Te weinig gedaan tegen nood twee man omgekomen Gewelddadig weekeinde het \x/€€r] GRONDPOLITIEK: THRILLER IN TWEEDE KAMER woning Onzorgvuldig financieel en dan dit noq achtergrond Regering in herziene verstedelijkingsnota: beheer bij ICCC u Auto rijdt in sloot: ■1 I LWH in rapport: ABORTUSCOMPROMIS BIJ VVD Belastingaftrek onvolledige gezinnen 0 2 8 FEBRUARI 19 7 7 BINNEN- EN BUITENLAND M 1 Ijr G o o o 500 fietsen HAAG week Vinkeveen pe zij he de be bij zei tol 1 re he tei ho de hu scl vo he OVi Ee de de de Af: „S€ op; se pai tro voc Oe, der die wei 5 X: r a Geen gejuich Acupunctuur DEN HAAG (ANP) Volgens een nieuwe nationale bevolkings prognose van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) zal Nederland in het jaar 2000 maximaal 15,6 miljoen inwoners hebben, van wie 380.000 het gevolg zijn van buitenlandse emigratie. Daarnaast is er een nieuwe nationale woningbehoefteraming uit de regeringsbus gekomen. Het aantal woningen zal op grond daarvan in 1990 niet 5.420.000 zijn, zoals tot dusver werd aangenomen, maar 5.500.000 zijn. De regering is verder van mening, dat voortzetting van het spreidings beleid noodzakelijk is, maar zegt dat de bestaande werkgelegenheid bij de overheid in Zuid-Holland niet mag worden aangetast. DEN HAAG (ANP). Komende week donderdag vindt in de Tweede Kamer ein delijk de verlate première plaats van de vierdelige politieke thril ler, die eens „het jaar van de waarheid” heeft geheten. De Tweede Kamer zet zich dan aan de behandeling van de voorstel len over de grondpolitiek. PvdA- fractieleider Van Thijn procla meerde aanvankelijk 1975 tot het jaar van de waarheid, waar in duidelijkheid moest ontstaan over de bereidheid van de christen-democraten om mee te werken aan de totstandkoming van met name vier hervormings voorstellen: de grondpolitiek, de ondernemingsraden, de vermo- gensaanwasdeling en de investe- ringsrekening. Vaarverbod Diefstal Emiraten Protest Vastenbrieven r M A A N D A G Bezetting ri 7 blijft nog noodzakelijk (Van onze redactie binnenland) Hot WEERRAPPORTEN I Cyrus i De buurman wilde het adres niet vertel len en dit leidde tot een woordenwisseling in de loop waarvan de buurman een aan de muur hangende sabel greep en daar mee in dolle woede zijn buurman neer stak. De dader is ingesloten. Vooruitzichten voor woensdag Meer bewolking, maar overwegend droog. Vooral 's nachts minder koud. Waterstanden IJmuiden Hoogwater 0 10 uur en 12.43 uur Laagwater 7.55 uur en 20 41 uur wzw w.st zzw zo w.st. no 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0.1 0 1 o o o 0.2 0.6 0 0.2 0 0 0 0 0 0 0.3 0 0 0 2 1 0 0.3 0 0 4 0 De hele spreidingsoperatie zal daarom naar omvang worden beperkt tot de groei van het rijksapparaat in de periode na 1980. De regering gaat nu uit van verplaat sing van 4.500 arbeidsplaatsen bij de rijks overheid in de periode 1980-1985. Het spreidingsbeleid zal flexibel moeten zijn. In de uitvoering zullen versnellingen en vertragingen moeten kunnen optreden, al naar gelang de werkgelegenheid in Zuid- Holland zich ontwikkelt. In Ooststellingwerf (gemeente Ooster- wolde) is in de nacht van zaterdag op zondag het echtpaar Rispens uit Hooge- veen verongelukt. De auto van het echt paar botste tegen een boom. De 35-jarige heer W. Rispens en zijn vrouw overleden ter plaatse. Maar partijgenoot premier Den Uyl slaagde er niet in om deze zaken snel op tafel te krijgen en daarom heeft Van Thijn zijn ultimatum maar verlegd naar het eind van deze kabinetsperiode. Waar gaat het om? Aan de orde zijn twee wetsontwerpen. Het eerste een wijziging van de Onteigeningswet stelt voor om bij onteigening slechts de gebruikswaarde van de grond te vergoe den en niet meer zoals nu de waarde die op de vrije markt totstandkomt. Dit Dit staat in de zogenoemde regeringsbe slissing; het deel D van het tweede deel van de derde nota over de ruimtelijke ordening (de verstedelijkingsnota) en de structuurschets voor de verstedelijking, die vandaag aan de Tweede Kamer wordt aangeboden. In deze stukken zijn de resultaten van de inspraak en het bestuurlijk overleg en het advies van de raad van advies voor de ruimtelijke ordening verwerkt. De 34-jarige R. D. Ruumpol uit Barg- chem is in een ziekenhuis overleden nadat hij was betrokken bij een vrachtautobot- sing. Toen hij in Borculo met zijn wagen een brug in de weg naderde, zag hij dat een tegenligger niet zou kunnen passeren. Hij remde af, waardoor zijn aanhanger op de linker weghelft kwam. De tegenligger is toen op zijn wagen gebotst. De 29-jarige mej. K. S. D. Kaurel uit Wageningen is in Rhenen verongelukt. Zij botste op een kruising tegen een andere auto. De 78-jarige M. Wolters uit Eindhoven verloor het leven in het Noordbrabantse Best. Hij sloeg met zijn auto linksaf en botste daarbij op een tegemoetkomende vrachtauto'. In Rhenen is zaterdagmiddag een perso nenauto met vier inzittenden, variërend van veertien tot twintig jaar, afkomstig uit Opheusden geslipt en tegen drie bomen gereden. Drie inzittenden werden ernstig gewond, een vierde, de 19-jarige D. Fran ken overleed aan zijn letsels. De 21-jarige H. J. Wagenaar uit Schoon oord is in Borger met zijn auto tegen een boom gevlogen. Hij was op slag dood. De meningsverschillen binnen de VVD over de toelaatbaarheid van abortus zijn opgelost. De partijraad van de liberalen schaarde zich zaterdag in Amsterdam eensgezind achter een nieuw compromisvoorstel van het hoofdbestuur van de partij. Ook de acht Eerste-Kamerleden, die in december het gezamenlijke PvdA-VVD-voorstel in de senaat hielpen verwerpen, accepteerden het compromis. In dat voorstel, dat eind maart nog door het verkiezingscongres van de VVD moet worden aanvaard, blijft bij een abortus in de eerste drie maanden na de zwangerschap de beslissingsbevoegdheid bij de vrouw in overleg met de arts, net zoals dat in het oude voorstel het geval was. In het compromis-voorstel wordt voorts bepaald dat abortus na ongeveer vijf a zes maanden in principe strafbaar behoort te zijn. In het nieuwe voorstel is bovendien opgenomen en ook dat is een tegemoetkoming aan de wensen van de Eerste- Kamerleden dat artsen en verpleegkundigen altijd de mogelijkheid moeten hebben om op andere dan medische gronden te weigeren aan een abortus mee te werken. Op de foto: partijvoorzitter Haya van Someren en fractievoorzitter Wiegel applau- diseren nadat het compromis is aangenomen. Dit stuk wordt als regeringsbeslissing aangeduid op grond van de procedure van de planologische kernbeslissing. Het is de eerste keer, dat er een regeringsbeslissing wordt gepresenteerd, waaraan concreet is af te meten, welke invloed de procedure van de planologische kernbeslissing op het beleidsvoornemen van de regering heeft gehad, aldus het ministerie van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Orde ning in een toelichting. haald door de totstandkoming van het kabinet-Den Uyl. Dit had als basis het progressieve programma Keerpunt ’72 en de christen-democratische „Schets van beleid”. In het nieuwe stuk is een grotere nadruk gelegd op de betekenis van Groningen. Leeuwarden en Emmen als groeipolen in het noorden van het land. De stad Gronin gen heeft nu zo’n gunstig vestigingskli maat, dat er goede vooruitzichten zijn op een zelfstandige ontwikkeling van stu wende diensten. Ook Leeuwarden en Emmen profiteren van de spreiding van de rijksdienst. De meeste pijn zit voor de socialisten bij het ontwerp over de gebruikswaar de, dat samen met de introductie van Sinds lang bestaat daar verzet tegen de gebruikswaarde, een verzet dat onder meer gevoed wordt vanuit „het groene front”. De CDA-woordvoerder voor de grondpolitiek De Bekker (KVP) kent de opvattingen van de boeren, een niet te verwaarlozen deel van zijn achterban, goed. Hij komt zelf uit die wereld. Het wetsontwerp over het voorkeurs recht beperkt zich tot de gemeenten. De socialisten zijn er voorstander van het voorkeursrecht ook aan provinciale en rijksoverheid toe te kennen. Minister Van Agt heeft afgelopen week laten weten, dat het kabinet met een open instelling het Kamerdebat over de grondpolitiek tegemoet gaat het voorkeursrecht ais eerste doel heeft de grondspeculatie tegen te gaan. Uiteraard hebben deze beleidsmaatre gelen gevolgen voor de groei van de woningvoorraad van de desbetreffende provincies in de periode 1980-1990. Een 23-jarige hovenier uit Rotterdam heeft tegenover de politie van deze stad bekend dat hij de afgelopen vier maanden maar liefst 500 fietsen heeft gestolen. De totale buit vertegenwoordigde een waarde van ongeveer 100.000 gulden. De man gebruikte het geld om verdovende midde len van te kopen. De commissie meent voldoende ma teriaal in handen te hebben voor een intern-kerkelijke tuchtprocedure in de Christelijk Gereformeerde Kerk. De heer Maris is predikant binnen dit kerkgenoot schap. Tevens is de Christelijk Gerefor meerde Kerk de enige Nederlandse kerk die is aangesloten bij de ICCC. Gedeputeerde Staten van Utrecht vin den dat de vervening van de Vinkeveense plassen drastisch moet worden beperkt. In het „unieke” plassengebied mag vol gens GS alleen nog worden verveend door degenen die voor 1 september 1976 een ontgrondingsvergunning hebben aange vraagd. De da zi wact van Oegs ten v het v een v kijke vorzi Ame: De rikar delin vank het b: lende Oega „Van een krachtige bestrijding van de woningnood' „volksvijand nummer 1”, is geen sprake geweest, veelal als gevolg van onjuiste voorlichting”, zegt het LWH. 8 w.st. H Ent< dag Anv „roti aan van heef dat ce nr kerii Ame wore min „Am Amsterdam De Bilt Deelen Eelde Eindhoven Den Helder Rotterdam Twente Vlissingen Zd. Limburg Aberdeen Athene Barcelona Berlijn Bordeaux Brussel Frankfort Genéve Helsinki Innsbruck Kopenhagen Lissabon Locarno Londen Luxemburg Madrid Malaga Mallorca München Nice Oslo Parijs Rome Split Stockholm Wenen Zürich Casablanca Istanboel Tel-Aviv Tunis n w.st. nnw nnw wnw ono w.st. no wnw w.st. w w.st zzo o nno w.st. wnw w.st. w n w.st. o nno n wzw wnw nnw w.st. nno w.st. w 4 4 3 5 3 4 3 4 3 2 6 18 28 -1 17 4 3 6 -8 2 1 16 12 6 3 14 23 18 1 13 3 6 16 15 -5 2 1 19 20 18 ■2 -5 -5 -5 -2 -4 -6 -0 -4 4 11 6 -4 9 -3 -6 1 -16 -2 -5 11 2 -2 -5 8 13 7 4 5 -8 -2 9 5 -14 -3 -2 11 11 12 lu Den Haag heeft een 28-jarige Turkse vrouw zaterdag de al geruime tijd duren de huwelijksmoeilijkheden met haar man met de dood moeten bekopen. De vrouw was met haar man op een familiereünie in Den Haag toen de problemen zo hoog oplaaiden dat haar man zijn pistool greep en de vrouw driemaal in het lichaam schoot. Zij overleed ter plaatse. De man is door de Haagse politie ingësloten en heeft bekend. Voor Den Haag is nu als uitgangspunt gekozen, dat er 4000 woningen in het bestaande stedelijk gebied gebouwd kun nen worden, waardoor de behoefte aan woningen in nieuw stedelijk gebied wordt teruggebracht van 8000 tot 4000. Dominee Maris weigerde in te gaan op de beschuldigingen. Het enige wat hij wil de zeggen was „dat er geen onrechtvaardi ge handelingen zijn gepleegd en dat er geen fondsen aan hun bestemming zijn onttrokken”. De voorzitter van het Neder landse bestuur van de ICCC, de Christe lijk Gereformeerde predikant J A. Vele- ma uit Nunspeet, heeft volgelingen het advies gegeven tot nader order geen gif ten of schenkingen aan de organisatie te doen. De nu „voorliggende" regeringsbeslis sing is in feite een nieuwe versie van hoofdstuk 6 van de verstedelijkingsnota en van de structuurschets, zoals die vorig jaar februari aan de bevolking zijn voor gelegd. Deze nieuwe stukken gaan samen met een nota van toelichting, waarin wordt vermeld wat er door inspraak, overleg en advies aan de oorspronkelijke stukkems veranderd en waarom. Zo wordt er voor Noord-Holland van uitgegaan dat er 86.000 woningen zullen moeten bijkomen in plaats van 60.000. In het beleidsvoornemen was nog sprake van 12.000 huizen meer. Voor Zuid- Holland wordt gedacht aan een groei van de woningvoorraad met 105.000 woningen in plaats van 66.000. Bij de vorming van het kabinet-Den Uyl kwam dit compromis uit de bus: speculatie wordt tegengegaan door een voorkeursrecht te geven aan de over heid, met name aan de gemeenten en door bij onteigening van grond in begin sel de gebruikswaarde daarvan te ver goeden. Daarbij kan een correctie nood zakelijk zijn voor onbillijkheden. Deze formulering ligt dan ook ten grondslag aan de wetsontwerpen die nu aan de orde zijn. Het compromiskarakter van de voor stellen maakt dat de socialisten er niet over staan te juichen. De PvdA- specialisten beschouwen het als een eerste voorzichtige stap, maar hanteren wat de grondpolitiek betreft het uit gangspunt „pakken wat je pakken kunt.” Een ruzie op de Prinsengracht in Amsterdam is zaterdagnacht uitgelopen op een schietpartij, waarbij twee mensen zijn gewond. De 25-jarige van de Kaapver- dische Eilanden afkomstige Portugees Orlando Morais werd door de nog onbe kende schutter in de linkerzij getroffen en moest in een ziekenhuis worden opgeno men. De 18-jarige Elly Snoek kreeg een schot in de linkervoet. Zij kon na behan deling naar huis. Doorgang spreidingsbeleid Twaalf artsen met een speciale oplei ding in acupunctuur zijn als medewerkers toegetreden tot de stichting Nederlands- Chinees Instituut voor Acupunctuur in. Naarden. Het wordt het eerste geheel door artsen bemande instituut op het gebied van acupunctuur in Nederland, van een dergelijke omvang. Er wordt een polikli niek met behandel- en onderzoekkamers in opgenomen, een researchcentrum en een congres-en studieruimte. Weer in binnen- en buitenland MONNICKENDAM (ANP. Twee jon ge mensen zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag bij Monnickendam om het leven gekomen door een verkeersongeluk. De auto waarin zij reden, raakte op de Waterlandsezeedijk uit de bocht en belandde in een sloot. De bestuurder, dienstplichtig militair P. de Jong en de 21-jarige A. Zwiers, beiden uit Marken, verdronken. Twee andere inzittenden werden gered. In 1880 reeds hield Thorbecke een pleidooi voor de gebruikswaarde als maatstaf bij onteigening en vier jaar later kwam de eveneens liberale Van Houten met een wetsontwerp dat van de gebruikswaarde uitging. In het wat jon gere verleden waren het vooral de socia listen die dit uitgangspunt wettelijk wil den vastleggen. In 1950 kwam de staatscommissie-Van den Bergh met het begrip „utilitaire verkeerswaarde” als maatstaf, d.w.z. de handelswa arde die het onroerend goed heeft op basis van bestaand gebruik. Het recreatieschap nationaal park de Biesbosch heeft vaar-en motorverboden ingevoerd voor delen van de Biesbosch. Vaarverboden zijn van kracht geworden voor een aantal kleinere kreken en de omgeving van eendekooien. terwijl in andere delen niet meer met de motor aan mag worden gevaren. Half maart zal er een brochure uitkomen waarin alles pre cies wordt uitgelegd De ruzie ontstond doordat uit een groepje mannen en vrouwen opmerkin gen werden gemaakt over de huidskleur van de Kaapverdiaan, die in gezelschap van Elly Snoek en haar ouders van een feestje in de Jordaan terugkeerden. Vol gens de recherche trok een van de man nen plotseling een vuurwapen en loste hij drie schoten op de Portugees en het meisje. Als uitgangspunt zegt het ontwerp over de gebruikswaarde dat waardestij ging van de grond, die ontstaat door toekomstige ontwikkelingen (bijv, op landbouwgrond gaat men huizen bou wen) niet meer mag toevallen aan de eigenaar. Bij de waardebepaling wordt dus uitgegaan van het bestaande gebruik. Op het hanteren van die gebruikswaarde bestaan echter uitzon deringen om onbillijkheden uit te ban nen. In PvdA-kring is men bang dat deze uitzonderingen het beginsel te zeer zul len aantasten, maar om politieke rede nen zal men ermee moeten instemmen. Voor de CDA-fracties zijn de uitzonde ringsbepalingen immers voorwaarde. In samenwerking met de brigade- Vlissingen heeft de brigade-Breda van de marechaussee een 22-jarige militair aan gehouden op verdenking van diefstal van ruim 23.000 gulden. Hoe de man het geld heeft kunnen stelen is nog niet duidelijk. Het bedrag werd in zijn geheel bij de verdachte teruggevonden. Uit de nieuwste berekeningen blijkt, dat de ontwikkelingen, die in het beleidsvoor nemen reeds waren beschreven, namelijk een toenemende verhuisstroom uit Noord en Zuid-Holland naar Noord-Brabant en Gelderland, nog sterker zijn dan toen werd aangenomen. De oorspronkelijk voor ogen staande vermindering van de bevolkingsgroei in Noord-Brabant met 41.000 inwoners wordt nu dan ook gebracht op 91.000 inwoners, die van Gel derland van 35.000 op 85.000. De regering is van mening, dat het ireëel is te veron derstellen dat er in Noord-Brabant geen vestigingsoverschot meer zal optreden en er dus meer mensen uit Noord-Brabant zouden wegtrekken dan er bij zouden komen. Wel zal de verhuisstroom naar Noord-Brabant voor zover deze onvermij delijk is, bijna geheel op West-Brabant gericht moeten worden. Het LWH zegt dat in werkelijkheid nog honderdduizenden mensen onder de woningnood te lijden hebben. „Over woningnood gesproken en gelogen” geeft, door middel van vele publikaties die de laatste tien jaar over de woning nood zijn verschenen, een totaalbeeld van de voorlichting door kabinetten, volksvertegenwoordiging, gemeente besturen en woningbouwspecialisten. a «5 h De Verenigde Arabische Emiraten (VAE) hebben voorgesteld een topconfe rentie van de dertien lidstaten van de organisatie van Olie-exporterende landen (OPEC) te houden om een oplossing te vinden voor het geschil over de prijzen van ruwe olie. HOOGEVEEN (ANP). De 30-jarige J. Robesin. eigenaar van een schoonmaak bedrijf in Hoogeveen, is zaterdagavond laat door zijn buurman gedood. De heer Robesin was bij zijn buurman komen vra gen, waar zijn vrouw was, die een week eerder na een heftige echtelijke ruzie door bemiddeling van een maatschappe lijk werkster was ondergedoken op een adres, dat voor haar man werd geheim gehouden. Het bestuurlijk overleg in het raam van de planologische kernbeslissing heeft ertoe geleid, dat er hogere cijfers voor de woningbouw binnen Den Haag, Rotter dam en Utrecht kunnen wor den genoemd. Het gaat hierbij om woningbouw op plaat sen waar nog geen huizen staan, zoals braakliggende terreinen en grond, die vrijwel vrijkomt als gevolg van het ver plaatsen van hinderlijke bedrijven. DEN HAAG. Binnen de Internatio nale Conferentie van Christelijke Kerken (ICCC) zijn grote moeilijkheden ontstaan na beschuldigingen aan het adres van de directeur van het secretariaat ds. J. Maris. Een commissie van goede diensten is tot de conclusie gekomen dat ds. Maris gel den bestemd voor de ondergrondse kerk achter het ijzeren gordijn heeft laten boe ken op zijn Zwitserse privé- bankrekening. Ook het wetsontwerp van PvdA- minister van Justitie Samkalden (1966) ging hiervan uit. Met de val van het kabinet Cals-Vondeling was ook dit ont werp echter van de baan. Het kabinet- De Jong trok het weer in. In 1969 legden de socialisten Vondeling en Wierenga een initiatief-ontwerp over de gebruiks waarde op tafel dat echter werd inge- DEN HAAG (ANP). Binnen enkele weken komt er een wetsontwerp over belastingverlaging voor weduwnaars, weduwen en gescheiden mannen en vrou wen met jonge kinderen. Dit heeft staats secretaris Van Rooijen van Financiën zaterdagmiddag gezegd. Tienduizenden boeren hebben dit week einde met 14.000 trekkers de wegen ver sperd in de noordelijkse Spaanse provin cies Burgos, Leon, Logrono en Navarra. Zij gaven daarmee uiting aan hun onge noegen over de naar hun mening te lage prijzen voor hun producten. De Nederlandse rooms-katholieke bis schoppen hebben in de vastenbrieven dit jaar nadruk gelegd op de noodzaak van gebed en van een nieuwe levensstijl. Uit zonderingen hierop vormen de brieven van kardinaal Willebrands en bisschop Simonis van Rotterdam. De bisschoppen hebben dit jaar afgezien van een gezame- lijke vastenbrief. Reeds lang hebben zij een brief in voorbereiding over de Heiige Geest. Maar daarvan zijn echter al twee concepten afgewezen. Aantal uren zon 0 tot 6, Minimumtemperatuur omstreeks 0 graden Maximumtemperatuur: omstreeks 7 graden. Kans op een droge periode van minstens 12 uur 90 percent, Kans op een geheel droog etmaal 70 percent voorstel draagt de handtekeningen van KVP-minister van Justitie Van Agt, D’66-minister Gruijters (Volkshuisves ting en Ruimtelijke Ordening) en KVP minister Van der Stee (Landbouw). Het tweede voorstel wil aan gemeenten het eerste recht van koop geven het voor keursrecht voor grond waarmee de gemeente volgens een door haar opge steld structuurplan of bestemmingsplan iets wil gaan doen. Dit ontwerp is onder tekend door Gruijters en Van Agt. Het voorkeursrecht levert politiek gespro ken minder problemen op dan de gebruikswaarde. a onbew. onbew. onbew onbew. onbew. zw.bew. onbew. onbew. onbew onbew. zw.bew zw.bew h.beu onbew zw.bew. onbew onbew. zw.bew onbew. sneeuw l.bew mist onbew onbew onbew zw.bew. onbew. l.bew zw.bew l.bew zw.bew. onbew. l.bew. l.bew. l.bew. sneeuwb. l.bew onbew regen zw.bew. h.bew. DINSDAG 1 MAART Zon- en maanstanden Zon op 07.27 uur onder 18.19 uur Maan op 13.42 uur onder 4.37 uur DEN HAAG. „Over woningnood gesproken en gelogen”. Dat is de titel van een rapport van de Stichting Lan delijk Werkverband Huisvestingsnood (LWH), waarin tien jaar voorlichting over woningnood wordt behandeld. Volgens het LWH, dat het rapport van daag aan regering en volksvertegen woordiging heeft aangeboden, is de overheid er via bagatelliserende en zelfs door onjuiste voorlichting in geslaagd bij velen de indruk te wekken dat de woningnood vrijwel niet meer bestaat. Ongeveer LOOD katholieke aanhangers van de door de paus uit zijn ambt onthe ven Franse bisschop Marcel Lefèbvre, hebben gisteren in Parijs een kerk bezet. Zij willen hun actie voortzetten tot ze een eigen ruimte voor het verrichten van hun eredienst in de Franse hoofdstad beschik baar wordt gesteld. „Sinds twaalf jaar strijden wij en wij worden behandeld als ontheemden”, verklaarde een van de bezettingsleiders, pastoor Coache. Aan het parlement wordt voorgesteld te bepalen dat een belangrijk deel van de kosten voor huishoudelijke hulp voor onvolledige gezinnen als buitengewone lasten aftrekbaar is voor de belastingen. „Het wordt een royale tegemoetkoming”, zei de staatssecretaris.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 2