FILMGROEP PROGRESS ORGANISEERT VOORSTELLINGEN IN DE ZANDKRAAI Toenemende taken voor openbare werken Automobilist Hond in bos achtergelaten Geen bezwaren tegen bouw belastingkantoor Politienieuws ramt gevel I aO ms Vishandel op B Europaplein BOTSING TUSSEN AUTO EN BROMFIETS zentueldZ^breemen!: CDA-spreekuur WD-spreekuur Gift Anjerfonds voor Weenink Succesje voor karate-leerlingen 6 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 FEBRUARI V R IJ D A G 4 Vrije circuit 1 (Van een onzer verslaggeefsters) grote inruilactie hoge inruilprijzen ONGEACHT WELK MERK! DECORETTE „ENGELENBERG” Huisvesting autobedrijven HEEMSKERK Na Velsen en Beverwijk beschikt nu ook de ge meente Heemskerk over een Filmhuis. Dit Filmhuis Heemskerk zoals de voorlopige naam luidt wordt gerund door een groepje vrijwilligers, die tot voor kort regelmatig filmvoorstellingen in de Progress Sociëteit organiseerde. Uit tactische overwegingen sloot de groep zich met ingang van 1 januari van dit jaar aan bij het zoge noemde „vrije circuit” om als Filmhuis Heemskerk in de grote zaal van buurthuis De Zandkraai een nieuwe start te maken. - 'n winkel vol kleur Openbare werken Reinigingsdienst een Filmhuis Heemskerk heeft nu ook „1 Het Filmhuis Heemskerk, via het (ADVERTENTIE) Chrysler AMBACHTSGEBIED IS AL Alleen nog morgen VOLOP IN ONTWIKKELING van I l i (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) en Simca I Het nieuwe ambachtskwartier ligt een beetje verscholen achter de bestaande be bouwing van de Rijksstraatweg, maar de laatste tijd zijn hier aan het stratenplan van De Smidse, Aambeeld en Lijnbaan heel wat levenskrachtige bedrijven gesticht. DOELSTRAAT 29 - TEL. 312206. Smit- e van leege- ofdre- gende ak bij BEVERWIJK. Een 44-jarige auto mobilist uit Heemskerk botste gistera vond rond 22 uur op de hoek Laan der Nederlander - Plesmanweg - Bleriotlaan tegen een door een 42-jarige Heemsker ker bestuurde bromfiets. HEEMSKERK. In de bittere koude vonden plantsoenarbeiders gistermorgen in het Heemskerkse Molenbos een jonge hond, die met een touw aan een boom was vastgebonden. viskraam op zaterdagen. Hoelang het diertje, dat veel van een Schotse collie weg heeft, daar gestaan heeft kon niet meer worden nagegaan. Door de dierenambulance is het hondje overgebracht naar het Velsense Kerbert Asiel, waar het een warm onthaal vond. Nu het publiciteits.probleem is op gelost en het er door de kostenbespa rende circulit-deelname naar uitziet, dat het Filmhuis in de toekomst fi nancieel onafhankelijker zal kunnen draaien, resteert eigenlijk alleen nog het punt van de huisvesting. Het college van B. en W. bereidt thans een uitwerking van een gedeelte van het bestemmingsplan „Marquette” (midden gedeelte) voor met name voor wat be treft het parkeerterrein ten behoeve van het ziekenhuis. houdt in het HEEMSKERK, wethouders zijn fhan- lerlij- n be koste innen n een latsen iu er orden ouden n be- ;n ge- r ar- klemt jgelen 1 van iseerd r zijn laten „De Zandkraai” werd als onderko men boven de Progress Soos geprefe reerd. om verwarring met eventuele commerciële doeleinden te vermijden en omdat de grote zaal van het buurtcentrum in tegenstelling tot de soos ok op de vrijdagavonden be schikbaar bleek. Op den duur hoopt men echter het Filmhuis definitief in een lokaal van de voormalige Maria- De grote zaal van buurthuis De Zandkraai wordt door het Filmhuis Heemskerk gezien als een tijdelijk onderkomen. Mettertijd hoopt men definitief onderdak te vinden in een lokaal van de voormalige Maria- school. De betreffende viskraam staat er al ap de donderdagen. De exploitant heeft nu gevraagd ook op zaterdagen vis te mogen verkopen op dit plein. HEEMSKERK Binnen de daarvoor vastgestelde termijn zijn bij de ge meente Heemskerk geen bezwaren ingediend tegen de bouw van het nieuwe belastingkantoor in de hoek van de verlengde Plesmanweg en de verlengde Jan Ligthartstraat. Het bouwplan heeft gedurende veertien dagen voor een ieder ter inzage ge legen in het Heemskerkse raadhuis. Nu er geen bezwaren tegen zijn ingediend kunnen B. en W. van Heemskerk aan de Rijksgebouwendienst, die de bouwaanvrage indiende, met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling verlenen van de voorschriften van het bestemmingsplan „Tweede herziening Meere- stein” en dat betekent, dat de Rijksgebouwendienst op korte termijn op deze plaats een nieuw belastingkantoor kan bouwen. Zoals bekend zou dit gebouw drieëndertig meter in het vierkant in drie bouwlagen met in het midden een gedeelte in vier bouwlagen oorspronkelijk verrijzen aan de Beverwijkse Büllerlaan, schuin tegenover de Wijkerbaan. Be zwaren van de omwonenden die resulteerden in het indienen van een beroeps schrift bij het provinciale bestuur, dat bij afwijzing nog kan worden omgezet in een beroep op de Kroon, vertraagden de procedure zodanig, dat de Rijksae- bouwendienst thans is uitgeweken naar Heemskerk. Men stelt zich ten doel films van een behoorlijk sociaal-cultureel niveau te presenteren om zo aan de „golf van louter passieve consumptiefilms die in de IJmond als regel worden ver enig tegenwicht te geven”. het leggen van nieuws kabels of leidin gen ven de nutsbedrijven. De gemeente lijke rattenbestrijder kwam 86 keer in actie om gesignaleerde ratten en muizen te verdelgen. Het aantal lichtmasten in Heemskerk is op het ogenblik 3730 stuks. In 1976 werden 86 lichtmasten en verkeerszuilen aangereden en hersteld. CDA-fractie februari uur spreekuur Door zich om te vormen tot Film huis heeft de Heemskerkse filmgroep zich in een klap van een fiks aantal problemen weten te verlossen. Groot ste struikelblok, zo leert het evalua tieverslag dat de groep- onlangs ten gerieve van de gemeentelijke subsi diegever liet verschijnen,was wel de onmogelijkheid om aan de filmverto ningen in de Progress Soos een be hoorlijke bekendheid te geven. De verhuurkantoren waarvan de groep de films betrok stelden onder meer als voorwaarde, dat er geen publici teit aan de voorstellingen mocht wor den gegeven op straffe van intrek king van het vertoningsrecht en fikse boetes. maart gevolgd door een film van Joris Ivens en op 18 maart door „La Chinoise”. Voor inlichtingen over het Filmhuis kan contact worden opgeno- men met groepslid Wouter Limmen, Kleine Houtweg 30e, Heemskerk, tel. 34022. BEVERWIJK. De houdt maandagavond 7 19.30 tot 20.30 Stadskantoor. school te kunnen vestigen. Daarover zijn besprekingen gaande. Voorlopig staat voor het Filmhuis Heemskerk echter de continuïteit voorop. Na „Aquire: der Zorn Gottes” staat op 19 februari „Lohn und Lie- be” op het programma, op 4 Éénmaal per veertien dagen kun nen de liefhebbers van het betere (niet-commerciële) filmgenre daar op de vrijdagavond terecht. Vanavond bijvoorbeeld wordt vanaf 21 uur Werner Herzogs’ rolprent „Aquire: der Zorn Gottes” met in het voorpro gramma een documentaire over Bra zilië vertoond. Dte entreeprijs be draagt drie gulden, terwijl CJP-ers de voorstelling in het buurthuis aan de Handelstraat voor een rijksdaal- dèr kunnen bezoeken. HEEMSKERK Het bestem mingsplan „De Houtwegen”, dat vorige week door de gemeenteraad is vastgesteld, is al volop in ont wikkeling. Hoewel men voorzichtig wil zijn met de uitgifte van de grond voor dit terrein, dat bestemd is voor ambachtelijke bedrijven, is de bouwactiviteit er onophoudelijk groot. Het terrein is in de eerste plaats bestemd voor bedrijven die in het centrum van Heemskerk on voldoende kunnen uitbreiden of om andere reden verplaatst moeten worden. Beverwijk: Jan de Wind- straat2, tel. 02510 39118 IJmuiden: Betelgeuze straat 6, tel. 02550 17250 circuit verzekerd van kwalitatief hoogstaande films waarvoor best re clame gemaakt mag worden, be schouwt zichzelf beslist niet als een soort „gesubsidieerde bioscoop”, maar als een instelling waar een cultureel educatieve uitstraling vanuit gaat. De bromfietser werd met een ont wrichte schouder overgebracht naar het St. Jozefziekenhuis. Zowel de automobi list als de bromfietser beweren door het groene licht te zijn gereden. Van het ongeval zijn geen getuigen. Inbraak. Bij een inbraak in de praktijkruimte van een aan de Bever wijkse Zeestraat gevestigde tandarts is niets ontvreemd. Wel werden vrijwel alle kasten en laden doorzocht. Ravage. Inbrekers, die donderdaga vond via een keukenraam een woning aan de Noorderweg in Beverwijk bin nendrongen, hebben een complete ravage achtergelaten. De inhoud van kasten en laden werd over de grond verspreid. Een geldbedrag van 130 wordt vermist. Aanhoudingen. Bij een routinecon- 8 Aanhoudingen. Bij een routinecon trole zijn in Heemskerk twee illegaal in ons land verblijvende Chinese meisjes opgepakt. De meisjes, xespectievelijk 20 en 17 jaar oud, zullen nog vandaag over de grens worden gezet. waarmee de toegang tot het bejaardente huis „Westerheem” aanzienlijk is verbe terd. De omgeving van de Ardennenlaan in het bestemmingsplan Oosterwijk- Zuidbroek is geheel voltooid. Langs de Luxemburglaan is nog een kleine vijver- partij gegraven, waarbij 4000 m3 grond is verwerkt en vervoerd. Dat waren de meest in het ooglopende werken van de dienst gemeentewerken, die in het jaar overzicht verder cijferreeksen over on derhoudswerken geeft, waaraan we en- kela cijfers ontlenen. Er moest tweemaal 25.000 meter sloot worden schoonge maakt en in totaal 107.600 m2 bermen een braakliggende terreinen zijn twee maal gemaaid en schoongehouden. Van een nieuwe slijtlaag werden 23.800 m2 asfaltwegen en asfaltvoetpaden voor zien en 9.500 m2 straatwegen en on verharde wegen werden van een nieuwe asfaltlaag voorzien. Ruim vijfduizend vierkante meter straat- en tegelwerk moest worden hersteld in verband met Er werd zo’n tweeduizend vierkante meter terrein verhard en het wegenstel sel werd er verder uitgebreid. De nieuwe wegen in dit gebied kregen de ambach telijke namen: Lijnbaan, De Smidse en Aambeeld. De bordjes staan er al. Als men in Heemskerk overigens naar deze straten vraagt weet bijna niemand deze nog te liggen, zo bleek onlangs. Verder was deze gemeentelijke dienst uiteraard druk met het aanleggen van wegen in Neksloot, de uitbreiding van het sportcomplex „Assumburg-Oud Haerlem”, het aanleggen van één baan van de Plesmanweg in het bestemmings plan „Meerestein” over een lengte van 185 meter, en de reconstructie van de Jan Ligthartstraat tussen de Maerten van Heemskerckstraat en de Breedslaglaan, een boekwaarde van 24.025.000,- In 1976 werden aangekocht 9.14.89 hectaren voor ƒ412.850,- Het bouwrijp maken van gronden De dienst gemeentewerken heeft in 1976 circa 12.395 ton afvalstoffen, waar van 8.839 ton huisvuil, naar het stortter- rein van het CAM in Beverwijk afge voerd. Het aantal containers in de ge meente is opgelopen tot 260 stuks. Het aantal papierbakken werd uitgebreid tot 77. Afgevoerd naar een schrootverwer- kingsbedrijf werden 78 autowrakken, 1 caravan en circa 60 bromfietsen. Door de veegdienst werd circa 3.200 kubieke meter vuil verwijderd van straten en pleinen. In toenemende mate werd een beroep op de dienst gedaan voor de bestrijding van wespen, mijten en kak kerlakken. Per 31 december had het gemeentelijk grondbedrijf in beheer 391 hectare met BEVERWIJK. De VVD maandagavond weer spreekuur Stadskantoor. Van half acht tot acht uur kan men er met zijn of haar problemen terecht. Burgemeester van plan een stand plaatsvergunning af te geven voor een het Europaplein voor de Om uit de Impasse te geraken zocht de filmgroep naar andere we gen en vond aansluiting bij het „vrije circuit”. waarin de filmhuizen van Zaandam, Haarlem, Velsen, Purmer- end, Assendelft, Beverwijk en nu dan ook Heemskerk samenwerken, en dat op haar beurt weer aangesloten, is bij het landelijk overleg Nederlandse filmhuizen. In maandelijkse kringver gaderingen stellen de deelnemers aan het circuit een programma samen, waarna de films bij een onafhanke lijk verhuurkantoor worden besteld. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Bij het inhalen van een andere auto raakte een 54-jarige Heemskerker gistermiddag op de Gerrit van Assendelftstraat met zijn auto in een slip, schoot via het trottoir en de heg een voortuin in om tegen de gevel van een woonhuis op de hoek van de Karshoffstraat tot stilstand te komen. De automobilist kwam met de schrik vrij, zijn auto moest worden wegge sleept. Ook de tuin en voorgevel werden flink beschadigd. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. Schaakclub Weenink heeft van het Anjerfonds een gift 600 ontvangen. Weenink zal van het bedrag materiaal kopen. Door deze bepalingen ontstond de zotte situatie, dat op de tweede door de filmgroep georganiseerde voorstel ling (waaraan alleen in besloten kring bekendheid was gegeven) tien betalende bezoekers afkwamen, ter wijl bij de derde filmavond waaraan wel op ruime schaal rucht baarheid was gegeven circa tach tig toeschouwers onverrichterzake huiswaarts moesten keren omdat er klachten over de gemaakte publiciteit waren binnengekomen bij het film verhuurkantoor, dat het recht van vertoning daarop op het laatste nip pertje introk. Het bouwrijp maken van gronden in de verschillende bestemmingsplannen kostte in dat jaar 1.420.500,-. De op brengsten van de grondverkopen belie pen 5.342.250,- voor ongeveer 5.93.70 hectaren. -■ - BEVERWIJK. In Sporthal-oost te Amsterdam zijn onlangs de Noordhol- landse karate-kampioenschappen gehou den. Henk Feenstra en Jaap v.d. Mey, leerlingen van sportschool De Lange, wisten zich in het veld van 140 deelne mers op een gedeelde derde plaats te nestelen. Het team van De Lange werd geleid door trainer-coach J. Philipoom. van in het DE LICHTBOEI. Buurtcentrum „De Lichtboei” aan de Maasstraat in Heemskerk houdt vrijdagavond een kienfestijn voor volwassenen. Liefheb bers zijn vanaf 20 uur welkom. Dit nieuwe ambachtelüke centrum ligt tussen de bebouwing van de Rijksstraat weg en de Kleine Houtweg. De oude bebouwing langs de weg Castricum onttrekt de nieuwe badriifsbebduwlng min of meer aan het gezicht en dus ook het nieuwe stratenn'-n, dat in het jaar 1976 heel wat werk heeft oogeleverd voor de dienst gemeentewerken. Dat blijkt uit het pas verschenen jaarover zicht van deze dienst. Volop bouwactiviteit bij de realisering van de eerste fase in het bestemmings plan „De Houtwegen’’. Overigens heeft de filmgroep best wel oog voor de problemen van de bioscoopexploitanten, getuige de op merking in het evaluatieverslag dat het „voor de commerciële bioscopen onmogelijk is om kwaliteitsfilms te draaien omdat zij hun zalen niet vol krijgen gedurende een periode van op zijn minst zes dagen. Wij kunnen dit soort films daarentegen wel draaien omdat wij maar één avond moeten vullen en niet persé winst behoeven te maken".

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7