Kinzo handhaafde zich goed op kop BUITONI HERSTELDE ZICH TEGEN ARKE Ruim 7000 deelnemers in strandloop AAC Damkampioenschap Haarlem Gevoelig verlies favoriet De Jong Winst en verlies van OVRA-teams Kampioenschap bridge een I bekeken zaak I I I Thuis in de wereld, thuis in de buurt,thuis in huis. I I I I I I I I Beverwijkse Courant SPORTlS Add Pack bij laatste vier in bekerstrijd I 1 VCIJ verraste tegen Interlance Wij willen bij blijven met het wereldnieuws en ook weten wat er in de buurt aan de hand is. Elke krant staat’s maandags vol sportnieuws. Logisch. Maar deze krant geeft veel méér: extra informatie over sport in eigen streek. Belangrijk om te weten. Scoor daarom nu een keer voor open doel: vul de bon in. Dan blijft u vanaf maandag bij. Goed bij. 1 19 7 7 SPORT MAANDAG MAART 7 18 Noteer ons daarom vooreen Naam Adres Plaats De bon in open envelop zonder postzegel sturen naar Damiate Pers B.V., Antwoordnummer 416,Haarlem. U maakt dan eerst twee weken gratis kennis met de krant en ontvangt daarna nogeens een korting van twee weken op uw abonnementsgeld. U krijgt de IJmuider Courant of de Beverwijkse Courant dus 4 weken gratis. jaarabonnement a f 154,70)* kwartaalabonnement a f 39,35)* op de IJmuider Courant/Beverwijkse Courant)* de krant met de vele fijne trekjes. 1 (Van onze basketbalmedewerker) Van Nugteren superieur (Van onze atletiekmedewerker) De Standen: Thuis (Van onze dammedewerkers) in de sport (Van onze volleybalmedewerker) Raeckse 2 elkaar. Het werd een eenzij- (Van onze bridgemedewerker) HAARLEM-IJMOND. (Van onze basketbalmedewerker) doorhalen wat niet gewenst wordt. In de eerste klasse A moest leider Boekenroode 4 zijn meerdere m De Peli kaan erkennen (9-11) en mag zich daar door nog geen hoofdklasser noemen. In de tweede klas-afdelingen viel, wat de promotie betreft, één beslissing: Schalk wijk 2 won royaal van Haarlem-Noord 2: 18-2 en deed zijn intrede in de eerste klasse. V»’l' *-■ HE-Kinzo 27-50, Pioneer-Punch 27-42, Sperry Remington 26-36, Nat. Ned. Do nar 26-30, Buitoni 26-26, Disco Danser 26- 26, Arke Reizen 26-20, Delta Lloyd 27- 18, Mercasol 26-8, BC Markt 25-6. DE Disco Danser 26-48, Delta Lloyd 25-44, Vastgoed Strijen 24-38, The White Stars 26-30. dig duel, waarbij duidelijk werd dat Die Raeckse zich al verzoend heeft met de degradatie. Allides kon zonder extra in spanning gemakkelijk de 3-0 zege via 15-6, 15-12 en 15-6 veilig stellen. HAARLEM-IJMOND. Ook in het tweede bekertreffen tussen Gratama DSS en Add Pack heeft het aan span ning niet ontbroken. Pas vlak voor tijd slaagde Jos Dekker (4-10) er in om DSS definitief op de knieën te brengen. Add Pack, dat dit keer aan het langste eind trok, verzekerde zich via de 78-71 over winning van een plaats bij de laatste vier in de strijd om de Nederlandse basketbalbeker. Met de wetenschap dat Add Pack een nadelige marge van drie punten uit de eerste wedstrijd moest goed maken, gingen de spelers van Ro bin Dirks furieus van start. Een blik- semstart, die Add Pack niet alleen vo-rtdurend de leiding bezorgde, maar die de ploeg halverwege bij 34-43 met één been in de volgende ronde deed staan. (AV Haarlem) 38,10, 6 E. v. Ravens- berg (AV Haarlem) 38,21, 7 K. Ei genhuis (TAV Aalsmeer) 38,40. In Den Haag wonnen Nico Treep en Frank Van Ravensberg met over macht een koppelrace over 10 km snelwandelen. De AV Haarlem-junio- ren noteerden een eindtijd van 49.06. Op zondag kwam van Ravensberg opnieuw aan de start, nu in het Belgische plaatsje Lessines. In een sterk bezette senioren-race over 15,2 km. werd hij achtste in 1.23,24. In de Amsterdamse Oude Rat weM er voor C-junioren een Indoorwedstrijd geor ganiseerd. Van de AV Haarlem-deel- nemers sprongen er twee prestaties uit. Richard Kruithof liep de 50 m. in 6,6 en Diederic van Riemsdijk ging bij het hoogspringen over de 1.60. publiek gaan trachten het goede voor beef van Add Pack te volgen. In de tweede divisie heren deden Lisse zowel als Ariola hun plicht. Beide ploe gen hielden Sjoerd Muizelaar Stars op een nederlaag. Voor eigen publiek zege vierde Lisse met 84-55, terwijl Ariola in Heerhugowaard eveneens met 67-84 moeiteloos overeind bleef. Voor BV Haarlem betekenen deze nederlagen, dat de kans op behoud nog niet verkeken is. De jeugd van HOC kreeg voor de derde keer binnen zeven dagen van een Amsterdamse tegenstander een neder laag te incasseren. Dit keer bleek een productief Blue Stars een te zware op gave. Alleen vlak na de rust (33-46) kon HOC dankzij Hans Essenstam (15-12) nog even tot 44-50 terugkomen. Het gemis van de zieke Barry van Driel woog echter te zwaar aan Haarlemse kant. Zonder al te veel moeite kon Blue Stars in de slotfase de voorsprong uit bouwen en de winstpunten via 63-79 voor zich opeisen. In de districts eerste klasse kwam Onze Gezellen door de niet verwachte winst op Kinheim vrijwel definitief in veiligheid. Grote uitblinker in de Onze Gezellen-ploeg was Eric Drossaers (13— 17). Hij was het die zijn ploeg redde toen in de tweede helft Kinheim on weerstaanbaar leek terug te komen. Eindstand 69-57. Topscorer Kinheim: Henk Snel (14-9). Tegen Cronjé-Shots heeft een productieve André Hoefakker (6-22) niet kunnen verhinderen dat Ra cing Beverwijk een duidelijke 63-48 ne derlaag leed. Zomer (11-20) was hier de grote „boosdoener”. Stand: Gratama—DSS 15-30, SDO 16- 28, The Lions 16-24, Exercitia 15-16, Cronjé Shots 16-16, Racing Beverw. 16- 16, HOC 15-14, Kinheim 17-12, Cycloons 17-8, Onze Gezellen 16-6, DIOS 15-2. Voor het echter zover is, zal er nog wel het een en ander gebeuren. En inmiddels gebeurde er ook al van alles. Wim de Jong moest dat aan den lijve ondervinden. Zijn geroutineerde tegen stander Piet Hollenberg wachtte gedul dig op een foutzet van De Jong. Die kwam dan ook in het middenspel, op het moment dat de spanningen op het bord leken te vervagen. Hollenberg profiteer de hier handig van door een verrassende en tevens kansrijke doorbraak-combina- tie te nemen. In het verdere verloop van de partij bleek dat deze combinatie niet kansrijk, doch winnend was. Nico Blom verdedigde zich lange tijd met redelijk succes tegen een agressief spelende Wim Winter. Hij vergat echter dat zijn tak- tiek hem enorm terreinnadeel bezorgde In een zeven-om-zeven stand sloeg Win ter toe. Nauwkeurig boog hij zijn posi- tie-voordeel om in winst. Hanco Elenbaas plaatste al vroeg in de partij een doorstoot waar Jan Silvius geen raad mee wist. Na een aantal de thuisclub in de slotfase niet gehad. Louter door toedoen van Collins kon Arke in de slotminuten van 73-80 nog terugkomen tot 83-86. Voor. Rob Visser behoort het seizoen inmiddels al tot het verleden. Twee gescheurde enkelbanden noodzaakten tot een gipsverband en een voorlopige rust. Twijfelachtig is boven dien het spelen van Wolfs in de reste rende wedstrijden. Studieproblemen spe len hier een belangrijke rol. Voor Kales in de komende weken geen eenvoudige zaak om zich met de steeds kleiner wor dende selectie in het spoor van de leiders te houden. Aan de kop van de ranglijst handhaaf de Kinzo zich via een overwinning op Delta Lloyd. Smith (19-16) en Davis (18- 17) konden het hier in de slotfase niet bolwerken tegen Dan Cramer (0-18) en de zijnen. (Eindstand 95-III. Bij de dames trof The White Stars het niet in Rotterdam onder leiding van slechts één arbiter te moeten aantreden tegen koploopster Disco Danser. De Haarlemse ploeg, die vooral in de eerste helft te -netjes” speelde kreeg bij de rust de rekenig gepresenteerd in een 34- 15 achterstand. Na de basketverwisseling gingen de Sterren er wat steviger tegen aan. Toen ook was er sprake van even wicht. Gerda de Ridder (20) zorgde er echter wel voor dat haar ploeg ruim met 60-37 aan de winnende hand bleef. Nel van der Burg (14) was de produc tiefste Haarlemse speelster. marge van 61-54 zag veranderen in een 83-86 nederlaag. Het wegvallen van Visser en Wolfs noopte Frank Kales een groot deel van de wedstrijd vanuit een zone te moeten opereren. Een zone, die het vooral in de eerste helft moeilijk had tegen de goed draaiende Moore (14-19) en Ruud Har- rewijn (10-6). Naarmate de wedstrijd vorderde kreeg Kees Amama, die de voorkeur in de basis had gekregen boven Kees Limmen, echter steeds meer grip op Ruud Harrewijn die overigens in vergelijking tot het voorgaande seizoen bijzonder is vooruit gegaan. In aanval lend opzicht kon Buitoni weer volledig rekenen op de inbreng van Gary Freeman (14-10). Steun kreeg hij na de basketverwisseling vooral van Hugo Har rewijn (2-10) en Walter Ombre (6-6). Ronduit teleurstellend was opnieuw het optreden van Arthur Collins (10-2). Ver dedigde Collins vorige week tegen BC Markt nauwelijks, dit keer had het er alle schijn van dat ieder aanvallend gebeuren aan Collins voorbij ging. De toch bepaald niet van talenten gespeen de Amerikaan deed dit keer geen enkele moeite om zich aan te passen aan de Haarlemse spelpatronen. Vrijwel nooit was Collins aanspeelbaar en terecht liet Kales Johan Koster (6-4) in dit treffen opdraven. Ook al doet de uitslag wellicht anders vermoeden, kansen op de winst heeft In IJmuiden zorgde VCIJ voor een aangename verrassing door met 3-2 te winnen van Interlance-Zaan 2. Opval lend in dit duel, waarin Jan Stigter ontbrak, was het goede spel van het jeugdtalent, Gert Ritskes. die er steeds in slaagde om over het Zaanse blok te slaan. Het was vooral die hoge aanval van VCIJ die Interlance de das om deed. Nadat via 5-15, 15-8, 9-15 en 15-13 de vijfde set nóodzakelijk werd, bleek VCIJ conditioneel beter te zijn en kon het hoge tempo handhaven. Met 15-9 werd de strijd in het voordeel van de IJmuidenaren beslist. Guus Beenders (9-9) en Ron Jellema (12-14) bleken in de tweede helft echter niet alleen een goed tegenwicht voor Dominique Pedroli (12-8) en Jos Dekker te zijn, maar zij waren het ook die DSS tot op 57-61 terugbrachten. Tevergeefs liep DSS in de slotfase echter storm op het Add Pack-bolwerk. Nimmer kon Gratama de kloof helemaal overbruggen. En toen Jos Dekker in de voorlaatste minuut deed waarop de gehele Add Pack-aanhang hoopte, was de strijd de finitief gestreden. Hoofddorp moest zich in Werkendam tegen Van Toor Fashion beperken tot het zo klein mogelijk houden van de nederlaag. De thuisclub, die vrijwel de volledige wedstrijd met dezelfde basis spelers opereerde, behaalde via 33-27 een regelmatige 80-68 overwinning. In het kamp van Hoofddorp heeft men echter nog niet alle moed verloren. Vanavond om half negen zal Hoofddorp voor eigen HAARLEM. De sensatie in de tweede ronde van het open damkampi oenschap van Haarlem en omstreken was zonder meer de gevoelige nederlaag die favoriet Wim de Jong tegen Piet Hollenberg leed. In de andere groep van de hoofdklasse heeft Wim Winter alleen de leiding door een zege op Nico Blom. Het is duidelijk dat er in beide groepen een felle strijd is ontstaan om de eerste drie plaatsen die recht geven op deelna me in de finale. Het tweede viertal van Boekenroode heeft deze competitie zeer sterk ge speeld. Kruyff-Van Berkel en Valk-me- vrouw Eshuis moesten maar twee neder lagen incasseren en wisten de rest van hun wedstrijden in grote overwinningen om te zetten. Boekenroode 2 heeft nu 174 punten, terwijl BOC 4. dat tweede staat, tot nu toe niet verder dan tot 149 is gekomen. Op 10 maart zullen deze viertallen elkaar voor de return ontmoe ten en dan wordt Kruyff met zijn teamgenoten ongetwijfeld kampioen. Het ene puntje dat nog nodig is om de eindzege voor zich op te eisen, laat Boekenroode 2 zich dan stellig niet af snoepen. Wie met BOC 7 gaat degrade ren,- is fiog niet bekend. Boekenroode 3 en BC 1940 zijn de' „gegadigden” en hebben ieder nog twee wedstrijden te gaan zodat ook in deze de beslissing wel aan het einde van de competitie een feit zal worden. ENSCHEDE-ROTTERDAM Zonder Rob Visser en Jos Wolfs heeft Buitoni zich in de eredivisie basketbal tegen Arke knap hersteld van de misstap te gen BC Markt. In een aantrekkelijk duel bewezen de goed en geconcentreerd spelende Haarlemmers in Enschede dat de twee nederlagen die eerder dit sei zoen tegen de Twentse formatie werden geleden, op een vergissing berustten. Was het in het eerste treffen Buitoni dat een grote voorsprong verspeelde, dit keer was het de thuisclub, die een voordelige IJMUIDEN. De zeventiende AAC-strandloop zit er weer op. Aan deze happening namen gisteren ruim 7000 sportbeoefenaars en trimmers deel. Precies op tijd zette de massa zich bij de IJmuidense Pier in bewe ging richting Bloemendaalse strand. Door de zomerse omstandigheden en het goed te belopen strand kwamen er snelle tijden uit de bus. Hoewel het grootste deel van de Nederlandse top op de midden- en lange afstand in Valkenswaard deelnam aan de veldloopkampioenschappen kon men toch geen enkele niet-atleet op de lange afstand (11.250m.) bij de eerste tien vinden. De strandloop, die voor de rheesteu eert traditie is geworden en die als prestatieloop geldt (wat inhoudt dat er géén prijzen te winnen zijnwerd met ruime voorsprong gewonnen door de AAC-er Henk Nugteren. De lange- afstandloper, die wekelijks 170 km. traint en zaterdag nog een duurloop van 35 km. had gedaan, kwam zonder in te lopen met 37,12 vijftig seconden eerder over de finish dan nummer twee, een Belg. De Haarlemmers Conno du Fossé, Joost de Bock en Evert van Ravens berg (winnaar in 1976) vochten on derling een verbeten strijd uit, dis tenslotte met miniem verschil gewon nen werd door du Fossé. Uitslag: 3 C. du Fossé (Holland H) 38.14. 4 A Buitenhuis (aav’36) 3819, 4 J. de Bock zwakke zetten van zijn tegenstander kreeg Elenbaas zoveel voordeel dat Sil- vius gedwongen werd naar een voor hem kansloos eindspel af te wikkelen. Ron Adelaar en Joop Meure gingen de complicaties niet uit de weg. In het middenspel wist Adelaar toch uiteinde lijk het beste de juiste weg te bewande len in het doolhof van varianten. Geert Post boekte een keurige zege op Gerard Luiten, die in een verraderlijke stand een dreigende damzet overzag en hier door gedwongen werd een schijf te offe ren. Het afspel leverde toen geen pro blemen meer op voor routinier Post. De uitslagen: HooMklasse groep A: Meure-Adelaar 0-2, Douma-De Haas 1-h Post-Luiten 2-0, Winter- Blóm 2-0. Groep B: Silvlus-Elenbaas 0-2, Schut-Teeuwen aigebr., Zeeuwe-Teunisse 1-1 De Jong-Hollenberg 0-2. Eerste klasse groep A: Van Leuffen-Alons 2- 0, Alders-Zwetnmer 0-2, Commandeur-Van der Klashorst 0-2, Hekelaar-Mast 0-2. Eerste klasse groep B: Luiten-Warmerdam 1-1, Zoon-Boer 2-0, Van der Polder-Huysmans 2-0, Masteling- Poppen 0-2. Eerste klasse groep C: Portegljs- Weyers 2-0, Adelaar-Peters 2-0, Van Veen-De Wit 1-1, Moonen-Elsing 1-1. Tweede klasse groep A: Jolink-Van der Lin den 0-2, Van Soest-Wlegman 2-0, Kaptein-Van der Klashorst 0-2. Bals-Van der Gaag uitgest. Tweede klasse groep B: Blom-Zandbergen 0-2, Leemberg-Van Rooden 1-1, Koeleveld- John 1-1, Winnubst vrij. Tweede klasse groep C: Bezuyen-Luiten 0-2, Van Beem-Knijft 2-0, Van Poeteren-Overbeeke 2-0, Heinink-De Co- ninck 2-0. Aspiranten: Spanjaard-Habes 1-1, Kalika-Spanjaard 0-2, Dankers-Hardebol 2-0. Damesgroep: Mol-Van den Bosch 0-2, Schouten-Dreyer 2-0, Kuipers-Van Mullem 2-0. Vermeulen vrij. Lezersgroep: Van Maaren-Mol 2-0, Verdel-Stevenhagen 0-2, Portegijs-Jacobs 0-2, Mos-Peters 0-2. Zaterdag a.s. wordt de derde ronde gespeeld in gebouw „Zang en Vriendschap" aan de Jansstraat te Haarlem. Aanvang 12.00 uur. De heren van OVRA startten aan het duel bijzonder geconcentreerd en wisten gedurende de eerste set constant een overwicht te behouden. Via 10-5 werd het 12-11, vooral doordat een wissel bij OVRA erg ongelukkig uitpakte. Coach Hans van Beekum: „Het lijkt de laatste weken wel of iedere wisseling van spe lers de ploeg een panische angst be zorgt.” Dat dit uitkwam bleek uit het verdere spelverloop. In één ruk maakte Volendam een eind aan de set met 15- 10. In de tweede set draaide OVRA veel beter. Met een in topvorm verkerende Bob de Poel werd een ruime voor sprong opgebouwd en kon met 15-8 gelijk worden gemaakt. De zaken leken zich nog gunstiger voor OVRA te gaan keren toén in de derde set Volendam totaal ineen stortte en OVRA optimaal kon draaien. Bij de stand 11-2 gaf coach Jonk van Volendam in feite de set al op door zijn beste mensen eruit te wisselen en wat rust te geven. Met 15-2 kwam OVRA op een 2-1 voorsprong. Wat OVRA in de vierde set ook probeerde geen moment kwam de ploeg uit de greep van Volendam, dat met snel spel en steunend op de grote sprongkracht keer op keer het OVRA-blok passeerde. Aan een eigen danval kwam OVRA praktisch niet toe en vaak waren deze counters te ingewikkeld van opzet. Met 15-4 werd het 2-2. In de beslissende set kreeg OVRA vat op de Volendamse aanval en wist met een goed blok de score aan eigen zijde te houden. Bij de wisseling van veld stond OVRA met 8-2 voor. Toen sloeg de balans volledig om en profiteerde Volendam van vele stop- fouten van OVRA. Ook de veelal te scherp opgezette aanval werd een ge makkelijke prooi voor Volendam. Met 15-11 maakte de Volendamse ploeg-veen eind aan dit 2 uur durend duel, dat werd bij gewoond door zo’n 200 toe schouwers. Deze toeschouwers kregen in de wedstrijd daarna van de dames van OVRA met name in de eerste set het nodige vuurwerk te zien. Met een Ton- neke de Groot constant scorend vanuit het midden werd het snel 15-7. In de tweede set slaagde MVC erin met een overvloed aan taktische aanvallen de verdediging van OVRA te ontregelen. Met 15-9 werd het gelijk. OVRA was gewaarschuwd en nam in de derde set een 11-2 voorsprong, die het bijna ver speelde. Tot 11-10 liep de ploeg uit Maassluis in, maar daarna kon een extra aanvalster in de OVRA-ploeg de zaak via 15-10 uitmaken. De laatste set werd een formaliteit. MVC geloofde er niet meer in en met 15-6 stelde OVRA de 15e achtereenvolgende zege veilig. In deze derde divisie ontmoetten de beide andere Haarlemse teams Allides en Die HAARLEM-IJMUIDEN. Zowel het eerste heren- als damesteam van OVRA stond jl. zaterdag voor de vuurproef in duels met de beide concurrenten. De dames van OVRA doorstonden deze proef uitstekend en versloegen hun naaste belager MVC met 3-1, maar de heren van OVRA maakten een grote misstap en verloren na een spannend duel met 3-2 van Volendam. Voor de dames betekent het dat over 3 weken de kampioensvlag definitief in top gehan gen kan worden, maar voor wat het de heren betreft zal de spanning er in blijven tot de laatste competitiedag, want de grote voorsprong is nu geslon ken tot 1 punt op het Delftse Sigma. Het kampi oenschap bridge van het district Kenne- merland is een bekeken zaak. Leider Boekenrode 2 (174) had geen enkele moeite met BOC 6: 19-1 en heeft nog maar één punt nodig om de titel in de wacht te slepen. Runner-up BOC 4 won met gering verschil van Boekenrode 3: 12-8 waardoor het ep de laatste compe titiedag van het leidende viertal maxi maal zal moeten winnen om nog een beslissingswedstrijd te kunnen forceren en dat zit er beslist niet in.

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 18