E. v.d. Laan 25 jaar bij Maters Niets bekend over nieuwe bestemming Heemskerkse kunstenaars exposeren Mannenkoor „Zanglust” zet zich in voor Heliomare Wethouder C. Bodeweswil snel handelen Nieuwe entree Beverwijk „Eurocasa” h I 1 i I I LAATSTE SPANJAARDEN VERTROKKEN Afwikkeling zaken door Sportraad Met reeks van activiteiten Papieractie DEM-atletiek Vergadering FAKIRSHOW verkeerscommissie RAJA SINDRA verplaatst Lectuurhuisje Rode Kruis Opening Electro Automatisering Kort politienieuws 8 BEVERWIJK-HEEMSKERK WOENSDAG 2 MAART 19 7 7 I (Van een onzer verslaggevers) «-! I i) 5 BEVERWIJK Het wooncentrum „Eurocasa” voor de Spaanse werk nemers van Hoogovens is leeg en verlaten. Er heerst een doodse stilte. Het ijzeren toegangshek is gesloten, de rood-witte slagboom is omlaag en in de portiersloge ruimt de dienstdoende portier zijn spulletjes op. MM I (Van een onzer verslaggeefsters) I (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) Beverwijk wil 1 mei Lichtboeiplan op tafel (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) (Van een onzer verslaggeefsters) Wethouder C. BODEWES „Wij hebben Heemskerk gevraagd ons het plan van de heer Dijkstra te sturen. Officieel weten we nog van niets”, aldus wethouder Bodewes, die duidelijk liet merken, dat de Lichtboeikwestie nu eens „rond” gemaakt diende te worden. De Lichtboei. In het buurthuis „De Lichtboei” aan de Maasstraat in Heems kerk wordt vrijdagavond 4 maart weer een kienavond voor volwassenen gehou den. Aanvang 8 uur. BEVERWIJK. Aan de Wijkermeer- weg 23 wordt vrijdag 4 maart het nieu we gebouw geopend van Electro Auto matisering. Tas. Een 28-jarige studente uit Be verwijk deed bij de Beverwij'kse politie aangifte van diefstal van haar tas uit een sportlokaal van de Hofflant-sehool. In de tas zaten haar rijbewijs, autopa pieren, huissleutels en haar portemonnee met 35. Oud papier kan zaterdagmorgen wor den ingeleverd in het sportpark Adr*. chem aan de Aagtendijk. De ingang aan de Spoörsingel zal ten behoeve van deze actie geopend worden. Wil men dat het oude papier wordt opgehaald dan kan men op vrijdagavond 4 maart van 19.30 uur tot 22 uur en op zaterdagmorgen tussen 9 en 11.30 uur het telefoonnummer 38880 bellen. Voorts merkte hij op, dat het Bever- wijkse uitgangspunt inzake de nieuw bouw van de Lichtboei niet is veranderd sinds er vorig jaar 1,2 miljoen op de begroting 1977 voor de nieuwe Lichtboei werd gereserveerd. „Het is een voorzie ning voor de vier wijken in Heemskerk en Beverwijk en de vestigingsplaats, het terrein achter het Willem Alexander- plantsoen, is door ons nog steeds niet gewijzigd. Dit is zonder meer het stand punt van Beverwijk,” zei de wethouder Deze expositie wordt vrijdagavond 4 maart om acht uur geopend door de heer A. Timmer van de Gemeenschaps raad. BEVERWIJK De atletiekvereniging DEM organiseert voor zaterdag 5 maart een tussen 9 en 12 uur te houden oud- papier-actie. Bjj een vorige actie brach ten de DEM-atleten negen ton oud papier bijeen en dat léverde een aardig bedragje op. Nu is de opbrengst bestemd voor nieuwe douche-installaties. BEVERWIJK. Wethouder C. Bode wes, die o.a. de nieuw van de Lichtboei in zijn portefeuille heeft zittends het gegoochel met de Lichtboeiplannen beu en heeft Heemskerk laten weten, dat Beverwijk vóór mei a.s. wil weten met welk plan de huisvestingsperikelen van het buurtcentrum uit de wereld kan worden geholpen. Dronken. Op de Beneluxlaan ver baliseerde de Heemskerkse politie van nacht een 30-jarige autobestuurder uit Beverwijk. Uit de blaasitest en de bloed proef bleek, dat de man teveel alcohol had gedronken. Zoals bekend werd In de begrotingsbe handeling van Heemskerk in december vorig jaar de opmerking geslaakt om het wooncentrum tijdelijk de bestemming van woonwagencentrum te geven. In een verder verleden opperde het toenmalige raadslid D. Koger de suggestie de gron den voor woningbouw te bestemmen. Wethouder ir. J. Camfferman hield vast aan zijn afspraak met Hoogovens en wilde niet op deze zaken ingaan. HEEMSKERK De Heemskerkse kunstenaars, die hun ateliers hebben in de voormalige Mariaschool aan de A. Verherentstraat, stellen hun recente werk van 5 tot 27 maart ten toon in de gemeentelijke expositiezaal aan de Con- stantijn Huygensstraat. De sluiting van het vijftien jaar gele den in gebruik genomen wooncentrum voor Spaanse werknemers van Hoogo vens is in alle rust verlopen. Nadat in december vorig jaar Hoogovens de ver huizing van de Spanjaarden naar de centra te Alkmaar en Heerhugowaard bekend maakte zijn in de afgelopen weken regelmatig groepen Sapnjaarden uit het Beverwijkse wooncentrum aan dee Spoorsingel getrokken. Maandag ver bleven er nog slechts 35, die als laatsten met de bus naar hun nieuwe onderko men in de kaasstad werden gebracht. BEVERWIJK. Dinsdag 1 maart wapperde fier de vaderlandse driekleur op het dak van machinefabriek C. Ma ters B V. De heer E. J. van der Laan vierde zijn 25-jarig dienst jubileum. De heer V.d. Laan is werkzaam bij de afdeling inkoop. In de morgenuren werd hij in de kantine toegesproken door directielid ing. G. Kreunen. Hij noemde de heer v.d. Laan een fijn en goed collega, die zitting heeft in de pensioen- commissie en de ondernemingsraad. Hij overhandigde de jubilaris een enveloppe met inhoud. Mevrouw v.d. Laan ontving een vaas met voorjaarsbloemen. Van de voorzitter van de personeelsvereniging kreeg de jubilaris een telelens. Namens de afdeling inkoop mocht de heer V.d. Laan een vlulpenset en bloemen in ont vangst nemen. De ondernemingsraad schonk hem een fles geestrijk vocht. Maandag stapten de 35 Spanjaarden, die nog in het centrum woonden, in de gereedstaande bus om zich naar het wooncentrum te Alkmaar te laten rij den. Diefstal. Bij V en D. in de Bree- straat te Beverwijk hied de politie giste ren een 37-jarige vrouw uit Beverwijk aan. Zij bekende 130 aan goederen uit de winkel te hebben meegenomen zon der deze bij de kassa te betalen. Voor het Beverwijkse centrum is op dit moment nog geen vervangende be- stemming. Wethouder ir. J. Camfferman van Beverwijk voerde onlangs een oriënterend gesprek met Hoogovens om „de interne informatie” op een rijtje te zetten. Met Hoogovens is de afspraak gemaakt niets omtrent dit overleg naar buiten te brengen. Het terrein van Euro casa is eigendom van Hoogovens en heeft eeen industrie-bestemming. „Wat er met het gebouwencomplex zal wor den gegdaan is nog in studie”, aldus een woordvoerder van de afdeling voorlich ting van Hoogovens. In Eurocasa woonden 250 Spanjaar den. In het semi-permanente centrum was plaats voor ongeveer 470 mensen. De concentratie van Spaanse werkne mers in Alkmaar en Heerhugowaard betekent voor Hoogovens een flinke kos tenbesparing, want het Beverwijkse wooncentrum vergde hoge onderhouds kosten. Ook de factor woon- en leef- comfort in Eurocasa speelde een rol omdat het de vergelijking met het nieu- wee centrum te Alkmaar en Heerhugo waard niet kon doorstaan. De beslissing om het Beverwijkse centrum te sluiten hield tevens verband met de onderbezet ting van de beide nieuwe centra. In Alkmaar waren in december 220 bedden vrij: in Heerhugowaard 300. Op de agenda staan het plan tot doortrekking van Jan Ligthartstraat en Pelsmanweg, de eventuele aanleg van extra verkeersgeleiders in het bestaande gedeelte van de Jan Ligthartstraat en het eventueel gesloten verklaren voor motorvoertuigen van de Noordermaat- weg. HEEMSKERK. De verkeerscom missie vergadert op maandag 7 maart van half acht af in het gebouw van de dienst gemeentewerken aan de G. van Assendelf tstraat De fakir spuwt vuur, steekt naalden door zijn wangen, strijkt met roodgloei ende ijzers over zijn tong, gaat op vlijmscherpe messen staan en twee mensen mogen boven op hem gaan staan, terwijl hij op gebroken glas- liigt. Een programma om te huiveren dus. WIJK AAN ZEE. Het lectuurhuis je van het Rode Kruis is verplaatst van het Julianaplein naar de hoek van Rel- weg en Dorpsduinen. Het Rode Kruis-bestuur heeft zich daartoe genoodzaakt gezien, ertndat het huisje - een soort grote brievenbus - op het plein regelmatig ernstig werd veront reinigd, daar men er in plaats van boeken en tijdschriften voor zieken en invaliden patates-frites, half opgegeten worstjes en dergelijke in deponeerde. Het lectuurhuisje stond namelijk vlakbij een eethuisje, waarva een deel van de hooggeachte ?liëntele het onderscheid tussen een afvalbak en het door het Rode Kruis geplaatste lectuurdepöt niet bleek te kennen. Met de verplaatsing hoopt het Rode Kruis te bereiken, dat het lectuurhuisje voortaan wordt ge bruikt voor het doel waar het voor is bestemd. De exposerende kunstenaars zijn Ro bert Smit, Joao Serrano, Paulus Baars, Kees Heesterbeek, Ruud van Zon, Mat Reynders en Ewout van Santen. Het ligt in de bedoeling van de kunstenaars tweemaal per jaar een dergelijke exposi tie in Heemskerk te houden, opdat het publiek regelmatig kennis kan nemen van de ontwikkeling in hun werk. De tentoonstellingszaal is geopend op woensdag, zaterdag en zondag van 2 tot 5 uur. Het wooncentrum voor Spaanse werk-' nemers van Hoogovens is gesloten. Maandag vertrok de laatste groep bewo ners per bus naar Alkmaar. Wat er met het semi-permanente gebouwencomplex aan de Spoorsingel gaat gebeuren is niet bekend. Raja Sindra steekt een naald door zijn wang. HEEMSKERK. De Sportraad ver gadert dinsdag 8 maart weer in het raadhuis. Mededelingen zullen worden gedaan inzake de afdoening van de rege ling onroerend-gaedbelasting voor sport verenigingen en over de stand van zaken met betrekking tot de advisering; van de Sportraad over de plannen voor de bouw van een particuliere sporthal. BIJ DE ENTREE VAN Beverwijk wijzigt zich het stadsbeeld totaal. Lever de de sloop van de oude panden nog niet zo lang gelden een armetierig beeld op, thans tekenen de contouren zich af van een nieuwe entree van allure, met in aanbouw het nieuwe flatgebouw op de plaats van het eens vermaarde hotel Ter Burg en het complex verzorgingsflats voor bejaarden „Nieuw Akerendam". Met een speciale camera met een draaibaar objectief maakte fotograaf dinsdagmiddag tijdens de wekelijkse persconferentie van het college. De wethouder heeft in een recent gevoerd gesprek met zijn collega van HEEMSKERK De fakir King Raj* Sindra geeft zaterdag 5 maart in het jongerencentrum „Donkey Shot” een show met vuur, spijkerbedden, glas, messen, een spijkerton, naalden en een boa constrictor. Heemskerk, wethouder mevrouw Ver- velde-Wagenaar, dit standpunt van Be verwijk nog eens onderstreept. „Ook Heemskerk kan de kwestie van de Lichtboei vóór 1 mei rond hebben”, zo meent wethouder Bodewes. die niet ver der op de touwtrekkerij tussen Heems kerk en Beverwijk wilde ingaan. In de achterzak van het Heemskerks college zit een motie van de gemeente raad, ingediend en aangenomen tijdens de begrotingsbehandeling in december j.l., waarin het college wordt vastgeprikt op de datum van 1 maart; de dag, waarop Heemskerk met Beverwijk over eenstemming moet hebben bereikt over de Lichtboeikwestie. De Heemskerkse gemeenteraad koppelde indertijd de zo genoemde extra-kosten van kleuter- en lager onderwijs aan deze zaak vast. Heemskerk is helemaal niet zo gelukkig met het feit, dat meer Beverwijkse kin deren Heemskerkse scholen bezoeken dan omgekeerd. Er wordt op die manier voor de Beverwijkse scholier betaald en de gemeente wil nu met Beverwijk over de verrekening van dezt extra kosten, die Heemskerk moet opbrengen, gaan praten. Voorts speelt in de Lichtboei-affaire de mening van de raad een rol, dat de bijdrage van Heemskerk in de kosten van nieuwbouw uit een deelname in de jaarlijkse exploitatielasten zal moeten bestaan. Het gesprek tussen Heemskerk en Be verwijk over de verrekening van de extra-kosten van kleuter- en lager on derwijs zal medio deze maand worden gehouden. In de eerste plaats worden er 200 langspeelplaten met kooropnamen be schikbaar gesteld tegen de prijs van 15, waarvan dan 7,50 voor dit doel wordt afgestaan. Op koninginnedag organiseert het mannenkoor weer een rommelmarkt in de autospuiterij van de firma Van Lies hout aan het Marktplein. Daar zal een speciale stand worden ingericht ten bate van Heliomare. Als men goederen voor deze rommelmarkt af wil staan kan dat via de telefoonnummers 38554, 24140, 31566 en 31287 in Beverwijk, 28924, 25861 en 23139 in Velsen, 294 of 556 in Wijk aan Zee (02517) en 34781 in Heemskerk. De goederen worden dan afgehaald. Verder ligt het in de bedoeling dat het mannenkoor dit jaar een groot concert gaat geven teel medewerking van twee andere plaatselijke verenigingen die al benaderd zijn. Ook de baten van dit concert worden bestemd voor de werk- vakantieweken van de Heliomare-kinde- ren. BEVERWIJK. Het mannenkoor „Zanglust” staat al geruimte tijd positief tegenover het plan van mevrouw Duin om geld in te zamelen ten behoeve van werkweken van de kinderen van het revalidatiecentrum Heliomare. Door alle drukte rond de jubileumvie ring bleven de plannen even wat liggen, maar nu is er in dat kader een reeks van activiteiten op het programma gezet. Hij is al meerdere maen te zien geweest op de televisie en bij vele be kende artiesen tond hij in het voorpro gramma, zoals bij Alice Cooper, Mungo Jerry en Earth Fire. De Beverwijkse wethouder wilde geen commentaar geven op het recentelijk in de pers gepubliceerde Lichtboeiplan van het Heemskerkse CDA-raadslid J. Dijk stra om het buurthuis in de nabije toekomst in de Egbertschool aan de Maasstraat onder te brengen. Poppe de Boer een „horizonbeeld" waar op de nieuwe entree van Beverwijk vanaf het oude Huis Akerendam tot het NS-station is vastgelegd.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9