Het is voorbij MAERTENS LAAT GEEN sportpuntiq PRYCE VERONGELUKT IN GP ZUID-AFRIKA Hooghoudt "liflh 1 Jos Hermens: Winst Portisch d sportpuntiq remise Kortsnoi Weer nederlaag handbalteam Nu: In elk Nuts driepak. Sportkwartetkaart van Dik Bruynesteyn. titel veldloop TWIJFEL BESTAAN ..Merckxisme" I ■■I ■w een miljoen gulden aan prijzen Wieiertoto: succes MAART 19 7/ MAANDAG 7 SPORT 3 - W Hssnni Lekker tussendoortje. (Door Piet Teeling) - I I I f Freddy Maertens: een grote klasse apart (ADVERTENTIE) (ADVERTENTIE) loterij ur 1-1, Irecht- irtuna racles- ingen- nveen- 54-20 53-20 34-18 41-29 31- 22 36-30 32- 27 '8-36 27-29 29-36 34-30 33- 34 33-35 24-28 22-34 22-40 16- 31 17- 38 17-56 In een wanhoopspoging om de macht niet opnieuw uit handen te moeten geven, smeedde de gevestigde orde een stevig komplot, welke combine aanvankelijk succes beloofde. Maar de oude garde weet nu beter: er is een nieuwe Eddy Merckx. De poging om Freddy Maertens te blokke ren, mislukte; de hoop op een wielertijd met meer gelijk verdeelde kansen kan vergeten worden. Maertens is, net als Eddy Merckx toen die doorbrak, een zo’n grote klasse apart, dat er weer een eenzij dige wielerperiode in het verschiet ligt. „Maertens is echt de sterkste”, sprak Eddy Merckx zonder omhaal over zijn opvolger, toen die zaterdag met glans de eerste klassieker, de Omloop van Het Volk, gewonnen had LINZ. De Nederlandse handbal- pioeg heeft in Oostenrijk ook de laatste wedstrijd in de B-groep verloren. Na een 8-8 ruststand bleek Frankrijk het sterkst, wat in de 19-21 uitslag tot uitdrukking kwam. Van de elf wedstrijden heeft het team er slechts eentje (het sleutelduel tegen Noorwegen) gewonnen. Bleef over: Jan Raas, die zo dapper en brutaal mee voorop fietste in de weten schap dat hij met de beste man van het veld naar de meet ging. Raas: „En toch vond ik mezelf niet kansloos. Ik voelde me sterk en wist dat ik moest gokken, omdat je anders nooit leert meespelen. Maertens had in die laatste kilometers pech kunnen krijgen en in zo’n geval zouden alle kansen bij mij gelegen heb ben”. Zijn ploegleider, Florent van Vae- renbergh: „Ik heb hem gewoon z’n werk laten doen, ook al zat-ie met een man als Maertens. Ik vind dat ge een nationaal kampioen niet in het wiel kunt laten profiteren. Zo’n renner moet zich presen teren”. Het draaide in Gent uit op een directe krachtmeting, waarbij Maertens slechts één echte tempoversnelling nodig had om zijn tegenstander kwijt te raken. KYALAMI (Reuter). De Grand Prix van Zuid-Afrika is zaterdagmiddag over- schaduwd door de dood van de 27-jarige Engelse Formule-I coureur Tom Pryce, die na een aanrijding met een brandweer man de macht over zijn stuur verloor en met een snelheid van ruim 250 kilometer per uur de uit de bocht vloog, Zowel Pryce als de aangereden brandweerman waren op slag dood, aangezien de coureur onthoofd werd door een brandblusser die door de aanrijding met de brandweer man in zijn bolide vloog. In het zicht van de hoofdtribune reed de verongelukte Tom Pryce de brandweerman Jansen van Vuuren aan, die te hulp was geschoten toen de wagen van Pryce’s teamgenoot Renzo Zorni in brand was gevlogen. Beide schakers speelden bepaald niet zo vreedzaam als in de twee voorafgaande partijen. Kortsnoi won in de opening snel een belangrijke pion en stond halverwege dé strijd duidelijk gewonnen. In de tijd- noodfase miste hij echter de winst. De derde partij m de tweekamp tussen Mecking en Poloegajevski, die zaterdag in Luzern zou worden gespeeld is uitgesteld tot vandaag. De Braziliaan Mecking meld de zich namelijk ziek. In het schaaktoernooi in Hannover, dat gisteren t.g.v. het 100-jarig bestaan van de Duitse schaakbond is begonnen, heeft Timan remise tegen de Rus Foerman gespeeld. Sosonko verloor van Karpov. In de kleine zaal van de Rotterdamse Doelen heeft de Hongaar Lajos Portisch nog vier uur moeten zwoegen om de bij het afbreken al vrijwel gewonnen staande vierde matchpartij tegen Bent Larsen inderdaad in winst om te zetten. Pas op de tachtigste zet gaf de Deen de allang hope loze strijd op. De stand in de tweekamp is thans 2Vs-i‘/s in het voordeel van Portisch. Te winnen in de Nationale Puzzelaktie t.b.v. Nationaal Fonds Beter Leven Elke week 12 Hooghoudt prijzen voor een totale waarde van 2.400, Het pakket bestaat uit 12 verschillende Hooghoudt dranken, een 36-delig Duro- bor glasservies en een kabinetje met onderzetters Toch had André in het Veld dit ver wacht. „Mijn trainer Peter de Visser en ik hebben hier naar toe gewerkt. Twee jaar geleden heb ik ook mijn snelste tijden in Bremen gezwommen en „Bremen” moest dit jaar eveneens een piek worden. Daar is mijn trainingsschema op gebaseerd en ik ben daar in geslaagd”, aldus de Almeloër. Het resulteerde in twee nieuwe nationale records op de 100 en 200 meter vlinder slag. resp in tijden van 57,76 en 2.05,39. Henk Elzerman tenslotte, die vrijdag avond al het eerste nationale record op de 1500 meter had verbeterd verrichtte op de 400 meter vrije slag hetzelfde. Zijn tijd van 3.56,37 was goed voor een zilve ren plak. Achter de Westduitser Nocke, die een tijd liet noteren van 3.54,66. Inter nationaal gezien is het herenzwemmen naar een behoorlijk niveau geklommen, waar het zich kan meten met de Westeu- ropeselanden en dat kon twee jaar geleden toch niet worden gezegd. De Fin Markka Allen heeft de rally van Portugal, tellend voor het wereldkampioen schap. op zijn naam gebracht. tg: FC AZ’67. IL CIOCCO/ROTTERDAM. Ook de derde partij in de kandidatenmatch tus sen Kortsnoi en Petrosjan, die in het Italiaanse IL Ciocco wordt gespeeld, is in remise geëindigd, waardoor de stand thans IVz-l1/» is. De Rus Vladimir Kovalev werd eer ste bij het wereldkampioenschap kunst- trijden op de schaats voor heren in Tokio. Tweede werd de Oostduitser Jan Hoff man en derde de Japanner Sano. 3-2, Ff ’SV-Ff AZ’61 f schap am 1-1 rtsen Iden- 12,6. 11, 8 Je rd- 3 61.692 44.721, 631 35 - 37. mleg: Eerste derde i 1.467 otto: 9 0 >7)20, ansen 15, 6. la) 12, 1. 10 Daarmee was echter voor de Amster damse de koek nog niet op. Onder de ogen van Ada Kok verbeterde zij het Neder landse record op de 100 meter vlinderslag. Twaalf jaar stond dit record op naam van Ada Kok, nu moest zij toezien hoe Enith haar tijd van 1.04,4 verbeterde tot 1.02,58. conditie-opbouw is er niet op gericht nu al de grote „forme” te hebben”, aldus Merckx, die zich in de finale van de Omloop van het Volk opvallend liet ver rassen. De Ronde van Limburg voor beroepsrenners leverde een zege op voor Marcel Laurens (Bel). Theo Smit was de beste Nederlander met een vijftiende plaats Waren de prestaties bij de dames om tevreden over te zijn, die van de heren hoefden daar bepaald niet voor onder te doen. Met name André in het Veld had zich .geen beter optreden kunnen wensen. Op de 100 meter vrije slag verbeterde hij het inmiddels in de serie door René van der Kuil gevestigde nieuwe nationale record van 53,11 tot 52,71. De 19-jarige Almeloër eindigde daarmee op een vijfde plaats achter de bronzen medaillewinnaar van Montreal, Peter Nocke, en diens land genoot Klaus Steinbach. De start van de wieiertoto in België is een groot succes geworden. Waar de maatschappij „Sports Pronostics” uit Gent die de ministeriële vergunning kreeg, rekende op 2000 deelnemers, waagden ongeveer 10.000 Belgen een gok op de afloop van de Omloop van Het Volk, met welke wedstrijd de Wieiertoto dit weekeinde debu teerde. Door die niet voorziene massale aanmelding is vertraging ontstaan in de afwikkeling van de procedure op het computercentrum van de Gentse universiteit. Toto-directeur Pauwels: ,.Wij hebben nog geen inzicht in het totaalbe drag dat is gespeeld en het aantal winnaars. Die cijfers komen nu één dag later dan gepland”. Lezing van Raas’ ploeggenoot Cees Priem, die ook in de kopgroep zat: „Merckx reed van achteren toen de slag viel. Dat-ie om z’n knechten riep toen het gebeurde, hielp weinig, want er zaten er niet veel van z’n ploeg bij”. Cees Priem was met Jan Raas de enige Nederlander geweest die zich voorin kon handhaven. In de achterhoede eindigden Jan Aling, Jan van Katwijk en als 38e op de laat ste, plaats Aad van den Hoek. De rest van de Nederlandse profsvan wie Kui per, Zoetemelk en Schuiten niet waren gestart stapte af in het gezelschap van totaal 89 renners die de strijd staakten. PETER HEERKENS De uitslag: 1. Freddy Maertens (Bel) de 201 km in 4 uur 57 min., 2. Jan Raas (Ned.) z.t., 3. Ludo Peeters (Bel.) op 1 min. 5 sec., 4. Jean Luc van der Broucke (Bel.), 5. Eddy Merckx (Bel.), 6. Walter Godefroot (Bel.), 7. Patrick Sercu (Bel.), 8. Roger de Vlaeminck (Bel.), 9. Eric Leman (Bel.), 10. Wolfried Wesemael (Bel.), 13. Cees Priem (Ned.) alien in dezelfde tijd als Peeters. 31. Jan Aling, 32. Jan van Katwijk, 38 Aad van den Hoek alien op 9 min. 21 sec ursac ipeti- gena- visie. De dames en heren atletiekploegen van de Verenigde Staten hebben de indoor- drielandenwedstrijd in Toronto tegen de Sovjet Unie en Canada gewonnen De Amerikanen versloegen de Sovjet Unie met 159-120 en Cana da met 181-97 vervolgens laconiek op te merken: „Leuk hè, zo’n tijd. Wat ging het hard”. Het was typerend voor de Amsterdamse. Voordat de eerste wedstrijden in Bremen nog moesten worden gezwommen, voelde ze zich al gelukkig. Gelukkig, omdat ze ein delijk weer eens in een internationale wedstrijd mocht uitkomen. „Als het mee zit kan ik wel een of twee nationale records verbeteren”, had zij vrijdagavond nog verklaard. Maar in Bremen werden het er tenslotte toch vier. Wat voor haar zelf veel belangrijker was: tweemaal lag in die verbetering van het nationale record een overwinning in het verschiet. Op de 100 meter vrije slag was ze de Oostduitse Barbara Krause in de DDR bestempeld als opvolgster van Komelia Ender voor gebleven en ook op de 200 meter bleef de IJ-zwemster haar rivale uit Oost-Duitsland voor. „Enith ging ontzettend snel van start. Vooral op de 200 meter. Al bij het eerste Jos Hermes, die aanmerkelijk minder intensief traint dan in de voorgaande jaren - „van het vorig jaar heb ik geleerd dat ik veel te hard tramde” - gaat dit seizoen zijn wedstrijden zorgvuldig selec teren. De Nijmegenaar loopt met plannen rond om begin april nog een trainings kamp van twee weken te houden in een Zuideuropees land.” Dan kan ik me volle dig op de snelheidstraining toeleggen. Een na-olympiseh jaar is dan meestal niet zo belangrijk, maar er zijn toch enkele aan trekkelijke wedstrijden, waarin het merendeel van de Europese top aan de start komt.” Zo’n wedstrijd wordt waar schijnlijk half juni in Parijs gehouden. Daar wil een groep toppers een aanval doen op het wereldrecord op de 10.000 meter. Bij de dames werd Lenie v.d. Poel van De Spartaan vierde. de achter de Engelse Margareth Kelly en Debbie Rudd Volgens ooggetuigen raakte de brand blusser het hoofd van de coureur. Stuur loos botste zijn wagen tegen die van de Fransman Jacques Laffite. De bolide van Pryce doorboorde een vanghek met een snelheid die rond de 250 kilometer per uur wordt geschat. Op het moment dat de baancommissaris en de arts hem bereik ten was de 27-jarige coureur uit Wales reeds overleden. Zijn echtgenote bevond zich 'in de pit van het Shadow-team toen het fatale ongeluk gebeurde. Pryce veron gelukte in de 23e ronde van zijn 41 grand prix-race. Hij is de 72e Formule I-coureur, die sedert de tweede wereldoorlog tijdens een race of een training om het leven is gekomen. Pryce gold als een van de talentvolste Britse coureurs van de laatste jaren. In 1973 won hij de Grovewood-prijs voor de beste jeugdige autocoureur. Velen zagen in hem een potentiële wereldkampioen. Een jaar later verwezenlijkte hij de beste trainingstijd voor de Grote Prijs van Engeland. In 1975 werd hij derde tijdens de Grote Prijs van Oostenrijk. Het volgen de seizoen ging hij tijdens de Grand Prix van Brazilië eveneens als derde door de finish. Zijn enige Grand Prix-zege was de overwinning in 1975 op Brands Hatch bij Londen in de „Race van de Kampioenen”, niet meetellend voor de wereldtitel. Niki Lauda won met een Ferrari de Grote Prijs van Zuid-Afrika. Het was de derde Grand Prix die meetelt voor de strijd om het wereldkampioenschap in de Formule I. De tweede plaats was voor de Zuid-Afrikaan Jody Scheckter met een Wolf. De Fransman Patrick Depailler ein digde met een Tyrrell als derde. Lauda voerde 72 van de 78 ronden het veld aan. Het is echter allerminst een zege zonder strijd geworden voor de oud- wereldkampioen. De gehele race heeft de Oostenrijker vergeefs getracht zijn ach tervolgers van zich af te schudden. Toen de zwart-wit geblokte vlag viel bedroegen de verschillen nog steeds luttele seconden. Boy Hayje, de enige Nederlandse For mule I-coureur zou de finish niet halen. In de 33e ronde spinde zijn March, waarna de Nederlander de strijd staakte. Van de 23 gestarte coureurs haalden er acht de eindstreep niet. In de jacht op Lauda bracht de Ier John Watson met zijn Brab ham de snelste ronde met een tijd van 1 minuut 17.63 seconde op zijn naam. De tweede plaats van Scheckter bracht de Zuidafrikaanse coureur op de eerste plaats in het klassement voor de wereldti tel na drie races. Voor het rugbytoernooi om het Vijflanden- kampioenschap zijn twee wedstrijden gespeeld In Parijs won Frankrijk met 23-3 van Schotland en Wales triomfeerde in Cardiff met 14-9 over Engeland „Ik kan het me nog als de dag van gisteren herinneren”, vertelde Ada Kok, „ofschoon het al weer twaalf jaar geleden is, toen ik dat record tijdens een interland wedstrijd tegen de Sovjet-Unie in Zwolle neerzette. Ik heb me er eigenlijk wel over verwonderd dat het nu pas is gesneuveld, want ik had het eigenlijk al veel eerder verwacht”. Op de 100 meter vlinderslag had Enith Brigitha genoegen moeten nemen met een tweede plaats achter de zilveren medaille- winnares van Montreal, Andrea Pollak, die een tijd noteerde van 1.01,78. Ook op de 200 meter wisselslag nam Oost- Duitsland revanche voor de dubbele nederlaag op de vrije slagnummers Birgit Treiber tikte als eerste aan in 2.18,75, voor Enith Brigitha in 2.20,13, waarmee het vierde nationale record van de Amster damse was bereikt. Het vijfde nationale record brak Enith Brigitha op de 400 meter vrije slag. Zij vestigde op dat onder- De vierde partij in de ontmoeting tus sen de Rus Boris Spasski en de Tsjech Vlastimil Hort, die gisteren in Reykjavik is gespeeld, is na 25 zettenin remise geëin digd. De stand is thans 2‘A-l1/an het voor deel van Spasski. Hart speelde met wit. Dit succes vormde ongetwijfeld het hoogtepunt van het twintigste internatio nale zwemgala dat de afgelopen dagen in Bremen werd gehouden. Glimlachend stapte de Amsterdamse vrije slagzwem- ster na de 200 meter uit het water om 13-6 9-3 12-7 7-5 11-6 itesse. -, For- j losch- MW. ingen- en Zweden is in de B-groep winnaar geworden. In de finale tegen Oost- Duitsland grepen de Zweden luttele seconden voor het eindsignaal de zege: 20- 19 In de strijd om de vijfde plaats ver sloeg Spanje Bulgarije met 23-19. Uitslag: 1. Niki Lauda (Oos) met Ferrari 324,2 km in 1 uur 42 min. 21.6 sec. (gemiddeld 187.630 km/u); 2. Jody Scheckter (Zdaf) met Wolf 1.42,26,8; 3. Patrick Depailler (Fra) met Tyrell 1.42,27,3: 4. James Hunt (Gbr.) met Maclaren 1.42.31,1; 5 Jochen Mass (Wdl) met Maclaren 1 42.41.5. Stand 1 Scheckter 15 pnt.; 2. Reute- mann en Lauda beiden 13 pnt.: 4. Hunt 9 pnt.: 5 Pace (Bra) en Fittipaldi 6 pnt Enith verbeterde haar tijd op dit num mer van 1.58,83 de beste tijd die ooit in een 25-meterbad werd gezwommen met 0.29 seconde en liet het Oostduitse meisje bijna twee volle seconden achter zich. Op de 100 nieter kwam Enith uit op een tijd van 55,49, hetgeen óók een verbe tering van haar eigen nationaal record was. Het peloton wist wéér waar het aan toe was. Ook Eddy Merckx (31), de afgezette grootvorst, die een blijmoedige indruk maakt en over de veranderde situatie zegt: „Ik lig er niet wakker van. Ik heb zo m’n eigen doel dit seizoen en dat is anders dan dit soort wedstrijden”. Het is bekend: Merckx mikt nog op één grote glorie- explosie in de Tour de France, de klassie kers interesseren hem minder. „Mijn Freddy Maertens moest zich daar, in die openingskoers, opnieuw bewijzen, want de wielerwereld worstelde met de vraag of de vorig jaar zo spontaan tot heerser (reeord-aanta] overwinningen van ruim vijftig met als hoogtepunt het wereldkam pioenschap) opgeklommen Westvlaming, boven zijn fysieke kunnèn was gegaan in 1976 en of hij bestand zou zijn tegen de psychische druk van het waarmaken. Daarover bestaat nu geen twijfel meer, want in dit nog maar net begonnen nieu we wielerseizoen won Maertens de Trofee Laigueglia, de Ronde van Sardinië en de Omloop van Het Volk in de finale van welke wedstrijd hij overigens de eer moest delen met de Zeeuw Jan Raas, die op verrassend sterke wijze partij gaf. VALKENSWAARD (ANP).— Annie van Stiphout (HAC) en Jos Hermens zul len over veertien dagen bij de strijd om het officieuze wereldkampioenschap veldloop in Düsseldorf de Nederlandse vertegenwoordiging aanvoeren. De twee werden gisteren op het zonnige Euro- strand bij Valkenswaard nationaal veld- loopkampioen bij resp. de dames en heren. Voor Jos Hermens was het de vierde achtereenvolgende maal dat hij Neder lands kampioen veldloop werd. De 27- jarige Nijmegenaar was bijzonder gebrand op het behalen van zijn vierde nationale titel. „Niet dat zo’n kampioen schap nu veel voorstelt, maar ik wilde toch wel erg graag laten zien dat ik nog steeds de beste ben.” Tweede werd Jo Schout, derde Piet Vonck. keerpunt lag ze voor en dat heb ik daarna niet meer goed kunnen maken. Het is alsof Enith niet anders wil dan winnen", vertelde een teleurgestelde Barbara Krause. Bij de Oostduitse indoor- atletiekwedstrijden in Oost-Berlijn verbe terde Rosemarie Ackermann haar eigen wereldrecord hoogspringen met 1 centi meter en bracht het op 1,95 meter. De alternatieve Elfstedentocht in het Fins Oulu is met grote overmacht gewon nen door Jan-Roelof Kruithof. Hij had aan het eind van de 200 kilometer lange tocht een voorsprong van 22 minuten op Jeen van den Berg. De Amerikaanse tennisser Jimmy Connors bleef ook in zijn vierde „uitda- gingswedstrijd” ongeslagen. Na overwin ningen op Laver, Newcombe en Orantes, versloeg Connors in Dorado Beach (Porto Rico) de Roemeen Nastase in vier sets: 4-6, 6-3, 7-5, 6-3. Hij verdiende met deze zege 250.000 dollar. Betty Stöve verloor in de halve finale damesenkel van het internationale tennis toernooi in San Francisco van de Ameri kaanse Chris Evert met 7-6, 6-4. De schaatser Kaj Arne Engelstad is in Tynset Noors sprintkampioen gewor den. Tweede werd Jan Egil Storholt en derde Kay Stenshjemmet. Beroepswielrenner Gerben Karstens, die dit weekeinde zijn rentree maakte na hersteld te zijn van een gebroken sleutel been, is vermoedelijk opnieuw voor lange tijd uitgeschakeld. In de wedstrijd Brussel-Kuurne-Brussel brak hij name lijk zijn andere (rechter) sleutelbeen 47- 17 55-21 48- 24 42-24 59-25 4544 3641 33-40 39-31 29-31 25- 35 29-48 36-38 2844 2644 2148 26- 45 2144 FC FC fG.A 7, FC a JC- 1 W J deel een recordtijd van 4.10,90. Diane Ede- lijn, de nationale rugslagspecialiste, had op de honderd meter ook haar eigen natio nale record scherper gesteld. Zij finishte als derde in 1.03,95 achter Ulrike Richter en Birgit Treiber. Op de 200 meter rugslag kwam de Vlaardingse er niet aan te pas en moest zij genoegen nemen met een vijfde plaats, opnieuw achter Richter en Treiber. Wijda Mazereeuw, de derde dame uit het Nederlandse kamp, lijkt zich helemaal te hebben geconcentreerd op de 200 meter schoolslag. Evenals tijdens de eerder deze winter gehouden wedstrijden in Amers foort en in Parijs kwam ze er ook in Bremen op de 100 meter niet aan te pas. Een zeveride plaats met geringe vooruit gang ten opzichte van de wedstrijden in Parijs 0,17 seconde) was ook voor haar zelf niet bevredigend. Op de 200 meter revancheerde zij zich pet een tijd van 2.36.41, hetgeen een derde plaats oplever- De Argentijn Castellmi verloor in Managua (Nicaragua) zijn wereldtitel boksen in het zwaarweltergewicht. Hij werd in een gevecht om de wereldtitel op punten verslagen door uitdager Gazo uit Nicaragua (Van onze sportredactie) GENT. Er is een tijd geweest (een jaar of twee, drie geleden) dat de subtop van het internationale beroepswielren- nen uitzicht kreeg op beter: toen Eddy Merckx tekenen van vermoeidheid begon te vertonen. Eindelijk leek er een periode van nivellering aan te breken; een kans op eerherstel voor degenen die zo geleden hadden onder de kraeht van Merckx, wiens klasse een hele generatie tot wan hoop dreef. Terwijl de mogelijkheden om de door Merckx toegebrachte schande ietwat uit te wissen stukje bij een beetje groeiden, raakten de vedetten andermaal van slag bij het ontdekken van een nieuw talent: Freddy Maertens. Op het internationale golftoemooi voor dameslandenploegen in Cali (Columbia) bezet Nederland na de tweede dag de dertiende plaats (329 slagen) Het toernooi duurt vier dagen. Tijdens internationale indoor- atletiekwedstrijden in Dortmund bracht Ellie van Hulst (Leonitas) het Nederlands jeugdre cord 800 meter op 2.09,1. Het oude record was met 2.09.4 in handen van Olga Commandeur. De Fransman René Arnoux heeft op het circuit van Silverstone de eerste wedstrijd voor het Europese kampioenschap Formule-2 gewonnen „Ach” sprak Maertens in Gent, met woorden die vroeger ontelbare malen werden opgetekend uit de mond van Merckx: „Ik dacht: laat ik het eens probe ren. Niemand ondernam wat toen Raas vertrok, dus het leek tijd om zelf eens wat uit te lokken. Toen ik was gedemarreerd en achterom keek, zag ik tot mijn verba zing geen mens.De gedesillusioneer de oude kern (Godefroot, Verbeeck, De Vlaeminck), die besefte weer gewoon sub top te zijn, had een eensluidende verkla ring voor het gebrek aan reactie op Maer tens’ actie: „Hij was gewoon niet te houden”. Duitsers op de banken voor Brigitha BREMEN. De nationale zwemre- cords zijn het afgelopen weekeinde in Bremen als rijpe appeltjes uit de Oranje boom gevallen. Twaalfmaal kon er in het sfeervoile 25-meterbad van Bremen een record door de kleine nationale zwemde- legatie worden gebroken. Eenmaal sprongen zelfs de Duitsers op de banken om de Nederlandse Enith Brigitha een ovationeel applaus te geven. Dat gebeur de op de 200 meter vrijeslag, waarop Enith de snelste tijd liet noteren die er ooit ter wereld in een 25-meterbad gezwommen is. Raas, die eerder in de nogal monotoon verlopen,klassieker (na 100 km een kop groep van 50 renners, waarvan er in een regelmatige afvalrace 27 moesten lossen) een achtervolging op Maertens met succes leidde, begon 25 km voor de finish aan een solo. Alleen Freddy Maertens beant woordde de opzienbarende demarrage van de Nederlandse kampioen en de manier waarop dat ging, deed in alles herinneren aan de tijd dat Merckx regeerde j I FuBball Voetbal

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 15