Huurcontract biedt bouwer te weinig zekerheid LTS wil niet fuseren met huishoudschool Nieuw zwembad kost zeven miljoen gulden 1 a Commissieleden hadden Velserbad Schop kan direct de grond in Velsen richt 40 stemlokalen in Extra recreatie- hulp voor Velsen BEWONERS HYACINTENSTRAAT PLEITEN VOOR „WOONERF Beeckestijn wordt drukker bezocht Herbouw „Schoutshuis” dreigt bijna af te ketsen op uitgifte grond grote moeite met sluiten In de Vishal .«■f 5 24.50 ERASMUS VELSERBAD WORDT GESLOTEN Na aanrijding en aanhoudend verkeersoverlast in Koningen en Paupers (van de T V.-serie) Kort IJmondnieuws ng IX 1 KW <3 4 V R IJ D A G 25 FEBRUARI 1977 IJMUIDEN - VELSEN Taylor Caldwell BOEKHANDEL Onverantwoord Klaar voor bouw Wethouder J. W. Meijer verzekert: Tijdens Kamerverkiezingen 5 9 Bedenken Boze brief 99 BETER DRUKWERK BESTELLEN? GEBOORTE? VERLOVING? HUWELIJK? VAN RIXEL zo’n drukker Oosterduinweg 29 tel. 14768 IJmuiden SANTPOORT. Bewoners van de Hyacinthenstraat in Santpoort zijn een actie begonnen voor de tot standkoming van een woonerf in het straatdeel tussen de Tulpen straat en de Irissenstraat. Op 11 fe bruari werd de stenen overkapping ontwricht door een voor deze door gang te hoge vrachtauto, waarbij schade aan de beide poortwoningen ontstond. In afwachting van het herstel is de poort afgesloten. VOOR AL UW ELEKTRAWERK BRANDENBURG” Groenvoorziening (Van een onzer verslaggevers) VELSEN De herbouw van het „Schoutshuis” in Oud-Velsen dreigt misschien de mist in te gaan. Het gebouw, dat destijds gesloopt moest worden om plaats te maken voor de verbreding van het Noord- zeekanaal, zou herbouwd worden met subsidie van Rijk en Provincie als er een geïnteresseerde gevon den kon worden. Enige tijd gele den meldde G. J. van der Veen zich als gegadigde aan en alle plannen waren rond op het verkrijgen van de grond na. En dat laatste punt is nu nog niet rond. ADVERTENTIE I ADVERTENTIE I ADVERTENTIE 1 Tiinr--^~ I :i tsing even om soon die irend dijke Hij ;r en was rama zill.e- haar acht- heo- daar agen r de ullis erde De dupe van het conflict tussen de gemeente en de heer Van der Veen is Op het stukje grond aan de Torenstraat in Oud-Veisen, waar h et Schoutshuis zal komen te staan, is het bouwwerk al met kleine paaltjes uitgezet. Er is echter nog geen schop de grond ingegaan. De bewoners willen dat het doorgaan de verkeer definitief uit dit straatdeel wordt geweerd. Hiertoe hebben ze een Aanvankelijk was dit tekort op zo’n acht ton geraamd, een bedrag dat wet houder Meijer zo belachelijk laag vond in verhouding tot de nu gepresenteerde cijfers, dat hij het gevoel had, dat men bij die rami~ g uilt het verleden de perso neelskosten was vergeten. Zou men het oude Velserbad met zo’n zeven ton te kort handhaven dan kwam de gemeente op jaarlijkse kosten van anderhalf mil joen, voor het zwemmen. Nu alleen al het nieuwe bad op een tekort van 1,6 mili oen per jaar komt, is het logische gevolg, dat het Velserbad gesloten zal moeten worden, aldus wethouder Meijer. Het college van B. en W. dat hiertoe besloten heeft, acht uitbreiding noodza kelijk gezien de toename van de werk zaamheden van de recreatie-assistenten. Het college vindt het daarom onver antwoord om een dergeldjk bedrag aan het Velserbad te besteden. VELSEN. Het korps recreatie-assis tenten wordt uitgebreid met een man, waarmee het aantal assistenten in de gemeente Velsen op vijf komt. grondkosten oppervlakte d en wijk, eling veest met Lap j het ■kon- onen een t be ver- ■soon iocht zegt raag zij rder illis’ 2. de irige De, loten met de werd eren >eri- Gul- hef 11 is ex- aan dere Blijk bied n de rok- an”. Zille- tegen irne- a W. Het nieuw te bouwen zwembad aan de Trompstraat gaat meer dan zeven mil joen gulden kosten. Niervoer is het bouwbedrijf TIP-Combine uit Twello in geschakeld. Dit bedrijf is gespecialiseerd in de bouw van zwembaden. TIP-Com- bine wil het overdekte recreatiebad bou wen voor 6.195.000- op voorwaarde dat de bouwwerkzaamheden op 1 mei kun nen starten. Dit houdt verband met een aflopend bouwobject van het bedrijf el ders in het land. Behalve de bouwkosten moet ook nog rekening gehouden wor den met kosten voor bepaalde voorzie ningen, die geschat worden op 659.100,- g.op Pa- hzelf - dat een werd p de nmer een idere blij- Voor de heer Van der Veen is het extra vervelend, dat de zaak op zo’n manier door de gemeente wordt behan deld omdat het stuk grond waar het om gaat, wel verkocht zou kunnen worden. In oktober 1974 is een lijst samengesteld van alle stukken grond, waarover a) onderhandelingen voor bouw of verkoop bestonden. Het was de bedoeling om bij deze stukken grond nog tot verkoop over te gaan en bij eventuele nieuwe stukken bouwgrond eerst een raadsbe- slissing over erfpacht of verkoop af te wachten. Op deze oktoberlijst komt ook de grond voor het „Schoutshuis” voor. Het college zou dus zonder gewetensbe zwaren een voorstel tot grondverkoop in de gemeenteraad kunnen brengen. Velsen is verdeeld in 40 stemdistricten met evenzo vele stemlokalen. Traditiege trouw worden hiervoor scholen, wijkge- bouwen en gemeentelijke lokaliteiten gebruikt. Ook in verschillende bejaar dencentra worden stemlokalen ingericht. Wethouder J. W. Meijer verzekert, dat de heer Van der Veen met een gerust hart op het stukje grond aan de Toren straat in Oud-Velsen kan gaan bouwen. Volgens de wethouder is het al gesloten huurcontract volkomen veilig en loopt de bouwer van het pand geen enkel gevaar later met de brokken te komen zitten. Zelfs al zou om de een of .andere reden de grondtransactie nog afspringen, dan krijgt de bouwer toch de waarde van het gebouwde van de gemeente vergoed. Wethouder Meijer hoopt boven dien, dat een beslissing over grondver koop dan wel uitgifte in erfpacht binnen een maand of vier genomen kan gaan worden. En terwijl Van der Veen en de ge meente kibbelen over de uitgifte van de grond, staat Holleman te popelen om met de bouw te starten. Een woordvoer der van het bedrijf deelde mee dat alles in gereedheid is gebracht. „Bij wijze van spreken zouden we morgen kunnen be ginnen want de bouwvergunning is toe gezegd. Voor ons is uitstel een nare zaak. Met de dag wordt1 de bouw duur der.” IJmuiden, Lange Nieuwstr. 243, tel. 13144, Santpoort Hoofdstr. 234, tel. 378371. In 1975 kwamen er 11.267 belangstel lenden; vorig jaar namen 12.685 mensen een kijkje in Beeckestijn. De zaal in het Noordelijk Koetshuis werd 136 maal verhuurd voor allerlei bijeenkomsten zo als vergaderingen, conferanties, diners en kamer concerten VELSEN. Voor de Tweede-Kamer- verkiezingen die in mei worden gehou den, treft de gemeente nu al de voorbe reidingen. ook aannemersbedrijf M. Holleman uit Santpoort. Deze onderneming heeft in dertijd een bouwopdracht gekregen van Van der Veen. Daarop is Holleman be gonnen met de voorbereidende werk zaamheden zoals het bestellen van mate rialen. beroep op B. en W. gedaan. Al jarenlang maken de bewoners zich bezorgd over de naar hun mening gevaarlijke situatie ter plaatse. Voetgangers moeten door gebrek aan trottoirruimte gebruik ma ken van de rijweg. Bij de wegversmal ling was de situatie gewoonlijk zo ono verzichtelijk dat spelende kinderen on der auto’s dreigden te raken. Bovendien leidde het parkeren van auto’s in de wegversmalling tot beperking van de toch al geringe doorrijruimte. Reden tot ergernis gaf ook het verkeerslawaai. De bewoners stellen in hun brief aan het college van burgemeester en wet houders vast dat de leefbaarheid van hun straat sterk kan en moet worden verbeterd overeenkomstig de algemeen gangbare opvattingen over de woonwij- Verder vergen ook het Wijkeroogpark en het recreatiepark Vinkenbaan regel matiger toezicht. Door samenspel met de politie is de taak van deze functionaris sen bij het onderzoek naar gepleegde baldadigheid toegenomen. Nog een over weging om de mankracht te versterken is het aantal kampeerders op Schoonen- berg dat sterk groeit. De extra assistent betekent tevens dat er minder overuren gemaakt hoeven te worden diepte van het lesgedeelte van het bassin 70 cm bedraagt. Het bad is zowel voor zwemwedstrij den als voor waterpolo afgekeurd aange zien de helft van het bad niet diep genoeg is. In recreatief opzicht biedt het Velserbad weinig.Het kent geen restau rant en het terras voldoet niet. Boven dien zijn douche- en kleedgelegenheden verouderd. De entree en de personeel- ruimtes zijn ontoereikend. Voorts is de technische installatie aan vernieuwing toe. VELSEN Het aantal bezoekers van tentoonstellingen in Beeckestijn is in 1976 toegenomen in vergelijking met het voorafgaande jaar. Het betreft hier de exposities van stijlkamers en van Feli- son. Het is duidelijk, dat de heer Van der Veen zonder meer de voorkeur geeft aan grondverkoop. Hij had van wethouder J. W. Meijer van Openbare Werken de verzekering gekregen, dat deze de zaak in het college zou bespreken. Wat er in het college echter besproken is, is het feit, dat B. en W. aan de gemeenteraad willen voorstellen de grond, waarop de Stichting Eigen Woningbezit in Velsen- Zuid nieuwe woningen bouwt, aan de toekomstige eigenaren te koop aan te bieden. Het „Schoutshuis” is daarbij niet aan de orde gekomen. „Mocht een huurcontract bij de hele financiering van het project problemen opleveren, dan is de gemeente bovendien bereid om de bank garanties te geven”, aldus de heer Meijer. Hij benadrukte, dat wat de gemeente betreft er geen vuiltje aan de lucht is en de heer Van der Veen morgen al de schep in de grond kan zetten. In een gesprek met de heer Van der Veen had wethouder J. W. Meijer hem gevraagd of hij akkoord kon gaan met uitgifte van grond in erfpacht, omdat grondverkoop door de gemeente niet meer gedaan wordt, voordat de Raad deefinitief heeft beslist over verkoop en erfpacht. De heer Van der Veen ging hiermee akkoord en dacht dus de zaak rond te hebben. Niets is minder waar. In afwachting van die raadsbeslissing kreeg hij een huurovereenkomst voor de grond aangeboden. De heer Van der Veen is nu echter niet bereid om op grond van een huurovereenkomst met de bouw van het „Schoutshuis” te beginnen. De totale grondkosten bedragen 685.840,-. De oppervlakte van het zwembad zal ongeveer de helft van dit terrein beslaan. Het college acht het redelijk ook de helft van dit bedrag, zijnde dus 342.920,- toe te rekenen aan de investeringskosten van het zwembad. De surveillance is zwaarder geworden doordat de bebouwde oppervlakte van de gemeento Velsen is toegenomen. Bo vendien is het Zeewijkse duingebied dat vroeger, onder toezicht stond van het Plantsoenbedrijf, toevertrouwd aan de recreatie-assistenten. Geen spreekuur. Wethouder H. van der Werff van financiën van Velsen houdt maandag geen spreekuur. Wat het punt betreft van eventuele grondverkoop, omdat de grond voor het „Schoutshuis” op de lijst van oktober 1974 staat, acht Openbare Werken het niet juist om de grond te verkopen. „De lijst is niet samengesteld uit stukken grond die voor verkoop alsnog in aan merking komen, maar uit personen, met wie de gemeente in onderhandelfng was over gronduitgifte. Daarbij zat toen in derdaad het stuk grond voor het Schoutshuis, maar toen was niet de heer Van der Veen gegadigde, maar een an der”, aldus een woordvoerder van de gemeente. „Toen die transactie niet doorging, verviel dus ook de mogelijk heid om de grond toch te verkopen zonder te wachten op een principiële beslissing van de gemeenteraad over grondverkoop dan wel uitgave in erf pacht”. Veilig, door goede kwaliteit. Bedrijfszeker, door deskundig ontwerp. Snelle service. Landelyk erkend installateur Oosterduinweg 20 - IJmuiden Telefoon 02550—13405 De resterende oppervlakte zal dienen als groenvoorziening ter verfraaiing van de wijk. Voor deze grondkosten zal de raad een apart voorstel krijgen voorge legd. Het gemeentebestuur dringt er bij de raadsleden op aan snel een besluit te nemen over de bouw van het zwembad om kostenstijgingen tegen te gaan. Het voorstel tot bouw van het zwembad en sluiting van het verouderde Velserbad is onderwerp van bespreking in de verga dering van de raadscommissie voor fi nanciën op maandagavond 28 februari. In deze vergadering komt verder onder meer aan de orde de aanleg van het Gildenspoor en de aanpassing van de wegenstructuur in Velsen-Noord, subsi dies voor het buurthuis De Brulboei, de bouw van een decorloods voor de Stads schouwburg en het aanbrengen van zon wering voor het stadhuis. Verder wordt gesproken over het plaatsen van publi- catieborden in de gemeente en ook de voorbereiding van de begroting 1978 is een agendapunt. Met het opheffen van deze gebreken zou naar raming een bedrag gemoeid zijn van 630.000,-. En zelfs dan voldoet het zwembad qua indeling en gebruiks mogelijkheden niet aan de moderne ei sen. De heer Vander Veen is nu bijzonder kwaad geworden, dat hij al die tijd moet wachten, terwijl andere stukken grond blijkbaar wel in de gemeenteraad aan de orde gesteld kunnen worden. Hij heeft nu een brief aan het college ge schreven, waarin hij meedeelt het huur contract voor die grond te weigeren, zijn toezegging om akkoord te gaan met erfpacht in te trekken en alleen nog te willen bouwen indien hij de grond in eigendom kan krijgen. „Ik verklaar hiermee, dat ik me van het hele realisatieplan van het project „Schoutshuis” terugtrek indien blijkt dat als gevolg van het steeds maar afhouden of uitstellen van duidelijke beslissingen de ter beschikking stelling van subsidies wordt ingetrokken” aldus de heer Van der Veen in zijn brief aan het college. Met die gevolgtrekking hadden heel wat commissieleden nogal moeilijkhe den. Sluiting van het Velserbad betekent een ingreep in het personeel en een direkt gevolg voor de mogelijkheden voor de zwemverenigingen om te trai nen. Bovendien was het maar de vraag of men in het verleden gekozen zou hebben voor een nieuw bad aan de Trompstraat, als daarmee het Velserbad gesloten zou moeten worden. Dan waren er nog wel andere, en misschien wel geschiktere plaatsen te bedenken. De IJMUIDEN Het Velserbad in IJ- muiden-oost wordt gesloten. Dit gebeurt over twee jaar met de ingebruikneming van het nieuwe recreatiezwembad aan de Trompstraat. Met dit besluit van het college van B. en W. wordt ruim zes ton bespaard, die in de meerjarenbegroting uitgetrokken was voor vernieuwing van het Velserbad. De komende twee jaar zal alleen het normale onderhoud ver richt worden. Dit komt neer op 100.000,- per jaar. Het uit 1938 daterende Velserbad vol doet al lange tijd niet meer aan de eisen die gesteld worden aan een zwembad dat dient voor instructie, sport en recre atie. Zwemles voor kleine kineren is nauwelijks mogelijk omdat de water- leden van de commissie konden daarom niet zonder meer akkoord gaan met de plannen en een deel van de commissie was dan ook niet bereid om zich voor of tegen uit te spreken. Men wilde liever de zaak eerst in de fractie overleggen. Wethouder Meijer benadrukte, dat er toch voor 1 mei met de bouw begonnen moet worden, omdat daarop de prijs van de bouw van het riieuwe bad gebaseerd is. Door harde onderhandelingen met TIP-Combine, die na 1 mei graag iets te doen hadden heeft de gemeente de prijs voor de bouw zo laag mogelijk weten te houden. ken. Met enige aanpassing kan een woonerf worden verkregen waardoor aan alle bezwaren een einde wordt ge maakt vinden zij. Bij de brief aan B. en W. is een handtekeningenlijst alsmede het resul taat van een enquête onder de straatbe- woners gevoegd. Hieruit blijkt de alge mene voorkeur voor het plaatsen van verkeersdrempels gecombineerd met een inrij verbod aan beide zijden van de straat, uitgezonderd het verkeer ten be hoeve van de bewoners. Gepleit wordt voor aanpassing van de bestrating, zodat er geen niveauverschil meer tussen straat en trottoir zal zijn. Ter opfleuring van het straatbeeld wordt aan het ma ken van perkjes en het plaatsen van bloembakken gedacht. AAN DE DONDERDAGMARKT WERD AANGEVOERD: 2.035 kg tong; 17 kisten tarbot en griet; 140 kisten kabeljauw; 85 kisten wijting; 600 kisten schol. 82 kisten schar; 152 kisten diver sen. PRIJZEN IN GULDENS. Per 1 kg: tarbot 18,46-17.74; grote tong 11,50-11,09; grootmiddel tong 13,51-12,51; kleinmiddel tong 16,16-15,71; tong één 15,74-15,25; tong twee 12,91-12,15. Per 40 kg: tarbot 511-302; griet 315- 205; kabeljauw één 138-108; kabeljauw twee 176-144; kabeljauw drie 156-130; kabeljauw vier 144; kabeljauw vijf 134; schol één 55-45; schol twee 57-48; schol drie 71-43; schol vier 72-38; wijting drie 90-72; schar 81-45; haai 84; bot 20; steenbolk 62-56; kuit 51. DE BESOMMINGEN WAREN. KW 4 3.600,-; UK 200 12.700,-; VD 19 10.600r; VD 20 1.040,-; IJM 27 4.950,-; verder waren 2 goedereese kotters en één Texelaar present die gezamenlijk 60.000,- besomden. VELSEN. De commissies van Openbare Werken en Sport hadden nog al wat moeite met het voorstel voor de bouw van het nieuwe zwembad aan de Trompstraat in IJmuiden. Die moeite kwam enerzijds door de toch wel hoge kosten en anderzijds door het „plotselin ge” collegebesluit om het oude Velserbad over twee jaar te sluiten, als het nieuwe bad gerealiseerd is. Over de hogere kosten voor de bouw van het bad kon den de commissieleden na gedegen uit leg van wethouder J. W. Metfer nog wel heenkomen, maar het exploitatietekort van 1,6 miljoen gulden, dat jaarlijks op tafel moet komen, was andere koek. VELSEN Het bestuur van de Lage re Technische School aan de Brinio- straat in IJmuiden is tegen een fusie met de gemeentelijke huishoudschool aan de P. J. Troelstraweg. In een nota stelt het bestuur dat er geen maatschappelijke onderwijskundige en organisatorische voordelen zijn te verwachten van het vormen van één scholengemeenschap. -5.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5