damiate-reixen VVD wil kosten geluidsbestrijding doorberekenen aan de passagiers Vordering Mak van Waay tegen Menten weer voor rechtbank 's BOUWMARKT Kkeur B.v.» „Ook deze vuurpijl zal in gesis eindigen” Èg fill: 141 SPECIALE AANBIEDINGEN ■OH DOLMAN OVER ZIEKENHUISADVIES: A. Bedelman hoofd van Diploma's verpleging Gevonden voorwerpen Kamer vraagt om volledige schadevergoeding omwonenden helpt veg „Tweemaster” Anthony Veder en KLM ■i REGIO 19 7 7 FEBRUARI V R IJ D A G 1 1 11 10 r tegen de allerlaagste prijzen Koudenhorn 54 Openingstijden: dagelijks van tel. 023 - 321212. (Van onze streekverslaggever) SCHIPHOL Bij Fokker-VWF op Schiphol is het aantal stakers vanmorgen opgelopen tot 400. Op enkele bij het ter perse gaan van deze editie nog onbekende, doch vitale punten, legden 156 man het werk neer, nadat gisteren ongeveer 250 werknemers hen waren voor gegaan. Elders in het bedrijf, waar 4800 mensen werken, wordt volop gedicussieerd. 8.00 - 12.30 uur 13.30 - 18.00 uur zaterdags van 8.30 - 16.00 uur o.a. Wand- en vloertegels, plavuizen, Poly- cel plafond-struktuurtegels div. Allibert artikelen Isofloor boardplaten 40x80 cm. 28-daagse rondreis naar Indonesië, Bangkok en Singapore. Vertrekdatum: 19 augustus. Prijs: 3995,-. 9800 9349 z r U* 1 - Vakbonden verwachten snel ij van on- van en KORTE REISBESCHRIJVING ADVERTENTIE A Bouwmaterialen P.V.C.-artikelen Wand- en vloertegels Open haarden Ijzerwaren Verfwaren Elektra art. Sanitair Tuinartikelen Hout- en plaatmat. dwars en een naar Gisteren liet de Industriebond NVV- NKV het werk staken op drie essentiële punten: de productielijn F 27. de samen bouw Airbus en enige onderafdelingen van de metaallijnafdelingen. Bedoeling van de aktie is om met weinig stakers veel werk stil te leggen. werknemers over een automatische prijs compensatie voor 1977. „Liefdesverkla ringen hebben we zat gehoord. We heb ben het ultimatum al tegen de zin van de leden twee maal 24 uur opgeschort. Aan de vooravond van de stakingsaktie hebben we nog vergaderd met de direc tie. Dat is weei- op niks uitgelopen. Wij hebben echt al het mogelijke gedaan om tot overeenstemming te komen.” Wat de gevolgen van de staking voor Fokker zijn, weet Henk "Vos niet. Hij vermoedt dat de afleveringstermijnen in gevaar komen. DE GEHELE REIS staat onder'Ne derlandse leiding. Tijdens de rondreis in Indonesië wordt een Indonesische gids toegevoegd. In de vermelde reis- som zijn inbegrepen alle ontbijten, 10 lunches en 7 diners. En uiteraard het hie’-boven beschreven programma. Samosir. De 26ste dag terugreis naar Medan, waar opnieuw wordt over nacht. Woensdag, het is dan inmid dels 14 september, vertrek via Singa pore naam Amsterdam, waar u don derdagmorgen 15 september om half negen arriveert. IN SAMENWERKING met Antho ny Veder en de KLM organiseren wij op 19 augustus een 28-daagse rondreis door Indonesië. Een droomreis naar de Gordel van Smaragd, met boven dien bezoeken aan Bangkok, de hoofdstad van Thailand en Singapore. De prijs van deze vier weken duren de reis is 3995.—. BEVERWIJK. In het Rode Kruis Ziekenhuis zijn alle negen leerling-ver- pleegkundigen die deelnamen aan het eindexamen geslaagd voor het diploma A Ziekenverpleging. De namen van de geslaagde dames zijn: S. F. van Es- Koster, N. Vlug, C. J. M. Ploegaert- Lange, J. H. Klok, M. J. de Loor, H. A. Spijkerman, Y. A. J. Paap-Aalten, E. Houtkoper en A. Wind. gemaakt dat het hier s lechts ging om een eerste advies, „waar noch het pro vinciaal bestuur, noch het college in volledige samenstelling, noch de staats secretaris, noch het parlement aan ge bonden is”. Door volledige openheid zou volgens de socialistische woordvoerder bereikt worden dat de betrokkenen bij elke publikatie precies weten waar het over gaat. Dolman: „En dan kan er bij dergelijke deelrapporten geen paniek meer ontstaan. Men weet dan namelijk dat het een vuurpijl is die in gesis zal eindigen. Zoals naar ik aanneem dat ook in Kennemerland het geval zal zijn”. De CPN wil precies weten hoe contro le op de voorschriften voor de vliegers wordt uitgevoerd. De communisten pleit ten voorts voor de aanleg van een vijfde baan op Schiphol, omdat daarmee vol gens woordvoerder Dragstra de geluids overlast het beste bestreden zou kunnen worden. De regering zal dinsdag of woensdag antwoorden. Naast onduidelijkheden over de finan ciering en de normen blijkt er bij de kamerleden nog veel onzekerheid te be staan over de wijze waarop het Rijk de plannen ten uitvoer kan brengen. De zones zullen opgenomen moeten worden in de bestemmingsplannen van d.. om liggende gemeenten. Maar, zo vroeg o.m. PvdA-woordvoerder Rienks de ministers Vorrink, Westerterp en Stemerdink ach ter de regeringstafel, laat de rijksover heid de benodigde aanwijzingen aan de gemeenten dan zo globaal mogelijk hou den, zodat er voor gemeentebesturen zelf ook nog wat te regelen overblijft. Van Rossum (SGP) waarschuwde de minis ters alvast voor onwillige gemeentebe sturen, die hun pad zouden kruisen. Giebels (PvdA) wil van de regering we ten of de aanwijzing al niét de plaats HAARLEM. De lezingen over de joodse en christelijke achtergronden van de Islam, die op de woensdagen 23 februari, 2 en 9 maart zouden worden gehouden, vinden geen doorgang. De voordrachten zouden in de Volksuniver siteit plaatshebben. Henk Vos, distrlctsbestuurder van de bond, verwacht dat maandag dit doel van de staking is bereikt. Mocht dat niet 't geval zijn, dan zal de aktie weer ver sneld worden. „De bereidheid tot staken is aanwezig. Vinden we dat de zaak sneller moet leegbloeden, dan leggen we weer zoals vanmorgen al gebelrde, op meer punten het bedrijf plat". Henk Vos zegt dat Fokker niet heeft gedreigd met uitsluiting van werknemers die de dupe worden van de staking op de productielijnen. Hij gelooft dat de directie er ook van verschoond wenst te blijven, en in het andere geval krijgen de werknemers van de Industriebond een zogenaamde slachtoffer-uitkering. Een aantal CNV-leden onder de stakers heeft daar gisteren al een beroep op gedaan. Het ultimatum van de Indus triebond CNV loopt namelijk maandag pas af. Henk Vos laat weten dat de Industrie bond de actie niet laat afhangen van het nieuwe overleg tussen werkgevers en (Vervolg van p(agina 1) Niet iedereen is het daar echter mee eens. Het is bijvoorbeeld nog niet duide lijk of de KLM, de grootste gebruiker, de kosten door zal kunnen berekenen in de prijzen van de kaartjes. De VVD opperde dan ook een mogelijkheid om de passagiers voor de verhoging op te laten draaien, door middel van bijvoor beeld een extra heffing (van vier tot acht gulden) op de luchthavenbelasting, terwijl het CDA de rijksoverheid mede verantwoordelijk stelt en mee wil laten betalen. Vast staat in ieder geval wel dat de hele operatie (die volgens de PvdA /niet langer dan tien jaar in beslag zou mogen nemen) de gemeenten, provincie en particulieren in de zones geen cent mag gaan kosten. De CPN maakte dui delijk dat de fractie alleen voor het wetsvoorstel zal stemmen, wanneer de schadevergoeding voor de betrokkenen voldoende gewaarborgd is. HEEMSKERK. Bij de Heemskerkse gemeentepolitie is aangifte gedaan van de volgende in de maand januari gevon den voorwerpen: poes, konijn, hond, parkiet, marionet, honderiem, kenteken plaat, paar schaatsen, bril, rabiëspenning, handschoenen, bontstola, shawl, kinder- wanten, handdoeken in plastic zak, muts, horloge, portemonnee, doublé armband, zilveren armband met naam plaatje, zilveren ring, gouden armband met naamplaatje, armbandje met 2 be deltjes, sleutels, bromfietshelm, fietstas, tas in groene doos. Deze voorwerpen zijn op te vragen op maandag tot en met vrijdag van 9 tot 17 uur in het bureau van politie. succes van actie bij Fokker van het bestemmingsplan inneemt. Hij vraagt zich af of op grond daarvan bijvoorbeeld onteigend kan worden, of bouw- en aanlegvergunningen gewei gerd. De WD ziet als voornaamste bezwaar van het wetsontwerp dat de overheid de bewoners zou kunnen dwingen om bij een hoge geluidsoverlast de woning te ontruimen. De liberalen vinden dat mensen die daar ondanks het lawaai willen blijven wonen dat zelf uit moeten maken. Zij willen voorts een schadever goeding voor de waardevermindering van onroerend goed ten gevolge van de geluidshinder. Ook het aanbrengen van isolatiemateriaal kan volgens de VVD slechts op vrijwillige basis gebeuren. Om dat te bereiken diende De Beer (VVD) een aantal amendementen in. Een twee de serie wijzigingsvoorstellen heeft voor al betrekking op inspraak- en beroeps mogelijkheden voor de betrokkenen. Behalve' de zonering brachten enkele sprekers de bestrijding van het lawaai aan de bron, dat wil zeggen ontwikke ling van geluidarme motoren, naar vo ren. Minister Westerterp heeft goede hoop dat een nieuwe generatie straaiver- keersviiegtuigen aanmerkelijk stiller zal vliegen. Mevrouw Groensmit-Van der Kallen (CDA) wilde echter weten hoe lang we nog op die nieuwe generatie zullen moeten wachten. Ze vroeg zich verder af of er geen sancties moeten komen tegen vliegers die de voorschrif ten overtreden. Van der Kuijen (PPR) deed enkele suggesties aan de hand om de geluidsoverlast bij het starten en landen te beperken: zoals minder snelle stijgingen en minder beperkingen van de zogenaamde „straaiomkering” bij de lan ding. Veel werknemers van Fokker konden gisteren ondanks de effectieve aktie van 250 collega’s aan het werk blijven en op de nor male tijd huiswaarts gaan. ..Er moet duidelijk gemaakt worden dat het college een adviesorgaan is, niets meer en niets minder. Het is belangrijk, maar men moet toch precies weten waar het staat. Zou het college zich zowel met de voorbereiding van de Mannen door de provincie als met advisering aan de staatssecretaris bezig gaan houden, dan wordt de invloed te groot”, aldus Weijers. Bij het overgrote deel van de Kamer blijkt weinig waardering te be staan voor de cijfermatige aanpak van het college. Men vreest dat de menselij ke kant van de zaak over het hoofd wordt gezien en de adviezen slechts op financieel-economische basis (op grond van de zogenaamde 4 bedden-norm) worden gegeven. Ook de drie sprekers die gisteren de rij sloten (Beekmans D’66, De Leeuw CPN en Van der Lek PSP lieten zich daar in die zin over uit. Terwijl het CDA zich alvroeg of het nu wel nodig was het advies over Ken nemerland al in zo’n vroeg stadium bekend te maken, pleitte de Partij van de Arbeid voor een volstrekte openheid „om het hier en daar bestaand wantrou wen weg te nemen”, aldus woordvoerder Dolman. Hij vroeg de staatssecretaris een „uitputtende” lijst met sluitingsplan- nen- „En dan geen botte-bijlrapporten van het college voor ziekenhuisvoorzie ningen, maar ideeën van de bewinds man. Want het is de regering die re geert. niet het college, dat is niet ieder een even duidelijk”, aldus Dojman. die edaan toevoegde dat er door het advies ret college in Kennemerland nodig onrust gewekt is en schade aan gericht. Volgens zijn zeggen zit staatssecretaris Hendriks te popelen om dinsdag het zijne te zeggen over de Kennemer zaak. In afwachting van dit debat heeft hij zich tot nog toe van elk commentaar onthouden. Dolman verwijt het college voor ziekenhuisvoorzieningen dat het in zijn advies onvoldoende duidelijk heeft De laatste week van de reis voert naar Noord-Sumatra, waar onder meer een bezoek wordt gebracht aan de AdatHuizen van de Bataks rond het Tobameer. Met de typisch oplopende daken en prachtig huitsnijwerk, vormen zij een fraai beeld in het landschap. en zilverindustrie, houtsnijwerk en schilderkunst. Donderdag, de eenen twintigste dag, per vliegtuig van Den pasar via Jakarta naar Singapore, waar ook de gehele volgende dag wordt verbleven en een uitgebreide stadsexcursie wordt gemaakt. De 23ste dag per vliegtuig van Singanore naar Medan op Sumatra. De volgende dag per bus naar Prapat aan het wondermooie Tobameer, waar vandaan op maandag een excur sie wordt gemaakt naar het eiland reis die dwars door Maandag en dinsdag, de elfde twaalfde dag, verblijf in Jog ja met bezoeken aan, natuurlijk, de Borobu- dur, de batikwerkplaatsen en het zil- vercentrum. In de ochtend van de dertiende dag vertrek per vliegtuig naar de haven stad Soerabaja, waar een stadsexcur sie wordt gemaakt en bezoeken wor den gebracht aan de Arabische en Chinese wijken. De volgende middag vertrek naar Malang, waar de mogelijkheid be staat een nachtelijke excursie te maken naar de Bromo- en Batokkra- ters, waar bij zonsopgang wordt gear riveerd. De vijftiende dag, de reis zit er dan voor de helft op, is een rust dag. Zaterdag per bus naar Surabaja en vandaar per vliegtuig naar Denpasar on Ball. Na aankomst naar het Sanur ■RonoV-» typ^r vir‘'r verbleven. Op een van die dagen C"’ '"t i rei p p Irf, pqqr Vf1”- schillende dorpen, de centra van goud- UITVOERIGE INLICHTINGEN over deze reis en een uitgebreid pro gramma zijn verkrijgbaar bij reisbu reau Hovman en Schuurman in het stadskantoor van Haarlems Dagblad, Gedempte Oude Gracht 82 in Haar lem. U kunt de brochure ook telefo nisch aanvragen via nummer 313150. Het reisbureau is elke werkdag geopend van 1 tot 5 uur ’s mid'dag (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeenteraad heeft gisteravond de heer A. Beeldman tot hoofd van de openbare lagere school „Tweemaster” benoemd. De heer Beeld man is onderwijzer in vaste dienst, te vens waarnemend hoofd van de school. Vertrek Schiphol op vrijdag 19 au gustus naar Bangkok. Aankomst de volgende- ochtend. Tijdens het drie daagse verblijf in de Thaise hoofd stad staan een tempel- en sladsexcur- sie op het programma en een bezoek aan de Floating Market, de beroemde drijvende markt van Bangkok. De vijfde dag vertrek naar Jakarta waar ook de volgende dag wordt verbleven en bezoeken worden ge bracht aan de oude en nieuwe stad, de oude haven van Sunda Kelapa, de Pasar Ikan, de vismarkt, en de an tiekmarkt in de Jelan Snrabaja. De zevende dag na bet ontbijt ver- t'"?k T'e~ b’’s naar nvnUite'aarH wordt onderweg een bezoek gebracht aan Bogor, het vroegere Buitenzorg en de beroemde plantentuin. Op de Puncak Pass wordt geluncht. In de namiddag aankomst in Bandung, De Twee volgende dagen verblijf in deze stad. Er staat o.a. een excursie naar de krater Tangkuban Perahu op het programma. Zondag, de tiende dag, wacht bijzonder avontuur: de treinreis Jogjakarta. Een negen uur durende Java voert. en (Van onze stadsredactie) HAARLEM. De civiele procedure die door het Amsterdamse veilinghuis Sotheby Mak van Waay is aangespannen tegen Pieter Nicolaas Menten komt op 1 maart weer aan de orde bij de Haarlem se Arrondissementsrechtbank. De procedure, die in januari begon, gaat om een vordering van de kunstvei ling ,die een bedrag van ruim 221.000 eist van Menten wegens gemaakte kos ten voor de kunstveiling van een schil derijen van Menten, die op 21 juni zou plaatsvinden, doch die niet doorging door twijfels aan ije herkomst van de collectie en het oorlogsverleden Men ten. Voorts eist het veilinghuis, dat wordt vertegenwoordigd door de Amsterdamse advocaat mr. F. H. A. Arisz een bedrag van ongeveer 315.000 van Menten we gens nog openstaande rekeningen van vroeger door de kunstverzamelaar aan gekochte goederen. Mr. Arisz vermoedt dat de raadsman van Menten op 1 maart uitstel zal vragen doch hij heeft de tegenpartij laten weten in de loop van maart ant woord te willen hebben over de vorde ringen. In verband met de vorderingen liet Sotheby Mak van Waay eind november beslag leggen op een deel van de collec tie van Menten. die zich in zijn huis in Aerdenhout bevindt. Daarom dient de civiele procedure voor de Haarlemse rechtbank, in wélk arrondissement het beslag is gelegd. (Vervolg van pagina 1) Over het wijzigingsvoorstel van de CDA om GS te Verplichten de zieken huisplannen ter goedkeuring aan de Provinciale Staten voor te leggen, alvo rens het naar Den Haag door te sturen, is een grote meerderheid het eens. Vol gens CDA-woordvoerder Steef Weijers zou alleen de VVD nog twijfelen. Wei jers is echter van mening dat het pro vinciaal bestuur de handen vrij moet hebben bij het maken van de plannen. Hij vreest dat een advies zoals het college van ziekenhuisvoorzieningen nu al over Kennemerland heeft uitgebracht de handen van de statenleden zal bin den. Daarom zal hi j dinsdag bij de voortzetting van het debat de staatsse cretaris vragen om alle advi ezen die nu al ter tafel liggen in de prullebak te gooien.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11