt in Jazzhuis Velsen „Amsterdams Volkstoneel” geen met dierengroep’ Burgerlijke stand I Baptistengemeente ERASMUS „GIPSY” IN VELSEN Thema-avonden van FLEUR ÓP. IJMUIDEN - VELSEN 19 7 7 4 FEBRUARI V R TJ D A G 4 Bouwen J w. tisch minder. De recessie van de laatste tijd heeft dat proces sterk versneld. Hoewel de directie van Hoogovens altijd heeft „gewaarschuwd” dat deze bedrijven zich niet uitsluitend op Hoogovens moesten oriën teren, lijkt de huidige ontwikkeling toch zodanig te zijn dat de „on zekerheid” die leeft bij de werknemers van Hoogovens zich voortzet in de gelederen van het personeel van de aannemings- en toeleve ringsbedrijven. sinterfabriek. Als die klus klaar is zien we wel verder. Ik verwacht dat als het niet verandert er toch mensen zullen moeten afvloeien”. BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? VAN RIXEL zo'n drukker Bouwen, slopen, reparaties en onderhoud. Toen de zestiger jaren, die gonsden van de bouwactiviteiten, ten einde liepen werd het aan tal werknemers van deze bedrijven op het fabriekscomplex automa- VELSEN Beppie Nooy en haar „Amsterdams Volkstoneel” is de laatste maanden volop in de pu bliciteit geweest. Voornamelijk in verband met de vele teleurstellin gen en tegenvallers rond de pre mière van „Gipsy”, de eerste musi cal van dit gezelschap. Met in de eerste plaats de totale ineenstor ting wegens oververmoeidheid van Beppie Nooy. die daardoor in no vember, kort voor de eerste voor stelling, zowel de regie als het spe len van de hoofdrol aan anderen moest overdragen. En ondanks de negatieve reacties tijdens de zoge noemde „try-outs”, werd het gezel schap toch bij elkaar gehouden en heeft men de opvoeringen voortge zet. Er was immers al te veel geld ingestoken en ook de reeds geën gageerde acteurs en actrices zou den op zulk een korte termijn moeilijk een ander emplooi kunnen vinden. Ook het bestuur van de Velsense kunstkring „Voor Allen” (Van een onzer verslaggevers) IJMUIDEN „In totaal hebben we ongeveer zestig man in dienst. Een paar jaar geleden werkten er iets meer dan de helft bij Hoog ovens. Allemaal gewoon in de grond-, weg- en waterbouw. Het wegenbudget wordt bij Hoogovens van week tot week ingekrompen tot aan de grens van wat uit veilig- heidsoogpunt .nog toelaatbaar is. Het is wel begrijpelijk, maar houdt ook in dat het onderhoudswerk aan de wegen op het fabrieksterrein minder wordt. Een stuk of vieren twintig van mijn mensen zijn nu nog druk bezig met de aanleg van wegen rond de nieuwbouw van de Verspreid over het 800 hectare uitgestrekte Hoogoventerrein staan her en der werkplaatsjes, opslagplaatsen en kantoorgebouw- tjes van aannemings- en toeleveringsbedrijven. Ondernemingen die vaak reeds tientallen jaren voor de IJmuidense staalproducent de meest uiteenlopende werkzaamheden verrichten. „Klamboes, Klewangs, Klapperbomen” „Zo was Indie” BOEKHANDEL VELSEN had reeds vroeg in het seizoen twee voorstellingen gecontracteerd en waarvan donderdagavond in de Stadsschouwburg de eerste voor een redelijk bezette zaal werd af gewerkt. Doorgereden na aanrijding Slopen (ADVERTENTIE) eeuw Bij Hoogovens zelf maakt men er (ADVERTENTIE) Tegen de achtergrond van de imposante oxystaalfabriek-II staat een aantal vestigingen van aannemingsbedrijven. weer zo JAN VAN DAM ie) Ladies (ADVERTENTIE) II Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden VELSEN. De Velsense politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag omstreeks twee uur een 41-jarige inwo ner uit Velsen van zijn bed gelicht. ter »an er- 'tij lei. hij ;en an we n- li- is iet de na an en en an ke is ag of an >ri- *dt, ?en de oor ten he le- •bij ke- teit in- al- Liet ?ns hij igs ran m- de ers ten ?n- in er- net X)E eer ef- 10- dat or- ov. de het ie- »e- 3V on 7 riige tenor-saxofonisten,die met een ge heel eigen geluid een grote schare jazz liefhebbers in vervoering kan brengen. Hij begon zijn muzikale carrière in 1961 bij Chris Hinze in Parijs. Na een eerste prijs op het Hartewens Jazzconcours in Haarlem maakte Joop van Enkhuizen een plaat met het trio van pianist Roelof Cloeten. In 1965 trad slagwerker Max Bolleman tot deze groep toe. De groep werd in 1973 opnieuw geformeerd, dit maal met Frank Noya aan de bas. Het repertoire van het kwartet omvat onder meer verscheidene ballades. De man was rond middernacht met zijn auto op het Marktplein in IJmuiden tegen een gepakeerde auto gebotst. Zon der zich om de schade te bekommeren was hij daarna doorgereden. Dankzij oplettendheid van enige getuigen kon hij een paar uur later worden aangehou den. De politie heeft proces-verbaal op gemaakt. IJMUIDEN. Met het optreden van het Kwartet Joop van Enkhuizen op za terdagavond heeft het Jazzhuis Velsen een van Nederlands meest vooraanstaan de jazzformaties binnen de poorten van het Witte Tejater weten te halen. Het programma begint om negen uur. Voor zaterdagavond 5 maart staat een session- avond op het programma, waarvoor het eigen huisorkest van Rob de Wilde een Gerard van Wolferen de basis vormt. ALDUS IS HET publiek getuige ge weest van de opvoering van een nogal matige musical, die waarschijnlijk nim mer in Nederland zou zijn gespeeld, als Beppie Nooy zich niet persoonlijk zo tot gegeven en hoofdrol aangetrokken had gevoeld. Zoals bekend heeft de intrige betrekking op een overmatig energieke moeder, wie geen zee te hoog gaat bij de pogingen haar dochter tot een ster te maken. Dit streven kost niet alleen het levensgeluk van haar kinderen, maar zij verspeelt hierdoor zelf de kans op een huwelijk met een sympathieke, en goed willende pretendent. geleden zo’n vierhonderd man aan het werk. We hebben het met honderd man moeten inkrimpen maar hadden daar voor wel op andere plaatsen werk. Wat de toekomst gaat brengen weet ik niet. We leven per week. De directie van Hoogovens heeft ons trouwens altijd van de gang van zaken op de hoogte gesteld. Wat we nu beleven is geen verrassing. Voor Hoogovens is het even beroerd als voor ons”. Directeur Nelis van het gelijknamige Aannemingsbedrijf dat ook al sinds 1945 bij Hoogovens opereert vertelt dat de kern van 990 man die op het Hoogovens- terrein was gestationeerd met ongeveer twintig procent is ingekrompen. „Behalve met bouw houden wij ons bezig met alle soorten van onderhoud. De uitbreiding staat wel op een laag pitje maar het onderhoud moet door gaan”. Indié, gewonnen en verloren Pierre Heyboer Groot formaat rijk geïllustreerd voordeelprijs tot 1 april 19,50 1850-1950 Herinneringen aan een Nederiands-lndië Joop van den Berg Gebonden 29,90 VELSEN Beiaardier H. de Ligt zal zaterdagmiddag tussen vier en vijf uur een aantal muziekwerken ten gehore brengen ep het stadhuiscarillon. Het programma luidt als volgt.: geen geheim van dat werkzaamheden die voorheen door derden werden uitge voerd in de toekomst uitgevoerd zullen worden door eigen krachten voor zover dat mogelijk is. De sterke teruggang van het aantal werknemers dat niet bij Hoogovens op de loonlijst staat wordt overigens niet bepaald door de perso neelsleden van aannemers en toeleve ringsbedrijven. Via hef eigen planbureau van Hoogovens werden in het verleden werknemers van derden als het ware overgenomen. Die mensen konden voor allerhande werkzaamheden worden in gezet maar bleven gewoon in loondienst bij het eigen bedrijf dat ze uitleende. fob IJmuiden, Lange Nieuwstr 243, tel 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel 378371. VELSEN. De gemeente Velsen is volledig bereid om deel te nemen aan het Open Beraad, dat de provin’ cie wil met alle betrokkenen bij de problematiek van een Voorhaven bij IJmuiden. Burgemeester drs. J. Ree horst reageerde met te zeggen: „Maar we gaan naar de bespreking met de uitspraken van de gemeenteraad in onze gedachten. Dat betekent dat we best willen meedenken om te zien wat voor alternatieven er zijn voor een Voorhaven in IJmuiden. Maar dan wel ..binnen” de bestaande infra structuur van de gemeente. En dat houdt in zonder opoffering van stuk ken duin, zonder verplaatsen van ge bouwen of loodsen, maar enkel be zien, waar nog een gaatje zit. En als het om de beschikbare ruimte gaat, nou, die is 0.0. 'n Mooie kans van de baan? 't Meest opbeurende gebaar is dan: 'n bloemengroet. Gladjes verzorgd door de Fleuropbloemist. Fleurop Interflora staat erf voor in. Koninginnegracht 135, Den Haag. IJMUIDEN. In het Witte Tejater is zondagmiddag om drie uur weer een poppenspel^ voor kinderen van vijf tot twaalf jaar. Ditmaal is het de Haagse poppenspeelster Erica Burgerjon, die een voorstellihg' geeft van haar stuk „De Kekroonde Ezel”. De eerder aangekon- digde voorstelling „Pam en de Giraf” kan wegens persoonlijke omstandigehden niet doorgaan. De prookjes van Erica Burgerjon, veelal met dierenmotieven, worden gespeeld in een zogenaamde „o- pen kast”, hetgeen veel onverwachte mogelijkheden geeft. Het college stelt echter, dat zijn uit latingen over de Gregoriuskerk gingen om een eerste gedachtengang. „We zul len als gemeente de kerk eerst nog moeten kopen, als we hem kopen. En dan ligt er nog de vraag of een nieuwe bestemming mogelijk is. Opknappen van het gebouw gaat in ieder geval veel geld kosten”, aldus het college. I ZOALS REEDS opgemerkt is de mon- Donderdag aangekomen: Tor ritannia, Gothenborg; Jytte Skou, Wilmington; Si oux, Leixoes, Jo Dover; Georgina V Everard; Londen; Ganymedes, Hamburg; Merk Dieter ,Cont Plat, Ymuiden; Autse, Terneuzen; Ladoga 1, Stettin, Ymuiden; Hagenou. Noordzee, Ymuiden; Medina. Londen: Titan service, Cont. Plat, Ymui den; Port Navaro, Noordzee, Ymuiden;, Skogcell Forester. Varberg, Velsen: Zaan, Londen; Donderdag vertrokken: Willmary, Hull; Pluto, Dundee; Tor Britannia, Gothenborg; Post Navola, Noordzee,, IJmuiden; Bomma, Antwer pen; Nes Cargo, Goole; Hammonia, Ant werpen; Antwerpen; Artic Shore,, Vel sen. Cont Plat: Rewi, Ymuiden, Aalborg: word Protector, Port Jerome: Friesland, Ymuiden, Noordzee: Vrijdag aangekomen. Luminetta, Antwerpen: Iggesund, Ig- gesund: Margitta, Sheernes; Gesine-P Goole: John-V., Boston; Prinses Mar griet, Boulogne; Vrijdag vertrokken Santa Ursela, Rotterdam: Haico Hol- werda, Ymuiden, Harlingen: Titan Servi ce, Ymuiden. Cont. Plat: Edgar Andre: Rostock: Port Navalo, Ymuiden, Duin kerken; Sioux, Rotterdam IJMUIDEN. Onder het thema „We reld in vlammen-’t Laatste uur”, houdt de Baptistengemeente IJmuiden twee bijzondere samenkomsten op 8 en 9 februari in de Elou-kapel op de hoek van de J.P. Coenstraat en Varenius- straat. Sprekers zijn L. Timmer en ds. P. J. Mietes uit Zeist. Het zangkoor en jongerenkoor van de Baptistengemeente verlenen aan deze avond medewerking. De samenkomsten beginnen ntn acht uur. tering vrij kostbaar, hoewel nog ruim onvoldoende. Zo leek het soms alsof de kinderlijk aandoende decors door een zondagsschilder waren vervaardigd, ter wijl het primitieve speelgoedtreintje, waarmee de tournee’s van het kleine ensemble moesten worden gesuggereerd, ronduit belachelijk was. Het orkest daarentegen, onder leiding van Martin Kesseler, toonde zich behoorlijk tegen de eisen van een musical opgewassen. BINNENKORT ZAL in de Stads schouwburg door het „Amsterdams Volkstoneel” de tweede voorstelling van „Gipsy” worden gegeven. Beppie Nooy en haar gezelschap zijn ons sympathiek genoeg om hun een volle zaal te gunnen, maar helaas kan het publiek geen vol waardige musical in het vooruitzicht worden gesteld. EEN GEGEVEN dus dat na .Rooie Sien” en „Het kind van de buurvrouw” volledige bij het repertoire van het volkstoneel zou kunnen worden aange past ware het niet dat een en ander in de vorm van een musical was gegoten. En voor een dergelijk genre zijn bij dit gezelschap de mogelijkheden en vooral het geld helaas niet aanwezig. Terwijl zelfs in deze schaarse montering de opvoering een kapitaal moet hebben ge kost. Dat zegt de heer P. van Vuuren, directeur van Aannemingsbedrijf P. van Vuuren en Zn. uit Beverwijk. Een wei nig optimistisch geluid waaraan de we genbouwer echter direkt toevoegt dat het niet uitsluitend de situatie bij Hoog ovens is die hem parten speelt. „Ook buiten het fabrieksterrein van Hoogo vens waar we overigens ons kantoorge bouw! je zeker zullen blijven bezetten want werk is er altijd, ook al is het in mindere mate zit het niet goed. De overheid belast het bedrijfsleven zo zwaar dat je je er wei eens over ver baast dat het toch allemaal nog zo lang standhoudt.” VELSEN. Het college van Velsen heeft gereageerd op de brief, die Brul boei en Wijkcomité Oud-IJmuiden heb ben gestuurd over een mogelijke be stemming van de Gregoriuskerk. Het college stelt, dat het vanzelfsprekend is. dat Brulboei en de wijk betrokken wor den bjj de plannen, zodra de gemeente daaraan serieus gaat werken. Hun aantal was door de jaren heen ongeveer 900 man. Gedurende dt afgelo pen twee jaar zijn die gelederen met circa 300 man uitgedund.. De procedure om op deze wijze werknemers te con tracteren wordt sinds enige tijd niet meer gevolgd. Koekkoekpreludium, Matthias van den Gheijn, Fuga voor beiaard, Jules Vande- plas. Delen: A. Als de grote klokke luidt, B. Een kalamander rok, A. Mo derato Maestoso, Jef Denljn, b. Menuet. A. Mozart, a. Good-night, b. Here we are again. Thema met 13 variaties, W. Vogel, A. Driekusman, B. De vleegerd. Rondino, J. H. Kersbergen;, Improvisatie, H. de Ligt. GEBOREN: M. Kaan - Wielinga, d., IJmuiden. W. M. Knol - Schoonhoven, z., Santpoort. C. Huybens - Houtgraaf, d., IJmuiden. ONDERTROUWD: L Keizer, Apeldoorn, en: M. E. J. Verhoef, Velsen(zuid), J. A. Toele, en: J. Moreira, beiden IJmuiden. J. van Beelen en: G. van der Plas, beiden IJmuiden, A. J. M. Bastiaanse (Velsen(noord) en: E. P. Dekker, IJmuiden, M. Kossen, IJmuiden, en: A. P. M. Aarts, Santpoort, A. de Koo- ker, en: V. M. Nijst, beiden IJmuiden. P. J. van Vliet, en: M. Kossen, beiden IlJmuiden. GETROUWD: L. Catharinus - A. M. Evenhuis. Be verwijk, C. Keur - J. M. W. van Geenen, Heemskerk, E. C. F. de Water - J. B. Hasselbach, IJmuiden, G. de Groot - I. B. van den Heuvel, IJmuiden, M. C. J. de Groot - H. Greven, Arnhem. N. P. de Ruijter - A. M. Admiraal, IJmuiden, OVERLEDEN: A. Visser, 81 jr„ echtgenoot van: H. Westerbeek, IJmuiden. IJMUIDEN. Het buurthuis De Brulboei gaat binnenkort starten met een „Dierengroep”. De dierengroep is bedoeld om de vrolijke en minder vro lijke kanten van het dierenleven te be kijken. Want naast al die goeddoorvoede, welverzorgde en enigszins verwende viervoeters, die je dagelijks om je heen ziet, zijn er toch zeker ook nog 20.000 kettinghonden in ons land. Op de dierengroep worden gegevens opgezocht over onze huisdieren, films gedraaid van dieren uit het duin, uitge zócht wat de dierenbescherming doet, met een praatje van een van die men sen, een uitje naar een kinderboerderij of naar Artis, een bezoekje aan een asiel, praten over dieren-EHBO en nog veel meer. De groep is voor kinderen van zeven tot twaalf jaar en komt iedere donderdagmiddag van vier tot vijf uur bij elkaar. Kinderen, die mee willen doen, moeten zich zo snel mogelijk bij de Brulboei opgeven. Het kost wel f 5 per maand. De heer M. Meijer, de 51-jarige direc teur van het eveneens uit Beverwijk afkomstige Aannemingsbedrijf Meijer, heeft sinds 1940 mensen op het Hoogo venterrein aan het werk gehad. Het aantal varieerde van tachtig tot honderd. Allemaal in de bouw. Fabrieken en dienstgebouwen. Daarnaast werd veel werk uitbesteed aan onderaannemers. Bijvoorbeeld aan bedrijven die zich had den gespecialiseerd op vlecht-, metsel en timmerwerk. Op het ogenblik heeft Meijer nog dertien mensen bij Hoogo vens aan de gang. Toch heeft hij nie mand hoeven ontslaan. „Ik heb nooit alles op één kaart ge zet”, vertelt de aannemer in het riante bedrijfsgebouw aan de Pijpkade te Be verwijk dat nog geen jaar geleden in gebruik werd genomen. „Toen de verma geringskuur in de nieuwbouw begon hebben we de aquisitie intensief aange pakt. Niet alleen onze eigen mensen, maar ook de mensen van onze onder aannemers hebben we aan het werk kunnen houden. Op dit moment baart onze orderportfeuille geen zorgen. We bouwen een electronische werkplaats voor de Marine in Den Helder. We hebben volop werk aan 27 premie-koop- woningen in de Westertuinen in Bever wijk. Als die klaar zijn beginnen we in dezelfde omgeving met een gelijk aantal bungalows. Verder bouwen we aan de Ursulakliniek in Wassenaar en hebben werk in Castricum in de villabouw. Als we het roer niet bijtijds hadden omge gooid dan had het er bezodemieterd uitgezien. Ja waarachtig, bezodemieterd- ...dat is het enige juiste woord. Het kontakt met Hoogovens is altijd perfekt geweest. Wij hebben hun advies om niet uitsluitend op Hoogovens te steu nen opgevolgd. Onze vestiging op het fabrieksterrein blijven we bezetten. Het toenemende staalgebruik mag je toch doen verwachten dat de situatie zich weer ten goede zal keren. Al blijf je je natuurlijk af vragen of het ooit zal worden als het geweest is”. TOCH ONTBRAK over het algemeen het talent om een musical van het vereiste spektakel te voorzien. Zo lieten de verrichtingen van de kinderen in de eerste taferelen zich met een zekere vertedering bekijken, maar toch waren zij niet beter dan die van het gemiddel de kinderkoor of jeugdoperette. In feite werd de vertoning pas even levend met het optreden van Milly Scott, Hannah de Leeuwe en Hannie Vree, die na de pauze met het trio nogal banale stripteazeuzes kwamen demonstreren hoe een goede show dient te worden gebracht. Ook Mady Misset en Loeki Knol kregen eerst tegen het slot de kans voor een sterke speelscène, waarvan de melodramatische accenten tot echt volkstoneel werden herleid. - - Leider Joop van Engelen van het gelijknamig kwartet behoort tot de wei- Aannemingsbedrijf Kruk is met zijn mensen sinds 1947 aanwezig op het Hoogoventerrein. Als er wat te slopen valt is Kruk erbij. Directeur G. Kruk steekt niet onder stoelen of banken dat hij de toekomst somber inziet. „We zit ten in een dal dat dieper is dan we dachten. We hadden hier een paar jaar (Van een medewerker) AAN DE DONDERDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 501 kg. tong; 8 kisten tarbot en griet; 132 kisten kabel jauw; 2288 kisten koolvis; 24 kisten schelvis; 188 kisten wijting; 148 kisten schol; 82 kisten schar; 177 kisten varia. Prijzen in guldens. Per 1 kg: tarbot 15,99; grote tong 10,68-10,51; grootmiddel tong 12,35-12,16; kleinmiddel tong 13,72-13,59; tong een 13,59-1349; tong twee 11,94-11,62. Per 40 kg: poontjes 61-52; steengolk 65-56; hammen met kop 144-112; leng 75-70; lomme 80-68; tarbot 480-286; griet 250-189; kabeljauw een 108-78; ka beljauw twee 132-87; kabeljauw drie 122-104; kabeljauw vier 128-108; kabel jauw vijf 130-88; koolvis vier 49-46; schelvis een 124; schelvis drie 96-84; schol een 62-43; schol twee 57-56; schol drie 70-64; schol vier 68-62; wijting twee 88; wijting drie 88-70; schar 96-62; bot 22-20; kuit 47; schartong 53-51; haai 45. DE BESOMMINGEN WAREN: IJM 36 66.100; UK 23 2.580; UK 48 en UK 79 ƒ4.160; KW 173 ƒ9.280; VL 115 ƒ61.400; UK 135 en UK 145 f 1.000; UK 234 en YE 25 ƒ615; WR 17 870; WR 40 870; WR 174 ƒ810. T /f

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5