Vic Kerkhoff van De Waterratten: Zaalvoetbal Zege Jong Telstar sa Bondscoach Nol Houtkamp: worden thans Johnny Rep is kwaad op zaakwaarnemer Tweede plaats Van Ravensberg 6'4% BUITENSPEL Wie 64% rente wenst zónder opnamekosten of boete neemt de.... MEER ONDERNEMEN” „DE CLUBS MOETEN „Softbalbelangen slecht behartigd9' I Modeshows Veestal Florabeurs Mechanisatie openingstijden: '3' I ^/De lente begint in ^Bovenkarspel I Ai we wow*. SPORT 1 6 FEBRUARI 19 7 7 WOENSDAG 21 INTERLAND MODERNE RITMISCHE GYMNASTIEK IN BEVERWIJK 2» i Reserve-geldrekening BANQUE DE PARIS ET DES PAYS-BAS N.V Ook telefonisch kunt u een rekening openen» Bel 023- 319096 en vraag naar de afd.Télébanque. 44ste Westfriese Flora 18t.e.m. 27 februari 1977 Meer dan 100.000 tulpen, hyacinten, narcissen, irissen en bijgoed gewassen. een MERCEDES 200 D HUREN? Tot f 3000,- per maand direkt opvraagbaar. Daarboven geldt 1 maand opzegtermijn, e Spaai bij de Banque via uw eigen bank-, post-, of gemeentegirorekening. ütO Nederland favoriet I (VAn onze sportredactie) (Van een medewerker) I te weinig trainingsmogelijkheden” „De verenigingen hebben in Vic =X Berty van der Kwaak ADVERTENTIE de •A ADVERTENTIE ADVERTENTIE I 1 Nol Houtkamp ir i i Kenaupark 31 - Haarlem - tel. 023-319096 I - 4 BANQUE Vrijdag zullen de Italiaanse meisjes (Agnese Biffi, Christina Cammeli,Silvia In het sportpaleis Ahoy in Rotterdam moest Van Ravensberg, die een tijd van 14.45.8 liet noteren, Hans v.d. Knaap (14.42.8) voorrang verlenen. Bij de senio ren prolongeerde Tjabel Ras van PAC met een tijd van 13.27.16 zijn nationale titel. Tweede werd hier Ed Hoogerhoudt Haarlemse is Bij voor 18 februari 14.00-22.00 uur 19 t e m. 26 februari 9.00-22.00 uur X. 27 februari 9.00-18.00 uur J Natuurlijk bij BOUWENS AUTOVERHUUR Kampervest 23 - Haarlem Telefoon 31 26 38 Redactie: HANS BOTMAN I Tel. red.: (02550) 15389 Dat deze kwestie aan de bondsver gadering van 26 februari voorbij zal gaan, lijkt niet waarschijnlijk. In het belang van de selectie en het Neder landse softbal is het te hopen, dat het bondsbestuur nog zal terugkeren van de dwalingen zijns weegs. Het Neder landse softbal heeft in Stratford 1974 bewezen recht te hebben op een be handeling zoals de honkballers al sinds jaar en dag kennen. In het eerste bedrijf werd Telstar-c van doelpunten afgehouden door de a- junior John van Ingen, die een goede wedstrijd speelde. In de vierde minuut van de tweede helft was ook hij echtei kansloos toen Wim Volger na een voor zet van Jaap Visser een diagonaal schot loste. In de 25ste minuut voerde Frank Kramer met een kopbal de score tot 2-0 op, alvorens Beverwijk via Martin Bruyns (kopbal na een vrije trap van Peter Gerrits) voor een tegendoelpunt wist te zorgen. Rob Hegter bepaalde do eindstand een kwartier voor tijd op 3-1. ge Italiaanse team is voor ons geen oefening. We kunnen dan net zo goed in eigen land tegen de topclubs spe len! Het zwakke punt in ons spel is nog steeds de slagkracht. Slechts door oefening tegen sterke pitchers kun nen we hier iets aan verbeteren. Als we dit jaar niet naar Amerika gaan, heeft deelnemen aan de Wereldkam pioenschappen in 1978 in feite geen zin. Het continueren van de positie die in 1974 veroverd werd zal dan wel vergeten kunnen worden”. Vic Kerkhoff heeft zo zijn eigen ideeën over de toekomst van de wa- terpolosport in Haarlem: „De vereni gingen moeten oppassen voor het gat dat er binnenkort gaat vallen. Het aanbod van jonge leden zal binnen niet al te lange tijd ophouden. Hier aan is helemaal niet gedacht. Daarom ook moet er veel meer samengewerkt worden, maar niet alleen op het fi nanciële vlak. Een fusie tussen bij voorbeeld DWR en DWT zie ik best zitten. Er is dan een vereniging van zo’n 1500 leden, die in Haarlem wat kan gaan betekenen”. Heemskerk: Res. eerste klas B: Les Routes 2 - SC Robeo 2 1-2; res. tweede klas A: De Klok 2 - De Biggen 2 5-5; res. derde klas A: DE Ezel 3 - Nijman S. 2 5-3; Verborst Boys 3 - Beman 2 4-2; res. derde klas B: Rob Slob 2 - Strawberry 2 6-2. Beverwijk: tweede klas A: P. W. Boy's - Hoeve Adrichem 2-8; derde klas A: Iberia E. - Griffloens 0-13; GBO Sport - Esoo H. 2-3; derde klas B: ’t Hartje - Westenhout 3-2; res. deerste klas A: Sport CS 2 - Lichtbal 2 2-4; Barricade Boys 2 - De Ezel 2 4-1. VALENCIA Johnny Rep reageert nogal verontwaardigd op de beschuldi ging van zjjn Amsterdamse zaakwaar nemer Donald Speelman, dat hij een overeenkomst met hem niet is nageko men. Een en ander vloeit voort uit de transfer van Rep naar de Spaanse club Valencia, waarbij Rep vijf percent van het handgeld aan de Amsterdamse be middelaar zou moeten overmaken. Duidelijk is inmiddels wel, ook al wil het bestuur nog proberen een minder dure trip naar Springfield te organiseren, dat de bestuurders van de bond sollen met de belangen van de softbalsters. Een gat van vijftiendui zend gulden dreigt de inzet te worden van een felle strijd tussen het be stuur en de softbalvertegenwoordi- gers. BEVERWIJK. Jong Telsar heeft gisteravond in Beverwijk met 3-1 ge wonnen van de derdeklasser Beverwijk. De Velsenaren ,die onder andere Jaap Visser, Arno Wellerdieck en Frank Kra mer hadden opgesteld en in het doe) reserve-keeper Lou Bloedjes van Bever wijk hadden staan, kwamen pas in de tweede helft tot scoren. toch maar vooral het nationale honk balteam naar Columbia te krijgen, verzuimde het bestuur ook maar iets te doen dat kon leiden tot het ver krijgen van financiële middelen voor onze trip”. Houtkamp onderstreept met deze woorden de stemming, die onder de softbalsters leeft. Beurs - D: Palet klas Het is inderdaad juist, dat Rep aanvan kelijk een bedrag met de heer Speelman was overeengekomen. „Maar”, zegt Rep, „na de handelwijze van hem, heb ik hem later opgezocht en duidelijk ge maakt dat ik niet van plan was om een resterend bedrag te betalen. Er zijn duidelijke fouten gemaakt. Ik was het toen niet van plan en dat ben ik nu nog niet. Daarom vind ik het wat vreemd dat hij nu een deurwaarder op Schiphol zal posteren als ik weer naar Nederland kom”, zo meent de oud-Ajacied. Nu, drie jaar later, is het angst wekkend stil geworden rond de for matie van Nol Houtkamp. Een onin teressante wedstrijdenreeks tegen Ita lië werd het afgelopen jaar nog wel afgewisseld met een nuttig bezoek van de Sun City Saints uit Arizona, maar in het laatste jaar voorafgaande aan de Wereldkampioenschappen van 1978 dreigt de selectie van ieder in ternationaal contact verstoken te worden. Enkele weken geleden sloeg de mededeling, dat het nationale team het tegenbezoek aan Arizona niet zou afleggen, als een bom in Oor zaak aldus de KNSB: „Gebrek aan financiële middelen”. Voor bonds coach Nol Houtkamp is deze gang van zaken onaanvaardbaar. Houtkamp: „De softbalbelangen worden door het huidige bestuur onvoldoende behar tigd. Al ver voor het einde van 1976 hadden de Saints ons een fantastisch aanbod gedaan, dat in het kader van de voorbereiding op de titelstrijd niet mocht worden afgewezen. En terwijl alle stappen werden ondernomen om BEVERWIJK. In de sporthal in Beverwijk wordt zaterdag de interland moderne ritmische gymnastiek tussen Nederland en Italië gehouden. Deze in terland moet voor de deelneemsters worden gezien als voorbereiding voor de wereldkampioenschappen moderne rit mische gymnastiek, die van 13 tot en met 16 October in Bazel plaatsvinden. Moderne ritmische gymnastiek is als sport in Nederland nog niet zo lang bekend. Pas in 1967, nadat twee afge vaardigden van het Koninklijk Neder lands Gymnastiek Verbond de wereld kampioenschappen in Boedapest hadden bezocht, werden er door enkele Neder landse gymnastiekverenigingen initiatie- T.T’ Barricade Boys nam in dit hoofdklas- seduel van de Haarlemse zaaivoetbai- competitie in de eerste helft door Rob van Noord een 2-0 voorsprong en toen deze speler na de doelwisseling tot een hattrick kwam (3-0), leek de Kleine Beurs een geslagen ploeg. De Hillegom- mers gaven het echter nog niet gewon nen en toen zij door doelpunten van Ron de Jong, Frans de Jong en Henk Visser de achterstand volledig ongedaan hadden gemaakt (3-3), liep het steeds beter en kwam Barricade vrijwel niet meer aan bod. Tot grote vreugde van het thuisfront wist Visser ook nog de winnende treffer voor De Kleine Beurs te scoren. „Door zijn manier van handelen heb ik echter enkele duizenden guldens aan handgeld verspeeld”, zo reageerde Rep op berichten, dat hij bij zijn vol gende uitstapje naar Nederland zal wor den opgewacht door een deurwaarder. „Doordat maar de helft van het hand geld dat ik van Valencia had gevraagd in Nederlandse valuta werd uitbetaald, terwijl ik het volledige handgeld in Nederlandse guldens wilde hebben, ver loor ik zeker enkele duizenden guldens. Daarom ben ik nu wel verbaasd dat de heer Speelman stappen tegen mij wil ondernemen.” ■HL Amsterdam - A’dam-Buitenveldert - Arnhem - Breda - Dordrecht - B*® Eindhoven - Groningen - Den Haag - Haarlem - Heerlen - Hengelo - Paribas Maastricht - Nijmegen - Roermond - Rotterdam - Utrecht - Venlo. Er worden zaterdag bij de interland, die om drie uur begint, ongeveer 750 toeschouwers verwacht. ven ontplooid. Ook Attila uit Utrecht begon met moderne ritmische gymnas tiek en de vereniging is tot op de dag van vandaag nog een vaste leverancier van meisjes, die op internationaal niveau een woordje kunnen meespreken. Ook deze keer bestaat de Nederlandse ploeg, die vorige maand met gering ver schil een interland van Zweden won, voor het merendeel uit Atilla-dames. De huidige Nederlands kampioene Berty van Der Kwaak (27), ook van Atilla, zal voor de tiende keer aan een interland deelnemen. De overige Utrechtse meisjes zijn Els Pley (18) en Jolanda Sap (20) voor wie het respectievelijk de vierde en tweede interland zal zijn. De overige twee deelneemsters van de Nederlandse afvaardiging zijn Hanneke Tienstra (17) en Ankie van Werd (17), die vorig jaar met een gedeelde eerste plaats op de nationale jeugdkampioenschappen beiden Nederlands jeugdkampioene werden. De grote afwezige in de Nederlandse ploeg is Judy de Boer, die door een verkeers ongeval is uitgeschakeld. Van de jonge Italiaanse ploeg (gemid- de.de leeftijd 18 jaar) is bekend dat zij de groepsoefeninig meer beheerst dan de individuele nummers. Daarom is Neder land ook licht favoriet. De Italiaanse dames lieten nog kortgeleden tijdens een invitiatietoernooi in Hamburg een per fecte groepsoefening zien. Tijdens de wedstrijden in Beverwijk staan er alleen individuele nummers op het programma, hoewel het KNGV de Italiaanse ploeg zal verzoeken om ten behoeve van het publiek alsnog een groepsoefening te demonstreren. ROTTERDAM. De Haarlemmer Frank van Ravensberg is tjjdens het Nederlands kampioenschap 3000 meter snelwandelen op de tweede plaats geëin digd bij de junioren. d'Alberti, Carla Persichini. Christina Rondelli en Isabella Zunino) om half twee op het stadskantoor in Beverwijk worden ontvangen door het college van B. en W. Kerkhoff, die zwemkringen bekendheid geniet, diep teleurgesteld. Niet in de presta ties van het eerste herenpoloteam van De Waterratten, dat hij nu al weer enkele jaren als trainer onder zijn hoede heeft, maar in de vereni gingen. „die”, volgens Vic Kerkhoff, „geen enkel initiatief ontplooien om het verloren terrein in de waterpo- losport te heroveren”. HAARLEM-IJMOND. De Kleine Beurs heeft in de Hillegomse Treslong- sporthal een 4-3 overwinning geboekt op Barricade Boys na met 3-0 te hebben achtergestaan. Het- waterpolo in Haarlem is laatste jaren sterk achteruitgegaan. Het is nog maar kort geleden dat een vereniging als HPC ook landelijk een belangrijke rol vervulde. Ook deze club is niet meer wat zij geweest is. want de ploeg die op dit moment op het hoogste plan in Haarlem opereer! is De Waterratten, dat in de tweede klasse uitkomt. De ploeg van Vic Kerkhoff bezet op dit moment de derde plaats. Vic Kerkhoff heeft voor de achter stand, die de Haarlamse waterpo- loploegen hebben opgelopen wel een verklaring: „De verenigingen hebben veel te weinig trainingsmogelijkhe den. Dat is juist het grote punt. Bij DWR is het ook zo dat de selectiespe- lers de adspiranten moeten trainen. Nu is dit niet het gevolg van onvol doende trainingscapaciteiten, maar meer van het gebrek aan kader. Ver der kunnen de uren, die de vereni gingen tot hun beschikking hebben veel economischer worden benut. In Haarlem bestaat een belangenvereni ging Haarlemse zwemploegen. De mensen, die hierin zitting hebben praten met de gemeente over tarie- Hillegom: hoofdklas: De Kleine Barricade Boys 4-3; tweede klas Entege - Buikx Sport 2-2; derde klas G: Muziek H. Smit - Paradiso Boys 2-1; SVB - De Daltons 2-5; derde klas H: Koppers - Lansing B. 1-1. klas D: Kroon - Woutshoorn - FC J. M. Bakker HAARLEM. Het was op die gedenkwaardige 14de augustus 1974 dat het Nederlands softbalteam tij dens de Wereldkampioenschappen in Stratford geschiedenis schreef door Canada onder de ogen van ruim 10.000 toeschouwers na een heroïsche strijd met 4-3 uit te schakelen. Ne derland. opererend vanuit de under- dogpositie, presteerde toen het onmo gelijk geachte door een gedeelde vijf de plaats te bereiken. ambtenaren van het stadhuis en 2 le den van de sportraad. Vic Kerkhoff: ik heb vorige week toevallig gehoord dat deze commissie helemaal nog niet draait, terwijl ze toen in maart al met een rapport moet komen. Er ligt op dit moment alleen nog maar een benoemingsvoordracht klaar. Als ver- enigingsbestuurder zou ik zoiets niet over me heen laten gaan. Trouwens, wanneer ik alleen maar hoorde dat een dergelijke commissie wordt in gesteld, zou ik direct gaan informeren over de taakstelling en of de commis sie ook denkt de verenigingen over deze punten te gaan horen. En dit gebeurt nou juist niet. De verenigin gen zouden dit soort zaken veel actie ver moeten begeleiden. Als raadslid word je vaak geconfrontreerd met problemen, maar ik heb nog maar erg weinig meegemaakt dat een ver eniging zelf het initiatief in handen nam om voor een oplossing te zor gen”. „Zelf heb ik persoonlijk stappen gedaan om sponsors (de gebroeders Molenaar, Theo Kinsbergen en Dé Stoop) te interesseren. De bond zelf deed nauwelijk iets en deed de zaak af met de opmerking dat subsidiege vers geen bijdrage geven in de voor- bereidingskosten. Ook een financiële bijdrage van de speelsters (vijfhon derd gulden per speelster) werd nau welijks met gejuich door het bestuur ontvangen”. Houtkamps laatste worden tonen aan wat de Nederlandse selectie voor het bereiken van een zo goed moge lijk resultaat in 1978 over heeft. Nog nooit eerder hebben honkballers wil len bijdragen in de kosten van een buitenlandse trip en toch kon in 1973 de honkbalselectie naar een trai ningskamp - niet subsidiabel - in Sara Sota. Toen vond het bestuur wel de financiële middelen, terwijl men de softbalsters nu in de kou laat staan Zelfs het aanbod van aanvoerster Betty Veenstra en haar speelsters heeft hier geen verandering in kun nen brengen. Als een soort troostprijs heeft het bestuur de selectie nu een trainingskamp in Italië aangeboden. Een „uitspatting” die mag worden beschouwd als geld weggooien. Hout kamp weer: ..Spelen tegen het huidi- ven en dergelijke, maar verder komt er ook erg weiriig uit. Zaken als samenwerkingsverbanden komen he lemaal niet aan de orde en dat is toch wel erg droevig”. Vic Kerkhoff weet waarover hij praat. Naast het feit dat hij al jaren lang de waterpolosport via verschil lende verenigingen van dichtbij kenl. is hij ook nog bij de zwemsport betrokken door het raadslidmaat schap voor de PvdA in Haarlem. Alles wat met zwemmen te ma ken heeft wordt door Vic Kerk hoff in de raad naar voren gebracht (Kerkhoff: „Het is zelfs zo dat als ik iets ventileer over zwemmen de meeste partijen blindelings meega-an omdat ze denken dat ik er wel ver stand van heb”.) de begrotingsbehandeling is het overlegorgaan Haarlemse zwemverenigingen gevraagd om een aantal Haarlemse zwemclubs geza menlijk een hele avond de beschik" king over een bad te geven. Dit om de hoge kosten enigszins te drukken. De commissie, die zich onder meer over deze zaak zou moeten buigen, gaat bestaan uit 2 ambtenaren van de dienst voor sport en recreatie, 2 Nieuw Vennep: Tweede KGM 2-2; derde klas H: wvu Elsbroek 5-1; res. derde klas H: 3 - Zandvoortmeeuwen 2 0-2; J. M. Bakker 2 - DVS 4 8-0. 3 •;v. .-

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21