3Ö Eerste zege Telstar in een uitwedstrijd Vormcrisis duurt voort Feyenoord maakte kreupele indruk I „Haarlem is mentaal zwak” if 4 ^1' V 1I J K I I 2 13 MAART 19 77 SPORT (Van onze sportredactie) I EN Uitgespeeld I #- eer nti- en: .3 MAANDAG 7 - DEN HAAG. De belangenver enigingen VVCS (contraetspelers) en WON (oefenmeesters) zijn woe dend op de KNVB, omdat de voet balbond niet bereid is bestuursze tels aan de belangenorganisaties toe te kennen. In een brief aan mi nister Van Doorn van CRM schreef de KNVB, dat de belangenorgani- saties wel stemrecht in de algeme- Teruggetrokken - ne vergadering betaald voetbal kunnen krijgen, maar dat van kwa liteitszetels in het bestuur geen sprake kan zijn. x V Iwl in s RSHHHMBMBMHliHHHEn EBOHM SPORTIEF UITVAL VERRASTE ZWAK EN ONMACHTIG HAARLEM I >23- Cees Storm: gelijkmaker. JAN PREENEN. Zonder die spelonderbreking bleef de -W luid aar snel van DDr H M Jan Verheyen is hier dicht bij een treffer voor Feyenoord. De bal zal echter naast gaan. Met een fraaie omhaal voorkomt Fred Bischot dat Piet van den Berg (links) van Haarlem gevaarlijk wordt. Joop Wildbret en Ed Kraal (rechts) zijn de toeschouwers. Niet alleen aan Stout, maar zeker ook aan deze Van der Meeren had Telstar om aer- □fd- Ge- ”9 je- ra- jrt- de sn, Mir r ie en ok ®- irt en N. 61.00 19.80 81,00 ♦7,30 19,00a 91,30 97,50e I. 85b 77,50 99,00 7,10 19,00 >0,001 75.10 >1.00 14.00 '4,50b >5,60 >8,00 18.80 >3.10 >5.00 II. 80 >0,00 17.60 16.50 '8,50 '9,50 15.00 0.00 3,10 3,00 9,50 3,00 8.00 2,90 8.00 1,80 2,00 1.00 ♦.00 3,50 f.00 3.30 3,00 Ï.80 1,00 1,10b 1,50 1.00 1.00 1,90 1,00 1.50 1,70 1,00 .50 ,10 ,50 ,30 ,00e ,90 ,0 ,a ,oo .00 ,50 .40 .40 ,00 .30 .50 ,00 ,50 ,00 ,00 .00 ,00 ,00 Storm, producent van de Doetinchem- se gelijkmaker: „Als we zo doorgaan pakken we nog een flink aantal punten. Dit Feyenoord viel me wel tegen. Het speelt te krampachtig. Tot het straf schopgebied gaat het nog wel, maar dan weten ze het gewoon niet meer”. zijn winst te danken. Zo hield hij onder meer stand toen de na rust steeds meer naar voren trekkende middenvelder van Haarlem, Douglas George, op nauwelijks twee meter afstand van het doel inkop te. Van der Meeren, die in de slotfase alleen nog een keer assistentie nodig had van Bischot, redde met zijn voet. Hoe wel Telstar via counters minstens zo gevaarlijk werd, (Staats, Kramer) leek het duel aan alle voorwaarden te vol doen om een gelijkspel op te leveren, totdat Stout zich ongeveer een minuut op de solotoer mocht bewegen. (Van onze sportredactie) HAARLEM. Nauwelijks drie maan den geleden kon Haarlem-trainer Barry Hughes nog glunderen toen hem werd gevraagd of hij met zijn op dat moment op de vierde plaats staande formatie serieus dacht aan voetbal in Europees verband. Gistermiddag stelde oefenmees ter Joop Castenmiller van Telstar vast dat zijn team een „belangrijke zege had geboekt op een concurrent in de strijd om degradatie”. Castenmiller, na de eer ste winst (0-1) van Telstar in een uit wedstrijd: „Dat kun je van Haarlem toch onderhand wel zeggen, we staan nog maar twee punten van elkaar van daan”. De ex-Wageninger heeft tijdens zijn eer ste optreden de Rotterdamse formatie daarna weinig impulsen meer kunnen geven, evenmin trouwens als jubilaris Dick Schneider, die zijn 250ste wedstrijd speelde. rend via de lat keihard inkopte: 1-1. Feyenoord leek het bepaald niet eenzij dige duel 20 minuten later alsnog in zijn voordeel te beslissen. De steriel en statisch spelende Rotterdamse voorhoede kreeg in Ernst, vervanger van de ver beneden de maat blijvende Verheyen een geduchte versterking. De invaller stelde met zijn afgemeten voorzet Kreuz in staat via een magnifieke kopbal Feye noord opnieuw de leiding te bezorgen. De Graafschap, dat doorgaans moeilijk aan scoren toekomt, was duidelijk aan geslagen na deze tegenslag, maar de Achterhoekers kwamen goed terug. Fey enoord speelde hen daarbij overigens in de kaart door de concentratie te laten verslappen. De kansen, die het naar winstpunten smachtende De Graafschap zodoende kreeg waren ditmaal wel aan de ploeg besteed. In ieder geval een daarvan mondde uit in de niet meer verwachte gelijkmaker, die Storm zeven minuten voor het einde op zijn naam bracht. Hij bevond zich op de juiste plek om een vleugelvoorzet van Overgoor langs de op de doellijn geposteerde Van de Korput en Treytel te koppen. Gevolg van een staaltje onthutsend zwak uitver dedigen en enkele dekkingsfouten bij Feyenoord dat ook in deze partij men taal zwak en zelden als een homogene eenheid opereerde. „De nieuweling Budding was voor mij een positieve' verrassing”, was ongeveer alles wat de veelgeplaagde trainer Vuja- din Boskov na afloop kwijt wilde. Zijn veel opgewektere collega Hans Dorjee bleek vooral ingenomen met de wijze waarop zijn spelers tot resultaat waren gekomen .„Twee goals scoren tegen Fey enoord betekent een leuke opsteker en zal onze stijgende vorm stellig ten goede komen.” Voor het overige was Stout overigens nauwelijks te vinden voor het doel van Dick Dortmundt. Stout verzette wel veel voorbereidend werk, maar ondervond evenals zijn collega’s weinig steun van de vleugelspelers. Castenmiller had lin kerspits Frank Kramer en de op rechts zwoegende Gerard Staats geïnstrueerd orh Haarlem niet in de kaart te spelen door met aanvallend ingestelde vleugel- verdedigers als Wentink en De Vries mee te gaan. Die zouden door midden velders dienen te worden afgestopt, op dat Telstar niet bij voorbaat met een verdedigende rol zou worden opge- scheept. Kramer moest echter volstaan met enkele, op zich aardige, maar on rendabele solo’s en Staats wist in die gevallen waarin hij De Vries van zich had afgeschud, niets anders te doen dan Piet van den Berg kopt de bal rakelings naast het doel van Telstar onder het toeziend oog van (v.l.n.r.) Gerrie de Winkel, Frans van Essen en Frank Kramer. Pas in de slotfase van die eerste 45 minuten slaagde Haarlem er in de Tel - stardefensie uit te spelen. Wildbret dacht het doel echter veel te royale afmetin gen toe en Van den Berg strandde na een „eentweetje” met Wildbret op doel man Paul van der Meeren, die pas op het laatste moment besloten had om te spelen: „Ik heb de laatste twee dagen op bed gelegen. Wat ik had weet ik niet precies, waarschijnlijk was het griep. In ieder geval ben ik drie kilo afgevallen. Toch wilde ik mijn medespelers niet in de steek laten”. De VVCS meent recht te hebben op twee zetels in het sectiebestuur betaald voetbal; de WON heeft er een geëist. Volgens de beide belangenorganisaties heeft de KNVB „redelijke en rechtvaar dige verlangens, die door de minister zijn onderstreept, niet gehonoreerd”. Mi nijver Van Doorn had de KNVB al twee maanden geleden geschreven, dat de voetbalbond de wensen van de belan gengroepen diende in te willigen. Op de Belangengroepen woedend Zij zijn met name gelukkig over het besluit van de clubs uit het betaalde voetbal om de belangengroepen stem recht in de algemene vergadering te geven. Ook de beslissing om spelersraden en een cao voor profvoetballers in te voeren is met enthousiasme ontvangen. „De KNVB lijkt eindelijk een beetje bereid te zijn mee te werken aan de herstructurering en de democratisering van het betaald voetbal”, aldus een woordvoerder. De belangenverenigingen hopen nog voor 1 april met de clubs uit het betaal de voetbal rond de tafel te kunnen gaan zitten om de besprekingen over een cao te beginnen. De spelers gunden elkaar geen ruimte en creëerden die zelf ook niet door constant als beginnende voetballers aan elkaar te klitten. Een time out zou in die fase mogelijk wonderen hebben ge daan. Vooral Haarlem zou er baat bij gehad kunnen hebben. In die periode heeft Haarlem echter Nu de aan de ploeg doelloos jagen op een goal, die uitbleef omdat het element verrassing ontbrak en Haarlem een soort postbode- voetbal demonstreerde, waarbij de bal meestal zorgvuldig bij een tegenstander werd af geleverd. Hughes: „Als je die jongens in de week op de training ziet is het grandioos. Dan weten ze elkaar uit stekend te vinden. Nu bleven ze maar lopen met die bal, het hoofd omlaag, regelrecht op een tegenstander af. Steeds weer liepen ze zich vast, steeds liepen ze als kinderen in de val”. Dat gold zeker ook voor aanvoerder Joop Wildbret, die vooral na rust volledig de weg kwijt was en regelmatig de concurrentie in het spel betrok. Toch kon hij het met de kritiek van Hughes niet eens zijn: „Je moet de bal wel kwijt kunnen. De enige, die je kan aanspelen is Van den Berg. En dan kan Hughes wel zeggen dat we niet zo eenzijdig moeten spelen, maar hij heeft het systeem destijds zelf op Van den Berg afgestemd. Wie moet je anders de bal geven? Sommigen verstop pen zich gewoon”. Dat afschuiven van de verantwoordelijkheid gold niet voor de jeugdige Peter Caljouw. Hij» noch zijn vervanger Gerrie de Winkel was opgewassen tegen Fred Bischot, zodat Haarlem in feite zonder rechtervleugel speelde. Omdat ook Van den Berg wei nig had in te brengen tegen de na een schorsing teruggekeerde Ed Kraal en De Geer alleen als aangever enige indruk kon maken bleef het aantal scpringsmo- gelijkheden voor Haarlem in de eerste helft ondanks een licht overwicht be perkt. competitie-verplichtingen, ploeg zover is afgezakt en laatste tien wedstrijden niet meer dan twee punten heeft overgehouden, lijkt een reisje naar Paramaribo uit gesloten. Trainer Barry Hughes: ,,Ik wil eerst de wedstrijden tegen Go Ahead Eagles en Feyenoord afwach ten. Als we aan die ontmoetingen geen punten overhouden dan voel ik voor zo’n reis naar Suriname niets. Je kan met in een zwembad en in de zon gaan liggen, terwijl je er in de competitie slecht voorstaat. Eerst zul len de zaken hier moeten worden afgehandeld”. Hughes denkt er over zijn team de komende dagen weer eens een mentale injectie te geven: „De mentaliteit is thans erg zwak. Sommigen zaten er in de rust bij alsof we al met 3-0 achterstonden, terwijl het nog 0-0 was”. (Van onze sportredactie)’” DOETINCHEM. Mocht De Graaf schap aan het eind van de rit degrade ren, dan kunnen de Doetinchemers zich er ieder geval op beroemen de „Grote Drie” uit de eredivisie dit seizoen een gelijkspel te hebben afgedwongen. Na PSV in Eindhoven en Ajax op Achter- hoekse bodem een kostbaar punt te hebben ontfutseld, moest gisteren het danig in de versukkeling geraakte Feye noord (2-2) er aan geloven. Stout, die eerder in de competitie al belangrijke goals had afgeleverd tegen Feyenoord en AZ’67 (2x), had daarmee nog eens aangetoond dat hij met zijn bescheiden lengte en gewicht als terugge trokken spelende spits van grotere waarde is dan wanneer hij permanent in de punt van de aanval wordt geposteerd: „Ik moet het van mijn snelheid en techniek hebben. Ik ben niet zo’n krachtpatser, die zoals van Kooten als stormram kan fungeren.”. En. met name in de achterhoede van Feyenoord rammelde het weer geducht en met name Ramljak stond vaak vreemd te schutteren. De Graafschap bezat niet genoeg stootkracht en koel bloedigheid om daar direct van te profi teren, al ondernamen de beide Doetin- chemse uitblinkers, centrumspits Storm en voorstopper Brandts, lofwaardige po gingen om nog voor rust de balans in evenwicht te brengen. Dat het zover niet kwam dankte Feyenoord ook aan Riis- bergen, die na een uitgekookte vrije trap van Hiddink de in stelling gebrachte Joop Koenders ternauwernood het sco ren kon beletten In de tweede helft, waarin de gebles seerde Ramljak het veld had moeten ruimen voor Van de Korput, kreeg De Graafschap al vrij snel loon naar wer ken. Na een gedeeltelijk afgeslagen hoekschop bracht Hiddink de bal op nieuw hoog in de doelmond waar de meegekomen Brandts opveerde en ver boven de Rotterdamse verdedigers uitto- HAARLEM. De kans dat Haar lem nog een trip zal maken naar Suriname is uiterst gering geworden. I De Surinaamse voetbalautoriteiten hebben laten weten dat de data (21 t.m. 25 maart) slecht uitkomen en dat zij het Haarlemse gezelschap pas in I april kunnen ontvangen. de bal achter het doel te deponeren. In de eerste helft viel dat nog nauwelijks op, omdat er in dat bedrijf zoveel bal verlies werd geleden dat de 7500 toe schouwers zich rond een flipperkast moeten hebben gewaand, waarbij de spelers de regels niet beheersten, zo vaak vergisten de deelnemers zich in de clubkleuren. Op de Vijverberg demonsteerde de Rotterdamse formatie dat de vormcrisis nog lang niet is overwonnen. De malaise duurt volop voort. Feyenoord, kennelijk nog moe van het UEFA-Cuptreffen te gen RWDM, maakte in Doetinchem zelfs een kreupele indruk. Het absolute diep tepunt schijnt nog altijd niet bereikt te zijn. De Graafschap mag dan niet zoveel kwaliteit in huis hebben, het bezat wel de nodige spirit om munt te slaan uit de talrijke kortsluitingen van de tegenstan der. Feyenoord, dat toch al niet royaal in doeltreffende spitsen zit, trad in Doe tinchem aan zonder de door een knie blessure gekwelde Nico Jansen, wiens arbeidsongeschiktheid afgelopen woens dag reeds pijnlijk aan het licht trad. Vandaar dat Richard Budding (19), streekgenoot van de te prijzige NEC.er Jantje Peters, twee dagen nadat hij met zijn nieuwe werkgever tot een accoord was gekomen, reeds mocht opdraven. De frele rechterspits, voor wie Feyenoord toch nog altijd vier en een halve ton op tafel moest leggen, rechtvaardigde zijn opstelling en debuteerde niet onverdien stelijk. Na ruim een kwartier gaf Bud ding zijn visitekaartje af door zijn be waker Kerlin schaakmat te zetten en vervolgens een gave pass te leveren aan Willy Kreuz, wiens simpele inzet doel man Van Zoghel te machtig was: 0-1. Graafschap-trainer Hans Dorjee sloeg na afloop de spijker op de kop toen hij opmerkte: „Feyenoord heeft even een kick gehad door de goede start van Budding, maar dat duurde niet zo lang”. laatste brief van de KNVB heeft Van Doorn nog niet gereageerd. Ook Ajax, FC Den Haag en PSV zijn het niet helemaal eens met de voorstel len, die de KNVB in de brief aan de minister heeft gedaan. Volgens de drie clubs zijn de wensen, die in de regiobij- eenkomsten naar voren zijn gebracht door het sectiebestuur verdraaid. De kwestie zal aan de orde komen tijdens de vergadering van de FBO (Federatie Betaald Voetbal Organisaties) aanstaan de zaterdag. De belangenverenigingen VVCS en WON zijn wel tot de conclu sie gekomen, dat hun jarenlange strijd om het recht op medezeggenschap lang zamerhand succes begint op te leveren. In zijn enthousiasme vergat Casten miller gemakshalve dat Telstar nauwe lijks beter had gespeeld dan het zo jpovere en onmachtige Haarlem, dat gis termiddag bij vlagen de illusie mocht hebben de sterkere ploeg te zijn, maar door een flitsend moment van (alweer) Co Stout uiteindelijk in de 75ste minuut werd uitgeteld. De wijze, waarop het doelpunt tot stand kwam was kenmer kend voor de instelling van Haarlem, dat met name een kwartier voor tijd in losse delen uiteen viel. Omdat de activi teit in die fase ook ver ie zoeken was kon Stout vrijwel ongehinderd vanaf de middenlijn oprukken naar doelman Dick Dortmundt', die meteen boogbal werd geklopt. Pas toen kwam er weer leven in de wassenbeeldenverzameling, die Haarlem even spontaan had gevormd.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 13