Bouwen aan Laan van AAeerestein Ook strandpaviljoens moeten meer betalen +1 Schaaktoernooi geheim willen houden J. Broeze vraagt B. en W. naar infra-rode luchtfoto’s van Westerhout JET STAR: NIEUW LUCHTVAARTBEDRIJF VAN JOHN BLOCK u heeft een kantoor of bedrijf in haarlem of omstreken? ïi Orlandi had uitspraak over zijn veto-recht D VEILINGEN „Lasker” 3 de interieur-showroom van spanjaart projekten biedt meer dan u denkt Of spanjaart projekten bv SPREEKUUR Driehonderd gulden voor Heliomare-jeugd Tweede speelavond voor Bowlingbond Stille Omgang Opening nieuwe zaak VVD EN CDA Donateursconcert van St. Caecilia BEVERWIJK-HEEMSKERK 9 ZATERDAG 5 M A A R T ’9 77 GELDORP WEMPE Aannemers Isoleerden (Van een onzer verslaggevers) BEVERWIJK. - De huren van de badinrichtingen en de strandpavil joens op het strand van Wijk aan Zee zullen fors worden verhoogd. Ten minste, als de gemeenteraad de voorstellen van het college van burge meester en wethouders goedkeurt. De raad komt donderdagavond 10 maart in het Stadskantoor bijeen om een dertien punten tellende agenda te be handelen. „REINO” B.V. voor tapijtreiniging Vaste vloerbedekking Losse kleden Telefoon 023-313289 I VERHUISLIFT ALS U NU ISOLEERT ZIT U VAN DE WINTER WARM! H Forse huurverhoging voor badinrichtingen ADVERTENTIE (Van onze streekredactie) geen ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) IWI (Van een correspondent) ADVERTENTIE I 'ÏS ADVERTENTIE JOHN BLOCK I OREN r ■deur Zwanenburg. Inlichtingen: Telefoon 02907-5304. Zwanenburgerdijk 393. Kom eens kijken, parkeerruimte plenty. Onze adviseurs zullen U graag van dienst zijn. Tot kijk in onze interieur-showroom. Het is U toch bekend, dat de interieur-showroom van Spanjaart B V aan het Spaarne 29 bij de Melkbrug in Haarlem veel interessants te bieden heeft? Want wat U daar aan direktie- kantoor-, kantine- en vergadermeubilair ziet, is erg goed, zeer betaalbaar in haar genre en verrassend veelzijdig Kwestie van o a. eigen import. ie I, ter t te >P tra ISOLEREND GLAS KORTE LEVERTIJDEN warmte isolerend glas waarop 10 jaar garantie met 33% rijkssubsidie. BEVERWIJK. De heer J. Broeze van de .Werkgroep tot behoud van het Westerhoutbos” berust niet in het door de gemeente en de raad voorge stelde tracé van de Westelijke Rand weg door het groene lover van het Westerhoutbos. In een brief aan de gemeenteraad wijst de heer Broeze nogmaals op de belofte van B. en W. om niet met de aanleg van de randweg te beginnen alvorens het gehele tracé zou kunnen worden verwezenlijkt. Voorts vraagt hij waar de infrarode luchtfoto’s van het houtbestand in het bos blijven. B. en W. hadden in de raadsvergadering van 12 juni 1975 de werkgroep en de gemeenteraad beloofd met dengelijke foto’s op de proppen te zullen komen. en dat het de de ter e Konin- s Biltho- accu n an Con- sfoort 1 te ialen lode- ichtig lessin an de IV te SCHIPHOL van dessin 0,- Ische ider- ipro- ikel- ge- enta 120. jen- M laan -Na- nin- lans A. cht; raat om- van n. md- Em- Sar- G. lan- v d. 135. del- v* ueze heel i. n Beet 'an een rkkii Spaarne 29 (bij de Melkbrug) Haarlem Telefoon 023-322701 itour au- ■uro- oord erry- Fer- tbus 950.- s ex en irt o- .25 1 ff stge- rij- lit- van oor ars n pot voorjaarsweer er voor planten in BEVERWIJK. In de nacht van 12 op 13 maart organiseert het Genootschap van de Stille Omgang Beverwijk weer de jaarlijkse tocht naar Amsterdam. Om half elf ’s avonds is er in de kapel van het St. Jozefrustoord in de Peperstraat een korte bijeenkomst. Vandaar vertrekt 1 men per bus naar Amsterdam. BEVERWIJK. Donderdagavond 10 maart om zeven uur opent de familie Smit de nieuwe speciaalzaak voor on derdelen Van wasautomaten en andere elektrische apparaten. Elco Smit is ge vestigd in het pand Boeweg 49. AAN DE LAAN VAN MEERESTEIN, tegenover het postkantoor, worden mo menteel twee nieuwe bedrijf scomplexen gebouwd: een showroom en een flink magazijn voor het Beverwijkse metsel bedrijf W. van Zon en een hal voor het bouwbedrijf Nelis Beverwijk BV. Het complex van de firma Van Zon is eind april gereed. Nel: RV hoopt in de zomer de nieuwe bedrijfsruimte in gebruik te nemen. De raad krijgt ook donderdagavond A. van Assema, behandelen. De Grote aanvoeren en een terugval van de prijzen, waarbij vooral de bolbloemen in het nauw komen, zijn de gevolgen. Leek het er in het begin van de week op dat de prijzen aan zouden trekken en dat men alle prijsdumpingen rond Car naval weer vergeten was, vrijdag lieten de prijzen het afweten en liggen weer lager dan in het begin en midden van de week. Tulpen noteerden van 18 tot 37 cent per stuk, maar hadden gisteren de grootste moeite om tot 30 cent per stuk te komen. Er gingen er heel wat onder de twintig cent. Ook de narcissen waren matig in prijs en vele soorten kwamen niet boven de dubbeltje per stuk uit. Men heeft hier nu ook de grote concur rentie van de Engelse narcissen op te vangen. Zijn Jet Star BV start met een (volge stort) kapitaal van 700.000 gulden. Block zelf is voor 10 percent aandeelhouder, de industrieel (plastic) T. Ritman voor 90 percent. Daarnaast behoudt Block het directeurschap van zijn Consulair BV. de vorige zomer opgerichte „makelaardij in vliegtuigstoelen”. Block zegt dat ge makkelijk te kunnen combineren, omdat Jet Star BV vooralsnog geen volledige dagtaak zal zijn. Inmiddels heeft de heer Broeze antwoord gekregen van Prins Claus, die hij een brief over de gang van zaken rond het tracé van de Westelij ke Randweg had geschreven. Het se cretariaat adviseert de Heer Broeze de gemeenteraadsleden op de hoogte te stellen van de diverse inzichten die ten opzichte van dit probleem leven. Op een dergélijke wijze geïn formeerd kan de raad te zijner tijd dan ook gefundeerd zijn beslissing ten aanzien van het bestemmingsplan nemen”, vertrouwt het secretariaat de heer Broeze toe. BEVERWIJK. De open kienavond van de kla ver j asclub Meerestein en zaalvoetbalvereniging Sport heeft drie honderd gulden opgeleverd. Dit bedrag is bestemd voor de gehandicapte jeugd van Heliomare. De volgende kienavond is op 8 maart in cafe Sport. Woensdag 9 maart organiseert Sport, in samenwer king met de klaverjasclub, een klaver- j asdrive. Ook deze drive wordt gehouden in cafe Sport en de opbrengst is bestemd voor de Heliomare-jeugd. Gezien dit Succes heeft het organisa tiecomité besloten ook dit jaar dezelfde toernooiformule te handhaven. Dit houdt in dat de vierkampen verspeeld zullen worden op vrijdagavond van 19-30 tot 23.00 uur en op zaterdag van 9.30 uur tot 17.30 uur. De achtkampers komen alleen zaterdag 26 maart in actie. Ook van 9.30 tot 17.30 uur. P.er groep zijn een aantal fraaie prij zen in nature beschikbaar. Bovendien stelt de organiserende vereniging „Las ker”, dit ter ere van haar 60-jarig be staan in 1977, een vijftal prijzen van vijftig gulden beschikbaar. Deze vijf prijzen zullen na afloop van het toer nooi onder alle deelnemers en deelneem sters worden verloot. Het inschrijfgeld voor dit toernooi bedraagt 6 per per soon. Inschrijving kan geschieden tot uiter lijk 23 maart, hetzij schriftelijk, hetzij telefonisch bij de toernooisecretaris dhr. F. J. Twisk, Middelweg 177 te Uitgeest (tel. 02513-12828). Hierbij moet aangege ven worden de toernooivorm, vierkamp hoofdklasse, le, 2e, 3e of 4e klasse. Aan of achtkamp, en de gewenste speelsterk- te. Bij dit laatste is keuze mogelijk uit dit toernooi kunnen alle schakers in alle leeftijden deelnemen. Ook thuisschakers zijn welkom in dit van oudsher als gezellig gekenmerkt toernooi. KLM zelfs wenste geen commentaar te leveren over de besloten o.f.-bjjeen- komst. Behalve dan, dat de heer Orlan- dini hoogst persoonlijk aanwezig was om zijn veto toe te lichten. UITGEEST. Schaakclub „Lasker” organiseert op vrijdag 25 en zaterdag 26 maart haar 26e nationale schaaktoernooi in hotel-restaurant „De Ooievaar” te Uitgeest. Het jubileumtoernooi in 1976 trok een record aantal deelnemers. Niet minder dan 52 vierkampers en 86 acht kampers deden aan dit schaakevenement mee. AERDENHOUT. John Block, op richter van Transavia Holland, heeft een nieuw luchtvaartbedrijf gesticht. Zijn Jet Star BV zal vanaf arpil met twee Corvettes op de zakelijke chartermarkt opereren. Thuisbasis van Blocks maatschappij wordt Schiphol-Oost, maar de klant die zo ver niet wil reizen alvorens te vliegen, kan ook van en naar Zestienhoven, Eindhoven, Beek, Tv/enthe of Eelde worden gehaald en gebracht. Verhuisonderneming Specialist op gebied van kantoor inboedelverhuizingen met Korte Spaarne 21, Haarlem, tel. 023-326099/075-171700. stedebouwkundige het woongebied op - President-directeur S. Orlandini van de KLM is erg boos, omdat zijn veto over een door de onder nemingsraad o.r.) met meerderheid aangenomen motie in de publiciteit is gekomen. Orlandini meende gisteren in een vergadering van de O.R., dat de zaak intern in het bedrijf afgehandeld had moeten worden. Om die reden he kelde hij, volgens een FNV-w'oordvoer- der, de open brief van de vakbondsorga nisatie, waarin een „diepe teleurstelling” wordt uitgesproken over de stellingname van de president-directeur op het punt van „inspraak bij benoemingen”. De „Man, ik voel me geweldig”, roept de onverbeterlijk vlieg-enthousiaste Block uit, na zijn „tussenlanding” van 16 maanden sinds hij bij Transavia vertrok. Tansavia had dat wel voorzien toen Block daar afscheid nam, en stelde hem als voorwaarde dat hij gedurende een zekere periode geen concurrent in het leven zou roepen of leiden. „Maar hier hadden zij geen enkel bezwaar tegen”, aldus Block. „Ze zagen zelf ook wel dat ik op een zoveel andere markt ga opere ren, dat van regelrechte concurrentie geen sprake is”. Blocks nieuwe markt wordt die van ’t team zakenlui dat op de doeltreffend ste manier van plaats X binnen of niet ver van Europa wil worden vervoerd. Dan ’s morgens uit en ’s avonds weer thuis wil zijn. Een onderzoek wees uit dat het Ne derlandse zakenleven dermate reislustig is, dat een op hun vervoersbehoefte toe gesneden luchtvaartbedrijf zeken reden van bestaan heeft. Het beste vliegtuig daarvoor leek hem de Mystère Falcon, maar zijn keus viel op de door Aerospatiale (Concorde) ge bouwde Corvette, die met 3,6 miljoen gulden precies half zo duur is als Das- saults Falcon. Block heeft er twee be steld, die inderdaad technisch dezelfde mogelijkheden bieden als een verkeers vliegtuig, maar door hun geringe gewicht meer velden kunnen bereiken dan een grotere strahlmachine. Voor de maxi maal 14 passagiers zijn aan boo~d zulke faciliteiten ais toilet en telefoon. De Corvette heeft met 5 a 6 passagiers aan boord een bereik van 2600 km. geheel vol nog altijd 1500 km. De snel heid is 750 km per uur. De Corvettes worden ook voorzien van de inrichtingen I Het zachte maartzonnetje zorgen groei van bioemen en kassen versnellen. BEVERWIJK. Maandagavond hou den het CDA en de VVD weer spreek uur in het Standskantoor. Het CDA is van half acht tot half negen’ bereikbaar en de’ VVD van half acht tot acht uur. De FNV-man zegt dat Orlandini toe lichtte waarom de inspraak niet verder kan gaan dan „profilering” (zie Haar lems Dagblad van 2 maart). Vervolgens vroeg de KLM-directeur de o.r. „be leefd” of ze daar genoegen mee wilde nemen. „Voorlopig, want dit ligt natuur lijk niet vast voor eeuwen”. De FNV-fractie in deo .r. heeft niet gereageerd op het verhaal van de KLM- leider. Ze wil niet verder meewerken aan de >,schijn-inspraak, die de directie voorstelt.. De FNV’er: „De bedrijfslei ding maakt in eerste instantie een pro fiel van de man die nodig is voor een bepaalde functie. Maar die wordt pas klaar gemaakt op degene die ze op het oog heeft om voor die functie te benoe men. De FNV-fractie in de KLM-o.r. wil echter van het prille begin betrok ken worden bij een benoeming. Meehel pen het profiel van de benodigde man voor een post te schetsen. En vervolgens de man zoeken die bij het profiel past”. Hier ligt dus het conflict tussen Or landini en de o. r. De president-directeur zei, aldus de FNV-zegsman: „De be drijfsleiding maakt een profiel. Als de o.r. daar bezwaren tegen heeft hebben wij ons huiswerk slecht gedaan, of willen jullie iets anders waar wij het niet mee eens zijn”. De Vereniging van Hoger KLM-perso- neel en de Vereniging van KLM-ver- keersvliegers in de o.r., die zich bij het vaststellen van de motie op 26 januari van stemming hadden nthouden, wilden gisteren het veto van de heer Orlandini accepteren, mats het een aanzet beteken de tot verdere inspraak bij benoemingen. (Van een onzer verslaggevers) HEEMSKERK. Het donateurscon cert van fanfare en drumband „St. Cae- ciha” wordt op vrijdag 11 maart in de Morgensterkerk aan de Vrijburglaan ge houden. Het concert begint om half acht en staat onder leiding van dirigent Jac. Wildschut. Op het programma staat o.a. de ballade van Meindert Boekel, een samenvatting uit het eigen repertoire van St. Caeclia en Andente van Bach. KERK. Dinsdag werd de algemene ledenvergadering van de Bowling Bond Kennemerland gehouden. De heer P. Hes gaat het wedstrijdsecretariaat runnen. Hij werd de opvolger van mevrouw H van Leen, die vier jaar achtereen leiding aan het secretariaat heeft gegeven. In het nieuwe bowlingseizoen, dat sep tember a.s. van start gaat, zal er een tweede speelavond komen, speciaal voor die mensen, die eens in de veertien dagen willen bowlen. Algemeen koos men voor de dinsdagavond. De maandag avond blijft dan gereserveerd voor de wedstrijdbowlers. Een en ander houdt in dat er weer nieuwe leden kunnen wor den aangenomen. Na de vergadering werden enkele films vertoond over het Amerikaanse prof-,bowlen. het adres van de'heer Heemskerkerweg 8 te heer Van Assema heeft de gemeente gewezen op de slechte staat waarin zijn gemeente-woning verkeert en wil de ge meente diverse voorzieningen laten aan brengen om het huis weer in een be woonbare staat te brengen. In de april vergadering van vorig jaar is de raad in beginsel akkoord gegaan met het plan van het college de stijging van de kosten van de gemeente voor de strandexploitatie door te berekenen in de huren. Voor de badinrichtingen zou dat neerkomen op een verhoging van 20 procent. In de begroting 1977 zijn de uit gaven van de gemeente voor de strand exploitatie in vergelijking met 1976 ge stegen met ruim tien mille, hetgeen een stijging betekent van 6-5 procent. De totale huurverhoging zou dus neerkomen op 26,5 procent voor de badinrichtingen en 6,5 procent voor de strandexploitaties. Het Ministerie van Economische Za ken liet telefonisch weten daar niet ak koord mee te kunnen gaan en wees de gemeente er op, dat een verhoging van de strandhuren van maximaal 7 procent toelaatbaar is. De gemeente benadrukte, dat d'e achterstand in de exploitatie van de strandvakken en de hogere kosten voor de gemeente voor het onderhoud van de vakken van de badinrichtingen een verhoging van 20 procent beslist noodzakelijk was. Het Ministerie hield vast aan de uitspraak onaanvaardbaar, maar zag wel iets in een verhoging van 10 procent naast de trendmatige verho ging van 6,5 procent. Ook voor 1978 is de gemeente van plan de huren van de badinrichtingen naast de trendmatige verhoging met 10 procent op te trekken, zo laat het colle ge de gemeenteraad in het voorstel we ten. B. en W. hebben exploitanten van Bad Zuid toegestaan zwak- alcoholische dranken in hun etablissement te verko pen. om passagiers op ambulance te vervoe ren, „tot en met houders voor infuus- flessen toe”. Nederland kent ten minste twee maat schappijen die zich op dezelfde markt begeven: Business Airservices in Rotter dam en Schreiner. Block is daar niet, benauwd voor. „Als jé het Nederlandse reispotentieel vergelijkt met dat van Duitsland of Zweden, en vervolgens in welke mate het Nederlandse vervoers aanbod is achtergebleven bij dat in de tee andere landen, dan is het duidelijk dat. hier in Nederland in de laatste jaren gewoon te weinig ooruitgang is ge boekt.” BEVERWIJK. Ondanks .au. ruime aanvoer va.» o>... gmg bladgroenten de afgelopen week wat beter weg dan vorige week. De handel zag er nu helemaal bezwaar in om de 8000 kilo per veiling- dag rustig af te nemen voor prijzen van 165 tot 265 cent per kilo. De andere bladgroente, sla, blijft standvastig op prijs die tussen de 51 en 54 cent per krop schommelt. De restanten van de winterprodukten gaan ook vlot weg: een paar duizend kilo prei per veilingdag werd verkocht tussen de 240 en 295 cent per kilo. Boerenkool raakt op, hoewel de prijs Voor de goede kwaliteit nog goed is en tot ruim een gulden per kilo noteer de. Spruiten zijn er weinig meer, de paar kistjes, die nog aanèevoerd worden, komen tot bijna twee gulden per kilo Uien handhaven zich ook goed op een prijs van 60 tot 100 cent per kilo. De prijzen waren vrijdag: bosselderij 40-51, boerenkool 505-108, breekpeen 40- 85, knolseldery 40-78, peterselie 47-68, prei 235-275. spinazie 165-260, sla 51-54, spruiten 175-195, uien 62-98. ISOLEREND GLAS ”4 I I B. en W. geven toe dat de woning niet aan de huidige normen van wonen vol doet, maar stellen, dat een redelijke verbetering slechts mogelijk is wanneer een sanerings- en renovatieplan voor de omgeving tot stand is gekomen. Het zou wenselijk zijn om op korte termijn een uitspraak over de ontwikkeling van tafel te leggen. De rest van de agenda wordt ingeno men door voorstellen aangaande de be groting en het werkplan van de onder wijs begeleidingsdienst, een verhoging van de bijdrage aan het Regionaal Insti tuut Openbaar Voortgezet Onderwijs, de warmteterugwininstallatie voor het Sportfondsenbad, het instellen van een rechtsverordening onteigeningsplan „De Bever”, een wijziging in de modelbouw- verordening, vervanging van een bestel auto van Openbare Werken, de verorde ning geldelijke voorzieningen raads- en commissieleden en een aanvraag van de Vereniging voor christelijk kleuter- en basisonderwijs voor de aanschaf van een geheel nieuwe inventaris voor de kleu terschool „De Wegwijzer”.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 9