RUIMTE SCHEPPEN VOOR WARENHUIS FAMILA Koninklijke onderscheiding Bloemenkwekers Beverwijker R. Meijer voor J Hotel Odenwald [BUURTHUIS I I I Joegoslavië .497,- bespraken vakproblemen VEILINGEN Politienieuws De Nederlander 5 Deze krant houdt u op de hoogte! .0^ I Zwarte WoimP va 435,- touringcarreis <SXREISKOMMS Aanrijding op voorrangskruising Commissie- vergaderingen Extra geld voor voorzieningen gehandicapten B POLITIE KRIJGT NIEUWE AUTO Les Byrmants in „Wijk aan Duin” HAARLEMMER AAN VERWONDINGEN BEZWEKEN T saïi'e REISK1M.T1X2BJ van A z O»W»»BEVERWIJK Ti (Van een onzer verslaggevers) I Naam o en er per 9 8 dagen Odenwald per touringcar/volledig pension \309,-*ht^ Inlichtingen en boekingen uit sluitend bij: Reisbureau V.S.A. Kanaalstraat 71, Marktplein (VVV) IJMUIDEN Tel. nr 02550 - 19106 Reisbureau Europa Internationaal b.v. Hoofdstraat 179 SANTPOORT NOORD Tel.nr. 023-379801 A Opatija 8 -15 en 22-daagse vliegreis De Nederlanders drinken per jaar enorme hoeveelheden bier, wijn, fris- VERHUISLIFT ==^^'&antls bi YU* i satie lUUanURlTRW Ja, ik wil op de hoogte blijven via de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant.* U kunt.mij noteren voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement dranken, koffie en thee. Per persoon konsumeert de Neder lander per jaar 80 liter bier, 15 liter wijn, 50 liter frisdrank daarbij nog koffie en thee op een zodanige manier dat persoon 6V2 kilo koffie en 1 kilo thee voor nodig is. Waar laten ze het? Dat is een hypothetische vraag, want dat wéét iedereen. Wat niét iedereen weet vindt men in de krant. In goede kranten. In de besten: F 8 dagen verzorgd tl We BEVERWIJK-HEEMSKERK "TO Bever Sloopgeweld in de (ADVERTENTIE) (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) Sft (Van een medewerker) eerst (Van een onzer verslaggeefsters) (ADVERTENTIE) Groenten (Van een onzer verslaggeefsters) in het (ADVERTENTIE) Straat Plaats Anjers deden 20 tot 66 cent per stuk. De trosanjers kwamen tot 340 cent per bos. Blauwe druifjes werden vlot ver handeld voor 65 tot 120 cent per bosje. Prei was op de veiling het hoofdpro- dukt. Er werd zo’n vijfduizend kilo aan gevoerd. Lagen de prijzen in het midden van de week nog rond de 150 cent per kilo, vrijdag liepen deze drastisch op tot 245 cent per kilo. Hoewel het helemaal geen echt winterweer is, liep de prijs van boerekool op tot goed tachtig cent per kilo. Breekpeen is in deze tijd van het jaar wel eens duurder geweest. Het kan ech ter ook aan de kwaliteit liggen dat dit produkt maar nauwelijks de prijs van zestig cent per kilo haalde. Spruiten varieerden in prijs van 155 tot 210 cent per kilo. Waspeen noteerde tussen 78 en 120 cent per kilo. De uien bleven goed aan de prijs: tegen een gulden per kilo. Vrijdag waren de prijzen: boerenkool 68-89. bosseldery 72-85, breekpeen 38-62, peterselie 80-84. prei 185-245. spruiten 150-205, uien 74-96, waspeen 78-118. m) irt lis De HR! af wegen paalde zal v <r den ,il men He: 1 kingsmogelj ©ruikbaar <1 latbaai Et HEEMSKERK. De raadscommissie voor de recreatie vergadert op woensdag 16 februari van acht uur af in het Heemskerkse gemeentehuis. Op de agen da staan een bespreking van het basis plan Alkmaardermeer en de behande ling van de verordening op de recreatie- woon verbli j ven BEVERWIJK. Of het nu komt door het zachte weer of dat Valentijndag voor de deur staat, de bloemenprijzen zijn in de eerste week van februari belangrijk omhoog gegaan. Vooral de bolbloemen werden vlot verkocht bij een snelle toeneming van de aanvoer. De commissie jeugdzaken vergadert op woensdag 9 februari aanstaande, even eens in het gemeentehuis. De agenda voor deze vergadering vermeldt medede lingen over de stand van zaken met betrekking tot „De Lichtboei” en een bespreking van het bestedingsbeleid 1977. Beide vergaderingen zijn openbaar. BEVERWIJK. De gemeente Bever wijk heeft kans gezien in het kader van het Extra Werkgelegenheids Programma 1975 extra gelden van het rijk beschik baar te krijgen voor het treffen van voorzieningen ten behoeve van gehandi capten aan openbare gebouwen en der gelijke. BEVERWIJK. Een Amster damse sloopfirma is in het winkel centrum De Bever met fors geweld bezig de nog kersverse binnenmu ren van de voormalige Kien-super- markt te slechten. Er zal namelijk ruimte moeten worden geschapen voor de vestiging van het Famila- warenhuis van groothandel Schui- I tema B.V. uit Amersfoort. Schuite- ma komt daarmee weer terug in De Bever, want Kien behoorde ook tot het concern. muren in het winkelcentrum De Bever te lijf. In de eerste week van februari werd op de groentenveiling de houten kist vervangen door de plastic kist. De kleine aanvoer van hoofdzakelijk winterpro- dukten werd vlot verkocht. Het tekort aan groenten is blijkbaar nog een van de naweeën van de droge zomer 1976. Ook de overige bloemen trokken in prijs aan. De dubbele freesia’s noteerden meer dan een halve gulden per stuk. De prijs van gerbera lag tussen de 30 en 62 cent per stuk. De rozen - schaars in aanvoer - brachten 404 tot 110 cent op. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De politie Beverwijk krijgt een nieuwe terreinwagen. De tweedehands landrover, die begin 1975 werd aangeschaft, is zo langzamerhand dringend aan vervanging toe. B. en W vragen de raad voor de aankoop van het surveillancevoertuig een krediet van 34.000 beschikbar te stellen. De wagen gaat dienst doen op het strand, in het duinterrein en zal tevens gebruikt worden om auto’s en auto wrakken weg te slepen. De terreinwagen wordt in tien jaar tijd af geschreven. echter al 1 ,t> miljoeX zijn toot 29 miljofl korden met prioriteit! loende. ze vast te atell Len Jongeren komt nj \te zien van het nery Er is nu een ruim sortiment tulpen. Voor de meest aangevoerde soorten be taalde men de volgende prijzen: Apel doorn 27-33, Atilla 37, Pax 44, Alladin 53' Lustige Witwe 26-31. Ook de narcis sen werden duurder. De Carlton kwam tot 19 cent per stuk, terwijl de prijs van Dutchmaster en Harvest boven de 20 cent kwam te liggen. Verhuisonderneming o Specialist op gebied van kantoor inboedelverhuizingen met Korte Spaarne 21, Haarlem, tel. 023-326099/075-171700. Overigens noemde de Pakhoedwoord- voerder de leegstand in De Bever „niet verontrustend. Een dergelijk centrum heeft natuurlijk een aanlooptijd nodig om lekker te kunnen draaien. Er staan momenteel twee winkels leeg: die van Kien en de Witte Tapijthal”. Schuitema heeft beslag gelegd op de ruimte van Kien en Pakhoed voert al gesprekken met een kandidaat-huurder voor de winkel van De Witte Tapijthal. „Mode zaken komen niet meer aan bod”, aldus de Pakhoed-man, die ook wel vond, dat in de Bever het mode-aspect sterk over heerst. .,Als Famila klaar is ziet De Bever er heel anders uit en wordt het. een groot succes”, zo verwachtte hij. Het winkelcentrum De Bever Pakhoed een moeilijke zaak. Goed een jaar na de opening wordt er nog driftig verbouwd en gespeurd naar kandidaten, die de winkels in De Bever willen be trekken. (gewenste vakje zwart maken en deze bon in een ongetrankeerde open enve lop sturen naar Damiate Pérs B.VAntwoordnummer 416. Haarlem Een woordvoerder van het Rotterdam se bedrijf Pakhoed vertelde, dat Schuite ma inderdaad het warenhuis gaat be trekken en ook de supermarkt zal ge bruiken. Om iets meer over de zaak te weten te komen werden we verwezen naar de nieuwbouwprojectleider van Schuitema, die zich echter in het hoofd kantoor van zijn bedrijf schuil hield. op 1 mat.r; h advies hért* ;il|< met otb de bi'la worden BEVERWIJK. De opera- en operet- tevereniging „Les Byrmants” zal op don derdagavond 10 februari optreden in het buurthuis „Wijk aan Duin” aan de Wil- genhofiaan. Het programma bestaat onder andere uit Nederlandse liedjes van voor de tweede wereldoorlog en uit bekende en minder bekende opera- en operettemelo- dieën. De groep trad al eerder op in het buurthuis en met succes. Er zijn kaarten in voorverkoop te verkrijgen bij het buurthuis. De entreeprijs is drie gulden. Degepen die het buurthuis moeilijk op eigen gelegenheid kunnen bereiken, zoals bejaarden en gehandicapten, kunnen worden gehaald en gebracht als zij tijdig even contact opnemen met het buurt huis, dat telefonisch bereikbaar is onder nummer 20944. IN HET KANTOOR VAN Van Hattum en Blankevoort heeft burgemeester A. Hu bers vrijdagmiddag een koninklijke onderscheiding uitgereikt aan de heer R. Meijer uit Beverwijk. De heer Meijer is veertig jaar onafgebroken in dienst van Van Hattum. en Blankevoort. Burgemeesters Hubers speldde hem de ere-medaille in goud, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nassau, op de revers. Na vanaf 1927 bij Van Hattum en Blankevoort in dienst te zijn getreden, heeft hij van 1934 tot 1937 bij het loodgie- tersbedrijf A. Blom te Beverwijk gewerkt. De heer Meijer is vanaf 1962 procuratie houder. X ALKMAAR 072-27427 organ i- ALKMAAR 072-27427 De Werf. - In het buurthuis „De Werf” aan de Heemskerkse Jan Ligt- hartstraat wordt vanaf 19 februari op tien achtereenvolgende donderdagavon den van 20.15 tot 22.15 uur een cursus gegeven in het werken met klei en glas. De deelnemersbijdrage is 40,-, ex clusief materiaal. Elke dinsdag- en woensdagmorgen is hier van 9.15 tot 11.15 uur gelegenheid om vrij met klei te werken. De deelne mersbijdrage is dan 1,-; materiaal en stookkosten tegen kostprijs. Elke dinsda gavond houdt „De Werf” open huis van 20 uur af. Men kan dan tafeltennissen, biljarten, kaarten, creatief bezig zijn of zo maar wat praten aan de bar. In verband met de werktijdverkorting wordt in „De Werf” op maandag 14 februari van half twee tot half vier gelegenheid geboden aan volwassenen om te tafeltennissen, te biljarten of te kaarten. De toegang is dan gratis. Dins dag 15 februari is er in dit buurthuis een extra klaverjasdrive. De normale klaverjasavonden zijn op 10 en 24 febru ari. Het winkelcentrum De Bever haalt met het warenhuis Famila de laatste grote klant binnen. Al tijdens de bouw van het winkelcentrum zou blijken, dat het Rotterdamse bedrijf Pakhoed ernsti ge moeilijkheden ondervond bij het „op vullen” van het warenhuis en de super markt. Kandidaten waren er genoeg, maar als puntje bij paaltje kwam liet men het afweten. Voor de supermarkt had men tenslotte een huurder weten te vinden: Kien, een dochtermaatschappij van Schuitema, die met het opzetten van de Kien-winkels nauw samenwerkte met de langzaam stervende wlnkelgigant De Gruyter. Het supermarktproject in - de Bever werd door het publiek nauwelijks be zocht en de winkel moest worden geslo ten. Pakhoed was nog steeds in de slag om huurders te vinden voor het waren huis. Schuitema tenslotte besloot de stap te wagen en wil van de zomer het warenhuis en de verbouwde supermarkt in gebruik nemen. Personeel van een Amsterdams sloop- Ik krijg de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant'de eerste 14 dagen GRATIS! "(doorhalen wat niet gewenst wordt Het sortiment bij de potplanten wordt - nu wat ruimer. Cyclamen, azalea’s en St. Paulia’s werden van de bloeiende plan ten goed betaald. De groene planten brachten het tot vijftien gulden per stuk. BEVERWIJK. In het brandwonden centrum van het Beverwijkse Rode Kruis Ziekenhuis is vrijdag de 85-jarige G. M. Bergman uit Haarlem overleden. De bejaarde raakte op 3 januari ernstig gewond, toen hij in zijn kamer in St. Jacob in den Hout rokend in slaap viel. bedrijf is nu al dagenlang bezig met het slechten van vele tientallen vierkante meters binnenmuur en binnenkort ko men de vaklieden om de hele zaak opnieuw in te richten. Deze objecten betroffen algemene voorzieningen aan de bestratingen in Wijk aan Zee, bestaande onder meer uit de verlaging van trottoirranden, plaat sing van abri’s in de omgeving van „Heliomare” en de aanleg van een loop plank voor rolstoelen naar het zeestrand. Voorts de aanleg van een hellingbaan voor rolstoelen in het Sportfondsenbad en diverse voorzieningen in het gebouw van de invalidensociëteit „Op Hoop van Zegen” aan de Populierenlaan, zoals dë aanleg van een parkeergelegenheid, ver breding van de toegangsdeuren, aanpas sing van de toiletten en aanleg van een alarminstallatie, van centrale verwar ming, het aanbrengen van een verlaagd plafond, aanpassing van de keuken en aanpassing en vernieuwing van de elek trische installatie. Om aan de subsidievoorwaarden te voldoen moest nog in december 1976 met de uitvoering van deze werken wor den begonnen. B. en W. waren door allerlei omstandigheden niet in staat tij dig een kredietaanvrage bij de raad in te dienen, maar om de subsidie niet te verspelen, gaf het college toch maar opdracht tot uitvoering. Nu heeft men aan de raad alsnog een krediet gevraagd van 209.500,-. Na af trek van het toegezegde subsidie bete kent dit een netto-investerlng van 48.475,-. Dat is bij een gemiddelde afschrijvingstermijn van twintig jaren en een rentepercentage van 8% percent een jaarlijkse kapitaallast van S.540,-. ^kint*ên enkel norm-- Sty' Jeugdraad ip het verzoek. J/nKeh. De prioritci- op 1 maart bij de bleek geen enkele argu- atten Weegen een van on-- ©grond en t ht werd Igaven van I gemeente len over de I Jeugdraad I heeft over, liere I uit de verf I' on gel ■sloten''. I; I nu gebet 1)0 totaal Looi onszi leen discud (Van onze medewerker) BEVERWIJK. Na de groentekwe- kers zijn nu ook de bloemenkwekers van de veiling Beverwijk op de hoogte gesteld van de produktie- en afzet ont wikkelingsmogelijkheden. Inleidingen over deze onderwerpen werden gehou den door ing. J. Breebaart en D. Schui- temaker van de Vereniging van Bloe menveilingen in Nederland. De heer Breebaart bracht eerst de organisatie van bloemenveilingen ter sprake, om zich verder bezig te houden met de geweldige produktie-uitbreiding in de bloementeelt. Men begint zich zo langzamerhand af te vragen, of het aan bod de vraag niet overtreft. Dit klemt temeer omdat naast de grote ontwikke ling binnen de EEG-landen men ook te doen krijgt met landen als Israël, Kenia en Columbia. De uitbreiding van het Nederlandse teeltareaal van gerbera’s. trosanjers en straks ook de cybidium (orchidee) zal heel groot zijn. De heer Schuitemaker bekeek de af zetmogelijkheden, waarbij de lokale handelaren enorme hoeveelheden bloe men Weten te verkopen. West Duitsland is met een afname van negenhonderd miljoen gulden (van de in totaal 1300 miljoen) onze grootste afnemer. Helaas staat de export qua omvang momenteel stil. X ALKMAAR 072-27427 HEEMSKERK. Op de kruising-* waar volgens de politiestatistieken de meeste aanrijdingen in Heemskerk^- plaatsvinden, namelijk de voorrangs— kruising Carel van Manderstraat-Ruys-^_ daelstraat, verleende een automobilist - uit Amstelveen vrijdagmiddag om kwart/, over drie geen voorrang aan een 15— jarige fietster. Het meisje moest met een'/_ hoofdwond per ambulance naar het St. Jozefziekenhuis worden gebracht. De au to liep een aanzienlijke schade op. Inbraak. - Bij een inbraak in een woning aan de Noorderwijkweg in Be verwijk is 150 plus een gouden ketting en een doublé dameshorloge ontvreemd. In sloot beland. - Een 56-jarige auto mobilist uit Zaanstad vloog gistermorgen op de Kanaalweg in Beverwijk met zijn auto uit de bocht en belandde in een sloot. Zijn passagier, een 48-jarige Zaan- kanter, is met een hersenschudding en rugklachten in het Rode Kruis Zieken huis opgenomen. De bestuurder zelf bleef ongedeerd. De auto werd onher stelbaar beschadigd. Bromfietsdiefstallen. - Uit twee gara geboxen onder de Rozenoordflat en uit een schuurtje aan de H. Mandeweg in Beverwijk zijn donderdagnacht in totaal vier bromfietsen, wat onderdelen en en kele valhelmen gestolen. IS *StfS :i. w.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7