Politienieuws KIC kan zondag Eind maart is verbouwing Populierenlaan 41 gereed kampioen worden VERLANGEND UIT NAAR SOOS Revue bij Hondsrug Weenink-jeugd speelt schaak in finale in Alkmaar Jaarvergadering LEGGEN VAN NIEUW RIOOL Demonstratieve fakkeloptocht Avant garde in Alpha soos VELDHUIS b Heemskinderen’ „Wijkeroog” „OP HOOP VAN ZEGEN” KIJKT Suède - Nappa kleding =■--■ De Nederlander 19 Deze krant houdt u op de hoogte! M De Nederlanders zijn toch een merk- ff 1 HHH 1 Leger des Heils negentig jaar Ds. L. van Reyendam houdt toespraak in KGIJ-viering Bridgeclub Sans Atout Verklaring over idee voor Uitspraak over ziekenhuiskwestie Collectanten gevraagd voor bejaardenreis Jamsession „De Lichtboei” HL BEVERWIJK-KEFMSKERK 9 19 7 7 FEBRUARI 2 4 DONDERDAG I De Nederlanders zijn toch een merk- ljR 71 sa (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK „Openbare Wer ken verwacht, dat de verbouwing nog vier weken zal duren. Ik hoop, dat ze gelijk gaan krijgen, want als het langer duurt stapelen de pro blemen zich op”. Ja, ik wil op de hoogte blijven via de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant.* M waardig volk: zij blijven hardnekkig m en onverdroten in Sinterklaas geloven, jnaar kunnen er niet I toe komen de goedheiligman op één gezamenlijke CDA-lijst voor de verkiezingen te zetten. Hoe merkwaardiger een volk, hoe merkwaardiger zijn pers. I De oudste nog verschijnende krant van de wereld, de Oprechte Haarlemmer, na de laatste oorlog door samenvoeging met H Haarlems Dagblad in volle glorie voort bestaande, praat daar ■I al drie eeuwen lang over mee. I 1 I d '•SS (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) J. BAST Breestraat zes weken open (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggevers) Naam Plaats Straat ADVERTENTIE (gewenste vakje zwart maken en deze bon in een ongefrankeerde open enve lop sturen naar Damiate Pers B.V.. Antwoordnummer 416 Haarlem In de raadsvergadering van vanavond zal daarom in die zin een verklaring worden afgelegd. De in een motie van de gemeenteraad vervatte eis is dat het college voor 1 maart aanstaande met voorstellen zou komen inzake „De Lichtboei.” Nu dit nieuwe idee op tafel ligt den ken B. en W. zeker nog enkele weken nodig te hebben om het met de betrok ken instanties te bespreken en de conse quenties te kunnen overzien. De conclusie van het college is, dat het zeker zinvol is alle mogelijkheden en facetten van dit idee te onderzoeken. BEVERWIJK. De jaarlijkse collecte van het Leger des Heils wordt van 28 februari tot en met 13 maart gehouden. Het Leger viert dit jaar zijn 90-jarig bestaan. 370 officieren en 1127 employe’s hebben in deze organisatie hun levens taak gevonden. De leden van „De Hondsrug” hebben vrije toegang. Niet-leden kunnen aan de zaal tegen betaling van 4,50 een toe gangskaart krijgen. De voorstelling be gint om acht uur en er is na afloop bal. Na terugkomst op sportpark Rooswijk is er gelegenheid bestuur en spelers te feliciteren in de KIC-kantine. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van bridjgeclub Sans Atout” zijn: GROEP 1. 1. Kuil - Luenendijk 85, 2. Roos - Kool 79. 3. Tabak - Mevr. Luijendijk 76; 4. Plezier - Geer- ling 73, 5. Belterman - van Balen 72. GROEP 3. 1. Poerstamper - Jongejan 120; 2. Sloof - Hoogsteder 102; 3. Fam. Mooij. 98; 4. Fam. Portegies 92. 5. Hoog- eboom - Mevr. Tabak 92. Breestraat 12 Beverwijk Tel. 25629 aantal vaklieden bekwaam gemoderni seerd. Deze verbouwing tot sociëteit voor de invalidenvereniging kost „Op Hoop van Zegen” geen cent. Via een uitkering uit het extra werkgelegenheidsprogram ma 1975 kreeg de gemeente Beverwijk 96.000 en met 45.000 uit de gemeente lijke schatkist was men in staat ’t voor malige verenigingsgebouw om te bouwen tot een soos voor de invalidenvereniging. Aan de orde komt voorts de bespreking van het technisch jaarprogramma ter wijl ook een huldiging plaats vindt van leden die tien jaar of langer' lid zijn. I.J' Inbraken Bij de Beverwijkse poli tie is aangifte gedaan van diefstal van een autoradio met cassetterecorder en bandjes uit een aan de Lijsterbeslaan geparkeerde auto. Er waren geen sporen van inbraak. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De uigaansdag voor de Beverwijkse bejaarden zal dit jaar worden gehouden op 10 mei. Het comité Uitgaansdag roept collectanten op voor Beverwijk en Wijk aan Zee. Zij kunnen zich opgeven bij mevrouw A. Smit- Hagedoorn, Dr. Schuijtstraat 39 en bij de heer J. Schipper, Populierenlaan 2Ó, telefoon 27678. GROEP 2, 1. Gebr. v.d. Vlugt 124, 2. Gor. Bierman 155, 3. Eijking - Ruthen- berg 109; 4. Fam. Zwaneveld 100. 5. Mevr. Kleijn- Schipper 98. De eisen van deze jongerenorganisaties zijn: „Geen geëxperimenteer met ons loon”, „Geen vakschool in de IJmond” en „Handen af van het minimum-jeugd- loon”. „Op Hoop van Zegen” maakte al ge ruime tijd gebruik van de lokalen, maar het was behelpen, omdat het gebouw niet was aangepast aan het gebruik door invaliden. Voorzitter J. Bast: ,.Het belang rijkste is wel, dat we nu over aange paste toiletten, een verlaagde bar en een centrale verwarmingsinstallatie beschik ken. Iedereen is daar ontzettend blij om. En over de medewerking van de ge meente zijn we helemaal te spreken. Achteraf bekeken hebben ze meer voor zieningen in onze soos aangebracht dan op de tekening was aangegeven.” De invalidenvereniging gaat het socië teitsleven in het gemoderniseerde onder komen flink aanpakken. „Op Hoop van Zegen” telt momenteel 120 leden. De In de vijfde week zal tussen de Peper straat en de Bloksteeg de aanleg van de trottoirs worden voltooid en zal over het gehele wegvak de asfaltverharding wor den aangebracht. In de vijfde en zesde week zal de Peperstraat bij de Breestraat in gewij zigde vorm worden herbestraat. Uit de gaderobe van „De Nieuwe Slof” is woensdagmiddag een bromfietshelm gestolen. Uit een box van een flat aan de Van der Hooplaan in Beverwijk werd gereedschap ter waarde van 250,- ont vreemd. Om kwart voor vier in de nacht van woensdag op donderdag is met ste nen een ruit ingegooid van een sigaren zaak, annex kapperswinkel aan de Van xer Broekstraat. De eigenaar die er bo ven woont zag een man op een brom fiets wegrijden met enkele sloffen siga retten. Nu zal het Weenink-team samen met VRS 1 (de huidige kampioen) VRS 2, en ZSC-Saende 1 gaan uitmaken, wie dit jaar kampioen van Noord-Holland zal worden. Deze kampioen krijgt met num mer 2 het recht uit te komen in de landelijke finale. (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. De jongerenorgani satie ANJV, KWK en NVV-JC hebben alle jongeren in de IJmond opgeroepen om deel te nemen aan een demonstratie ve fakkeloptocht vanaf het station in Beverwijk naar „De Nieuwe Slof”, waar op 1 maart om acht uur ’s avonds een protestbijeenkomst wordt gehouden. Daarmee leek de zaak verloren, want alles hing nu af van het resultaat van de andere wedstrijd ZSC-Saende 2 VRS. Tot grote verrassing leed ZSC- Saende 2 een 4-0 nederlaag en daarmee was Weenink toch in de finale gekomen. Dit zegt de 73-jarige voorzitter van de actieve invalldenvereniging „Op Hoop van Zegen”, de heer J. Bast. Het voor malige verenigingsgebouw aan de Popu lierenlaan wordt momenteel door een BEVERWIJK. Dominee L. van Reyendam van de Vrijzinnig Hervormde Gemeente, houdt tijdens de viering van de KGIJ in de Vredevorstkerk een toe spraak over sterven, stervensbegeleiding dood, rouw en rouwverwerking. Over dit zelfde onderwerp verschijnt zaterdag een speciaal bulletin, dat na de viering, die om kwart over zeven begint, aan de informatietafels beschikbaar zal zijn. Viering, toespraak en bulletin zijn mede bedoeld als voorbereiding op een open- huis-bijeenkomst op woensdag 2 maart om 20 uur in Het Zwanenest aan de Dommelsingel 4 a. De Heemskinderen is ingedeeld in poule A en ontmoet daarin de Van der Meyschool uit Alkmaar, de St. Wul- framschool uit Hoogwoud en de Tettero- deschooi uit Haarlem. In poule B spelen de Zoekerschool uit Zaandijk, de O.B. School uit Petten, de Beumerschool uit Edam en de Mgr. Huibersschool uit Haarlem. Deze laatste vier scholen spe len in de Zoekerschool te Zaandijk. De scholen in poule A spelen in de Alk- maarse V.d. Meyschool. In de nieuwe sociëteit van de invali denvereniging is er eind maart weer iedere dinsdagmiddag een handwerkclub te vinden. Donderdagmiddag komt het echte sociëteitsleven aan de beurt als er gezelschapsspelen op het programma staan. In de vierde week zullen tussen Schans en Peperstraat de trottoirs ge heel gereed komen en de rijweg worden geëgaliseerd, verdicht en misschien nog van een eerste funderingslaag worden voorzien. Tussen Peperstraat en Bloksteeg zul len de rioolwerkzaamheden en het ver nieuwen van de aansluitingen gereed komen en zal aan het stellen van de trottoirbanden en het hertegelen van de trottoirs worden begonnen. HEEMSKERK. Het raadslid Ir. J. P. Kroon heeft aan het college van B. en W. verzocht tijdens de vanavond te houden openbare raadsvergadering aan de raad een uitspraak te vragen over de ziekenhuiskwestie. wcmgen en kei norma- Jeugdraad op het verzoek, i. De prioritei- maart bij de enkele argu- iJTegen een van ons Egrond en Lht werd’. ■gaven van f gemeente ren over de I Jeugdraad I heeft over, ■iere instel -4 f uit de ver» t op gelijf ■sloten”, law ft nu gebeu» DO totaal I [voor onszf leen discus» de 2,50 U kunt mij noteren voor een maandabonnement kwartaalabonnement jaarabonnement Ik krijg de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant*de eerste 14 dagen GRATIS! ’(doorhalen wat niet gewenst wordt Behandeld worden de gebruikelijke jaarstukken en verslagen. De bestuurs verkiezing betreft het reglementair af treden van de heren H. van Wijnen, directeur en tehenisch leider en het lid J. de Reus, die zich beiden herkiesbaar stellen. De voetgangers ondervinden enige hinder van de werkzaamheden geduren de de tijden dat de huisaansluitingen van de riolering worden vernieuwd, waarbij naar ieder huis een diepe sleuf moet worden gegraven dwars door het trottoir heen en uiteraard gedurende de tijd dat de trottoirs opnieuw worden betegeld. Door het leggen van zgn. stap- tegels of enkele Joopschotten za! dit ongemak worden beperkt. Voor ouden van dagen of kinderwagens blijft passe ren altijd een moeilijke zaak. „Wjj staan te popelen om naar de nieuwe soos te gaan. We missen heel wat inkomsten want de vereniging orga niseerde veel klaverjasdrives en kiebij- eenkomsten. Daar moeten we ons geld vandaan zien te halen. Bovendien heb ben we zo onze zorgen over de gloed nieuwe piano. Onze spulletjes zijn zo lang opgeslagen in het gebouwtje van de speeltuin aan de C.H. Moensstraat. Erg best is het daar niet. Het is er vochtig en het water stata er in. Het wordt tijd dat die piano daar verdwjjnt”, aldus de heer Bast. Uitlevering Op last van de officier van justitie in Haarlem heeft de Bever wijkse politie een 45-jarige Italiaan aan gehouden, die in zijn land verdacht wordt van strafbare feiten. Italië heeft zijn uitlevering gevraagd. Afgelopen zondag moest KIC in een wedstrijd tegen NAS, die gespeeld werd op het Rooswijksportpark, genoegen ne men met een gelijk spel. Het i s deson danks niet uitgesloten dat KIC I zondag 27 februari kampioen wordt en promo veert naar de derde klasse KNVB. In dat geval zal de bus na afloop van de wedstrijd in Halfwegnaar sportpark Rooswijk rijden waarbij spelers en be stuur worden ingehaald door het Tam boer en Trompetterkorps „Velsen-Noord S.M.”. Tevens wordt een rondgang door Velsen-Noord gemaakt. HEEMSKERK. Woensdag 2 maart gaan acht scholen uit Noord-Holland uitmaken wie aan de finale om de schaalschaaktitel van de provincie mag deelnemen. Tot deze laatste acht behoort ook de Heemskinderenschool uit Heems kerk. Het wegvak tussen Schans en Blok steeg zal uiteraard geheel voor het door gaande verkeer worden afgesloten. Dit verkeer zal in principe worden omgeleid via de Blaksteeg, Graaf Janstraat en Schans. Deze omlegging wordt nog nader door Openbare Werken en de verkeers politie uitgewerkt. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Het idee van het raadslid J. Dijkstra om een school om te bouwen tot een nieuw buurthuis voor „De Lichtboei” is door B. en W. in hun wekelijkse vergadering uitvoerig bespro ken en afgewogen. heer Bast hoopt, dat de nog steeds bsetaande drempelvrees bij invaliden om naar de soos te komen, gauw gaat ver dwijnen. „In Beverwijk wonen zeker zo’n 900 invaliden. Mensen, die niet meer mogen werken en voor wie de vereni ging allerlei activiteiten organiseert. Wie niet in staat is op eigen gelegenheid naar de soos te komen, kan worden gehaald. Bnnenkort krijgen we een bus je, waarmee die mensen kunnen worden gehaald en gebracht”. BEVERWIJK. De Breestraat zal vanaf half april zes weken achtereen het domein zijn van de rioolleggers. Het is gebleken, dat het riool in de winkel straat dringend vernieuwd moet worden. Openbare werken heeft een ingewikkeld herstelschema opgesteld dat bij regen- achtig weer in moeilijkheden kan ko men, maar ook moet worden herzien als er zich onverwachte gebeurtenissen in de ondergrond aandienen. De fakkeloptocht start om 19.30 uur bij het station. BEVERWIJK Op uitnodiging van de Gronings-Drentse vereniging „De Hondsrug” zal het uit vijfendertig leden bestaande revuegezelschap „De Alpen - blazers uit Tuitjehoorn op zaterdag avond 26 februari een voorstelling geven in „De Nieuwe Slof”. Knte echter al Arende l.S miljoek zijn voor 29 tniljoA korden met prioriteit! leende, se vast te steil ken Jongeren komt n/ \te sim van het neiw da* inspraw^ kunnen krap. zeg*, ak dan nog b.» op 1 maar: ter advies hee!* alleei^ met ons de belanghe de insprku worden kaarten a De HRl af wegen tl paalde zal worden <1 imen. ..Het 1 kingsmogeli' ©ruikbaar c telbaar Er V prioriteit Bigd- en Wgd- en le welzi 1 in ht ook In de nieuwe sociëteit voor de invaliden vereniging „Op Hoop van Zegen" leggen de timmerlieden de laatste hand aan de bar. In de Jeugdcompetitie van de Noord- hollandsc Schaakbond (leeftijd tot 16 jaar) is het jeugdteam van Weenink er in geslaagd juist in de provinciale finale door te dringen, dank zij het feit, dat het een iets beter bordgemiddelde had behaald. BEVERWIJK. Zaterdagavond treedt in sociëteit Alpha aan de C.H. Moensstraat het tio „Ado Coq en Chris Fmakemölle” op. De muziekavond staat in het teken van de avont-garde muziek met viool, basgitaar, saxofoon en drums Het trio is een groep Amsterdamse mu sici, bestaanee uit elf mensen, die zich verenigd hebben om zodoende een breed repertoire te kunnen aanbieden. Men begint om 21 uur. VELSEN-NOORD. Voor de leden van de gymnastiekvereniging „Wijker oog” in Velsen-Noord wordt vrijdag avond 4 maart om acht uur in het paviljoen Koningsveld op het sportpark Rooswijk de jaarlijkse algemene verga dering gehouden gevolgd door een con tactbijeenkomst. VELSEN-NOORD. De voetbalver eniging KIC in Velsen-Noord treft voor bereidingen voor de viering van het kampioensfeest van het eerste elftal in de vierde klasse C van de KNVB. Moge lijk zal dit feest zondag al gehouden kunnen worden. In dit zeer oude weggedeelte is name lijk de ondergrondse situatie van leidin gen enz. slechts gedeeltelijk bekend. Heeft men geluk en blijft het weer „rustig” dan is het wellicht mogelijk het tijdschema van zes weken wat in te korten. De rioolwerkzaamheiden in de Bree straat beginnen bij de Schans, in de richting van de Bloksteeg. In de eerste week zal eerst de rijweg tussen de Schans en de Peperstraat worden opge broken en verwijderd, daarna de bron- bemaling worden geplaatst en worden begonnen met het graven van de riool- sleuf verwijderen van het bestaande ri ool en het leggen van een nieuw riool, (diameter 600 mm.). In de tweede week zal tussen Schans en Peperstraat worden voortgegaan met het leggen van het riool en een begin worden gemaakt met het vernieuwen ■van de rioolaansluiting van de huizen en van de trottoirkolken. Op het gedeelte tussen Peperstraat en de Bloksteeg zal de rijwegverharding worden uitgebroken en de bronbemaling worden geplaatst. In de derde week zal het vernieuwen van het riool tussen de Schans en de Peperstraat klaar komen en het vernieu wen van de aansluitingen voor een groot deel zijn voltooid. Wellicht zal nog kun nen worden begonnen met het stellen van de trottoirbanden en hertegelen van de trottoirs. Bij de Peperstraat zal nog een stuk riool rnoeten worden gelegd voor de toekomstige straat naai’ de Graaf Janstraat en hier zal ook een gasbuis van 300 mm. moeten worden gelegd. HEEMSKERK. Zaterdagavond 26 februari wordt er in Donkey Shot aan de A. Verherentstraat een jamsession gehouden. Op een jamsession mag ieder een, die een muziekinstrument kan be spelen, dit meenemen en proberen om met elkaar muziek te maken. Donkey Shot zal in samenwerking met de groep Invasion zorg dragen voor een goede geluid- en zanginstallatie. De vorige jamsession was zeer succesvol en op aandringen van veel jongeren gaat er dus zaterdag een nieuwe session van start. Men 'begint om 21 uur. ^mgen op 1 euleek geen •vatten .We wst waau/ In de laatste ronde moest tegen Ca- stricum minimaal een gelijkspel worden behaald om zeker van plaatsing te zi jn, maar na een spannende wedstrijd, waar in de Weenink-jeugd de Castricummers wel wat hebben onderschat, werd met 3- 1 verloren.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9