Noord-Hollandse Wandelsport Bond veertig jaar Vier miljoen voor Sportreal gewoon weg- SB0SMM 1 s Provinciale Staten Restaurant op strand Zandvoort Heemskinder ens chool naar halve finale stellen ontwerpplan ziekenhuizen vast gegooid geld” 3, Kvl DAGJE UIT IN DÜSSELDORF Provinciale schoolschaakkampioenschappen Bridgeclub Zwemdiploma’s Afsluiting Iranweek Amnesty International „Sans Atout” 13 1 9 7 7- IJMOND FEBRUARI DONDERDAG 1 7 PENNINGMEESTER BLOM: 99 door Hans Invernizzi Uniform Hart ZANDVOORT Uitgebreid dineren op het strand. Dat kan binnenkort ook in Nederland en wel in Zandvoort. Initiatiefne mer van dit culinaire novum is John Wijsmuller (32), die medio april zijn restaurant „Castell Plage” op het Zuiderstrand met een groot vuurwerk opent. Borreltje HAARLEM „Vroeger maakte je met gemak een nachtelijke wan deltocht van honderd kilometer en dan ging je na afloop nog evén met je meisje dansen. Een wandeling maken, dat was een dagje uit. Dertig kilometer, daar draaide je je hand niet voor om. Tegenwoordig is 25 kilo meter zo’n beetje het maximum en dan lopen ze ’s morgens al van ik moet op tijd terug zijn, want er komt dat eji dat op de televisie. De men sen degenereren. Ze gaan met de auto naar de bakker om de hoek. En dan wordt er wel getrimd, maar het is toch te gek om op twee benen los te lopen, dat je de trimbanen alleen per auto kunt bereiken”. Deze ver zuchting komt uit de mond van de heer A. Blom, penningmeester van de Noord-Hollandse Wandelsport Bond (NHWB). Zijn bond bestaat veer tig jaar. In Haarlem wordt het jubileum eind februari herdacht met spe ciale tochten (zie kadertje bij dit verhaal). Splijtzwam Krant WW 1 W- jr V* f veel onverantwoord gebeunhaasd ver- (Van een medewerker) I BEVERWIJK. Nadat de Heemskin derenschool kampioen is geworden van Kennemerland, hebben zij zich geplaatst voor de halve finales om het kampioen schap van Noord-Holland. De St. Jozef school uit Velsen-Noord kwam evenals het vorig jaar niet verder dan de kwart finales. Gebeunhaas, onderkoelde ruzie met de KNBvLO, de ellende van de prestatie- kade 204. Wie de NHWB financieel wil steunen kan een bijdrage over maken op giro 745118 van de heer Van Dijk, de voorzitter van de com missie Haarlem. Het Anker. Parklaan 45, Haarlem Vrijdag 18 februari, 20 uur: disco. Haarlemse Jazz Club, Groot Heilig land 37, Haarlem. Vrijdag 18 februari, 22 uur: Harvey Wineaplle-Nol Sic king Kwartet. Zero, Bakenessergracht 8, Haarlem. Donderdag 17 februari, 20.30 uur: le zing over Manna-werkgemeenschap.. Dinsdag 22 februari, 20.30 uur: the- mavond over antroposofie. Promenade, Meerstraat 72, Bever wijk. Vrijdag 18 februari, 20 uur: Liberation of Man. Ut Cafaatje, Spaamdamseweg 19, Haarlem. Zaterdag 19 februari, 20.30 uur: duo Chris en Mirjam. laars krijgen als je die jonge kinderen mee laat doen, maar dat is geen haalba re kaart. Dat is onverantwoord. Die kin deren moeten toch ook weer naar school. Dan kun je ze toch niet vier avonden achter elkaar laten sjokken”. De Koninklijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) vond het niet op haar weg liggen het gewone wandelen te organise ren en de Nederlandse Unie voor de Wandelsport werd opgericht: een grote que de Graaff; Marcel de Greet; Erwin Hatzman; Peter Idema; Robert van Kimmenaede; Johan Ligtermoet; Gabby- Anne Merbis; Ronald de Munk; Marine de Ruyter; Tom Schoen; Colinda Tim mer; Marco van Twuijver; Peter Ver- burg; Jeroen Weertman; Saskia Winke- laar. dineren bij kaarslicht als de storm giert is een nieuwe ervaring”? Evenals de andere strandtenten zal ook het etablissement van Wijsmuller na het seizoen moeten worden gede monteerd en van het strand verdwij nen. Hij tilt daar niet zwaar aan, evenmin aan de naijver, die hij nu al hier en daar voelt prikken. Hij heeft meteen maar een vacante plaats in het bestuur van de strandpachters- vereniging bezet en is vast van plan daar een aantal positieve bijdragen te leveren. „Het strand is tot nu toe nooit volwaardig gerespecteerd als horeca-gebied en het nieuwe pacht- contract biedt nu de gelegenheid daar iets aan te veranderen.” Hij doelt daarmee onder meer op de mogelijkheid om nu ook alcoholi sche dranken langs de vloedlijn te verkopen. Hoewel deze zaak nog door de gemeenteraad moet, is hij er van overtuigd, dat die toestemming er komt. Mits exploitant en bedrijf aan de gestelde eisen voldoen. „En dat is bij ons ruimschoots het geval”, meldt John. Hij neemt afscheid, hij heeft het nog druk. Dezer dagen worden de trailers met onderdelen van Castell Plage naar Zandvoort opgeladen. En het vuurwerk moet nog worden be steld. het marktplein aanwezig zijn van 11 tot 16 u. Zij wil dan het publiek van Umuiden inlichten over de situatie van de onbekende politieke gevangenen in Iran (Perzië). Er zijn kaarten te koop welke verzonden kunnen worden naar diverse autoriteiten in Iran. Ook Hendriks heeft dergelijke brieven gekregen. De bewindsman ondervond gisteren (woensdag) vrijwel geen tegen stand meer in de Kamer. Alleen met Beekmans (D’66) zette hij zijn discussie voort over de vraag of kleinere zieken huizen altijd duurder zijn dan grotere. En ook gisteren konden zij het daarover niet eens worden. lege voor ziekenhuisvoorzieningen. „En niet andersom”, aldus de staatssecretaris, die eraan toevoegde dat het Gedeputeer de Staten vrij staat om ook bij de samenstelling van het conceptplan de hulp van het college voor ziekenhuis voorzieningen in te roepen. Hendriks heeft geen bezwaar tegen het wijzigingsvoorstel van het CDA, waarin wordt vastgesteld dat niet Gede puteerde Staten, maar Provinciale Sta ten het ontwerpplan voor de ziekenhui zen vast moet stellen. Dolman (PvdA) zei te geloven dat de staatssecretaris veel ongerustheid had weggenomen met zijn mededeling dat er geen lijst met te sluiten ziekenhuizen bestaat. Hij illus treerde de ongerustheid die bij betrok kenen was ontstaan met een brief waar in een verpleegkundige hem 'had ge schreven dat hij bang was om bij een ziekenhuis in Noord-Holland te sollicite ren, nu daar zoveel onduidelijkheid over de toekomst bestond. IJMUIDEN Zaterdag 19 febr. wordt ter afsluiting van de Iranweek een in- ternationeel congres gehouden in de Vrije Universiteit te Amsterdam, Boe lenlaan 1105 van 15.00 u. tot 22.00 u. De werkgroep van Amnesty Internati onal afdeling IJmuiden zal zaterdag op het marktplein aanwezig zijn van 11 u. Jacob van Duyn stond. De tent van Hollenberg daarnaast heeft Wijsmul ler meteen maar opgekocht, maar die kan nog een jaar doordraaien. De ambitieuze restaurateur weet nu al, dat hij ook die ruimte volgend jaar nodig zal hebben. „Ja, ik geloof weer heilig in Zand voort, vooral nu het casino er is gekomen. Daarom durf ik er ook een gebouw van een half miljoen neer te zetten”. Het geraamte zal bestaan uit een speciaal gefabriceerde staalconstruc tie, die windkracht twaalf kan trotse ren. Verder veel hout in de kleuren wit en blauw en marmeren vloeren. Op de terrassen komen ronde huisjes, waar kleine eetwaren, dranken en ijs zullen worden verkocht. BEVERWIJK. In het Sportfondsen- bad zijn de volgende kandidaten ge slaagd voor het kleuterbrevet en het zwemdiploma B: kleuterbrevet: Sandra Acda; Carola Arxhoek; Elles Arxhoek; Jeroen Beentjes; Mark Brouwers; Ri chard Donker; Rudy Fennema; Elfrieda van den Haak; Monica Hakvoort; Al- TIVOLI, Laan van Angers 5, Haar lem. Vrijdag 18 februari, 21 uur: jeugdcafé. Zaterdag 19 februari, 20 uur: disco. Zondag 20 februari, 14 uur: Clover; 20 uur: informatieavond met schrijver Toon Kortooms. DEN HAAG. Minister Hendriks heeft in de Tweede Kamer nogmaals benadrukt dat het omstreden ontwerp plan zoals dat volgens de nieuwe wet ziekenhuisvoorzieningen door de provin cie opgesteld zal moeten worden, pas achteraf beoordeeld wordt door het col bert-Paul Hartendorp; Barbara Veld- mans; Mirjam Weckseler. Diploma-B: Mattijn Amsing; Alexandra Dekker; An nie van Dellen; Evert Douwstra; Moni- En dat is nu het gevoelige punt in de „strijd” tussen de NHWB en de KNBvLO: de NHWB stelt zich op het standpunt dat de KNBvLO moet accep- - Typisch Nederlands, we schreven het al. Wie er gelijk heeft: we durven er niets over te zeggen. Maar jammer is het wel, dat twee organisaties, die hetzelfde doen en voorstaan, elkaar in bijna dertig jaar niet hebben weten te vinden. Mis schien is het jubileum voor de NHWB een goede aanleiding om nogeens met de concurrentie” rond de tafel te gaan zitten. Want zegt Penningmeester Blom niet zelf: ,,We willen helemaal geen polarisatie sport en vier miljoen, die in het water vielen. Het zijn vervelende zaken, vindt de heer Blom, want waar het nu alle maal omgaat bij de NHWB is de wan delsport. En die wordt met bovenge schetste ontwikkelingen niet gediend stelt de penningmeester. Vooral de wrijvingen met de KNBvLO gaan hem aan het hart. ,,We willen echt niet via de krant een aanval lanceren op de KNBvLO, maar als u .dan weet dat we tien jaar geleden al besprekingen hebben gevoerd over het afstemmen van de programma’s op el kaar, zodat je niet twee tochten op een dag zou hebben, over de leeftijdsgren zen en een stel technische dingen en dat we tot op de dag van vandaag niets terug hebben gehoord, dan ga je je toch wel bepaalde dingen afragen.” De heer Van Dijk voegt eraan toe, dat hij dikwijls merkt dat de „concurrentie” de NHWB in de wielen rijdt bij het bespreken van startlokalen en dergelijke. „Dat is toch niet sportief”, moppert Van Dijk. Het is een typisch Nederlands schijnsel: twee organisaties die elk het zelfde nastreven, maar niet tot broeder lijk samenwerken kunnen komen. En zoals dat meestal het geval is schuilt de oorzaak van alle ellende in het verre verleden. Laten we de geschiedenis van de wandelsport eens onder de loep ne men. Dan wordt veel duidelijk. Het begon allemaal in 1928, toen de Olympi sche Spelen in Amsterdam werden ge houden. Nederlandse atleten deden het goed bij het snelwandelen. De wandel sport kwam van af die tijd flink in de belangstelling. John tapt nog een pilsje uit een gekoeld vijf-liter-vaatje, „Die gaan we ook op het strand verkopen, dan hoeven de mensen niet steeds naar boven om een flesje” en gelooft, dat de gasten ook bij minder mooi weer de weg naar zijn Castell Plage zullen vinden. „Als de zon schijnt, is dat meegenomen en dan gooien we onze buiten-accommodatie open met 450 stoelen en per twee stoelen een tafeltje en een parasol. Maar ook De Teerling, Kleine Houtstraat 58, Haarlem. Donderdag 17 februari, 20.30 uur: groep Bully Wee. BEVERWIJK. De uitslagen in de onderlinge competitie van de bridgeclub „Sans Atout” waren in deze week al» volgt. Groep 1: 1. Kool-Roos 62; 2. Beers- Beentjes 57; 3. De Beer - De Lugt 50; 4. Van Groningen-Heiloo 47; 5. Hulcher- Portegies 42; 6. Kuil-Luijendijk 42. Groep 2: 1. Plezier-Geerling 98; 2. Gebrs v.d. Vlugt 95; 3. Eijking-Rui ten berg 86; 4. Luijendijk-Tabak 84; 5. Mevr. Tho- mas-Zwaneveld 82; 6. Schipper-De Wit 81; 7. Gebrs. Welagen 79; 8. Gebrs. Welaten 79; 8. Gebrs. Bierman 67. Groep 3; 1. Dames Eijking-Duin 64; 2. Dames Beleterman-Portegies 49; 3. Dames van Bergen-Poerstamper 49; 4. Mevr. Tabak- Hoogeboom 47: 5. Hoogeboom-Hoen 46: 6. Sloof-Hoogsteder 45. Opgaven voor de SOOSAGENDA naar Haarlems Dagblad, Oudeweg 14, Haarlem ter attentie van Hans In vernizzi, stadsredactie. Tot en met woensdag. DE MAANDELIJKSE busreis naar Düsseldorf wordt in maart gehouden op zaterdag 5 maart. De eerste zaterdag van de maand, waarop de winkels in de Westduitse stad de gehele dag zijn geo pend. „Er wordt helaas nog ontzettend en vierde plaats bleek de Jozefschool andermaal te kort te komen en verloor van School West met l'/z-S'/a. De halve finale zal op 2 maart op een nog nader te bepalen plaats verspeeld worden. Uitslagen: De Zoeker-St. Jozef 5-0, School West-Heemskinderen 2-3. St. Jo- zef-Heemskindéren 2-3. De Zoeker- School West 4-1, St. Jozef-School West l'/s-S1/». De Zoeker-Heemskinderen 3-2. Eindstand! (de cijfers staan respectie velijk voor aantal wedstrijden, match- punten en bordpunten). 1. De Zoeker 3. 6, 12; 2. Heems kinderen 3. 6, 8; 3. School West 3, 2, 6V2; 4. St. Jozef 3, 0, 3V2. Voor deelneming aan deze Damiatereis is het noodzakelijk dat u over een paspoort, dat maximaal vijf jaar verlo pen mag zijn, of over een geldige toeris- tenkaart beschikt. U dient ook reeds in Nederland Duitse marken te kopen, aan gezien aan de grens niet wordt gestopt. „We gaan de mensen echt verwen nen”, zegt de dynamische figuur in het riante kantoor boven zijn gere nommeerde barbecue Castell aan de Amsterdamse Lijnbaansgracht, „We gaan een stukje Zuid-Frankrijk in Zandvoort brengen”. Tussen twee van zijn vele telefoon gesprekken door laat hij fraaie teke ningen zien. „Zo wordt het. Een „tent” van vijftien bij vijftien meter met alleen al zestig restaurantplaat- sen. Verder twee zonnebakken van twintig bij twintig meter met luxe ligbedden, parasols en meer fijne din gen om het de mensen naar de zin te maken”. Het eerste restaurant op het Neder landse strand komt op de plaats, waar jarenlang strandtent 2A van DE PRIJS voor dit dagje Dusseldorf is f 21- per persoon, voor kinderen tot 12 jaar 18,-. Bij de prijs is koffie en gebak op de heenreis inbegrepen. Kaar ten voor deze busreis zijn aan alle kantoren van deze krant verkrijgbaar. DE BUSSEN VERTREKKEN vanaf de halte Sportfondsenbad Frederikspark te Haarlem om acht uur ’s morgens. Uit IJmuiden vertrekt de bus om half acht vanaf het kantoor IJmuider Courant, Lange Nieuwstraat 427. De bussen zijn ’s avonds omstreeks tien uur weer op de vertrekpunten terug. „club” met provinciale afdelingen. Een paar jaar later werden de afdelingen bonden, omdat de aard van de wandel sport per provincie verschilde. In Noord- Holland lag de nadruk op het recreatie ve; in Zuid-Holland liepen de tippelaars in uniformen, netjes in de pas en zq was het overal anders. Op 6 februari 1937 werd de Noord-Hollandse Wandelsport Bond opgericht, een organisatie die zelf standig opereerde en dat - afgezien van de oorlogsjaren - tot nu toe is blijven doen. De NHWB is aangesloten bij de Nederlandse Wandelsport Bond, het overkoepelende lichaam. De NWB is op zijn beurt aangesloten bij de Nederland se Sport Federatie. De KNBvLO is ontstaan in de dertiger jaren. Van oudsher was het een militaire organisatie, die de Nijmeegse vierdaagse voor soldaten in het leven riep. Later gingen ook burgers meelopen, die zich groepeerden in supporterskringen rond Nijmegen. Gaandeweg breidde de KNBvLO zich over heel Nederland uit. In 1939 kon de Nijmeegse vierdaagse niet doorgaan en besloot de NWB een alternatief te bedenken: de avondvier daagse. In Haarlem Amsterdam en Zaandam gingen in dat jaar voor het eerst 's avonds wandelaars op pad. In de oorlog moest de avondvierdaagse enkele malen worden af gelast; vandaar dat pas nu voor de 34ste keer ’s avonds wordt gewandeld. In 1951 maakte de Haarlem se wandelsport vereniging Jan Passtoors zich los van de NWB, nadat er nationaal een hoop ellende was ontstaan bij het kiezen van een voorzitter. Jan Passtoors begon een eigen avondvierdaagse en dat was tegen het zere been van de NHWB. „Het was onze tocht en dat is nog zo”, zegt de heer Blom. teren, dat de avondvierdaagse slechts goed wordt gelopen door de NHWB-ers. KNBvLO-vereniging Jan Passtoors houdt zich niet aan de reglementen, stelt de NHWB en we kunnen pas gaan samenwerken als daar een oplossing voor gevonden is. Een oplossing die vol gens de heer Blom op regionaal niveau moet worden gezocht. „Het is heel ge makkelijk als de hoofdbesturen het bij een borreltje eeps worden, maar de ellende is hier, in Haarlem, ontstaan”. Penningmeester Blom heeft ook zo zijn twijfels over de prestatiesport? of het nu een prestatiwandeltocht van een krant is of prof-voetbal. „Waarom be oefen je sport. Ik zeg, omdat je een lichaam hebt gekregen waar je inlengte van jaren mee toe moet. Het gaat erom, dat je als je 85 bent nog in goede conditie verkeert. De grote splijtzwam in de sport is, dat anderen denken: ik laat mijn benen in puin schoppen, want ik hou er toch genoeg geld aan over”. Recreatieve spprt, dat is voor de NHWB je ware. De bond heeft dan ook waarde ring voor het feit, dat minister Van Doorn vier miljoen beschikbaar stelde ter stimulering van het bewegen onder de noemer Sportreal. Maar over de be steding van het geld is^de heer Blom allerminst te spreken. „Dat geld is gewoon weggegooid. Het rendement is nihil. Ons bekroop een on plezierig gevoel toen we zagen hoe Sport real gestalte kreeg. Het ministerie had het geld beter kunnen besteden voor de opleiding van kader in de wandelsport- organisaties. Me dunkt, dat wij aan recreatieve sport doen. Met die vier miljoen hadden prijsstijgingen kunnen worden ondervangen, hadden de levens kansen van veel verenigingen kunnen worden vergroot. Het ministerie heeft getracht iets wakker te maken, maar het is mislukt”. Deining Activiteiten Centrum Ripperdastraat 13, Haarlem. Vrijdag 18 februari, 15 uur scholierencafé; 20.30 uur: groep Water. Zaterdag 19 februari, 14 uur: jamsession; 20 uur: disco. Zondag 20 februari. 14 uur: film en informatie over W. F. Her mans. Een van de kwartfinales speelde zich af in de Heemskinderen, waar de gast heer zelf moeizaam van start ging. Al snel keken de Heemskerkers tegen een 0-2 achterstand op. De spelers op bord 1, 2 en 3 wisten hun partijen echter alle maal in winst om te zetten zodat de 3-2 .overwinning een feit werd. De Jozef school had een slechte start tegen de Zoeker uit Zaanstad. Met 5-0 kregen zij een fikse nederlaag te slikken. In de tweede ronde speelden de beide Umondvertegenwoordigers tegen elkaar. Ook ditmaal kroop de Heemskinderen school door het oog van de naald. Door de tweede 3-2 overwinning was plaat sing voor de halve finale bewerkstelligd, daar de Zoeker ook zijn tweede over winning behaalde en daardoor onbereik baar werd voor de St. Jozefschool en School West (Wormer). In het gevecht om de eerste en tweede plaats in de poule trok de Zoeker aan het langste eind door het Heemskerkse team met 3-2 te verslaan. Om de derde DE COMMISSIE HAARLEM van de NHWB houdt zaterdag 26 en zon dag 27 februari een speciale wandel tocht ter ere van het veertig jarig bestaan van de bond. De start is bij het Jeugdhuis aan de Donkerelaan in Bloemendaal. Men kan kiezen uit af standen van 5, 10 en 15 kilometer op zaterdag en van 5, 10 15 en 25 kilometer op zondag. Kinderen van 6 tot en met 8 jaar mogen onder gelei de meedoen aan de tocht van 5 kilometer. De starttijd is zaterdag van 12 tot 14 uur; zondag van 10 tot 12.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt bij voorinschrijving tot en met 19 februari voor personen tot en met 15 jaar 1,75; voor ouderen f 2,—. Na zaterdag worden de prijzen met een gulden verhoogd. Men kan ook mee doen voor respectievelijk f 0,75 en 1.-, maar dan wacht na afloop niet de fraaie herinneringsmedaille met lint. Inschrijven kan bij: M. van Dijk, Saracenenstraat 5, tel. 343160, H. J, Vijlbrief Roosveldstraat 65, tel. 326114. de familie Koper. Reitzstraat 35 en mevrouw Regelink, Jan Gijzen- De heer Blom is geen knorrige vitter, die de „goede oude tijd” ophemelt, maar hij kan na 38 jaar bestuurswerk wel vergelijken. Het gaat eigenlijk bijzonder goed met de NHWB, vertelt hij. De belangstelling voor de wandelsport groeit jaarlijks. Neem de avondvierdaag se, die de NHWB in mei voor de 34ste maal houdt: deden er in 1975 1200 mensen aan mee in Haarlem; in 1976 waren het er maar liefst 500 meer. Wat de heer Blom duidelijk wil maken, is dat lopen .wandelen, niet meer iets van zelfsprekends is in deze tijd. De wel vaart heeft iedereen in de gelegenheid gesteld een autootje aan te schaffen en het is zo verdomd gemakkelijk ook voor kleine stukjes achter het stuur te kruipen. Wandelen anno 1977 is een recreatieve, sportieve bezigheid. Wande len anno 1937 was voor velen een bittere noodzaak. Ruim 60.000 Noord-Hollandsqrs brengt de NHWB jaarlijks op de been door een scala van tochten te organiseren: rente subsidiëren in grote en in (hele) kleine plaatsen. In Haarlem trekken elk jaar ongeveer 5000 mensen regelmatig de wandelschoenen aan onder leiding van de bond. De grote animator van de afdeling Haarlem is de heer M. G. B. van Dijk, een man die zich letterlijk het vuur uit de sloffen loopt om de wandel sport gestalte te geven zoals hij en de NHWB denken dat het hoort. Onder wandelsport verstaan wij het regelmatig gereglementeerd trainen van je lichaam door middel van lopen. Helaas wordt er ontzettend ge beunhaasd. Hei spijt me dat ik het zeggen moet, maar ook door uw krant. Die HD-tocht is een onverantwoorde zaak. Ik hoop voor u, dat er dit keer geen ongelukken gebeuren. Het is toch te gek, dat rijp en groen dertig kilome ter door het zand sjouwt. Mensen, die achter een borrel in het café wedden dat ze die dertig kilometers wel even zullen pakken en nooit getraind hebben. Ik zou wel eens willen weten hoeveel mensen de volgende dag niet op hun werk verschijnen. Wij houden ons aan strenge bepalingen. Het is dns onduide lijk, waarom een krant wandeltochten moet organiseren, terwijl er voldoende bonafide wandelsportverenigingen zijn”, zegt de heer Van Dijk. Kritiek is er ook op de Haarlemse wandelsportvereniging Jan Passtoors, lid van de Koninklijke Nederlandse Bond voor Lichamelijke Opvoeding (KNBLVO). „We willen niet katten hoor”, begint de heer Blom, „Maar je krijgt de indruk dat Jan Passtoors het doet om de oortjes. Ais je ziet, dat ze ook heel jonge kinderen grote afstanden laten lopen, terwijl volgens de regle menten bij open tochten de minimum leeftijd tien jaar is en bij de avond vierdaagse acht jaar, dan moet je con stateren dat ze zich niet aan de regle menten houden. Kijk, als de markt ver zadigd is kun je natuurlijk meer wande- Op maandag 9, dinsdag 10, woensdag 11 en donderdag 12 mei houdt de NHWB, afdeling Haarlem, voor de 34ste maal de avondvierdaagse. Ook dit jaar zullen weer honderden tippelaars na vier avonden zwoegen vermoeid maar gelukkig arriveren bij de HTS aan de Veldzigtlaan, die als startbureau dienst doet. Op de foto: de aankomst in 1975.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13