Platenconcert met kattenfuga en carnaval der dieren Eerste fase duinverhoging achter de rug Veiling zet houten kisten buiten de deur it Mde cpt emte geziekt BHK maakt zich op om jubileum te vieren VEILINGEN 200.000 I I I I I I I I I I I I ZONDAG IN DE JANSHEEREN Illegale schilder aangehouden Schietvereniging «^^®«BEVERWIJK „De Vrijheid” 1 BEVERWIJK-KEFMSKERK 7 (Van een onzer verslaggevers) Ik neem daarom een Naam: Straat: Plaats: Prov. Handtekening: Ik wacht met betalen op de acceptgirokaart. In open enveloppe zonder postzegel sturen aan Weekblad Privé, Antwoordnummer 1980, Amsterdam. A Straks komt 't nieuwe weekblad Privé. Privé voor u. Van Henk van der Meyden en zijn mensen. Privé wordt liefde op 't eerste gezicht. Daarom krijgen de snelle beslissers de twee nummers die in maart verschijnen gratis. En een welkomstattentie: een Privé button en een serie Privé stickers. Met de kans op een Privé-diner voor twee in de Club Privé in Amsterdam. Vul de voor-intekenbon in. Dan zit u straks op de eerste rij. Privé. HU ft sa- WIJK AAN ZEE De eerste fase van de duinverhoging in het Gaasterbos is achter de rug. Buur man Hoogovens is bijna geheel ver dwenen achter de nieuwe toppen in het duinlandschap. Het zicht op de contouren van het staalbedrijf is niet geheel verdwenen, maar de door vrachtwagens van de firma Lute aangevoerde 50.000 m3 puin en grond heeft dat wel doorbroken. Privé is voor mij liefde op 't eerste gezicht kwartaalabonnement a f 15,— halfjaarabonnement a f 30, jaarabonnement a f 60,— en krijg de nummers van maart gratis, en het welkomstcadeautje met kans op 'n Privé-diner voor twee. -> - - AiwWi (Van een onzer verslaggevers) HOOGOVENS VERDWENEN greep ACHTER HOGE DUINEN (Van een onzer verslaggevers) Overigens zal het verhoogde duinge- ADVERTENTIE iurt- om- Isen De het a in de In ider ier- ge- er De sie- van ting ge- fge- de de was De niet tar nen de De ch- idie Waarom zo romantisch, Henk z' HEEMSKERK. De schietvereniging „de Vrijheid” ontving thuis in het kader van het vijfkamptoernooi de zusterver eniging uit Berkhout, die op de voor dit team vreemde banen 813 punten bijeen schoot. De Heemkerkers hadden blijk baar te veel last van wedstrijdzenuwen, want zij kwamenniet verder dan 797 punten. Die werden behaald door! A. W. Schowhui 90; C. M. Hoogewerf en H. Tomas elk 83; H. J. van Leen 81; K. van Dijk en .Q M. Rijke 79; J. W. Siewertsen en F. Th. Zwart 77; H. van Someren 75 en F. A. Kok 73. HEEMSKERK. De werkgroep mu ziek van de Gemeenschapsraad verzorgt zondagochtend 6 maart weer een platen- concert in „De Jansheeren”. Het begint om half twaalf. De belangstelling voor dit soort concerten is in Heemskerk groeiende en de werkgroep hoopt dat deze tendens zich ook zondag zal voort zetten. Het programma is weer veelzij dig. Begonnen wordt met een operafrag- ment uit „Carmen” van Bizet. Deze componist was een meester in het vin den van goed, prettige in het gehoor liggende melodieën. Daarna wordt het tweede, puur romantische en meest ge speelde pianoconcert van Rachmaninoff gedraaid. De Nederlandse fustcentrale waar bij de. De kunstduinverhoging op tekening (on der). In werkelijkheid is het ook zo geworden. Wie op de Zeestraat wandelt ziet de fabrieksgebouwen van Hoogovens nauwelijks meer. De contouren van Hoogovens zijn goeddeels verdwenen achter het nieuwe duingebied. De boven ste foto is gemaakt vanuit het raam van een bovenverdieping van een woning en laat duidelijk zien wat er in de afgelo pen maanden een puin en zand in het Gaasterbos is gestort. De voorzitter, de heer J. N. Raven- stijn, constateerde in zijn openingswoord dat de BHK een druk jaar achter de rug heeft en dat men ondanks de bijna 65 jaar bruist van activiteiten. Vorig jaar rukte de kapel met het majorettekorps en de Boerenkapel zo’n dertig keer uit om muzikale luister bij te zetten bij plaatselijke gebeurtenissen, maar ook buiten de stad was men een graag gehoorde vereniging. Penning meester Th. Peeperkoorn kon mededelen dat de vereniging financieel gunstig draait, er was een batig saldo. Men wil een donateursactie houden in geheel Be verwijk. Op 7, 14 en 21 mei wordt de rondgang weer gehouden voor bijdragen van kunstlievende leden. Grote uitgaven bij de kapel zijn wel de aankoop en het onderhoud van de instrumenten, terwijl ook de uniformen een flinke hap uit het financieel budget vragen. Bij de majorettes zal de heer Burger als instructeur optreden. Voor het mars orkest komt de heer Eeleveld en de heer W. J. Kleyn werd weer als dirigent voor het muziekkorps aangesteld. De komende zomermaanden zal men deelnemen aan muziekfestivals in Den Helder en Den Oever. Op 16 september is het 65 jaar geleden dat de BHK werd opgericht. Het jubileum zal op eenvoudi ge wijze worden herdacht met een con cert in samenwerking met de toneelver eniging KDO. Deze jubileumherdenking zal in de Nieuwe Slof plaats vinden en moet een goede „ouderwetse” Bever- wijkse avond worden. De aftredende be stuursleden, de heren G. B. van Roon en John Jahansen werden herkozen. De heer Kjell Wagner stelde zich niet meer herkiesbaar. In zijn plaats werd de heer Sjaak Reuver gekozen. bied in het Gaasterbos over een paar weken worden beplant. Of de struiken en de bomen willen groeien is afhanke lijk van de weersomstandigheden. Zo dicht bij zee is het bijzonder moeilijk het groen tot wasdom te brengen. Bo men zullen er nauwelijks willen groeien zo verwacht men. Personeel van Lute is momenteel be zig nieuwe wandelpaden aan te leggen en heeft het ongemak voor dit deel van Wijk aan Zee plaats gemaakt voor het uitzicht op een brokje natuur als buffer tussen een recreatiedorp en een staalbe drijf. BEVERWIJK De opmars van het plastic zet zich onverdroten voort. Begin februari schakelde de veiling Beverwijk over van de oude ver trouwde houten kist op de plastic kist die voor de handelaar voordeli ger in prijs is en nauwelijks stuk is te krijgen. BEVERWIJK. Aan de vooravond van het 65-jarig bestaan hebben de le den van de Beverwijkse Harmoniekapel voor een avond hun instrumenten aan de kant gezet en woonden maandag avond de jaarvergadering bij. BEVERWIJK. De politie maandagavond omstreeks elf uur een 18-jarige scholier uit Heemskerk in de kraag toen hij op de muur van de fietsenstalling bij het NS-station de tekst „1 maart demonstratie hier” schil derde. Verf, pot en kwast werden in beslag genomen en tegen de jongeman werd proces-verbaal opgemaakt. Ergens op het terrein van de Be verwijkse veiling staan tienduizenden houten kisten in de openlucht opge slagen. In de toekomst zullen daar ongeveer 200.000 kisten staan, die door de plastic concurrent uit de veilinggebouwen zijn verdrongen en wachten op de kopers. Want de veiling is niet van plan om de fraaie kisten aan gruzelementen te laten slaan. De produktie van de houten kist vermnidert snel. Alleen de fruit veilingen in ons land zijn nog vaste afnemers. Veilingvoorzitter G. Tabak: „Wat we met die houten kisten gaan doen. Ik weet het niet. Er zal natuur lijk altijd een grote hoeveelheid als reserve achter de hand gehouden moeten worden. Maar het vergrote deel zal toch verdwijnen. Mogelijk dat we de kisten gaan verkopen. Liefhebbers genoeg, dacht ik zto”. Het is maar een weet voor u om in het bezit te komen van een echte origi nele ouderwetse veilingkist. Het idee het nutteloze materiaal, dat Hoovovens elders had opgéslagen, voor de kern van de duinverhoging te gebrui ken is afkomstig geweest van de Dorps raad. Drie jaar geleden opperde de raad de suggestie om de duinenrij tussen het Paasduin en het westelijk viaduct over de Zeestraat op te hoigen en zodoende de fabrieksgebouwen (met name het blok vormenmagazijn en oxystaalfabriek 2) wat aan het zicht vanuit het dorp te onttrekken. Nadere uitwerking van dit idee leerde Hoogovens, dat een dergelijk plan al gauw zo’n 5 a 6 miljoen gulden zou kosten. De Dorpsraad was met Hoogovens van mening, dat zo’n fors bedrag onhaalbaar was en kwam toen met een volgend platy, dat een verhoging van enkele duintoppen in het gebied tussen het Paasdaal en het viaduct in hield. Deze twee duinverhogingen verg den een investering van 1 miljoen gul den en daar kon Hoogovens mee ak koord gaan. De eerste fase van het duinverhogings- plan is zo goed als achter de rug. Deze zomer beslist Hoogovens of er nog dit jaar met de verhoging van het duin in de omgeving van het Paasdal zal worden begonnen. in hoorden. Een'ander verhaal is, dat Scarlatti eens midden in de nacht wakker schrok van enige clavecim- beltonen. Zijn kat zou midden op het klavier van het instrument zijn veiling is aangesloten, heeft momenteel 2‘/« miljoen plastic kisten in gebruik, die bestemd zijn voor de veilingen, die de houten kist de deur uit willen doen. eens midden in schrok van enige Zijn kat zou 1 klavier van het instrument gesprongen. Het daardoor ontstane melo dietje zou voor zijn baas aanleiding zijn geweest er een fuga op te schrijven. Na de pauze kan men luisteren naar de „Kattefuga” van Domenico Scarlatti. Hoe die naam onstaan is zal wel altijd een raadsel blijven. Scarlatti bedacht die naam in elk geval niet zelf. Gissingen zijn er talloze en daartoe behoren de volgende. Tijdgenoten van de vooruitstrevende Scarlatti vonden ’t fugatema zo’n onsa menhangende en afgrijselijke opeenvol ging van tonen, dat zij er slechts ’n ge lijkenis met ’t geluid van ’n maartse kat Overigens is de fuga een heel serieus en in het geheel niet als grappig bedoeld werkje. Het platenconcert wordt af gerond met een soort nagalm op de carnavalsviering, namelijk met de grote muzikale grap van Saint-Saëns: „Le car naval des animaux.” Het „orkest” heeft de unieke samenstelling van twee pia no’s, twee violen, een cello, een bas, een fluit, een piccolo, een klarinet en zelfs een acoordeon en een xylofoon. Met deze instrumenten wordt een sfeer opge roepen bij onder andere de vissen in een aquarium of bij een statig voortglijden de zwaan. Nagebootst worden geluiden van bijvoorbeeld een koekoek, kippen en hanen in een ren. Klankvergelijkingen worden getrokken met tal van di eren, zoals muildieren, schildpadden, olifanten en ...pianisten. Om geen ruzie met de menselijke diersoort te krijgen schaart de componist zichzelf in de rij der fossielen. BEVERWIJK. Veilingnoteringen maandag; anjers 20-45, tros anjers 130- 250, blauwe druif 65-95, freesia 12-35, forsythia 15-50, gladiool 15-30, iris 14-22, liatrus 22-40, narcissen 8-17, orchidee 25- 60, baby roos 20-50, tulpen 13-31. PLANTEN: achmea 450, athurium 500, begonia 85145, cineraria 85-135, cy clamen 200-550, primula 55-110, vriesia 250. GROENTEN: boerenkool 20-118, bossel- dery 37-47, breekpeen 41-53, prei 245- 275, spinazie 145-185, sla 49-51, spruiten 170-190.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7