Valencia stuurt trainer Herrera de laan uit CONFLICT BESLECHT Boycot Zuid-Afrika IN VOORDEEL REP René Notten in ziekenhuis RUSSEN OP WK SPRINT een miljoen gulden aan prijzen BOB SONDAAR TERUG IN HANDBALPLOEG VOOR WK Coerver op non-actief SPORT 1 I I li i Feyenoord: 0-2 i 3 Ac REGERING VERZOEKT SPORTBONDEN: 1 19 7 7 FEBRUARI WOENSDAG 19 18 SPORT (Van onze sportredactie) Kopgroep Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven Ei KLM Voor het bestuur was echter de nederlaag tegen Las Palrhas afge lopen zondag met 1-2 op eigen veld, de druppel die de emmer deed overlopen Af >5 a, ing i VALENCIA. John Rep heeft dan toch nog eerder gelijk gekre gen dan hij zelf had verwacht. Dinsdagmiddag stuurde het bestuur van Valencia trainer Heriberto Herrera de laan uit. Al gedurende maanden lag de ont slagbrief te wachten op de oefen meester van Valencia na conflic ten tussen het bestuur en de Nederlandse vedette in het Spaanse land, Rep. I Rene Notten. operatie John Rep’s zegevierend gebaar kan nu slaan op het vertrek van de trainer die hij weg wilde hebben. (ADVERTENTIE) bij de zilversmeden in Yogis öoc Sonaaav Team is nog mei mgespeetd' Toch slaagde Valencia erin in de kop groep mee te draaien en zelfs de derde plaats te pakken De nederlaag van afge lopen zondag kwam voor Herrera niet best uit. Rep „Ik ben bang dat die neder laag de bekende druppel is geweest. We „Ik had wel verwacht dat er iets zou gebeuren’', zo verklaarde John Rep dins dagavond. „Maar dat het op zo’n korte termijn zou gebeuren, dat had ik niet verwacht. Herrera lag niet helemaal lek ker in de ploeg. Zijn manier van trainen was bepaald niet bevorderlijk voor de sfeer binnen het elftal en je kon al weken tevoren zeggen wat hij op die en die dag als oefenstof zou geven. Er was te weinig variatie binnen zijn manier van trainen. Als je die trainingsmanier naast die van de oud-bondscoach Knobel en de huidige bondscoach Zwartkruis zou zetten, dan is dat een lachertje in het nadeel van de Italiaan”, aldus John Rep. Overigens weten de spelers van Valen cia nog niet wie de ontslagen trainer zal opvolgen. Wel zijn er geruchten dat Migu el Munoz, oud-trainer en -speler van Real Madrid, zal worden aangetrokken maar meer dan geruchten zijn het ook niet. Voorlopig zal Elizaran de werkzaamhe den als interim-trainer opvullen „Maar. Valencia pretendeert een top club te zijn en trekt daaruit de conclusie dat het dus ook snel een trainer aan de dijk kan zetten”. Het ts overigens wel opmerkelijk dat met de snelste Rus, Malikov, naar dit wereldkampioenschap wordt gestuurd, maar Valeri Moeratov Bij de dames zal de Russische Vera Krasjnova aan de start verschijnen. De Nederlandse ploeg, bestaande uit Jos Valentijn, Eppie Bleeker en Bert de Jong bij de heren en Annie Borkinck, Sijtje van der Lende, Haitske Pijlman en Joke van Rijssel bij de dames, keert overi gens vanmiddag op Schiphol terug. Jos Valentijn is de enige die vervolgens door gaat naar Alkmaar om zich op dit sprintti- telgebeuren voor te bereiden. Hoewel tot dusver slechts 6000 tot 7000 kaarten voor de beide dagen verkocht zijn, verwachten de organisatoren van dit wereldkampi oenschap toch dat er voor beide dagen 10.000 toeschouwers zullen komen. Het is overigens wel opmerkelijk, dat de belang stelling vanuit Friesland nogal matig is. teerd ben om een stukje ervaring en ook rust tn de ploeg te brengen Een rustig figuur dus tussen jongens als Bert Brou wer en anderen Anders krijg je nog weleens van die rentoestanden, een soort Duindigt dus. Daaraan kan ik op mijn leeftijd toch niet meer beginnen”, lacht Bob Sondaar AMSTERDAM. Een succesvol toer nooi spelen, maar achteraf moeten con stateren dat dit misschien helemaal niet zo'n gelukkige zaak is geweest Een zo op het eerste gezicht wat merkwaardige tegenstelling. „Toch niet zo’n erg gekke, wanneer we vrijdag en zaterdag in de poule met Spanje en Noorwegen voor een stunt zorgen, loop je de kans dat er weer niets gebeurt. Binnen het handbalver- hond zeggen ze misschien dan wel weer: zie je wel zo kan het ook Dan blijven we weer aanklungelen” De mening van Bob Sondaar. de „stuur man” van de Amsterdamse hoofdklasser AHC’31 die daarmee te kennen wil geven dat de gang van zaken rond de nationale ploeg allerminst ideaal is te noemen „Het ts gelukkig dat we toch nog met de sterkste ploeg naar Oostenrijk reizen Bepaald ongelukkig is echter dat we met de basis-formatie zoals die in Oostenrijk zal spelen nog geen wedstrijd hebhen gespeeld Zo was het vorige week nog zeker dat Ton Reynders er in Oostenrijk bij zou zijn Een goede zaak maar het betekent wel dat hij voor het eerst met de groep meespeelt Ook tijdens de oefen wedstrijden ontbraken altijd wei spe lers” ,De trainers Jan Tuik en George van Noesel hebben noodgedwongen moeten mezen voor een team met de sterkste spelers van dit moment Vijf jaar geleden toen we met Jaroslav Mraz en Bertus Gras in Spanje Uitkwamen in het Olym pisch kwalificatietoernooi was de situa tie geheel anders Twee jaai lang hadden we toen met de hele groep aan die klus. UNITRAVEL Den Haag, Plet Helnpl. 1, tel. 070/808837 I DEVENTER, (ANP) Wiel Coerver is voorlopig uitgeschakeld ais trainer van Go Ahead Eagles. De trainer heeft dinsdagavond zijn spelersgroep mee gedeeld dat hij op doktersadvies veer tien dagen volledige rust moet nemen. "BS speelden erg slecht en door een aantal wisselingen binnen het team in de achter hoede werd het beslist niet beter Het had een 2-1-nederlaag tot gevolg, die door het bestuur van Valencia nu op de schouders van Herrera wordt geladen Op zichzelf is het. naar voor de trainer maar toen hij in dienst kwam bij Valencia had hij dat kunnen verwachten. Wanneer een club na drie wedstrijden al een trainer ontslaat, zoals met één van de Joegoslaven is gebeurd of zoals de andere Joegoslaaf, Czemic, heeft ervaren in het seizoen daar voor, dan vraag je je af waarom een trainer nog zo happig is om een club als Valencia te trainen. Ook Mestre, zelf oud- speler van Valencia, overkwam hetzelfde lot. Ook hij werd na een half seizoen de laan uitgestuurd”, aldus John Rep. Aangenomen wordt dat de Russen zich alsnog bereid hebben verklaard deel te nemen aan deze wereldkampioenschap pen voor dames en heren nu bekend is geworden dal Zuid-Afrika zich heeft teruggetrokken. Ook in Alkmaar en omstreken hadden politieke partijen en actiegroepen laten weten de komst van een delegatie uit Zuid-Afrika niet op prijs te stellen. voort uit een niet ontvangen telex voor dit wereldkampioenschap, waarin de aan melding werd bevestigd. De Franse schaatsbond tekende daar protest tegen aan, omdat hij de telex vrijdag had ver stuurd. Alsnog kwam de telex boven water, waardoor werd besloten om de Franse sprinters Emanuel Michon en Oli vier Belle te laten deelnemen. heid in de sport, die op 9 november vorig jaar aanvaard is door de Algemene Ver gadering. Mr. Van Doom is onder meer van mening dat de internationale gemeen schap alles in het werk moet stellen om de Zuidafrikaanse regering te overtuigen van de verwerpelijkheid van de daar toe gepaste politiek van rassenscheiding. Hij wijst erop dat de houding van de Neder landse sportorganisaties belangrijk is, omdat gebleken is dat de internationale boycot van de naar ras gescheiden Zuid afrikaanse sportwereld de vorm van internationaal protest tegen de apart heidspolitiek is die het meest tot de gemid delde blanke in het sportminnende Zuid- Afrika is doorgedrongen. (Van onze sportredactie) ALKMAAR De Russen hebben als nog besloten deel te nemen aan de wereldkampioenschappen sprint, die zaterdag en zondag op de Alkmaarse kunstijsbaan De Meent zullen worden genouden Dit werd dinsdag door het organisatiecomité WK”?7 bevestigd tij dens een op de kunstijsbaan belegde pers conferentie na overleg gepleegd te heb ben met de ambassade. Hoewel er toen, dat was in december, vrede werd gesloten met trainer Herrera, die in twee jaar tijd ook al vier andere trainers bij Valencia had zien vertrekken, laaide het conflict tussen Rep en de oefen meester na afloop van het treffen tussen het Nederlands elftal en Engeland op Wembley weer hoog op Rep verklaarde toen op het vliegveld tegenover Italiaanse verslaggevers, dat Herrera gek was en weinig verstand had van trainen. De Spaanse kranten namen de verhalen van hun Italiaanse collega’s grif over, ofschoon Rep ontkende dat hij ooit gezegd zou hebben, zoals één van de Italiaanse bladen beweerde, „Ik weg of Herrera weg” Naast de deelname van de Russische delegatie hebben ook de Fransen alsnog toestemming gekregen om deel te nemen. Aanvankelijk waren zij door het organisa tiecomité geweigerd. Die weigering kwam Op zichzelf kwam dat ontslag van Her rera niet als een verrassing. Al eerder dit jaar ontstonden er rond de persoon van de oefenmeester conflicten tussen spelers en bestuur Het had onder meer tot gevolg dat John Rep niet van de partij was in het duel tegen Barcelona, dat Valencia prompt met 6-1 verloor Ook tóén ontstond veel kritiek op de handel wijze van de oefenmeester, die Rep naast het team had gelaten omdat de oud- Ajacied te kennen had gegeven dal hij niet van plan was om op de banken te gaan zitten. (Van onze sportredactie) HILVERSUM. Ajax-midden- velder René Notten is woensdag opge nomen in het Amsterdamse Lucaszie- kenhuis. Notten, die tijdens de eerste wedstrijd van de Amsterdammers in Joegoslavië tegen Dynamo Zagreb een blessure aan zijn linker-bovenbeen opliep, zal hoogstwaarschijnlijk don derdag worden geopereerd. De beslis sing daarover wordt woensdagmiddag door de behandelende chirurg dr. Keeman na afloop van een laatste onderzoek genomen. Bekend is inmid dels wel dat Notten tobt met een ernsti ge spierblessure. Bij Ajax houdt men er rekening mee, dat de middenvelder zeker 4 a 5 weken is uitgeschakeld. Hans Erkens, die 14 dagen geleden door dr. Greep aan zijn lies is géope- reerd, heeft dinsdag de training bij Ajax hervat. Erkens zal echter nog niet direct op de plaats van Notten kunnen worden ingezet, omdat hij slechts met een lichte looptraining mocht beginnen. team zijn eigen taak. Ja, een groot verschil met de andere clubs, maar we zouden niet anders willen Als ik van andere clubs hoor dat de trainer de training vaststelt, eigenlijk het hele wedstrijdseizoen uitstip pelt en dat de jongens zich daarnaar moeten richten dan vinden wij dat je op de verkeerde weg bent Maar ach de sportwereld loopt nu eenmaal met voorop als het om democratie gaat „Ook bij het nationale team zal het uit de spelers moeten komen Ik weet wel dat vaak wordt aangevoerd dat de maat schappelijke problemen van de spelers het feitelijk onmogelijk maakt om regel matig trainingen bij te wonen Dit maakt het moeilijk om helemaal opnieuw te beginnen met centrale trainingen eens in de veertien dagen Degenen die met willen zouden dan moeten afvallen Nu zijn we met een ander uiterste bezig. Het korte- termijn-werk dus met de sterkste spelers Daar tussenin moet iets te vinden zijn. Met de spelers moet daarover gepraat worden Uiteraard zal er dan van bondswege een goed internationaal programma moeten komen. Als speler moet je weten waai voor je werkt. Je moet wat in het vooruit zicht hebben”, aldus leraar lichamelijk opvoeding Bob Sondaar De Amsterdammer slaat de kansen voor dit weekeinde niet erg hoog aan ,De Noren en Spanjaarden zijn normaal gesproken te sterk voor ons Maar de traditie leert dat we tijdens het toernooi altijd een heel sterke wedstrijd spelen Dat kan nu voldoende zijn. Bovendien weten we erg veel van onze tegenstanders Mijn rol daarin? Ik denk dat ik geselec- Coerver ondervindt sinds enige tijd ongewenste gevolgen van de hartope ratie die hij enige tijd geleden onder ging. Hij is daarom voor onderzoek opnieuw naar het Nijmeegse Radboud- ziekenhuis gegaan. Dinsdag kreeg hij de uitslag met het advies veertien dagen absolute rust te nemen. Coerver zal die twee weken thuis blijven Na deze periode zal Coerver opnieuw Wor den onderzocht om na te gaan of een tweede operatie, nu ook enkele van de oude klachten terug zijn gekomen, noodzakelijk is. Het gevolg van de nieuwe klachten van Coerver is vrijwel zeker dat hij zal moeten afzien van zijn tocht naar Indo nesië in begin mei. Coerver had het plan twee weken voor Go Ahead Eag les voor een serie van veertien wed strijden naar Indonesië gaat, te ver trekken om een trainerscursus te geven. Het is mogelijk dat CoehVer ook niet aanwezig zal zijn bij de reeks wed strijden van zijn ploeg tussen 19 mei en 14 juni. Henk van Brussel die bij de Deventer-ploeg als assistent-trainer heeft gewerkt onder Fadrhonc Hug hes, Notermans, Beenhakker en Coer ver, zal voorlopig de training over nemen. Vorig jaar, na het ontslag van Leo Beenhakker als trainer fungeerde Van Brussel ook een korte tijd ais eerste oefenmeester MET UNITRAVEL NAAR INDONESIË In samenwerking met de KLM organiseert reisbureau UNI TRAVEL 27-daagse verzorgde reizen naar Indonesië met be zoeken aan Jakarta, Ban dung, Yogja, Solo, Surabaya en Ball voor 3.325,- per persoon; inclusief Sumatra f 3.720.- Zo’n fantastische reis (incl. Sumatra) voor 2 personen wordt aangeboden als finale- prijs. Behoort u niet tot de gelukkige winnaars, maar u wilt toch graag naar Indone sië vraagt dan het volledige programma aan bij Sheila Young, de kampioene van vorig jaar in West-Berlijn, zal haar titel bij de dames in Alkmaar niet kunnen verdedi gen. Ook bij de heren is de titelverdedi ger van vorig jaar, Johan Granath afwe zig. Hij wordt geplaagd door een bles sure. (Van onze sportredactie) DEN HAAG. De regering juicht het toe als de Nederlandse sportwereld zich zou onthouden van deelname aan sport activiteiten waaraan ook Zuidafrikanen deelnemen die zijn geselecteerd op basis van hun ras. Dit standpunt is neergelegd in een brief van minister Van Doom van CRM, mede namens staatssecretaris Kooijmans van buitenlandse zaken, aan alle landelijke sportorganisaties. Mr Van Doom wil met zijn brief de autonomie van de sportbon den niet aantasten; het wordt aan het oordeel van de bonden overgelaten of zij ingaan op het verzoek van de regering. Het schrijven is gebaseerd op een resolu tie van de Verenigde Naties inzake apart- die ons in München had moeten brengen, gewerkt Iedereen was er toen kapot van dat we niet slaagden Nu heb ik het gevoel dat het me niet zo gek veel zal doen ais we derde worden in de poule” „Het lange tijd met z n allen aan een klus werken is bijzonder belangrijk Met z’n allen leer je dan ook teleurstellingen opvangen. Zeker toen in Spanje waar we terecht kwamen in de poule met het heel zwakke Engeland en België. Dan gaat er wel wat door je heen Je hielp elkaar echtet Nu moest ik via een stencil verne men dat drie belangrijke spelers zondag ongeacht het resultaat ai naar huis rei zen. Ook ai mogen we in Oostenrijk ver der spelen dan doen we dat met een verzwakt team” „Dat is het probleem binnen de bond Het is alsmaar korte-termijn-werk Nie mand weet wat er bijvoorbeeld na Oosten rijk gaat gebeuren Er ligt daarna geen programma voor het nationale team De internationale handbaLfederatie heeft zelfs het programma tot 1980 klaar en Nederland komt daar nauwelijks op voor Het is in de laatste jaren nu al de derde keer dat het na belangrijke toernooien angstig stil wordt. Dat gaat zich zeker wreken als we deze week naai’ de C-groep degraderen Dan Kun ie belangrijke invi r.aties wel vergeten’ vindt Bob Sondaar die er een voorstander van is dat de spe lers via gesprekken nu eens met een oplos sing komen „Bij AHC’31 is het heel gewoon dat de spelers de zaak regelen Alles gaat in onderling overleg Omdat we geen trainer nebben heeft elke speler van het eerste LORIENT (ANP) Feyenoord heeft dinsdagavond een vriendschappelijke wedstrijd tegen Nantes, lijstaanvoerder in de Franse voetbalcompetitie, met 0-2 ver loren Nantes miste zijn beste spelers. Vier man van de ploeg, Patnce Rio, Luc Amis- se. Thierry Tusseau en Omar Sahnoun. zijn namelijk opgenomen in de selectie van trainei Hidalgo voor de wedstrijd Frankrijk-West-Duitsland. die woensdag avond in het Prinsenpark van Parijs wordt gespeeld „Het blijft korte-termijn-werk” *1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 19