Het 25ste uur Sater Inter naat jeugd Marj es Benoist Blues Graham Parker UIT. agenda van amsterdam BgÈ?' THEATER MUZIEK ALLERHANDE wijzen DONDERDAG 10 FEBRUARI 19 7 7 Bioscopen <5 Tentoonstellingen .f- Lp’ ■p ■c Muziek en toneel i de ing. tor. Kennismaken met de pianiste Marjes Benoist kan maandagavond tijdens haar concert in het Haarlemse Concertgebouw. jongste leerling voorgoed naar huis te sturen. Twee jonge mensen die het slacht offer zijn van onbegrip en intolerantie van volwassenen die zelf in hun gevoelens verstrikt geraakt zijn. Adrian Brine regis seert het stuk, dat alleen al om de proble matiek waard is om te gaan zien. Siem Vroom maakt een indrukwekkende crea tie van pater perfect, Henk Rigters is onver biddelijk corrigerend als rector, terwijl de twee jongensrollen uitstekend gespeeld worden door de jeugdige Evert Holtzer en Michel van Rooy. Instuif. Na een onderbreking van twee maanden gaat de Literaire Instuif Haar lem weer van start en wel tijdelijk ten huize van Arthur Ponten, Korte Spaarne 29 in Haarlem waar maandagavond (20 uur) Job Degenaar en Pieter Kuyk uit eigen werk zullen voorlezen. Beiden schrijven poëzie, Pieter Kuyk bovendien ook proza. Van Job Degenaar is onlangs zijn debuutbundel verschenen bij uitgeverij De Beuk in Amsterdam. Naast de twee gasten bestaat voor ieder een de mogelijkheid uit eigen werk voor te lezen. Tevens wordt het meest recente nummer van het tweemaandelijkse tijd schrift „Zomaar wat verhalen en gedich ten” aangeboden. Zoals bekend is dit het „huisblad” van de literaire kring waarin een ieder zijn gedichten en of verhalen kwijt kan. Juke Boy Bonner geeft komende zater dagavond een bluesconcert voor stichting Cat Jazz Haarlem. ruimte van het gemeentehuis in Bloemen- daal te Overveen. De expositie gaat zater dagmiddag om 14.30 uur officieel open. Films. Deining, het jongerencentrum aan de Ripperdastraat in Haarlem, draait dit weekeinde tweemaal een bijzondere film. Voor de vele muziekfans allereerst de lang verwachte film Yes-songs die eni ge tijd geleden moest worden uitgesteld. In Yes-songs, die vrijdagavond wordt gedraaid is een optreden te zien van de fameuze popgroep Yes, onder meer met John Anderson, Chris Squire, Rick Wake man en Steve How, in het London Rain bow Theatre. Aanvang 20.30 uur. Zondag wordt een film van Hugo Claus getoond in het kader van de schrijverscy clus. Claus heeft zich bij deze film, waar van Deining de titel in verband met verto- ningsrechten niet bekend mag maken, gebaseerd op een uitspraak van de Griek se wijsgeer Menander die gezegd heeft: „Zeg mij wie mijn vijand is en ik zal hem doden, maar laat mij niet spreken met hem want dan dood ik een mens”. Claus situeert zijn verhaal tijdens het Ardennenoffensief in de winter van 1944-’45 waarbij een jonge Vlaming, gespeeld door Robbe de Hert zich in het niemandsland tussen de beide fronten bevindt. Hij sluit zich aan bij een Ameri kaanse soldaat en een bange Duitser. Het drietal, in principe vijanden, vindt uitein delijk de dood in Amerikaans geweer vuur. Groenendaal. Aanstaande zond- dagmorgen heeft wederom een koffiecon cert plaats in het restaurant Groenendaal op het gelijknamige landgoed in Haarlem, verzorgd door de Haarlemse afdeling van de Koninklijke Nederlandsche Toonkun stenaars Vereeniging. Uitvoerenden zijn de fluitisten Jan van den Berg en Renée Hesmerg. Op dit concert dat om 11.30 uur begint, zal tevens de cellist Wouter van Willigenburg optreden. Er staan werken van Escher, Kuhnau, Stamitz en Koechlin op het programma. Tropenmuseum (Linnaeusstr.): Tot 30 april „Grenzeloos Werkeloos”, tentoonstelling over werkgelegenheid in de Derde Wereld. Geo pend dagelijks 10-17 uur, zondagen 12-17 uur. moeite waard. Hoewel de naam anders doet vermoeden is de muziek niet exotisch te noemen. Hechte vocalen, vijfstemmig vaak, die met moderne dans benadrukt worden, vormen de basis. Juke Boy Bonner. Puike blues valt zaterdagavond te verwachten als de bekende Amerikaanse blueszanger, gita rist en harmonikabespeler Juke Boy Bon ner een optreden verzorgt voor Stichting Cat Jazz Haarlem. Dit concert heeft plaats in de Zanderzaal, ingang Groot Heiligland 37 in Haarlem en begint om 22 uur. Bon ner die uit de school van Lightnin’ Hop kins komt voor wat betreft zijn gitaarspel en voorts beïnvloed werd door de onlangs Het 25ste uur. Vanavond geeft Cen trum in de Toneelschuur de première van George Tabori’s nieuwste toneelstuk „Het 25ste uur”. Van de schrijver kreeg het als motto mee: „Als het je tijd is, is het je tijd”. Het stuk stoelt op eigen ervaringen en waarnemingen van de auteur en laat zien hoe een uitgeputte verzekeraar van middelbare leeftijd omgaat met de nade rende dood. De plaats van handeling is Hollywood, waar Tabori zelf enige tijd gewerkt heeft. Onder andere met Hitch cock. Evenals in zijn stuk „De kanniba len”, ook door Centrum opgevoerd, heeft de schrijver het gruwelijke en komische met elkaar vermengd, zo vertelt hij zelf in een interview. Hij zegt het thema, dat handelt over ziekte, sterven en dood, pas ernstig te kunnen behandelen als hij dat komisch doet. Tabori: „Veel schrijvers zeggen dat je het leven in het aangezicht van de dood niet ernstig kunt nemen. Voor mij geldt precies het omgekeerde: de dood is belachelijk in het aangezicht van het leven”. Het 25ste uur wordt tot en met de 19de februari (behalve aanstaande maandag) in de Toneelschuur gespeeld. De regie van het stuk is van Eddy Habbe- ma en het decor is ontworpen door Paul Gallis. Peter Oosthoek speelt de verzeke ringsman. Beklagenswaardige internaatjeugd. Globe speelt komende zaterdag in de Haarlemse Stadsschouwburg „Het land waar de koning een kind is”. Dit stuk van de Franse auteur Henry de Montherlant handelt over mensen die in de meest kwetsbare periode van hun leven opge voed worden binnen een steriele inter- naatgemeenschap. Daar groeit de jeugd op onder de hoede van priesters, die zelf ternauwernood met hun frustraties kun nen leven. In het stuk van De Montherlant zijn we getuige van een jongensliefde, een diepe genegenheid die de jaloezie opwekt van pater prefect, die zelf een buitengewo ne belangstelling voor de jongste van de twee scholieren koestert. De pater maakt misbruik van zijn machtspositie, drijft de scholieren juist naar elkaar om ze te kun nen „betrappen” om zo de oudste van school te kunnen verwijderen. De rector van het college doorziet de opzet van pater prefect en grijpt drastisch in door ook de Van barok tot jazz. Het trio van pianist Louis van Dijk speelt zaterdagavond samen met fluitist Chris Hinze in het Concertgebouw in Haarlem. Op het eerste gezicht misschien een wat vreemde com binatie want legt Louis van Dijk zich al sinds lang niet meer toe op de jazzmuziek en is Hinze juist niet een van de schaarse meesters in ons land van de jazzrock? Toch hebben Hinze en Van Dijk meer gemeen dan vermoed zou kunnen worden. Beiden zijn immers geworteld in de klas sieke muziek, getuige ook hun opleiding aan het conservatorium. En Hinze mag dan de beste avant garde jazz vertolken op concerten, via de plaat is hij toch vooral ook bekend van zijn originele inter pretaties van componisten uit het tijdperk van de barok. Het ligt in de bedoeling dat de instuif in de naaste toekomst weer onderdak kan krijgen in De Waag aan de overkant van huize Ponten. Nu de beslissing om het gebouw een nieuwe bestemming te geven nog steeds niet is genomen, blijft de Instuif noodgedwongen naar andere adressen uitkijken. Het bestuur hoopt dan ook dat het wat meer besloten karakter dat nu eenmaal altijd aan een manifesta tie in een privéwoning ten grondslag ligt, geen reden voor drempelvrees hoeft te zijn. co Nederlandse werken van respectievelijk Joh. Röntgen, Geza Frid, Rob Dubois en Herman Strategier. In alle gevallen gaat het om vierhandige klavierwerken. Folkzanger. In café De Teerling, in de Kleine Houtstraat 58, treedt vanavond Michael Moore op. Moore, die bezig is aan een tournee die hem enige naam in ons land moet verschaffen, is in Engeland geen onbekende. Hij geldt daar als een entertainer en een uitstekend gitarist en tekstschrijver. Aanvang 20.30 uur. Scarlet. In Scarlet heeft Kennemerland een nieuwe symfonische rockgroep die zich komende zaterdag door middel van een optreden in sociëteit de Sneeuwbal, onderdeel van Centrum III aan de Heren weg 111 in Heemstede voor het eerst zal presenteren. Scarlet probeert zo professioneel moge lijke muziek te maken die in de eerste plaats bedoeld is om te worden beluisterd. Musyckcamer. Onder leiding van Frans van Lookeren en met solistische medewerking van de fluitist Johan van Kempen zal Die Haerlemsche Musyckca mer volgende week donderdag een con cert geven in de Hervormde kerk aan de Binnenweg in Bennebroek. Er staan werken op het programma van Stamitz, Joh. Seb. Bach, Van Kempen en Tsjaikovsky. Aanvang 20.15 uur. Deze avond staat onder auspiciën van de Culturele Kring Bennebroek. Arnoldushoeve. Vijf gulden is de toe gangsprijs voor het optreden dat de pop groep Navel Orange Choir zaterdagavond in de Arnoldushoeve aan de Hoofdweg in Hoofddorp geeft. Dat is beslist niet te veel want deze groep die humoristisch gepre senteerde muziek speelt, is beslist de overleden Jimmy Reed en Sonny Boy Williamson, behoort in de Verenigde Sta ten nog steeds tot de meest vooraanstaan de bluesmusici. De gevolgen van een zware operatie die hij halverwege de jaren ’60 aan zijn maag moest ondergaan, heeft hij langzamer hand weten te overwinnen en hoewel niet helemaal meer de oude, staat Bonner in zijn spel voor niets. Pure Texas-blues met een scheutje West-Coast blues en hele maal Bonner. Aanbevolen. Zoals bekend is Cat Jazz een dochteron derneming van de Haarlemse Jazz Club. Deze organiseert voor de vrijdagavond een jamsession (22 uur) voor musici van zowel oude als moderne stijl. Egelantier. De Ierse folkzanger Kinan Halebin geeft vanavond om 21.30 uur een optreden in het café van cultureel cen trum De Egelantier, ingang Groot Heilig- t land 61 in Haarlem. Daar is zondagmid dag een concert van het bekende oude stijlorkest The Rhythm Sellers. De folk- liefhebbers komen volgende week opnieuw aan hun trekken. Het Engelse duo Martin Carter en Graham zingt en speelt namelijk dinsdag (21.30 uur) in het café. Kadens. In de serie zolderconcerten waarmee zoals bekend de stichting Kadens jong talent in de gelegenheid wil stellen om podiumervaring op te doen, treedt zaterdagavond (20.15 uur) het duo Ulrich Schulze, cello en Peter Beijersber- gen van Henegouwen, piano, op. Zaal Kadens bevindt zich in de Smedestraat 31 in Haarlem. De entree is gratis. Ulrich Schulze, in 1937 geboren, heeft gestudeerd bij Maurice Gendron in Saar- brücken en bij Tibor de Machula in ons Koorschool. Een gratis toegankelijk concert in de Koorschool aan de Wester- gracht 61 in Haarlem wordt zondagmid dag gegeven door Mi Ying Chen, fluit; Peter Andriessen, fluit en Gerda Buter, piano. Zij voeren werken uit van Marcel Poot, Von Gluck, Vivaldi en Quantz. Dit concert begint om 15 uur. Tioli. Bij de inmiddels al weer ander halve maand achter ons liggende jaarwis seling tipten alle grote Engelse muziekbla den unaniem Graham Parker The Rumour als de groep waarvan met de grootste waarschijnlijkheid mocht wor den aangenomen dat ze dit jaar zou weten door te breken. Inmiddels heeft ex- pompbediende Graham Parker zijn eerste grote Amerikaanse tournee al achter de rug en waagt niemand in Engeland nog de spot te drijven met die enkele heethoof den die al in november van het vorig jaar om het hardst riepen dat Parkers Heat Treatment hét album van 1976 was. Al in juni van het vorig jaar ondervond Parker tijdens een korte clubtoumee veel waar dering in Nederland. Misschien is dat de reden dat de bekendste clubs hier, waar onder het Haarlenise Tioli, nu de gelegen heid krijgen nog eenmaal Parker en con sorten aan hun publiek voor te schotelen. In The Rumour, Parkers uitstekende begeleidingsgroep treffen we oude getrouwen uit Ducks Deluxe, Brinsley Schwartz en Bon Temps Roulez, bands die in de vorige periode van hoogtijdagen in het Engelse clubcircuit onder de pubrocknoemer de toon aangaven. Zo speelt Brinsley zelf gitaar, evenals ex- Ducks Deluxe Martin Belmont. In The Rumour neemt het herkenbare, swingen de orgelgeluid van de altijd vrolijke Bob Andrews een even centrale plaats in als destijds (1974) in Brinsley Schwartz, ter wijl Andrew Bodnar (bas) en Stephen Goulding (drums) samen voor een ouder wets rockende ritmesectie zorgen. De muziek van Parker is niet makkelijk te definiëren, hoewel sommigen het menen te moeten afdoen als een combinatie van Dylan en Springsteen. Met de laatste gemeen heeft Parker in ieder geval dat hij veel thema’s ontleent aan het stadsleven en aan de rock roll. Het frappantste van zijn live-presentatie is evenwel het tempo waarin hij zijn pakkende liedjes brengt en zijn markante, enigszins rauwe stemge luid. Zondagmiddag (14 uur) doen Graham Parker The Rumour op hun korte tour nee het Schalkwijkse Jeugdcentrum Tioli (Laan van Angers 5) aan. Het programma vangt dan ook terecht aan met werken uit die periode: het Sicili ano uit een suite van Bach, delen uit Das Wohltemperierte Klavier, eveneens van Bach en Zweistimmige Inventionen. Het meer moderne repertoire wordt ingezet met Windmills of your mind om uit te komen bij onder andere een compositie van Chick Corea (La Fiësta) en het door Hinze zelf geschreven Maria Magdalena. Aanvang 20.15 uur. Kennismakingsconcert. Marjes Benoist stelt zich middels een concert in de kennismakingsserie aanstaande maan dag in het Haarlemse Concertgebouw aan het publiek voor. Ze doet dat met een programma dat verschillende kanten van haar piano-talent laat zien. Ter opening heeft ze gekozen voor negen variaties op een menuet van Duport KV 573, geschre ven door Mozart. Vervolgens de Davids- bündlertanze van Schumann waarna het programma na de pauze gecontinueerd wordt met de Sonatine van Ravel en vier etudes van Debussy. Als afsluiting dient een werk van Messiaen, Regard de l’Esprit de joie. Marjes Benoist heeft haar studie, die een basis kreeg op het conservatorium in Amsterdam waar ze in 1969 afstudeerde, voornamelijk vorm gegeven in Italië. Ze heeft cursussen gevolgd in Siena bij Ser gio Lorenzi en Guido Agosti voor piano. Terug in ons land werkte ze onder leiding van Hans Dercksen aan het Amster- damsch Conservatorium waar ze in 1974 het solistendiploma met onderscheiding behaalde. Klavierrecital. Het pianoduo Miep van Luin en Ans Bouter treedt vanavond (aan vang 20.15 uur) op in de Burgerzaal van het gemeentehuis in Heemstede. Ze bren gen daar een programma van sonates van Joh. Chr. Bach en George Onslow en vier Expositie. Gouaches, keramiek en tekeningen van Henk Ames worden tot en met 5 maart geëxposeerd in de beneden- Ivo de Wijs. Carbaretier Ivo de Wijs treedt vanavond en morgenavond in de Stadsschouwburg Haarlem op met zijn programma „Achter de wolken is zonne schijn”. De Wijs, die wordt bijgestaan door Aggie Terlingen, Pieter Nieuwint en Richard Fritschy brengt vlot lopend caba ret, waarvan de echt scherpe kantjes in de loop der jaren wat zijn bijgeslepen. Muzi kaal zit het programma goed in elkaar en het viertal, dat nu al meerdere jaren samenwerkt, voelt elkaar uitstekend aan. Duo Triplex Show II. Goede beken den bij cabaretbezoekers in de Toneel schuur: het Duo Triplex. Begonnen als een aangename vrijetijdsbesteding begeeft het groepje, dat inmiddels uit vijf personen bestaat, zich steeds meer in de richting van professioneel cabaret. Een programma dat bovendien blijk geeft van frisse ideeën op kleinkunstgebied. Op 10, 11 en 12 februari in de Toneelschuur. Sater speelt D AF. „Opkomst en neer gang van een Hollands familiebedrijf’ heet het toneelstuk dat toneelgroep Sater Carola Gijsbers van Wijk en Henk van Ulsen hun best doen. Veel loftuitingen kreeg het stuk na de eerste opvoering in de perskritieken niet, maar misschien is het na maandenlang spelen beter gewor den. In elk geval staat de rolbezetting borg voor virtuoos toneelspel. Van 17 t.m. 20 februari in de Stadsschouwburg Haarlem. Sietze Dolstra. De in Amsterdam geboren cabaretier Sietze Dolstra komt van 17 t.m. 19 februari in de Toneel schuur. Hij kreeg enige bekendheid door zijn elpee „Vandaag is alweer gisteren” en is dit seizoen gestart met een avondvullen de one-man-show. Huis Clos. Sartre’s korte toneelwerk „Huis Clos”, jaren geleden door Centrum gespeeld onder de Nederlandse titel „Met gesloten deuren” wordt komende zaterda gavond in het Witte Tejater, Kanaalstraat 257, IJmuiden gespeeld. Het is een pro- duktie van de Theaterunie. Het stuk gaat over drie mensen die eikaars aanwezig heid ondergaan als een hel. Meespelenden zijn Carla Wiltschut, Carletta Banting en Frederik de Groot. Lions Club. Ten bate van de Lions op 16 februari in de Stadsschouwburg Haarlem komt spelen. Het stuk is met daadwerkelijke inbreng van de Sater- acteurs geschreven door Guus Baas. Model ervoor staat het DAF- automobielconcem. Aanleiding tot het maken van dit stuk was het uitlekken van notulen van een directievergadering, in augustus 1974, waarin werd gesproken over het ontslag van duizend werknemers. Er wordt door het Sater-collectief uitste kend geacteerd in deze DAF-produktie. Regisseur Peter Baan heeft gekozen voor een chronologische volgorde van losse scènes. Het toneelbeeld wordt beheerst door een constructie van verschillende platforms. Dat werkt allemaal mee aan een grote duidelijkheid, waarmee Sater dit toneelwerk presenteert. Alle rangen voor deze gelegenheid vijf gulden. Ko de Kat. Pantomimetheater Car rousel speelt in de Stadsschouwburg in Haarlem zondagmiddag (aanvang 14.30 uur) het verhaal van Ko de Kat. Ko, een straatkat op gympies, wil wel eens iets anders dan alleen maar kattekwaad uithalen en in vuilnisbakken snuffelen. Zijn grote wensen lijken in vervulling te gaan, doch uiteindelijk eindigt elk avon tuur anders dan Ko verwachtte. Een voor stelling voor kinderen. Alle rangen kosten dan drie gulden. Lunchvoorstelling. In de Toneel schuur blijft het ook deze week nog even een verrassing wat het lunchtheater - woensdag om 12.30 uur - te bieden heeft. Doos vol kruimels. „Pittig gekrakeel in Een doos vol kruimels”, schreef onze toneelrecensent naar aanleiding van de première van dit blijspel van Broadway- schrijver Neil Simon. Verder meent hij dat de tragische ondertoon van dit blijspel weer doet denken aan Simon’s beste peri ode. Mee spelen Hetty Verhoogt en Willem Nijholt. Of Josephine van Gasteren al kan spelen - zij kreeg onlangs een schminkkof- fer op haar hoofd en liep daardoor een hersenschudding op - is nog niet geheel zeker. De opvoering is op 16 februari in de Stadsschouwburg van Velsen. Spelenderwijs. Ko van Dijk regis seerde Roger Hanin’s blijspel „Spelender wijs”, waarin getalenteerde toneelmensen als Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Werknemers van de Provinciale Planologische Dienst en Economisch- Technologische Dienst van Noord- Holland expose ren kunst en huis vlijt onder het motto „Geen gezicht” in de expositieruimte van gebouw Noord-Holland aan de J. J. Hame- linkstraat in Haarlem- Schalkwijk. Een eigen visie en een bijna profesioneel beheerste tecniek treft in deze pentekening van Loek Meulenberg die hij in het Spaanse bergdorp Espinama maakte. Alhambra I (Weterinschans 134, 233192): „The pink panther strikes again”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Alhambra 2: „King Kong”, toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 14, 18.45 en 21.30 uur, zo. 13.15, 16, 1845 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr. 400, 234876): „De verschrikkelijk man uit Saffie”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr. 402, 66227): „Python 357”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: „Un elephant Qa trompe enorme- ment”, toeg. 14 j. Dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur, vr. za.nacht 24 uur. Centraal (Nieuwendijk 65, 248933): „Mèdchen die am wege liegen”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13, 14.45, 16.30, 18.15, 20 en 21.45 uur, zo. vanaf 13 uur. Cineac Damrak 1 (Damrak 63, tel. 245648): „The Getaway”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Je t’aime moi non plus”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do. vr. ma. di. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (reg. Breestr. 31, 243639): „Midnight cow boy”, toeg. 18 j. Dag. 13.30,16, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. alleen 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151234): „Mara thon man”, toeg. 18 j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.45 uur, ma. di. wo. 20 uur. Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „Our Latin Thing”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 2 uur, dag. 19.45, 21.45 en 24 uur Young and innocent”, toeg. 18 j. City 1 (Leidseplein, 234579): „Bestemming Cas sandra”, toeg. 14 j. Dag. (ook zondag) 15 en 20 uur. City 2: „Silent Movie”, toeg. a.l. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 3: „Het Omen”, toeg. 18 J Dag. beh. za. zo. wo. midd. 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 18.45 en 21.15 uur. City 4: „Mr. Klein”, toeg. 14 j. Dag. (beh. wo.midd.) 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr 122, 234561): „De twee missio narissen”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „De kanonnen van Navarone”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.45 uur. Du Midi (Apollolaan, 723653): „Logan’s Run”, toeg. 14 j. Dag. 14, 18.45 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „De wraak van Lady Karate”, teog. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, do. vr. ma. di. 14 uur. Za. zo. wo 14 en 16 uur „Assepoester”, toeg. a.l. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Bloedver wanten”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19.45 en 22 uur, vr. za.nacht 00.30 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235090). „De verleiding van Mimi de Bankwerker”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „De moois te uren van hun leven”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „1001 perver siteiten van Felicia”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30, 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „Return of a man called horse”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „The scarlet buccaneer”, toeg. 14 j. Dag. 19.15 en 21.45 uur, za. zo. wo. 14 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Max Have- laar”, toeg. 14 j. Dag. 20.30 uur, za. zo. midd 14.15 uur, zon. 13 en 15.15 uur „Peter en de vliegende autobus”, toeg. a.l. Roxy (Kalverstr. 224, 232808): „The pink pan ther strikes again”, toeg. a.l. Dag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr 34, 231708): „Nashville”, toeg. 14 j. Dag. 14.30 en 20.30 uur The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790): „To have and have not”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Zaal 2: „Jonas”, toeg 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Tuschinski 1 (Reg Breestr. 26, 62633): „Mara thon Man”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur. Tuschinski 2: „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 3: „1900”. toeg. 18 j. Dag 14 en 20 uur. Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718346): Donderdag 10 febr., gr. zaal 20.15 uur. Abon nementsconcert. Vrijdag 11 febr., gr. zaal 20.15 uur: Het Concertgebouworkest o.l.v Bernard Haitink, m.m.v. Vladimir Ahkenazy, piano. KI. zaal 20.15 uur: Sieto en Marijke Hoving, Caba ret „Oh”, m.m.v. Emilie Havelaar, Adriaan Labij en Lex Cohen Zaterdag 12 febr., gr zaal 15 uur: Matinee op de vrije zaterdag. Rotter dams Philharmonisch Orkest o.l.v. Edo de Waart, m.m.v. Radu Lupu, piano Werken van Beethoven, e.a gr.zaal 20.15 uur: Het Neder lands Kamerorkest, o.l.v. David Zinman, m.m.v. Jessye Norman, sopraan. Werken van Rossini, Purcell e.a. kl zaal 20.15 uur: Sieto en Marijke Hoving. Zondag 13 febr gr. zaal 14.30 uur: Protestconcert Nederlands Kamerorkest o.l.v. David Zinman, gr. zaal 20.15 uur: Narciso Yepes, gitaar Werken van Bach e.a. kl. zaal 11 uur: „Muziek op zondag”. Nederlandse opera. „The four note opera'', van Tom Johnson. Spiegelzaal, 11-13 uur: „Für Elise” Maandag 14 febr., gr zaal 20.15 uur: Zangvereniging „Kunst en Strijd”. Gewestelijk Orkest voor Zuidholland, Purmerends Gemengd Koor, o.l.v. Johan van der Camp, m.m.v. Alida Lein- weber, sopraan, Gerard van Doider, tenor, Henk van den Brink, bas en Hans Broekman orgel. Werken van Beethoven e.a. Dinsdag 15 febr., gr. zaal 20.15 uur: Annie Fischer, piano Werken van Beethoven, kl. zaal 20.15 uur Hephzibah Menuhin, piano, en Colin Carr, violoncel, m.m.v. George Pieterson, klarinet. Werken van Brahms en Debussy. Woensdag 16 febr., Kl. zaal 12.30 uur: Gratis lunchconcert, Arthur Mahler, hobo en Arthur Hartong, pia no. kl. zaal 20.15 uur: Amsterdam Sinfonietta, m.m.v. Willem Frederik Bon. Werken van Manneke de Kruyf e.a. Stadsschouwburg, (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 10 febr., 20.15 uur: Het Nationale Ballet: „Donizetti Variaties”. Vrijdag 11, zater dag 12 en zaterdag 19 febr., 20.15 uur. Publiekstheater „De Kersentuin” van Anton Tsjechow. Zondag 13 februari, 13.30 uur Ned Operastichting: Richard Strauss, „Elektra”; het Radio Filharmonisch Orkest o.l.v. Michael Gielen. Maandag 14, dinsdag 15 en woensdag 16 febr.: geen voorstelling. Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. 13 febr., dage lijks (beh. 's maandags) 20.15 uur André van Duin Revue: „Lach om het leven”. 16 febr., t.e.m. 14 mei (beh. zondag en maandag) 20 uur: Toon Hermans. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462): donderdag 10 febr., 20.15 uur: Fons Jansen 5; aan de vleugel Frans Oudhoff. 11 t.e.m. 14, 18 t.e.m. 21 febr., 20.15 uur: ,,’t Was de leeuwerik”, kluchtige tragedie van Ephraim Kishon. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): t.e.m. 12 febr., dagelijks 20.30 uur, zuilenzaal: Toneelgroep Sater: „Opkomst en neergang van een Hollands familiebedrijf”. 15 en 16 febr., 20.30 uur, zuilenzaal: Onafhankelijk Toneel. De Favorieten 2: „Fantasio" van Alfred de Musset. 15 febr. t.e.m. 12 maart, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, shaffyzaal: Tennessee Williams Projekt no. 6: ,Jn the bar of a Tokyo hotel”. Mickery (Rozengracht, tel. 236777): T.e.m. 20 febr., dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur: Maniac Theatre uit Stockholm. Theater De Engelenbak (Nes, tel 232904): 15 febr., 20.30 uur: Jordaan in de Nes. Open Bak: presentatie: Trudi Velthuijzen en Jan Hamer. Het Werktheater (Kattengat, tel. 226231): 11 febr., 20.30 uur: „Het Werktheater”: .Avond rood”. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal, tel. 264695): T.e.m. 12 maart, dagelijks (beh. 's maandags) 20.30 uur: Frits Lambrechts met Margriet de Groot en Wim van de Meeberg: „Moeder geef me nog eens raad”. Repetitiefoto van „Het 25ste uur”. Club Haarlem en omstreken speelt HTC op 15 februari in de Haarlemse Stads schouwburg het blijspel „SOS ik heb er al zes“ van Lesly Storm. Regie Wim Pauw. De Lions Club hoopt met de opbrengst van deze voorstelling een bijdrage te kun nen leveren aan de Stichting Vrienden van Teylers Museum. De voorstelling is voor iedereen toegankelijk. Strijdcultuur. Het Steuncomité poli tieke, vorming en actie, afdeling Haarlem, gaat zaterdagavond voort met de manifes tatie in het teken van de strijdcultuur. De evenementen zijn thans in het cultureel centrum De Egelantier geconcentreerd. In het nieuwe zaaltje van Perspekt (ingang Gasthuisvest) geeft GLTwee een opvoering van „Democratie, wat maak je me nou?”. Bij de voorbereiding van deze pagina was het programma van toneelgroep De Voortzetting nog niet bekend. De groep Kritische Filmers zal korte politieke films laten draaien. In het café (ingang Groot Heiligland 61) kan muziek worden beluis terd van popgroep De onderste steen. De manifestatie begint om 21 uur. land. Nadien heeft hij lessen gevolgd bij André Navarra. Sinds 1970 is Schulze plaatsvervangend solocellist bij het Residentie-orkest. Peter Beijersbergen van Henegouwen, geboren in 1946, heeft gestudeerd bij Chris Veelo en Gerard Hengeveld, alsme de bij Ary Verhaar. Hij legt zich toe op kamermuziek en treedt regelmatig op als begeleider van instrumentalisten en voka- listen. Op het programma van deze avond staan sonates van Boccherini, Hindemith, Kodaly, Barber en Debussy.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15