Stormvogels winnaar jeugdspelregelwedstrijd Haven Inbreker in arrest het strand Lentezonnetje aan doe er wat aan w Alcohol in het verkeer Drie turnkringen worden door fusie bijeengevoegd -Oïi Stork Duke Poolse televisie OP W7 I J Raadscommissie praat over „isotheekproject” =4 EEUWFEEST VAN IJMUIDEN HAD NOG EEN STAARTJE te 5 7 MAART 19 7 7 IJMUIDEN - VELSEN Dank Revue Brochure VERBETERING VOOR ORGANISATIE EN SUBSIDIEBELEID Ledental Programma MAANDAG - VELSEN-NOORD Er bestaan plannen om de Kennemer Turn kring (KTK), de Zaanse Turnkring en Noordhollands Zuiderkwartier in een fusie bijeen te brengen. Dit deelde de heer W. Singer vrijdag avond mee tijdens de algemene jaarvergadering van de gymnas tiekvereniging „Wijkeroog”. Over deze samenvoeging zijn reeds di verse besprekingen geweest. Ver wacht wordt daf binnen enkele we ken een definitieve beslissing zal vallen. (Van een onzer verslaggevers) VELSEN/IJMUIDEN Alle feestelijkheden rond het honderd jarig bestaan van IJmuiden en het Noordzeekanaal zijn definitief ver leden tijd. Zaterdagochtend in de kleine uurtjes keerden de laatste feestgangers huiswaarts vanuit De Schouw waar de gemeente, bij monde van burgemeester J. Ree horst, alle medewerkers nog eens dankte voor de medewerking tij- dens het feestjaar 1976 ondervon den en waar iedereen met iedereen nog eens wat herinneringen kon ophalen aan een jaar dat, volgens burgemeester Reehorst, een goed jaar was geweest. *1 ■Ma Terugbhk op een jaar ADVERTENTIE vol feestgedruis V) 1, ;ala-avond van de een en a en itie Het volgende onderwerp is heit pro bleem van d e gevaarlijke afvalstoffen, die volgens een vorig jaar ingegane lo- zingsverordening niet meer via het riool afgevoerd mogen worden. Het gemeente persoonlijke stoffelijke blijk van waar dering overhandigen aan Jan Verhoog. De man die het motief van het jubi leumjaar bedacht en die tevens de grote stimulator is geweest achter de tentoon stellingen. De amateurfilmclub Velsen die in op dracht van de gemeente de jubileumfilm had vervaardigd besloot het officiële ge deelte van de avond met de vertoning Verder praat de commissie over de gara- gecapacite.it van de reinigingsdienst en worden de commissieleden op de hoogte gesteld van de voortgang bij de bouw van een reinwaterkelder, van de gasser vice en van de tariefsverhoging voor he* water per 1 juli. 380 ontwikkelingsprojekten VASTENAKTIE giro 5850 te utrecht ofwel rabobank zeist nr 162101864 Burgemeester Reehorst eindigde zijn feest- en dankrede met de vraag op te werpen of al die inspanning en samen werking tussen uiteenlopende groepen van de bevolking ook in de toekomst niet een positieve betekenis zou kunnen hebben in de kwaliteit van het dagelijks bestaan. „Moeten de mensen die elkaar gevonden hebben bij het ..feest in de vishal”, het „feest in Oud-IJmu'den”, „de grote reddingsdemonstratie” of de „Re vue 10 x 10” periodiek de koppen niet nog eens bij elkaar steken om de te onderzoeken of er nog niet eens zo iets goeds of nog beters uit de bus kan komen. Voor wie na de kleurrijke op somming van alle feestelijke gebeurte nissen met enige weemoed terugdacht aan het jaar dat zo overladen was met feestelijkheden, was er als een pleis- Hoewel het zomerseizoen nog lang niet is aangebroken, im mers op 21 maart moet de lente pas beginnen, hebben al veel mensen de kans schoon gezien om bij het eerste lentezonnetje weer eens lekker lui aan het strand te gaan liggen. Ditmaal moest dat natuurlijk nog achter glas, want zo warm is het nog niet, maar toch was het zondag al behoorlijk druk op het strand en op de terrassen van de strandpaviljoens van IJmui- Verder wordt gesproken over een ander systeem voor de grofvuilophaaldienst, waarbij het telefonisch bestellen van de dienst ingeruild gaat worden voor een rondrit voor grofvuil op bepaalde dagen in de wijken. Men wil ook komen tot vaste dagen, waarop de veegauto van de gemeente langskomt om de straten te vegen. Dan kunnen autobezitters daar bij het parkeren rekening mee houden. de Kennemerlaan en tenslotte één van i in oud- IJmuiden waar aldus de burgemeester „het vroegere volksleven en vroegere saanhorigheid herleefden in één van de mooiste feesten van het hele jaar”. Met dank aan allen wilde de gemeente toch één uitzondering maken en een onmondigheid Voor een vijftienjarig lidmaatschap van de dames Nora van Wijnen mevrpuw E. Brouwer-Bloemberg waren er zilveren bonbonschaaltjes, de dames A. Span-Schutter en G. Martinius-de Boer ontvingen elk een fraai bewerkte thermometer en vObr de oudste met 35 jaar lidmaatschap de heer Jan de Reus was er een prachtig uitgevoerde tele- foonklapper. VELSEN NOORD. In het gebouw „De Meerpaal” in Velsen Noord zijn gisteravond de halve finales van de jeugdspelregelwedstrijden afgewerkt. De wedstrijd werd georganiseerd door scheidsrechtersvereniging IJmond. Win naar werd de ploeg van Stormvogels, als tweede plaatste zich De Volewijckers. bestuur wil nu aan kleinere bedrijven de mogelijkheid geven om deze gevaar lijke of milieuvervuilende afvalstoffen bij de reinigingsdienst te deponeren. ter op de wonde een groep medewer kers van „10 x 10” die een aantal liedjes uit die theaterproduktie nogmaals voor het voetlicht bracht. Zonder requisieten, decor en zelfs cos tumering was het toch weer een ontwa penende frisse vertoning. Er was dan ook weinig voor nodig om de aanwezi gen de refreintjes te laten meegalmen. Met gescandeerd handgeklap werden de amateur-tonelï'sten „toen-het-doek-echt- voor-de-laatste-maal-werd-gehaald” uit geleide gedaan. VELSEN. De raadscommissie voor de gemeentelijke bedrijven komt woens dagavond om half acht in het stadhuis bijeen. Eerst wordt gesproken over het zogenoemde „isotheek-project”, dat on langs in Delfzijl van start is gegaan. In dit project worden de kosten van isolatie van woningen betaald uit de besparing op de stookkosten. CDA-fractievoorzitter II. A. de Boer had hierover vragen gesteld. van een journaalfilm. Van alle festivi teiten werden de hoogtepunten op het witte doek nogmaals vertoond. Reeds nu, zo kort na het feest, was het voor de aanwezigen leuk om zichzelf of familie of kennissen te herkennen. Een film die zeker in de toekomst met evenveel ge noegen zal worden bekeken om een stukje geschiedenis van IJmuiden het 100-jarig bestaan nog eens uit de vergetelheid terug te halen. Dankbaar werd gebruik gemaakt van de gelegen heid om nog een dansje te maken. Het voordeel van de fusie is ondier meer dat het samenstellen van de tech nische programma’s wordt vereenvou digd. Bovendien is het minder moeilijk om de onontbeerlijke provinciale subsi dies te verkrijgen. Tijdens de vergadering werden een vijftal jubilarissen van de vereniging in het zonnetje gezet, terwijl de technisch directeur voor zijn dertigjarig bestuurs lidmaatschap een bloemstuk ontving. ploegen uit de bij de KTK aangesloten verenigingen met een zeskamp voor jon gens en heren en een vierkamp voor meisjes en dames. De KTK-verenigingen houden 15 oktober een competitie lange- mat-springen en 19 november valt de driekringendag met verenigingsgroepen van de Kennemer Turnkring, de Zaanse Turnkring en Noord-Holland Zuider kwartier. Het technisch jaarprogramma Ver meldt op 6 mei deelname met geselec- Tenslotte kregen alle bezoekers een brochure mee. Een jaaroverzicht 1976 waar het allemaal nog eens netjes op een rijtje in stond. Voor thuis. Voor later! De Poolse televisie heeft kortgeleden m een programma van een half uur over Nederland uitgebreid aandacht besteed aan Stork Duke, de voormalige plaatwellerij in Velsen. Aanleiding voor deze belangstelling was het transport naar Polen van apparatuur voor verwerking van slachtafval,, een van de produkten, die Stork Duke in Velsen vervaardigt. Ruim een jaar geleden ontving Stork, onderdeel van VMF, opdracht voor de levering van zbven van deze installaties, die op verschillende plaatsen in Polen worden gebouwd. De totale order, met inbegrip van apparatuur voor beperking van stankoverlast en voor waterzuivering, omvatte een bedrag van ruim dertig miljoen gulden. De bouw en inbedrijf stelling van de installaties heeft dit jaar en volgend plaats onder leiding van Nederlandse technici. De Poolse televisie liet zien, hoe een colonne van vier vrachtwagencombinaties met onderdelen voor de installaties naar Polen vertrokken. Op de foto een vertrekkende vrachtwagen, waar voor direkteur H. Kamp van Stork Duke vragen beantwoord over de samenwerking met Polen voor de Poolse televisie-opnamen. VELSEN. Het afgelopen weekeinde gijn drie automobilisten onder invloed van alcohol door de politie aangehouden. In de nacht van vrijdag op zaterdag kregen twee IJmuidenaren van 19 en 21 jaar een rijverbod opgelegd. De nacht erop was het raak met een 25-jarige Amsterdammer die te diep in het glaasje had gekeken. Hem werd een bloedproef afgenomen en proces-verbaal opge maakt. Direct na de eerste schriftelijke vragen had de ploeg van SVA Boys uit Utrecht de leiding. Tweede stond toen de ploeg van het IJmuidense Stormvogels. Het gehalte van de mondelinge vragen was niet erg makkelijk. Veel jongens verslik ten zich in de vraagstelling en kwamen niet helemaal tot een goed antwoord. De ploeg van Stormvogels heeft veel punten te danken aan Nico Stoker, die met een totaal van 157 punten erg goed voor de dag kwam. Samen met Joke Schouten, een van de twee vrouwelijke deelneemsters van Purmersteijn, moest hij enkele vragen beantwoordden om te kijken wie de individuele prijs mee naar huis mocht nemen. Joke Schouten won deze barrage. Het verschil tussen de eerste drie ploegen was nliet erg groot. Stormvogels kwam tot een totaal van 515 punten en De Volewijckers tot 513. Pancratius, dat als derde eindigde had een totaal van 500 punten. De verdere klassering luidt als volgt: 4. SVN Boys 458, 5. Zaandijk 452 en 6, Purmersteijn met 435 punten. De agenda werd vervolgens vlot afge werkt met de herverkiezing van de he ren Van Wijnen, penningmeester en J. de Reus, lid. Het jaarverslag van mejuf frouw P. M. Kamhoot herinnerde uit voerig aan alle activiteiten, waarbij het hoogtepunt de tweejaarlijkse uitvoering was. De heer Van Wijnen kon dankzij subsidies van de gemeente Velsen en Van Gelder Papier, in tegenstelling tot vorig jaar, een batig saldo aantonen. Betreurd moet worden dat het ledental wegens vergrijzing en verhuizing over bijna alle afdelingen met in totaal 35 leden was teruggelopen zodat „Wijker- oog” nu 242 leden telt. Desondanks was er geen aanleiding tot contributieverho ging ofschoon „Wijkeroog” onder de turnverenigingen tot de laagste contri- butieheffers behoort in het KNGV. De man drong vrijdag de kantine binnen door een ruitje van een toe gangsdeur te forceren. In de kantine haalde hij kasten en laden overhoop. Hij ging er vandoor met een geldkistje, met 1100 en een hoeveelheid rookartikelen. Na een onderzoek van de Velsensë politie, in samenwerking met haar Heemskerkse collega’s, kon de man een dag later in zijn woonplaats worden aangehouden. Hij heeft de inbraak be kend. VELSEN-NOORD. De Heemskerkse politie heeft zaterdag een 25-jarige in woner uit die plaats aangehouden die bekend heeft een inbraak te hebben gepleegd in de kantine van Concordia in Velsen-Noord. Terugblikkend stond hij stil bij de grote revue „10 maal 10”, het koorfesti- val in Zaanstad, de kunstmarkt in Oud- IJmuiden, de beeldententoonstelling vain Chinny op Beeckestijn, de taptoe op Schooonenberg, de expositie „3500 jaar Velsen” van de Archeologische werk groep, de (helaas verregende) roeiwed- strijden, het loodsen-voetbaltoernooi, het basketbal toernooi, de activiteiten door het bedrijfsleven ontwikkeld, de jaar markt in Santpoort, de braderie in Vel sen-Noord, de oud-Hollandse markt in Uc iMfliueuieriaiui en LdlsiOLLt l de hoogtepunten het festijn T.Trrwii zlan I, teerde leden van de verschillende turn verenigingen aan de Velser Sportstichting in de Zeewijksport- hal. Op 7 mei zijn er vaardigheidsproe- ven in dezelfde hal en op 14 mèi krijgt „Wijkeroog” de jaarlijkse bondswandel- dag van de Kennemer Turnkring (KTK) te organiseren. Op 21 mei worden de meerkampen voor A- en B-klsss? gehouden door den. En de zon deelde haar warmte al met gulle hand uit, zo dat degenen, die hun bruine tint in de winter met een hoog- tezon op niveau hadden gehouden, hem nu met een echt zonnetje konden laten aankleuren. En terwijl de ene groep mensen heerlijk vanaf het terras in het zonnetje naar zee keken, maakte een andere groep een forse strandwandeling. Jan Verhoog (rechts) ontvangt uit handen van burgemeester Reehorst een enveloppe inhoudende een bon voor een zelf uit te kiezen cadeau. Beide ploegen hebben nu het recht om deel te nemen aan de districtsfinale, die op 25 maart in Lelystad zal worden gehouden. In totaal deden er zes ploegen van Vier deelnemers aan deze wedstrijd mee. Vrijdag aangekomen: Kemrix, IJmui den, Rochester; Breethorn, Dordrecht; Blitar, Huil; Barbro, IJmuiden, Monrovi- a; Almara Secunda, Battonrouge; Woer- man U Bangi, San Pedro; Holstentor, Velsen, Cont. Plat; Jemrix, IJmuiden, Whitby; Doggershore, Ardersie; New Horizon, Tampa; Dependent, Par; Breeh- orn, Uk; Stirling Roc. Cont. Plat; Dalla, Doula Piont. Vrijdag vertrokken: Pacific Jasmin, Seven Island; Samos Fortune, Rotter dam; Anneuse Tholstrup, IJmuiden, Ar- klow; Clio, Beverwijk; Haica Holwerda, Harlingen; Areas, Hamburg; Westnor, Esbjerg; Pratita, Balcwan; Aardenburg, Gibraltar; Rose Danie, Hambrug; T.S. 42. Tough, Cont. Plat. Zaterdag aangekomen: Assiduity, Ab erdeen; Lijnbaansgracht, Pusan, Bever wijk; Parkesgate, Kings Lynn, IJmuiden; Adrastus Liverpool; Maria Gorthon Gel- fle; Ninja Tholstrup, Arklow, IJmuiden; British Tornar, Fredericia; Wilhelm S, Rochester, Velsen; Corvus, Ipswich; Merc Scandinavia, Portsmouth; Alca, Klaipeda; Tor Scandinavia, Gothenborg; Lynx. Londen; Titan Service, Cont. Plat, IJmuiden; Lindinger Silver, Leixoes; Star Susan, New Port River; Sea Bure, Cont. Plat; Torgelow, Gent, IJmuiden. Zaterdag vertrokken: Brinda, Poole. IJmuiden; Briethorn, Grimsby; Kent Shore, Cont. Plat, IJmuiden; Iggesund, Iggesund, Zaandam; Mosel, IJmuiden, Sefixal; Gloria Siderun, Hamburg; Satur- nus, Lerwick; Livanita, Glasgow; Nikos, Hamburg; Areas, IJmuiden, Hamburg; Nes Gargo, Londen; Medina, Londen; Dart, Wisbech; Olympic Defender, New Haven; Helg S. Binnenland, Sonderborg; Assiduity, Londen; Gektor, Kalingard; Astrid Bramming, IJmuiden, Malmo; Tempest, IJmuiden, Noordzee; Dubrov nik, Immingham; Jemrix, IJmuiden, Kings Lynn; Breda, Bilbao; Anco Tem plar, Terneuzen; Tor Scandinavia, Go thenburg; Cleon, Kalundborg; Borussia, Hamburg; Kemrix, IJmuiden, Whitby. Zondag aangekomen: Herm Kiepe, Halmstad; Leliegracht, Norresundet; Lu- beca Santander; Suro Venture, Londen. Zondag vertrokken: Foreland, Glas gow; Lynx, Bergen; Stirling Roc, IJmui den, Cont. Plat. Circa 350 genodigden hadden aan de uitnodiging, om met elkaar een blik terug te werpen over het feestjaar, ge hoor gegeven. Omstreeks acht uur was het de boerenkapel van soli uit Sant poort die de gasten ontving in de grote toepasselijk versierde feestzaal. Gemeentevoorlichter Jan Dooyes bracht de datum 12 juni 1974 in herin nering toen de eerste besprekingen voor het eeuwfeest werden gevoerd. „Het feestjaar is nu wel voorbij”, aldus Dooyes, „maar wie vroeg begint mag laat eindigen en daarom heeft de gemeente de behoefte gevoeld u nog éénmaal in het kader van dat eeuwfeest bijeen te brengen.” Ook burgemeester Reehorst, die na de vertoning van de jubileumfilm „Honderd jiaar IJmuiden en het Noordzeekanaal” het spreekgestoelte besteeg, toonde zich dankbaar voor de gelegenheid om in het apenbaar van zijn dank te mogen getui gen. fl» »|lgj 0**

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 5