Theo Olof Beethoven-serie Spelenderwi j s Fanatasio Perspekt Nol Sicking agenda van amsterdam Kl MUZIEK THEATER ALLERHANDE Muziek en toneel Bioscopen i. tdf - r DONDERDAG I 7 FEBRUARI 19 7 7 15 EB ■J „J raMMRRMMEMBMMMMMMn ga i 1 Mil Hf mMNKMMNM* Ml ,Deep Een beeld uit „De misdadiger” van Tsje- Exposities. In Galerie Lóa in de Lange Raamstraat 6 in Haarlem wordt zaterdagmiddag om 14 uur een tentoonstelling geopend van werk van John Liggins De expositie duurt tot en met 5 maart en is alleen op donderdag, vrijdag en zaterdag steeds van 14-18 uur toegankelijk. Plastieken in hout, staal, baksteen en steen worden gemaakt door de Beverwijkse kunstenaar Nico Betjes. Hij exposeert tot en met 4 “maart bij Felison in de burgerzaal van het Velser gemeentehuis, Plein 1945 in IJmuiden. Cursisten van de „Zaterdag ateliers Haarlem’ laten hun vorderingen zien op een tentoonstelling in cultureel centrum De Egelantier, Gasthuisvest 47 in Haarlem die zaterdagmiddag om 15 uur wordt geopend door mr. A. Calisch, hoofd bureau Culturele zaken van de Provinciale griffie in Haarlem De expositie loopt tot en met 27 februari en is dagelijks van 14-17 uur en van 19 30 uur-21.30 uur, bovendien zondag^ van Josephine heeft met haai' rol veel succes. Tijdelijk kon zij niet optreden in verband met een ongeval, maar nu staat zij weer avond aan avond op de planken. Het vrolijk gekrakeel in het stuk wordt verder uitgesponnen door Hetty Verhoogt en Willem Nijholt en Marja Lieuwen. Josephine Soer verzorgde de kruidige vertaling. Op 23 februari te zien in de Stadsschouwburg van Haarlem. Fantasio. Onafhankelijk Toneel komt op 18 en 19 februari in de Toneelschuur Sietze Dolstra. Vanaf vanavond t.m. zaterdag treedt in de Toneelschuur de Amsterdamse cabaretier Sietze Dolstra op. Dolstra kreeg enige bekendheid door zijn langspeelplaat „Vandaag is alweer gisteren'Dit seizoen reist hij door het land met een avondvullende one-man-show recensie van de opvoering door het onafhankelijk Toneel, dat het stuk eerder deze week in het Shaffy theater speelde. De Behandeling. Binnenkort hoopt Centrum de première uit te brengen van de eenakter De Behandeling van Vonne van der Meer De première is op 2 maart, maar komende woensdag speelt Centrum de voorstelling die drie kwartier duurt al in het lunchtheater in de Toneelschuur; aanvang 12 30 uur De regie heeft Luk van Mello, spelers zijn Ingeborg Elzevier en Margreet Heemskerk Punt komma punt Een vrolijk verhaal voor kinderen, zondagmiddag in de Toneelschuur. Punt komma punt speelt zich af op een redactie van een Pim Jacobs. Stichting Theater Beverwijk verzorgt vrijdag een jazzavond (20 uur) in de Nieuwe Slof in Beverwijk waaraan wordt deelgenomen door Pim Jacobs en Rita Reijs. krant voor kinderen. Johan Hobo schreef het verhaal en speelt het met een eigen gezelschap. Een amusante vrijblijvende opvoering, die voortreffelijk begeleid door de acteurs als intermezzo’s gespeeld. De voorstelling begint om 14.30 uur Spoken. De Letterlievende Vereniging J. J. Cremer speelt op 22 februari in de Stadsschouwburg „Spoken” van de Noorse auteur Henrik Ibsen Met dit stuk bedoelde Ibsen onder meer een antwoord te geven op de critici die in zijn eerder geschreven stuk Een Poppenhuis een ongeoorloofde aanval op het huwelijk zagen. De regie heeft Jan Wiertsema, de rol van mevrouw Alving, de hoofdfiguur in Spoken, wordt gespeeld door Eki Oostwald 14-17 uur Tijdens de expositie bestaat de gelegenheid tot aankoop van werk van de cursisten Schilderijen van Carl de Wit worden geëxposeerd in galerie Eijlders aan de Verlengde Haltestraat m Zandvoort. De tentoonstelling die zaterdagmiddag om 17 uur wordt geopend duurt tot en met 17 maart Info-film. Deining, jeugdcentrum in de Ripperdastraat in Haarlem, vervolgt de serie informatie over schrijvers en films die naar hun boeken zijn gemaakt met de behandeling van een film naar een boek van W. F Hermans, Paranoia Zondagmiddag, aanvang 14 uur. Carnavalsbal. In restaurant De Wintertuin, Grote Markt in Haarlem, is het vrijdagavond carnaval. Omstreeks 21 uur begint het bal waaraan wordt meegewerkt door het Latijns-Amerikaanse dansorkest Los 5 do Brasil Rond 23 uur is de komst te verwachten van Prins Carnaval die vergezeld zal gaan van de Raad van elf chov, dat een onderdeel vormt van de theatercollage „Met moer en vork” van Perspekt. 1 Het NPO verkeert vrijdagavond in Ween- se sferen. Violist Theo Olof is de solist op dit concert. Scène uit „Een doos vol kruimels”. V.l.n.r Hetty Verhoogt, Josephine van Gasteren en Willem Nijholt. c W, Doos vol Kruimels. De Amerikaanse auteur Neil Simon, die al veel succesrijke blijspelen op zijn naam heeft staan, schijnt met zijn laatste stuk „The gingerbread lady" weer een aantrekkelijke tragi-komedie te hebben afgeleverd. In ons land wordt zijn stuk in vrije productie gespeeld onder regie van Jo Dua. Daarover schreef onze toneelrecensent naar aanleiding van de première: ...waarin de Belgische regisseur Jo Dua met een pittige stijl de mogelijkheden goed aangreep, kon Josephine van Gasteren alle kansen benutten in „Een doos vol kruimels Sommige vrouwen worden nog mooier als zij kwaad zijn. Het is bezwaarlijk ze die staat gedurig toe te wensen, maar de aan alcohol verslaafde ex-zangeres Evy Meara leeft als een mislukkelinge, die door haar man en minnaar verlaten is in die staat.” Du Midi (Apollolaan, 723653): .Logan’s run”, wordt door pianist Rob Roeleveld, die ook l werkelijk aan het spel zelf deelneemt. De I verhaaltjes die de krant ingaan worden I door de acteurs als intermezzo’s gespeeld. Weens concert. Kort nadat Herman Krebbers bij het Noordhollands Philharmonisch Orkest solieerde, zal een tweede en minstens even beroemde violist van het Concertgebouworkest samen met het NPO een optreden verzorgen. Het is Theo Olof die komende vrijdag onder André Vandernoot het Vioolconcert in G KV 216 van Mozart vertolkt. Ter opening wordt de 45e Symfonie van Haydn gebracht die ook wel bekend is als de Afscheidssymfonie. Na de pauze volgt een Weens programma. Eerst de Ouverture Ein Morgen, ein Mittag, ein Abend in Wien van Franz von Suppé en vervolgens werken van Josef en Johann Strauss. Dit vijfde concert in de serie B begint als gewoonlijk om 20.15 uur. Wat moet over Theo Olof nog vermeld worden? Het feit dat hij een der beroemdste leerlingen is van Oskar Back; dat verschillende componisten als Hans Kox, Badings en Maderna een concert aan hem hebben opgedragen, dat hij sinds vorig jaar hoofdleraar is aan het Haagse conservatorium? Wie van zijn spel wil genieten, moet het zelf gaan beluisteren. Daarover hoeft niet meer te worden geïnformeerd. Beethoven. Inhakend op de grote belangstelling voor concerten met werken van Beethoven heeft het Concertgebouw in Haarlem het initiatief genomen om volgende week drie avonden achter elkaar een gelijkblijvend, geheel aan deze componist gewijd programma te laten spelen. Voor deze drie uitvoeringen, die plaatshebben op maandag, dinsdag en woensdag telkens om 20.15 uur, is het Haarlems Beethoven Ensemble uitgenodigd. Het bestaat voor een groot gedeelte uit musici van het NPO. Violisten zijn Linda Asworth en Barbara Chasson (altviool), Wouter van Willigenburg (cello), Jacques van Harten (bas), Henri Gouder de Beauregard (hobo), Aart Smit (klarinet), Ron Applegate (hoorn), Paul Csonka (fagot) en als solist de pianist Willem Brons. Het programma wordt gevormd door het Pianokwintet opus 16 in Es, de Pianosonate opus 111 in c en het Septet opus 20 in Es. Opus 111 in c was voor Beethoven de laatste sonate die hij voor piano schreef. Het met grote beslistheid opgezette Maestoso vormt de opening. De verbetenheid van het hoofdthema wordt door vaag-gecontoureerde zangkunst vrijwel niet opgeheven. Deze sonate bestaat uit slechts twee delen waarvan de Arietta bijzonder veel moeilijkheden geeft. Het karakter van dit werk is beschouwend al nemen de variaties steeds in snelheid toe. Kadens. Volgende week donderdag zal in zaal Kadens in de Smedestraat in Haarlem de serie Kwartet-kwintet worden afgesloten. Aanvang 20.15 uur. Het Rosette-kwintet (fluit, hobo, klarinet? hoorn en fagot) speelt werken van Danzi, Fran^aix, Pijper, Willem F. Bon en Ligeti. Het is voor de tweede keer dat het Rosetti kwintet in zaal Kadens speelt. Vorig jaar werd in de reeks zolderconcerten al eerder een uitvoering van de werken van Pijper en Ligeti gegeven die toen opvielen door de verbluffende vertolking waarin het samenspel uitstekend gecoördineerd werd. Aeolus kwintet. Muziek uit perioden van ongeveer begin 1800 tot aan de 20e eeuw zijn door het Aeolus kwintet op hun programma gezet dat zij komende zaterdagavond ten uitvoer brengen in het cultureel centrum De Egelantier aan de Gasthuisvest in Haarlem. Aanvang 20.15 uur. De werken zijn geschreven door Reicha, Danzi, Sehlbach, Taffanel en Milhaud. Het kwintet werd opgericht door leden van het Amsterdams symfonieorkest Con Brio en droeg aanvankelijk ook dezelfde naam. Het bestaat uit amateurmusici (fluit, hobo, klarinet, hoorn en fagot). Koffieconcert. Een aantrekkelijk koffieconcert met het - althans in Haarlem - niet vaak gespeelde Concert voor twee piano’s en orkest van Poulenc en de Afscheidssymfonie van Haydn wordt zondagmorgen in het Haarlemse Concertgebouw gegeven. En dat volgens het bekende recept: (gratis)koffie vanaf 11.30 uur. muziek om 12 uur. Medewerking wordt verleend door het Noordhollands Philharmonisch Orkest onder leiding van zijn vaste dirigent André Vandernoot. In het Concert voor twee piano’s zijn de solisten Carlos Moerdijk en Jan Gruithuyzen. Deze jonge musici die elkaar in leeftijd niet veel ontlopen, studeerden beiden aan het Brabants Conservatorium bij Gérard van Blerk. Jan Gruithuyzen voltooide zijn studie in Frankrijk en nam onder meer uitnodigingen in de Verenigde Staten aan. Terug in ons land werd hij docent aan het Brabants Conservatorium. Carlos Moerdijk behaalde na zijn studie het solistendiploma met onderscheiding en kreeg tevens de Prix d’Excellence. Ook hij is docent aan het conservatorium in Brabant. Bavo. Het vierde en laatste concert in de Sint Bavo aan de Herenweg 88 in Heemstede wordt volgende week donderdag (20.15 uur) verzorgd door kamerkoor Doulce Mémoire onder leiding van Koen Vermey met medewerking van de vaste organist Aldert Winkelman. Werken van De la Rue, Purcell, Sweelinck, Bouvin en Stanley staan op het programma vermeld. Musyckcamer. We herinneren onze lezers nog eens aan het optreden vanavond van Die Haerlemsche Musyckcamer in de Hervormde Kerk aan de Binnenweg in Bennebroek. Onder leiding van dirigent Frans van Lookeren en met solistische medewerking van de fluitist Johan van Kempen worden werken gespeeld van Handel, Van Delden, Bach, Van Kempen en Van Bree. Orgelconcert. Eveneens vanavond wordt een orgelconcert gegeven op de beide orgels in het Concertgebouw in Haarlem. De beide stadsorganisten hebben een keuze gemaakt uit hen door het publiek toegestuurde thema's waarop zij zullen improviseren. Piet Kee en Albert Transsiberië Express. Drie transseksuelen hebben een dag een filmstudio gehuurd om er het verhaal van hun leven te filmen. Er is een absurd aandoend scenario, dat tot doel heeft de personen die het stuk spelen elk hun eigen vrouwelijkheid te laten uitbeelden. Er is een moeder die Mrs. Simpson (hertogin van Windsor) heet, een dochter Irina (jonge van de Drie Zusters van Tsjechov) en een Nikita Garbo (denk aan Greta). Alle personages worden door mannen uitgebeeld. Het stuk heet oorspronkelijk „L’homosexuel ou la difficulté de s’exprimer”, werd geschreven door de in Parijs wonende schrijver Copi, die de Argentijnse nationaliteit heeft. Het Projekttheater speelt het onder de titel „Transsiberië Express”. Van 24 t.m. 26 februari komt de voorstelling naar de Toneelschuur in Haarlem, maar eerder is het te zien in Heemskerk, in gebouw De Jansheren aan de Kerkweg, namelijk morgenavond. Tioli. John McFee wordt door velen beschouwd als een van de meest vooraanstaande Amerikaanse pedal-steelgitaristen. Zijn naam wordt vaak in een adem genoemd met die van Sneaky Pete Kleinow van de Flying Burrito Brothers en Hank DeVito van Emmylou Harris’ Hot Band. McFee speelde samen met de Doobie Brothers, Boz Scaggs, Grateful Dead en Steve Miller (Fly like an Eagle). Officieel maakt hij deel uit van Clover, een uitstekende country-rockgroep, die muziek maakt d^ veel weg heeft van Poco. Op toernee door Nederland doen John McFee en consorten - Alex Call (zang, gitaar), Huey Louies (mondharmonica, zang), Sean Hopper (toetsen, zang). Johnny Ciambotti (bas, zang) en Micky Shine (drums, zang) - aanstaande zondagmiddag (14 uur) het Schalkwijkse Jeugdcentrum Tioli, Laan van Angers 5, aan. met de tweede aflevering van de serie Favorieten. Terug naar de klassieken, zo luidt het motto van het gezelschap uit Rotterdam, dat tot eind juni zeven produkties wil uitbrengen. Hedda Gabler was de eerste, nu volgt Fantasio van de Franse auteur Alfred de Musset. Fantasio is in oorsprong niet geschreven om op te voeren, maar als leesstuk. De Comedie Francaise voerde het in 1866 voor het eerst op in Parijs. In Nederland is het nooit gespeeld door het beroepstoneel. Op de kunstpagina van de krant staat een Dansen uit de Balkan. Zestien dansers en vier muzikanten vormen het gezelschap Balkanska Mladost. Op 19 februari komt het met een programma van afwisselende Bulgaarse danscultuur in het Haarlemse Concertgebouw. Kleurrijke en gevarieerde dansen uit Bulgarije, die met dynamische precisie gedisciplineerd worden uitgevoerd. De solist Georgi Ivanov van Radio Sofia verleent zijn medewerkeing aan het programma en bespeelt de „rebeckeen 14-snarig muziekinstrument. Folkore in kleurige volkskostuums. bebop en hardbop in de Haarlemse Jazz Club (Groot Heiligland 37 in Haarlem) aan hun trekken. Uitgenodigd is het onlangs opgerichte kwartet van pianist Nol Sicking dat verder bestaat uit Paolo Radoni, gitaar; Fred Snel, bas en basgitaar en Guus van der Sanden, slagwerk. Uitgezonderd misschien Radoni, een Italiaan die in België woont, zijn het jazzmusici die in onze omgeving een ruime bekendheid genieten. Met Moer en Vork. Een eenakter van Tjechov en twee naar verhalen van de Duitse tekenaar-dichter Wilhelm Busch, vormen samen het programma „Met Moer en Vork” Regie van Ide van Heiningen. Van Tsjechov koos Perspekt het verhaal De Misdadiger, waarin een eenvoudige boer een moer van de spoorrails gedraaid heeft om deze als vislood te gebruiken. Tal van grappige technische vondsten zijn weer verwerkt in de eenakters naar Busch „Hans Huckeoemde ongeiuksraaf’ en „De blaaspijp” Kostumering en decor zijn als gewoonlijk bij Perspekt sfeervol en sprookjesachtig. Van 24 t.m. 26 februari in de Haarlemse Stadsschouwburg. De Britse viermans-folkgroep Bully Wee treedt vanavond op in De Teerling in Haarlem. de Klerk zijn voorts te beluisteren in een tweetal werken van César Franck, te weten Deuxième Choral in b en de Fantaisie in A. Aanvang 20.15 uur. Egelantier. Het trio van pianist Jos Harmes speelt vanavond swingende muziek in het café van De Egelantier, ingang Groot Heiligland 61 in Haarlem. Aanvang 21.30 uur Zondagmiddag om 15 uur onvervalste rock and roll door de Reginally Rockers, een Amerikaans kwartet dat vanuit Amsterdam tournees door Europa maakt. Dinsdagavond tenslotte een optreden van het kwartet Jan Pilon uit Hilversum. Deining. De bekende Nederlandse popgroep Water speelt vrijdagavond (20.30 uur) in jeugdcentrum Deining in de Ripperdastraat in Haarlem. De groep heeft niet lang geleden haar tweede elpee afgeleverd, Damburst getiteld, waarvoor de opnamen en produktie geheel in Engeland plaats hadden. Idee en tekst van de plaat werd geleverd door toetsenman Rob Westerbeek die ook de motor achter de hele idee van Water is. In het algemeen speelt de groep pittige, maar vooral melodieuze muziek, soms met een symfonisch karakter en steeds welluidend. Zaterdagmiddag om 14 uur is er weer gelegenheid voor jamsessions in Deining. Folk. Bully Wee, een Engels-Schotse folkgroep, treedt vanavond op in café De Teerling, Kleine Houtstraat 58 in Haarlem. Het repertoire dat voornamelijk traditioneel is, wordt gehaald uit Schotland en Ierland. Aanvang 20.30 uur. Jazzclub. Na de blues en jamsessions komen vrijdagavond de liefhebbers van Spelenderwijs. Een echtpaar in moeilijke jaren houdt zich met spelletjes op de been. Het probeert de problemen die zich binnen een huwelijk voor kunnen doen spelenderwijs op te lossen. Er komt bezoek van een jonger paar en dan kan de pret pas goed beginnen. Die vlucht in speelsheid en komedie moet borg staan voor een avond toneel met ernst en humor. Roger Hanin, van oorsprong filmacteur, schreef dit stuk dat „Virgule” heet en dat vertaald door Mary Dresselhuys „Spelenderwijs” is genoemd. Ko van Dijk heeft de regie ter hand genomen en de rolbezetting toont gerenommeerde namen: Mary Dresselhuys, Guus Hermus, Henk van Ulsen en Carola Gijsbers van Wijk. Of het een leuke avond oplevert kunt u van donderdag tot en met zondag bekijken in de Haarlemse Stadsschouwburg. Spelenderwijs wordt uitgebracht in een vrije productie door Joop van den Ende. Op de jaarlijkse groepstentoonstelling van Kunst Zij Ons Doel, momenteel in de Vishal in Haarlem, is deze bronzen reiger van Guus Offerhaus-Lange te zien. uur, zu. i*t, en zz uur uag en ZZ uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur „Jonas”, toeg. 18 j. Tuschinskï I (Reg. Breestr. 26, 62633): „Mar a thon Man” toeg. 18 j. Dag. 14.30, 18.45 en 21.30 en 21.30 uur toeg 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur Tuschinskï 3: „1980”. toeg. 18 j. Dag. 14 en 28 uur Tuschinskï 4: ,De mooiste uren van hun leven”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30 16, 19 en 21.30 uur Tuschinskï 5: „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460). „De verleiding van Mimi de Bankwerker”, toeg 18 j. Dag 19 en 21 30 uur, zo 13, 15 30, 19 en 21 30 uur, vr-, za -nacht 24 uur Concertgebouw (Van Baerlestr., 718345): Don derdag 24 febr., kl. zaal 20.15 uur. Tel-Aviv Kwartet, m.m.v. Yona Ettlinger, klarinet. Wer ken van Hindemith, Mozart e.a. Vrijdag 25 febr., gr. zaal 20.15 uur. Amsterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Djansug Kachidze, m.m.v. Emmy Verhey, viool. Werken van Haydn, Mozart e.a. kl. zaal 20.15 uur: Institut Francais des Pays-Bas, Marie Thérèse Ghirar- di, gitaar. Werken van Dowland, Bach e.a. Zaterdag 26 febr., kl. zaal 20.15 uur. Tel-Aviv Kwartet, m.m.v. Yona Ettlinger, klarinet. Zon dag 27 febr., gr. zaal 20.15 uur. Cameratie Lysy, o.l.v. Alberto Lysy, m.m.v. Maria-Joao Pires, piano, Aurèle Nicolet, fluit en Alberto Lysy, viool. Werken van Mozart, Haydn e.a. Spiegelzaal, 11-13 uur. Für Elise. Maandag 14 febr., gr. zaal 20.15 uur. Zangvereniging „Kunst en Strijd”. Gewestelijk Orkest voor Zuid-Holland, Purmerends Gemengd Koor, o.l.v. Johan van der Camp, m.m.v. Alida Lein- weber, sopraan, Gerard van Dolder, tenor, Henk van den Brink, bas en Hans Broekman, orgel. Werken van Beethoven e.a. Dinsdag 15 febr. gro. zaal 20.15 uur. Annie Fischer, piano. Werken van Beethoven, kl. zaal. 20.15 uur. Hephzibah Menuhin, piano, Colin Carr, vio loncel, m.m.v. George Pieterson, klarinet. Wer ken van Brahms, en Debusy. Woensdag 16 febr., kl. zaal 12.30 uur Gratis Lunchconcert, Arthur Mahler, hobo, Arthur Hartong, piano, kl.zaal 20.15 uur. Amsterdam Sinfonietta, o.l.v. Willem Frederik Bon, Werken van Man neke, de Kruyf e.a.. Stadsschouwburg (Leidseplein, tel. 242311): Donderdag 17 febr., 20.15 uur. Het Nationale Ballet: Balanchine-programma: „Donizetti Variaties”, „Four Temperaments”, „Le Tom- beau de Couperin”, „Symfonie in C”. Vrijdag 18 febr., 20.00 uur, zondag 20 febr., 13.30 uur,: Ned. Operastichting: Leo Janacek „Jenufa” Het Amsterdams Philharmonisch Orkest o.l.v. Bohumil Gregor. Zaterdag 19 febr. 20.15 uur. Publiekstheater. „De Kersentuin” van Anton Tsjechow Maandag 21 febr. 20.15 uur. Ned Operastichting: „Elektra”. Dinsdag 21 febr 20.15 uur. Toneelgroep Globe: „Het land waar van de koning een kind is”. Carré (Amstel, tel. 225225): T.e.m. 14 mei, dage lijks (beh. zondag en maandag) 20 uur. Toon Hermans. Nieuwe de la Mar Theater (Marnixstr., tel. 233462): 17, 22, 23 en 24 febr., 20.15 uur. Fons Jansen 5; aan de vleugel Frans Oudhoff. 18 t.e.m. 21, 25 te.m. 28 febr., 20.15 uur. ,,’t Was de leeuwerik”, kluchtige tragedie van Ephraim Kishon met Willy van Heesveld, Doris van Canegehm en Lex Goudsmit Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): t.e.m. 12 maart dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, Shaffyzaal; Tennesse Wil liams Projekt no. 6. „In the bar of a Tokyo Hotel”. Mickery (Rozengracht, tel. 236777): T.e.m. 20 febr., dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur. Maniac Theatre uit Stockholm Theater De Engelenbak (Nes, tel. 232904). 17, 18 en 19 febr., 20.30 uur. Jordaan in de Nes: „De tuin van Amsterdam”, een door de bewoners zelf geschreven en gespeeld stuk over het leven in de jordaan. 22 febr., 20.30 uur. Open Bak: een open podium voor iedereeen; presen tatie; Mr. E. van Sonsbeek. Het Werktheater (Kattengat, tel. 226231): 18 en 25 febr., 20.30 uur. „Het Werkteater”. werk- avond „Sterven”. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal, tel. 264695) T.e.m. 12 maart, dagelijks (beh. s maandags) 20.30 uur. Frits Lambrechts met Margriet de Groot en Wim van de Meeberg „Moeder, geef me nog eens raad” Amour Humour. Onder regie van Gerard Caillaud komt La Nouvelle Compagnie in de Haarlemse Stadsschouwburg met een collage van poëzie en chansons van de middeleeuwen tot nu. Amour Humour. Caillaud laat er gedichten die hij heeft uitgezocht presenteren met behulp van zang, spel en mime. De voorstelling in Haarlem is op 21 februari Alhambra i (Weteringschans 134, 233192). „The pink panther strikes again”, toeg. a.l. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Alhambra 2; „King Kong”, toeg. 14 j. Dag. 14, 18 45 en 21 30 uur, zo. 13 15. 16, 18.45 en 21 30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 400, 234876) „De verschrikkelijke man uit Saffie”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., 402, 66227): „The front”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur Calypso Club: „Un elephant ca trompe enorme- ment”, toeg. 14 j. Dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur, vr.-, za.-nacht 24 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep throat”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 16, 16.15, 17.20, 18.45, 20 en 21.15 uur. Cineac Damrak I (Damrak 63, tel. 245648): „Ven detta”, toeg. 18 j. Dag. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: Jfe t’aime moi non plus”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do., vr. ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr., 31, 243639): „Midnight cowboy” toeg 18 j Dag 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, za. zo ma. di. wo. 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): „Mara thon man”, toeg. 18 j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. wo 20 uur Cinétol (Tolstr. 160, 722291): „Our Lating Thing”, toeg. 18 j. Dag. 20 uur. Dag. 22 uur „The best of the New York Erotic film festi val”, toeg 18 j. City I (Leidseplein, 234579): „Reis naar het bin nenste der aarde”, toeg. 14 j. Dag 15, 19 en 21.30 uur City 2: „Silent Movie”, toeg. a.l. Dag. .14.30,19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 3: „Het Omen”, toeg. 18 j. Dag. beh. za. zo. wo.-midd 14, 18.45 en 21.15 uur. zo. 18.45 en 21.15 uur. City 4: „Mr. Klein”, toeg. 14 j. Dag. beh. wo.- midd. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uUr Corso (Kalverstr., 122, 234561): „De twee missio narissen”, toeg 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4A, 226551): „De kanonnen van Navarone”, toeg. 14 j. Dag 19 en 21.45 uur i.uu. iU! toeg. 14 j„ Dag. 14, 18.45 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr 24, 230469): „De Appelbollen bende”, toeg. a.l. Dag. 13.30,16,19 en 21.30 uur Kriterion (Roetersstr, 34, 231708): „Python 357” toeg. 14 j. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „De Markiezin van O”, toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 «m 22 uur, zo. 13.30, 15.45, 19.30 en 22 uur, vr.-, za.- nacht 00.15 uur 4öggerath (Reg. Breestr 34, 230655): „The return of a man called horse”, toeg. 14 j. Dag 13.30, 16. 19 en 21.30 uur. Parisiën (Nieuwendijk 69, 248933): „Deep Throat”, toeg. 18 j. Dag. 11.30, 13.30, 15.30. 17.30, 19.30 en 21.30 uur, zo. vanaf 13.30 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „Battle of the bugle”, toeg. 14 j. Dag. 14 en 20 uur Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „The scarlet Buccaneer”, toeg. 14 j. Dag. 19.15 en 21.30 uur. za. t.e.m. wo. 14 uur. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Cousin, cousine”, toeg. 14 j. Dag. 19.30, 22 uur, vr.-, za. nacht 00.15 uur. Za., ma., di., wo. 14.15 uur, zo. 13 en 15.15 uur „Peter en de vliegende auto- ■I bus”, toeg. a.l Roxy (Kalverstr 224, 232809): „Te gek om los te lopen”, toeg. a.l. Dag. 13.30,16,19 en 21.30 uur Studio K (Roetersstr 34, 231708): Do., vr. „The Long Goodbye”, toeg. 18 j. za. zo. „McCabe Mrs. Miller”, toeg. 18 j„ ma. di. wo. „Nashvil le”, toeg. 14 j. Do. t.e.m. zo. 14.30. 20 en 22.15 uur, ma. di. wo. 14.30 en 20.30 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161, 245790); „To have and have not”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur Dag 19.45 en 22 Tuschinskï (Reg. Breestr. 26, 62633): .JAara r uur, za. en zo. 13.15, 16. 18.45 Tuschinskï 2: „The Ritz” toeg U

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15