WINST VAN HET W.K SCHAATSEN: F 150.000 TIELROOIJ DICHT BIJ EINDZEGE Spannend slot Rood Wit koos een microkorfbal nieuwe voorzitter DCO-bestuur: Ons treft geen blaam SPORWW® Micro voetbalbo nd erg optimistisch Berends (EDO) naar Amerika geniet van uw koffie <fHAE gelukkig zonder coffeïne mag en is netzo lekker KNSB-zorgen over „Alkmaar" 7 Beijneshal „Kwestie” BUITENSPEL 7; <7 Doen: doen! V/. C. Kummers pas één seizoen lid STERKE GROEI VERWACHT KNVB-selectiegroep 24 SPORT DONDERDAG 1 0 FEBRUARI 19 7 7 SS A I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I I s de bokkedoorns in het Wethouder van Gelukpark ZEEWEG S3 - OVERVEEN 7 I V'- i I. zo (Van onze dammedeweriker) (Van onze korfbalmedewerker) 1 van ADVERTENTIE RESTAURANT Theo Tielrooij: prolongatie van titel goed als zeker. mee. Misschien is cricket iets moeilij- ker dan honkbal, maar veel scheelt het niet”. „We baseren deze forse stijging op de acties die we momenteel aan het voe ren zijn. Binnenkort gaat er in Leiden een nieuwe vereniging van start en ver der zijn we overal contacten aan het leggen om nog meer verenigingen van de grond te krijgen”. In de regio Haarlem is er slechts één vereniging, t.w. de MW Kennemerland in Zandvoort. De sport wordt het meest beoefend in de omgeving van Rotterdam en Den Haag. Secretaris Koek: „De moeilijkheid is dat onze contactpersonen te veel verspreid zitten. Wanneer we bijvoorbeeld iemand in Alkmaar en in Beverwijk hebben zijn we natuurlijk wel tevreden, maar tot een vereniging zal het moeilijk komen. We proberen dan ook in een plaats vier of vijf mensen te activeren om een club op te richten”. In een stencil aan de publiciteitsmedia wijst de NMVB op ’t feit dat de sport (door middel van vingers, inzicht en concentratie het spelertje naar de bal tikken en zodoende de tegenstander proberen te verslaan) wel bij veel mensen bekend is, maar men nog steeds niet weet dat je dit spel niet tot de huiskamer behoeft te beperken, maar het ook op nationaal en internationaal niveau kunt beoefenen. Voor de mensen die in deze sport geïnteresseerd zijn een tip: aan staande zaterdag (aanvang 13.00 uur) worden er hoofdklassewedstrijden ge speeld in het Gemeenschapshuis in Zandvoort. Een van de kleinste landelijke sportbonden is zonder twijfel de Nederlandse Microvoetbalbond (NMVB). De bond telt op dit moment ongeveer 250 leden, maar secretaris T. Koek van de NMVB stelt dat het ledental in de komende maanden snel zal groeien. „De verwachting is dat we rond oktober op 350 leden zullen zitten”, aldus de heer Koek. In een brief aan het bestuur van de voetbalvereniging DCO, heeft het hoofd bestuur van THB zich gedistantieerd van de uitspraken die de heer Kilsdonk, voorzitter/secretaris afdeling damesvoetbal THB, twee weken geleden in deze rubriek deed met betrekking tot de DCO-kleedkamers. Hoe vaak doet u zoiets per jaar? Voortreffelijk dineren, ouderwets-attent, rustig en wèg van het alledaagse. Hoe vaak geniet u van waarachtige gastronomie Hoe vaak belt u 023-263600 voor een gezellige tafel? 's Maandags gesloten. IS 81 ADVERTENTIE De opmerkingen van Kilsdonk zijn bij DCO hoog opgenomen, „vooral”, aldus bestuurswoordvoerder Doornebosch, „omdat er tevoren met ons geen overleg is geweest. Wij vonden dat erg onbeleefd”. De door Kilsdonk gesignaleerde situatie wordt overigens door DCO niet aangevochten. Doornebosch: „Het was inderdaad niet best, maar daar konden wij niets aan doen. De indruk is gewekt dat het DCO’s schuld is, maar wij hebben er alles aan gedaan om dit te voor komen. In het begin van dit seizoen stelden wij de HVB voor deze accommo datie, die van Ripperda afkomt en die wij van de gemeente kregen als nood gebouw, af te keuren. De HVB ging daar niet op in vanwege „ruimtegebrek” dat zou ontstaan. Wij vinden daarom dat ons geen blaam treft”. Op een DCO-klacht bij THB reageerde die club via het hoofdbestuur met de boodschap dat de heer Kilsdonkernstig onderhouden zal worden over zijn uitspraken. „Wij bieden u gaarne onze excuses aan”, aldus het hoofdbestuur. Commentaar van de over dit schrijven lichtelijk verbaasde Kilsdonk: „Men distantieert zich van mijn reacties in de krant, niet van mijn brief aan de HVB en dat is tenslotte de kern. Na dat artikel zijn er rond deze zaak positieve ont wikkelingen geweest, zoals een opknapbeurt en subsidie-toewijzing. Daar ben ik erg tevreden over”. Voorzitter W. C. Kummers: „Organisatiestructuur bij Rood Wit laat niets te wensen over”. Op dit punt heeft de nieuwbakken voorzitter van de Haarlemse cricket? vereniging geen moeilijkheden onder vonden, want de nieuwe bestuursle den zijn erg snel gevonden. ,>Dit is erg meegevallen”, aldus de heer Kummers, „vooral als je hoort hoe veel problemen andere verenigingen hiermee hebben”. Een hoopvol begin dus voor de voorzitter, die overigens pas vanaf vorig jaar april lid is van de enige Haarlemse cricketvereniging, die op dit moment zo’n 350 leden telt. De heer Kummers kende Rood Wit daarvoor natuurlijk wel via zijn con tacten, want hij heeft onder meer deel uitgemaakt van de propagandz- commissie van de Koninklijke Neder landse Cricket Bond. de overigen is niet altijd even duidelijk. Volgens de laatste (vage) berichten zul len de Finnen zelfs verstek laten gaan. De organisatie heeft nog getracht alle in Davos aanwezige Nederlandse suppor ters aan een kaartje voor Heerenveen te helpen. Dit is slechts gedeeltelijk ge lukt. Het was een ondoenlijke zaak alle „Davos-gangers” aan kaarten te helpen, aangezien de reserves aan kaarten on toereikend waren. HAARLEM. De competitie micro korfbal krijgt vooral in de eerste klasse een zeer spannend slot, zowel over de gradatie als kampioenschap zal waar schijnlijk de laatste wedstrijddag beslis send worden. Het tegen degradatie vech tende Aurora moest na een spannende wedstrijd haar meerdere erkennen in M.I.K. maar Nieuw Flora verraste haar aanhang door het in de tweede klasse gespeelde duel tegen koploper Hoger Op met 10-6 winnend af te sluiten. Hoofdonderwijzer Eppie Bleeker heeft van zijn schoolbestuur toestemming gekregen voor het opnemen van enkele vrije dagen, zodag hij kan deelnemen aan sprintwedstrjjden, in Inzell, het komend weekeinde, en Innsbruck, waar een week later wordt beslist welk drietal Nederland op 26 en 27 februari vertegenwoor digt bij de WK in Alkmaar. Indien Bleeker, I die 14 dagen geleden zijn persoonlijk record I op de 500 meter flink verbeterde (van 39,1 naar 38,7) zich voor de WK kwalificeert, zal hij de week voor het titeltoernooi vrijaf kunnen nemen. Het gaat erop lijken dat de kwestie rond het spelen van volleybal wedstrijden op nationaal niveau in de Beyneshal opgelost is. Zoals bekend heeft het hoofdbestuur van de Neder landse Volleybalbond (NeVoBo) het spelen tegelijk op vier velden verbo den, met als gevolg dat een aantal verenigingen zich zelfs ging beraden om wedstrijden buiten Haarlem te gaan spelen. En dat op het moment waarop het topvolleybal nationaal gezien op doorbreken staat. Tielrooij bood zijn stugge tegenstander Van der Vossen geruime tijd een vleugel- opsluiting aan en wachtte geduldig het moment af dat Van der Vossen zou gaan happen. Dit gebeurde ook, hoewel Van der Vossen beter had moeten weten, want opsluitpartijen genieten de voor keur van de titelfavoriet. Ook in deze partij maakte hij dat duidelijk en dit resulteerde in een vlotte nul voor Van der Vossen. Intussen zat Wim de Jong te zoeken naar benauwde ontsnappingva- rianten, want Ton de Haas had het hem erg lastig gemaakt. In een vrijwel ge wonnen stand gleed De Haas echter uit en De Jong kon opgelucht de winst forceren. Met nog één ronde te spelen heeft hij nog altijd een punt achterstand op Tielrooij. Huib van der Vossen ver sloeg Hugo Schut door uit een gave omsingelingspartij genoeg terreinwinst voor de uiteindelijke zege te halen. Nico van Hal en Co Sluiter waren al snel na een oppervlakkige partij tevreden met de remise. Paul Boerrigter kreeg in het middenspel problemen tegen Henk Be llen. Via een verrassend offer bereikte hij een gunstig eindspel, dat even ver rassend door Beliën op remise gehouden werd. Concurrentie in de omgeving is er nauwelijks, behalve van Bloemendaal. De verenigingen kennen weinig ver loop'en ook de landelijke cricketbond laat geen spectaculaire ledenaanwas zien. De heer Kummers hierover: „Sommigen vinden het een elitaire sport, wat ik tegenspreek. Misschien komt dit ook wel omdat er met veel Engelse termen wordt gewerkt, maar dit is niet te vermijden. De meeste Engelse woorden in de cricketsport lenen zich ook moeilijk voor verta ling. Ook de spelregels vallen wel ZEIST (ANP Voor de tiendaagse trip door de Verenigde Staten (21 fe bruari tot 3 maart) heeft de technische staf van de KNVB twee Nederlandse amateurselecties samen gesteld. Er staan wedstrijden in San Francisco en Los Angeles op het programma Op het eerste gezicht lijkt het of de heer Kummers in een gespreid bed terecht komt, maar hij heeft wei duidelijke ideeën over de toekomst van het eerste team dat de laatste twee jaar een onbeduidende rol heeft vertolkt in de hoofdklasse. „Wat ik graag zou willen zien”, aldus de heer Kummers, „is dat die doorstroming snel doorgevoerd wordt. Degradatie naar de. eerste klasse zou helemaal geen ramp zijn, al proberen we dit natuurlijk wel te voorkomen, maar ik weet zeker wanneer dit gebeurt, dat we binnen enkele jaren weer met een jong en sterk team in de hoofd klasse terug kunnen komen”. HAARLEM. Het scheelde maar weinig of Theo Tielrooij had zich al in de voorlaatste ronde van het Kennetner Top Tien damtoernooi winnaar mogen noemen. Dat dit niet gebeurde was slechts te danken aan het feit dat Ton de Haas een gewonnen stand uit handen gaf tegen Wim de Jong, de naaste bela ger van Tielrooij. Deze won zelfs van Harry van der Vossen en is nu zo goed als zeker van de titel. Ron Adelaar greep de leiding in de B- groep door een enigszins gelukkige zege op Nico Blom. Hij heeft hierdoor nu wel de beste kampioenspapieren. De verrassing in de C-groep was de nederlaag van Coen Bais. Daardoor na derde Cr Prins hem nu zelfs tot op een punt. De kampioen in de D-groep is al bekend, n. I. de Haarlemmer Ronald Soeverein. Hij bleek duidelijk de sterk ste in deze groep. Jack van Buuren is ook kampioen geworden in de jeugd groep. Hij versloeg op overtuigende wij ze al zijn tegenstanders. Aurora had tegen kampioenskandidaat M.I.K. een formidabele start. Al na enkele minuten scoorde Ruud Udo, goed op dreef in deze wedstrijd, met een prachtige doorloopbal 1-0, gevolgd door een goal van invaller Jan van Eeken, die met een paar flitsende schijnbewegingen, zijn tegenstander finaal de verkeerde kant opstuurde. M.I.K. leek naar een sensationale nederlaag gespeeld te wor den toen Henk van Merkenstein het eerste schot dat hij losliet meteen door de korf zag verdwijnen: 3-0. Daarna echter verviel Aurora weer in de oude fout: door te gehaast spel met veel te veel accent op nog meer doelpunten werden er nogal wat fouten gemaakt. Lange tijd wist Aurora de tegenscore nog blank te houden totdat Ruud Udo zijn tegenstander moest laten gaan(3-l) on middellijk gevolgd door een straf worp tegen Henk van Merkenstein 3-2. Nog een keer had de Aurora ploeg reden tot juichen toen Ruud Udo voor 4-2 zorgde, maar toen was het afgelopen met de thuisclub die door vijf afstandstreffers van M.I.K. teleurstellend toch nog naar een 4-7 nederlaag werd gespeeld. Het de laatste weken zo schotloze Nieuw Flora haalde tegen Hogez Op flink uit, het nam door Jan Kion en Jan Reedijk een 2-0 voorsprong, die echter door Hoger Op zeer snel werd ingelopen. Met een in deze wedstrijd zeer trefzeke re Jan Reedijk weer in de aanval kwam Nieuw Flora op 4-2 en door Wim Ver- maat nog, voor de rust op 6-2. Pas bij de stand 8-2, die werd bereikt door scores van Jan Reedijk en Tineke Geerlings kon Hoger Op iets terugdoen 8-3, maar de zeer nuttig spelende Ed Geels bracht via een strafworp de marge weer op zes punten. Nieuw Flora kon met deze voor sprong weinig meer gebeuren ook al omdat er goed werd verdedigd en Hoger Op weinig kansen meer kreeg. Wel kon Hoger Op de stand nog iets dragelijker maken via enkele afstandsschoten en een doorloopbal tegen Jan Kion, die overi gens zelf het tiende Nieuw Flora-doel- punt scoorde. Het feit dat de heer Kummers R. Wit als lid nog niet erg lang kent ziet hij niet als een bezwaar. „In de tijd dat ik nu lid ben heb ik wel bemerkt dat de organisatiestructuur bij Rood Wit niets te wensen over laat. Verder is er uit de gesprekken die ik in de afgelopen weken heb gevoerd met verschillende kaderle den duidelijk gebleken dat de sfeer binnen de vereniging ook erg goed is. Gelukkig schuilt er in de jeugdafde ling veel talent, zodat we over de doorstroming ons ook geen zórgen hoeven te maken”. De a-selectie bestaat uit: Van Duursen (Achilles T2), Menninga (ACV), Schem- mekes (AFC), Spierings (BW), Bloem (DWV), Brands (RKC), Brekelmans (RKC), Cruysen (RKC), Wisse (RKC), Melchers (Rheden), Van Buuren (RVC), Van der Ley (Vaassen) en De Graaf (IJsselmeervogels). De selectie van het jong amateurelftal bestaat uit: Rongen (AFC) meesters (BW), Kempeners (Caesar), Berends )E- DOKenter (Hoogeveen), Baaima (HVC), Brandt (MKC), Martens (MKC), Sytsma (Oranje Nassau), Stuy van de Herik (Papendrecht), Suikers (RRBC), Cohen (AFC) en Van Leeuwen (Elin- kwijk). Het college van B&W heeft nu over deze kwestie een zeer positieve uitspraak gedaan. Aan de dienst van Sport en Jeugdzaken is medegedeeld dat alles er aan gedaan moet worden om voordat het nieuwe seizoen begint er voor te zorgen dat er drie velden overdwars in de Beyneshal worden geprojecteerd, zodat op deze velden tot het hoogste niveau kan worden gespeeld. De extra kosten zullen voor een deel uit het nog te verkopen scorebord worden betaald, nadat dat dit door een schenking van een veel moderner bord, overbodig is gewor den. Een ambtenaar van sportzaken verzekerde dat ook bij het niet kun nen verkopen van dit bord, de aanleg van de velden doorgaat. Inmiddels heeft de commissie van het district Haarlem, die namens de volleybal bond de zaken heeft behartigd, bij het hoofdbestuur van de NEvobo een verzoek ingediend om een verdere dis pensatie tot en met het eind van het seizoen. Het hoofdbestuur heeft nog geen uitspraak gedaan, maar men heeft toestemming gegeven om in ieder geval aanstaande zaterdag op vier velden te mogen spelen. Aange nomen mag worden dat het distrikt de verdere toestemming voor de rest van het seizoen ook zal krijgen. Financiële problemen kunnen er wel komen bij de wereldkampioenschappen sprint (voor dames en heren), die over zestien dagen in Alkmaar worden ge houden. Penningmeester Wim Zeekant van de KNSB vreest dat het van Davos overgenomen wereldkampioenschap voor heren all-rounders wel eens con currerend zou kunnen werken voor het titeltoernooi in Alkmaar. Zeekant: „Het geld, dat wij in Heerenveen overhouden, kunnen wij in Alkmaar wel eens nodig hebben”. In Heerenveen zelf wordt het komende weekeinde iets gedaan voor het toernooi in Alkmaar: men zal proberen een aantal entreebiljetten aan de man te brengen. De begroting voor het toernooi in Heerenveen (180.000 gulden) in allerijl opgesteld, wordt overschreden. De im provisatie heeft veel extra kosten met zich meegebracht. Onzekerheid bestaat er nog over de komst van de verschillende ploegen. De Nederlanders, Russen, Zweden en Ame rikanen zijn er al, maar de komst van geplaatst met 4-2 M; de rust was de stand gelijk (1-1). Dieter Muller scoorde drie keer voor Köln. De vierde treffer werd gemaakt door Cullmann. Eder en Petrovic zorgden voor de Nürnberg-doelpun- ten. De Op een buitengewone ledenverga dering van de Haarlemse cricketvere niging Rood Wit in de kantine van de Koninklijke HFC is gisteravond de heer W. C. Kummers benoemd tot voorzitter. De heer Kummers volgt hiermee de heer F. van Muiswinkel op die wegens drukke werkzaamhe den deze taak moest neerleggen. Het is niet de enige mutatie die er in het bestuur van Rood Wit heeft plaatsge vonden want ook voor secretaris On- stein en vice-voorzitter Van Zeeland moesten vervangers worden gezocht. De medailles, die in Heerenveen over handigd zullen worden, zijn uniek. Er zullen namelijk twee plaatsnamen op staan: Davos en Heerenveen. De wedstrijden beginnen zaterdag om 13.30 uur, en niet zoals aanvankelijk was vastgesteld om -14.00 uur. De hoofd scheidsrechter beslist zaterdag of er zon dag om 13.00 uur wordt begonnen, in plaats van 13.30 uur. Gedetailleerde uitslagen Hoofdgroep: Van Hal-Sluiter 1-1, De Jong- De Haas 2-0, H. J. van der Vossen-Schut 2-0, Beliën-Boerrigter 1-1, H. F. van der Vossen- Tielrooij 0-2. Groep B: Willemse-Hablous 1-1, Apeldoorn- De Boer 2-0, Blom-Adelaar 0-2, Beliën-Smit 2- 0, Langeveld-Winkelaar 1-1. Groep C: Bais-Van der Klashorst 0-2, Roest- Warmerdam uitgeste Prins-Weyers 2-0 Popp- gen-Vooys 2-0, Mast-Van Leuffen 1-1. Groep D: Van Rooden-De Vries 1-1, Wieg- man-Zonneveld 0-2, Soeverein-Moonen 2-0, Al- ders-Warmerdam 1-1, Vos-Bakker 0-2. Jeugdgroep: Van Ombergen-Jumelet 2-0, Van Buuren-Beliën 2-0, Habes-Tielrooij 0-2. Zaterdag wordt de laatste ronde gespeeld in het clublokaal van de damclub Heemstede, Aanvang 11.00 uur. De Zweedse atletiekbond heeft bij de internationale amateur atletiek federatie IAAF) het verzoek ingediend om de oud- wereldrecordhouders Arne Andersson, Gundai Haegg, Henri Jonsson-Kaelarne en Dan Waern de amateurstatus terug te geven. Het viertal werd wegens het aannemen van geld voor wedstrijden door de IAAF tot prof verklaard en levenslang geschorst. FC Köln heeft zich als eerste geplaatst voor de halve finales van het toernooi om de Westduitse voetbalbeker. Köln won van tweede ligaclub 1. FC Nürnberg. Bij xxrac <4n -/1 1 n/r.'l scoorde drie keer voor Köln. De vierde HEERENVEEN De Nederlandse schaatsenrijdersbond en de stichting kunstijsbaan Heerenveen zullen van het wereldkampioenschap voor heren, dat het komende weekeinde in Heerenveen wordt gehouden, ieder 75.000 gulden rij ker worden. Deze cijfers stonden woens dagavond al vast, toen was gebleken dat alle toegangsbiljetten voor het geïmpro viseerde wereldkampioenschap reeds verkocht waren. Voorzitter Kuiper van het organisatiecomité, stelt tevreden vast dat na de stormloop op de 35.000 plaatsbewijzen van een financieel debacle geen sprake kan zijn. herenploeg van Interlance/Zaan ’69 heeft in een wedstrijd voor de volleybalcom- petitie in Zaandam een gemakkelijke over winning van 3-0 behaald op Gerard de Lange. Binnen drie kwartier werd de Rotterdamse ploeg via de setstanden 15-6, 15-11 en 15-1 van het veld gespeeld. Betty Stöve heeft de tweede ronde van een internationaal dames tennistoernooi in Chicago bereikt. Zij versloeg in de eerste ronde van het met ruim een kwart miljoen gulden gedoteerde toernooi de Amerikaanse Regina Marsikova met 6-3 6-3. De Nederlandse scheidsrechter René Vos is door de internationale volleybalfederatie (FIVB) aangewezen als een van de arbiters voor het finaletoernooi van de Europese be ker voor landskampioenen, dat van 18 tot 20 februari in de Finse plaats Pieksamaki wordt gehouden. De schaatsbond van de Sovjet-Unie heeft in Moskou bekendgemaakt dat hij de wereld kampioenschappen voor junioren, die op 19 en 20 februari in Inzell worden gehouden, zal boycotten, omdat ook Zuidafrikaanse schaat sers voor dit evenement geïnviteerd zijn. Manchester United heeft in een vriend schappelijk duel de Portugese kampioen Ben fica met 2-1 verslagen. Ondanks de concurren tie van Engeland-Nederland zaten er in Man chester toch nog 38.000 toeschouwers op de tribunes. Voor het toernooi om de Europese beker basketbal voor bekerwinnaars, kwartfinales heren, heeft Radniki Belgrado (Joe) gewon nen van Spartak Leningrad met 85-80. Juven- tud Badalona (Spa) versloeg Villeurbanne (Fra) na verlenging met 96-95. In België is het gokken op wielerwed strijden gelegaliseerd. De volksvertegenwoor diging keurde de wet goed. A Het dameshandbalteam van Idem-Hellas heeft in Sittard een inhaalwedstrijd tegen DVO mét 7-9 (2-6) gewonnen en door dit resultaat de leiding in de competitie heroverd. De Deense baan Billund heeft zich terug getrokken uit de organisatie van het Euro pees kampioenschap voor beroepspikeurs. Hiervoor in de plaats komt de Noorse draf- baan Moemarken. Het circuit van het E.K. ziet er nu als volgt uit: 2 april Dinslaken, 3 april Wenen, 5 april Hilversum. 7 april Moe marken, en 8 april Axevalle (Zweden). De finale is op maandag 11 april in het Finse Pori. In België zijn de contracten getekend voor het gevecht om het Europees kampioen schap boksen in het zwaargewicht tussen Jean Pierre Coopman en Jose Manuel Ibar (Spa) beter bekend als Urtain. De partij wordt op vrijdag 11 of zaterdag 12 maart in het sportpaleis van Antwerpen gehouden. Redactie: HANS BOTMAN I Tel. red.: (02550) - 15389

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 25