Drie doelpunten van Edström Zege H. Sport SRV pils Lichtere straf voor AC Torino Nederland Spelen gehandicapten mogelijk in Bekercijfers Krat a 12 pijpjes van 4.98 voor 4.59 Krat a 12x1/2 liter van749voor 6.98 I 1 - f I Iw A n r TWENTE-TRAINER KOHN: een miljoen gulden aan prijzen F* „ZEGE OP FEYENOORD VAN ONSCHATBARE BETEKENIS'’ w Piet Wildschut (tweede van links) heeft het winnende doelpunt voor FC Twente gescoord. Doelman Eddy Treytel van Feynoord is kansloos. Links Michel v.d. Korput. '.75 22 23 DONDERDAG SPORT FEBRUARI 1 7 19 7 7 ni Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven Skol bier.elke week een feestelijke prijs: 26 cartons a 24 blikken ter waarde van 542,88. Feest met Skol in blik. Uit en thuis - Skol. Thuis bezorgd door SKOL Brouwerijen N V Breda. 1 Karnavals- aanbieding vandeSRV en nog thuis gebracht ook ra "TÓ O 9. Rijsbergen beperkte de schade Vujadin Boskov moest het later vol- Droom Achterberg werkelijkheid (Van onze sportredactie) Eddy Achterberg Barcelona contra PSV tweemaal de Spaanse bond (ADVERTENTIE) 26 i&k t ADVERTENTIE) Hoe leerzaam die nederlaag voor FC Twente was geweest, bleek gisteravond. Nu maakte de formatie van trainer Spitz Kohn niet de fout de tegenstander te veel ruimte te gunnen, maar speelde daarente gen erg gegroepeerd. „Maar”, bekende Spitz Kohn later eerlijk, „die vroege voor sprong was natuurlijk ons voordeel. Daar door ging het tactisch plannetje dat wij hadden uitgedokterd helemaal op. Feyen- oord was vanaf dat moment wel gedwon gen zich offensief nog meer te laten gel den, waardoor wij in de counter nog enke le goede mogelijkheden kregen”. Kohn later: „Ik wilde zodoende voorko men dat Vreysen het spel kon gaan maken. Zoiets leidt bovendien tot ketting reacties, en dat moest ten koste van alles worden verhinderd”. Door deze snelle koerswijzigingen raakte Feyenoord nog meer verstrikt in de eigen problematiek, die zich vooral in de aanval het hevigst manifesteerde. Nimmer slaagden de Rot terdammers er ook in de Twentse verdedi ging voor al te grote problemen te plaat sen. Zodra Feyenoord in balbezit kwam, trokken FC Twente’s aanvallers zich ijlings terug. „Precies zoals dat was afge sproken”, constateerde Spitz Kohn later tevreden. PSV had geluk dat het reeds zeven minuten later het evenwicht kon herstel len, toen Krijgh de bal naar Edström speelde. De positie van de Zweed was uiterst aanvechtbaar, maar scheidsrech ter Mulder, die vlak daarvoor een grove overtreding van Van Osenbruggen tegen Edström in het strafschopgebied had weg gewuifd, greep ook nu niet in. Van Geffen had geen schijn van kans: 1-1. PSV bleef matig draaien. Met Bert Pos- tuma in plaats van Deijkers in de ploeg, begon voor PSV een nieuwe lijdensweg, nadat verdediger Van der Wulp er in de 20ste minuut 1-2 van had gemaakt. Van der Wulp scoorde met een prachtige kop stoot, na een voorzet van de uitblinkende Buddingh. PSV raakte in paniek en nam afscheid van de falende Nilsson, die vervangen werd door Lubse. Het wilde offensief van PSV leidde in de 34ste minuut tot de gelijkmaker, die Edström na een door René van de Kerkhof genomen hoekschop met het hoofd scoorde: 2-2. Het sterke Wageningen verdiende nauwelijks de nederlaag, die Edström in de heksenketel veroorzaakte met zijn derde doelpunt: 3-2. mondig beamen. Zijn excuus: „De Jong was vanavond te veel uit op het individu ele succes. Hij wilde kennelijk ten koste van alles een doelpunt scoren. Een gewel dige handicap was natuurlijk de blessure van Wim Jansen, die de hele wedstrijd met pijn heeft gespeeld. Er zal nu toch snel iets met hem moeten gebeuren. Des noods zal ik hem zelf opereren. Toch kan ik de ploeg in totaliteit nauwelijks een verwijt maken, er is keihard gewerkt. In Helmond Sport staat in de eerste divisie nu op de 15de plaats met 16 punten uit 23 wedstrijden FC Den Bosch is met 20 I punten (uit 22 duels) twaalfde staan, dan was mijn hoofdpijn ook eer der overgegaan”. Toch dreigde FC Twente zijn greep op het duel op een gegeven moment te verlie zen. Dat was halverwege de tweede helft, toen Gritter duidelijk vermoeidheidsver schijnselen vertoonde en kort daarop ook terecht werd vervangen door Jeuring, die als belangrijkste opdracht kreeg de sto rende taak van Gritter over te nemen. dat opzicht ben ik tevreden, maar over het resultaat ben ik natuurlijk ontevreden.” riek overwicht hadden. Bovendien leek het wel of FC Utrecht ons niet helemaal serieus nam, zo lauw wérd in de eerste helft gestoord en gewerkt. In de tweede helft werd dat anders, maar toen hadden we het geluk om op 0-1 te komen via Peter Eijmers”. Misschien moet men daarin ook de reden zoeken waarom Don Balon in beslag werd genomen. In politieke krim gen van de Spaanse hoofdstad vreest men namelijk dat de grenzeloze woede van de Barcelona wil ook maatregelen tegen alle arbiters uit Castilië (de streek rond Madrid). Dezen hebben namelijk gewei gerd in de toekomst wedstrijden te fluiten, waarbij Barcelona of Atletico Barcelona betrokken zijn. De Catalaanse club wil nog verder gaan en Pablo Porta, de voor zitter van de voetbalbond en José Plaza, voorzitter van de nationale scheidsrech- terscommissie, op straat zetten. BARCELONA. <JF Barcelona, de club van Cruijff en Neeskens, is fel van leer getrokken tegen de Spaanse voetbal bond, nadat deze sterspeler Johan Cruijff voor drie wedstrijden heeft geschorst. In een brief aan de bond schrijft Barcelona, dat de voetbalorganisatie er goed aan zou doen scheidsrechter Melero, die Cruijff uit het veld stuurde, op non-actief te zetten. in gevaar door levensgevaarlijk terug te spelen. Griëver („Ik voelde dat we hier niet konden verliezen”) redde de situatie door de bal juist over de lat te tikken. Eddy: „Ja, ik raakte zelf ook even het hoofd kwijt. We hadden zoveel energie verspeeld, dat je concentratie er ook onder gaat lijden. Maar gelukkig hield Griever het hoöfd koel en het publiek zag weer een stukje spektakel. Zo’n tri omf op mijn eigen vrogere DOS-veld, het is een droom" taal belang. In de competitie hoeven we nergens meer op te rekenen. Onze laatste kans op internationaal voetbal ligt in de bekercompetitie. Daarom is deze over winning voor ons van onschatbare bete kenis”. De Barcelonese pers helpt er in ieder geval niet aan mee om de gemoederen te bedaren. Het avondblad Telexpres ver wees de politiek, die op het ogenblik toch wel wat te bieden heeft in Spanje, naar de binnenpagina en kwam met een Cruijff. verhaal over de volle breedte van de titel pagina. Natuurlijk bedreef men ook daar mee weer politiek, want de titel luidde: „CF Barcelona eist de breuk met het verleden”. Al ging het om de eis van het Barcelona-bestuur dat de voorzitter van de voetbalbond en van het scheidsrech- terscollege moeten aftreden, in wezen haakte de titel in op de politieke doelstel ling van de Spaanse oppositie om met het Franco-verleden te breken. Cruijff zelf droeg gistermiddag zijn steentje bij door te verklaren dat „deze competitie au handig is „aangepakt”, zodat wij zullen verliezen”. En om niet achter te blijven, heeft een aantal Cata laanse partijen zijn propaganda-apparaat op gang gebracht om zijn steun aan Bar celona (en tegen Madrid, natuurlijk) te betuigen. 73.000 Barcelona-leden en het mihoen supporters in Catalonië. zou kunnen jn- slaan in een soort revolutionaire volksont- ploffing. Er wordt een gevaarlijk spel gespeeld door de vereenzelving van de gestrafte Cruijff (en het Barcelona dat meteen de eerste plaats in de competitie verloor) met het Catalonië dat in de politiek door Madrid wordt onderdrukt. 44 >m. DEN BOSCH (ANP). Helmond Sport heeft gisteravond voor 500 toeschouwers in het stadion De Vliert de competitie wedstrijd voor de eerste divisie tegen FC Den Bosch met 1-0 gewonnen Deiauw scoorde voor rust het beslissende doel punt. ZURICH (ANP). De commissie van beroep van de UEFA heeft gisteren in Zurich de geldstraf tegen AC Torino ver anderd van 100.000 Zwitserse francs in 70.000 francs. De Tunjnse club kreeg deze straf opge legd wegens ongeregeldheden tijdens de Europese bekerwedstrijd tegen Borussia Mónchengladbach in november van het afgelopen jaar. De schorsingen tegen vier Turijnse spelers bleven gehandhaafd. aan het hoofdbestuur van de NIS zal worden aangeboden. Dit college zal dan op-zijn beurt het eindverslag met een pré- advies aan het Algemene Ledenvergade ring van de Nederlandse Invaliden Sport bond voorleggen. Zet deze het sein op groen, dan zal Nederland, dat zich reeds voorlopig internationaal kandidaat stelde, zich definitief kandidaat stellen voor de Spelen van 1980. In de onderzoekscommissie hebben onder andere zitting de heren H Belinfan te, P. van Haaien (beiden van de NSF), Dick van Rijn (radioverslaggever), Johan Bodegraven, drs. W. Sijtsema (hoofdbe stuurslid van de NIS), de heer C. van der Velde (trainer zwemploeg) en ir Rintel Achterberg, evenals de uitblinkende doelman Griever een veteraan bij FC Groningen, bracht in de slotfase de sen sationele triomf van zijn ploeg nog even Die door FC Twente’s trainer gememo reerde openingstreffer viél reeds in de vijfde minuut. Aan die treffer ging een schitterende aanval vooraf, opgezet door Bloemberg en Gritter en gaaf afgerond door Wildschut, die de voorzet van Gritter ineens verlengde: 1-0. Trainer Korbach van Wageningen had vooraf laten weten dat hij niet door de landskampioen was geïmponeerd. Het leek grootspraak te zijn, te meer daar PSV in zijn sterkste opstelling kon aantreden, maar de harde praktijk wees uit dat Wageningen werkelijk zonder zelfonder- schattinr de degens met de roodwitten wenste te kruisen. Aanvallend als het maar enigszins kon, en zich minstens zo gevaarlijk tonend als PSV, trok Wagenin gen zich op aan het openingsdoelpunt, dat een driftige Bish al in de 12de minuut uit een voorzet van Van Vijfeijken scoorde: 0- 1. Maar ook in die periode kreeg FC Twente tot twee keer toe een unieke moge lijkheid de wedstrijd definitief in zijn voordeel te beslissen. Eerst verscheen Thijssen alleen voor Treytel en vervol gens weerhield Kreuz Wildschut letterlijk op het allerlaatste moment van scoren. Mn Op de omslag stond een foto van een kruisbeeld; het gezicht van de gekruisigde Jezus was met fotomontage door het gezicht van Johan Cruijff vervangen. Ook het hoofdartikel van deze uitgave ging in deze stijl voort en klaagde dat de „godde lijke” en „heilige” Cruijff aan het kruis was genageld door „het terrorisme van de centralistische staat”. Voor Spitz Kohn telden de problemen van Feyenoord vanzelfsprekend niet. „Voor ons was deze wedstrijd van kapi- (Van onze sportredactie) ENSCHEDE Voor Feyenoord breken zorgelijke weken aan. Nadat de formatie van trainer Vujadin Boskov in de afgelopen maand belangrijke verliezen moest incasse ren in de race naar de landstitel, verspeelde de Rotterdamse equipe gisteravond in Enschede zijn kansen op de vaderlandse voetbalbeker. In een met 11.000 toeschouwers matig bezet stadion Diekman kwam FC Twente dit keer met een minimale score van 1-0 uit deze pure slijtageslag te voorschijn, nadat Feyenoord enkele weken eerder in dezelfde omgeving eveneens met de cijfers 1-0 de winst naar zich had toegetrokken. op achterstand (Van onze sportredactie) EINDHOVEN. Ralf Edström heeft gisteren het bekeravontuur voor PSV gered. De lange Zweed vernietigde niet alleen met twee doelpunten even zo vaak de voorsprong van een in geen enkele opzicht minder Wageningen, in de laatste seconde bezorgde hij de thuisclub ten slotte de overwinning door, na een voor zet van René van de Kerkhof, doelman Van Geffen voor de derde keer te passe ren. Scheidsrechter Mulder uit Slochte- ren liet daarna niet meer aftrappen. Op het nippertje misten de 7500 toeschou wers in Eindhoven dus een verlenging. Duizenden Barcelona-supporters ver drongen zich gisteren voor de kiosken om hun instemming te betuigen met de titel pagina van het grootste sportweekblad Don Balon (Meneer de Voetbal), waarop Johan Cruijff tot heilige martelaar wordt uitgeroepen. Enkele uren later liet de regering deze editie (die toen overigens vrijwel was uitverkocht) in beslag nemen, omdat zij „aanstootgevend” was. Don Balon toonde inderdaad weinig smaak met dit voorpaginaverhaal onder de titel „De Cruijsiging”. Raakte FC Twente in het recente verle den meermalen overmoedig door een snel succes, deze keer hield de Twentse briga de zich voortreffelijk aan het consigne van Kohn, die ook haastig corrigerende aanwijzingen gaf toen Vreysen steeds vaker het centrum of de andere (linker) vleugel opzocht. Vanaf de kant kreeg Bruggink. de invaller voor de daags daar voor tijdens de training geblesseerd geraakte Oranen, onmiddellijk de opdracht Vreysen consequent te scha duwen. Ralf Edström (hier rechts in actie op een archieffoto; redae PSV tegen Wageningen door driemaal te scoren. (Van onze sportredactie) AMERSFOORT In het bondsbureau van de Nederlandse Invaliden Sportbond (NIS) in Amersfoort zijn gisteravond twee commissies (een financiële en een organisatorische) geïnstalleerd die de mogelijkheid gaan onderzoeken of in 1980 de Olympische Spelen voor gehandi capten naar Nederland kunnen worden gehaaid. Deze werkgroepen zullen in de komen de maanden gesprekken voeren met gemeentelijke en overheidsinstanties, sportbonden, sponsors, etc. Het ligt in de bedoeling dat het eindrapport medio mei De spits van FC Groningen had al voorspeld dat zijn club voor een verras sing zou kunnen zorgen. „Maar ja, het zijn jonge jongens. Je weet nooit hoe ze zich onder druk kunnen handhaven. Maar het is fantastisch gegaan. In de eerste helft hebben we FC Utrecht op het middenveld weggetikt’. Ik liet me steeds terugzakken, zodat we een nume- Ofschoon Feyenoord evenmin een gebrek aan inzicht kon worden verweten, was de Twentse dadendrang desondanks groter. Reeds in de eerste helft had FC Twente een beslissende voorsprong moe ten nemen. Dat de Enschedese équipe daarin niet slaagde, was voor een niet gering deel de verdienste van Rijsbergen, aan wiens individuele klasse Feyenoord het voornamelijk dankte dat de Rotter dammers overeind bleven. Feyenoords middenveld daarentegen moest het gister avond in alle opzichten afleggen tegen FC Twente’s middentrio, dat de slag ruim schoots op punten won. Alleen op basis van die overmacht was de Twentse over winning ook ruimschoots verdiend. UTRECHT. Eddy Achterberg kon zijn geluk niet op. „Mijn weddenschap met Spitz Kohn kan toch nog doorgaan, nu FC Twente van Feyenoord heeft gewonnen. FC Utrecht in eigen huis pakken, eerlijk, ik had het eigenlijk niet durven hopen. Maar we hebben ze met aanvallend voetbal verrast. De over winning is echt wel verdiend. Voor rust hadden we al op voorsprong moeten „Voetballen op deze manier kost natuurlijk wel verschrikkelijk veel kracht en energie, maar daarvoor is het dan ook een bekerwedstrijd. Zo’n wed strijd heeft nu eenmaal een apart karak ter. Er moest gebikkeld worden, van de eerste tot de laatste minuut. Alleen op die manier was het mogelijk Feyenoord te weerstaan. Aan die opdracht hebben alle spelers zonder uitzondering vol daan.” De enige hoop die de Barcelona- supporters overblijft is dat de Spaanse regering snel een amnestie afkondigt, omdat de koninklijke voetbalbond de gewoonte heeft om in zulke gevallen ook tegen beroepsvoetballers uitgevaardigde straffen te vergeven. Zo niet, dan zal Cruijff niet kunnen meespelen tegen Atletico de Bilbao en bovenal niet tegen Atletico de Madrid, dat de koppositie in de competitie overgenomen heeft. FC Twente-Feyenoord 1-0 (1-0). 5. Wild schut 1-0. Scheidsrechter.- Weerink. Toe schouwers: 11.000. FC Twente: Van Gerven, Van lerssel, Drost, Overweg en Bruggink, Thijssen, Bloemberg en Mühren, Wildschut, Gritter (Jeuring) en Pahlplatz. Feyenoord: Treijtel, Schneider, Rijsber gen, Van de Korput (Verheyen) en Vos, De Jong, Wim Jansen (Ernst) en Kreuz, Vrey sen, Nico Jansen em Van Deinsen. PSV-Wageningen 3-2 (1-1). 12 Bish 0-1, 19 Edström 1-1, 64. Van der Wulp 1-2; 79. Edström 2-2; 90. Edström 3-2. Scheidsrech ter. Mulder. Toeschouwers: 7000. PSV. Van Beveren, Poortvliet, Van Kraaij, Krijgh en Deijkers (Postuma), Willy van de Kerkhof, Van der Kuijlen en Smits, René van de Kerkhof, Edström en Nilsson (Lubse). Wageningen: Van Geffen, Van der Wulp, Van der Ley, Tollenaar en Tomas, Broecks, Frandsen en Van Osenbruggen, Budding, Bish en Van Vijfeyken. FC Utrecht-FC Groningen 0-1 (0-0). 63. Eimers 0-1. Scheidsrechter.- Berrevoets. Toe schouwers. 8000. FC Utrecht: Istatov, Wilschut, De Kruijk (Temming), Paunovic en Cabo, Oostrom. Van Veen en Van Staa, Hamèerg (Flight), Van Maurik en Hulshorst. FC Groningen: Griever, Schipper, Hid dink, Jensen en Oosterwold, Van Dijk, Eimers en Veldmate, Bakker (Fühler), Ach terberg en Schoonbeek (Ebbinge). MVV-Willem 2 2-1 (1-1). 25. Dekker 1-0; 44. Van Rooy 1-1; 57. Bonfrère 2-1 (strafschop). Scheidsrechter- Van Ettekoven. Toeschou wers. 7000. MW. Baetsen, Braam, Dijkstra, Janssen en Webb, Quaden, Dekker en Kerstges, Bon frère, Brokamp en Nelemans. Willem II: Samardzic, Stolzenbach, Huy- bregts, Breuer en Leushuis, Swaan's (Broe ken), Van den Berg en Roelantdts, Haver- mans, Van der Linden (Janssen) en Van Rooy.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 23