Wandkleden en LING EN DOKTERSKAMER... IN MEI UIT DE FIETSENSTAL keramiek in Nieuwe Slof 60 Nep-agenten maakten amok I SPANNENDE STRIJD IN ALKMAAR in finale I I I I I I I I I I I Thuis in de wereld, thuis in de buurt,thuis in huis. Lezers van de Umuider Courant of Beverwijkse Courant hoef je echt niks te vertellen VEILINGEN „Heemskinderen” schoolschaakkampioenschap I - Beverwijkse Courant 5, Behalve dan natuurlijk het dagelijkse nieuws uit de stad en de rest van de wereld. I I 1 W»^&BEVERWIJK _9 n ■WT ■■Ml BEVERWIJK-HEEMSKERK DONDERDAG 3 MAART 1977 (Van een onzer verslaggevers) z It u ’X Sfeer RUILBEURS doorhalen wat niet gewenst wordt. he J 8 De Bintangs in Promenade Naam Adres Plaats 1 1 Noteer ons daarom voor een jaarabonnement kwartaalabonnement op de IJ muider Courant of de Beverwijkse Courant) Auto total-loss De bon in open envelop zonder postzegel sturen naar Damiate Pers, Antwoordnummer416, Haarlem. U maakt dan eerst twee weken gratis kennis metde krant en ontvangt daarna nog eens een korting van twee weken op uw abonnementsgeld. U krijgt de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant dus 4 weken gratis! VOOR JEUGD SC. WuitiSÓ «WWW HEEMSKERK De Openbare Scholengemeenschap voor lager en mid delbaar beroepsonderwijs „De Blinkerd” aan de'Jan van Kuikweg kijkt verlangend uit naar de dag in mei, waarop de leerlingen en de leraren de fietsenstalling en de okterskamer kunnen verlaten en de spiksplinter nieuwe praktijkvleugel in gebruik kunnen nemen. „Het is nu wat behel pen”, zegt directeur A. J. den Heijer. „We hebben de fietsenstalling tot drie praktijklokalen moeten verbouwen om aan onze ruimte te komen”. De Scholengemeenschap is toe aan een nieuw jasje, dat momenteel door een groep nijvere bouwvakkers wordt klaar gemaakt. Bridgeclub Saus Atout «5 II «W «1 1 ml - .-'IK:*. jche lijdensweg „De Blinkerd” De van (Van een onzer verslaggevers) Voirg jaar werd er een begin gemaakt Roos voor 3 (Van een onzer verslaggevers) I middelbaar huishoud- en nijverheidson derwijs. Mejuffrouw De Boer: „Onlangs zijn we gestart met het overleg met de Wenckebach en de IJmond mts over die doorstroming. Vrij uniek is de gedachte om op de mts de leerlingen met een wat praktische intelligentie een verbrede op leiding in de bedrijfstechnische afdelin gen te geven, zodat ook deze leerlingen meer kansen krijgen zich te ontplooien”. In Zaandijk werden woensdagmiddag de wedstrijden in andere poule gespeeld. Hier werd eerste de Beumerschool uit Edam en tweede de Open Basisschool uit Petten. De staf van „De Blinkerd”. Van links naar rechts: de heer J. Baartscheer, mej. J. van der Does en de heer A. den Heijer. Heemskinderen Tetterodeschool HeemskinderenSt. met de nieuwbouw van „De Blinkerd". Medio mei kan de praktijkvleugel in ge bruik worden genomen. 5-0, 3-2 BLOEMEN: Anjers p. st. 20-50 Trosanjer 125-300, D. Druif 60-95 Forsythia p. tak 25-48 Fresia 12-40 Gerbera 25-55 Gladiool 20-32 Hyacint st. 28-45 Iris 15-25 Liatrus 12-22 Narcis Kas 8-16 Orchideën 25-50 Roos p. st. 40-120 Babyroos 12-50 Statice 35 Tulp 16-35 Na „De Blinkerd” is doorstroming mo gelijk naar bijvoorbeeld de mts, de machinistenschool, de politieschool, het HEEMSKERK. Na een spannende strijd heeft het schaakteam van de openbare lagere school „De Heemskinde ren” de finale bereikt van het school- schaakkampioenschap van de Noordhol- landse Schaakbond. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Op de kruising van de Zevenhoeve en de Baandert ontstond woensdagmorgen een grote ravage, toen een 47-jarige automobiliste uit Heems kerk geen voorrang verleende aan een op de Baandert rijdende auto, bestuurd door een 30-jaróge Beverwijken. Door de kracht van de botsing schoof de auto van de Heemskerkse over de weg verder en kwam tegen een lantaarnpaal tot Stilstand. Beide bestuurders liepen bij het ongeval lichte verwondingen op. De auto van de Heemskerkse raakte total loss. GROENTEN: Spinazie 175-260 Prei 270- 295 Boerekool 34-125 Sla 30-50 PLANTEN: Azalea 125-450 Begonia 45- 150 Cineraria 125-170 Ficus 175-225 Ka- lanchoë 95 Nephrolepis 650 Primula 45- 65 St. Paula 80-120 Vriesia 250-350 Gem. Planten 45-150 (550-2500). naaldvakken, zorgvakken en winkel- en kantoorpraktijk. c) het lager technisch onderwijs met de afdelingen elektrotechniek, mechani sche techniek en bouwkunde. d) het individueel huishoud-en nijver heidsonderwijs met differentiaties in naaldvakken en zorgvakken e) het individueel technisch onderwijs met de afdelingen mechanische techniek en bouwkunde. HEEMSKERK. Postzegelverzame- len is een veel beoefende hobby, speciaal onder de jeugd. De jeugdafdeling van de postzegelver. Heemskerk heeft daarom besloten zondag 3 april een ruilbeurs te houden speciaal voor de jeugd. Deze ruilbeurs, die een niet commercieel ka rakter heeft, wordt gehouden in het Vormingscentrum Mater Amabilis Velst 6. Openingstijden van 11.00-16.00 uur, toegangsprijs voor jeugdleden, op ver toon van lidmaatschapskaart, 0,25 en voor overige 0,50. Er zijn leuke attrac ties o.a. gratis verloting met leuke prij zen. Het bestuur is aanwezig om infor matie te verstrekken. 1 In mei komt de prakijkvleugel klaar, daarna de twee gymnastieklokalen en als laatste onderdeel van de nieuwbouw (Totale kosten 10 miljoen gulden) wordt het hoofdgebouw van vier verdiepingen opgeleverd. „De Blinkerd” zal dan in staat zijn 600 leerlingen en 40 docenten een plaats in de klaslokalen aan te bieden. Een spectaculaire groei, want drie jaar geleden nam „De Blinkerd” genoe gen met driehonderd leerlingen uit IJmond-Noord en 15 docenten. BEVERWIJK. Zaterdagavond 21 uur treedt in „Promenade” aan de Meer straat de Beverwijkse groep „De Bin tangs” op. Het optreden van de groep „Liberation of man” in deze discotheek is zo goed bevallen, dat men van plan is maandelijks een groep naar Promenade te halen. duurt nu al drie jaar, maar het einde is in zicht. Een ruim aanbod van leerlingen noopte de schoolleiding er toe 11 lokalen in bruikleen te vragen van „buurman” het Berlinghcollege en twee noodlokalen in de groene strook rond het schoolge bouw te plaatsen. Geen fijne situatie, maar nog niets vergeleken bij de krachttoer, die men uithaalde om de leerlingen aan praktijklokalen te helpen: def ietsenstalling en de dokterskamer werden hiervoor opgeofferd. Het uitzicht op een verjongde en ver nieuwde school heeft het leerlingenaan tal omhoog geschroefd naar 600 jongens en meisjes (cursusjaar ’77-’78), die over dertig lokalen, twee gynastiekzalen en twee aula’s beschikken. „Een uniek feitje in het nieuwe hoofdgebouw is wel het invalidentoilet”, vertelt adjunct-dirëcteur J. H. Baart scheer, die het oog houdt op de vorde ringen in de nieuwbouw. „Niet dat we invalide leerlingen verwachten, maar het komt wel eens voor, dat een leerling met een gebroken been de lessen komt volgen en dan is zo’n speciaal ingericht toilet wel gemakkelijk”. Met trots wijst hij ook op de speciale geluidswerend voorzieningen in de loka len; verlaagde plafonds en geïsoleerde wanden en in het lokaal, waar de ma chinale houtbewerking zal plaats vinden, zogenoemde deursluizen. .„Wij zijn de eerste school in Nederland, die derglijke voorzieningen laten inbouwen”. In de woensdagmiddag in de Alk- maarse v. d. Meyschool gespeelde kwart finale bereikte het team van de Heems kinderen een verdiende tweede plaats, die recht geeft op één plaats in de finale. De finale wordt gespeeld op woensdagmiddag 16 maart. Er zit een kans in, diat deze laatste ronde van het schoolschaakkampioenschap in de aula van de Heemskinderen” wordt gehou den. De school ligt namelijk centraal ten opzichte van de andere scholen, die in de finale uitkomen: de Tetterodeschool uit Haarlem, de Beumerschool uit Edam en de Open Basisschool uit Petten. De winnaar van de finale zal in de paasva kantie mogen uitkomen in het lands kampioenschap schoolschaken voor het basisonderwijs. „De Blinkerd” groeit snel BEVERWIJK. Twee pseudo-agen- ten maakten woensdagavond negen uur op de straat voor café Klomp aan de Wijkermeerstraat amok met een me vrouw uit Santpoort, die daar met haar twee zoons in de auto op een kennis wachtte. Om negen uur stopte naast haar een blauwe personenwagen, waaruit twee mannen stapten, die zeiden politie-amb- tenaar te zijn en graag de papieren te willen zien. Toen een van de zoons naar de legitimatiekaart vroeg kreeg de jon geman een stomp in het gezicht. De nep- agenten verdwenen daarop spoorslags in de richting van Zaandam. De Bever wijkse politie stelt een onderzoek in naar de identiteit van de „onbekende collega’s”. BEVERWIJK. Na de expositie car naval heeft de Stichting Tentoonstellin gen nu voor liefhebbers van textiel en klei-creaties de bovenverdieping van De Nieuwe Slof ingericht. Vanaf vrijdag 4 maart tot en met 28 maart zijn in het Ontmoetingscentrum onder de Wijkerto- ren wandkleden van Corrie Wortel en Gerda Edens en keramiek van Wil de Bie te zien. Het team van de Heemskinderen” bestond uit de leerlingen Marco ter Lingen, Marcel Dekker, Dick-Peter Dek ker, Erik Buis en Ricardo Dibucchianico. Hij benadrukt de historie van de school, die al huishoudschool is opge dicht en mettertijd een lts binnen haar deuren heeft ontwikkeld. „Ik vind dat een groot voordeel. Een fusie tussen twee dergelijke schooltypes kan nog wel eens problemen opleveren, maar hier in „De Blinkerd” is de situatie zeer geleide lijk in de richting van een lts gegaan en hebben we een bijzonder jong leraren team kunnen opbouwen. Het team is als het ware met de school meegegroeid en dat schept een bepalde binding met de school. De fijne sfeer op onze school is een uitvloeisel uit die situatie”, zegt de heer Den Heijer. De Blinkerd herbergt vijf soorten on derwijs in zich: a) het middelbaar huishoud- en nijver heidsonderwijs met de afdelirigen kin derverzorging en jeugd verzorging. In het nieuwe seizoen zullen o.a. twee jongens van 17 jaar dit onderwijs gaan volgen. b) bij het lager huishoud- en nijver heidsonderwijs met differentiaties in De resultaten in de kwartfinale wa ren als volgt: TetterodeschoolSt. Wul- framschool v.d.Meyschool v.d.Meyschool 3-2 Wulframschool 4-1 en Tetterodeschool Heemskinderen 3-2. De eerste twee plaatsen geven recht op een plaats in de finale. Hoewel ook de heer Den Heijer blij is, dat er nu eens een einde komt aan het behelpen, richt hij zich meer op de onderwijskundige situatie in de school. „De heer Baartscheer begeleidt de nieuwbouw, mejuffrouw J. van der Does onderhoudt de contacten met de scholen en ik ben verantwoordelijk voor het gebeuren in de school”. Het team van de Heemskerkse school „Heemskinderen” kwam woensdagmid dag uit in de halve finale van het schoolschaakkampioenschap van de Noord-Hollandse Schaakbond. De jon gens behaalden een zwaar bevochten tweede plaats en mogen uitkomen in de finale, die op 16 maart wordt gehouden. BEVERWIJK. De uitslagen van de onderlinge wedstrijden van „Sans Atout” zijn als volgt: Groep 1: 1. Plezier - Geerling 104; 2. Kool 102; 3. de Groot - Den Heijer 94. 4. Beers - Beentjes 79. 5. Tabak - mevr. Luijendijk 76. GROEP 2: 1. Eijking - Ruitenberg 102; 2. Schipper - de Wit 100. 3. Gebr. Bierman 91. 4. Kleijn - Schipper 89; 5. Zwaneveld 85. Corrie Wortel uit Haarlem en Gerda Edens uit Spaarndam hebben reeds vele tentoonstellingen in binnen- en buiten land gehad. Werk van beide vrouwen bevindt zich en in overheids- en in particulier bezit. Wij zullen u de lange lijst van opdrachtgevers en. ruimten waar zij in het verleden geëxposeerd hebben onthouden. Wel kunnen wij ver melden dat het meest recente werk aanwezig is. Voor de kenners dus zeker de moeite waard een bezoek aan de expositieruimte te brengen. Wil de Bie oud-Beverwijker en nu woonachtig in Schoorl heeft vers uit Zijn oven een vijftiental stuks keramiek naar zijn oude woonplaats gebracht. Het aanwezige werk is te koop. De Stichting Tentoonstellingen Bever wijk maakt bij iedere expositie een affi che met op de achterkant een instructie ve tekst betreffende het geëxposeerde. Wilt u het regelmatig toegestuurd krij gen neemt u dan kontakt op met de B.S.C.R. in Huize Scheybeeck. X A’ it WW- W

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9