Add Pack Team speelt ook tegen Lodz had het Haarlem wellicht moeilijk naar Paramaribo UIT ANONIMITEIT Telstar wacht een zeer lastig duel Zaalvoetbal öe heiliqen van sloteRVAAPt Groentjes doen wonderen! Bel nu: 023-3192 72 Kamers of benedenhuis? KvanWEUEN Tegen Ajax had ik wel even de kriebels” DORDTMUNDT TREEDT A BRINK Luchtverwarming I Daniels-Witmond verdedigden koppositie ZATERDAG 1 2 FE BRUARI 19 7 7 14 Z wuuii E. H. C. O. b.v. Puin- en vuilafvoer per container De bundel „De Heiligen van Slotervaart” kost 7,50 en is te verkrijgen bij de kantoren van het Haarlems Dagblad, de Bever- wijker Courant, de IJmuider Courant en van het Dagblad voorde Zaanstreek De Typhoon. Het boekje „De heiligen van Slotervaart” is ook te verkrijgen door de heer B Biersma van muziekhandel Hogenbijl, Oude Groenmarkt 26- 28, storting van 9.10 (inclusief 1.60 verzendkosten) op postreke- ningnr. 54 35 34 t.n.v. Raiffeisenbank Zwanenburg, t.g.v. rek. nr. 32 46 62 777. „De Heiligen van Slotervaart". Een indrukwekkende en aangrijpen de gedichtenbundel van een genezen kankerpatiënt. Rienk Ratsma, een 38-jarige onderwijzer uit Zwanenburg, schreef een unieke serie gedichten over wat hij tijdens zijn ziekte doormaakte. Rienk Ratsma kreeg in 1973 klierkanker, 14 dagen bracht hij door in het Antoni van Leeuwenhoekhuis te Amsterdam voor een operatie vervolgens moest hij daar twee jaar lang dag in en dag uit terug komen voor bestraling. In 1975 werd hij genezen verklaard. Rienk Ratsma heeft aan den lijve ondervonden hoe patiënten in het Antoni van Leeuwenhoekhuis vereenzamen, van de buitenwereld afgesloten worden. De opbrengst van de gedichtenbundel is bestemd voor 25 televisietoestellen zodat er op iedere zaal één aanwezig is. Verder wil Rienk een fonds stichten om ver ver wonende familieleden van patiënten in staat te stellen de hoge hotelprijzen te kunnen betalen. LUCOTHERM B.V. - ALPHEN a/d RIJN NOORDIMA B.V. - HEERHUGOWAARD EERSTE IJMUIDER MARKIEZENFABRIEK tuxAmpcjMouziseN TELEFOON 310561-323488 b.g.g. tel. 322031 SPORT (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) (Van onze sportredactie) PIETER MUL ADVERTENTIE ADVERTENTIE Castenmiller: Speciale maatregelen (Van een medewerker) ADVERTENTIE 1 I 1 .1 Middenhavenstraat 27 IJmuiden Tel. 0 2550 - 14108 j n< ui te w A oj M la kt le v< W di zc v< ik ni zx of W1 aa rit PI tei af Di m pl< de ru go be ik sp la in sti nr; de iet vo ha er tot tri se de lei ha vc ka tri H< G< dc nc hi ni ge aa 0| va na iei w; is al va Li lij be m na sl( Dj twijfeld willen revancheren voor de eerder dit seizoen geleden nederlaag tegen Haarlem. Ook Haarlem draait na, de winterstop bepaald stroef hoe wel het team vorige week een punt in Venlo wegsleepte. Morgen is er echter een goede gelegenheid om het door trainer Hughes gewenst punten- aantal van 31 wat dichter te nade ren. Haarlem. Paul van der Meeren toont zich bij de Velsenaren nog altijd een betrouwbaar keeper. Zo sterk zelfs dat Zeker op dit moment hoeft Dortmundt eeuwige tweede Jaap Bloem de ama- teurrijen verkoos. Dortmundt, leraar li chamelijk opvoeding aan de Hartenlust- school: „Destijds had ik er een beetje op HAARLEM-IJMO'ND. Door een 5-2 overwinning op Geldermans behield Groot Assumburg in de hoofdklas van de Haarlemse zaalvoetbalcompetitie de beste kansen op het kampioenschap. Club 12 zegevierde met 5-4 over Kenne- merland en bleef weliswaar op gelijke hoogte van Groot Assumburg, maar het heeft twee wedstrijden meer gespeeld. mee. Aan dat laatste denk ik nooit als ik in het veld sta, wel als je op de bank zit. Zoals thuis tegen NEC, dan zie je in de laatste minuut de gelijkmaker ge scoord worden. Op zo’n moment is je winstpremie vertrokken. Als je zelf meespeelt is de reactie: daar gaan de punten. Daar ben ik fanatiek in. Als. ik klaverjas ook”. Echtgenote Marrie: „Zet maar gerust dat'ie niet tegen zijn verlies kan”. Dortmundt (lm91 lang-84 kilo): „Toch kan ik het voetbal wel van me afzetten. De avond na verlies ben ik heus wel te spreken. Als dat niet zo was zo-u je een slaaf van je sport zijn. Terwijl het een betaalde hobby is. Nee, dat moet je anders zeggen. Het plezier staat nog voorop, dat is beter.” Voormalig Telstar- oefenmeester Jan Rab zag nooit een eredivisie trainer in Dick Dortmundt. Nog zeker een maand kan de Santpoorter diens ongelijk bewijzen. Vanwege het grote belang van hef duel heeft Castenmiller speciale maatregelen genomen. Frank Kramer en Monne de Wit Zijn buiten het elftal gelaten omdat Castenmiller met een 4-4-2 opstelling in Doetin- chem wil opereren. Castenmiller: ..Ik heb Kerkhof op het middenveld gezet omdat' ik hem wil binden aan Hid dink. Hij is in mijn ogen de meest geschikte man om dit De öraafschap- gevaar uit te schakelen. Zondag heeft Hiddink weliswaar tegen Utrecht Ausputzer gespeeld maar nu is Van Londen weer terug, zodat hij wel (broer van softbal-international Wil) geen spijt te hebben van de overstap die hij in 1974 maakte van Telstar naar VELSEN Voor Telstar is het vanavond tegen De Graafschap erop of eronder. Momenteel is de afstand tussen de Doetinchemmers en de Vel senaren nog vier punten, maar trai ner Castenmiller realiseert zich dat De Graafschap thuis van alles zal proberen om die achterstand te redu ceren. Ook omdat Telstar ten opzich te van andere degradatie-kandidaten geen punt te veel mag verspelen reali seert Castenmiller zich daarom: „Ik wil natuurlijk iedere wedstrijd graag winnen, maar vanavond gaat het er gewoon om dat we in ieder geval niet verliezen”. gerekend dat Telstar Bloem zou laten schieten. Ik was immers goedkoper voor ze, bovendien wat jonger. Maar Bloem tekende en ik was blij dat Piet van der Kuil vroeg of ik niet bij Haarlem wilde komen spelen. Dat heb ik gedaan omdat ik daar meer mogelijkheden zag aan de bak te komen. Ik kwam gelijk met Boersma die jarenlang bij Amsterdam achter Jongbloed had gezeten, en het klikte meteen. Uw installateur: Kalkovenweg 58, Postbus 337, Telefoon (01720) 2 03 00 Pascalstraat 11. Postbus 157, Telefoon (02207) 1 27 18 HAARLEM De mogelijkheid is groot dat Haarlem op 21 maart voor vijf dagen naar Suriname zal gaan om in Paramaribo twee wedstrijden te spelen. Haarlem is vanuit Surina me voor deze trip benaderd. Zowel trainer Hughes als de spelers heeft enthousiast gereageerd op de aanbie ding, zodat Haarlem afgelopen week een offerte naar Suriname heeft ge stuurd over de kosten. Voorzitter Hut: „We hopen deze week bericht te krijgen of men ons aanbod aanneemt of niet. We spelen twee wedstrijden. Tegen Robin Hóod, de Surinaamse kampioen, en Transvaal. De trip is mogelijk omdat op 26 maart België- Nederland is en wij zondag 27 maart niet in actie hoeven komen. We moe ten met het oog op eventuele vacci naties deze week wel uitsluitsel heb ben. Maar wat ons betreft is alles rond”. KN/ZONNECCWgBMeM Dick Dortmundt arriveerde tweeënhalf jaar terug samen met Rob Boersma bij HFC Haarlem. Een serieuze kans om zich in het eredivisieteam waar te ma ken had hij tot dusverre nooit gehad, aldus de Santpoorter. Vijf maanden na zijn komst bij de formatie van Barry Hughes - en in Haarlems degradatiesei- zoen - mislukte zowat alles. Zo ook die bekerwedstrijd in december bij Volen dam. Tegen de eerste divisieclub vloog Haarlem eruit, Dortmundt kreeg een fors deel van de schuld in de schoenen geschoven. Ten onrechte vind-ie nu nog immer. Feit is dat Rob Boersma daarna zijn stek heroverde, zij het pas veleden jaar zonder de concurrentie van de ver trokken Jaap Poldervaart. Boersma was niet meer uit Haarlem weg te denken al riep zijn optreden buiten die goal weleens vragen op. Sadek: Volgende week weer in Haarlem (Van onze bridgemedewerker) BLOEMENDAAL-IJMOND Ook in de derde zitting van de damesparencom- petitie bridge van het district Kennemer- land, die in „Rusthoek” in Bloemendaal werd gehouden, verdedigde Daniëls-Wit- mond in de hoofdklasse zonder veel moei te de eerste plaats op de ranglijst. De da mes behaalden 126 punten en brachten hun totaal op 369. Dickman-Kokke werd, dankzij de 350 punten die het bijeen speelde, runner-up. Beukenkamp-De Jong (322) tekende de hoogste dagscore aan (136) en kon daardoor de laatste plaats verlaten; het staat nu vijfde. Daniels-Witmond doet het tot nu toe uitzonderlijk goed en kan. met veel ver trouwen aan de tweede helft van de competitie beginnen, ofschoon Dick- mann-Kokke van de bridgeclub Hilde brand in de komende weken een ernsti ge bedreiging kan gaan vormen. Het speelt bridge van uitstekende kwaliteit en moet daarom in staat worden geacht het leidende koppel danig lastig te kun nen gaan maken. Hekkesluiter Beuken kamp-De Jong kwam op de derde zitting voor het eerst in deze competitie goed los (136) en klom naar het midden van de ranglijst. Bakker-De Leeuw, zo sterk begonnen, is het juiste pad volkomen kwijt en werd nummer laatst (293). In de eerste klasse kon Kruiswijk- Reedijk bovenaan de ranglijst blijven (360), ofschoon het totaal van de derde ronde (101) weinig overtuigend was. Jansma-v. Wersch had er goed zin in (124) en staat nu tweede (352). De rij wordt gesloten door De Graaff-Kroon (291). In de tweede klasse scoorde het leidende paar Rijpma-Stam er weer lus tig op los (260) en het totaal van 761 was veel te veel voor de andere paren. Dick Dortmundt in actie tijdens zijn werk als leraar lichamelijke opvoeding (Van nze basketbalmedewerker) HAARLEM-NOORD. Vooral in de eerste helft van de streekderby tussen Add Pack en het laatste weken goed op dreef zijnde Lisse, hebben de mannen van Robin Dirks het bijzonder moeilijk gehad. Zonder Klaas Zonjee blessure keek Add Pack vrijwel de volledige eerste helft tegen een kleine achterstand aan. Aan beide zijden vierde het balver lies hoogtij. Profiteren deden de beide ploegen hier echter nauwelijks van. Frans Broekhof (14-4) en Litzenburg (10-11) waren de voornaamste troeven bij de gasten. Add Pack, dat in de beginfase zelden met overleg ten aanval toog, miste in de eerste helft tevens de inbreng van de in voorgaande wedstrij den zo dominerende Dominique Pedroli. Dat Add Pack in het spoor van een opnieuw winnend de Germaan 95-62 tegen Herly kon blijven, dankte het in de tweede helft vooral aan de sterk spelende Theo Berkvens (2 - 18). Zijn inbreng en de steun van Jos Dekker (9- 11) en André van der Vlugt (2-10) waren het die de 31-34 achterstand bij de rust ver in de tweede helft deed veranderen in een voorsprong. De gasten, die bij 63- 59 gingen forceren, misten echter de noodzakelijke rust om nog tot succes te komen. Eindstand 87-71. Tegen plaatsgenoot Ariola, dat Adri- aan Helmig miste, speelde het in degra datienood verkerende BV Haarlem een voortreffelijke tweede helft. De klap had Ariola echter al in de eerste helft uitgedeeld via de niet af te remmen Rudolf Mooy (22-14). Ook de weer voor het eerst na zijn schorsing van de partij zijn de Eef Halewijn (12-4) maakte het zijn tegenstanders danig lastig. Na een 43-32 rustand liep BV Haarlem in de tweede helft onder aanvoering van Barnhoorn (3-17) en Teunissen (4-13) tevergeefs storm. Tot op zes punten mocht Haarlem terugkomen, werkelijk bedreigen kon men Ariola niet. Mede dankzij Eric Jager (3-15) kon Ariola via 80-71 de winstpunten naar zich toetrek ken. Bij de dames zette Add Pack de opmars van de laatste weken voort. De 55-49 overwinning betekent niet alleen, dat Add Pack zelf vrijwel volledig uit de zorgen kwam, maar houdt tevens in dat HOC en Gratama-DSS vrijdag avond met 36-58 van koploopster de Ko meten verliezend de kans in eigen hadn hielden om ten koste van Early Bird het degradatiegevaar af te wenden. Moeiteloos kwam de Add Pack-zege overigens niet tot stand. De aanvallend in de eerste helft niet sterk voor de dag .komende Haarlemse speelsters waren toen verantwoordelijk voor een 20-24 achterstand. De inbreng en routine van Nora Witmans (4-12) en Biene van Zalm (4-9) redde na de rust echter de wed strijd voor Add Pack. Koploper Gratama-DSS bij de heren had het de laatste weken in opmars zijnde Cycloons een allesbehalve gemak kelijke opponent. Dankzij Piet Hooft (12-6) kon Cycloons tot 35-35 bijblij ven. Ron Jellema (0-9), Biervliet (2-8) en Van Kampen (8-6) braken in de slotfase echter de felle tegenstand. Eindstand 64- 51. weer op het middenveld zal staan”. De opstelling van Telstar is derhalve: Van der Meeren-Driesen, Van Essen, Kraal. Bischot-Helling, Kamphues, Kerkhof, Jonker Stout en Stam. Groot Assumburg- Verhorst Boys-Tuinstra 6-3, De Goede-Heemskerk 4-4; A: Wljker Post-’t Keiltje 5-7; derde klas B: Betra-Nijman S. 7-5. Haarlem (Kennemer sporthal): hoofdklas: Kennemerland-Club 12 4-5; eerste klas B: FC Graetz-Nihot 5-4; Score Adv.- BSM 5-1; derde klas C: Blom Boys-Van Egmond 6-1; B. en S. Wonen-DSS 0-4; res. eerste klas B: Tuinstra 2-Club 12 2 6-1; res. tweede klas B: Geel Wit 2-Telefonia 2 4-0; res. derde klas C: De Fles 2-L. Anderson 2 0-3; res. derde klas D: DVS 2-DSS 2 4-5; res. derde klas G: Kennemerland 4-De Brug 3 3-4. Haarlem (Evenementenhal): tweede klas C: Santos Bavao-Van Essen Boys 0-4; Schaaper- Endema 1-2; derde klas: F: Spar Brakenhoff- PSV-Velsen 3-2; Spaarnwoude-Korsie Boys 8- 3; res. derde kl. D: M. de Vrie 2-Spaarne- vogel 2 03. Hille gom: Eerste klas B: Sticker Stars Bloemendaal 2-3; tweede klas D: Gé Bosch- Palet Entege 1-5; Zomerzorg-Wllho 3-5; derde klas D: v. d. Melj Boys-Citadel 6-1. Omdat Poldervaart niet bij het trai ningskamp. was waren wij nogal op elkaar aangewezen en dat ging pxtima. Robbie en ik komen geregeld bij elkaar over de vloer. Maar dat betekent na tuurlijk niet dat ik straks tegen hem zou zéggen: hier heb je je plaats weer terug. Hij is weliswaar vier jaar ouder maar keepers gaan lang mee. Jongbloed is het afgezaagde voorbeeld maar kijk naar De Bree, Ruiter, Treytel ga maar door. Ik geloof dat dat komt omdat je routine toeneemt. Je leert voortdurend bij als keeper terwijl een voetballer (Dortmundt doelt op de veldspelers -red) normaal op zijn 23- of 24-ste alles al hoort te kunnen. Wij krijgen steeds meer ervaring waarbij je situaties her kent en waardoor je bij het ouder wonden waardevoller wordt voor het team”. Dortmundt (26 jaar) ging .zeven jaar terug van Terrasvogels naar Telstar. Drie seizoenen C-team en reserve spelen brachten hem bijna bij Ripperda want amateurcluibs kunnen aardige onkosten vergoedingen geven. Telstar haalde hem op het nippertje terug maar dat kostte wel geld omdat Dortmundt al een bin dende oefenwedstrijd had gespeeld. Het bewuste wedstrijdformulier was echter de deur nog niet uit, zodoende. Nog een seizoen als amateur bij Telstar mondde nadien uit in Van der Kuils verzoek bij Haarlem te gaan voetballen. „Voor mij is ook belangrijk dat het voetbal in zo’n betaald C-team vaak heel wat beter is dan bij een amateur club. Wil je dat laatste bovendien op niveau doen dan ben je zeker twee tot drie avonden kwijt. Dat speelt een be langrijke rol want nu train ik ’s middags en ben ik ’s avonds vrij (gelegenheid, onder andere, om aan amateurtoneel te doen-red.) En natuurlijk speelt de sfeer rond het betaald voetbal en het geld ook UITSLAGEN: Beverwijk: Hoofdklas: Geldermans 5-2, tweedp klas A derde klas SANTPOORT Zijn gezicht spreekt boekdelen. De mengeling van verbazing en voldoening staat er nóg op af te lezen als Dick Dortmundt vertelt. „Hoe schrijf je die naam eigenlijk?”, was de meest gehoorde vraag na afloop van het duel dat Haar lem bijna drie weken geleden in de Meer uitvocht met Ajax. De lijstaanvoerder had het in eigen huis bijzonder lastig gehad tegen Haarlem dat lange tijd meer kans op 1-1 dan de uiteindelijke 2-0 nederlaag had. En dat was voor een belangrijk deel de verdienste van die onbekende doelman die heel lang stand hield tegen topscorer Ruud Geels en die andere Ajacieden. „Nog voor ik in de kleedkamer was kreeg ik al een microfoon onder m’n neus geduwd van Langs de Lijn» veel felicitaties en zo, maar ik vond zelf echt niet dat ik nu zo geweldig gespeeld had. Afgelopen zondag tegen VVV had ik veel meer het idee dat ik een goeie wedstrijd had gekeept”. Haarlem speelt volgende week zon dag, wanneer er een bekerprogramma 'wordt afgewerkt waarvoor het uitge schakelde team niet in actie hoeft te komen, een vriendschappelijke wed strijd tegen het Poolse Lodz, het elftal van doelman Tomaszewski en ex-Haarlem-speler Jerzy Sadek. Bo vendien beschikken de Polen over de talentvolle jeugdspeler Jan Terlecki. die de opvolger is van Gadocha als linkerspits in het Poolse nationale elftal. Het duel aan de Jan Gijzen- vaart begint om 14.30 uur. Morgen speelt Haarlem voor de competitie tegen FC Twente. De prestaties van de Enschedeërs vallen dit seizoen bit ter tegen, maar men zal zich onge- Voor Boersma sloeg het noodlot echter toe kort voor het treffen met Ajax. Aan het slot van de warming-up liep de 30- jarige keeper een blessure op die later een flink ingescheurde enkelband bleek te wezen. Razendsnel moest Dortmundt zich opwarmen. „Je hebt daar natuurlijk wel van ge droomd. dat je tegen Ajax zou spelen. Nu was het opeens zover maar ik had slecht even de kriebels in de benen. Uiteindelijk, als je tegen Ajax speelt wat heb je dan te verliezen? Het ging inderdaad wel lekker maar toch waren er situaties waarvan ik later dacht, daar maakte je een foutje - dat had je anders moeten oplossen”. Dick Dortmundt maakte gelijk naam, met een „t” en „dt” dus. De volgende wedstrijd tegen NAC ging tot ergernis van Haarlems nieuwe „eerste man” aan hem voorbij. „Daar had ik wel goed de pest in. Net nu je eindelijk de kans had je waar te maken had ik zelf een blessure. Die ontstond omdat ik in de eerste helft bij Ajax een knie in mijn rechterdij had gekregen. Tijdens het duel heb ik geen last gehad maar de ochtend erop heb ik het gefor ceerd. Het ging enorm pijn doen en zo langzamerhand kleurde mijn been blauw, ’s Avonds ben ik snel uit de sauna gevlucht omdat ik bang was flauw te vallen. Met intensieve behande ling wist ik pas een dag voor de ont moeting met VW dat ik weer kon spelen.” Voorlopig lijkt Dortmundt’s positie met meer in gevaar want in Venlo leverde hij een prima werkstuk af ter wijl Rob Boersma nog zeker tot half maart is uitgeschakeld. „Ik heb dit sei zoen meer zelfvertrouwen gekregen. M’n eerste jaar was rot want in die tijd degradeerden we. Poldervaart en ik wa ren toen wisselend tweede man. Nu deze competitie het C-team van Haarlem on deraan staat ben ik veel meer onder druk gekomen dan het vorig seizoen. Ik heb lekker veel werk gehad ook omdat de Jong geblesseerd was en dan raak je goed in je ritme. Zekerheid over m’n plaats heb ik nu natuurlijk niet. Robbie mag dan nog wel een poos wegblvijen, we hebben Paul de Jong ook nog. Voor lopig moet ik met nog elke wedstrijd waarmaken. Ik moet maar afwachten of ik zo constant blijf spelen als ik op het ogenblik doé”.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 14