WACHTEN IS OP FINANCIËLE GOEDKEURING RIJK Lustrumviering van zangkoor Vijf mille aan rookwaren uit winkel gestolen Weer ruiten vernield Winterpeen Funk-soulgroep Promenade in per centimeter Gewond na val Bridgeclub Never Down van vrachtauto Muziekreünie Pius X-college trok veel belangstelling Hongerige diefjes Politienieuws n w ALCOHOLCONTROLE ONGEVALLEN OUD-LEERLINGEN VORMDEN ORKESTJES BRANDWEER REDDER IN IN BEVERWIJK DE NOOD LEVERDE GEEN OVERTREDINGEN OP 9 BEVERWIJK-HEEMSKERK FEBRUARI 1977 MAANDAG 1 4 dsen Herbezinning an- i w. erd Urgentie Prognoses (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK De gemeente Beverwijk heeft ten behoeve van de nieuwbouw van de leao-school aan de Brink een terrein van circa vijfduizend vierkante meter be schikbaar gesteld aan de Hoflan derweg. Een voorlopig koopcon tract is door gemeente en schoolbe stuur getekend. Men streeft ernaar, de bouw in ieder geval nog voor het begin van het nieuwe school jaar van start te laten gaan. 5 ,7 J1ËS k A kA rf': s het de ex- (Ven een onzer verslaggeefsters) 3J1VERWIJK. De F- 155,00e 9.70 15,80 Ditmaal ging een ruit van het belas tingkantoor aan de Koningsstraat in dig gelen, terwijl zondagmorgen een groepje jongens in totaal acht ruiten van het gebouw van de Onderwijs Begeleidings dienst aan de Platanenlaan ingooiden. De namen van deze knapen zijn bij de politie bekend. De rekening kunnen zij een dezer dagen thuis verwachten. Volgens de nota Scholenbouwbeleid van staatssecretaris Veerman (versche nen in 1974) waarin iedere school vol gens bepaalde richtlijnen haar eigen ur gentie kon uitrekenen, behaalde de leao aan de Brink het hoogste aantal urgen- tiepunten. Een urgentie, die ten over vloede nog eens werd ondersteund door de Mel-afdeling van het ministerie van Onderwijs. eindfase van de bouw wel niet gehaald zal kunnen worden. De leao (op de foto een beeld van de accommodatie aan de Brink) hoopt voor het nieuwe schooljaar een begin met de bouw van de definitieve huisvesting aan de Hoflanderweg te maken. VELSEN-NOORD. De viering van het tweede lustrum van het parochie- zangkoor van de St. Josephkerk in Vel- sen-Noord is zaterdagavond tijdens een speciale eucharistieviering een geslaagd evenement geworden. (Van een onzer verslaggeefsters) IJMOND. Bij Hoogovens is vrijdag de 21-jarige inwoner uit Velsen-Noord aan zijn voet gewond geraakt, toen hij van een vrachtauto viel. De man, werk zaam als chauffeur van een transportbe drijf verloor bij het lossen van staalka- belhaspel zijn evenwicht. Met een gebro ken teen en schaafwonden aan zijn been is hij in het Rode Kruis ziekenhuis te Beverwijk opgenomen. 7,10 383.0W lie 11- Je 11- 5e 40,00 130,00 904C 90,50 IJ» 181,50 39,00 7,30 119,00 40,10 79,50 143.80 63,lii 73,00a 53,50 59,50 38,30 94,00 180,50 130,00 139,00 39,30 126,10e 78,80 174,50 66,00 69,70 5340 85,00 5540e 58.50 691,00 50,50 7640 84,50 70,00 32,50 38,50 151,00 31,00 61,10 90,008 81,on 60,40 2,70b 182,50 140,00 154,00e 83,-4: 211,80 3940 81,70 161,00 156,00 36,00 193,80 38,001 100,00 68.31. 3840 104,008 112,00 9640 73,50 211.00 36,50 147,50 246,80 168,50 75,00 41,80 62,60 300,00 47041* 181,00 10840 433.00 Pastoor J. Th. Goudt opende de ere dienst met een welkomstwoord. Voor deze bijzondere dienst was een program ma samengesteld van zang en liturgie. Het koor, onder leiding van P. van der Pol zong verschillende liederen. In zijn preek herinnerde pastoor Goudt aan een Bretons verhaal dat elke parochie in staat kan zijn een koor samen te stellen ter opluistering van de dienst. De pas toor dankte het koor voor de steun die het de afgelopen jaren aan de kerkdien sten heeft verleend. Tenslotte sprak de heer G. Buur namens de parochieraad. Hij wees op de bijdragen die het koor ook heeft geleverd aan erediensten in ziekenhuizen en gevangenissen. Leao aan de Brink wil gaan bouwen aan de Hoflanderweg De nieuwbouw is op het scholenplan ’76-’77 geplaatst. De temporisering die het rijk als hulpmiddel voor bezuinigin gen heeft ingesteld doen het schoolbe stuur echter vermoeden, dat in 1977 de one”. „Liberation of man” begint om 20 uur met het optreden. De zaal gaat om half .acht open. Tijdens de pauze draait disc-jockey Bert wat plaatjes. Na afloop van de alcoholcontrole-actie greep de politie nog twee automoblisten in de kraag, die met een glaasje teveel op achter het stuur waren gekropen. Op de H. Mandeweg werd een 26-jarige inwoner van Alkmaar gesnapt, terwijl op de Wijk aan Duinerweg een 27-jarige Beverwijker tegen de lamp liep. Beiden werd de bloedproef afgenomen en een rijverbod opgelegd. ’s Avonds werd in de schoollokalen en in de aula door maar liefst drieëntwintig (waaronder enkele al bestaande) groepen gemusiceerd. De publieke belangstelling was groot en de sfeer mede daardoor uitstekend. Een prima opsteker kort voor de BLA-commissie, die het succes van de muziekreünie tot inzet had ge maakt van de mogelijke organisatie van een reeks van culturele festijnen. Af gaande op het verloop van de muziekre ünie lijkt daar in Beverwijk wel inte resse voor te bestaan. BEVERWIJK. In de nacht van vrijdag op zaterdag hield de politie op de Breestraat drie jongens aan, die brood en kadetjes hadden gegapt van een vooi de winkel van de Kijkgrijp staand broodrek. Dit rek was even tevo ren afgeleverd. Na verhoor mochten de knapen zaterdagmorgen weer naar huis. Het bestuur van de school, hierbij gesteund door alle belangstellenden, zal zo schrijft men „ook in 1977 at tent zijn om alle mogelijkheden tot versnelling van de huidige procedure te onderkennen”. Daarbij wordt zoals ge meld gestreefd naar een bouwstart vóór het begin van het hchooljaar ’77-’78. Vrijdag verdween een bedrag van rond 600 uit een geldkist in het admi- nistratiekantoortje van Huis ter Wijck. Gebleken is, dat de receptie tijdelijk niet was afgesloten waardoor met behulp van sleutels de administratieruimte kon worden binnengedrongen. Uit een gordijnenatelier aan de Bree straat wordt in totaal 309 vermist. Het geld zat in een bureaulade. Tevens is een zakrekenmachientje door de inbre kers meegenomen. Zondagmorgen vroeg werd uit een kleedkamer van „De Ken- nemers” een bruin leren herenjasje ge stolen. Tenslotte constateert de leao r’c' vreugde dat ondanks de econemi'cl’e recessie de schoolvensters d'c arbeidsproces wensten te word.en cnee nomen da.arin zonder biizoi'der '3 problemen zijn geslaagd. B’.ii isme c me*, de ontw’kke’ir.g leerlingen na het be’’?’en v ’-r* - d'p’.oma niet direct de nn'i duiken maar eerst andere typen v dagonderwijs gaan vo’ge-. Wat d 1 ste betreft wijst de leao aan de lïrink met dankbaarheid op de goede samen werking met de Beverwijkse MAVO- scholen. Zaterdag botste de motorrijder op de Zeestraat in Wijk aan Zee tegen een personenauto. Met ernstig inwendig letsel en ribfracturen is hij in het Rode Kruis Ziekenhuis opgenomen. Zondagavond botste de automobilist door onoplettendheid tegen een aan de rechterzijde van de Warande geparkeer de wagen. Met oogletsel werd hij naar het Rode Kruis Ziekenhuis overgebracht. Het klagelijke gemiauw duurde tot zondagmorgen vroeg voort. De straat- bewoners besloten toen uw de brandweer te bellen. Met een hoog werker konden enkele brandweerlie den gemakkelijk bij het dier komen. De politie zorgde voor transport naar het asiel in Velsen. BLA-commissielid P. de Jong was evenals zijn medebestuurders over deze opkomst zeer tevreden. Ook de reactie op het reünie-thema, „muzikaal bij el kaar zijn” stemden tot enthousiasme. Aan de oproep aan al die oud-leerlin- gen die een muziekinstrument bespelen dit mee te nemen naar de ochtend- bijeenkomst, was op redelijk ruime schaal, gehoor gegeven. Op die manier konden in de loop van de ochtend en middag verschillende orkestjes worden geformeerd, waarvan sommigen popmu ziek produceerden en anderen het weer in het klassieke genre zochten. BEVERWIJK. Een reünie als van het Pius X-college maakt van zelfsprekend vele kelen dorstig en magen hongerig. Om daarin te voor zien, hadden de organisatoren een scale van drankjes en hapjes in ge slagen, waaronder ook appelen en sinaasappelen. Vormen deze vruch ten al niet bijzonder gebruike lijke voedingswaar: nog origineler wa ren de winterpenen, waarvan de prijs bovendien niet vastlag maar aan de afmeting van de wortel was gekop- ped. Hoewel beslist niet de goedkoop ste versnapering - de winterpenen zijn momenteel goed aan de prijs - gingen de gebitsvriendelijke knabbe- laars er bij de reünisten toch in als koek... BEVERWIJK. Bij ongevallen zijn dit weekeinde in Beverwijk een 21- jarige motorrijder uit Heemskerk en een evenoude automobilist uit Beverwijk ge wond geraakt. In het jaarverslag over 1976 schrijft het schoolbestuur, dat de architecten J. Bleeker en Teeken in samenspraak met bestuur, directie, docenten, administra tief en huishoudelijk personeel een voorlopig ontwerp hebben gemaakt, waorover besprekingen met de rijksge- bouwendienst gaande zijn. Door bestuur en directie wordt in dit verband een geregeld contact onderhouden met de afdeling middenstands- en economisch onerwijs (afdeling Mei) van het Minis terie van Onderwijs en met de Directie Bouwzaken voor het beroepsonderwijs van hetzelfde ministerie. Hoewel de bouwgrond evenals een bouwkundig ontwerp dus al beschikbaar is, zal de financiering van de nieuwbouw nog wel de nodige problemen gaan ople veren. „Gelet op de bezuinigingen die de regering allerwege heeft voorgeschre ven”, schrijft het bestuur in haar jaar verslag, „is het niet moeilijk te veron derstellen dat ook onze nieuwbouwplan- nen hiervan dew eerslag ondervinden”. IN „PROMENADE” aan de Meerstraat te Beverwijk treedt vrijdagavond de funk- soul groep „Liberation of man” op. Deze zevenmens formatie, samenge- Omdat deze terugloop zonder enige twijfel consequenties zal hebben voor het voortgezet onderwijs in zijn totaliteit en voor de diverse scholen afzonderlijk, lijkt het leao-bestuur de vraag gewettigd of een algehele herbezinning op de func tie van de categorale scholen niet ge wenst is. De mogelijkheden van samenwer kingsverbanden tussen de diverse vor men van voortgezet onderwijs zot’der onderwerp van gesprek en studie kun nen zijn. In het bijzonder valt vol gens het schoolbestuur te denken aar. samenwerkingsverbanden tussen het LBO en MAVO. Een ontwikkeling in deze richting zal, zó meent de leao, nog versneld knunen worden door de aange- kondigde niveau-differentiatie binnen het MAVO-onderwijs. BEVERWIJK. De glasvandaaltjes kunnen het maar niet laten: ook dit weekeinde sneuvelden weer ruiten in Beverwijk. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. In de nacht van donderdag op vrijdag is er ingebroken in een tabakswinkel in de Beethovenstraart. De inbrekers gingen er vandoor met een partij rookwaren ter waarde van 5500. De goederen waren net een dag tevoren door de winkelier ingeslagen. Ook rookwaren verdwenen er uit een SRV-wagen, die in de Borinagestraat stond geparkeerd. Om de wagen binnen te komen had men de deur geforceerd. De buit was tweeduizend gulden aan shag en sigaretten en 150 kleingeld uit de kassa. zogenoemde BLA-commissie van het Pius X-college mag met voldoening terugzien op de happening die zaterdag werd gehouden voor leerlingen en oud-leerlingen van de school, die over twee jaar haar zilveren jubileum gaat herdenken. In totaal heb ben een paar duizend mensen de reünie, die in het teken van de muziek stond bezocht BEVERWIJK Een zwerfkat in een boom in de Adigestraat, vlakbij het Willem Alexanderplantsoen, heeft de bewoners van deze straat heel wat overlast bezorgd. Zaterdagmorgen vroeg ontdekten een paar jongetjes, dat er in de top van een boom een kat angstig miauwde. Pogingen van enkele straatbewoners om met be hulp van een trap en ladder het dier uit de boom te halen mislukten. De kat bleef zitten waar ie zat en ver roerde zich niet en liet zich zelfs niet met een brokje vlees verleiden om de onconfortabele zitplaats te verlaten. BEVERWIJK. De stand van de Be verwijkse bridgeclub „Never Down” luidt alsvolgt: GROEP A. 1. Mevr. Groen Groan 112,90, 2. Strengers - Elferink 112,89, 3. Echtp. Schaper 109.12, 4. Ech.'p. Kramer 108,72, 5. Kuijs - Dra Reus 95,04. GROEP B. 1. Mevr Rahusen - v.d. Heiden 113,50, 2. Mevr. Nieuwenhuizen - Willems 112.70, 3. Ds. Hoedemaker - Schaaper 108,73, 4. Duin - Mooij 99,21, 5. Zwager - Hoogland 99.20. GROEP C. 1. Ds. Docter - v.t. Sohip 110.73, 2. Echtp. Dekker 109,52, 3. Eahtp. Frankemiolle 103,17, 4. mevr. Ridlj'kers - Schram sr. 102,38, 5. Dms. Luwe - Kuijs 98,42. steld uit Amerikanen, Antillianen en Hollanders, staat momenteel in de Top- 40 met het nummer „You’re me number De reunie in het Pius X-college stond in het teken van de muziek. De oud- leerlingen op de foto een klassiek trio werkten daar graag aan mee. Wel reed de politie op de Parallelweg een automobilist klem, die de controle op de Velserweg wilde ontduiken door plotseling de Halve Maan op te schieten. De blaasproeven gaven een positief re sultaat te zien. De man, een 29-jarige inwoner van Velsen, weigerde echter een bloedproef te ondergaan. Hem werd een rijverbod opgelegd en hij kreeg een proces-verbaal. Voorts werd zijn auto voor technisch onderzoek in beslag ge nomen. Volgens het jaarverslag is één en an der weliswaar opmerkelijk, maar Jaat constatering onverlet, dat de basisgeneratie (of te wel het leerlingen aantal van de zesde klassen van de scholen in deze regio) in het tijdvak 1975-1985 met ongeveer 28 pet. zal dalen. BEVERWIJK. In het kader van een landelijke alcoholcontrole heeft de politie Beverwijk vrijdagavond op de Alkmaarseweg en op de Velserweg in totaal negentig automobilisten gecontro leerd. Diverse bestuurders moesten op het pijpje blazen, maar er behoefde slechts één rijverbod te worden uitge deeld. K "C •SKW/V’K»-» CONTAINER IN BRAND De brandweer rukte in de nacht van zater dag op zondag uit om in de Meerstraat een brand in een vuilcontainer te blus- .'•-r. TJet vtïur, coor onbekenden aange- '•to’-’er*. was na een half uurtje met twee hoge druk en twee lage drukspuiten ge- blust. DRONKEN Op de Rijksweg hield d? politie Heemskerk zondagmorgen vroeg een 29-jarige automobilist uit Vel sen aan. De man reed slingerend over de weg. Uit een blaasproef bleek, dat de jongeman teveel gedronken had. Hij kreeg een rijverbod opgelegd. AUTODIEFSTAL. Uit een gepar keerde auto in de Luxemburglaan Te we^mskerk is zondag een dia-nrojerior ter waarde van 400.- gestolen. De a-.’.tö was afgesloten. Men heeft een por tierraampje geforceerd om de auto bin nen te komen. PORTEMONNEE GEROLD. Twee dames uit Heemskerk kwamen vrijdag middag bij de Heemskerkse politie aan gifte doen van het rollen van portemon nees. In de ene portemonnee zat 90 en in de andere 50,-. Wat het afgelopen jaar betreft signa leert de leao voorlopig nog geen daling in het aantal van het basisonderwijs naar de brugklassen toestromende leer lingen. Volgens de uitkomsten van een door de plaiicommissie PC-RK Schoolra den IJmond opgesteld rapport zou de toestroom naar het lager beroeps onder wijs in de periode 1975-1980 sterk moe ten afnemen: de leao aan de Brink daarentegen zag in 1975 de toestroom vanuit het basisonderwijs met 47 pet. toenemen in 1976 gevolgd door een consolidatie. Je

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9