Tandarts laat fonds patiënten 25 gulden betalen voor bezoek Agenda Wall Street voelt de kou EU BEURS EBËlt ,f>oe$\eas® GIRO 51360 =iïn= I; BRINK Luchtverwarming Uw installateur. Kort IJmondnieuws ZATERDAG FEBRUARI 5 19 7 7 IJMOND 4 Spaarnestad overweegt stappen t I t l „REINO” B.V. f over «i Een boeiend kijk- en leesboek ons kleurrijk koloniaal verleden. Indië gewonnen en verloren Pierre Heijboer KLAMBOES, KLEWANGS, KLAPPERBOMEN voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 Velsen-Noord 1 I y Opbouw Memisa, (nüfïl Rotterdam, Eendrachtsweg 49, tel. 010-144888. tli LUCOTHERM B.V. - ALPHEN a d RIJN NOORDIMA B.V. - HEERHUGOWAARD Heemskerk 'z i Laagste niveau Omvang 184 pagina's Formaat 22,5 x 29,5 cm Prij?: tot 1 april 1977 Velsen-IJniiiiden Wijk aan Zee Beverwijk heemskerk f 27,50 De Haan - Haarlem Verkrijgbaar in de boekhandel ISBN 90 228 3918 4 f i (ADVERTENTIE) M (fe losplank (Van een onzer verslaggeefsters) en 20.15 uur Thuis’ .Hugo Claus door de Spoellaan, 14.30- Kerk, Kerkplein, zondag 39111, Kerk en (Willemsbeek- Pater (ADVERTENTIE) P. Coenstraat, (ADVERTENTIE) Moens- (Van onze beyrsmedewerker) (ADVERTENTIE) WIJK AAN ZEE R. K. Kerk H. Odulphus, Odulfstraat, zaterdag 19.15 u., zondag 9.30 en 11.30 u. Ned. Herv. Kerk, Voorstraat 1, zondag: geen dienst. De afzet van duurzame gebruiksgoede ren als auto’s ondervindt nu al enorme schade. Nu de olietanks in Amerika leegstro- men, zal er voor de grote oliemaatschap- was het dan ook wel te zien dat het publiek voor de gevolgen beducht is. DRIEHUIS R.K. Engelmunduskerk. Driehuizerkerk- Plein 1945, maandag uur. maandag MAANDAG 7 FEBRUARI Openbare bilblotheek, Wijkerstraatwegalle leeftijden 14.30-17.30 u. 16.15 u. 19 en 21.30 J u. Samson and ï?1s s Vanuit Schotland kwamen deze week opnieuw flinke partijen ijle haring en vanuit Zuid-Engeland werden de mooiste partijen makreel aangevoerd, die voor een groot gedeelte naar de rokerijen verdwenen. Wat niet direkt weggewerkt kon worden, werd naar de vrieshuizen gebracht om diepgevroren te worden als een appeltje voor de dorst. kochten, het eigen pu bliek nam winst en zocht voor de vrij komende middelen herbelegging. Maar de dreigende stakingen deden menigeen aarzelen lokale aandelen aan te kopen. Unilever kon evenwel stijgen van 120 op 125 en Heineken van f 114 op f 121. Ook Akzo bleef nog gezocht met een winst van enkele guldens. Nationale Ne- derlanden steeg 3, maar Van Ommeren die ook voor 1977 nog vrij pessimistisch blijft, moest 10 prij Aan de zaterdagmarkt wordt de VL 73 voor de dinsdagmarkt de IJM 57 verwacht, zodat het er voor de komende week vrij aardig uitziet. BAKKUM R. K. Kerk O. L. Vrouw Hemelvaart, Brederodestraat.- zaterdag 19 u., zondag 9 en 11 u. HAARLEM De Ziekenfonds patiën ten van tandarts C. U. W. Wiers. geves tigd in Schalkwijk, hebben enkele we ken geleden een brief ontvangen waarin de heer Wier hen verzoekt voortaan per halfjaarlijks bezoek in principe 25 gul den te betalen, of een andere tandarts te zoeken. De heer Wiers, zo blijkt uit het schreven, is van mening dat door het ziekenfonds niet alle medische handelin gen worden vergoed, die hij wei nood zakelijk acht en ook altijd heeft uitge voerd. i ma. 9-10 10 u. gas en 2-3 Vele voor 1977 opgestelde streefcijfers zijn dan ook in ongunstige zin herzien. De economische groei daalt in het eerste kwartaal van 7 percent op 3 percent. De produktie zal 8 percent zakken in plaats van 8 percent stijgen, zoals verwacht was. En de inflatie kan in 1977 weer oplopen van 5,8 percent in 1976 tot 6,7 percent of hoger. pijen nog maanden werk zijn om de aangetaste voorraden die een verplicht peil moeten hebben, weer aan te vullen. Maar zoals de olie-industrie naar alle waarschijnlijkheid nog maanden na deze winter het gunstige effect daarvan zal ondervinden, zo zal menig ander Ame rikaans bedrijf nog maandenlang de na delen daarvan aan den lijve gevoelen. UITGEEST R. K. KERK O. L. Vrouw Geboorte, Langebuurt 37, zaterdag 19 u., zondag 8, 9.30, 11.30 en 18 u; aula Vrijburgschool, zaterdag 19.30 u., zondag 9.30 u. Hervormd -Gereformeerde Federatie. Dorpskerk. Kerkbuurt, Uilgeest, zondag 10 u; Hervormde kerk, Dielofslaantje, Akersloot, zondag 10 u. „Dat ik deze tandheelkunde vijftien jaar heb kunnen uitoefenen is te danken aan het feit, dat k Veel langer aan U gewerkt heb, dan economisch gezien kon”, aldus de brief, waarin de heer Wiers voorstelt dat de patiënten aan de kosten voor bijvoorbeeld het leggen'van uitgebreide vullingen, het polijsten van vullingen en gebitselemerften, fluoride- applicaties verdoving bij restauratieve handelingen, het maken van stiften in verzwakte elementen, behandelingsad viezen en tijdelijke voorzieningen voor behandelingen buiten het ziekenfonds pakket om en de vitaliteitstest, bijdragen door die 25 gulden te betalen. Volgens de heer Wiers ondervindt hij weinig moeilijkheden bij zijn nieuwe werkwij ze, en hebben slechts een paar patiënten een andere tandarts gezocht. CASTRICUM R. K. Kerk H. Pancratius, Dorpsstraat, zaterdag 18 u., zondag 7.30, 9.30 11.30 en 18 u.; Bethlehemkerk, Piet Heinlaan. zaterdag 18 en 19 u.. zondag 9.30, 11 en 12.15 u. Doopsgezinde Gemeente. Brandweer kazerne. Brakenburgstj-aat, zondag 11.15 u. ds. H. Luikinga. Engelse olieconcern is zodanig, dat het optimaal kan profiteren van de enorme olietekorten in de Verenigde Staten, zo vindt men in Wall Street. De Ameri kaanse Shell is als binnenlandse Ameri kaanse olie-onderneming rechtstreeks betrokken bij het energievraagstuk, ter wijl de moeder de wereldaanvoer ver zorgt. Komt de maand februari er nog bij. dan dreigt het gehele stimuleringsplan van de nieuwe Amerikaanse president, dat via belastingverlaging en andere te gemoetkomingen ruim 8 miljard dollar in de circulatie wil pompen, door die schade te worden opgesoupeerd voordat de eerste uitbetaling een feit is. Want de prijzen voor energieverbruik zijn in Amerika enorm gestegen en vele gezin nen zijn de afgelopen weken op zeei hoge stookkosten gekomen. Het meest heeft de strenge winter de Verenigde Staten getroffen in zijn orga-, nisatievermogen rond de energiebronnen. Op pijnlijke wijze werd blootgelegd wel ke nationale rampen er kunnen geschie den als een gemeenschap het gebruik van schaarse maar zeer belangrijke hulpbronnen verkwist. De schromelijke verwaarlozing van de heroriëntatie van de nationale energiebronnen na de olie crisis heeft zich nu gewroken. Wall Street werd er apatisch door. De beurs kwam niet vooruit, maar liep ook niet achteruit. Alleen de olie-aandelen kwa men in beweging. Omhoog uiteraard, maar niet over de gehele linie en ook niet permanent, Geen spreekuur Burgemeester drs. J. Reehorst en wethouder J. W. Meijer van Openbare Werken houden maandag geen spreekuur. Wandelen De wandel- en excur- siegroep van het Dienstencentrum Zee wijk houdt woensdagmiddag een wande ling naar het strand en de pier. Als het mocht regenen gaat men met de bus naar Haarlem voor een bezoek aan de tentoonstelling 700 jaar Haarlem in de Vleeshal. Het vertrek is om twee uur vanaf het Dienstencentrum. Een hogere koersinzet werd op dezelf de dag vaak weer aanzienlijk ondergra ven. Alleen de Koninklijke Shell kwam goed vooruit, wat het Damrak gemerkt heeft. De opbouw van dit Nederlands- Giraf door poppen tejater Erica Burger jon en Chris Doorman. Entree 2,50. Stadsschouwburg, Velsen: maandag aanvang 20.15 uur „Thuis" van Hugo Claus door de Koninklijke Vlaamse Schouwburg. Directeur A. J. Poot van het zieken fonds Spaarneland, waarbij de tandarts is aangesloten, is echter minder content over de gang van zaken. „Voor de heer Wiers de brief opstelde, hebben wij met hem overleg gepleegd over de inhoud. Daarover konden we het niet eens wor den. Behandelingen die buiten het zie kenfonds pakket om gebeuren mogen door de tandarts, na overleg met de patiënt aan de patiënt worden berekend, maar wat de heer Wiers doet, is de mensen een soort abonnementsgeld laten betalen. De directie van het ziekenfonds heeft de zaak voorgelegd aan de Com missie van Toezicht van het Tandheel kundig Controle Instituut, een organisa tie waarin ziekenfondsen en tandartsen zijn vertegenwoordigd. De commissie zal tijddens de vergadering van dinsdag 15 februari het probleem aan de orde stel len. „Wij wachten af wat de commissie zegt en zullen eventueel stappen onder nemen”, aldus de heer Poot. I sgeven. Een duidelijke uitschieter op de lokale markt was het papierconcern Kappa, die op berichten over fusie-onderhandelin- gen met KNP uit Maastricht opliep van 120 tot f 157. Elsevier moest even wel terug van f 245 op f 230 door een wat tegenvallend 1976. Ook later in de week, zelfs toen bleek dat de werkloos heid in januari weer was gedaald, bleef de belangstelling voor de echt Neder landse fondsen beperkt. De lokale markt behield deze week dan ook zijn verdeel de stemming. Van der Giessen-De Noord viel daarbij op met een stijging van 128 tot f 150, maar Pakhoed, ACF, VRG-Papier en BAM moesten f 5 terug. De voedingsmiddelenfondsen als Ahold, Schuitema, KSH en Wessanen konden echter 5 aantrekken. Voor 10.- drinkt een ondervoed kindje een maand lang melk 100.- schenkt U een bed. van belang voor verpleegster en patiënt 1.000.- verblijdt U een gehandicapte met een invalidenwagen-zelfbeweger ER ZIJN DE AFGELOPEN WEEK weer verschillende schepen naar de Noordduitse havens uitgeweken. Naast de reeds genoemde KW 81 aan de maan- dagmarkt, waren dinsdag de KW 42 en vrijdag de KW 15, KW43 en de KW 74 in Duitsland aan de markt. Van het laatstgenoemde schip zijn per vrachtauto premiekistjes met vis naar IJmuiden vervoerd. Dit kan een succes genoemd worden, want de gemaakte extra onkos ten werden zeker beloond. De vis zag er prima uit en werd ook prima betaald door de handel. Voor een premiekistje wijting of schelvis werd rond de 50 betaald. VOOR HET OVERIGE is er naast het normale gebeuren aan de maandagmarkt weinig te doen geweest. Het slechte weer was hier grotendeels debet aan. De eerste twee dagen ging het nog wel. omdat het een binnenwind was en er kon nog wel wat gevist worden, maar na woensdag was dit onmogelijk. Nu hoeft men zich voor de magere schol ook niet zo druk te maken, want ook deze week zijn er op" de buitenplaatsen grote partijen schol een en twee in de hallen achtergebleven om naar de visl verwerkende industrie gebracht te wor den. Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11. Postbus 157. Telefoon (02207) 1 27 18 Bisocopen Marquette Theater, Reuysdaelstraat: 19 en 21.30 u. King Kong”, Zo. 14. u. De gouden pijl”, zo. 16, 19 en 21.30 u. ,,King Kong”. TENTOONSTELLINGEN Expositiegebouw. C. Huygensstraat„Sa menleving bekeken", geopend woe, za. en zol van 14 tot 17 u. ZONDAG 6 FEBRUARI De Jansheeren, Kerkweg: 11.30 u. Platencon cert. Kinderboerderij, Vrijburglaan. Geopend 14-17 uur. Ombudsteam PPR, Contactadres: Jacq. van Kappel, Jan Ligthartstraat 85, Heemskerk, tel. 38421. Openbare bibliotheek, Kerkweg 45: volwas senen 14-17.30 en 19-21 u), jeugd 15.30-17.30 en 19-21 ii. Alarmnummers: Politie 39111, brandweer 32121, milieuklachten 96000. Tot dusver is ons werelddeel gelukkig buiten de strenge winterse kou kunnen blijven, maar het Damrak had toch zorgen, zij het geheel andere. Steeds duidelijker wordt het dat ons land, voor het eerst sedert bijna onheugelijke tij den, door massale stakingen getroffen zal worden. Alle pogingen tot bijlegginp van het conflict zijn mislukt, tot zelfs op het allerhoogste niveau. Aan de voor al meer lokaal gerichte beursseetóren AMSTERDAM. De beurzen van Amsterdam en New York werden deze week grotendeels bepaald door buiten factoren die niet direct met conjunctuur en enonomie te maken hebben. Wel indirect en waarschijnlijk zelfs zeer in grijpend. Voor Wall Street was dat de bittere winterse koude en de sneeuwla- wines die grote delen van de Verenigde Staten teisterden. Voor het Damrak zijn het de dreigende stakingsacties. De wat de Amerikanen noemen big freeze, de ergste winter in meer dan zestig jaar, heeft heel wat fraaie per spectieven de mist ingedreven. De juiste omvang van de schade zal pas over enkele maanden bekend worden- maar loopt in de miljarden; volgens sommige instanties tot rond 10 miljard dollar. 19 u. ds, dienst). Geref, Kerk Morgensterkerk, Vrij burglaan, zondag 9.30u. ds. A. van Leeuwen (Kindernevendienst), 19 u. ds. A. van Leeuwen (Hervormd-gerefor- meerde welkomstdienst met muzikale medewerking van „The Spiritual Singer” uit Renkum) Baptistengemeenten IJmond. Maerten van Heemskerckstraat 41, zondag 10 u. tlt-H Sikkema <TI, Avondmaal), 10 u. zondagschool. 20.30 u. jeugdbijeenkomst. HET WAS WEL een tegenvaller voor' de handel om vast te stellen dat de maandagmarkt verstoken moest blijven van vis uit de Noordelijke Noordzee. Het uitwijken naar Cuxhaven van de KW 81 was hiervan de belangrijkste oorzaak. Aan de dinsdagmarkt waren echter de KW 123 en KW 44 met hun totale vangst present, waarbij de KW 81 ook nog wat kleine vis had, die men niet in Duitsland had verkocht. Deze vis echter, mede doordat ze in twee partijen gelost werd, heel veel te lijden gehad, waar door de kwaliteit sterk was teruggelopen en menige kist vis moest worden afge keurd. De vangst van de KW 123 daar entegen was van een bijzonder goede kwaliteit en ditmaal bestond de vangst niet alleen uit kleine koolvis. Ruim 200 bakken kabeljauw, leng en lommen, aldmede een kleine 200 premie kistjes schelvis en wijting completeerden de vangst. Voor de 1400 bakken vis kon dan ook een besomming van f 107.000 gemaakt worden. Aan de woensdagmarkt waren weer geen Noordboten present, maar aan de donderdagmarkt kwamen er twee, de IJM 36 en de VL 115. Voor vrijdag kwamen er zelfs drie Noordboten, de KW85, de KW 135 en de KW 141. Deze schepen ontmoetten op hun thuisreis een hevige storm uit het zuid-zuid-westen, waardoor een grote vertraging ontstond. Pas omstreeks 01.00 uur kwam de eerste van het drietal binnen en omstreeks 04.00 uur de laatste. Het lossen van deze schepen liep daardoor danig in de war. De losploegen waren voor het merendeel donderdagavond rond acht uur opgeroe pen. Pas vrijdagochtend omstreeks half elf kon de laatste vis, verkocht worden. De vis van de KW 135 liep door zijn mindere kwaliteit sterk in het oog. waardoor er een enorme schommeling in de prijsvorming aan de dag kwam. IJMUIDEN -OOST Gereformeerde Kerk Bethelkerk. Zee weg. 9.30 u. Ds. P. C. Koster, (Kinderne vendienst), 19 u. Ds. L. Dorst, Jeugd dienst. Vereniging van Vrijzinnig Hervorm den, Zeeweg 265, BRaambos. 10.30 uur: Ds. C. G. Mulder, gezinsdienst thema ..Doorbreek de cirkels”. R.K. Laurentiuskerk-, weg). Zaterdag 19 u. H. Mis met zang, zondag 9.30 u. Hoogmis 10.45 bijz. dienst, gezinsmis 12 u. H. Mis met zang. Oud-Katholieke Kerk, Sparrestraat, 10 u. Hoogmis. SANTPOORT R.K. Parochie, Frans Netscherlaan. Zaterdag 19 u. zondag 9.30 u. (Zangkoor) 11.00 u. (Ander koor). Gereformeerde Kerk. Burgemeester Enschedélaan 10 uur en 17 uur: Ds. J. Tiersma. Adventskerk (Provinciaal Ziekenhuis) 19 uur Ds. J. Tiersma. De Hoeksteen, Willem de Zwijgerlaan 10 uur. Ds. G. J. Rijks, Gezinsdienst. Volle Evangelische Gemeente. Ge bouw Berea, Patriciuslaan 10 uur. J. J. Bronsveld (H. Av.) 19.30 uur G. A. Godschmeding. Dorpskerk, 10 uur. Ds. J. H. W. War ners (Bilthoven). Goede Herderkerk, Velserduinweg 52, 10 uur jeugddienst Ds. Joh. Brezet, 19 u. Catechismusdienst Ds. Joh. Brezet. Pinkstergemeente IJmuiden, Velser duinweg 52. 10 y. D. P. Hartendorp, 19.30 uur Liefdemaaltijd. 9 febr. 20 uur Bij belstudie. Gereformeerde Kerk (Vrijgemaakt) 9.30 uur en 17 uur: Dr. R. H. Bremmer. Geref. Kerk lehtuskerk, 9.30 u. Ds. J. L. Bel. (Kindernevendienst) 17 uur Ds. P. C. Koster. IJMUIDEN Petruskerk, Venusstraat 1, zaterdag 19 uur. Bijzondere dienst of gezinsdienst. Zondag 9.30 uur. Hoogmis 10.45 u. H. Mis met zang. Nederlands Hervormde Kerk, Kanaal straat 10, Ds. Anker, 19 uur, Ds. Quak uit Vianen. Bethlehemkerk, Gijzenveltplantsoen 10 uur: Ds. R. G. J. Timmers H.Doop. Christelijk Geref. Kerk, Marconistraat 10.30 uur: Ew. Hr. G. Visser, 17 uur Idem. Oud-Katholieke Kerk, Kon. Wilhelmi- nakade. Zaterdag 19 u. Vesper, zondag 10 u. gezinsdienst. Leger des Heils, Edisonstraat 10 19.30 u. Samenkomst. Jehova’s Getuigen, Oranjestraat 9, 10 u. Openbare lezing: 11 u. Wachttorenstu die. Petrakerk, Spaarnestraat. 9.30 u.: Ds. J. L. Dorst (Kindercrèche) 17 uur Ds. J. L. Bel. Zeewegziekenhuis. 9.30 uur Schuurmans en Ds. F. Minnema. Doopsgezinde Gemeente, (Heimstraat) 10 u.: Da. M. C. Stubbe. Baptistengemeente, J. IJmuiden, geen opgave. Herv. Gem.: Velsen-Zuid. 10 uur, Ds. L. Brink. Vergadering van Gelovigen, Abelen straat 1. 10 u. eredienst. De index voor vrijwel alle beursgroe- pen sloot eind januari nagenoeg op het laagste niveau, met uitzondering van de groep internationals, die vrijwel op het hoogste niveau sloot. Dit kwam groten deels door de ook vorige maand al voortdurende aankopen voor Ameri kaanse rekening van aandelen, Konink lijke Petroleum en ten dele Unilever. Maar deze week, toen de gevolgen van Amerika’s bevriezing op alle voorpagi na’s van de wereldmedia terecht kwa men en de moeilijkheden ten top stegen, brak ook een ware lawine van vraag naar aandelen Koninklijke Petroleum los, grotendeels voor Amerikaanse rege ring, waardoor de hoek meerdere dagen van deze week het aanzien kreeg van een wilde veiling. Het fonds boekte een stijging van 6 en doorbrak daarmee niet alleen de hoogste stand van 1976 maar bereikte verder de hoogste koers sedert 1971. Amerikanen BEVERWIJK R. K. KERK. H. Agatha, Breestraat 101, zaterdag 19 u., zondag 8.30, 10, 11.30 en 18 u; O. L. Vrouw van Goede Raad, Arendsweg 57, zaterdag 19 u., zondag 9. 10.30 eri-18-M.r Fftöwi^-eaeli-, plein, zaterdag 19 u„ zondag 10, 11.45 en 19.30 u.; Apostelkerk, Van Riemsdijk- laan, zaterdag 19 u., zondag 9.15, 11 en 12 tl; H. Jozef, Laan der Nederlanden 68, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30, 11.45 en 19 u; St. Jozefrustoord en Lommerlust, Peperstraat 17, zaterdag 18.30 u., zondag 10 u. Voor directe bediening (H. Oliesel) voor Beverwijk, Wijk aan Zee en Vel- sen-Noord op zondag en werkdagen bel len 29044 (telefoonnummer St. Jozefrust oord). Ned. Herv. Kerk. Grote Kerk. Kerk straat: zie Opgang: Opgang. Florastraat, zondag 10 u. ds. D. Verhoef; Prinsesse- laankerk, Prinsesselaan 10. zondag 10 u. ds. J. A. Don. - Kerk en samenleving, 't Zwanenest, Dommelsingel, zondag 10 u. mej. A. Höweler van A.T.D. Nederland. Geref. Kerk. Middelaarkerk, plein 8, zondag 9.30 u. ds. C. Meijer (Kindernevendienst), 17 u. kand. H. van Dam; Vredevorstkerk, Laan der Neder landen 152, zondag 9.30 u ds. L. J. G. IJkel met muzikale medewerking van „Recreation” uit Heemskerk (Kinderne vendienst), 17 u. ds. L. J. G. IJkel. Geref. Kerk (Vrijgemaakt). Immanuel- kerk, Olieslagerslaan 20, zondag 9 en 16.45 u. ds. K. Folkersma. Vrjje Evangelische Gemeente, Van Riemsdijk,aan, zondag 10 en 17 u. ds. D. W. Veldkamp (Bussum). Chr. Geref. Kerk, Koningstraat 119, zondag 8.30 u. ds. A. W. Drechsler, 14.30 u. eerw. heer G. Visser. Pinkstergemeente Beverwijk-Heems- kerk, Lingestraat 29, zondag 10 u. de neer J. W. de Cock. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 62. zondag 10 u. ds. H. Luikinga. Leger des Heils, Geijsendorfferlaan 4, zondag 10 en 18.30 u samenkomsten, 11.30 u. zondagschool. Jehova Getuigen. Koninkrijkszaal Lingestraat 31, zondag 10 u. openbare lezing, 11 Ui wachttorenstudie; dinsdag 19 u. theocratische school. 20 u. dienst- vergadering. City, Zaterdag en zondag 19 en 21.15 uur „De vier Musketiers” Stadsschouwburg: Zaterdag en zondag 20 uur „Survive”, (Kans op overleving). Zondag middag 14.30 u. Tekenfilmfestival nr. 2. TENTOONSTELLINGEN MUSEA Museum Beeckesteijn, Rijksweg Velsen- Zuid. Stijlkamers en oude gebruiksvoorwer pen. Geopend dag. van 10-12 en 14-17 uur. Maandag gesloten. Pieter Vermeulen Museum, Moerbergplant- soen van maandag tot en met vrijdag geo pend van 9.30-12 en 14-16.30 uur. Stadhuis: alle werkdagen te bezichtigen tus sen 10-12 uur. DIVERSEN Sociaal Advies Bureau, spreekuren u. Lod. v. Deyssellaan, Driehuis, 1? water. Trompstraat 210. IJmuiden 2-3 uur. Wijkcentrum Engelmunduskerk, Kerkplein 1. Velsen-Zuid, 4-5 uur, school De Regenboog. Schildpadlaan 2a, IJmuiden Zeewijk. Alarmnummers: Politie 19033, ongevallen dienst 15400, Hoogovens 0251’0-96000, brandweer Santpoort 370750, voor Velsen-Noord en IJmui den 20750. Interkerkelijke Stichting Gezinsverzorging. Spreekuur Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken, maandag t.m. donderdag 8.30-10 u. in principe alleen in uiterst dringende gevallen. Sociëteit Asterix, vanaf 20 uur. Stichting Huishoudelijke, en gezinsvoorlich- ting, spreekuur maandags- en donderdagoch- tends van 10-12 uur. Willibrordusstraat 102, IJmuiden, tel. 107155. Openbare Bibliotheek, f 14.30-17.30 uur en 19.00-21.30 Bibliotheek Zeewijkplein: 17.30 uur. Centrale jeugd- en tienerbibliotheek: Wil- lemsbeekweg: maandag 15.30 tot 17.30 uur. Velserbad: zaterdag vrij zwemmen: 12.15- 13.15, 13.30-14.30, 14.45-15.45. Zwemles volwasse nen 15.45-16.15 en 16.45-17.45 uur. Zondag: vrij zwemmen 10.30-12 uur. Maandag vrij zwem men 6.45-8.00 Uur, 12.10-13.10, 16.00-17.15 uur. 6.45-8.00 uur, 12.10-13.10, 10-17.15 uur. Zwemles B-volwassenen, 7.00-7.30 uur. Dienstencentrum Zee- en Duinwijk, Zee wijkplein 260: maadnag t.m. vrijdag 10.00-12.00 uur en 14.00-17.00 uur recreatieruimte geopend. Stichting Dienstverlening Bejaarden: Cen traal bureau, Abelenstraat 1, IJmuiden van 9.00-10.00 uur. Tel. 12464 of 18445. Jazzhuis Velsen, Witte tejater, Kanaalstraat IJmuiden aanvang 21.00 uur. Kwintet Jood van Enkhuizen. Witte tejater. Kanaalstraat, IJmuiden, zon dag 14.30 uur kindervoorstelling „Pam en de MAANDAG 7 FEBRUARI Openbare bilbiotheek, De Zwaanstraat 4a: volwassenen en jeugd 19-21 u. BIOSCOPEN Kennemer Theater, Zeestraat: 19 en 21.30 u. ,,King Kong”, 23.30 u. „Tiroler Slippertjes. 19.30 u.„Samson and Delilah”. Zonag: 14.15 u. Popeye’s grote lachparade”, 16 10 u. „King Kong”, 14.30 en 19.30 Delilah”. Luxor, Breestraat: 19 en 21.15 en zo. 16.30 u. „Exit *the dragon... enter the tiger”, zondag 14.15 u. „Robin Hood van Sherwood Forest”, 19 en 21.15 u. „St. Ives”. DIVERSEN BONDAG 6 FEBRUARI Animalfarm, W. Alexanderplantsoen: geo pend van 10.30 lot 17.30 u. MAANDAG 7 FEBRUARI Hulpdienst Help een Handje, Maandag tot en met zaterdag van 8-10 u., Zeestraat 81, tel. 24617. Sportfondsenbad, Kuikensweg. Geopend van 9 tot 12 en van 13.30 tot 15.30 u. Openbare Bibliotheek, Kekrstraat 44: vol wassenen 14-17.30 u. en 19-21 u., jeugd 15-17.30 en 19-21 u., Amstelstraat 44: volwassenen en jeugd 14.30-17.30 en 19-21 u., Kingsford Smith- straat 110a jeugd 15.30-17.30 u. Alarmnummers: Politie en brandweer 25555, milieuklachten 96000. R. K. Kerk, Mariakerk, Spoellaan, zaterdag 18.30 u„ zondag 9.45, 11 en 12.15 u; H. Laurentius, A. Verherentstraat, zaterdag 19 u., zondag 8.30. 9.45. 11.30 en 18 u. Ned. Herv. Kerk, Kerkplein, zondag 10 u. ds. L. W. van Reijendam - Beek; Morgensterkerk, Vrijubnrglaan, zondag 19 u. ds. A. van Leeuwen (welkomst- weg. Zaterdag 19 u. H. Mis met samen zang. Zondag 9.30 uur Gregoriaanse Hoogmis. 11 uur. Viering met Jongeren koor, 18 u. H. Mis., VELSEN-NOORD R. K. Kerk H. Joseph, Wijkerstraat weg 55, zaterdag 19 u., zondag 9, 10.30 en 12 u. Ned. Herv. Kerk Noorderkerk, Stra- tingplantsoen, zondag 10.15 u. da. A. Goudsmit - Aalbers (Wijk aan Zee). Gerf. Kerk, Koningsweg 39, zondag 10 u. kand. H. van Dam (Kinderneven dienst), 19 u. ds. C. Meijer Z. 41. Theoretisch bestaat de mogelijkheid dat tandarts Wiers, na overleg met het ziekenfonds, de zaak terugdraait of dat hij, als dat niet mogelijk blijkt, niet langer medewerker van Spaarneland zal blijven. De afdeling Haarlem van de Maatschappij voor Tandheelkunde spreekt maandag tijdens een vergadering over de zaak.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 4