Uitgebreide inspraakprocedure kleine prijsjes BITTER FASHION GROTE HOUTSTRAAT 80 - HAARLEM If If 5* vroege voorjaars mode rond benoeming directeur PZ n n VANAF VRIJDAG A.S. ONZE NIEUWE COLLECTIE SCHOENEN, TASSEN EN ACCESSOIRES IN COMBINATIE MET KLEDING IN EEN VERNIEUWD INTERIEUR Ter vervanging van het Nieuwe Gedeelte VOOR STATENLID NICOLAI (PvdA) HOEFT HET ALLEMAAL NIET IJMU1DEN BEVERWIJK Luxor l ■i City Theater Stadsschouwburg Carnavalsrit 6 7 IJMOND 19 7 7 2 4 FEBRUARI DONDERDAG (Van een onzer verslaggevers) Zusterhuis Paviljoens i Goedkoop grapje SANTPOORT. Bij staatssecre taris Hendriks van Volksgezond heid is een aanvraag ingediend om het Provinciaal Ziekenhuis Sant poort uit te mogen breiden met zes paviljoens voor in totaal 120 pa tiënten. Tevens is verzocht het zo genaamde Nieuwe Zusterhuis te mogen aanpassen, zodat hier 105 te resocialiseren patiënten kunnen worden gehuisvest. Dit zijn twee projecten in de gefaseerde vervan ging van het Nieuwe Gedeelte. Provinciaal Ziekenhuis op ADVERTENTIE 15' *in en :e> (Van een onzer verslaggevers) an >5 MO id an k- J- er tr io Een scène uit de film The Genius. ADVERTENTIE o s e mode ;n- M ai’ nd Haarlem: Gr. Houtstraat 180, Winkelcentrum Schalkwijk, Rivièradreef 26 Alkmaar: Laat 161 16e 10- pn m we irl ve ag at 3 4 8 e n ng In De huisvesting van de in het Nieuwe Gedeelte verpleegde patiënten moet, vol gens directie en gedeputeerde staten, ver beneden de te stellen normen worden geoordeeld. Ook voor het in dit complex werkzame personeel zijn de arbeidsom standigheden zodanig, dat deze niet meer te verantwoorden zijn. Van de kant van het personeel komen dan ook steeds zeer kritische opmerkingen. De werksfeer is gespannen en dat leidt herhaaldelijk tot moeilijkheden. Het ligt daarom in de bedoeling het Nieuwe Gedeelte af te breken, maar dan Het streekcijfer voor de investeringskos ten was 84.000 per bed. De architect is er zelfs in geslaagd daar, op basis van de prijzen eind 1975, zesduizend gulden onder te gaan zitten. Het streefbedrag werd gekozen, omdat in het nabije ver leden plannen van vergelijkbare kosten posten goed werden gekeurd. In de tota le kosten zijn verder nog posten opgeno men voor prijsstijgingen en de aanleg van leidingen en dergelijke. Een tweede mogelijkheid om de situa tie voor de patiënten van het Nieuwe Gedeelte te verbeteren, is te verkrijgen Nicolai vond dat inspraak en medezeg genschap door elkaar werden gehaald. gaan van an an .w ?n lè S 4 18 en ie 1? Ie 18 je- il. 13 en et sp >n 7) ;e >1- .30 il ia- 5) ïe rt ïk, J0- P. IS- 30 il- .3» m- 750 en rs. en Vlotte corduroy mantel in diverse kleuren. Een mooie gelegenheid om uw garderobe met een voordelige corduroy mantel uit te breiden. Maten 38 t/m 48. 79.- Mevrouw M. A. van den Berg-van der Meer (PvdA en mr. J. W. Rutgers (WD) drongen er sterk op aan, dat de commissie zoveel mogelijk wordt inge- schakeld. Mr. Drs. J: G. van der Kleij (CDA) kreeg de toezegging dat de com missie een gesprek zal kunnen hebben met de kandidaten die uiteindelijk wor den geselecteerd. Zijn fractiegenoot C. J. Waij merkte nog op, dat door de in spraakprocedure wel een stuk verant woordelijkheid van de staten naar het personeel wordt overgeheveld. heeft bouwplannen voor zestien miljoen gulden Kollektie regenmantels waaronder dit model met afknoopbare capuchon, in mooie kwaliteit poplin (polyester katoen). O.a. in de kleuren camel, rat. marine en zwart. Maten 38 t/m 46. 79.- moeten wel eerst de patiënten andere huisvesting hebben. In overleg met het College voor Ziekenhuisvoorzieningen is zo het plan gegroeid een zestal pavil joens voor iedere 20 bedden te bouwen. Deze paviljoens zullen door middel van wandelgangen aan elkaar verbonden zijn, met voor de paviljoens een soort pleintje. Bedoeling hiérvan is dat de bewoners zoveel mogelijk onderling con tact kunnen hebben en dat men de neiging krijgt wat te wandelen. In de wandelstraten komen de andere accom modaties, zoals ruimten om met kleine groepjes patiënten gesprekken te kunnen voeren en therapie te doen. Oorspronkelijk werd gedacht aan twee paviljoens met elk ruimte voor zestig patiënten. Dat bleek onmogelijk door de gesteldheid van het terrein. Er wordt gewerkt met platte daken, deze worden wel afgewisseld door afgeknotte schuine daken van dagverblijven en eetruimten. In de eerste plannen waren veertig percent kamers met 4 bedden opgeno men, nogeens veertig prcent met twee en twintig percent met een bed. Daarvan is men, op verzoek van het College voor Ziekenhuisvoorzieningen, terug gekomen. Door het plaatsen van tussenwanden worden de kamers voor vier personen veranderd in kamers met twee bedden. Binnen de voorgestelde grootte is he. niet mogelijk allemaal kamers met een bed te realiseren. SANTPOORT Inspraak vind ik mooi maar voor mij hoeft het helemaal Voor de echte westernlief hebbers draait in het City Theater de film THE GENIUS. Revolverheld Joe die zich door stuntwerk in leven houdt, verzint een plan om in één slag rijk te worden. De ng IC niet. Die ontwerp-advertentie interes seert me geen reet. Ik wil die kerels zien daarover moet ik advies uitbrengen aan mijn fractie.” Tot deze ontboeze ming kwam het PvdA-statenlid M. Nico lai woensdag in de vergadering van de commissie voor de provinciale zieken huizen. De kerels” waar hij over sprak zijn de sollicitanten naar de functie van derde directeur van het Provinciaal Zie kenhuis Santpoort waar de vergadering ook werd gehouden. De staatssecretaris ging verleden jaar april niet akkoord met de toen voorge stelde renovatie van het Nieuwe Gedeel te. De kosten werden te hoog geschat, al was men er ook op het ministerie van overtuigd, dat er andere huisvesting moest komen voor de patiënten in dit deel van het ziekenhuis. Als de nu voorgestelde plannen (de kosten bedra gen in totaal ongeveer zestien miljoen gulden) worden uitgevoerd, blijven er nog 150 patiënten in het Nieuwe Gedeel te gehuisvest. Gezien de slechte toestand waarin dit verkeerd zal ook voor deze patiënten een betere huisvesting tot stand moeten komen. Een regelrechte piratenfilm moet deze week de harten van de Beverwijkers stelen. „De Rode Boekanier” (met o.a. Robert Shaw en Peter Boyie) vertelt het verhaal over de beruchte piraat Ned Lynch, die op Jamaica Nick Debrette op het nippertje van de dood weet te red den. Gouverneur Lord Durant, die De brette ter dood veroordeelde, haalt zich de haat van velen op de hals als hij met zijn oneeerlijk verkregen rijkdommen het eiland wil verlaten, niet echter na dat hij bevel heeft gegeven alle gevan genen te doden. Ned Lynch en zijn mannen verschijnen en in het daarop volgende felle gevecht moet Lord Du rant het onderspit delven. Voor de pi raat blijft natuurlijk een mooie vrouw over. Zondagmiddag in het theater aan de Breestraat „DE TERUGKEER VAN DE ZEVEN' GLADIATOREN”. Ook hier de wraak van de onderdrukten tegen de tyrannic van de genadeloze heerser. Ontvluchte slaven vormen een sterke gladiatorengroep, die opzien baart in de Romeinse arena’s. Maar hun doel gaat verder dan geld verdienen met het af- slachten van de tegenstanders. Zij willen de vrijheid van de slaven... Aanpassen van het Nieuwe Zusterhuis vergt een bedrag van in totaal 4.016.700. Daarbij moet worden aange tekend, dat er bijna een miljoen toch moet worden geïnvesteerd, ook als de bestemming van het gebouw niet zou veranderen. Dat bedrag is nodig voor de vervanging van de elektrische installatie, de aanleg van een centrale verwar- mingsinstallatie en een warm-watercir- cuit (de wastafels zijn nog niet voorzien van warm water) en het vervangen van de plafonds, die door de brandweer zijn afgekeurd. Films buit waarop hij aast ligt echter niet voor het grijpen zodat er nogal wat toeren uitgehaald moeten worden. Zon dagmiddag wordt de film vertoond DAT WE TOFFE JONGENS ZIJN. Vijf kna pen arriveren in een dorpje waar juist een verkiezingscampagne aan de gang is. Hun komst leidt tot een aantal grappige verwikkelingen Uitvoerig werd ook de tekst van de advertentie onder de loep genomen. Hierin zal duidelijk tot uitdrukking worden gebracht, dat een zenuwarts reeds deel uitmaakt van de directie, zodat men nu iemand zoekt zonder zo’n uitgesproken medische achtergrond. De kandidaat zal van academisch niveau moeten zijn. Dat betekent niet, dat hij de letters dr. voor zijn naar moet hebben staan, maar wel dat hij een opleiding van niveau heeft genoten. De adverten tie. zo werd duidelijk tijdens de verga dering, zal verschijnen in een aantal bladen die men niet direct progressief kan noemen: Intermedair, Elseviers Weekblad, NRC Handelsblad, het Tijd schrift voor Sociale Geneeskunde en Het Ziekenhuis. De commissie hield zich bezig met de inspraakprocedure voor de benoeming van deze directeur. Dit is een taak voor de provinciale staten, in de gedachte (en aanvaarde) procedure zal het personeel echter eén grote mate van inspraak krijgen. Een aantal leden van de com missie vond, dat hun aandeel in de uiteindelijke beslissing daardoor kleiner werd. Deze leden wilen ook wel worden betrokken bij de inspraak. Gedeputeerde mr. E. H. de Vrieze zegde 1oe, dat men steeds op de hoogte zal worden gehou den en bij hem eventuele op- en aan merkingen kwijt zal kunnen. Dit is een deel van het Nieuwe Zusterhuis, dat volgens de plannen zal worden omgebouwd zodat er 105 te resocialiseren patiën ten kunnen worden gehuisvest. V' Een barmhartige non is de hoofdfi guur in EEN NON EN DRIE BAS TAARDS die zaterdag en zondagavond in de Stadsschouwburg wordt vertoond. De jonge knappe non, zuster Maria, doet verwoede pogingen zeven ontspoorde meisjes weer in het gareel te brengen. Dit lukt haar tenslotte hoewel zij het succes met de dood moet bekopen. In haar ijver om het leven van de misdadige meisjes, die opgesloten zitten in een gevangenis, minder hard te ma ken weet zuster Maria de autoriteiten te bewegen deze vrouwelijke gevangenen te laten werken in het klooster. De meisjes grijpen de geboden kans echter aan om te ontsnappen. Zuster Maria probeert de meisjes ervan te overtuigen dat hun ontvluchting fout is. Zij trekken zich niets aan van de vermanende woorden van de non die daarop besluit met de gevluchten mee te gaan. Ondanks alles blijft zuster Maria zich verantwoordelijk voelen voor het stel. De vrijheid is van korte duur want de meiden vallen in handen van een hande laar in blanke slavinnen. De verkoop van de aantrekkelijke „handelswaar” mislukt dankzij een kapitein die voor het transport had moeten zorgen. Op nieuw weet het zevental met de non te ontkomen. Ze raken verzeild in een woestijn waar niet alleen de grote droogte hen parten speelt, maar ook Arabieren die zich van hun beste kant laten zien. Door haar eigen leven te offeren redt Maria de jongedames. Van die gebeurtenis raken zij zo onder de indruk dat zij de levensweg kiezen die hun redster heeft gewezen. De bewonderaars van de razende re porter Kuifje worden zondagmiddag verwacht in de Stadsschouwburg. Dan verschijnt de held op het witte doek, voortdurend ter zijde gestaan door zijn viervoeter Bobby. De film waarin ook de beide rechercheurs Jansen en Jansens hun mannetje staan, is getiteld KUIFJE. HAARLEM. De Autosportvereni- ging Haarlem houdt zaterdag 26 februari in samenwerking met de honkbalvereni- ging Schoten een carnavalsrit. De start is om 19.30 uur bij de kantine op het Van der Aartsportpark. Het gaat om een korte puzzelrit, gevolgd door een feesta vond. Van de deelnemers wordt ver wacht dat ze op zijn minst gemaskerd komen. Muzikale medewerking wordt verleend door het Delta Combo. Kosten per persoon: zes gulden. Inlichtingen bij mevrouw Van Waard, Molukkenstraat 2. Haarlem; tel. 267420. den, waarvoor elders in het ziekenhuis huisvesting kan worden gevonden. Van daar dat het zusterhuis voor een andei’ doel kan worden gebruikt. Als de verbouwing is uitgevoerd, kunnen er 150 patiënten in worden gehuisvest die bezig zijn aan de laatste fases van hun voorbereiding op de teruggang naar de maatschappij buiten het ziekenhuis De laatste fase, de sluisvoorziening, vindt plaats in een vroegere dubbele dokterswoning bij de toegangspoort, waar zeventien patiënten kunnen wor den gehuisvest. door het zogenaamd Nieuwe Zusterhuis voor het huisvesten en behandelen van patiënten in te richten. In tegenstelling de jaren tachtig van de vorige eeuw, zijn de eerste twee vleugels van dit zusterhuis gebouwd in de jaren 1935 tot 1940. De verbindingsvleugel kwam tot stand in 1952. Het gehele gebouw be vindt zich in een goede staat van onder houd. In verband met de maatschappelijke ontwikkelingen is het aantal intern wo nende personeelsleden teruggelopen. Het totale aantal bedraagt nu 99 ongehuw- Uitvoerig (men gebruikte er meer dan anderhalf uur voor) hield de commissie zich met deze zaak bezig. In de hele procedure is een grote plaats ingeruimd voor het personeel, vertegenwoordigd door tien mensen, inclusief de twee directeuren. Er wordt in ieder geval getracht de procedure voor de sollicitan ten zo kort mogelijk te houden. In de aanvangsfase zal worden gewerkt met basisgegevens zonder naam, die wil men zo lang mogelijk beschermen. Als er psychologische rapporten worden opge maakt worden deze na gebruik in verze gelde enveloppes opgeborgen in het ka- binetarchief van de provinciale griffie of vernietigd. Het zijn de staten die een beslissing moeten noemen. Hij vreesde dat als het personeel zoveel inspraak krijgt er een man wordt gevonden waarmee men ak koord kan gaan en dat er dan een voordracht van ook maar één naam komt. Als dat zo gaat moet het perso neel ook maar de verantwoording ne men en de beslissing doen. Hij vond het een goedkoop grapje dat een statenlid een beslissingzou moeten nemen oven iets waar hij niets vanaf weet. ,Als ik moet beslissen wil ik ook van alles op de hoogte zijn. Anders zal ik bij de stemming zeggen dat ik geacht wil wor den te hebben tegengestemd”.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7