Dagelijks bestuur pleit voor vrije schoolkeuze Onderwijs woonwagencentrum in beweging Met wijziging van bestemmingsplan Concert in Grote Kerk LUCHTIG PROGRAMMA IN A LPHA SOOS Belastingdienst steekt helpende hand uit Let op. Morgen leest u er alles van in deze krant. Zomerkampen Wjk aan Duin 99 99 1 F* POGING TOT INBRAAK IN WOONHUIS Hulp bij invullen belastingformulier Rivendel gaat weer aan de slag Beknibbeling op bijstands uitkeringen Jeugddienst in Hervormde kerk 9 DONDERDAG BEVER WIJK-HEEMSKERK 1 7 FEBRUARI 19 7 7 J V If. 1 Te royaal Zuidbroek yT 1 HEEMSKERK In een onderwijsnota heeft het dagelijks bestuur van het Woonwagencentrum „IJmond” de vraag opge worpen of de centrum school geleidelijk afge bouwd moet worden, nu men tot de overtuiging is gekomen, dat de maatschap pelijke positie-verbetering van de centrumbewoners het beste kan worden ge diend door de kinderen on derwijs te laten volgen op een zogenoemde „burger school”. I (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) gedachtenvor- (Van een onzer verslaggevers) te bestuur stelt ADVERTENTIE Groenstrook in De Maer zal ten dele worden volgebouwd (Van een onzer verslaggeefsters) i «SS; Met Truus op ’t pluus (Van een onzer verslaggevers) t*L De „Cantones Feliseni” (in goed Ne derlands: Zangers werken uivoeren Nu e~ namelijk geen behoefte is ge bleken aan openbare of bijzondere ge- ket en het onderwijs te worden opgenomen, want de kinderen en de ouders moeten toch wel we ten welke verschillende vormen van onderwijs er bestaan. De onbelemmerde toegang van de centrumkinderen tot het ge woon lager onderwijs kan wor den verwezenlijkt in een proces -*■ Wat de bouw van bejaardenbungalows in Zuidbroek betreft werd gedacht aan de Borinagestraat. Daar is in het betref fende bestemmingsplan een strook gere serveerd voor de bouw van garages. Voor die garagebouw bleek de animo I I behoeve van de woningbouw, kan wor den gegeven. Dat blijkt in de wijk De Maer het geval te zijn. kunnen worden bekeken en beluis terd. Om half negen gaat het gebeu ren in de soos van start. BEVERWIJK. Onbekenden hebben gistermiddag gepoogd een woonhuis aan de Noorderweg binnen te dringen. Met een schroevedraaier werd de slotplaat van de deur van de bijkeuken verwij derd. De toegangsdeur tussen keuken en bijkeuken wist men echter niet open te krijgen. Er wordt niets vermist. BEVERWIJK. In buurthuis Wijk aan Duin bestaat de mogelijkheid om gratis belastingvooriichting te krijgen bij het invullen van belastingformulieren. Inmiddels is bekend geworden, dat niet alleen dinsdagmiddag en - avond spreekuren worden gehouden, maar dat ook morgen erbij is getrokken. De tijd stippen, waarop men nu in het buur thuis terecht kan, zijn: dinsdag van 9 tot 12 uur, van 1 tot 4 uur en van 7 tot 9 uur. bouwen moet worden vastgesteld, dat er in De Maer slechts gemiddeld vijftien woningen per hectare zijn gebouwd en dat is naar algemene maatstaven veel te weinig, althans wat de exploitatie-opzet betreft. Zou men de situatie willen handhaven zoals deze nu is, anzo u er als het ware een herberekening moeten worden gemaakt en in theorie zouden de bewoners van de bestaande bebouwing dan veel meer moeten gaan betalen om alsnog de niet rendabele grond rendabel te maken om daarmee het „ruime” wo nen te financieren. Dat- lijkt een luxe- idee dat nauwelijks realiseerbaar is te achten. Van meer werkelijkheidszin getuigt de gedachte om de open groene stukken nu alsnog te benutten voor het bouwen van onder meer bejaardenbungalows en wat woningen in andere sectoren van de woningbouw, zoals premie-koopwonin- gen. Die zullen overigens wel het thans ruime wonen in De Maer sterk gaan beïnvloeden en afbreuk gaan doen aan de nu zo royale opzet van de wijk. En dat is een beetje zure zaak voor de mensen die daar altijd zo ruim gewoond hebben en straks toch in een veel meer volgebouwde wijk komen te wonen. Als zo’n wijk meteen wordt volgebouwd, zoals nu Neksloot, dan weet men niet beter en is men blij met een toegewezen woning. Het achteraf „invullen” is veel moeilijker te verteren. Op dit moment ligt er overigens nog niets aan plannen vast, want gemeente werken begint pas aan de tekeningen. De centrumschool op het re gionale woonwagencentrum „IJmond” te Heemskerk werd in 1971 in gebruik genomen. De kosten bedroegen toen f 1,3 mil joen. Er zijn thans 64 leerplich tige kinderen. maakten onlangs tijdens een raads- veergadering in het Stadskantoor di a’s en bandopnames, die vanavond BEVERWIJK. Evenals voorgaande jaren zijn er ook nu weer kinderkampen van buurthuis Wijk aan Duin. Deze kampen zijn voor de kinderen een heel bijzondere ervaring; hele week van huis, samen met leeftijdsgenootjes in de bos sen kamperen. Het kamp-terrein midden in de bossen bij Viltsteren (O). Dit terrein leent zich bij uitstek voor allerlei soorten bos- en terreinspelen. De kampen zijn van 2-9- juli van 8-10 jaar en van 9-16 juli van 10-12 jaar (t.m. 6e klas). Voor de leeftijd 12 (vanaf de 6e klas) en 13 jaar is er een heel bijzonder kamp. Met deze groep wordt er namelijk in de periode 2-9 juli een fietstrektocht gehouden rond het Ijsselmeer. De tieners van 14 t.m. 17 jaar gaan er in de periode 23-30 juli weer met Volkswagenbusjes op uit. Op gaven voor en inlichtingen over alle kampen bij buurthuis Wijk aan Duin, Wilghoflaan 2c, Beverwijk, tel. 20944. BEVERWIJK-WIJK AAN ZEE. Een ambtenaar van de belastingdienst houdt de komende dagen zitting in het Dienstencentrum in De Nieuwe Slof en het dorpshuis De Moriaan te Wijk aan Zee om bejaarden te assisteren bij het invullen van het belastingformulier. De hulp is bedoeld voor eenvoudige geval len en niet voor hen, die voorheen gebruik maakten van de diensten van een belastingadvieskantoor of accoun tant. De ambtenaar heeft voor iedere bezoeker ongeveer 20 minuten de tijd. Voor een afspraak kan men zich tussen 9 en 5 uur telefonisch met het diensten centrum in verbinding stellen. Telefoon 20679. In overleg met u kan dan de dag en het tijdstip worden vastgesteld waar op u wordt verwacht. BEVERWIJK. De werkgroep Ri vendel heeft voor vanavond en zaterdag avond een tweetal activiteiten op het programma staan. Donderdagavond wordt in het gebouwtje aan de IJssel- straat carnaval gevierd (aanvang 1930 uur) en zaterdagavond om 20 uur begint men aan een kienavond. Ri vendelis toegankelijk voor mensen van 16 jaar en ouder. In die visie van het dagelijks bestuur staat het principiële recht van de ouders om hun kinderen het onderwijs te laten volgen aan een school naar eigen keuze centraal. De onderwijsnota van het Woonwagencentrum „IJ- mond”, die dinsdag 15 februari is uitgekomen, is bedoeld om enige De aanvraag van St. Agnes lijkt het college van B. en W. niet onwelgevallig te zijn. In de wijk De Maer is namelijk nog veel open ruimte in de groenstrook die er midden door heen loopt. Schitte rend natuurlijk voor de mensen die er wonen, maar in de oorspronkelijke plan nen was er meer ruimte gepland voor bouw ten behoeve van openbare en bij zondere doeleinden, zoals scholen, enzo voort. Die ruimte is voor die doeleinden ma°r ten dele benut en voor het overige is nooit de behoefte gebleken aan meer nrhcv.wen in die wijk. Dat be‘e’-ent. d?' een deel van de grond nooit is verkocht, hetgeen uiteraard voor de gemeente een zeer onvoordelige zaak is. In het algemeen is ,er in de gehele gemeente Heemskerk meer ruimte gerer serveerd voor openbare en bijzondere doeleinden dan nodig is gebleken. Daar om kreeg de dienst openbare werken al enige tijd geleden de opdracht, die ruim te te inventariseren en na te gaan in hoeverre aan bepaalde percelen grond een andere bestemming, bijvoorbeeld ten (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. In tegenstelling tot de landelijke regeling betaalden een aantal gemeenten, waaronder Heemskerk en Velsen, in het kader van de algemene bijstandswet telefoon- en dieetkosten in bepaalde gevallen uit als noodzakelijke kosten van levensonderhoud. De betreffende gemeenten waren het in deze duidelijk niet eens met het standpunt van de staatssecretaris, die de telefoon- en dieetkosten schrapte in de bijstandsnormen. De staatssecretaris heeft nu echter aan de betrokken gemeenten laten weten dat deze kosten niet meer mogen worden uitbetaald in het kader van de bijstands wet. Noodgedwongen hebben deze gemeen ten nu een zogenoemde afbouwregeleing getroffen. Per 1 maart zal eenderde van de betreffende kosten niet meer worden uitgekeerd. Per 1 juli vervalt weer een derde deel en per 1 januari 1978 worden er in het geheel geen telefoon- en dieet- koste meer vergoed in het kader van de bijstandswet. voorts, dat naast de uitbreiding van de keuzemogelijkheid door de ouders, het recht moet blijve'i bestaan op het volgen van on derwijs op de centrumschool Men zal hiervoor de nodige faci liteiten moeten verstrekken. De voorlichting aan de ouders dient dan wel in het welzij nswerkpak- van afbouw- opbouw, waarbij in eerste instantie gekozen zou kun nen worden voor de kinderen vanaf 8-9 jaar. Op deze leeftijd is de eerste verkennings-speel- en -leerfase dan al achter de rug. In de tweede fase zijn de kinderen van 4 tot 8-9 zijn be trokken. Het bestuur shrijft in de onderwijsnota, dat met het schoolbestuur, de gemeentebestu ren en de betrokken ministeries de consequenties van een geplan de afbouw van de centrumschool dienen te worden bestudeerd. Vooral de financiële en de perso- neelssituatie vragen de aandacht. Een laatste beleidsuitspraak van het dagelijks bestuur heeft be trekking op de nieuwe subwoon- wagenkampen, waar geen scho len of dependances van de be staande centrumschool gebouwd mogen worden. niet zo groot te zijn en daarom kwam men op het idee de bestemming van de grond te veranderen ten behoeve van woningbouw, in dit geval dus bejaarden bungalows. Maar dan moest wel eerst worden vastgesteld, dat er'inderdaad in die omgeving geen behoefte was aan de bouw van garages. Daarom werd er van gemeentewege een advertentie geplaatst. Die had tot onverwacht en misschien ook wel onwelkom resultaat dat zich meer gegadigden voor de garagebouw meldden, dan er ooit garages zouden kunnen worden gebouwd. Derhalve is het natuurlijk nu niet meer waar te maken, dat de bestemming van de grond moet worden veranderd omdat er geen behoefte is aan die garages. Een streep dus door de rekening van de St. Anges Stichting, wat de bouw in Zuidbroek betreft. BEVERWIJK. Het ontmoetings centrum „Alpha” aan de C. II. Moensstraat begint vanavond aan een serie politieke bijeenkomsten, die door de leden van het actieve centrum voortaan als „Met Truus op hel pluus” zal worden betiteld. Alpha wil met deze bijeenkomsten, die regelmatig zullen worden gehou den, geen-al te zware politieke vraag stukken gaan behandelen, maar geeft het hele gebeuren een wat luchtig karakter. In die sfeer past ook het opdraven van vertegenwoordigers uit de gemeenteraad van Beverwijk, zo laat Alpha in een pamflet weten. Alpha ziet het luchtige programma als een actualiteitenshow toegespitst op de plaatselijke omstandigheden, die deze maand de ondertiteling van „Of je door de kat of door de hond gebeten wordt”, heeft meegekregen. Voor vanavond kondigde men de komst aan van goochelaar mr. Magie, het muzikaal ensemble Dick Kuys en Hugo Pinksterboer en andragoog Bram Smit. „Een programma dus over kiezers en gekozenen weters en on wetenden, drempelsn naar het stad huis, afstand tussen bestuurder en volk. Laat eens wat van u horen, op deze avond kunt u uw grieven kwijt”, roept Alpha de bevolking van Bever wijk toe. Enkele leden van de soos Bij de discussie over de oplos sing van de problemen van woonwagenbewoners wordt na melijk regelmatig de' rol, die het onderwijs op het woonwagencen trum vervult betrokken. Zo kan bijvoorbeeld een de-concentratie van standplaatsen leiden tot een teruggang van het aantal leerlin gen op de woonwagenschool. Daarnaast wil de onderwijsno ta dienen als eerste aanzet tot de discussie over de vraag hoe het woonwagenondérwijs zich in de toekomst zal ontwikkelen. De Heemskerkse centrum school bestaat uit 2 werklokalen en een motorisch therapie-speel- lokaal voor de zeer jeugdigen, en vier leslokalen, waarvan een met een huishoud-afdeling en een met een handenarbeid-afdeling. Aan de school werken thans zes leerkrachten, die 35 jeugdige en 64 leerplichtige kinderen on derwijzen. Het onderwijssysteem gaat niet uit van leerstof-jaar- klassensysteem, maar is een vorm van niveau-onderwijs. In dit cursusjaar nemen 3 jongens van deze school deel aan het BEVERWIJK. Het gemengd duh- belkwartet Cantores Feliseni” geeft za terdagavond 26 februari een concert in de Grote Kerk van Beverwijk. Het con cert begint om 19.30 uur. De opbrengst komt ten goede aan het restauratiefonds. van Velsen) zullen van Schütz Poulenc, Andriessen en anderen. Het dubbel- kwartet treedt regelmatig op. Het re pertoire omvat zowel zeer oude muziek als moderne werkstukken, met het ac cent op het a copella werk: waarschijn lijk de zuiverste, maar tevens een de moeilijkste vorm en var musiceren. Gedurende het concert zal het prach tige Müllerorgel van de Grote Kerk bespeeld worden door Mferco bij de Vaate. die Bach-composities gaat uitvoe ren. Marco bij de Vaate is organist in de Doopsgezinde Kerk te Haarlem, speelt, regelmatig in binnen- en buitenland, be haalde diverse prijzen op internationale concoursen en studeert momenteel voor de Prix d’Exellence bij Piet Kee. Voor die mensen die het zaterdagse televisieprogramma niet geheel willen missen, is het aanvangsuur van het con cert op 19.30 uur gesteld. De organisato ren hopen tenslotte dat het sympathieke doel (de kerkrestauratie) een extra aan sporing moge vormen om het concert te bezoeken. structuur in de ming te brengen. HEEMSKERK. De Sint Agnes Stichting heeft bij de gemeente een aanvraag ingediend voor de bouw van 25 bejaardenbungalows in de wijk Zuid broek eh 20 in de Wijk De Maer. Tijdens de wekelijkse persconferentie heeft wethouder H. J. M. Roozen meege deeld, dat de bouw in Zuidbroek zeer waarschijnlijk niet doorgaat. Aan de di recteur van gemeentewerken is inmid dels opdracht gegeven om te bekijken hoeveel bejaardenbungalows er in De Maer kunnen worden gebouwd en in hoeverre in die wijk nog plaats is voor woningbouw in het algemeen. HEEMSKERK. In de Nederlands Hervormde Kerk wordt zondagavond een jeugddienst gehouden.Brigadier Heynsdijk uit Amsterdam verzorgt de toespraak en het korps van het Leger des Heils en het tienerkoor nemen de muziek voor hun rekening. De dienst begint om 18.40 uur. lager beroepsonderwijs Heemskerk. De onderwijskeuze van de óu- ders wordt in belangrijke mate belemmerd door de woonsituatie van de woonwagenbevolking op een ver van de woonkern gele gen centrum. Het dagelijks -

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9