Ian verzet zich ’’ten aanhouding HET HE1£ JAAR DOOR Arthos is een deftige hond Haven In de Vishal ^kwispel- cloor Plan voor bustraject naar Schiphol-centrum BRILHNN” amro bank „Les Alizées" bekeken door een modieuze RB.-bril Aan iedereen die eindelijk wel Vis met succes zou willen sparen. X ft t BB j; /L |||gV --lil HO DONDERDAG 19 7 7 2 4 FEBRUARI 11 La J Ie W door Bé ter Maat KSEii U weet hoe ’t gaat, sparen is een kwestie van regelmaat. Elke maand iets kunnen missen. Voor een apart potje. De Amro helpt u daarbij. Door dat bedrag dan ook elke maand in zo’n( „potje” te stoppen. Oftewel, op een Amro Spaarrekening naar keuze. Eén keertje afspreken en ’t gaat voortaan vanzelf. Zo houdt u de regelmaat d’r in. En u kunt ’t niet meer „per ongeluk” uitgeven, terwijl uw spaargeld toch meteen opvraagbaar kan blijven. Dit noemen we het AmrOmaat spaarsysteem. Probeer het. Door eerst ’ns met een bescheiden bedrag te beginnen. U kunt nog altijd hoger. Maar ook lager. En stoppen natuurlijk. En moet u ’ns een maandje overslaan, dat kan ook. Stap ’ns bij ons binnen, dan kijken we samen naar uw mogelijkheden. waar u zelf kiest en vakkundig wordt geholpen NAAM: Arthos RAS: Ierse setter LEEFTIJD: l‘/s jaar SOORT: Gentleman VERGOEDING: f 60,- INLICHTINGEN. 02550-15744 ADVERTENTIE T\ HAARLEM Een 32-jarige Haarlem mer is wegens het rijden onder invloed en het veroorzaken van een botsing in de nacht van woensdag op donderdag omstreeks half twee na een schermutse ling door de politie aangehouden aan de Schoterweg. Een van de mogelijkheden van het nieuwe SHCF-kapsel „Les Alizées". Drietrapsgewijs bot knippen is de toege paste techniek om het zo broodnodige volume te krijgen voor „Les Alizées", het voorjaars- en zomerkapsel van het SHCF. De zonnebril is een praktisch en ook modieus gebruiksartikel, dat niet alleen bestemd is voor zonnige zomerdagen. Ook in voor- of najaar is de zonnebril nuttig, als de zonnestand laag is. Vooral automobilisten hebben dan veel plezier van een paar beschermende glazen voor de ogen. 1 modejournaal daartegenover dat Schiphol in de eerste plaats bedrijfsterrein is en dat het met de afwikkeling van het verkeer niets te maken heeft. Dus gewoon het Schiphol- verkeer laten gaan over de bestaande wegen. Ook vonden de gemeenteraad en de Luchthaven elkaar niet op het punt van de vijfde landingsbaan. Wel was men het eens over een twee- een geschikt ogenblik om eans even een praatje te maken met deze seigneur die opvalt door zijn fraaie bouw, zijn schit terende bontjas kompleet met veel be hang en... zijn ribbenkast die aan alle kanten door zijn omhulsel te duidelijk zichtbaar is. Arthos beschikt over een onvermoei bare constitutie. Op verzoek gaat hij wel even zitten maar het is van korte duur. Stilstaan voor een plaatje geeft ook al HET VOORNAME COLLEGE van het nu ruim dertigjarige Syndicat de la Haute Coiffure Francaise et Coiffure Creation heeft dezer dagen in Parijs weer zijn halfjaarlijkse uitspraak gedaan. Die belangrijke beslissing behelsde de nieuwe haarmodelijn voor het voorjaar en de zomer, die onder de naam „Les Alizées” ten doop werd gehouden. „LES ALIZÉES”, BESTE mensen, betekent zoveel als passaatwinden en meteen maar even met een schuin oog kijkend naar de bijgaande foto, is het alsof die tropische wind heel frivool met de haren heeft gestoeid. Mogelijkheden biedt dit kapsel te over; het haar kan kort, maar ook langer en gladder wor den gehouden, dan wel de bovenpartij glad en de onderkant in losse krullende lokken. De essentie berust echter op de kniptechniek. Ik zal trachten u dat op zo’n eenvoudig mogelijke manier duide lijk te maken. Stelt u zich even drie denkbeeldige cirkels om het hoofd voor. Van de kruin af beginnend wordt het haar tot op tien centimeter lengte bot geknipt en zo gaat het eveneens bij de volgende cirkels, waarbij met de laatste vanzelfsprekend rekening wordt gehou den met de door u gewenste lengte. NU KAN HET ZIJN, DAT het haar toch nog een lichte ondersteuning nodig heeft. Wel, dan zijn er tal van soepele permanents voorhanden en verder kan een kleurtje of wat lichte punten in het haar een bijzonder boeiend effect geven. Uw kapper zal u overigens zoals altijd vakkundig adviseren inzake het De man reed vanaf de Schoterweg met zijn auto achteruit de Johan de Breukstraat in om te keren en de Scho terweg in de andere richting op in te rijden, waarbij hij echter een personen auto, die in de De Breukstraat stond geparkeerd, raakte. Zelfs in de winter is de zonnebril nuttig, bijvoorbeeld als u met vakantie gaat. Wij hebben een kollektie zonnebrillen, die veilig zijn voor uw ogen. Goede zonnebrillen, die werkelijk comfort bieden, zoals die met zelfkleurende glazen. Kennemerlaan 92, IJmuiden, tel. 02550- 15072 Verder gaat men onderzoeken of de rotonde bij de Schipholbrug verbeterd kan worden. Daardoor kan het spitsver- keer zich vanaf Schiphol-Oost (Fokker- VWF) een snellere uitweg banen. Dit zijn de bescheiden resultaten van het werkbezoek dat de gemeenteraad van Haarlemmermeer gisteren aan Luchthaven Schiphol bracht. De raadsle den waren sedert een excursie van twee jaar geleden niet meer op Schiphol ge weest. Gisteren vergaderden ze een mid dag lang met de directie van de lucht haven over de verkeerssituatie op en om Schiphol, de ontwikkeling van het vlieg veld tot 1990 en de bedrijfsbebouwing. Het bleek meer een uitwisseling te ziin van alom bekende gegevens. Doel was echter om gezamenlijke be langen te ontdekken om zich vervolgens samen sterk te maken tegenover provin cie en rijk. In ieder geval lukte dat niet bij het onderwerp „verkeer”. Haarlem mermeer vindt dat er zoveel verkeer op Schiphol komt, dat het daar dan ook op •de meest geëigende plekken” weer af gevoerd moet worden. De directie van de luchthaven stelt SCHIPHOL. De kans bestaat dat Badhoevedorp en Zwanenburg een rechtstreekse busverbinding krijgen met Schiphol-centrum. Gemeente Haarlem mermeer gaat samen met Luchthaven Schiphol bekijken of er voor het open baar vervoer een aansluiting gemaakt kan worden aan de Oude Schipholweg nabij Hotel Ibis. En dan is het natuur lijk nog afwachten of de vervoersmaat schappijen mee willen doen. Door twee surveillerende agenten werd de man gevraagd mee te komen, doch hij dreigde enige karate-slagen te zullen toepassen op de agenten, die daarop om assistentie vroegen. De auto mobilist verzette zich tegen zijn aanhou ding en sloeg een agent op de neus, terwijl een ander een schaafwond aan de rechterhand opliep. De vier agenten slaagden er in de man te overmeesteren, waarbij deze echter kneuswonden in het gezicht opliep. Nadat blaas- e n bloed proeven waren afgenomen is de man naar huis gestuurd. Woensdag aangekomen: Laurita, Yo kohama; Fridel, Rochester, IJmuiden; Mercator, Selby; Miss Tulu, Par; Neptu- nus, Valvik; Esso Flame, Milfordhaven: Palva, Hamburg; Martha 1, Hartlepool; Jutta Flint, Kingslynn, IJmuiden; Oil Discoverer, Leith; Nordlight, Par; Netty Goole. Woensdag vertrokken: Jemrix, Ro chester, IJmuiden; Kenrix, Kingslynn, IJmuiden; Saturnus, Lerwick, Bever wijk; Tor Brittannia, Gothenborg; Pra- hova, Contance; Ardmore, Rotterdam; Gek, Londen; Velsen; Eemsborg, Delf zijl; Sudfjórd, Duinkerken; Titan Servi ce, Cont Plat, IJmuiden; Ulla Tholstrüp, Arklow, IJmuiden; Cotinga, Antwerpen, Velsen; Subro Victor, Great Yarmouth, K a.d. Zaan; Rhone, Hamburg; Fridel, Kingslynn, IJmuiden. D -iderdag aangekomen: Ninja Thol- strup, New Ross, IJmuiden; Foreland, Terra Haute; Saarland, Antwerpen. Donderdag vertrokken: Glowe, Stral sund; Bonnway, Key West; Esso Flame, Immingham. De besommingen waren: KW 85 f 62.700, UK 135 en UK 145 2600, VD 20 1210. Een 24-jarige man is woensdagavond door de Velser politie in zijn woning aangehouden wegens rijden onder in vloed. Eerder op de avond, omstreeks zeven uur was de man op de Rijks- straatweg in Haarlem tegen een ver- keerszuil aangereden en was doorgere den. Het rijbewijs van de automobilist is ingevorderd, omdat hij reeds eerder voor dergelijke feiten werd aangehouden. Dit jaar lukt ’t KWISPELdoor schrijft over hon den die in het Kerbertasiel aan de Heerenduinweg 8 op een nieuwe eige naar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 12 en van 3 tot 6 uur. Zaterdag’s van 9 tot 1 uur. de luchthaven in deMarkerwaard. Ech ter, geen tweede nationale luchthaven, maar een „Schiphol-aanvullende”. De gemeenteraad van de Meer meent dat Schiphol behouden moet blijven voor de werkgelegenheid in de polder. Deftig, kan best aardig zijn. Dat be wijst de kastanjebruine 1 parel die in het asiel belandde omdat de vorige eigenaar er op uitgekeken was. Hoewel er genoeg honden zijn die het eigenlijk wel leuk vinden in het asiel maakt alles wat een klein beetje jachthondenbloed in de ade ren heeft daarop toch een uitzondering. jachthond en vrijheid zijn één. Goed, daar kunnen we dan lang over filosoferen, het verandert niets aan het feit dat Arthos zich al een paar dagen zit op te vreten van de zenuwen omdat hij het hek van het asiel wel mooi vindt, maar aan de buitenkant. Met zijn volle gewicht stort hij zich in de vrije natuur. Met zijn scherpe neus snuffelt hij al dravende aan takken, bladeren en struikgewas. Een keer of drie wordt er halt gehouden voor een stukje sanitair genoegen. Dan lijkt er Het kan natuurlijk niet missen dat deze zich toch wat aristocratisch gedra gende heer ontwikkeld werd door een paar heren uit het land waar de jam en de thee het levenstempo bepalen. Ene majoor Hutchinson, ene kolonel Cooper en ene dr. Horne bijverden zich om de aanvankelijk gevlekte setter te transfor meren tot de verschijning die hem po pulair maakte. En dat gebeude dan alle maal zo’n dikke honderd jaar geleden. Aardig is natuurlijk dat deze pronk- hond nauwelijks iets heeft verloren van zijn aanleg als jachthond. Snelheid, uit houdingsvermogen en een onberispelijke fijne neus. Arthos is wat dat betreft een waardig vertegenwoordiger van zijn ras. Zijn gedrag verraadt dat er hier- en daar nog wat „angst” zit. Met een beetje begrip en liefde is dat te verhel pen. Evenals de iets te schrale body. Een dieetje in overleg met de dierenarts en Arthos kan opdraven als de superstar van de hele setterset. Loekwi, het allegaartje dat er in slaag de in het asiel haar angst te overwinnen, vond een nieuw tehuis i n IJmuiden. „Kaiser” Franz Beckenbauer, vriendelijk glimlachend vanach ter zijn modieuze bril, die door Schirmer Optiek uit Zandvoort in Nederland wordt geïmporteerd. (Van een medewerker) IJMUIDEN. Aan de woensdagmarkt werd aangevoerd: 25 kisten kabeljauw, 913 kisten koolvis, 126 kisten s chelvis, 198 kisten wijting, 2 kisten schar, 38 kisten diversen. - problemen want hij wil volop genieten van de kortstondige vrijheid. In de verte nadert een soortgenoot. Een paar jaar jonger en met de blijde blik van de speelse jeugd nog in de ogen. Arthos toont nauwelijks enige aandacht voor het springerige dier maar bekijkt het op de manier van: „zeg knaap...ga jdj eerst maar eens een tijdje hoepelen. Als je daar de kick van hebt gekregen praten we misschien wel ver der.. En nu wegwezen.” eindresultaat. Dat houdt dan in, dat of de föhn-methode, de brushwave, rollers of wat dies meer zij, voor u het mooiste kapseltje zal gaan opleveren. In ieder geval kan „het mooiste sieraad” net zo bestendig zijn als de bestendige tropi sche wind waarnaar deze nieuwe haar modelijn is vernoemd. DAT MANNEN EN VROUWEN in deze rubriek gelijke rechten hebben wil de ik vandaag dan maar weer eens aantonen met een nieuwtje voor de heren. Voor de professionele sportman nen is het allang niks bijzonders meer hun namen te verbinden aan artikelen en zaken die geen fluit met sport van doen hebben. Het woordje „kassa’ ligt hen voorop de tong en al die extraatjes spekt hun bankrekening aanzienlijk. Voor ons modejournaal is het dit keer de bekende Duitse voetballer „Kaiser” Franz Beckenbauer die de wereld vro lijk aankijkt vanachter modieuze meta len zonnebrillen en fraaie correctiemon- turen. Eerstgenoemden kunnen echter, als men niet al te zware glazen van node heeft, ook als correctiebril worden „omgebouwd.” DES KEIZERS INITIALEN F.B. zijn in de veren van de modellen verwerkt en bovendien prijkt zijn handtekening op het hoesje dat er wordt bijgelevepd. Wat wil de fan nog meer? Voor het overige zijn het voortreffelijke montu ren in mooie kleuren, die door de uitste kende Oostenrijkse fabrikant Atelier worden vervaardigd. De F.B.-monturen worden de komende maanden in Neder land gedistribueerd door Schirmer Optiek uit Zandvoort. Afgesproken is tot slot dat de raad en de luchthavendirectie in het vervolg meer met elkaar gaan praten. Directeur D. Riemens: „De luchtvaart is een be heersbaar proces geworden. De lucht vaart groeit niet meer zo snel. We kun nen de dingen zien aankomen. We zijn in een andere tijd aangekomen. Daarom moeten we nu oplossingen voor allerlei kwesties zien te vinden met de gemeente Haarlemmermeer. Vroeger was daar geen tijd voor”. PRIJZEN IN GULDENS. Per 40 kg.: Kabeljauw twee 160 kabeljauw drie 144-130, kabeljauw vier 136, kabeljauw vijf 132, koolvis één 44- 40, koolvis twee 41-39, koolvis drie 47-72, koolvis vier 47-30, schelvis één 110-108, schelvis twee 100, schelvis drie 120, schelvis vier 90-62, wijting drie 72-47, schar 100-96, poontjes 61, haai 50-43, schartong 59, bot 26-20, hammen met kop 166, leng 84-83, hake 346.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 11