Deze zomer VERDEELDHEID IN PvdA OVER EIGEN MOTIE ontwerp voor raadhuis Woningbouw in toch weer aan de orde Rooie Vrouwen Piet de Ridder beet spits van culturele rondreis af wijzigden kandidatenlijst Paard vermist „de schil” I •C, LA O I Bromfietsster Provincie wijzigt mogelijk standpunt UITGEBREID PROGRAMMA VOOR DE SCHOOLJEUGD Afdeling Beverwijk GITAREN MOLENAAR Beiaardbespeling tegen auto Waarschuwing voor scharenslijper 2 5 FEBRUARI BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 9 (Van een onzer verslaggeefsters) U' A Demonstratie Schorsing Hoewel het in aanbouw zijnde St. Jozefziekenhuis niet is genoemd als een ziekenhuis dat gesloten zou moeten worden in tegenstelling tot het Rode Kruis Ziekenhuis in Beverwijk heeft de raad duidelijk willen laten blijken, dat het zich mede verantwoordelijk voelt voor het totaal van de volksgezondheid in de noordelijke IJmond. HEEMSKERK. De Heemskerkse gemeenteraad heeft een unanieme uitspraak willen doen over de ziekenhuiskwestie, maar donderdagavond ontwikkelde zich een politiek steekspel, waar de fractie van de Partij van de Arbeid, die de afgesproken eensgezindheid op het laatste moment door brak, zelf zeer verdeeld uit naar voren is gekomen. Daarom heeft de Heemskerkse gemeenteraad, met alleen de stemmen van de heren Perquin en Verhoeven van de PvdA tegen, een motie aan vaard, waarin onder meer aan het College van Regenten van het Rode Kruis Ziekenhuis en het bestuur van het St. Jozefziekenhuis wordt ge- vraagd, het gemeenschappelijk overleg te intensiveren, teneinde te komen tot een verregaande vorm van samenwerking, die eventueel kan leiden tot een gemeenschappelijk bestuur. Aan het gemeentebestuur van Bever wijk vraagt de raad in te stemmen met de in de motie vervatte zienswijze. BEGIJNENSTRAAT 25 BEVERWIJK TEL. 02510-23288 «ft Beroering V R IJ D AG 1 Heemskerk wil ziekenhuizen (Van een onzer verslaggeefsters) onder één bestuur brengen (Van een onzer verslaggeefsters) vóór en van en (Van een onzer verslaggevers) pro- ADVERTENTfE houtsnede een leerlingen, overbracht. Piet de Ridder demonstreerde voor de vijfde en zesde klassers van de Zeewijk- school de techniek van de zeefdruk en de houtsnede en lichtte aan de hand van En over de tekst van de PvdA-motie: ..Het doel is hetzelfde, maar jullie motie is harder gesteld. Daarin staat eigenlijk: ..Besturen van ziekenhuizen, jullie heb ben van het overleg niets terecht ge- bracht en gemeentebesturen, jut die zie.- kénhuisbesturen nu eens op". Dat achten dat er geen twee ziekenhuizen zelfstan dig zouden kunnen bestaan. subtiele tot Ondanks de dreiging van de ziekenhuis sluiting in Kennemerland wordt er naar stig gebouwd aan de voltooiing van het gloednieuwe St. Jozefziekenhuis. Maar de bouwvergunning werd verleend onder de voorwaarde van samenwerking met het Rode Kruis Ziekenhuis. BEVERWIJK De PvdA Beverwijk heeft donderdagavond tijdens een verga dering in Hufze Scheybeeck de volgorde van de ontwerp-kandidatenlijst voor de Tweede Kamer drastisch gewijzigd. -1 U In de motie van de commissie wordt gesproken over „optimale ziekenhuis voorziening” en volgens de heer Perquin van de Partij van de Arbeid zou hel moeten gaan om optimale gezondheids zorg, dus niet beperkt tot de ziekenhui zen. Volgens hem zou de motie van de commissie ook de suggestie wekken dat men er bij voorbaat van uit zou gaan, wij niet in het belang van een goede sfeer die er moet groeien in het overleg. Onze motie verzwijgt veel, maar het gaat er nu om een goede samenwerking te bevorderen en dan moet je de bestu ren niet bij voorbaat in de clinch jagen. Daarom geven wij de voorkeur aan voorzichtiger bewoordingen”. De heer Perquin zei alle opwinding niet te begrijpen, maar zijn fraktrielid, mevrouw C. B. M. de Ridder, die deel uitmaakt van de commissie volksgezond heid, vroeg schorsing voor fraktieberaad, toen de heer Perquin zijn moties hand haafde. Daarna deelde zei mee, dat zij vóór de motie van de commissie zou stemmen. De heer B. ten Haken van de VVD deed nog een bemiddelingspoging op basis van de algemene zorg voor de volksgezondheid, maar de PvdA bleef vasthouden aan de eigen motje, die toen met 18 stemmen tegen en maar vier van de zes aanwezige PvdA-stemmen de mist in ging. Toen moest er gestemd worden over de motie van de commissie die kreeg buiten de stemmen CDA. VVD en PPR ook vier PvdA- De Rooie vrouwen in de afdeling die het mannelijk deel van de bezoekers van de vergadering ver overtroffen, zorgden ervoor, dat Marijke van der Merwe uil. Amsterdam een paar plaatsen naar bo ven opschoof, dit ten koste van de inter nationaal secretaris van de PvdA. Harry van den Bergh. Jan Schaefer werd van de 15 e naar de 5e plaats gehaald en -W. Duisenberg bedlandde op de 7e plaats. De lijst, zoals de afdeling Beverwijk die samenstelde, ziet er nu als volgt uit: Joop den Uyl; 2 Joop Voogd uit Haar- lem;3 Piet Stoffelen uit Ouderkerk a. d. Amstel; 4. Marijke v. d. Merwe uil. Amsterdam; 5. Jan Schaefer Nieuw- Vennep; 6, Jos van Kemenade uit Was- seenaar; 7. Wim Duisennerg, Amster dam; 8. Gerda Cabell uit Amstelveen; 9. Wim van Velsen uit Huizen en 10 Harry van den Bergh uit Nieuw Vennep. Za terdagmorgen begint in Krasnapolsky te Amsterdam de vergadering van het ge west Noord-Hoiland Zuid (uitgezonderd Amsterdam, die met een eigen lijst komt) en IJmond, waar de afgevaardi- gen van de diverse afdelingen de defini tieve kandidatenlijst voor het gewest samenstellen. Deze vergadering begint om 10 uur en is openbaar. Maar de motie van de commissie volksgezondheid ging uit van „persbe richten waarin gesproken wordt over een mogelijk advies tot sluiting van een aanrtal ziekenhuizen” en de PvdA wilde de motie baseren „op de brief van de staatssecretaris inzake de goedkeuring van de nieuwbouwplannen van het St. Jozefziekenhuis en de daaraan verbon den voorwaarde tot samenwerking die op de duur zou kunnen leiden tot sa mengaan”. Die brief dateert van juni 1975. De PvdA constateert daarbij, dat de toen door de staatssecretaris bedon gen samenwerkin-gsgesprekken tussen de besturen van de ziekenhuizen nog niet tot resultaten hebben geleid. BEVERWIJK. Zaterdagmiddag 14 uur zal stadsbeiaardier Dick Kuijs een beiaardbespeling verzorgen op het caril lon aan de Breestraat. Op het program ma staat o.a. de 2e prelude van Matthias v.d. Gheyn en van dezelfde componist de Koekoek-prelude, Franse volksliedjes, een prelude en fuga van Bach en een aantal improvisaties van de beiaardier zelf. Deze motie was zeer zorgvuldig voor bereid in de commissie voor volksge zondheid, waarin ook de PvdA is verte genwoordigd. Ir, J. P. Kroon van de PPR zou de motie namens alle commis sieleden inleiden. Het moest een soort demonstratie van de unanieme opvatting binnen de Heemskerkse gemeenteraad worden. Maar vijf minuten voor de aanvang van de vergadering vernam de heer Kroon, dat de PvdA-fraktie met een andere motie zou komen, die even wel ook beoogde dat de gemeentebestu ren van Heemskerk en Beverwijk een bemiddelende rol gaan spelen teneinde te komen tot een samengaan van de besturen van de beide ziekenhuizen. Daarover waren de meningen dus niet verdeeld. (Van een, onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Uit een stuk land aan de Bankenlaan wordt een paard vermist met pen en ketting. De eigenaar schat de waarde op tweeduizend gulden. Het is een 3-jarige lichtbruine merrie met zwarte voeten. In de motie spreekt de raad ook uit: „Dat de meest optimale ziekenhuisvoor- zieniing voor de IJmond-noord tot stand kan komen, wanneer de beide aanwezige ziekenhuizen de' eigen voorzieningen op elkaar afstemmen” en „dat een goed bestuurlijke samenwerking tussen de beide ziekenhuizen in de regio een voor waarde is voor die afstemming”. (Van een onzer verslaggeefsters) HEEMSKERK. Een negentienjarige bromfietster verleende donderdag op de Rijksstraatweg geen voorrang aan een 49-jarige Heemskerkse automobilist. Bij de botsing raakte met meisje zodanig gewond dat zij in het St. Jozefziekenhuis moest worden opgenomen. van woningbouw in „de schil”. Wethou der Roozen gaf als zijn mening, dat men niet zonder meer neen moet zeggen tegen eventuele plannen om daar te bouwen, maar dat men dat straks moet overwegen in het kader van de totale woningbouwproblematiek. Destijds gaf j om in „de er een groene blijven tussen Uitgeest. De heer Perquin Ook de tweede motie van de Partij van de Arbeid inzake de openbaarheid en de inspraak haalde het niet. Vóór stemden de PvdA, de heer J. Wentink van de PPR en mevrouw Van der Ploeg van de VVD, nadat de fraktieleiders van PPR en VVD hadden verklaard de motie overbodig te vinden. Ook binnen die frakties dus verdeeldheid. de provincie t oestemming schil” te bouwen omdat bufferzone open moest Heemskerk en T’”_ kwam in zoverre terug op zijn boute standpunt, dat hij in tweede instantie zei dat zijn fraktie tegen woningbouw in „de schil” zou zijn, zo lang er nog geen totaalvisie op de woningbouw in de IJmond bestaat. Bij de behandeling van enkele andere bestemmingsplannen werd in het kader van de totale planologie het Beverwijkse beleid gelaakt inzake de detailhandels- vestigingen in het industriegebied. „Dat gaat te ver”, is een uitspraak van de heer Roozen, die in dit verband memo reerde dat er afspraken zijn gemaakt over het totale aantal vierkante meters winkeloppervlakte. Dat zou minder moe ten worden dan ooit berekend volgens prognoses en berekeningen. „Dan in plaats van winkels maar woningbouw aan de Peperstraat, zegt Beverwijk, maar „aan de overkant” .staat men uit breiding toe en dan helpt die „verminde- ring” niet veel. Dat lijkt me niet in het belang van het Beverwijkse winkelcen trum rond de Breestraat”, aldus wethou der Roozen, die voorts meldde, dat een brief en overleg dienaangaande tot nu toe zonder resultaat zijn gebleven. BEVERWIJK. „Ik ben niet onvoor bereid aan deze rondreis langs de scho len begonnen. Om te weten te komen hoe kinderen reageren heb ik een naai lessen gegeven aan zesde klassers van de Bethelschool”, zegt de Beverwijkse kun stenaar Piet de Ridder (Boeweg 12) in de aula van de Zeewijkschool aan de Va renhof. Piet beet de spits af van het uitgebreide programma van culturele activiteiten op lagere scholen, door de commissie Culturele Vorming School jeugd in elkaar gezet. HEEMSKERK. Wethouder P. Vos heeft donderdagavond tijdens de raads vergadering de verwachting uitgespro ken, dat de raad nog voor de zomerva kantie een ontwerp kan worden aange boden voor het nieuwe raadhuis. De subtiele tekstverschillen leidden natuurlijk tot spraakverwarringen en misverstanden, vooral toen de heer Per quin nog een tweede motie op tafel legde, waarin werd gewraakt dat het betreffende advies niet officieel open baar is gemaakt en waarin B. en W. werd verzocht er bij de staatssecretaris op aan te dringen dat de gemeentebestu ren inspraak krijgen. Dat is inmiddels al wettelijk vastgelegd en wethouder Van Herpen verklaarde die motie dus prompt als overbodig. Er was inmiddels al heel wat politieke beroering in de raad ontstaan en de vergadering was ook al voor de eerste maal geschorst geweest. Het ongenoegen werd vertolkt door de heer J. Kroon van de PPR (zo vaak bondgenoot van de PvdA als tweede oppositiepartij, die de PvdA letterlijk toevoegde: „Wat een demonstratie van eenheid had moeten zijn yan de ge meenteraad, wordt hier verknoeid door politiek dillettantisme”. HEEMSKERK. Bij de vaststelling van het bestemmingsplan „Noorderveld" betreffende het gebied ter weerszijden Van de Noordermaatweg verklaarde PvdA-fraktievoorzitter F. Perquin nog eens uitdrukkelijk tegen woningbouw in de zogenoemde „schil” te zijn, waaron der wordt verstaan het randgebied langs de wijken De Maer en De Die in het open gebied tussen Heemskerk en de gemeenten Castricum en Uitgeest. In de aula van de Zeewijkschool keken de jongens en meisjes van de vijfde en zesde klas geïnteresseerd toe hoe kunste naar Piet de Ridder, samen met twee op papier Met betrekking tot het bestemmings plan „Noorderveld” was woningbouw aldaar helemaal niet aan de orde, maar wethouder H. J. M. Roozen ging er toch op in. Hij meldde, dat e r bij de provincie wordt gedokterd aan plannen om. meer woningen In de IJmond te bouwen. Daarbij zou men tegen bouw aan de overkant van rijksweg 9 zijn, maar den ken in de richting van „de schil”. Hij bracht in herinnering, dat de ge meente destijds woningbouwplannen voor „de schil” heeft geopperd, toen de aanvankelijk voor woningbouw bestem de grond rond het kasteel „Assumburg” werd benut voor aanleg van het sport en recreatiepark. In de gemeentelijke woningbouwnota wordt ook uitgegaan foto’s en een ets de techniek van het etsen toe. Schoolhoofd W. Schipper, die samen met de kinderen belangstellend de verrichtingen van de beeldend kun stenaar volgde, hoopte, dat de demon stratie van één van de vele grafische technieken de jongens en meisjes er toe zouden brengen tijdens een creatieve middag in een buurthuis een dergelijke techniek onder de knie te krijgen. Daar mee stipte hij de bedoeling van het culturele programma aan: de jonge meens dichter bij de kunst brengen. Piet de Ridder is in het programma, dat de commissie opstelde, niet de enige kunstenaar, die de jongens en meisjes van de Beverwijkse scholen dichter bij de creatieve expressie brengt. Mevrouw Rommens uit' Bergen gaat pottenbakken, mejuffrouw Bodewes verzorgt volks- (Van een onzer verslaggeefsters) BEVERWIJK. Aan de politie werd donderdag gemeld, dat in de omgeving van de Zeestraat een scharenslijper bij huizen aanbelde, die het slijploon bij vooruitbetaling vroeg, maar de scharen en messen niet terugbracht. dansdemonstraties, er zijn pantomime- voorstellingen in de Nieuwe Slof en mimespeler Rob van Reijn komt ook naar het ontmoetingscentrum om over zijn kijk op het mime te vertellen. Voor de maand maart ziet het gramma ér als volgt uit: Grafische technieken: 3 maart Noor- derschoo.l 4 maart de Zevensprong, 7 maart H. Hartschool, 10 E. Schuman - school, 11 maart Petrusschool, 13 mahrt A. Paulusschool,, 17 maart, St. Margriet- school, 18 maart St. Margrietschool, 21 maart De Kameleon. 24 maart Pr. Bern- hardschool, 25 maart De Ronde Boog aard. 28 maart M. Lutherschool en 31 maart W. van Grafdijkschool. Pottenbakken: 1. Maart Kameleon en Cupertinoschool, 2 maart R. Schuman- school, 3 maart A. Paulusschool en Margrietschool,, 4 maart H. Hartschool en Wilhelminaschool; 7 maart De Ronde Boogaard en M. Lutherschool; 8 maart Don Boscoschool en Pr. Bernhardschool: 10 maart Cassianusschool; 11 maart W. v. Graftschool en De Zevensprong; 14 maart W. v. Hulstschool en Emmaschool; 15 maart J. Ligthartschool; 17 maart St. Petrusschool en H. Mandeschool. Volksdansen: 1 Maart Cupertino en De Kameleon; 3 maart Noorderschool; 4 maart Cassianusschool; 7 maart R. Schumanschool; 8 maart H. Hartschoo) en Zeewijksiiiool; 10 maart Noorder school; 11 maart Pauluschool; 14 maart Petrusschool; 15 maart Cupertinoschool en Noorderschool; 16 maart. R. Schu manschool; 17 maart Emmaschool; 18 maart Cassianusschool en Cupertino school; 21 maart H. Hartschool en de Kameleon 22 maart Petrusschool en de Kameleon; 23 maart Paulschooi, 24 maart Bethelschool. 25 maart Bernhard- school; 28 maart H. Hartschoo] en R. Schumanschool; 29 maart Petrusschool en H. Hartschool en 30 maart Bethel- schooi. De pantomimevoorstellingen in De Niéuwe Slof, op 22 april, worden ver zorgd door het Pantomime-theater Car rousel. De leerlingen van de 5e en 6e klas krijgen het stuk „Ko de at” voorgescho teld, een voorstelling, .waarbij gebruik zal worden gemaakt van mime, muziek, zang, tekst en acrobatiek. Voor de leerlingen van de klassen 1 tot en met 4 zal het pantomimetheater van Rob van Rtjijn, zowel op 13 als op 14 juni twee voorstellingen in de Nieue Slof houden. Gespeeld worden de pan tomimes ,,Het mysterie van professor Palet”. stemmen. Alleen de heren Perquin en Verhoeven van de PvdA stemden tegen. Van deze fraktie gaf de heer H. Pelgrim als stemverklaring: „Ik vind het aanne men van de hele motie belangrijker dan de aanpassing die door onze fraktie is voorgesteld”. Zijn fraktiegenote me vrouw Neeter had vooraf al aangekon- digd, dat zij vóór de commissie-motie zou stemmen, als de PvdA-motie, die zij ook ondersteunde, zou worden afge stemd. L5W» A A 1 V A...

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9