Feyenoord toont interesse Fransen OBLAK VERLAAT SCHALKE dure zaak klopten Duitsers Met Cambuur tegen Excelsior om derde periodetitel TRAINER DE RUITER IK VERLANG ARBEID sportpuntiq Verlies UEFA’s Opknapbeurt Bosbaan is Van der Mi je verslagen <s VOORKOM EENZIJDIGE ONTWIKKELING” sn je er )B >p E c CS 0L ten c ie c c F K3 20 21 DONDERDAG 2 4 FEBRUARI 19 7 7 SPORT I i i II» N ing now av o een kado waar u om a mag ■vragen. i h a ÖJD C 4) O Q Ongekende bronnen Branko Oblak Franz Beckenbauer: onzeker optreden het Leo van der Kar-fonds een sportreis gaat maken. 9 9 Leo van der Kar zendt 34 sportmensen uit an 7 uur. 8142 jaS- OR ID CIA 023- Door dit resultaat wordt het voor de Nederlandse kampioene uitzonderlijk moeilijk zich alsnog te kunnen plaatsen. Zij moet vandaag (donderdag) in de zesde en laatste ronde persé winnen van Tatja na Lematchko om nog een kleine kans op het kandidatentoernooi te hebben. Maar zelfs met wit zal het voor de Nederlandse een hele klus worden om Lematchko in de zesde ronde een punt afhandig te maken. Eerder in deze twee kamp won Van der Mi je weliswaar één keer met wit van de Bulgaarse, maar die overwinning kwam wel tot stand omdat Lematchko in het middenspel niet onmid- déllijk de juiste voortzetting wist te kiezen. De score werd in de achtste minuut van de eerste helft voor België geopend door Cornelissen: 1-0. In de 19e minuut van de tweede helft maakte de ingevallen Mole naar (Volendam) voor Nederland gelijk: 1- 1, maar een kwartier voor het einde zorg de Snelders voor de 2-1 eindstand. Er waren 4000 toeschouwers. De vijfde partij, een Grünfeld-partij, werd overigens woensdag door beide schaaksters niet geheel correct gespeeld. De partij kon dan ook geen moment het niveau halen van de derde en de vierde partij uit deze tweekamp. Mogelijk werd een en ander beïnvloed door hetgeen voor beiden op het spel stond. Oblak zegt contact te hebben opgeno men met Feyenoord, hetgeen door Feye noord, bij monde van manager Guus Brox, wordt ontkend. Brox: „We hebben De Ruiter, uiterlijk de rust zelve, bewo ner van een prachtig huis in het superrus- tige Friese Bergum, denkt op lange ter mijn. „Cambuur kan niet te veel investeren. De gemeente helpt goed, dat wel, maar wij moeten het hebben van de jeugd. Ik heb Schouwenaar uit het C-team van AZ gehaald. Ik praat hier in de omgeving met amateurclubs zoals FC Utrecht dat doet. Ook ik ben bezig aan een jeugdplan. Daar moeten wij het van hebben. Hard werken. In de anonimiteit van het hoge Noorden.’De Ruiter: „Nu we zo goed staan, vliegt de pers je op de nek. Voor heen nooit. Ik heb hier nog nooit een interview met een van mijn spelers gele zen. Men gelooft er nog niet in; denkt dat de ballon elk ogenblik kan worden door geprikt. Ik heb er vertrouwen in, maar kan ook volgende week met een harde klap op mijn gezicht vallen. Nou en? Ik werk, hanteer geen boute uitspraken om de krantenkoppen te halen. Als dat gaat via prestaties, zoals nu, vind ik het best. Dat houd je langer vol. Hopelijk nog een hele tijd”. De complete lijst van de voor 1977 gese lecteerden ziet er als volgt uit: Atletiek: Bea Wiarda (18 jr) vier stages van drie dagen bij Els van Noorduyn te Amsterdam. Basketbal: Bert Kragtwijk uit Amstel veen (19 jr), in de zomer naar de Verenig de Staten, vermoedelijk voor een trai- Coach Helmuth Schön blijkt de opvol ger van Gerd Müller als spits van interna tionaal formaat nog steeds niet te hebben gevonden. Het Franse team met nog slechts vier spelers van Saint Etienne, speelde het slimmer. Het hield de zaak achter goed gesloten en kwam er af en toe gevaarlijk uit. Bij één van deze gelegenheden liet rechterspits Olivier Rouyer (Nancy) van een meter of twintig een schot los, dat onhoudbaar voor Sepp Maier in het Duit se net verdween. Een laat offensief van de Westduitsers leverde niets meer op. Bonhof-Flohe waren er de oorzaak van, dat West-Duitsland de voetbalzaken min der energiek aanpakte dan gewoonlijk. Desondanks had Dieter Müller driemaal de kans de bal langs de in het nationaal elftal debuterende doelman Rey te schui ven. Hij faalde echter. Ook zijn vervan ging in de 68ste minuut door Beer haalde in dit opzicht weinig uit. Bezorgt de renovatie van de Bosbaan de KNRB geen financiële kopzorgen, met het wereldkampioenschap zelf is dat uiteraard wel het geval. De begroting van dit gebeuren is afgesteld op ruim een half miljoen gulden. Is dat een haalbare kaart? Lex van Drooge: „We hebben goe de hoop dat er geen verlies wordt gele den. De roeibond mag natuurlijk niet vijf jaar gebukt gaan onder dit kampioen schap. De inkomsten moeten grotendeels komen uit de televisierechten, sponsors, souvenirverkoop en vanzelfsprekend de publieke belangstelling. Daarnaast kun nen we rekenen op garantiesubsidies van enkele instellingen”. Sarome Nederland bv Bloemfontemstraat 66-70 Rotterdam-Tel 010 -853949 S” goede Geen 023- ir oud, f 500. >straat aciaal- Tv. D. raat 9, 4. Ook stam- rs, D. se col- ënten lefoon SPA- jdbrul- d met 32550- Bel. ids en W. F. 3tr. 8, eaus, Oude met Pr. Berk- tiek na 18 tegen 'et op- 023- 73. In van 0361. 1200 1, nw. 023- iel en >p van s enz. 4688. irt 3 Dlf ies is 3 LS, ML- enz. GELSENKIRCHEN. Branko Oblak, de 29-jarige Joegoslavische mid denvelder van de Westduitse voetbal club Schalke’04 komt, volgens een bericht van het Westduitse sportpers bureau SID, mogelijk naar Feyenoord. De stermiddenvelder van de Joegosla vische nationale ploeg, met meer dan 40 interlandwedstrijden op zijn conto, werd twee jaar geleden voor meer dan een miljoen gulden door Schalke*04 gecontracteerd. Eddy Merckx won de Ronde van de Middel landse Zee. De vijfde en laatste etappe van Menton naar Antibes werd gewonnen door Fedor den Hertog. Olympisch kampioene kunstrijden Dorothy Hamill heeft haar voormalige trainer Fassi aan geklaagd wegens smaad. Fassi heeft eerst Hamill ervan beschuldigd in het betalen trai- ningsgeld achterstallig te zijn. Via verschillende media heeft de trainer zich toen laatdunkend over Hamill uitgelaten. Deze eist nu 600.000 dollar van haar vroegere leermeester. Bij een onderzoek van de AVRO is Rijswijk gekozen tot sportstad van het jaar. Haarlem eindigde op de tweede plaats. De Hongaarse atlete Szabo maakte een verte- sprong van 6 m 54 bij de nationale indoortitel- strijd. Major won het hoogspringen bij de heren met 2 m 16. René Pijnen is uitgeroepen tot succesvoiste Zesdaagse renner van het afgelopen baansei- zoen. Cambuur heeft sinds kort een atletiek- trainer. De Ruiters buurman Theo Ker sten begeleidt de atleten van Lionitas, onder wie talente Elly van Hulst. Deze sportofficier instrueert de Cambuurspe- lers ’s maandags hoe ze de wedstrijd uit de benen moeten lopen en hoe ze dat technisch gezien het best kunnen.. „De jongens zijn enthousiast, ze hebben er baat bij”, aldus De Ruiter, die voorlopig zijn aandacht ook nog aan de C-ploeg moet besteden. Een zware taak, die hem van ’s morgens vroeg tot vaak in de nacht bezighoudt. (Van onze sportredactie) LOKEREN. Het Nederlandse junioren-UEFA-elftal heeft woensdag avond in Lokeren de vriendschappelijke wedstrijd tegen de Belgische junioren met 2-1 verloren. (Van onze sportredactie) ROOSENDAAL. De Bulgaarse Tat jana Lematchko heeft woensdagmiddag in Roosendaal de vijfde partij uit de schaaktweekamp om een plaats in het kandidatentoernooi gewonnen van de Nederlandse Alexandra van der Mije. Een jaar later lijfde Jan Remmers hem opnieuw in. Nu bij FC Den Bosch, waar hij na anderhalf jaar het roer overnam. Na vier jaar trouwe dienst attendeerde Fritz Korbach het Cambuur-bestuur op De Ruiter, die de dubbelfunctie van trainer-manager accepteerde. Met succes. Na de periode waarin Cambuur onder leiding van Atte Bouma optrad, ging het roer om. De Ruiter; „Ik ben een heel ander type dan Bouma. Ik verlang arbeid. Zo ben ik nu eenmaal. Er moet worden gewerkt. Dat was een hele omschakeling in Leeuwarden. Niet alleen bij de spelers, ook bij bestuur en medewerkers. Een voorbeeld: op een morgen train ik de keeper. Plotseling springt er een le vensgrote bouvier op mijn nek. Ik schrik me lam, en die keeper maar lachen. Wat bleek, veel vrouwen lieten hun hondjes uit op ons trainingsveld. Dat kan toch niet. Zelfs de onderhoudsmensen van de gemeente vonden het vreemd dat ik daar aanmerkingen op maakte. Zo waren er meer zaken. Bij FC Den Bosch werkten we in een goede organisa tie. Op poten gezet door Joop van der De oud-atlete hield de groep jongeren voor dat een eenzijdige ontwikkeling slechts gericht op de sport nooit het doel mag zijn. „Er moet”, vertelde zij, „een wisselwerking zijn tussen sport en werk of studie en sport. En dat is ook in Neder land best mogelijk”. Ook Tom Okker, die het sportfonds Leo van der Kar aan de basis van zijn carrière vond, was woens dag in het Apollo Hotel om te bewijzen dat een zonder meer geslaagd sportman een deel van zijn succes te danken heeft aan het initiatief dat Leo van der Kar ruim zeventien jaar geleden nam. Sinds het begin in 1960 zijn de mogelijk heden van het fonds, mede door injecties van buitenaf, bijvoorbeeld van de Sport- totalisator, aanzienlijk ruimer geworden. Het aanwijzen van 34 jonge sportmensen in de leeftijdklasse van 13 tot 20 jaar toont dat aan, de reisdoelen van enkelen van hen onderstrepen het. Turner Dick Ooy- kaas gaat naar de Sowjet-Unie, water- skiër Ian Ramsey, 13 pas, zal een trai ningskamp in Australië beleven en bas ketballer Bert Kragtwijk gaat naar de Verenigde Staten. Klink. Een heel goede vent. Jammer dat hij van Den Bosch overstapte naar Utrecht. Had hij zijn handen vrij gehad, dan was het hem daar ook gelukt. Je moet zijn werk alleen niet verwarren met pres taties op het veld. Maar goed, al het goede van Den Bosch probeer ik over te brengen op Cambuur. Dat is een proces dat langzaam moet verlopen, maar in mijn moeilijk van de trainersbaan te scheiden functie als manager kan ik er veel aan doen. Het vergt veel tijd, veel energie, maar er zijn mogelijkheden. Ik weet dat, doordat ik dat eenvoudige jochie van DOS wel eens bij de burgemeester zit. Als manager van Cambuur, snap je. Ik voel dat ze in Leeuwarden willen Dat blijkt uit alles. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM. Het mekka van de Nederlandse roeisport, de Amsterdamse Bosbaan, ondergaat momenteel een fikse en peperdure opknapbeurt. De renovatie van de eerste kunstmatig aangelegde roeibaan, die in 1937 door koningin Wil helmina werd geopend, was noodzakelijk geworden omdat Nederland deze zomer (20-28 augustus) de wereldkampioen schappen van de FISA, de internationaal overkoepelende roeiorganisatie, mag organiseren. En voor zo'n evenement komt het geld op tafel om de al veel langer gewenste modernisering van de Bosbaan uit te voeren. Een aftands roei- bassin zou namelijk geen visitekaartje voor het Nederlandse sportwezen zijn, en de bevoegde instanties hebben daar dan ook naar gehandeld. De meerderheid van de uitverkorenen, die zestien Nederlandse sportbonden vertegenwoordigen, gaat naar het buitenland, een IP* Te winnen in de Nationale Puzxelaktie t.b.v. Nationaal Fond» Beter Leven (Van onze sportredactie) BERGUM. „Het is natuurlijk flauwekul om te zeggen dat ik nog niet stil heb gestaan bij het sleuteiduel dat we zondag tegen Excelsior aangaan, maar in de groep heb ik er nog niets over gehoord. Die nuchterheid, hè. Die vind je hier nog terug. Friezen, met beide benen op de grond. En, een relativerende trainer wellicht." Sportclub Cambuur staat met'tien punten uit vijf wedstrijden hoog genoteerd op de lijst waaruit de derde periodekampioen tevoorschijn moet komen. De Leeuwarder eerste-divisieclub kent de naaste belager: het Rotterdamse Excelsior, dat zondag naar de Friese hoofdstad komt. De man achter het Friese succes: de 36-jarige Utrechtse trainer-manager Nol de Ruiter. Altius in Hilversum was zijn eerste club, gelijk met zondagvereniging Loenen. Met Nico de Bree (ex-Elinkwijk) vertrok De Ruiter naar NEC om Jan Remmers te assisteren. Met zijn B-diploma trok hij naar Leerdam Sport, en kreeg het Harderwijkse VVOG (zaterdag) erbij doordat zijn vriend Jacques Koole daar weg wilde omdat Kurt Linder hem aan zijn zijde bij PSV wilde hebben. Hij bracht VVOG terug in de eerste klas, waarna DOS hem aantrok. Van Drooge rekent erop, dat minstens 30.000 toeschouwers dit evenement zullen gaan bezoeken. Hij is daarmee volgens zijn zeggen aan de voorzichtige kant. Van Drooge: „We moeten ervan uitgaan dat roeien geen publiekssport bij uitstek is. Maar we verwachten veel bezoekers uit West-Duitsland en Engeland. Vooral voor Duitsers is het aantrekkelijk naar Amsterdam te gaan. We maken wel van de gelegenheid gebruik het roeien te propa geren, door voor driekwart gedeelte van de Bosbaan (1500 meter, red.) geen entree te heffen.” Probleemloos zijn er miljoenen guldens beschikbaar gesteld voor dit project, waarmee in mei van het vorig jaar een begin is gemaakt en dat in exact één jaar moet zijn voltooid. Hoeveel de aanpassing van de Bosbaan aan de eisen des tijds precies kost, wil secretaris Lex van Drooge van het organisatiecomité niet kwijt. Maar dat de begroting meer dan vijf miljoen gulden beloopt, is geen geheim. De helft van dit bedrag komt uit de toto- en lottogelden. Een kijkje op de Bosbaan, die in de jaren ’30 als werkverschaffing met de hand is gegraven, maakt duidelijk dat er ook nog al wat moet gebeuren om de accommoda tie een eigentijds aanzien te geven. De kleedkamerruimte wordt verdubbeld en voorzien van nieuw sanitair en massage- vertrekken, er komen een geheel nieuwe finishtoren en betere voorzieningen onder de hoofdtribune. Een permanente geluid sinstallatie is er reeds, terwijl een bagger molen de baan weer op de minimaal ver eiste (2 meter) diepte brengt. Al met al een tijdrovend en geldverslindend karwei. Toch kan de restauratie van de Bosbaan niet worden gezien als een overbodige luxe. De mondiale titelstrijd heeft de modernisering alleen wat sneller gestalte gegeven. Van Drooge: „Het werk dat nu wordt gedaan, had toch eens gemoeten. Men moet niet vergeten dat de Bosbaan soms in een weekeinde duizenden roeiers moet verwerken. En voor dergelijke aan tallen was hij destijds niet aangelegd. De baan was wat accommodatie betreft gewoon verouderd”. Het is overigens niet voor het eerst dat er ingrijpend aan het schitterend gelegen roeiwater tussen Amsterdam en Amstel veen wordt gewerkt. Ter gelegenheid van het Europees kampioenschap in 1964 is de baan toen verbreed van 72 tot 92 meter, zodat er met zes ploegen tegelijk kon worden gevaren. Het is voor de eerste maal dat de wereld kampioenschappen in Amsterdam wor den verroeid. Tot dusver diende de Bos baan alleen nog maar enkele keren als strijdtoneel voor Europese titelgevechten; de laatste maal in 1964. De KNRB heeft de zaken groots aangepakt, want behalve de heren gaan ook de dames en lichte roeiers in de hoofdstad op jacht naar het goud, zilver en brons. Dat betekent een hele organisatorische krachttoer voor de jubi lerende roeibond (60 jaar), die in Amster dam en directe omgeving zo’n 2000 bedden voor roeiers, officials en persver tegenwoordigers heeft geboekt. iXHROMEi de aansteker met een unieke vormgeving en perfektie :UBEL Is nw., 023- In de groep bloeide iets. Ook bij de nederlagen geen onvertogen woord. Iedereen wist dat het er eens uit moest kómen. En dan heb je het geluk dat je zo’n periode goed begint. Dan bloeit het op, komen de mensen weer. Het is toch te gek dat ze zondag twee Cambuursupporters hebben opgepakt. Dat is volslagen nieuw voor Leeuwarden. Ongekend. Maar men moet ook inzien dat Volkswagen Cam buur het nooit van een Mercedes kan winnen. Zo liggen de verhoudingen. Aan mij de taak die VW iets op te voeren. AMSTERDAM (ANP). „Je moet je sport serieus beoefe nen, maar niet altijd serieus nemen”. Dat was het advies dat Els van Noorduyn, nog altijd Nederlands recordhoudster kogelstoten, meegaf aan 34 jonge tot zeer jonge sportmensen die door het fonds Leo van der Kar in de gelegenheid worden gesteld in het komende jaar een trainingsstage mee te maken. 3 200 als sreen khuy- »n. '72, 1150, Allard 023- van een makelaar een aanbod gehad Oblak van Schalke’04 te kopen. In goede spelers zijn wij altijd geïnteresseerd. Daarom zullen wij op korte termijn dan ook contact met het bestuur van Schal ke’04 opnemen.” De president van de Bundesligaclub uit Gelsenkirchen, dr. Karl-Heinz Hütsch, bevestigde dat Oblak voor een transferbedrag van rond de 750.000 mark direct naar een andere vereniging zou kunnen gaan. Schalke wil het con tract met Oblak, dat aan het eind van het seizoen afloopt, niet verlengen. Trainer Rausch: „Bongarts (de andere spelbepa- lende middenvelder) en Oblak passen niet in één elftal”. Voor West-Duitsland was het de derde wedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap 1978 in Argentinië en de eerste nederlaag. Eerder wonnen de Westduitsers in Cardiff met 2-0 van Wales en in Hannover met dezelfde cijfers van Europees kampioen Tsjecho-slowakije. Het tamelijk onzekere optreden van aanvoerder Franz Beckenbauer in zijn 103e interlandwedstrijd en de beperkte actieradius van het middenveld Stieleke- kleinere groep is dankzij het sportfonds in de gelegenheid zich in eigen land verder te bekwamen. Els van Noorduyn, zelf in 1966 in staat gesteld te trainen in Oost-Duitsland, stond bij deze zeventiende presentatie van het fonds te Amsterdam letterlijk en figuurlijk model voor wat wordt nagestreefd. Een verbetering van het prestatie-niveau, maar ook een ontwikkeling in het totale sportbeleven, waar van de geselecteerden het bewijs moeten leveren in hun rapport na de trainingsperiode. D’S en jn pla- Jong, i. Tel. Daarom zeg ik: als we periodekampioen kunnen worden en onverhoopt mochten promoveren, dan doen we dat. Zeker is zeker. Dan gaat de houten accommodatie tegen de grond en maken we er iets moois van. Ik weet ook wel dat we het dan uitermate moeilijk krijgen. De financiële aanslag is te klein om bovenin mee te kunnen door, maar spelen op eredivisieni- veau doet vaak ongekende bronnen open springen. Kijk maar naar Wageningen. Fritz Korbach promoveerde, en kijk eens naar de accommodatie en de andere faci liteiten. Klasse, nietwaar." Klasse, dat zeker, maar niet alleen rond, maar ook in het veld. De Ruyter: „Ik heb één eigenschap die ik niet wil verliezen: ik ben realist, kan relativeren. Ik loop al zo’n vijftien jaar mee in het betaalde voetbal. Ik weet wat er te koop is. Tijdens een wedstrijd kan ik uiterst opvliegend zijn, een grensrechter voor verrotte vis schelden, maar als ik uit de kleedkamer kom, heb ik mezelf in toom, ben ik nuchter en zie de zaken scherp onder ogen. Wat dat betreft rea geer ik zoals de Friezen. Mijn spelers trainen, werken hard, maar in de verste verte geen nervositeit omdat we bovenaan staan. Welneen. De naam Excelsior is nog niet eens gevallen. Moet ik die kerels dan anderhalve week gek lopen maken? Ik pieker er niet over. Dat heb ik wel geleerd. Weet je van wie? Van Gik Gajkovski. Die man kon mij helemaal krankjorum maken. Die liet mij bij wijze van spreken dwars door de wie lerbaan lopen. Als hij tegen mij zei: „Die Moulijn mag wel langs jou, maar nooit met de bal”, dan gebeurde dat ook. Zei hij: „Je schopt hem over het hek op de wieler baan”, dan nam ik me voor dat ook te doen. Die instelling wil ik voor geen prijs op anderen overbrengen. Dat is korte- termijn-werk, daarmee win je nooit op de lange duur. irgvul- at van eiden, I.W.B. ■goed Tel. ningskamp bij Jim McGregor in Long Beach, Califomie. Biljarten: Wim van de Berg uit Leusden (17 jr), Ad Kleijn uit Kaatsheuvel (17 jr), Karei Looman uit Born (18 jr) en Henk van de Pas uit Zevenbergen (19 jr) trai ningsperioden op Papendal onder leiding van Tony Schrauwen. Boksen: van 29 juli tot 7 augustus zullen drie boksers en een begeleider naar een trainingskamp te Hamburg gaan. De bok sers zullen worden aangewezen na nog te houden kwalificatiewedstrijden. Cricket: Arne van Teunenbroek uit Amsterdam (18 jr) en Jan Wolter IJssel de Scheper uit Oegstgeest, eind mei naar Londen voor trainingen met jonge Engel se profs, op Lord’s, onder leiding van Len Muncer. Paardensport (Military): Wout Jan van der Schans uit Barneveld (15 jr) naar Engeland om te oefenen bij Bertie Hill. Kano: Pauli Jansen uit Enschede (16 jr) training wildwatervaren op de Olympi sche baan van Augsburg in West- Duitsland. Roeien: Ronald Hameeteman en Paul Lagro (beiden 17 jr en uit Arnhem) van 9 tot 16 april naar de Schiffener See in Zwitserland om in de twee zonder stuur man te oefenen onder de Zwitserse coach Cornaz. Rugby: M. J. Kort uit Laren en C. Znit- ser uit Middenmeer naar het St. Bredans College in Bristol (Eng), waarschijnlijk in september. PARIJS (AFP). In het weken van tevoren uitverkochte Stade Pare des Princes (48.000 toeschouwers) is woens dagavond voor Frankrijk een langge koesterde droomwens in vervulling gegaan: Een zege van het sterk verjongde Franse nationale elftal (gemiddelde leef tijd 23 jaar) op de wereldbekerhouder. De overwinning met 1-0 was de vijfde Fran se zege in de onderlinge reeks van dertien landenwedstrijden. West-Duitsland won viermaal. Schaatsen: Marjan van Dalen uit Bovensmilde (19 jr) en Hennie Ebbinga uit Hooghalen (18 jr) in november-december naar Inzell onder leiding van Ab Krook. Schermen: Jeanette Groen uit Benthui zen (18 jr), Yvette Kardolus uit Zoeter- meer (18 jr), Conny Mosmueller uit Den Bosch (16 jr) en Marian Remsink uit Bent huizen (16 jr) gaan oefenen onder maïtre Corbion tijdens de zwemvakantie in het centrum van de Duitse schermbond te Bonn. Tafeltennis: Jolanda Noordan uit Etten- leur (17 jr) en Han Gootzen uit Roermond (17 jr) in de zomer naar Zweden. Turnen: Dick Ooykaas uit Zoetermeer (18 jr) en juni-juli naar Jerewan in de Sowjet-Unie onder leiding van Albert Asarjan. Moderne Vijfkamp: Jean Mark van der Weyden uit Wateringen (17 jr) en Ton van de Biggelaar uit Eindhoven (20 jr) in augustus naar Warendorf, West- Duitsland. Ian Ramsey uit Bennebroek (13 jr) in het najaar voor een trainingsstage naar Australië in een van de trainingskampen van de Australische waterskibond. Ijshockey: Johnnie van der Poel uit Den Bosch (17 jr). Ton Kollard uit Utrecht (15 jr), Stanley Peters uit Nijmegen (15 jr), Pim Mater uit Nijmegen (16 jr), Maarten Burgers uit Tilburg (16 jr) en Frank Ament uit Eindhoven (17 jr) oefenen op de Uithof te Den Haag tussen 26 juni en 16 juli onder leiding van Jean Martin. Basketballer Bert van Kragtwijk (rechts) is een van de uitverkorenen die op kosten van hpt T.po im.n dpr tCn.r-fnnds pp.n anart.rp.isi naat m.n.lc.pn

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 21