Zondag 20 februari reunie Haven ZEEKADETKORPS IJMUIDEN KWART EEUW ERG ACTIEF Collecte voor Ikwispd- hartpatiënten banketbakkerij f— Ontdek hoe lekker onze Grand Marnier Brique Smaakt VEILINGEN wu haar angst.. door w Loekie overwon ar 1 7 Revisiewerkplaats krijgt van gemeente hinderwetsvergunning IJMUIDEN Oudercursus in Luxor Stadsschouwburg Filiaal van bibliotheek gesloten BEVERWIJK Kennemer Theater City Theater De Brulboei BEVER WIJK IJMOND DONDERDAG 19 7 7 1 7 FEBRUARI 6 H i Éiiï#y r -« re en Canopus Wimpels Komt u. self maar eertó proeven waarom. - f Mijnenveger IJMUIDEN Nadat men res pectievelijk in Gouda, Maassluis, Amsterdam en Schiedam tot op richting van een zeekadetkorps was gekomen volgde op 18 januari 1952 IJmuiden. Het waren de he ren G. A. Man, Mr, J. R. van Eer de, E. J. Visser, S. H. Rosier, Ir. W. Polderman en I. Kuijper die het initiatief daartoe hadden ge nomen en ook het eerste bestuur vormden van de Vereniging Zee kadetkorps ,,IJmond”. Kendal Onze Grand.MarnierBRIQUE Een nieuw en verrassend lekker gebak. Een krokante feuillete-bodem vullen wij met plakken cake, chocdadepa#a,abrikenpiiree en parties sinaasappel, dit alles op smaak.gebracht met Grand.Marmer Dar wordt het met liefde en zor£ gebakkenzodat de Subtiele smaakkciribinatjes optimaal behouden blijven Het resultaat iS een tongstrelen.de verrassing vnor uw extra-feest eli ike rèoeurtenissen. Wij zijn trotó op oïitae Grand Marmer BRIQUE Telefoon. 02550-164.79 J otlfï v Films m DJwiïo] NAAM: Loekie LEEFTIJD: 10 maanden ADVERTENTIE - V"<- J VERGOEDING: ƒ60,- INLICHTINGEN: 02550-15744 RAS: Schnauzerachtige bastaard SOORT: Teef in De visserij maatschappij De Marezaten verleende het eerste onderdak aan het jeugdige korps en stelde een nettenzol der beschikbaar en later kreeg men de beschikking over een der gebouwtjes bij de Noordersluis. Zo h^eft men zich on geveer een jaar moeten behelpen tot dat in 1953 het korps de beschikking kreeg over een echt schip, de loodsbopt Canopus. Het aantal zekadetten breidde zich ge stadig uit en hoewel het IJmuidense korps vergeleken met de andere korpsen (er zijn er nu elf)in ons land een beschei- een .een van Vanaf woensdag 2 maart is dit filiaal weer geopend op het nieuwe adres: Be- neluxlaan 205-207, bij het Europaplein in Heemskerk. Velser tunnels, de ingebruikneming van het Stadhuis en op 1 november j.l. nog bij het bezoek van H. M. de Koningin. uitmoorden. weet de ingenieur tenslotte toch wraak te nemen,, wat dan wordt aanbevolen met de slagzin,•flitsende techniek tegen bruut geweld”. Je moet er van houden. ‘n ur is de •en de iet iet en. en iet ;en )e- sla in 1st •pa [en an it. IJMUIDEN. De afdeling Velsen van de Vrienden van de Nederlandse Hart stichting organiseert in de periode van 28 maart tot 2 april de jaarlijkse collec te. Er zijn echter nog te weinig collec tanten. Wie bereid is met de geldbus een dagje te rammelen, kan zich aanmelden bij mevrouw E. C. Hopster-Van Zegveld, Scheiberglaan 286 in IJmuiden, telefoon 12666. Mevrouw Kopster heeft het secre tariaat van de afdeling Velsen overgeno men van mevrouw P. Kruit-Berger. -V- - Ji omdat „de kleine meid” e r doodsbang van was. Vrijdagochtend waren er nieu we gegadigden die er zich toch ook een andere voorstelling vap hadden gemaakt. En weer verdween Lothar in de kennel van het asiel. De derde gegadigde was al evenmin gelukkig met de reus. Hij vond het dier agressief en bracht hem ook weer terug. Terecht bleek achteraf. Lothar al dat heen en weer gezeul moe belandde in de buurt van Overveen op een boerderij. Ruimte genoeg en tijd om bij te komen van alle belevenissen. Zijn vertrouwen in de mensheid bleek echter een zpdanige opduvel te hebben zer ;en in len n- en ier In :en tig eft la- 10- ;en en, 'O- an iw an en an >or eld iet ten en de ;en de an ag :n- Ig” g- en BEVERWIJK Van maandag 14 fe bruari tot en met dinsdag 1 maart zal het filiaal Oosterwijk. Amstélstraat 44 van de Openbare Bibliotheek gesloten zijn wegens verhuizing en inventarisatie In de nachtvoorstellingen .„Het Deense sleutelgat” en in de zondagmatinee „Oom Ferdinand en de toverdrank”. In Kennemer 2 wordt de gehele week ,>E1 Cid” vertoond, hetgeen minder warm bloedig maar wel vermaak betekent. ’Groot was de vreugde toen kon wor den medegedeeld dat het visserij onder- Hel trotse bezit van het IJmuidense zeekadetkorps. Het varende clubhuis de Willem Beukelsz. Een wedstrijd waarbij alle voetgangers vogelvrij zijn en het winnen wordt be paald door de snelste tijd en het groot ste aantal lijken. Vijf racers rijden dat jaar in hun bizarre voertuigen, bijge staan door vrouwelijke navigators, die er zijn mogen. Tot de snelheidsduivels be hoort ook Frankenstein die al drie zwa re ongevallen heeft overleefd. Elke keer is het Monster weer opgelapt met pro thesen. Tijdens de race worden door een stelletje rebellen pogingen ondernomen om Frankenstein, die de lieveling is van het gewone volk, te ontvoeren. Daartoe moet de wonderschone guerillastrijd- ster Annie navigeren voor het monster. Frankenstein heeft het spelletje door, maar heeft zelf ook een plannetje. Sex en geweld overheersen deze week het programma van Kennemer 1 en 2 aan de Zeestraat. Tot en met zaterdag Onder die naam ging het korps van start. Er meldden zich acht jongens die wel zeekadet wilden worden. Eerste commandant was de heer R. de Jong met J. L. G. Meyer als officier van admi nistratie en de instructeurs C. J. Vester- kammen. J. Rosier, P. Snel en H. J. Rous, welke heren kort daarna als offipier werden aangesteld BEVERWIJK. De heer W. Compier krijgt van de gemeente een hinderwets vergunning om in het pand Heemsker- kerweg 80 een revisiewerkplaats in te richten. De buurtbewoners en het buurt- comite „Rond de Wijkertoren” hadden tegen het verlenen van de vergunning geprotesteerd. De raad toonde dinsdaga vond tijdens de vergadering in het Stadskantoor alle begrip oor deze pro testen, maar zag wel mogelijkheden om de overlast met behulp van de hinder wet tot een minimum te beperken. Vol gens wethouder C. Bodewes mag dergelijk ambachtelijk bedrijf in woonwijk gevestigd zijn, mits er overlast geen sprake is. Een ware dodenrace loopt als een rode draaddoor „DEATH RACE 2000.” de film die de komende zeven avonden kan worden bewonderd of verafschuwd in het City Theater in IJmuiden. Het dra matische gebeuren speelt'zich af in het jaar 2000. In Amerika staat de Jaarlijkse transcontinentale Race voor de deur. Oud-zeekadetten kunnen zondagmid dag 20 februari tussen 2 en 5 uur herinneringen ophalen. Dan wordt een reünie gehouden terwijl de Willem Beu kelsz vanaf 12 uur te bezichtigen is. Zij die zich nog niet gemeld hebben kunnen dat alsnog telefonisch doen nummer 20859 in IJmuiden. KVVISPELdoor schrijft over honden die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dage lijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdags’s van 9 tot 1 uur. Dankzij spectaculair kunst en vliegwerk weet James Bond hem daar op het nippertje van te weerhouden. In de zon dagmatinee draait .„Supermannen tegen amazones”, waarin de heldhaftige dames niet bestand blijken te zijn tegen de charmes van een handvol supermannen, die hen dan ook een smadelijke neder laag laten lijden. Het korps IJmuiden was begin 1962 een van de vier bevoorrechte korpsen dat in aanmerking kwam voro een vroegere mijnenveger van de marine die de laat ste tijd als netpoortschip had dienst gedaam Dit viertal werd door het Hoofd bestuur Zeekadetkorps Nederlands aan gekocht en naar IJmuiden ging ,de Pieter Florisz. Het schip, aanmerkelijk groter dan de Canopus, arriveerde in maart 1962 aan de eigen steiger achter de Zuidersluis. Er is hard gewerkt en juni kon de nieuwe aanwinst officieel in dienst gesteld worden. zoekingsvaartuig Willem Beukelsz kon worden aangekocht. De Pieter Florisz verliet 15 september 1976 IJmuiden naar de sloperij en twee dagen later werd de nieuwe boot aan de eigen steiger afge meerd.: de Willem Beukelsz, een beken de naam in de visserij. Van het begin af nemen IJmuidense zeekadetten deel aan het jaarlijkse zomerkamp dat gehouden wordt onder auspiciën van het Zeekadet- xorps Nederland, aanvankelijk in Hil versum, later in Vlissingen en de laatste ‘aren op Texel. Er wordt daar gezeild en geroeid af^ewisseld met maritieme ma- ’''f-sfaties en het korps dat de beste indruk maakt krijgt een wimpel. De ■“vvd-n-’.ren behaalden in 1966 de klei ne- in 1968 de groene, in 1969 weer de 'Q.eine wimpel en in 1975 nog eens de kleine wimpel. IJmuidense zeekadetten •'in eveneens trouwe deelnemers aan de kustreizen met een koopvaardijschip die sinds 1959 'aarlijks nlaats hebben en men kan met voldoening terugzien op de medewerking bij evenementen: de jaar lijkse herdenking der gevallenen, in de jaren dat we nog Vlaggetjesdag in IJ muiden kenden, bij de opening van de Maar het is wel zo dat aan alles een einde komt. Dat hebben de zeekadetten ondervonden toen „bun” schip de perio dieke dokbeurt moest ondergaan en dat was in februari 1973. De staat waarin de bodem was komen te verkeren wees op een naderend einde. Dit was een grote teleurstelling want de Pieter Florisz was een goed schip met veel ruimte. Voor de tweede maal moest men naar een ver vanger uitzien en gedurende enige jaren hebben zij de hoop gevestigd op een loodsboot die uit dienst was genomen. Deze wens is niet invervulling gegaan en in de zomer van 1976 zag het er naar uit dat het IJmuidense korps z’n langste tijd had bestaan. Een onvervalste western draait zon dagmiddag in City. Een pittoresk goud- zoekersstadje vormt de achtergrond van „EEN SCHOT HAGEL...AMEN”. In het stadje dat af en toe het toneel is van fikse knokpartijen, verschijnt plotseling een nieuwe sheriff. Bambi genaamd. Hij krijgt ondracht om met de bekende scherpschutter en revolverheld Tricky Dicky een zending oud naar Dallas te brengen. Overal liggen echter kerels met minder goede bedoelingen op de loer. Uiteraard staat dit gegeven garant voor de dolste verwikkelingen. Voor de liefhebber is ook..Vrolijke sex in wellustig Tirol”. Daarvan luidt de slag zin,.Graaf Porno’s lijfspreuk: met mijn Alpenfluit blaas ik ieder slipje uit”. Van zondag tot en met woensdag in Kennemer 1; Je moet er maar opkomen. IJMUIDEN. In samenwerking met de Stichting K. en O„ Opvoedingsvoor lichting voor de ouders van de kinderen die de peuterspeelzaal bezoeken of dat in september gaan doen, organiseert De Brulboei een aantal praat- en doegroe- pen. De aktiviteiten waarmee men zich gaat bezig houden zijn gericht op de ontwikkeling en het funktioneren van peuter en gezin. Korea onder Japanse bezetting levert genoeg elementen op voor een spannen de oorlogsfilm onder de titel ..WHEN TEAKWONDO STRIKKES”, die zater dag - en zondagavond wordt vertoond in de Stadsschouwburg. Hoofdrolspelers zijn de Koreaane patriotten die strijden voor hun vrijheid. Daarbij maken zij gebruik van de vreemdste dekmantels, zoals een school en een katholieke kerk. Voor de kinderen zorgt zondagmiddag „De Zoon van de Piratenkoning” voor een hoop kijkgenot. De grote held is Eric die gevluchte piraten de weg wijst door het oerwoud. En die tocht door de jungle is het begin van een reeks op windende avonturen. Het Zeekadetkorps „IJmond” was het eerste korps en is tot nu toe ook het enige gebleven dat contact heeft met een Engels zeekadetkorps en wel met het Seacadetcorps te Kendal. Dit dateert van 1969 toen de Engelse zeekadetten voor het eerst in IJmuiden kwamen en het bezoek daarna nog twee maal her haald terwijl de IJmuidenaren eveneens driemaal in Kendal zijn geweest. Gedu rende de laatste jaren is het Zeekadet korps „IJmond” het grootste korps wat het aantal leden betreft, met een sterkte van 60 man. Na „The man with the golden gun” zet Luxoi aan de Breestraat de James Bond-reprises voort met „Goldfinger”. waarm Sean Connery de rol van geheim agent 007 van Roger Moore heeft over genomen. Goldfinger, gespeeld oor Gert Probe, koestert plannen om de Ameri kaanse goudschat te pakken te krijgen. den plaats inneemt, heeft het bewezen bestaanszekerheid te hebben en d^t is in hoofdzaak te danken aan het enthousias me van d e jongens dat er a itijd is geweest. Het doel is belangstelling op te wekken bij de jeugd voor de zeevaart en praktische vaardigheid bij te brengen. In de loop van de 25 jaar hebben heel wat zeekadetten de weg naar zee gevonden en niet alleen bij de koopvaardij maar ook bij de sleepvaart de marine, de visserij en zelfs bij de binnenvaart. Het commando wera in 1953 overge nomen door de heer G. A. van der Wildt en de officieren J. Varkevisser, H. E. Kolosterhuis, B. M. Braber, J. J. van Gorssel en later werden de heren N. Oldenburg, J. de Wilde, R. Glas, Chr. van Druen, J. P. van Asperen, G. J. A. Tuinzaak en A. Reidinga daaraan toege voegd. In juli 1960 nam de heer v. d. Wildt afscheid als commandant en werd opgevolgd door de heer H. E. Klooster- huis die deze functie heeft vervuld tot juli 1963. Toen werd het commando overgeno men door de heer Arie van der Veer, die van 1953 af secretaris van het korps was geweest en nu als de oudste functionaris beschouwd kan worden. Na enige muta ties zijn thans de overige officeren e heren A. J. van Schaik. M. C. Koppen hol, J. D. Blokland. A. Kalkman en W. de Willigen. Eerste voorzitter was de heer G. A. Man, die in 1953 werd opgevolgd door de heer B. M. Mulder en vervolgens hebben de heren C. M. Tuntler, T. C. van Drimmelen, A. K. de Vries hét korps als voorzitter gediend, welke functie thans wordt vervuld door de heer W. J. Neehus. us. Aan het begin van de jaren zestig werd het steeds moeilijker het korps- BEVERWIJK. De noteringen aan de veiling waren woensdag: anjers 20-55, tros anjers 170-320) blauwe druif 95-125, cyclamen per bos 75, forsythia 15-63. freesia 20-45, gerbera 25-55, hya cinten 3555, iris 16-22, narcissen 9-28, orchidee 30-180, roos 40-100, bay roos 20-55, tulpen 18-36. PLANTEN: azalea 250-500, begonia 45-150, cineraria 100- 150, cyclamen 250-650, ficus 175-500, hedera 65 kanalachoe 40-85, neprolepis 650-70, primula 65-110, st. paula 80-150, vriesia 250-370, gem. planten 550-1500. Boerenkool 35-80, seldery 64-74, breek- peen 40-81. peterselie 57-61, prei 215-250, rabarber 145-150, spruiten 170-185, uien’ 35-71. gekregen dat hij niet meer benaderbaar was. Een dierenarts moest er aan te pas komen. Een dag of vier na de zo pretti ge wandelftig van verleden week is Lo thar ingeslapen. schip Canopus te onderhouden. Het schip had intussen bijna de leeftijd van 45 jaar bereikt e n het werd hoog tijd naar vervanging uit te zien. Loeiki is ongeveer e en paar weken geleden als „zwervend aangetroffen” bij het asiel gedeponeerd. Bang en schrik achtig vo aorlles en nog wat. kroop ze weg in het uiterste hoekje van haar hok. Dat duurde een paar dagen. Toen leek het tijd om eens iets te gaan doen aan Loekies frustaties. Het moet gezegd, daarin zijn de verzorgsters van het asiel uitstekend geslaagd. Dol enthousiast springt Loekie in haar hok als ze merkt dat ze „er uit mag Even toont ze zich wantrouwend tegen het bezoek, kruipt weg achter h^ar vaste verzorgster maar de achterdocht is snel overwonnen. Eenmaal buiten de asielpoort geeft dit vrolijke hondenkind zich volledig over aan een degelijk stuk kennismaking. Ook tijdens de wandeling toont ze haar onverbrekelijke trouw. Ze floddert wat kwajongensachtig van de ene kant van het bospad naar de andere. Staat met gespitste oortjes stil als ze iets ver dachts hoort ritselen of ziet bewegen. Ze houdt KWISPELdoor in de gaten en toont zich dankbaar voor een aanhaling of een bemoedigend woord. Behalve het g erestaureerde zielsver driet van deze dame is er nog iets opmerkelijks. Ze is niet meteen te kwa lificeren ais een hond met duidelijke raskenmerken. Maar van alles wat „er in” zit heeft ze wel het mooiste behou den. De beigekleurige stappers, dito bef, snuit en wenkbrauwen doen het modieus gezien heel erg goed tegen het zwarte dek en de wapperende vaan op de ach tersteven. Loeki is een hondje dat weinig vraagt en veel heeft te geven. Een hondje bovendien dat past in een gezin met een paar „echte” jongens die houden van beesten en niet Opzien tegen een stevig robbertje ravotten. Voor Lothar, de super Sint Bernard van verleden week, is het allemaal an ders gelopen dan we ons hadden voorge steld. Donderdag waren er al mensen die het dier best wilden hebben maar het dezelfde dag nog kwamen terugbrengen „Vindingrijk omgaan” is een praat- en doegroep die, voornemens is zesmaal bij een te komen. Onderwerpen zijn spel, beweging, muziek, klei, verf en papier. Hoe beleven kindren de omgang met deze zaken? Eveneens zes bijeenkomsten zijn er gereserveerd voor een oriënteringscursus voor peuterleidsters en zogenoemde hulp- moeders. De basisinformatie gaat over de ontwikkeling van de peuter, het wer ken en het deed van de peuterspeelzaal, spel en speelgoed als middel tot ontwik keling en de overgang van de peuter speelzaal naar de kleuterschool. „Van twee kanten bekeken” is een groep die voornemens is vijfmaal bijeen te komen. De bedoeling is dat de deelne mers zich verdiepen in het elkaar probe ren te begrijpen, elkaar leren kennen, de problemen van de taak van de opvoeder. De groepen zullen, niet groter worden dan 16 personen zodat iedereen de gele genheid krijgt zijn zegje te zeggen. De kosten bedragen 15 per persoon. Be langstellenden kunnen voor nadere infor maties of opgaven tot deelname voor donderdag 24 februari t erecht bij De Brulboei. Telefoon 10652 in IJmuiden. Dinsdag aangekomen: Pluto, Dundee; Arrow, Rochester, IJmuiden; Subro Victor, Gr. Yarmouth; Siguro Joralfar, Fawley; May Mitchell, Londen, Zaan dam; Stadeland, Karlstad, Zaandam; Wischhafen, Molmo, Dusseldorf; Ninja Tholstrup, New Ross IJmuiden; Tor Bri tannia, Gothenburg; Monsunen, Dieppe, IJmuiden; Twebro, Howdendijke, IJmui den; Viscount, Kings Lynn, IJmuiden; Wells, Antwerpen; Cadiz, Rotterdam; IJ muiden; Blakely, Lowestoft; Bonny La dy, Hammerfall... ’DINSDAG VERTROKKEN: Frauke Catherina, Zaandam, Karlstad; Capella, Velsen Antwerpen; Karen Danica, Bel fast; Saturnus, Dundee; Le Treux, IJ muiden, Rotterdam; Nassauborg, Zaan dam, Delfzijl; A. King II, Lowestoft Boy Mathiesen, Rotterdam; Sig Ragne, Ha vanna, T.S. 42 Tough, Cont. Plat; Ara, Linden; Holger Sif, Beverwijk, Athene, Sandved, Tunis; Eva, IJmuiden, Duin kerken; Stadeland, Gent, Zaandam; Teu tonia, Gothenborg; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden, Ninja, Tholstrup, New Ross, IJmuiden... Ulla ’J'holstrup, Ar- klow, IJmuiden; Jemrix, Kings Lynn, IJmuiden... Woensdag aangekomen: Rasmus Thol strup, van Arklow, IJmuiden; Antagres, Agadir; Esteburg, Swansea; Export Pa triot, Felixtowe; Baltyskiy 62, Kalinin grad... Woensdag vertrokken: Subro Victor, naar Great Yarmouth; Tailien, U. S. Gulf; Arrow, Kings Lynn, IJmuiden. Woensdag aangekomen: Export Patri ot, Felixtown; Baltyskiy 62, Kalinin grad; Brinda, Kings Lynn, IJmuiden; Harma, Kleipeda; Odet, Bremen; Lyubli no, Honfleur; Onabi, Rotterdam; Bi- schopstor, Sidney; Vazell, Gent; Anna H- Charlestown, doorvaarder; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden;Plancius, Leith, doorvaarder; Cielo di Roma, Tuapse; Fauna, Bremen, IJmuiden; Talli, Go thenburg; Holland, Noordzee, IJmuiden; Doric Arrow, Port Kelang. Woensdag vertrokken: Lavonita, Glas gow; Commandant Fourcoult, Noordzee; Zenit, Leningrad; Sgurd Jorsalfar. Oslo; Twebro, IJmuiden, Houwdendijke; Tor 1 Britannia. Gothenburg: Artic Shore, IJ- muiden, Cont. Plat; Torsten, Norden- ham; Monsunen. Dieppe van IJmuiden; Viscount. IJmuiden. Seaham; Rasmus Tholstrup, IJmuiden, Arlo; Rhino- Goole; Blakeley, Alowna; Paranga, Le Havre: Hagen, Christoba; Weis, Kopenhagen; Esteburg. Rochester; Fridel. Rochester- IJmuiden; Titan Service, Cont. Plat, IJ muiden. Donderdag aangekomen: Mearsk Top per, Cent. Plat; Angelo V, Rotterdam, IJmuiden; Poseidon, Felixtowe, IJmui den; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden. draait in Kennemer 1 het spektakelstuk ,,Kung Fu Guerilla’s, waarin een Chi nese ingenieur, werkzaam bij een krachtcentrale, het opneemt tegen de Japanse bezetters die tussen neus en Lippen door even zijn complete familie uitmoorden. In een gigantisch gevecht ■x u z 4 -i X- - i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7