Uiteenlopende uitspraken over mogelijke ziekenhuisontwikkeling inbraken De raad hield Vijftig huizen in ruil voor verkoop van grond BEVERWIJK LEGT CLAIM OP BOUWPRODUKTIE CASTRICUM Buurt wil speeltuin een meer algemene bestemming geven Beverwijker bekent reeks n anQaaMuiiBii&aBaia I ISIUHU zich rustig Inden Meubel vrijdagmiddag open J hLbIbJ ------ smit bel 4^ smit beheer bv beverwijk j Groenelaan 52, bv beverwijk 6 VVD-vergadert HEEMSKERKER OVERLEDEN Rooie Vrouwen praten over praktijkvakschool BEVERWIJK-HEEMSKERK 7 19 7 7 WOENSDAG 1 6 FEBRUARI (Van een onzer verslaggevers) WERKCOMITÉ GAAT VOORSTEL UITWERKEN (Van een onzer verslaggeefsters) 3.30 I) BE VER WIJK Beverwijk gaat proberen vijftig woningzoekenden onder te brengen in premie-koopwoningen in het uitbreidingsplan Kooi- weg-Noord in Castricum. De gemeenteraad besloot dinsdagavond tot deze nogal unieke handelwijze over te gaan, toen bleek, dat een motie van de PvdA om de verkoop van een in het' bezit van Beverwijk zijnd stukje grond in dat uitbreidingsplan, te koppelen aan een claim voor 50 woningen, op weinig weerstand stuitte. <rüf»rTI I BEVERWIJK Speeltuin „Kin dervreugd” aan de Huiderlaan moet een meer algemene bestemming krijgen. Daarover waren de twintig buurtbewoners, die gisteravond de aan de situatie rond de speeltuin gewijde openbare buurtvergadering in buurthuis Wijk aan Duin bezoch ten, het roerend eens. Tal van ideeën werden aangedragen om aan het speeltuinterrein een zinvoller functie te geven. Met de uitwer king van deze ideeën gaat een uit de aanwezige buurtbewoners ge formeerd werkcomité zich de ko mende weken in nauw overleg met het bestuur van de Beverwijkse speeltuincentrale bezig houden. Doel van dit alles: de gemeente zo snel mogelijk concrete plannen tot verbetering van de speeltuin aan bieden. Omgeving Stoutenbeek 4 Raad eist opheldering van Hendriks (Van een onzer verslaggevers) ADVERTENTIE T] ADVERTENTIE Parallelweg wacht op nieuwe bouwprojecten 10,00 19,50 de verkoopruimte te ADVERTENTIE Twaalfuurtje m. koffie of melk.... 4,75 12,50 In die bewuste brief liet hij echter een zinsnede schrijven, waarover de ge meenteraad zich gisteravond verbaasd?. De heer P. Schipperus (CDA) ging nader in op de nieuwe wet wijziging ziekenhuisvoorzieningen en maakte ook de opmerking, dat Hendriks moet be schikken over een richtlijnenplan voor Kennemerland. De communist N. Du- dink stelde, dat de afbraak van het RKZ al was begonnen. CL TE KOOP Beverwijk, Heemskerkerweg 29 Mlddenwoning met 3 slaapkamers. Bewoond door bejaarde dame. Huuropbrengst f 83,- per maand. Vraagprijs f 40.000.-k.k. Voor Informatie: Dat er aan de situatie rond de speel tuin „Kindervreugd” dringend wat moet gebeuren, was voor de deelnemers aan de buurtvergadering geen vraag. Aan de hand van de resultaten van een onlangs in de buurt gehouden enquete over het functioneren van de speeltuin, werden wat suggesties behandeld, zoals de vraag qf het hek rondom „Kindervreugd” moet blijven of juist weggehaald moet wor den, of er toezicht in de tuin moet zijn en wat voor voorzieningen erin aange bracht moeten worden. Het door Beverwijk-centrum KOOP/RUIL Komfortabele 2-kamerflat (3e ver dieping). Tegenover station NS. Vele voorzieningen. De flat is ideaal voor echtpaar of alleenstaande, die een eengezinswoning bewonen en het bijhouden van een tuin e.d. bezwaarlijk vinden. Voor meer informatie: nu# RESTAURANT Grote Houtstraat 21 II s omdat die uitspraak volledig in tegen spraak is met hetgeen de staatssecretaris dinsdag de Tweede Kamer voorhield. In juni 1975 stelde Hendriks: „Ik acht het in het belang van een optimale gezond heidszorg in de regio IJmond-Noord, dat op den duur in dit gebied beschikt wordt over één middelgroot ziekenhuis; zulks door een volledig samengaan van uw ziekenhuis; (St. Jozef en het Rode Kruis Ziekenhuis". Daar tegenover staat de uitspraak van de staatssecretaris in de Tweede Kamer op 15 februari; dat geen sluitingsplan voor kleine ziekenhui zen bestaat”. De gemeenteraad heeft de heer Hendriks verzocht op korte termijn een verklaring over deze uitspraken over de mogelijke ziekenhuisontwikkeling in de IJmond te verstrekken. De gemeenteraad van Beverwijk had er gisteravond weinig moeite mee, de moties van de CPN en de PvdA-CDA over de ziekenhuiskwiestie samen te voe gen. De liberale woordvoerder Eiff had hierop aangedrongen. Na een pauze van een kwartier waren de heren fractievoorzitters het over de tekst eens en kon de motie worden voorgelezen en uitgetikt. Door het ui terst snelle typewerk van raadslid me- De door hem ingediende motie om de grond tegen de boekwaarde te verkopen, onder voorwaarde, dat op basis van de verhouding perceelsgrootte - totaal be stemmingsplan, een evenredig aantal woningen zal worden bestemd voor Be- verwijkse Woningzoekenden, viel bij het CDA in goede aarde, zo deelde mr. A. Hoekstra de raad mee. Wat is er nu aan de hand? De ge meente Castricum wil in het plan Kooi- weg-Noord 272 woningen bouwen. In dat plan ligt ongeveer 2 hectare grond van de gemeente Beverwijk, indertijd ver kregen toen het het Gasthuis of Oude Mannen- en Vrouwenhuis in Wijk aan Zee en de bezittingen van deze instel ling overnam. Het college van Bever wijk besloot niet al te moeilijk te doen toen Castricum met de vraag op de proppen kwam of dat stukje grond te koop was. Er ging een brief uit, waarin het Beverwijkse college verklaarde geen bezwaar te hebben om de grond tegen de boekwaarde te verkopen. Maar de heren van het college hadden buiten de commissie aan- en verkopen gerekend. Deze commissie kwam tot de conclusie dat het redelijk zou zijn als Beverwijk een claim voor 50 woningen op de tafel van Castricum zou depone ren. Castricum mocht de grond kopen ingeval het Beverwijk 50 woningen zou aanbieden. Castricum toonde zich over vrouw Albrecht konden de raadsleden en de belangstellenen op publieke tribu ne, onder wie economisch-directeur Ver- sluys van het Rode Kruis Ziekenhuis,, nog voor het èinde van de vergadering, de motie in ontvangst nemen. In het debat hamerde fractie-voorzit- ter K. Vermeulen van de PvdA er op de kwestie zakelijk te benaderen. Hij was bij. dat het rapport in de openbaarheid was gekomen. „Dergelijke belangrijke adviezen dienen niet achter gesloten deuren behandeld te worden". Hij meen de de raad te moeten voorhouden, dat Hendriks als een principe-beslissing had genomen. „Het RKZ moet dicht. Een goede lezer kan dat uit het rapport van het College voor Ziekenhuisvoorzienin gen halen, overigens vind ik het verba zingwekkend hoe in dat rapport met cijfertjes wordt gegoocheld”. deze koppelverkoop niet zo gelukkig en zag zich zelf al met een onteigeningspro cedure stoeien. De claim van de raadscommissie aan - en verkopen was gebaseerd op de groot te van het uitbreidingsplan van Castri cum: elf hectare, waarvan er ongeveer 2 in bezit van Beverwijk. Maar van die elf hectare, zo deelde Castricum mee, wordt er slechts vijf bebouwd. De zaak werd er nog ingewikkelder op, toen de gemeente Castricum een bouwnota liet verschijnen, waarin men het plan uit werkte om niet Castricum mers uit de gemeente te weren door bij een woning toewijzing of woningverkoop het Castri- cummer zijn te laten prefaleren boven de enorme smakken geld, die door een buitenstaander” voor een huis in Cas tricum wordt neergeteld. De Bever wijkse claim komt met die bouwnota dus op de tocht te staan. BEVERWIJK. Een 16-jarige win kelbediende uit Beverwijk is gistermor gen door de politie aangehouden. De jongen bekende zich schuldig te hebben gemaakt aan een flink aantal al dan niet gelukte pogingen tot inbraak. De winkelbediende bleek twee brom fietsen te hebben gestolen, een bromfiets te hebben geheeld en inbraak te hebben gepleegd in de leao aan de Brink en twee maal in de huishoudschool de Blin- kert in Heemskerk. Bij pogingen bleven de inbraken in de sigarenwinkel in De Beverhof, garage Zenteveld van Van Bremen, de huis houdschool aan de Schouwenaerstraat, een lts en een poging tot diefstal van een auto. Bij de knaap thuis konden enkele gestolen goederen worden terug gevonden. De winkelbediende wordt voor nader verhoor vastgehouden. De heer M. Menist (PvdA) roerde namens zijn fractie in de woningbouw- pot en stelde, dat het toch wel zonde zou zijn om dat stukje grond in Castri cum zomeer uit handen te geven. „Cas tricum kan niet bouwen als het niet alle grond in bezit heeft. Nou, dan heeft Beverwijk dus een aardige hefboom om die claim op 50 woningen hard te ma ken”. Vrouwen die zich voor het onderwerp interesseren zijn van harte welkom. De bijeenkomst begint om 20 uur ten huize van Botty Middelburg, Graaf de Lam bertstraat 46 in Beverwijk. In verband met de plaatsruimte worden belangstel lenden verzocht hun komst telefonisch aan te melden en we! via nummer 37821. Deze maand: Ierse soep Vlaamse Estouffade Verse mosselen met mosterdsaus Kalfs-entrecóte „Fine Fleur” In boter gebakken zeetong23,50 Geopend vanaf 17.00 uur Op maandag en dinsdag gesloten. Bloemendaalseweg 28, Bloemendaal Telefoon 023-254939. (tafelreservering gewenst) bieden gewoon koop aan”. Uit de discussie werd duidelijk dat de buurt aan het speel tuinterrein een zo breed mogelijke bestemming wil geven. Zowel peuters, kleuters als tieners en bejaarden moeten zich erin thuis voelen. De gedachten gingen uit naar een wat parkachtig landschap met erg veel groen, een vijvertje, sport- en spel voor zieningen (trapveldje, rolschaatsbaan, handbalveldje) en met flink wat niveau verschillen. BEVERWIJK Donderdag 17 februari discussiëren de Rooie Vrouwen in de PvdA-Beverwgk over de nieuw te stich ten praktijkvakschool in de IJmond. Vertegenwoordigers van Hoogovens en van het NVV-jongerencontact zijn hier bij aanwezig. Staatssecretaris Hendriks liet in juni 1975 het Heemskerkse Jozefziekenhuis weten, dat met de bouw het nieuwe ziekenhuis kon worden begonnen. Tel .(02510) 2 80 60 of 2 87 30 141 - - na kantoortijd (072)30854 I BEVERWIJK In een motie aan o.a. de Eerste en Tweede Kamer heeft de gemeenteraad dinsdagavond de bevol king van de IJmond duidelijk gemaakt, dat men onverkort achter dé handha ving van het Rode Kruis Ziekenhuis blijft staan. De raad toonde zich verbijs terd over de drelgeijde sluiting van het ziekenhuis en eiste van staatssecretaris Hendriks van Volksgezondheid en Mi lieu-hygiene, „dat alsnog een inspraak procedure wordt gerealiseerd, waaraan alle op het gebied van de volksgezond heid betrokken instanties alsmede de bevolking en de gemeentebesturen kun nen deelnemen”. In de motie eiste de raad ook openbaarheid van alle rappor ten, die betrekking hebben op de reor ganisatie van de ziekenhuisvoorzieningen in Kennemerland. Duidelijk werd wel. dat. mocht Castri cum besluiten niet met Beverwijk in zee te willen gaan en Beverwijk ziet geen kans de claim hard te maken, de prijs van de grond een flink stuk hoger zal worden dan de nu gevraagde 490 per vierkante meter. „Dan zal het een reële prijs gaan worden”, hield wethou der Kaebisch jr. de raad voor. Van het Detailhandelsgebouw aan de Parallelweg is nog niets te zien. Vorig jaar februari werden de plannen bekend van een aantal zakenlieden uit de IJ mond, die er wel wat in zagen in Beverwijk een meubel- en tapijtpaleis van ongeveer 40000 m2 te stichten. Na het verkrijgen van de detailhandels ver gunning is het lang stil geweest rondom de groep zakenlieden, die vrijdag j.l. in een groot landelijk ochtendblad de ver koopruimte voor 5,5 miljoen te koop aanboden. Volgens makelaar J. Stille- broer, die de advertentie plaatste, is d» respons redelijk geweest. „Het is niet zo, dat we het project uit handen geven. We De heer M. Stork uit Driehuis, die in het verleden als zakelijk woordvoerder optrad, wil zich uit de groep terug trekken. Inmiddels heeft hij lijn Top- vloer-tapijtzaak in de Koningstraat van de hand gedaan. Een suggestie om bij dit parkachtige landschap ook bijvoorbeeld de groen stroken rond de flats aan de Wilgenhof- laan en de Elink Sterkstraat te betrek ken, vond erg veel bijval. Om redenen van tijd besloot men echter toch, voor lopig niet zo grootschalig te werk ts gaan. Eerst wil men de verbetering van het speeltuinterrein aan gaan pakken. Met de plannenmakerij is namelijk enige haast geboden, omdat de twee overgebleven bestuursleden van „Kin dervreugd” hun functie met ingang van 1 maart neerleggen. Het beheer over de speeltuin vervalt dan aan de speeltuin centrale, die door de buurt van meet af aan bij het overleg over verbetering van het terrein betrokken zal worden. Het werkcomité hoopt binnen afzien bare termijn een voorstel te kunnen presenteren, dat na goedkeuring door de buurt zo spoedig mogelijke aan de ge meente zal worden aangeboden, werkcomité zal worden begeleid stafkrachten 'van buurthuis „Wijk aan Duin”, terwijl de BSCR zonodig voor ondersteunig kan zorgdragen. r' HEEMSKERK. De VVD-afdeling Heemskerk houdt op maandag 21 febru ari van kwart over acht af een ledenver gadering in „De Vrijburcht”. De agenda vermeldt de behandeling van de jaarstukken, een verslag van de propaganda-activiteiten en een discussie over de actuele politiek. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. De gemeenteraad kwam dinsdagavond in de gelegen heid het vorige week donderdagavond aangenomen voorstel om in het dorpshuis De Moriaan o.a. de tribune uit- te breiden en nieuwe bergings- ruimten'te .bouwen,'Opnieuw ter dis cussie te stellen. Een ongetwijfeld interessante discussie zou het zijn geworden, omdat gisteravond het PPR-raadslid G. van Ruyven de ver gadering wel meemaakte, maar vori ge week donderdagavond, toen de raad urenlang over het voorstel dis cussieerde, verhinderd was. De raad diende gisteravond een be grotingswijziging goed te keuren, die betrekking had op het Moriaan-voor- stel. De heer Van Ruyven was zo fatsoenlijk om „de democratische spelregels in acht te nemen”, zoals hij zei, en niet meer op het Moriaan- voorstel terug te komen. Het bewuste voorstel -was donderdagavond op het nippertje door de raad (11 tegen 11) aangenomen. De VVD had wel wat bedenkingen, maar ging bij de stemming toch met de motie mee. Het collegevoorstel om de grond zonder de claim te verkqpen haade het dus niet. Alleen wethouder A. Hoogeboom stemde voor het college voorstel. Toen de motie in stemming werd gebracht schaarde de wethouder zich gauw in de rij van voorstanders en kon burgemeester Hubers constateren, dat de gemeenteraad zich unaniem ach ter de motie van de PvdA en dus de claim opstelde. (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK Aan de Parallelweg begint het aardig vol te worden. Onlangs opende Commandeur zijn autoshowroom in het Handelscentrum en vrijdagmiddag spoedt een gezelschap genodigden zich naar datzelfde centrum, waar Inden Meubel B.V. uit Amsterdam haar allernieuwste^ zevende, vestiging in gebruik zal nemen. Naast deze zichtbare activi teiten zijn achter de schermen een groep zakenmensen uit de IJmond nog steeds bezig het Detailhandelsgebouw van de grond te krijgen en werkt Stoutenbeek Wooncentrum een revolutionair idee uit om naast dat Detailhandelscentrum een enorm verkoopcentrum te bouwen. BEVERWIJK. In het Rode Kruis Ziekenhuis' is vanmorgen de 62-jarige J, Kampen uit Heemskerk overleden. De man raakte op 31 december gewond, toen hij met zijn fiets op de hoek Laan der Nederlanden/Luxemburglaan plotse ling links af sloeg en door een achterop komende automobilist niet meer kon worden ontweken. Wethouder A. Hoogeboom, die duide lijk wat moeite had de ingewikkelde materie overzichtelijk voor de raad uit te stallen, drong er bij de ziekenhuisdi recties op aan tot een functionale sa menwerking te komen. „Misschien dat we dan aan een fusie kunnen denken, dus zonder een splitsing van de diverse gezondheidslijnen door te voeren”. Groenelaan 52. Tel.(02510) 28060 of 28730 na kantoortijd (072) 30854 Inden Meubel B.V. beschikt in het Handelscentrum over 4000 m2 vloerop pervlakte, gelegen op de begane grond en op de eerste en tweede verdieping. De hoofdingang van Inden is dezelfde als die van de autoshowroom. Op de begane grond gaat Inden een koffieshop en een kindercrèche openen en showt er lede ren meubelen. Boven verschijnt er een groot assortiment aan artikelen, zich be wegend op het terrein van het wonen. Inden Meubel B.V. ent met de Bever wijkse showrooms de zevende loot aan de stam van de holdingsmaatschappij Inhold te Amsterdam. De nieuwe vesti ging wordt geleid door de heer C. Minis uit. Heiloo. Het kan niemand meer ontgaan. In dit gebo uw opent vrijdag Inden Meubel B.V. een vestiging Na wat intern beraad over hoe te handelen besloot burgemeester Hubers de vergadering te schorsen en e fractie voorzitters de gelegenheid te geven wat aan de teksten van de twee ingediende moties te sleutelen. De communist Berghuis maakte in de tweede ronde nog de opmerking, dat het college in het bezit moet zijn van een brief, waarin de Stichting Interkerkelij ke Gezondheidszorg IJmond zou hebben meegedeeld, op dit moment al met de afbouw van de gezondheidszorg in de eerste lijn (huisartsen, wijkverpleging, maatschappelijk werk) bezig te zijn. In de snelheid van handelen werd dit vraagje van van de communist door het college niet beantwoord. Burgemeester A. Hubers h ad er zo zijn eigen gedachten over. Hij meende, dat Castricum de ruimte diende te krij gen om een eigen bouwbeleid te voeren. Castricum namelijk werkt momenteel aan een bouwnota. die er in feite op neer komt, dat Castricum voor de Castricum mers is en bij de ingang van de gemeen te het bordje „vol” komt te staan. Cas tricum heeft Beverwijk in het overleg tijdens de afgelopen maanden altijd voorgehouden, dat de claim van Bever wijk wel eens tot langdurige vertraging in de realisering van de bouwplannen in Koog-Noordend zou kunnen lelden. Een derde project aan de Parallelweg bevindt zich nog in een voorbereidings fase. Stoutenbeek Wooncentrum buigt zich over het idee om een groot deel van het bedrijf van de Breestraat naar de Parallelweg over te hevelen. Van de gemeente kreeg men onlangs optie op het. stuk grond tussen het toekomstige Detailhandelscentrum en het kantooi van Smits Bouwbedrijf. De plannen gaan in de richting van een gebouw van 80 meter breed en met een diepte van ongeveer 25 meter, waarin dan ongeveer 8000 m2 aan vloeroppervlakte verschijnt. Stoutenbeek beschikt momenteel aan de Breestraat en de Koningstraat over on geveer 7000 m2. Aan de Zuiderkade op het industrieterrein bouwde Stoutenbeek vorig jaar een distributiecentrum, maga zijnen en een werkplaats.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7