Parkeerverboden op toevoerwegen Try-out voorstelling Westertuinen in De Nieuwe Slof 111 11 ii |83?ti<T Buurtvergadering over speeltuin Kindervreugd Hoogovens stelt personeel op hoogte van voornemen BRIIJ’ilMïMF r 1 - biionskunt u natuurlijk voer oo&meting terecht HEI HELI IMR DOOR ItU I Particulier initiatief groeide uit tot hechte organisatie Oud papieraktie van DEM Vergadering commissie-onderwijs 1 CARNAVALSFEEST GEHANDICAPTEN RECEPTIE WETENSWAARD I 10 IJMOND 19 7 7 FEBRUARI VAN DIMITRI FRENKEL FRANK ..BITTER LEMON 4 •>-> DOVEN VAN HOOGOVEN 4 PER 1 MAART? IN BUURTHUIS waar u zelf kiest en vakkundig wordt geholpen Kennemerlaan 92, IJmuiden, tel. 02550- 15072 1. „WIJK AAN DUIN” ij Kwart eeuw Sint Agnes ADVERTENTIE I /HI BEVERWIJK. Dinsdagavond 15 februari wordt in buurthuis Wijk aan Duin aan de Wilgenhoflaan een open bare buurtvergadering gehouden ge wijd aan de ontwikkelingen rond de speeltuin „Kindervreugd”. De verga dering waarbij alle belangstellende buurtbewoners van harte welkom zijn begint om 20 uur. slechts een gering gebruik van ge maakt. Ouderen komen er helemaal nooit. Daarentegen biedt het met struiken en bomen omgeven terrein flink wat mogelijkheden. Er zou een trapveldje kunnen komen, nieuwe speeltoestel len kunnen worden geplaatst, het hek zou helemaal of gedeeltelijk wegge haald kunnen worden en er zouden bijvoorbeeld bankjes op het terrein geplaatst kunnen worden. BEVERWIJK. Zaterdag 12 februari houdt atletiekvereniging DEM een oud- papieraktie. Wie zijn kranten kwijt wil kan tussen 9 en 12 uur bij het clubhuis op het sportpark Adrichem terecht. Ook kan men even opbellen (nr. 38880) en het oud papier wordt bij u thuis opge haald. Heel belangrijk in deze tijd: een goede bril, die past bij uw uiterlijk en bij uw kleding. De mode is duidelijk veranderd.óók de brillen- l mode. Komt u eens kijken naar onze zeer l uitgebreide kollektie modieuze brillen, van X alle bekende modehuizen. Dan zult u zien. dat u met ons advies altijd een bril krijgt die bij u past. Als het zover komt, zal ook de Oxy- staalfabriek 2, evenals de 1, verder produceren met slechts een converter. Als leveranciers van “gezichtshulpmiddelen” leggen wij grote nadruk op een "goede bril". Omdat dit voor ons, als gespecialiseerd opticien-optometrist het belangrijk ste is. In onze eigen werkplaatsen zorgen wij voor een nauwkeurige verwerking van de glazen in het door u gekozen montuur. De waarde van uw bril wordt immers niet bepaald door de prijs, maar door het vakmanschap, de service en de nazorg. Dat zijn dingen waar u op moet letten als het om uw gezichtsvermogen gaat. 2. n B 6. F li 5 E 6 v o C F C c V I De zonnebril is een praktisch en ook r modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is^^ voor zonnige zomerdagen. Ook in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag is. Vooral automobilisten hebben dan veel plezier van een paar beschermende glazen voor de ogen ei d w k k a hi d: BEVERWIJK. In het Stadskantoor vergadert dinsdagavond 22 februari de commissie voor onderwijs en culturele zaken. De agenda vermeldt onder meel de behandeling van een nota over bouw kundige voorzieningen ten behoeve van de Noorderschool en een bespreking van de kostenraming vooor de bouw van twee noodlokalen ten beheve van de chr. kleuterschool „De Wegwijzer”. De verga dering is openbaar en begint om 19.30 uur. HEEMSKERK. Een kwart eeuw geleden bracht pastoor Van de Nouwe- Land een paar Heemskerkers bij elkaar die gezamenlijk hun schouders zetten onder het bejaardenprobleem. Er werd ’n Stichting opgericht (genoemd naar de rooms-katholieke heilige St. Agnes) die zich ten doel stelde voor huisvesting van Heemskerkse bejaarden te zorgen en een bejaardentehuis te stichten. Die wonink jes en dat tehuis zijn er gekomen. In feite meer dan dat. Na 25 jaar beheert de Sint Agnes Stichting 22 woningen aan de Kerklaan, 21 woningen in plan Kerkheek, ’t bejaardenverzorgingstehuis aan de Laan van Assumburg, de service flat Jan van Poianen, 52 bejaardenbun galows aan de Deukelven, het Smelven en de Zevenhoeve en een bejaardenflat aan het Europaplein. Een respectabel aantal woningen, dat voor de Heemskerk bejaarden het uit zicht biedt op een rustige oude dag, temidden van de hun zo vertrouwde omgeving. Maar de Stichting houdt het oog gericht op de toekomst, waarin de wachtlijst ongetwijfeld vele malen gro ter zal zijn dan ze nu al is. In 1990 bijvoorbeeld zal Heemskerk 3250 bejaar den tellen en 7 procent daarvan zal in een verzorgingstehuis moeten worden opgenomen. De Stichting buigt zich nu al over plannen om voor dat jaar een nieuw tehuis in Heemskerk te openen. Bij de gemeente is een aanvraag inge diend om in Zuidbroek 25 en in plan De Meer 20 bejaardenbungalows te bouwen. Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld ais u met vakantie gaat Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. de Laan van Assumburg. Een gebouw. waarin 105 mensen een veilig bestaan leiden. De sfeer is er prima en de staf en de medewerkers(sters) zorgen ervoor dat dat zo kan blijven. IJMUIDEN. Zoals wij dinsdag reeds bekend maakten overweegt de directie van Hoogovens de productie van ruwijzer te verminderen als de verwachting bestaat dat de dalende tendens in de behoefte daaraan zich voortzet. De directie heeft het perso neel van Hoogoven 4 en van Oxystaal fabriek 2 op de hoogte gesteld van de maatregelen, die het bedrijf moet gaan nemen, als de afzetverwachtin- gen deze maand nog verder zullen dalen. Hoewel de definitieve beslis sing nog niet is gevallen heeft het bedrijf al meegedeeld, dat de vuren onder Hoogoven 4 in dat geval per 1 maart gedoofd zullen gaan worden. Voor de staalfabrieken betekent ’n verdere vermindering van de ruw- „Bitter Lemon” gaat over Axel en Polly, een rijk en elegant echtpaar uit het Gooi wier huwelijk wankelt. Polly zoekt het in vriendjes, terwijl Axel - sarcastisch, hardnekkig - wacht tot ze die onnutte pogingen opgeeft. Op een avond brengt Polly een jonge arbeider mee naar huis, die ze in een Amsterdams volkscafé heeft, opgepikt. woningen aan het Europaplein, die eind 1977 in gebruik kan worden genomen. De belangstelling voor de huisjes en de flats van Sint Agnes is bijzonder groot. De Stichting schrijft wel „buiten staanders” in, maar laat de Heemsker kers voor gaan. Pas als de „eigen” wachtlijst is afgewerkt komen de bui tenstaanders aan de beurt. De Stichting heeft nu nog de namen van 80 Heems kerkers, die dolgraag in een bejaarden flat of bejaardenhuisje zouden willen wonen. De komende jaren zal het aantal Heemskerkse bejaarden snel gaan stij gen. In 1980 verwacht men 1820 bejaar den en in 1986 2310. Dat aantal is in 1991 gestegen tot 3250 en nu al is de Stichting druk doende plannen uit te werken om die enorme stroom toekom stige aanvragen te kunnen opvangen. De directie van Hoogovens heeft over deze maatregelen nog geen defi nitieve beslissing genomen, maar als de afzetverwachtingen nog verder da len, zowel wat betreft het tonnage als de verschillende staalsoorten is er volgens de directie niet te ontkomen aan een aanpassing in het procuctie- proces. Bij ons kunt u rechtstreeks terecht voor uw nieuwe bril of voor contactlenzen. Onze ervaren en volledige gediplomeerde opticiens zorgen voor een exacte oogmeting, met behulp van de allernieuwste optische meetinstrumenten. Hiermee wordt de glassterkte van de bril die u nodig heeft bepaald. Dit doen we trouwens al jaren want de oogmeting is een belangrijk onderdeel van ons bedrijf ‘In eigen huis" bepalen we de juiste brilsterkte én verzorgen wij de aanpassing van de nieuwe bril. Alles in één hand. Dat is gemakkelijk en gaat bovendien snel jjzerproduktie ook een vermindering van werk. Daarom is het personeel van Oxystaalfabriek 2 meegedeeld, dat bij het doven van Hoogoven 4 per 1 maart ook deze fabriek met werk tijdverkorting rekening moet houden. In 1972 kwam de service-flat Jan van Poianen gereed en momenteel wordt ge bouwd aan de bejaardenflat met 93 BEVERWIJK. In ontmoetingscen trum De Nieuwe Slof wordt donderdag avond 17 februari een try-out-voorstel- ling gegeven van de nieuwe komedie van Dimitri Frenkel Frank „Bitter Le mon”. De voorstelling begint om 20 uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Het is de bedoeling, dat gepraat gaat worden over de meest gewenste aankleding van het speeltuinterrein. Uit de enquête, die eind vorig jaar onder de omwonenden van „Kinder vreugd” werd gehouden, bleek name lijk jat er nogal wat onvrede over het functioneren van de speeltuin heerst. De speeltuin aan de Huider- laan is dan wel het enige grote stuk groen in een verder dichtbevolkte wijk: er wordt door de kinderen UITGEEST. In zaal „De Ooievaar” in Uitgeest wordt zaterdagmiddag een carnavalsfeest gegeven voor alle geeste lijk gehandicapten uit de IJmond. Het feest, waaraan meewerken De Wijker- boertjes, het duo De Jantjes en Prins Loek 1 van de carnavalsvereniging De Zeezotte. begint om 14 uur. Kom eens praten over contactlenzen bij uw ANVC contactlensspecialist. Dan weet u zeker dat u de beste informatie krijgt over alles wat met contact lenzen te maken heelt U kunt bij ons terecht voor een eerste kennismaking met contactlenzen. Wij beschikken over de best geschoolde mensen en de modernste apparatuur. Wij kunnen u uitvoerig adviseren over de verschillende soorten contact lenzen. die op het ogenblik beschikbaar zijn. Bovendien kunnen wij vaststellen wat voor u de beste oplossing is: contactlenzen of toch liever een bril. x-X HEEMSKERK. Ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan houdt de Sint Agnes Stichting op zaterdag 19 februari van 15 tot 17 uur een receptie in het bejaardentehuis aan de Laan van Assumburg. De Stichting wordt momen teel geleid door voorzitter G. Rozestraten. Secretaris is de heer S. P. van der Peet. De heer Rozestraten beheert ook de financiën. Vieve-voorzitster is mevrouw G. de Bruyn. Leden zijn mevrouw J. Floor (haar man, oud- hoofd van de mavo, is 16 jaar voorzitter van de stichting geweest), mevrouw A. Rozestra ten, pater E. Hollink, N. Steenstra, J. Molen kamp, J. Schutte en W. Wester. Van de oprichters leven nog de heren Schutte, Steen stra en Floor. Daar begint het spel van drie mensen, die verwikkeld raken in een net van emoties, Busies en pretenties. Jenny Arean - voor wie het stuk geschreven is - speelt de rol van Polly. Carol van Herwijnen (eerder te zien in onder meer „Een kannibaal zoals jij en ik” en „Niet bereikbaar”) treedt op als Axeb terwijl Lou Landré na zijn hoofd rol in „Het Liefdesconcilie” nu de jonge arbeider uitbeeldt. De regie Is in handen van Dimitri Frenkel Frank zelf, die meent met „Bit ter Lemon” al zijn vorige komedies te hebben overtroffen: „Zij balanceert pre cies op de grens van humor en bitterheid, iets dat ik altijd heb willen bereiken”. De Heemskerkse particulieren, die in januari 1952 aan de oproep van de pastoor gehoor gaven en de bejaarden huisvesting onder de loep namen, heb ben nooit kunnen bevroeden dat dat initiatief tot een hecht doortimmerde en efficiënt werkende organisatie zou uit groeien. Onderwijzer Floor, huisarts Schutte, architect Steenstra, ambtenaar Bis schop, kruidenier De Boer, fabrieks- sarbeider Jan Duyn en de agrariërs De Wild en De Wit bereiden de bouw van 22 bejaardenwoninkjes aan de Kerklaan voor. Heemskerk was in die dagen nog overwegend Katholiek en daarom was het niet zo vreemd, dat de Stichting de naam van een katholieke patroonsheilige koos: St. Agnes: maagd en martelares, gemarteld en vermoord in het jaar 304 tijdens het bewind van Keizer Diocleti- aan. De huisjes werden gebouwd door de Heemskerkse aannemer Cornelisse. De heer Cornelisse verblijft momenteel zelf in Huize Agnes en is met zijn 96 jaar de oudste bewoner. De wekelijkse huur be droeg rond de 6,40 en na de eerste huurverhoging in januari 1954 diende de bewoners een dubbeltje meer te betalen. Het grootste project, dat men in die kwart eeuw bejaardenhuisvesting in Heemskerk heeft aangepakt is de bouw van Huize Agnes: een tehuis, dat mo menteel plaats biedt aan 105 bewoners: 87 alleenstaanden en 18 gehuwden en een verzorgingscapaciteit van 14 tijdelijk zie ke bejaarden. Kortom: het terrein zou een betere en vooral uitgebreider bestemming kunnen krijgen, gedeeltelijk zelfs met relatief weinig moeite. Daar evenute- le veranderingen echter tot stand moeten komen op basis van wat de direct betrokkenen - lees: de buurt bewoners - willen, is de buurtverga dering uitgeschreven. De verboden gelden voor de oneven zijde van de Laan van Blois tussen de Plantage en de Bankenlaan; voor de oneven zijde van de Gladiolenlaan tus sen de Wijk aan Duinerweg en de Wes tertuinen; op de beide zijden van de Laan van Kanaan tussen de Wijk aan Dutnenweg en de Kuikensweg; en op de beide zijden van de Kuikensweg tussen de Laan van Kanaan en de Siem van Duinhof. Belanghebbenden kunnen tegen dit besluit, dat vanavond door de raad dient te worden bekrachtigd, binnen een ter mijn van dertig dagen bij de Kroon in beroep gaan. De beroepschriften moeten dan worden ingediend bij de commissa ris van de koningin. Wij zijn lid van de Optometristen Vereniging en de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlensspecialisten. Een garantie voor kennis en vakmanschap. BEVERWIJK. Om het bouwverkeer van en naar „Westertuinen” ruim baan te geven, hebben B. en W. van Bever wijk besloten parkeervereboden in te stellen op gedeelten van de Laan van Blois, de Gladiolenlaan, de Laan van Kanaan en de Kuikensweg. ii

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 10