Trakteren De Storm Moer en vork agenda van I Rosa King Jorg Demus Bob Pegg ■w THEATER MUZIEK ALLERHANDE 33 -f 2 4 FEBRUARI DONDERDAG 13 19 7 7 Bioscopen t al. 4 ral. 353388^? EK Muziek en toneel I M MMM „Deep A r W3& 1 Transsiberië Express. Copi's toneel- stuk Transsiberië Express gaat over drie dames - gespeeld door mannen - die in een huisje op de trein naar China wachten. Dat zijn mrs Simpson, (beter bekend als de hertogin van Windsor) haar dochter Irina (denk aan de Drie Zusters van Tsje- chov) en Nikita Garbo (denk aan Greta). Mrs. Simpson en haar dochter waren vroeger mannen, maar hebben zich van geslacht laten veranderen. Nikita Garbo was vroeger vrouw maar kwam door ope ratief ingrijpen in het bezit van een penis. Het Projekttheater speelt dit stuk van Copi van 24 t.m. 26 februari in de Toneel schuur. In de paar kritieken die er naar aanleiding van de eerste opvoering over het stuk geschreven zijn wordt melding gemaakt van „een onthutsende toneelcon- frontatie” en „Opvallend zorgvuldig spel”. Een der recensies besluit met: „Dit soort toneel nijgt naar narcistisch navel staren, maar vertelt toch een soort waar heid over theater, menselijk gedrag en onze samenleving die raakt aan het Marx istische theater, zoals twee uitersten elkaar”. Busch en Tsjechov. Perspekt komt van 24 t.m. 26 februari in de Haarlemse Stads schouwburg terug met zijn nieuwste pro gramma „Met moer en vork”. Dat bevat drie korte stukken. Twee ervan zijn geïn spireerd op verhalen en tekeningen van Wilhelm Busch, één ervan is een voor toneel bewerkt verhaal van Tsjechov. In de humor van beide schrijvers zag Per spekt parallellen, vandaar dat het gezel schap er een gecombineerde voorstelling van maakte. Die ziet er onder regie van Ide van Heiningen weer sprookjesachtig uit. De produktie lonkt wat toneelfiguren betreft een weinig naar de Italiaanse com media dell’arte, hoewel de vorm van de voorstelling daar verder niet aan doet denken. Perspekt heeft er een vrolijke kijkdoos van gemaakt met sprankelend kleurige aankleding. De van oorsprong Haarlemse componist Sas Bunge verzorg de er fijnzinnige muziek bij. U kunt er gerust de kinderen bij meenemen. Trakteren. Allard van der Scheer, ven aan planten die ze zelf in de natuur zoekt Kollectief Internnationale Nieuwe Scène in „Harle kijn noch knecht noch meester Bintangs. Zeventien jaar na hun oprichting bestaan ze nog steeds: de fameuze rhythm and bluesgroep The Bin tangs uit Beverwijk. Met zanger Gus Plei- nes treden de Bintangs zaterdagavond (20.15 uur) op in Tioli, Laan van Angers 5 in Haarlem-Europawijk. Sinds hun gram mofoonplaat Genuine Buil werd uitge bracht is de groep weer wat meer authen tieker werk gaan spelen, met invloeden van Link Wray. Mozert-serie. Op het derde en laatste concert in de Mozart-serie dat het Noord- hollands Philharmonisch Orkest vrijdag avond in het Haarlemse Concertgebouw zal geven, treedt opnieuw een bekende pianist op. Na de eerste concerten met Tamas Vasary en Ingrid Haebler is thans de beurt aan Jörg Demus die de pianocon certen in C KV 246, in Es KV 482 en in A KV 488 uitvoert. Het orkest staat weer onder leiding van zijn vaste dirigent André Vandemoot. Demus, die volgend jaar 50 jaar oud wordt en van Oostenrijkse komaf is, viel op jonge leeftijd op vanwege zijn sterk muzikale begaafdheid. Hij was een leer ling van Walter Kerschbaumer en Joseph Krips en studeerde eveneens bij Yves Nat, Edwin Fischer, Walter Gieseking en Michelangeli. Pas 14 jaar oud gaf hij zijn eerste recital in het openbaar en spoedig daarna zouden de nodige invitaties voor optredens in het buitenland komen. Een zeer uigebreid repertoire is behalve zijn fenomenale techniek het voornaam ste kenmerk van Jörg Demus. Hij heeft sedert de laatste tien jaar de complete pianowerken van Schumann en Debussy uigevoerd, maar ook Wohltemperiertes Klavier van Bach en diens Partitia’s en de Goldberg Variaties. Regelmatig is hij met de violiste Edith Peinemann te beluiste ren, met de cellist Antonio Janigro, de bariton Dietrich Fischer Dieskau en - vroeger - met de zangeres Elisabeth Schwarzkopf. Orgelconcert. Komende vrijdag heeft in de Hervormde Dorpskerk in Sassen- heim (20.15) een Goltfusz-concert plaats waaraan twee solisten meewerken, te weten de organiste Dorthy de Rooy en hoboïst Evert van Trigt. Het programma is met grote variatie samengesteld. Dorthy de Rooy, leerlinge van Albert de Klerk en onderscheiden met de Prix d’excellence in 1972, speelt werken van Scheidt, Sweelinck, Van den Kerckhoven, Joh. Seb. Bach, Jiménez, Cabanilles en Gottlieb Muff at. Ze bege leidt voorts Van Trigt in de Sonate in g van Handel en in de Suite voor hobo en basso continuo van Jacques Hotteterre. Het Duintje. Een interessant concert voor luit, te geven door Jacques Boogaart. heeft zaterdagavond (20.15 uur) plaats in muziekcentrum Het Duintje, Kleine Spar relaan 7 in Bennebroek. Boogaart, die aanvankelijk gitaar studeerde en sinds 1971 luit bij Toyohiko Satoh, brengt voor de pauze werken voor 10-korige luit en daarna voor 13-korige luit.Op de eerste, gebouwd door Robert Jones, worden com posities uit de renaissance gespeeld, de tweede luit die Reid Galbraith heeft ver vaardigd dient voor de Suite de pièces van Le vieux Gaultier en de Suite van Sylvius Leopold Weiss. arrangementen en de muziek komen van Robert Berentzen en van wederom Albert Jan Zeijlemaker. Theaterdag Toneelschuur. In samen werking met het Provinciaal Serviceburo voor Jeugd- en Jongerenwerk organiseert de Toneelschuur aanstaande zondag in eigen huis een theaterdag. Van twee uur ’s middags tot ongeveer elf uur ’s avonds zijn er dan tal van theateractiviteiten in de drie zalen en in het café van het gebouw Smedestraat 23, Haarlem. Elders in deze krant komen we uitgebreider op dit initia tief terug. Werkteater. „Niet thuis” is de titel van een improvisatiespel waarmee het Werk teater op 1 maart naar de Toneelschuur komt. Het gaat over kinderen, die om welke redenen dan ook, in tehuizen of inrichtingen terecht komen. Tekst en scè nes liggen niet vast, zodat de groep kan ingaan op suggesties die ter plekke wor den gedaan. Het Werkteater wil dit stuk vooral spelen voor medewerkers van tehuizen, sociale en pedagogische acade mies, maar verder is elke belangstellende welkom. Medewerkenden zijn: Shireen Strooker, Peter Faber, Hans Man in ’t Veld en Judith Hees. De Behandeling. De nieuwe eenakter van Nederlandse bodem: „De behande ling” gaat bij toneelgroep Centrum op woensdag 2 maart in première in de Toneelschuur. Dat gebeurt als lunchvoor- stelling, die zoals altijd om 12.30 uur begint. Dit korte stuk van Vonne van der Meer gaat over een vrouw van middelbare leeftijd die een opknapbeurt krijgt bij een schoonheidsspecialiste. Het resultaat is een vrouw die gezien mag worden. In de dingen die zij tijdens de behandeling tegen de schoonheidsspecialiste vertelt onthult zij iets van wat achter een masker van uiterlijk scboon kan schuilen. Dit korte stuk wordt gespeeld door Ingeborg Elzevier en Margreet Heemskerk. De regie heeft Luk van Mello. Shakespeare bij De Appel. De manier waarop toneelgroep De Appel uit Den Haag toneel maakt is bijna altijd opmer kelijk, soms zelfs indrukwekkend. Beiden zijn het geval bij de voorstelling die onder regie van Erik Vos gegeven wordt van het laatste stuk dat William Shakespeare schreef: „De Storm”. In dit stuk ontbiedt Shakespeare een groep uiteenlopende figuren. Hij laat ze via schipbreuk stran den op een eiland, dat bewoond wordt door de uit zijn land verdreven koning Prospero en zijn dochter Miranda. Pros pero beschikt over magische krachten, verpersoonlijkt door de luchtgeest Ariel. Wat zich in feite op dat stukje eiland af speelt is een laatste stuiptrekking van machten die elk der figuren eertijds bezat. Shakespeare belicht in De Storm vooral de symboliek van macht en verzoening. Onder regie van Erik Vos is er een intense theaterbelevenis ontstaan. De voorstelling kreeg een mengeling van geladenheid en ontspanning, die doet denken aan een wisselwerking van grillig veranderende weersgesteldheden. Peter van der Linden bijbehorende muziek is op een grammo foonplaat gezet. Peggs meest recente elpee heet Ancient Maps. Meer blues. Ook in Haarlem wordt blues gespeeld en wel komende vrijdaga vond op het podium van de Haarlemse Jazz Club in het Groot Heiligland 37 (ingang steeg) in Haarlem. Daar treedt vanaf 22 uur de groep Falvium op die pure Chicago-blues brengt. Eerst als trio, later als kwartet heeft Flavi- um ook in popkringen de nodige populari teit verworven. De groep speelt eigen stukken, met een ruig en vuil geluid. In Duitsland werd een tournee met John Lee Hooker gemaakt en in Engeland waar ook concerten werden gegeven, ontstond de tweede elpee waaraan ook Doctor Ross en Bob Hall (van de Blueshounds) mee werkten. Jazzcorner. Zoals eerder in deze krant werd gemeld, gaat café At the Jazzcorner, Spaarne 104 waarschijnlijk volgende maand verhuizen naar De Waag, eveneens aan het Spaarne in Haarlem. Om dit „ver kassen” te vieren heeft de Jazzcorner een feestprogramma opgezet dat vanavond wordt voortgezet met een optreden van de organist Ruud Jansen, begeleid door Bert Nieborg op bas en slagwerker Paul Hoe- ke. Vrijdagavond speelt als gewoonlijk de Haarlemse pianist Martin Haak. Zaterdagavond is de beurt aan een bijzon dere groep, namelijk de Gooise COM PAGNIE. Dit orkest bestaat uit medewer kers van de radio en televisie. Onder lei ding van de TROS-producer Dick de Win ter spelen in deze formatie onder meer Wibo van der Linde, Massimo Götz, Wim en Paul van Schaik, Cees Schrama en Cees Baay. Zang en presentatie door Meta deVries. De optredens op donderdag- en vrijdaga vond beginnen om 22 uur, op zaterdaga vond om 23 uur Het ligt overigens in de bedoeling dat de Jazzcorner concerten blijft verzorgen tot dat de verhuizing naar De Waag een feit is geworden Concertboek. Vooruitlopend op nadere publicaties informeren we onze lezers over het bijzondere evenement dat de bezoekers van het Concertgegouw zater dagavond staat te wachten. Dan gaat namelijk het stuk „Concertboek van een toeschouwer” van de Argentijnse compo nist Norberto Chavarri in het Haarlemse concertgebouw in première. Medewer king wordt verleend door studenten van het Sweelinck conservatorium in Amster dam en de technische dienst van het Con certgebouw. Dia-projectie, mechanisch geluid en levende muziek zijn het décor voor de lezer van het concertboek dat elke bezoeker bij aanvang van deze gebeurte nis wordt uitgereikt Norberto Chavarri, in 1940 in Buenos Aires geboren, heeft verschillende wer ken geschreven die buiten het gangbare kader van een podiumuitvoering liggen Hij zoekt verbindingen met het theater en is bijzonder geboeid door de rol van het publiek bij de uitvoerende kunsten. We hopen op korte termijn meer over deze muzikale „happening” te kunnen ver tellen. Egelantier. Vanavond speelt saxofo nist Willem Kouwenberg in het café van cultureel centrum De Egelantier, ingang Groot Heiligland 61 in Haarlem. Aan vang 21.30 uur. Willem Kouwenberg laat zich begeleiden door Henk Scheffer op bas. Hans van Tongeren piano en Jan Bes, slagwerk. Zondagmiddag om 15 uur een optreden van Harry’s Hotclub met Harry Alberg, hotviool. Het programma voor volgende week dinsdagavond was bij de voorbereiding van deze pagina nog niet bekend.* Sherrybodega. The Pink Elep hants bestaan vijf jaar en in die periode zijn ze vrijwel onafgebroken het huisor kest van de Sherrybodega De Gravin in de Gravinnesteeg in Haarlem geweest. Dit feit gaat de bodega vieren met een bijzon der optreden, volgende week dinsdag (21 uur). Op die avond zullen in het café in chronologische volgorde alle formaties waarin de Pink Elephants ooit hebben opgetreden over het voetlicht komen Terug van weggeweest is de Midgetown Jazzband die met ingang van dit weekein de weer de vaste gast op de zaterdaga- i vond zijn Aanvang steeds om 22 uur. In verband met het kleine aantal zitplaat sen dient men kaartén tijdig te reserveren. Men kan de organisatrice, Nelly Ree-Ber- nard, telefonisch bereiken onder no. 02502-6126. Ein Walzertraum. Oscar Straus’ operette Ein Walzertraum is aanstaande zondag te zien in de Haarlemse Stadsschouwburg. De Zandvoortse Operette Vereniging geeft er dan een uitvoering van. Regie heeft Leo de Beer. Het Amsterdams Promenade Orkest speelt de sprankelende muziek van Straus, waarbij Bert van Poelgeest dirigeert. De voorstelling is voor iedereen toegankelijk. Kaarten kosten f 9,50. Arnoldushoeve. Haar fans in de Haar lemmermeer en omstreken zijn waar schijnlijk zeer verheugd te weten dat de saxofiniste Rosa King komende zaterdag avond (zaal open 20 uur) met haar groep Upside Down een concert geeft in de Arnoldushoeve aan de Hoofdweg in Hoofddorp. Vorig jaar maart wist miss King de hoeve in snel tempo op z’n kop te zeten en het ligt helemaal in de lijn der verwachting dat dat opnieuw gaat gebeu ren want de rock and roll en de blues van Ros King zijn immers overal onweer staanbaar gebleken. Ter herinnering. We maken onze lezers nog eens attent op twee concerten die (STEL. arantie <t van :ljn dus mborg. I., Nar- ,,Dag- neptein am-W ott8u -2602 Kees de Jongen. Het is alweer zo’n vijf jaar geleden dat Centrum furore maakte met een prachtige opvoering van Kees de Jongen, een bewerking van Theo Thijs- sens boek door Gerben Hellinga. Van avond, vrijdag- en zaterdagavond is het stuk opnieuw in Haarlem te zien. Nu wordt het gespeeld door leerlingen van het Triniteitslyceum onder regie van Wim Vogel. Vogel hanteert dezelfde spelcon- ceptie als Centrum destijds, dat wil zeg gen dat de rol van Kees door twee spelers bezet wordt. De voorstellingen beginnen om 19.45 uur, in de aula van de school, aan de Zijlweg. Joost Prinsen en Canci Geraedts spelen mee in Christopher Hamptons blijspel Trakteren. Het wordt een spirituele kome die genoemd over drie jonge mensen. Daar is het meisje Ann, dat een langduri ge turbulente verhouding gehad heeft met een zekere Dave. Nu die relatie voorbij is heeft Ann een goedmoedige collega van kantoor in huis gehaald, met wie zij over de eerste eenzaamheid heen wil komen. Ger Thijs heeft het stuk bij Globe geregis seerd. Op 28 februari en 1 maart komt het in de Stadsschouwburg van Haarlem. Ondermeer. Cabaretgroep Zonder meer komt onder leiding van Albert Jan Zeijlemaker komende vrijdag en zaterdag naar de Toneelschuur met het program ma „Ondermeer”. Zelf omschrijft Zeijle maker zijn cabaret als „een sociaal bewo gen programma dat appeleert aan de onderlach, het kriebelgevoel van de her kenning”. Geen politieke zwart-wit stel- lingname, doch meer beschouwend amu sement. De teksten zijn hoofdzakelijk geleverd door Albert Jan zelf en door de Haarlemmer Herman Verschuur, die ook aan de voorstelling meewerkt. Anderen die aan het programma meewerken zijn Robert Berentzen (vooral muzikaal) en Magda Burning. In Haarlem is het gezel schap van Albert Jan Zeijlemaker niet geheel onbekend. Zelf geeft hij al enkele jaren cabaretcursussen bij de Stichting Jong Haarlem Vooruit. De regie van dit programma heeft Rudi Wesselius; de vanavond worden gegeven, respectieve lijk in zaal Kadens, Smedestraat in Haar lem en in de Sint Bavo aan de Herenweg 88 in Heemstede. In zaal Kadens wordt de serie kwartet-- kwintet afgerond met een optreden te geven door het Rosetti-kwintet. Het pro gramma van het concert, dat om 20.15 uur begint, vermeldt werken van Danzi, Fran- caix, Pijper, Willlem F. Bon en Ligeti. De werken van Pijper en Ligeti zijn reprises van uitvoeringen die het kwintet het vori ge jaar in de zolderserie, eveneens in Kadens, heeft gegeven. Het kamerkoor Doulce Mémoire onder leiding van Koen Vermey zal met mede werking van de vaste organist Aldert Win kelman werken ten uitvoer brengen van De la Rue, Purcell, Sweelinck, Bouvin en Stanley. Aanvang 20.15 uur. Folk. Folkcafé De Teerling, Kleine Houtstraat in Haarlem, wordt vanavond waarschijnlijk druk bezocht want nie mand minder dan de bekende Engelse folkartiest Bob Pegg komt naar deze club voor een optreden dat om 21 uur begint. Bob Pegg, die mag worden beschouwd als een van de leidende f olkmusici in Enge land is sedert het begin van de jaren ’70 snel naar voren gekomen, in het minst niet door zijn samenwerking met zijn vrouw Carole, de groep Mr. Fox en met Nick Strutt. Naast optredens - hij zingt en begeleidt zichzelf op gitaar, is Bob Pegg ook bekend als musicoloog. Als student in de Engelse letteren schreef hij een proefschrift over folksongs, verhalen, mythen en Gothische legenden waarmee hij een doctorsgraad behaalde De Universiteit van Leeds droeg hem op een musical voor het eeuw feest te schrijven en een onderzoek in te stellen naai’ folkmuziek in Yorkshire van af de Noormannen tot heden Drie jaar geleden kreeg Pegg van de BBC een opdracht om de legende The Ship Builder uit het Middel-Engels te vertalen en te bewerken in de stijl van Coleridge’s The Rhyme of the Ancient Mariner. De De Oostenrijkse pianist Jörg Demus speelt pia noconcerten van Mozart, samen met het NPO in het Concertgebouw in Haarlem In café De Teerling in Haarlem is vanavond een optreden te ver wachten van de beken de Engelse folkartiest Bob Pegg Scène uit de Storm met Robert Prager, Henk Votei en Niek Pancras (rechts boven) „The front”, 21.45 uur, zo. laat in diep doorleefd spel een bezweren de Prospero zien maar ook de andere spelers tonen grote inzet bij de vertolking van hun aandeel in het spel. Als decor wordt er gewerkt met simpele middelen, een vloer van zand - van oorsprong aan wezig in het nieuwe eigen theater van De Appel, maar in de Toneelschuur zal het speciaal worden aangevoerd - touwen, hout en zeildoek. Van 2 t.m. 5 maart te zien in de Toneelschuur. Harlekijn. Het Kollektief Internationa le Nieuwe Scène trekt momenteel door ons land met de voorstelling Harlekijn, noch knecht noch meester, geschreven en samengesteld door Arturo Corso. Op wer velend speelse wijze laten de spelers uit België maatschappij-kritisch toneel zien, in deze produktie geïnspireerd door Carlo Goldoni. Een uiterst inventief geschreven spel, waarmee het gezelschap begin van deze maand in Haarlem al zoveel succes oogstte, dat de Stadsschouwburg op 3 maart nog een extra opvoering inlaste. Liefde half om half. Een avondje onbe lemmerd plezier valt er te beleven in de Stadsschouwburg van Velsen, waar aan staande vrijdag het blijspel Liefde half om half van Alain Ayckbourn gaat. Een groepje geroutineerde spelers geven onder regie van Adrian Brine en onder aanvoering van Ko van Dijk blijk.zp’n brokje onbezorgd toneel uitstekend aan te kunnen. Het stuk gaat om slippertjes eq misverstanden die door de auteur virtu- Concertgebouw (Van Baerlestr., tel. 718345): Donderdag 24 febr., kl. zaal 20.15 uur: Tel- Aviv Kwartet, m.m.v. Yona Ettlinger, klarinet. Werken van Mozart, Smetana e.a. Vrijdag 25 febr., gr.zaal 20.15 uur: Amsterdams Philhar monisch Orkest o.l.v. Djansug Kachidze. m.m.v Emmy Verhey, viool. Werken van Haydn. Mozart e.a. Vrijdag 25 febr., kl. zaal 20.15 uur: Marie-Thérèse Ghirardi, gitaar Werken van Dowland, Bach e.a. Zaterdag 26 febr., kl. zaal 20.15 uur: Instrumentale serie. Tel-Aviv Kwartet, m.m.v. Yona Ettlinger, kla rinet. Zondag 27 febr., gr. zaal 20.15 uur: Camarata Lysy o.l.v. Albert Lysy, m.m.v. Maria-Joao Pires, piano, Aurèle Nicolet, fluit en Alberto Lysy, viool. Werken van Mozart e.a. Spiegelzaal 11-13 uur, für Elise. Maandag 28 febr., kl. zaal 20.15 uur: Beethovencyclus, Wil lem Brons, piano. Werken van Beethoven. Dinsdag 1 maart, gr. zaal, 20.15 uur: Fluitserie, Koos Verheul, fluit, Jan van der Meer, piano. Werken van Wilms, Donizetti e.a. Woensdag 2 maart, gr. zaal 12.30 uur: Gratis Lunchconcert, Amsterdamse politiekapel o.l.v. Karei Koke- laar. Stadsschouwburg (tel. 242311): Donderdag 24 febr., 20.15 uur: Nat. Ballet: „Balanchinepro- gramma”. Vrijdag 25, zat. 26 febr., 20.15 uur: Publieksthater: „Hamlet”, van Shakespeare. Zondag 13.30 uur: Nat. Ballet: „Het Zwanen meer”. Maandag 28 febr., 20.15 uur: Ned. Ope rastichting: „Jenufa” van Leos Janécek. Woensdag 2 maart, zie 28 febr. Carré (Amstei, tel. 225225): T.e.m. 14 mei, dage lijks (beh. zondag en maandag) 20 uur: Toon Hermans. Nieuwe de la Mar Theater (Mamixstr., tel. 233462): T.e.m. 28 febr., vrijdag, zat., zondag en maandag en 1 en 2 maart: 20.15 uur: ,,‘T Was de leeuwerik”, met Lex Goudsmit, Doris van Caneghem en Willy van Heesveld. 3 t.e.m. 6 maart 20.15 uur: „Hou jij nou van mij of ik van jou?”, blijspel met Luc Lutz en Simone Roos- kens. Shaffy Theater (Keizersgracht, tel. 231311): T.e.m. 12 maart, dagelijks (beh. zondag en maandag) 20.30 uur, Shaffyzaal: Tennesse Wil liams Projekt no. 6: „In the bar of a Tokyo Hotel”. Mickery (Rozengracht, tel. 236777): dagelijks (beh. maandags) 20.30 uur La Mama, New York. Theater Tingel Tangel (N.Z. Voorburgwal, tel. 264695): t.e.m- zat. 12 maart, dagelijks (beh. s maandags) 20.30 uur „Moeder geef me nog eens raad", een cabaretprogramma van Frits Lambrechts met Margriet de Groot en Wim van de Meeberg. Centrum Bellevue (Leidsekade, tel. 247248): T.e.m. zon. 27 febr dagelijks 20.30 uur: Toneel groep Centrum: „Het 25ste uur” van George Tabori. Klein Bellevue (dagelijks beh. 's maandags) 20.30 uur Frans Halsema met „Ik-, ik en nog er’s ik”; pianobegeleiding Ruut Weissman Theater De Brakke Grond (Nes, tel. 232904): T.e.m. zat. 26 febr., dagelijks 20.30 uur: Toneel groep Kiss: „Salomé” Theater De Engelenbak (Nes, tel. 232904): don derdag 24 febr., 20.30 uur: Toneelgroep Pabu- to: „Joop ter Heul”. Vrijdag 25 en zaterdag 26 febr. 20.30 uur: Nieuwe Toneelgroep Rotter dam: „Een dag uit de dood van verdomde Lowietje”, van Peter Nichols. Dinsdag 1 maart. 20.30 uur Open Bak. Woensdag 2 t.e.m zat. 5 maart. 20.30 uur: Move On. oos bijeen geschreven zijn. Extra grap van Ayckbourn: Twee plaatsen van han deling (huiskamers) heeft hij als decor handig in elkaar geschoven. Dat verhoogt hilariteit en speltempo. Plezierig toneel, dat boven het blijspelgemiddelde uit steekt. Sietze Dolstra. Onlangs trad cabaretier Sietze Dolstra op in de Toneelschuur in Haarlem. Weinig belangstellenden kwa men er voor zijn show „Vandaag is alweer morgen” opdagen. Te weinig, vond onze recensent, die Dolstra stellig het beluiste ren waard achtte. Nu komt Sietze vrijdag avond in Huize Scheybeeck aan de Velser- weg in Beverwijk met hetzelfde program ma, waarmee het Haarlemse publiek dat wèl gekomen was zich in elk geval koste lijk amuseerde. Deze week voor i hel laatst zijn in de overgang naar de nieuwe sector i in het Frans Hals- I museum in Haar- I tem batiks van Gerda Spieren- burg te zien Komende zater dag om 14 uur geeft de Spaarn- damse kunstena res voor belang stellenden een gratis toeganke lijke demonstratie over de door haar toegepaste tech nieken Op de tentoonstelling is dit doek te zien. Gele Toorts geti teid Zoals bekend ontleent Gerda Spieren burg haar motie- Alhambra I (Weteringschans 134, 233192): „The pink panther strikes again”, toeg. a.1. Dag. 14.30, 19.15 en 21.45 uur, zo. 13.45, 16.15, 19.15 en 21.45 uur. Alhambra 2: „Als de kraanvogels over vliegen”, tpeg. 14 j. Dag. 14, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30,16, Ï9 en 21.30 uur. Bellevue Cinerama (Marnixstr., 400, 234876): „De verschrikkelijke man uit Saffie”, toeg. 18 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.15,15.45,19 en 21.30 uur. Calypso (Marnixstr., 402, 66227): toeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.15 en 13.30, 16, 19.15 en 21.45 uur. Calypso Club: „Un elephant pa trompe enorme- ment”, toeg. 14 j. Dag. 14.15,19 en 21.30 uur, zo. 13.15, 15.45, 19 en 21.30 uur, vr. za. nacht 24 uur. Centraal (Nieuwendijk 67, 248933): „Deep throat”. Toeg. 18 j. Dag. 11.15, 12.30, 13.45, 15, 16.15, 17.30, 18.45, 20 en 21.15 uur. Cineac Damrak 1 (Damrak 63, tel. 245648): „Two minute warning”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16,19 en 21.30 uur. Cineac Damrak 2: „Je t’aime moi non plus”, toeg. 18 j. Dag. 18.45 en 21.15 uur, do. vr. ma. di ook 13.15 en 15.30 uur. Cineac (Reg. Breestr., 31, 243639): „Midnight cowboy”, toeg. 18 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur, za. zo. wo. alleen 19 en 21.30 uur. Cinema Int. (Aug. Allbéplein 4, 151243): „Two- minute warning”, toeg. 14 j. Do. vr. za. zo. 19 en 21.30 uur, ma. di. wo. 20 uur. Matinee’s za. zo. wo. 14.30 uur. Cinétol (Tolstr 160, 722291): „Het brandmerk van een moordenaar”, toeg. 18 j. Dag. 20 en 22 uur. Dag. 19.15 en 21.45 uur „De komedian ten”, toeg. 18 j. City 1 (Leidseplein, 234579): „Reis naar het binnenste der aarde”, toeg. 14 j. Dag. 15, 19 en 21.30 uur. City 2: „Silent Movie”, toeg. a.l. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. City 3: „Het Omen”, toeg. 18 j. Dag. (beh. za. zo. wo. midd) 14, 18.45 en 21.15 uur, zo. 18.45 en 21.15 uur. City 4:,M. Klein”, toeg. 14 j. Dag. beh. wo. midd. 14.45, 19.30 en 22 uur, zo. 14, 16.30, 19.30 en 22 uur. Corso (Kalverstr., 122, 234561): „De twee missio narissen”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 15.45, 19 en 21.30 uur. Desmet (Plantage Middenlaan 4a, 226551): „Lawrence of Arabia”, toeg. 14 j. Dag. 20 uur Du Midi (Apollolaan, 723653): „Logan’s run” toeg. 14 j. Dag. 14, 16.45 en 21.30 uur. Flora (Amstelstr. 24, 230469): „De appelbollen bende”, toeg. a.1. Dag. 13.30,19 en 21.30 uur, za. en zo. wo. midd. ook 16 uur. Kriterion (Roetersstr. 34, 231708): „Python 357”, toeg. 14 j. Dag. 14, 19.30 en 22 uur. Leidseplein Theater (Leidseplein, 235909): „De markiezin van Otoeg. 14 j. Dag. 14.30, 19.30 en 22 uur, zo. 13.30,15.45,19.30 en 22 uur. Nöggerath (Reg. Breestr. 34, 230655): „The return of a man called Horse”, toeg. 14 j. Dag. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Parisien (Nieuwendijk 69, 248933): „Salon Kit ty”, toeg. 18 j. Dag. 11.15, 13.45, 16.15, 18.45 en 21.15 uur, zo. vanaf 13.45 uur. Rembrandtplein Theater (Rembrandtplein, 223542): „Future world”, toeg. 14 j. Dag. 14.15, 19 en 21.30 uur, zo. 13.30, 18, 19 en 21.30 uur Rialto (Ceintuurbaan 338, 723488): „The cassan dra Crossing”, toeg. 14 j. Dag. 19 en 21.30 uur. Zat. en wo. 14.15 uur, zo. 13.15 en 15.30 uur „Peter en de vliegende autobus”, toeg. a.1. Rivoli (Ceintuurbaan 338, 723488): „Cousin, Cousine”, toeg. 14 j. Dag. 19.30 en 22 uur, vr. za. nacht 00.15 uur, za. zo. wo. 14 uur. Roxy (Kalverstr. 224, 232809): „Te gek om los te lopen”, toeg. a.l. Dag. 13.30,16,19 en 21.30 uur. Studio K (Roetersstr. 34, 231708): Do. te.m. zo. „Nashville” toeg. 14 j. Ma. t.e.m. wo. „McCabe Mrs. Miller”, toeg. 18 j. Do. te.m. zo. 14.30 en 20.30 uur, ma. di. wo. 14.30, 20 en 22.15 uur. The Movies (Haarlemmerdijk 161,245790): „The treasure of the Sierra Madre”, toeg. 18 j. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14, 19.45 en 22 uur. Dag. 19.45 en 22 uur, zo. 14,19.45 en 22 uur „Jonas”, toeg. 18 j. Tuschinski 1 (Reg. Breestr. 26, 62633): „Mara thon man”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,18.45 en 21.30 uur, za. en zo. 13.15, 16, 18.45 en 21.30 uur Tuschinski 2: „The Ritz”, toeg. 18 j. Dag. 14.30, 19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 3: „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. Tuschinski 4: „De mooiste uren van hun leven”, toeg. 18 j. Dag. 14.30,19 en 21.30 uur, za. en zo. 13.30, 16, 19 en 21.30 uur. Tuschinski 5: „1900”, toeg. 18 j. Dag. 14 en 20 uur. De Uitkijk (Prinsengracht 452, 237460): „De verleiding van Mimi de bankwerker", toeg. 18 j. Dag. 19 en 21.30 uur, zo. 13,15.30,19 en 21.30 uur. vr. za. nacht 24 uur. 8

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13