Moeilijk lerende kinderen van Zeewijk naar centrum DUIN EN DENNENSCHOOL ZIT MIDDEN IN DE VERHUIZING nterieur classinne Stuk ziekenhuissluiting film over vrouw in de arbeid Vrouwencabaret in Stadsschouwburg f Wereldgebedsdag in de Burgerzaal ralstonta verkrijgbaar bij de vakhandel 3 „Lohn und Liebe” boeiende Brandkraan op het Marktplein heet nu „discussienota” In de Vishal fc Let op. Zaterdag is hij in Beverwijk FLE Deze week in Filmhuizen van IJmond Nat. Hekel Kabaret in Witte Tejater Hij knapt91 op met Ralston. gespecialiseerd in noten meubelen. PvdA vergadert over kandidaten voor Kamer VZV viert carnaval Fw T 1 1 6 WOENSDAG FEBRUARI 19 7 7 IJmUIDEN-VELSEn 4 (Van één onzer verslaggevers) STISA WORDT GEVRAAGDE INFORMATIE ONTHOUDEN i--' £S2 VELSEN Voor de leerlingen van de Duin en Dennenschool aan de Dennekoplaan is het feest op school. Geen feest met ranja en uitbundig versierde lokalen, maar feest met dozen, kisten en wan ordelijke toestanden in de klas. De school gaat verhuizen.Van het semi-permanente gebouwtje gaat het naar de voormalige Don Bos- coschool aan de Willemsparkweg. Daar wachten echte lokalen met nieuw meubilair. Behalve de leer middelen en alle daaraan ver wante zaken hoeft niets te wor den meegenomen. (Van één onzer verslaggevers) IJMUIDEN De consternatie die is ontstaan na de perspublicaties over de inhoud van een concept-advies van het College voor Ziekenhuis voorzieningen (CVZ) blijkt heel erg voorbarig te zijn geweest. Aan het omstreden concept-advies waarin onder meer wordt geadviseerd om streeks 1985 vier ziekenhuizen in Kennemerland te sluiten, moet niet meer waarde worden toegekend daneen discussiestuk. In dat dis cussiestuk worden slechts een aantal mogelijkheden opgesomd die be doeld zijn als leidraad te fungeren bij discussie over een te zijner tijd noodzakelijke reductie van het aantal ziekenhuisbedden. IM I’ e f •NNEMERLAAN 38 IJMUIDEN „Feest” op school. Helpen bij het inpakken temidden van een heerlijke hoeveelheid rommel ADVERTENTIE ADVERTENTIE I WERD nig Er en jen tijd len het ur- ner de van sok lire 'lag 13,22-12,94, tong één al sen tni- len ens sok slfs in. jrie aag iik- ngs ffi- us- ng- nse rog de Jen 'Ie der Za- Hij de de en) ort ren ers ties het dse het es- „in ;m- oe- T8- *en id”, vo- Kijk, Ralston is een ongecompliceerde verf. Makkelijk op te brengen op binnen- en buitenmuur, wand en plafond. Lekker zuinig in gebruik, 't gaat jéren mee en: Voor ieder is er wel 'n andere kleur. VELSEN. De Partij van de Arbeid afdeling IJmuiden-Velsen houdt donder dag 24 februari om acht uur in gebouw „Velserduin” een ledenvergadering met als belangrijkste agendapunt het vast stellen van de kandidatenlijst voor de Eerste en Tweede Kamer. Daarnaast zullen de afgevaardigden naar het lan delijk PvdA congres verslag van hun ervaringen doen. maar maar van theorie uitgegaan, maar hebben allebei ineen fabriek gewerkt om te ervaren hoe de praktijk eruit ziet. Daardoor kunnen ze in hun film een goed beeld geven van het fabriekswerk voor vrouwen. Of de beide regisseuses erin geslaagd zijn de plaats van de vrouw in het economisch systeem hele maal uit de verf te laten komen, moet aan de toeschouwers zelf overgelaten worden. VELSEN. „Daadwerkelijke liefde”, is het thema van Wereldgebedsdag 1977, die dit jaar gehouden wordt op vrijdag 4 maart. Als plaats van samenkomst is de Burgerzaal van het gemeentehuis in Velsen gekozen. De viering begint om half acht 's avonds. Voor de bewoners van de bejaardente huizen Breezicht, de Moerberg, Huis ter Hogen en het W. F. Visserhuis worden afzonderlijke bijeenkomsten belegd. Ook voor de patiënten van het Zeewegzie- kenhuis geldt een aparte samenkomst. Zaterdag 12 maart is het feest voor de kinderen. Die organiseren dan een bazar waar van alles te doen is. Ze rekenen op een flinke publieke belangstelling. De grabbelton en het rad van avontuur zijn voorzien van een uitgebreid assortiment prijzen. Voor het echter zover is moet er nog even gepeesd en gesjouwd worden in de „oude” school waarvoor op dit mo ment al weer gegadigden klaar staan. De Startgroep Zeewijk ziet in het verlaten schoolgebouwtje een uitstekende ruime waar zij haar activiteiten kan ontplooi en. De uit 1973 daterende film handelt over Westberlijnse arbeidsters die, in een fabriek aan de lopende band werken. Ze komen dn verzet als ze in een nieuw gecreëerde loongroep voor lichte arbeid komen, een loongroep die voor mannen niet bestaat. Het verhaal ontwikkelt zich dan aan de hand van ervaringen van twee vrouwen met elk een andere ach tergrond. Aan de ene kant een negentien jarig meisje, die droomt van een man, die genoeg verdient om haar te verlos sen van de afhankelijkheid van haar ouders en de dwang van de fabriek en aan de andere kant een 36-jarige ge scheiden vrouw met twee kinderen; met een vaste vriend, die in het huishouden helpt en lid van de ondernemingsraad is. De film vormt een boeiend verslag van de ervaringen van beide vrouwen in hun strijd voor een gelijke beloning, die uitloopt op een staking. Ludcke en Kratisch zijn niet alleen Hoewel de bos- en duinrijke omgeving aan de Willemsparkweg vergeefs gezocht zal moeten worden is Van Noort toch van mening dat de verhuizing een enor me vooruitgang betekent. ,,We zitten hier wel fijn aan de buitenkant maar dat heeft het nadeel dat je van veel dingen bent geïsoleerd. Onze leerlingen komen vanuit alle hoeken in Velsen, worden met busjes gehaald en gebracht. Wat dat betreft is de nieuwe vestigings plaats geen probleem. Wat ik belangrij- ker vindt is dat we nu eens met de kinderen een excursie kunnen maken naar gebouwen die allemaal in de stad liggen.” Bovendien ben je met Ralston in 'n wip klaar zodat je nog genoeg tijd hebt voor andere leuke dingen. En laten we één ding niet vergeten: Ralston denkt ook aan de centjes. Ralston is gewoon sfuk-ken goedkoper dan andere merken. Echt. Ga maar 'ns naar de vakhandel. Daar weten ze er alles van. IJMUIDEN. De zwemvereniging VZV viert zaterdag met haar leden car naval. Voor de jongste leden tot onge veer dertien jaar is er ’s middags om twee uur kindercarnaval in het clubhuis en voor de oudëren begint het carna- valsfestijn ’s avonds om helf negen on der leiding van prins Plons 4 en zijn trawanten. Het is wel de bedoeling, dat alle feestgangers, groot of klein, ver kleed komen en dan wordt ditmaal niet de zwemkledij bedoeld. Over het verschil met de normale lagere school in de wijze van lesgeven licht Van Noort toe dat het accent niet in de eerste plaats is gericht op het vergaren van zoveel mogelijk kennis maar eerder op lichamelijke vorming en handvaardigheid. Veel jongens verlaten de Duin en Dennenschool voor een over stapje naar het individueel technisch onderwijs. De meisjes doen het uitste kend op het individueel af gestemde nij verheidsonderwijs. Woorden van deze strekking vormen althans de inhoud van een schrijven van datzelfde CVZ aan de Stisa als antwoord op het verzoek van de Stisa om kennis te mogen nemen van de inhoud van het concept-advies. En dat is dan ook de reden dat de CVZ zich op het standpunt stelt aan dat verzoek niet te kunnen en te willen voldoen. De „concept-advies-discussienota” is samengesteld ten behoeve van de com missie die de betrokken ziekenhuizen vertegenwoordigt. „Er worden” - zo ver volgt de brief - een aantal mogelijkhe den in ppgesomd. om te zijner tijd tot de noodzakelijke reductie te geraken. Van de opgesomde alternatieven wordt er een aangenomen als de minst ongunsti ge”. Verder wordt duidelijk gemaakt dat „het discussiestuk” is bedoeld als de ding van Natascha Emanuels bestaat uit Cilly Dartell, Corrie van Kessel, Carla Delfos en Systha Bolt .Het optreden begint ’s avonds om kwart over acht. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de beken de adressen. Alleen op de dag van de voorstelling en de dag ervoor van 11.30 tot 12.30 uur zijn plaatsbewijzen ver krijgbaar aan de kassa van de Stads schouwburg. Tevens op vrijdagavond vanaf half acht. Geslaagd... zo'n bloemenattentie. Pluk uw keus uit het Fleurop ideeënboek bij uwFleuropbloemist. Fleurop Interflora staat er voor in. Koninginnegracht 135, Den Haag. VT/ UwFleuropbloemistaccepteert 'y''n VW geschenkbon als bloemencheque. IJMOND Een vrij recente emanci- patiefilm staat deze week op het pro gramma van de filmhuizen in de IJ mond. De film „Lohn und Liebe” van de Duitse regisseuse Marianne Lüdcke en Ingo Kratisch is woensdag en donderdag avond te zien in het filmhuis Velsen in het Witte Tejater. vrijdag in filmhuis „De Lichtboei” in Heemskerk en zondag in het Alpha filmhuis te Beverwijk. IJMUIDEN. Op het Markplein in Umuiden is begin deze week een nieuwe brandkraan aangelegd. De kraan is ge plaatst op het eigenlijke plein nabij de winkelgalerij aan de noordzijde. De oude kraan die bij een supermarkt aan de oostkant was gesitueerd, voldeed niet langer. Vooral voor brand op het plein was het een bezwaar dat de slan gen over de rijbaan moesten worden uitgerold. Dit probleem is nu opgeheven. In de Frans Naereboutstraat wordt vandaag begonnen met de aanleg van een nieuwe gasleiding. De buis wordt gelegd onder de stoep. De gietijzeren leiding onder de rijbaan verliest zijn functie. Deze oude leiding blijft echter onder de grond liggen zodat de straat niet behoeft te worden opengebroken. De werkzaamheden b.j de stoep die worden uitgevoerd door het geméente lijk gasbedrijf gaan twee weken duren. Ton van Noort, de 37-jarige hoofdon derwijzer van deze school, waar 72 moeilijk lerende kinderen verdeeld zijn over zes groepen, maakt er geen geheim van dat het eindelijk „zo ver” is. Vanaf 1970 was de school gehuisvest in het gebouwtje dat voor schooldoeleinden tot op de draad is versleten. IJMUIDEN. In het Witte Tejater treedt zaterdag het Nationaal Hekel Ka baret op. Deze groep, enige jaren gele den gestart als studentenkabanet onder de naam Grimlach, brengt sinds enige tijd als professionele groep een politiek getint kabaret, waarbij nooit uit het oog verloren wondt dat het kabaret moet blijven. Het Nationaal Hekel Kabaret wil vermaken, maar dan met zaken, die niet elk kabaret op de hak neemt. Lange tenen worden niet uit de weg gegaan, eerder gaat men er hard op staan. De kabaretiers proberen gekke verbanden te leggen tussen menselijke hebbelijkheden en maatschappelijke verhoudingen zodat heel wat dingen duidelijker en vaak ook belachelijker worden. De titel van hel programma is „Het hemd van het lijf”. De aanvang van de voorstelling is half negen. Het vrouwencabaret Natascha Emanuels treedt vrijdag 18 februari met het programma „Een vrouw is look een mens” op in de Stadsschouwburg in Velsen. In dit vierde programma staat de vrouw centraal met haar visie op de maatschappij en de visie van de maat schappij op de vrouw. De onderwerpen die aan de orde komen, worden satirisch en persiflerend behandeld. Het acterend vrouwenteam onder lei- Donderdag komt de verhuiswagen voorrijden. Vrijdag moet alles in de „nieuwe” school wonden uitgepakt. Vol gende week begint de crocusvacantie. Dan blijven de leerlingen thuis en mo gen de leerkrachten - zeven in getal - alles een plaatsje geven. Donderdag 10 maart krijgt de opening een feestelijk tintje. Dan wordt een „open huis” georganiseerd voor iedereen die nieuwsgierig is naar de „echte” school aan de Willemsparkweg. Een ander voordeel van de nieuwe behuizing is dat alle leerlingen onder een dak samen kunnen worden gebracht. Momenteel zitten twee groepen aan de Scheiberglaan. Behalve betere klasseruimte zal in de nieuwe school gebruik kunnen worden gemaakt van een zogenoemde audiovisuele ruimte. Een lokaal dat helemaal is ingericht voor muziek en projectie van film- en diabeelden en een gemeenschapsruimte. (Van een medewerker) AAN DE DINSDAGMARKT AANGEVOERD: 1170 kg. tong, 10 kisten tarbot en griet, 643 kisten kabeljauw, 2217 kisten koolvis, 171 kisten schelvis, 77 kisten wijting, 441 kisten schol, 31 kisten schar, 122 kisten diversen. PRIJZEN IN GULDENS: Per 1 kg.: tarbot 17,76-17,57, grote tong 12,04-12,00, grootmiddeltong kleinmiddel tong 15,94-15,80, 15,28-15,03, tong twee 14,15-13,93. Per 40 kg.: KUIT 62-28, steenbolk 61- 57, hammen met kop 144-124, leng 100- 85, tongschar 181, tarbot 507-281, griet 291-224, kabeljauw één 90-78, kabeljauw twee 110-92, kabeljauw drie 120-98, ka beljauw vier 118-102, kabeljauw vijf 144-98, koolvis één 57-52, koolvis twee 61-50, koolvis drie 61-57, koolvis vier 61- 56, schelvis één 124, schelvis twee 112, schelvis drie 96-70, schelvis vier 90-80, schol één 75-55, schol twee 59-55, schol drie 61-57, schol vier 70-67, wijting drie 100-76, schar 104-70, poontjes 90, schar- tong 62, bot 22-20. DE BESOMMINGEN WAREN: KW 117 30.600, KW 123 72.000, KW 206 18.200, VL 115 80.800, IJM 25 350. UK 23 1.400, UK 235 8.400, UK 135 en UK 145 3.600, UK 48 en UK 78 2.540, één Deense snik: RI 344 38.900. basis voor een nota over deze problema tiek die het bureau van het college zal inbrengen in een interne werkgroep en daarna in het College zelf. Openbaarheid van het stuk heeft daarom weinig zin, zo wordt de brief besloten, omdat het college een geheel andere mening kan hebben dan het bureau. Pasals het college zich een mening heeft gevormd kan openbaarheid worden toegestaan.”' ADVERTENTIE W- "7' ADVERTENTIE

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5