VVD valt anti-wildgroei maatregelen aan o Geen meerderheid in Staten voor motie tegen atoom-fabriek De Boer: kritiek van middenstand vaak niet terecht 3 16.95 2.90 met oog op de verkiezingen GENIET i Rr* ivé iten n PROVINCIE-STUKKEN STRAKS OP KRINGLOOP-PAPIER AR-KAMERLID VERDEDIGT BELEID REGERING Sherry en Waldorf salade HET CULINAIRE HART VAN HAARLEM Corbières Domaine deCransac Camembert I teak houten bord DINSDAG 8 A 12 vermist u- n- ef- door Theo Klein he ’"WE I HAARLEM. Het leek wel alsof gedeputeerde W. van der Knoop maandag in de laatste begrotingsvergadering van Provinciale Staten te recht stond op verdenking van het plegen van boete- en kettingbedingen. Zo zwaar werd hij op deze anti-speculatie-maatregel aangevallen door mr. J. I. Sanders (VVD). Staten-voorzitter, commissaris drs. R. J. de Wit, noemde het betoog van het Statenlid dan ook schetsenderwijs „requisi toir”. Zoals bekend schrijft de provincie de gemeenten voor om in koop contracten voor premiewoningen de voorwaarde op te nemen, dat de koper het huis (bijvoorbeeld) tien jaar zelf moet blijven bewonen, en het niet mag doorverkopen. Deze maatregel is bedoeld om speculatie tegen te gaan, en daarmee de „wildgroei” in de kleine kernen. Over drie maanden, op woensdag 25 mei, gaat Nederland naar de stembus voor de verkiezing van 150 volksvertegen woordigers voor de Tweede Kamer. Met het oog op de verkie zingen publiceren wij een serie interviews met Noordhollandse volksvertegenwoordigers, kandidaat-kamerleden of parlemen tariërs die zich in de afgelopen vier jaar in het bijzonder met Noordhollandse zaken hebben beziggehouden. Vandaag ope nen wij deze wekelijks verschijnende serie met een gesprek in maxi tregnum flessen inhoud van 3 normale flessen Manuel de la Calle; de méést gedronken sherry. Keuze uit 4 zeer favoriete smaak-typen. déze week van 18.90 voor ONTDEK WEKELIJKSE GULDENS-GOEDKOPER PRIJZEN met Hans de Boer, Üd van de AR. Op de CDA-lijst staat hij negende voor het district Overijssel/Gelderland, wat een zeke re herverkiezing inhoudt. I t V L if tl *1 Mk. - BEPERKINGEN BIJ KOOP VAN HUIZEN BLIJVEN 27694 i Haar- kettingbedingen ADVERTENTIE I „De kritiek van de middenstand op het kabinet Den Uyl is vaak niet terecht”, vertelt hij, „zeker in de laatste twee jaar is er door de regering veel voor het midden- en kleinbedrijf gedaan. Ik noem bijvoorbeeld het optrekken van de socia le voorzieningen voor de zwaksten in deze categorie, het tegengaan van de wildgroei van de grote zelfbedienings- warenhuizen en de uitgebreide voorlich ting en het onderzoek ten behoeve van de middenstand.” in het parlement dwars tegen de wil van de regering in, initiatieven genomen voor de verbetering van die toestand. Zoals de aftrek voor zelfstandigen, wijzi gingen die honderden miljoenen kosten. Later heeft de regering zelf de nood van de middenstand onderkend en daar maatregelen tegen genomen.” „Van hun kant kan ik me wel voorstel len dat ze geen onderscheid tussen ver schillende groepen van hun leden willen maken, maar wanneer je blijft vragen om gelijke maatregelen voor iedereen, dan kan een regering bij wie steun aan de zwakste groepen voorop staat, daar moeilijk op in gaan. Den Uyl heeft er dan ook voor gezorgd dat de maatregelen de kwetsbaarste middenstanders ten goede kwamen.” Eén voorval op dit terrein zit het AR- kamerlid nog steeds erg hoog: de wijzi ging van de winkelsluitingswet. Hans de Boer had graag gezien dat ook het win kelpersoneel een vrije zaterdag kreeg. Toen de vraag aan de orde was of de winkels op zaterdag vroeger zouden moeten sluiten, stelde hij voor de deuren niet om vier of vijf uur, maar ’s middags om twee uur al dicht te doen. Voor de staatssecretaris was dit echter onaan vaardbaar en het winkelpersoneel kon naar de vrije middag fluiten. „Toen dat gebeurde was ik echt erg boos”, herinnert Hans de Boer zich. Naast zijn kamerlidmaatschap is de ex- ARJOS-voorman nog altijd lid van de Velser gemeenteraad en sinds november 1975 voorzitter van de Anti Revolutionai re Partij. Hij is van plan zich in de komende jaren voor al die functies Binnen de AR-fractie in de Tweede Kamer wordt de partijvoorzitter bij de verdeling van de taken vanzelfsprekend ontzien. Behalve middenstand heeft de voorzitter een deel van CRM (met de nadruk op de C van cultuur) en de visse rij in zijn portefeuille. Als Velsenaar wordt hij constant met zijn neus op de problemen van de vissers gedrukt. Dat de Nederlandse en Europese overheden de visvangst beperken om te voorkomen dat de zeeën worden leeggehaald vindt unt uit! ma. tot ht 120, het AR-kamerlid terecht. Hij zet echter een groot vraagteken bij de maatregelen die totnogtoe in nationaal en internatio naal (EEG-)verband zijn genomen om de gevolgen voor de vissers te ondervangen. SHOW Baba, Him., Tevens bladen, anpor- ctoren. Hans de Boer is 39 jaar, woont in Driehuis en is al van jongs af lid van de AR. Hij was ondermeer voorzitter van ARJOS, lid van de Provinciale Staten, secretaris van de Christelijke Kruideniersbond en wethouder van Velsen. De Boer zit al vijf jaar in de Tweede Kamer, is lid van de gemeenteraad van Velsen en voorzitter van de AR. 023- verrukkelijke salade met vruchten en noten déze week 200 gram van 3.90 voor Gedempte Oude Gracht 102 Tel. 32 67 39 Ook gevestigd in: Amsterdam, Bussum en Hilversum je. Fa. larlem. ■10-23. Van Délimité de Qualité Supérieure déze week 3 flessen 4 4 TE van 14.95voorI lil w IIIIIIIIIÉ I en (geldig t/m 26 febr. a s.) Rouge - Rosé - Blanc soepele dagelijkse „door-drink-wijn” per fles 3.95 déze week 3 flessen 4 O van 11.85 voorI Va W Met fractievoorzitter Wim Aantjes is Hans de Boer één van de leidende pro gressieve krachten binnen het CDA. Zelf wil hij niets weten van vleugelvorming binnen de nieuwe confessionele combi natie. Hij besluit: „Wanneer het CDA uit mocht komen bij een massief blok in het midden met een min of meer behouden de en een min of meer vooruitstrevende vleugel, dan vind ik het een mislukking. In de komende vier jaar moet de herken baarheid van het CDA eruit komen. Gebeurt dat niet, wat ik niet hoop, dan loopt het fout en zal het CDA waar schijnlijk in twee partijen uiteen vallen”. uit Normandie met een practisch kaas- bijltje voor Uw kaasplank déze week tesamen O Tr E van 4.75 voorVI f V Het Velser kamerlid maakt een duide lijk onderscheid tussen de eerste en tweede helft van deze kabinetsperiode. Hij vervolgt: „Aanvankelijk waren de klachten van de middenstand wel gegrond. Het kabinet onderschatte in het begin duidelijk de slechte situatie in het midden- en kleinbedrijf. We hebben toen 1 (Van een onzer verslaggevers) HAARLEM. De CPN-motie tegen de ultracentrifugefabriek in Almelo, die in de begrotingsvergadering van Provin ciale Staten van Noord-Hoiland aanlei ding was voor een venijnig debat tussen gedeputeerde Uff en de CPN-fractie, is maandag verworpen. Alleen de fracties van de PSP, de PPR en de CPN steun den de motie. VVD en CDA stemden tegen. Ook de PvdA deed dat. Hoewel een deel van de PvdA-fractie principieel tegenstander is van kernenergie, was de fractie tegen omdat er feitelijke onjuis theden in de motie stonden. Ook had de PvdA er bezwaar tegen dat in de CPN-motie gespeeld werd op revanchistische gevoelens jegens West- Duitsland. De CPN had in de motie gewezen op het gevaar dat West-Duits- land als gevolg van de atoomfabriek in Almelo via-via in het bezit kan komen van kernbommen. Het PvdA-statenlid De Boer nam overigens stelling tegen de manier, waarop gedeputeerde IJff de brief van de verontruste Nederlanders (waarop de CPN-motie was gebaseerd) had afgedaan. De gedeputeerde benader de het probleem wel heel erg van de technische kant. Er zitten meer kanten aan deze zaak en daarover kunnen theo logen - die inderdaad waarschijnlijk niet op de hoogte zijn van de technische Dat er desondanks geen einde kwam aan de klaagzang tegen Den Uyl, ver klaart Hans de Boer onder meer met een verwijzing naar de politieke achtergrond van de middenstandsorganisaties.” Dat zijn vaak liberaal geleide bonden. De protesten gelden dan ook de samenstel ling van dit kabinet. Men doet ten onrechte voorkomen alsof de regering de oplossing van alle problemen in de hand zou hebben. Dat is natuurlijk niet zo. De slechte tijden voor de midden stand zijn vooral te wijten aan ontwikke lingen waar de regering nauwelijks vat op heeft, zoals het veranderde koopge drag, gewijzigde distributiemethoden en schaalvergroting. Er zou volgens mij op dit punt niets meer gebeurd zijn wan neer de WD de afgelopen vier jaar in de regering had gezeten. De laatste vijftien jaar heeft in de Troonrede steeds hetzelf de zinnetje gestaan: de ontwikkeling in het midden- en kleinbedrijf baart ons zorgen. Het maakte geen verschil wie er op dat moment in de regering zat”, aldus Hans de Boer, die er op wijst dat ook de middenstandsorganisaties er wellicht beter aan gedaan zouden hebben om niet alleen om globale maatregelen te vragen. Provinciale Staten zijn na drie da gen vergaderen maandagavond ak koord gegaan met de provinciale be groting voor 1977. Alleen de CPN- fractie stemde tegen de begroting. De VVD maakte voor enkele financieel- technische punten een voorbehoud. De begroting sluit met een tekort van vier miljoen gulden. En mogelijk kan dat met drie miljoen worden terug gebracht tot een tekort van een mil joen, als de Tweede Kamer akkoord gaan met een nieuw voorgestelde verdeelsleutel voor de uitkeringen uit het provinciefonds. De regering heeft voorgesteld die verdeelsleutel iets ten gunste van de Randstadprovincies te wijzigen, hoewel dat volgens deze provincies nog maar een geringe te gemoetkoming is in de veel hogere kosten van de Randstadprovincies. De gewone dienst voor 1977 beloopt een totaal aan uitgaven en inkomsten van f 23.027.083. tortoren :LARM- n. Tel. ie veld. Het midden- en kleinbedrijf is één van de onderwerpen waar AR-kamerlid Hans de Boer zich sinds zijn entree in het parlement (februari 1972) mee bezig heeft gehouden. Niet zo verwonderlijk voor een politicus afkomstig uit de Christelijke Kruideniersbond. Hij bewoog zich daarmee op een terrein waarop de regering Den Uyl een flinke portie kritiek te verwerken heeft gekre gen. Het kabinet zou zich veel te weinig bekommeren om het lot van de midden stand; Den Uyl draaide de kleine zelf standigen de nek om, zo heette het vaak in middenstandskringen. Wanneer Hans de Boer nu, tegen het einde van deze kabinetsperiode, op dit punt de balans opmaakt, komt hij tot een heel andere conclusie. ling voor statenleden. Voorts namen de Staten een motie aan, waarin als mening werd uitgesproken, dat orders van de provinciale bedrijven en de provinciale ziekenhuizen bij voorkeur moeten wor den geplaatst bij Nederlandse bedrijven, dit gezien de zorgelijke werkgelegen heidssituatie. De twee leden van de PSP en een deel van de PvdA en de WD stemden tegen, vanwege het „bekrompen nationalisme” dat uit de motie zou spre ken. Een motie, waarin GS werden ver zocht alle mogelijkheden te beproeven om het voor 1977 te voteren bedrag voor de monumentenzorg zo dicht mogelijk bij het in de monumentennota noodza kelijk geachte bedrag van vijf miljoen gulden te brengen, werd met algemene stemmen aangenomen. Hetzelfde gold voor een motie van de PvdA-er H. J. I. van Leeuwen waarin de provincie in overweging werd gegeven voortaan kringloop-papier te gebruiken voor de provinciale stukken. Kringloop papier wordt gemaakt van oud papier. De produktie en het gebruik van kring looppapier in plaats van gewoon papier kunnen leiden tot lager energie-verbruik, tot minder bodem-, lucht- en waterver ontreiniging en tot een zinvolle besparing op schaarse grondstoffen. De motie was bij wijze van voorbeeld reeds op kring looppapier afgedrukt en vermenigvul digd. Commissaris De Wit beloofde de mogelijkheden van het gebruik van kring looppapier te zullen onderzoeken. In een rondschrijven aan de gemeen ten ried de provincie bovendien aan, om naast genoemde verplichte bepaling aan de koopcontracten ook de voorwaarde te verbinden, dat het huis (of de bouw grond) slephts aan ingezetenen vain de zelfde gemeente mocht worden weder- verkocht. De bedoeling van deze bepa ling was eveneens het tegengaan van de „Wildgroei”, het voorkomen van verdere verstedelijking van het platteland en de dorpen. De staatssecretaris voor de volkshuisvesting en de ruimtelijke orde ning was evenwel van mening dat de bepaling in strijd was met de woon- ruimtewet. De provincie werd gemaand de goed- of afkeuring van gemeentelijke bouwplannen niet langer van de aan of afwezigheid van een dergelijke bepa ling in het koopcontract te laten afhan gen. Veel plattelandsgemeenten (in de Sta ten vooral vertegenwoordigd door CDA en WD) hebben het niet erg op de boete- en kettingbedingen begrepen. Mr- Sanders was maandag hun tolk. Hij noemde cle bedingen betuttelend, strij dig met de woonruimtewet. Maar vooral vond hij het onjuist, dat met privaat rechtelijke middelen gestreefd werd naar, een doel dat met publiekrechtelijke middelen behoorde te worden nage streefd. GS maken hier, aldus mr. San ders, een oneigenlijk gebruik van hun goedkeuringsrecht (Dat zich aanvanke lijk slechts beperkte tot controle op de manier waarop de gemeente met haar centen omspringt.red.) Resumerend stel de mr. Sanders, dat de provincie gebruik maakt van „sluipwegen” om een doel in de ruimtelijke ordening, „in strijd met de regels van behoorlijk rechtsverkeer”, te bereiken. Zijn fractiegenoot H. Machielsen had eerder gesteld, dat de provincie zich niet tot in de details moest verdiepen in de bestemmingsplannen. Een kleine ge meenschap moet zijn eigen boontjes kunnen doppen, aldus de heer Machielse. Hij hekelde ook het lange uitblijveta van beslissingen in bestemmingsplanprocedu res en drong aan op snellere afhande ling. Vooral de hoofdingenieur-direkteur was naar zijn mening vaak onvoldoen de doordrongen van de nood van som mige gemeenten en hun belang bij snel le beslissingen. Hield de heer Sanders ’n requisitoir, waarin hij de toepassing van boete en kettingbedingen aanklaagde, daartegeno ver stond het betoog van mevrouw mr. J. W. Hofman (PvdA), dat als een plei dooi voor het provinciale beleid kon worden gekenschetst. Zij stelde dat de provincie niet beschikt over een behoor lijk instrumentarium voor de ruimtelij ke ordening, al kwam daar een begin beschikbaar te houden, wat in de prak tijk betekent dat hij vijftig percent van zijn werktijd in het voorzitterschap investeert. Hoewel de traditionele AR- combinatie van partijvoorzitterschap en kamer een zware claim legt op zijn beschikbare tijd, acht Hans de Boer het zeer wel mogelijk om ook na de verkie zingen op dezelfde voet voort te gaan. Hans de Boer realiseert zich dat de uitvoering van zo’n plan op Europees niveau honderden miljoenen, zal gaan kosten. Niettemin stelt hij voor dat de Nederlandse minister van landbouw en visserij Van der Stee op Europees niveau een initiatief daartoe zal ontwikkelen. „Het is de enige mogelijkheid, anders komen we geen stap verder”, aldus De Boer, die zich daar ook in de volgende parlementaire periode voor in wil blij ven zetten. De AR-voorzitter maakt er geen geheim van dat ook deze belangen het best door een nieuw confessioneek- socialistisch kabinet behartigd kunnen worden. 9 lieve M wil- sen 11 dag tot rijdags jr. Tel. In Nederland werden regelingen ont worpen om vissers die er de brui aan willen geven schadeloos te stellen, ter wijl de EEG de Europese zee creëerde. Om de interne verdeling van dat viswa ter wordt in Brussel echter nog steeds een flink robbertje gevochten. De hele situatie overziend, constateert Hans de Boer mistroostig dat we op een dood punt zijn aangeland. Hij zegt: „Op het ogenblik geldt in de visserij weer de junglewet, de sterkste zal overblijven. Maar dat is geen alternatief. Ik geloof dat er maar één oplossing is: de instel ling van andere vismethoden. Verbieden van grote vissersschepen en netten waarmee massa’s vis tegelijk binnenge haald kunnen worden. We zullen de tech niek noodgedwongen aan moeten passen aan de situatie waarmee we nu gecon fronteerd worden. Dat betekent natuur lijk dat iedereen minder kan vangen en het vissen geen goudmijn zal zijn, maar daartegenover staat het grote voordeel dat de vissers die op die manier willen blijven vissen daar ook de mogelijkheid toe geboden wordt”. werken, zo zei zij. Dat boete- én kettingbedingen in strijd zouden zijn met de woonruimte- wet bestreed zij evenwel. Naar haar mening mocht hier een privaatrechtelijk middel best voor een publiekrechtelijk doel warden gebruikt, en verwees ook de Rijks verstedelijkingsnota naar dit middel tot ruimtelijke ordening. Zij pleitte wel voor een regeling in de publiekrechtelijke sfeer op korte ter mijn. Tot zolang zou de provincie echter met het tot nog toe gevoerde beleid van boete- en kettingbedingen moeten door gaan. Y Tussen bet „requisitoir” van mr. San-' ders en het „pleidooi” van mr. Hofman, konden de aanwezigen nog luisteren naar een „college” van mevrouw dr. S. E. Steigenga-Kouwe, de PvdA specialiste voor de ruimtelijke ordening. fraai - solide en practische maat van 26 cm. déze week C Cf] van6.95voorWlvV s Hr* van verandering in, wanneer de Tweede Kamer akkoord zou gaan met de nieuwe wet op de grondpolitiek. Volgens dat wetsontwerp de overheid bij verkoop van grond het voorkeurs recht krijgen die grond te kopen, voor een prijs van de gebruikswaarde van het moment. Daarmee zou in de toekomst kunnen worden voorkomen dat specu lanten en projectonwikkelaars strate gisch gelegen stukken grond voor de neus van de overheid wegkopen, om deze voor winst door te verkopen. Het gevolg van deze praktijken is immers, dat de gemeenschap - dat zijn bealsting- betalers zoals u en ik - voor de winst van énkelen moet bloeden. De grond prijzen worden opgedreven, doorbere kend in latere bouwkosten, ten koste van de portemonnee van de woningzoe kenden. Ook kunnen projectontwikkelingsmaat schappijen zo dwars door- en ondanks alle democratische regels hun vaak pe perdure en foeilelijke plannen aan de gemeenschap opdringen. En daarmee al le besluiten over de ruimtelijke ordening van bepaalde gebeiden doorkruisen. De voorgestelde wijziging in de grondpoli tiek moet aan deze mogelijkheden voor particuliere ondernemingen tot inbreuk op de democratie en tot aanslag op ons aller geldbeurs een einde maken. Van daar dat het kabinet zwaar aan dit wetsontwerp tilt, red.) Op dit moment, aldus weer mevrouw Hofman, is de provincie nog afhankelijk van de welwillende medewerking van rijk en gemeente, terwijl toch juist de provincie zo’n geschikt overheidsorgaan is om de ruimtelijke ordening uit te voeren. Ze gaf toe dat boete - en kettingbedingen eigenlijk een noodoplos sing waren, in afwachting van een be hoorlijke regeling: een huisvestingswet. Staatssecretaris Schaeffer had al be loofd, dat men aan zo’n wet zou gaan Maar een maatregel tegen foefjes met de verplichte regionale binding om voor een woning in een bepaalde regio in aanmerking te komen, bleef naar zijn mening dringend gewenst. Men verhuist van Amsterdam naar Purmerend en dat mag. Maar als Purmerend alleen als tussenstation voor doorverhuizing naar Edam of andere dorpen in Waterland wordt gebruikt, dan moeten we daaraan wat kunnen doen, aldus de gedeputeer de. (Anders verstedelijkt Waterland). In antwoord op het college van me vrouw Steigenga merkte de gedeputeer de op, dat men goed moest uitsplitsen welke problemen nu inderdaad spedifiek mat de overloop samenhangen of er door worden veroorzaakt en welke niet. Het probleem van de „groene weduwen” bijvoorbeeld kwam niet alleen in de overloopkemen voor maar in alle nieuwbouwwijken, overal in den lande. finesses van de energieproblematiek - wel degelijk met gezag spreken, aldus de heer De Boer. Zoals gemeld had de gedeputeerde het recht van, spreken van een aantal - door de CPN-er Hartog ope- somde-vooraanstaande Nederlanders aangevochten, omdat deze riiet voldoen de deskundigheid zouden hebben om over het vraagstuk van de kernenergie te oordelen. De gedeputeerde gaf de heer De Boer min of meer toe, dat er ook andere kanten zaten aan de kernenergie- medaille. Een motie van de CPN-er Knukkel, over het probleem van de kernenergie- afval en de bedreiging van drinkwater en milieu, werd aangehouden tot het kernenergiedebat dat de Staten na het zomerreces zullen houden. De Staten namen voorts een motie aan tegen de uitspraak van de kamer om de regionale rampenbestrijding on der te brengen bij de provincies. De Staten vonden dat rampenbestrijding bij meer regionale organen thuis hoorde en bepleitten de totstandkoming van een of meer proefregio’s. De CPN, de heer Raasveld (PPR) en de dames Van de Bergh en Jaarsma (PvdA) stemden te gen. Tegen de BB-post op de begroting stemden CPN, PSP, PPR, D’66 en een belangrijk deel van de PvdA-fractie. Met algemene stemmen sloten de Sta ten zich aan bij een brief van Provincia le Staten van Zeeland aan de minister van binnenlandse zaken, waarin werd aangedrongen op een nieuwe positierege- Zij begon haar les met de definitie van het doel van de ruimtelijke orde ning: „het scheppen van ’n ruimtelijk kader, waarin de samenleving zich het best kan ontplooien.” Mevrouw Steigen ga onderstreepte het belang van gefa seerde uitvoering van allerlei plannen, waardoor steeds aanpassing en bijstel ling naar de behoefte van het moment mogelijk blijft. Zij somde problemen op als de ver grijzing van de oude steden en dat van de „groene weduwen” in nieuwbouw- buurten. Men kan die verschijnselen sig naleren maar heeft men enig inzicht in de gevolgen (bijvoorbeeld van de ver grijzing), zo vroeg zij zich af. De onlust gevoelens van de „groene weduwen” kwamen volgens mevrouw Steigenga wellicht niet zozeer voort uit het sociaal isolement, dan wel uit een teveel aan sociale controle. Tenslotte bepleitte zij met klem de totstandbrenging an een provinciaal grondbedrijf, dat dan overi gens wel onder direkte democratische controle zou moeten staan van de Sta ten. Tita Bos (PSP) tenslotte, legde haar zoute vinger op de schrijnende wonde van de ruimtelijke ordening: de uitein delijke afhankelijkheid daarvan van het kapitalistische vrije spel van maatschap pelijke krachten. Zolang de ruimtelijke ordening daar nog van afhankelijk was, was zij niet optimistisch. Overigens was zij het eens met de oplegging van boete- en kettingbedingen, ook al moest de provincie zich daarvoor in juridische bochten wringen. Een beter instrumen tarium ontbrak nu eenmaal nog. Ze zag de bedingen wel als tussenmaatregel op de weg naar een socialistischer indeling van de ruimte. Op haar vraag, hoe Gedeputeerde Sta ten het in vredesnaam op hun geweten hadden kunnen nemen een verklaring van geen bezwaar af te geven voor de bebouwing van het Lorentzplein in Bad- hoevedorp, kreeg zij geen antwoord van de gedeputeerde Van der Knoop. De zaak ligt momenteel bij de Kroon en dan is het goed gebruik om je van uitspraken te’ onthouden, aldus deg e- deputeerde. De „verdachte” in het boete- en ket- tingbeding-proces hield de Staten voor toch vooral beide bedingen goed uit elkaar te houden. Tot het opnemen van het tweede beding in koopcontracten hadden GS alleen geadviseerd. Het was niet voorgeschreven. Noch de staatsse cretaris, noch het college wil de zaak met de gemeenten op de spits drijven. i

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9