Loopbaan tussen kleuter en bejaarde PENSIONGAST MET MES pensioen TOEGETAKELD Famila BV gaat zich vestigen in Beverwijk Variatie en vaart bij Mde cp 'l ernte geziekt naar Directrice Huize Agnes eind maart met „De Jansheeren” spontane cabaretgroep Big band „Last Moment” till CABARET NAR IN DE JANSHEEREN Makelaarskantoor in winkelcentrum l Voorlichting over kabeltelevisie I I I I I I I I I Wandkleden en kleinplastiek 7 BEVERWIJK-HEEMSKERK MAANDAG 7 MAART 19 7 7 STEEKPARTIJ EN INBRAKEN HIELDEN POLITIE BEZIG (door Hinke J ongebloed) Bejaardenwerk Forse buit reeks over een Werk voor 240 personen D I Autosleutels VER Sfeer Indonesië alet rle- Respect Naam: Straat: Plaats: Prov. Handtekening: >en uijt Ik wacht met betalen op de acceptgirokaart. In open enveloppe zonder postzegel sturen aan Weekblad Privé, Antwoordnummer 1980, Amsterdam. 'erlij- 3r en laats f te nver- vader 'oens- Duin- vaart- tiden. dins- inr. 6 Huurdersbelangenvereniging Straks komt 't nieuwe weekblad Privé. Privé voor u. Van Henk van der Meyden en zijn mensen. Privé wordt liefde op 't eerste gezicht. Daarom krijgen de snelle beslissers de twee nummers die in maart verschijnen gratis. En een welkomstattentie: een Privé button en een serie Privé stickers. Met de kans op een Privé-diner voor twee in de Club Privé in Amsterdam. Vul de voor-intekenbon in. Dan zit u straks op de eerste rij. Privé. >ns nog :n lieve Mevrouw De Bont sluit daarmee periode af van kleuterleidster tot directrice van een bejaarden tehuis. K HEEMSKERK Mevrouw D. C. de Bont, directrice van het bejaar dentehuis St. Agnes, aan de Laan van Assumburg in Heemskerk, gaat aan het einde van deze maand met pensioen. Op 31 maart wordt haar een receptie aangeboden en daarna zullen staf en bejaarden van het tehuis het zonder haar moeten stellen. Zelf draagt zij met het volste vertrouwen de leiding aan haar opvolger, de heer Pater, die zich inmiddels aan het inwerken is. Soepelheid Nieuw begin Privé is voor mij liefde op 't eerste gezicht Ik neem daarom een kwartaalabonnement a f 15, halfjaarabonnement a 30, jaarabonnement a f 60, en krijg de nummers van maart gratis, en het welkomstcadeautje met kans op 'n Privé-diner voor twee. I I i generatie met alle ,,JAN BAART ADVERTENTIE md rol- >55; lag nd an gd n n s R e S Waarom zo speels, Henk? 1 zijn rode onderbroek zien de start van nog meer lol en lag aat wel na heid was ook bijzonder veeleisend en wat ouder geworden begon zij toch uit te zien naar een iets rustiger funktie. Over de bejaarden als groep zegt zij ,Het is mijn vaste overtuiging, dat die in in De belangenvereniging, die samen met de Stichting Kabeltelevisie deze avond Mevrouw D. C. DE BONT as- lan 7-» T I. O de een Beverwijker, korte tijd later van hun bed gelicht. Zij bleken in de gestolen auto rond te hebben gereden, terwijl spoedig ook de ontvreemde sleutels en de telmachine boven water kwamen. Voor nader verhoor wordt het duo voor lopig vastgehouden. Na de pauze liet Youp van ’t Hek een stukje van zijn rode onderbroek^ zien Dat was G- - Die periode als kleuterleidster speelde zich met name in de crisisjaren en in de oorlogsjaren af. Als „kwekeling met ac te” begon zij te werken op een vergoe ding van een rijksdaalder per jaar en later stond zij voor 25,- per maand voor een klas met vijfenveertig kinde ren. Om er wat bij te verdienen fietste zij zaterdagmiddags van Rotterdam-zuid naar Rotterdam-centrum voor een bij baantje achter de plaktafel van C A. Maar dan moest zij na de schooltijd we) hard fietsen, anders haalde ze de prik klok niet op tijd. HEEMSKERK. Het makelaarskan toor Brantjes en Den Breejen en Bran- tjes Assurantiën openen 11 maart hun nieuwe kantoor in de Van Coevenhoven- straat 8. Het is een open informatiecen trum geworden, waar de cliënt terecht kan om inlichtingen in te winnen over het aan de markt zijnde onroerend goed, verzekeringen, hypotheken en financie ringen. De heer Brantjes wil met deze open presentatie de drempel slechten, die er voor makelaars- en assurantie kantoren nog altijd schijnt te liggen. Voorts werd nog ingebroken in een eleetriciteitszaak aan de Peperstraat, waar 5500 uit een afgesloten kastbu- reau verdween. Uit de kantoorruimte van het slachthuis IJmond aan de Wij- kermeerweg, die eveneens door inbre kers werd bezocht, wordt niets vermist. Tenslotte werden twee 16-jarige knaapjes (naar de derde is men nog op zoek) aan de de tand gevoeld over vernielingen aan langs de Schans gepar keerde auto’s. De jongens zouden onder meer antennes hebben afgerukt en bui tenspiegels hebben gemold. Sindsdien is er in Huize St. Agnes veel veranderd. Na een eerste periode van „kennismaking” kreeg zij van het be stuur zo ongeveer vrij mandaat en voortdurend heeft zij gewerkt aan het verbeteren van alles wat bij zou kunnen dragen aan de goede sfeer in het huis. Uiterlijke kenmerken zijn daarvan de aanleg van een prachtige wandeltuin, de inrichting van het huis, met overal vaste vloerbedekking om het „huiselijker” te maken, de nieuwe badliften. het feit dat er nu op vijfentwintig bejaardenkamers een telefoonaansluiting is voor een bete re communicatie met „buitenshuis”, de veel warmere kleurén van het interieur. Faam hebben de wijze waarop de fees telijkheden in dit tehuis worden gevierd en de vrijheid van de bejaarden. Zij stelt zich op het standpunt dat binnen grote lijnen de bejaarden in het tehuis precies moeten kunnen doen wal, zij thuis ook deden. Als er familie op be zoek komt met een grote hond dan mag die best mee naar binnen (dat is veelal niet toegestaan). Die vrijheid en die sfeer tekenen zich natuurlijk af in hon derden kleine dingen, individueel of col lectief, want het stoelt op een mentali teit die vooral de individuele bejaarde centraal laat staan. Voor haar zijn bejaarde mensen niet per definitie allemaal lieve, aardige, bra ve mensen. Maar ze mogen voor haar best hun eigenaardigheden en hun af wijkend gedrag hebben, ook al kan dat irritant zijn. Zij ziet een „tehuis” niet anders dan een straat of een buurt waar zich ook van alles af kan spelen en waar men ook te maken heeft met burenruzies, maar ook met burenhulp. televisie te zien en te horen. Sinds kort staat deze big band onder leiding van Rik Elings, die Henk Meutgeert, oprich ter en leider sinds 1972, opvolgde. Het repertoire van deze band omvat rus:'ge ballads als moderne en traditionele swingende jazz-stukken, waarvan enkele met latin- en rock- invloeden. Een belangrijk deel van hei repertoire is eigen werk, gearrangeerd Terug in Nederland moest zij helemaal weer opnieuw beginnen haar dertigste jaar. V. D. opende in het herbouwende Rotterdam een gloed nieuw warenhuis en binnen dat concern werd zij aangenomen voor een leiding gevende funktie, en kreeg zij opleidingen in de medische en sociale sector. Et werkten toen bij dat concern 1500 men sen en zij kreeg vooral te maken mei personeelszaken. In die management- funktie had haar werk vele facetten, zoals de selectie en begeleiding van per soneel, woningproblemen, sociale vraag stukken, de viering van jubilea, ontspan- ningsactiviteiten voor de grote groep van gepensioneerde personeelsleden, kortom een zeer veelzijdige werkkring met alle mogelijkheden om op velerlei gebied ca paciteiten te ontplooien. Die veelzijdig- BEVERWIJK. Onder auspiciën van de Stichting Tentoonstellingen Bever wijk exposeren Corrie Wortel, Gerda Edens en Wil de Bie tot en met 28 maart wandkleden en klein plastiek in „De Nieuwe Slof” aan de Kerkstraat. Gerda Edens woont en werkt aan het Visscherseinde in Spaarndam; Corrie Wortel aan het Klein Heiligland in Haarlem. Zij exposeren hun „textielob- jecten”. Wil de Bie uit Schoorl toont keramische kleinplastieken. generatie met alle harde werken dan toch maar heeft gezorgd voor onze wel vaart van nu”. Er spreekt een grool respect uit voor de ouderen van nu. Ook een uitspraak van haar is: ,Wij hebben onze verplichtingen tegenover die be jaarden”. Wat het personeelsbeleid betreft heeft zij vaak (dank zij de medewerking ook van het bestuur) vooruit gelopen op wettelijke regelingen als het ging om pensioenrechten en dergelijke. Een op vallend feit is dat zich in het perso neelsbestand nauwelijks wijzigingen hebben voorgedaan tijdens haar beleids periode. Degenen die eenmaal in St. Agnes werkten bleven. „We hebben een geweldige chef-kok en een geweldige hoofdverpleegster”. Zc gaat ze nog een tijdje door want haar dringend verzoek is om vooral in de krant te zetten dat ze in het tehuis niets zou hebben betekend zonder dat team van stafmedewerkers(sters)' zonder dat eminente bestuur zonder al die fijne mensen die haar hielpen. Aan haar ver zoek voldoen we graag maar we nemen al die stellig terechte dankbetuigingen toch met een korreltje zout want er moet toch altijd een centrale figuur zijn die dan al die fijne mensen om zich heen moet verzamelen binden en inspi reren. En dat was in huize St. Agnes nu toevallig die mevrouw De Bont. Zij gaat nu terug naar de Rijnmond. Voor de maand mei staat er een vakantiereis op programma naar Tokio, Hongkong en Bangkok. Heel velen in Heemskerk ho pen dat zij er voluit van zal genieter). Met haar vitaliteit en ondernemingsgeest zal ze daarna stellig nog aan een twee de leven” beginnen na haar zestigste jaar. Al weer even vele Heemskerkers hopen dat dit lang en goed zal zijn. Famila heeft reeds zelfbedieningswa- renhuizen in Tilburg en Weert. De heer Oosterom verwachtte een omzet van 40 mln. in het eerste jaar van Famila Beverwijk, 'tezamen met Tilburg en Weert zal de totale omzet van Famila in 1978 ongeveer 150 mln. gaan bedragen. In 1981 wil Famila (in totaal 850 werknemers zes zelfbedieningswaren- huizen in Nederland exploiteren. Op bezoek bij vrienden zag zij een advertentie waarin een directrice werd gevraagd voor een 'bejaardentehuis in Duiven (Gelderland). Die vrienden von den dat zij daar best geschikt voor zou zijn. Zelf stond die fuhktie haar toen nog niet zo duidelijk voor ogen, maar zij solliciteerde toch en na gesprekken met het bestuur werd zij op 47-jarige leeftijd als directrice aangesteld in een tehuis met 65 bejaarden. Zij ging kadercursus sen op het gebied van de bejaardenzorg volgen en merkte dat zij in die funktie veel profijt had van haar bij V. D opgedane managerskwaliteiten. Dit werk kreeg pas recht haar hart en in alle oprechtheid kan zij nu zeggen, dat zij nooit spijt heeft gehad van die toen toch wel opzienbarende stap naar het bejaardenwerk toe. Ook de inbraak in de nissenhut van Commandeur wist de politie snel op te lossen. Kort na de inbraak - waarbij een auto, een telmachine en de sleutels van zestig in en naast de bedrijfsruimte geparkeerde auto’s werden ontvreemd - hield de politie Velsen twee jongelui aan. die geen papieren bij zich bleken te hebben. Hun adressen werden genoteerd. Door de politie Beverwijk werden de knapen, een 18-jarige en een 21-jarige (Van een onzer verlaggeefsters) BEVERWIJK In verband met een steekpartij in een pension aan de Ro- merkerkweg, een inbraak in een bar aan de Zeestraat en een inbraak in de nis senhut Van autobedrijf Commandeur aan de Parallelweg zijn dit weekeinde door de Beverwijkse politie vier aanhou dingen verricht. Drie personen zitten nog vast. leut. Opmerkingen en grappen uit do zaal werden steeds talrijker. De concen tratie van de spelers op de planken werd minder. Uiteindelijk kregen de drie cabaretiers een niet te stuiten slappe lach. Youp van 't Hek was het eerst weer bij zijn positieven en begon een ge ïmproviseerd praatje tegen de zaal. Het „incident” werd door de aanwezigen wel gewaardeerd. NAR had al voor de pauze de sympathie gewonnen en kon bij het Heemskerkse publiek geen kwaad meer doen. Overigens was zij als één van zestien vrouwen geselecteerd uit groep van driehonderd vrouwen die zich bij het Rode Kruis meldden. Meer dan twaalf jaren heeft zij zo gewerkt en op de be vrij ding van Neder land gewacht in het geteisterde Rotter dam. Daarna deed zij bureauwerk bij wat toen heette Volksherstel. organiseert, vindt dat de gemeente Be verwijk een nogal vrij eenzijdige infor matie geeft, waarbij aan een aantal belangrijke punten voorbij wordt ge gaan. De vereniging noemt o.a. zaken zoals wat gebeurt er als men geen aansluiting wenst, garantie goede ont vangst en extra bijkomende posten. De bijeenkomst begint om 20 uur. Deze Kamper formate won in hel verleden de TROS-big-bandfesl. vals in 1975 en 1977. De band trad op in hei programma Sesjun en was ook via de Vrijdagnacht werd een 44-jarige pen siongast door zijn 22-jarige kamergenoot met een mes toegetakeld. Hij liep steek wonden op in zijn gezicht- nek, linker arm en raakte het topje van zijn lin kerduim kwijt. Na behandeling in het ziekenhuis mocht de man weer naar huis. De messenzwaaier werd in verze kerde bewaring gesteld. Aanleiding tot de vechtpartij vormde een ruzie over de luidruchtige binnenkomst van de 22- jarige, terwijl zijn kamergenoot net lek ker lag te slapen. Zaterdag werd door de politie een 18- jarige Beverwijker aangehouden, die be kende de nacht tevoren een geldbedrag van ƒ800 uit de geldlade van een bar aan de Zeestraat te hebben ontvreemd. De jongen had door zijn nieuwsgierige vragen naar de bewaking van de bar de aandacht op zich gevestigd. Hij bleek tevens nog een ander inbraakje op zijn kerfstok te hebben. Na verhoor is de knaap vrijgelaten. Bespiegelingen over huwelijk en emancipatie werden gekruid met een speels overzicht van alternatieve liefdes- vormen. De noslalgie-rage werd ver woord in de terug-naar-de-natuur-ver- zuchting en het bruin-gebeitst-meubi- lair-verlangen, Net als bij radio, televisie en krant is ook in het cabaret bij de politiek Van Agt een vast agenda-punt geworden. Eigenlijk afgezaagd dus, maai hel ibo tusgrapje „Dreit schuimt nog na zes kindjes” had toch zijn uitwerking wel. Wrang werd de jeugd van „Annie van der Zande” belicht. Ook de geschiedenis van „Trees van Velzen” en het uitzend bureau was een en al kommernis. Lek ker gek was het nummer „Oma in de Efteiing”. Suikerzoet deed Debby Petter een persiflage op Elly Nieman. Pianist Jan Kokken, wat stijf maar wel effec tief achter de toetsen, begon steeds zijn grap over de vrouw die l ij de doktei kwam Hoe het afliep weet nog nie mand. HEEMSKERK Kei publiek zal zaterdagavond 12 maart in „De Jansheeren” het voor Heemskerk unieke optreden mee kunnen maken van de meer dan twintig man sterke big band „Last Moment”. HEEMSKERK. De betrekkelijk jonge cabaretgroep NAR presenteerde vrijdagavond het programma „Alles in Wonderland” in De Jansheeren. Confe rences met kritische kanttekeningen werden af gewisseld met liedjes van meer speels karakter. Door de variatie en vaart van de verschillende nummers, gecombineerd met de zelfspot en het ontwapenende on-professionele optreden van de cabaretgroep werd het een zeer plezierige voorstelling. Youp van ’t Hek, de tekstschrijver, vormde in de presentatie de spil van het gezelschap. Debby Petter assisteerde bij conferences en was als zangeres actief. Jan Kokken, de componist, verzorgde de pianobegeleiding. Het decor bestond uit vier vlaggen. Elk dundoek kreeg zijn eigen verhaal. Bij Amerika kwam een tekst over het bijna vergeten Vietnam. Rusland volgde met een onderdrukte dissidente. Zeeland mocht op de folklo- re-toer. De Nederlandse vlag kreeg een bespiegeling over de dodenherdenking. Gein en pijn, zoet en zuur wisselden elkaar af. Wat zij boeiend vindt is al die ver schillende karakters van de bejaarden die toch in een soort groot gezinsver- band als in een „groot huishouden” met elkaar samenleven. Haar ervaringen als personeelschef zijn haar altijd zeer te stade gekomen bij het kiezen van de juiste mensen in de staf om in een tehuis alles soepel en voral in een goede sfeer te doen verlopen. In Gelderland woonde zij intern in het bejaardentehuis. In Heemskerk zou zij extern kunnen wonen en dat is een doorslaggevende reden geweest, waarom zij nu bijna negen jaren geleden naar Heemskerk kwam. De big band „Last Moment" tijdens een optreden met Slide Hampton. door Meutgeert, Elings en andere orkest leden De formatie bestaat uit vijf saxofoons, vier trompetten, Vijf trofnbones en een ritmesectie, bestaande uit piano, bas, gi taar, vibrafoon, percussion en slagwerk. De band heeft een fluitiste. Kaarten voor dit concert zijn in voor verkoop verkrijgbaar bij de Nutsspaar- bank aan de Deutzstraat 4, Café-restau- rant Nijman aan de Kerkweg en bij het secretariaat, Ten Doesschateslraat 55 (tel. 33950) in Heemskerk en in Bever wijk bij reisbureau Oosterom aan de Zeestraat. Het concert wordt georganiseerd door de Werkgroep Jazz Heemskerk. In de familie zat veel zeemansbloed en de tijd na de oorlog daagde haar verschrikkelijk uit om eens wat verder in de wereld rond te kijken. Die kans bood het Rode Kruis, dat toen aan jonge vrouwen een korte opleiding aanbood voor het vele werk dat er in Indonesië te doen viel. Maar daar werden de banden met Nederland verbroken en het Rode Kruis benutte de uitgezonden krachten ten behoeve van de thuisva renden. Mevrouw De Bont herinnert zich nog heel schérp die tijd met alle bijzondere ervaringen, veel ellende, dag en nacht werken, maar ook de tijd van grote collegialiteit èn saamhorigheid in het Rode Kruis-team. BEVERWIJK. In de Vredevorst- kerk aan de Laan der Nederlanden houdt de Huurdersbelangenvereniging „Voor Allen” woensdagavond 9 maart een voorlichtingsbijeenkomst over de kabeltelevisie. BEVERWIJK. Famila Nederland BV, een volledige dochteronderneming van NV Gebr. D. Schuitema (Centra), gaat in Beverwijk haar derde zelfbedie- ningswarenhuis vestigen. De nieuwe Fa mila, die begin september officieel zal worden geopend, vergt een investering van 8,5 mln. en zal werkgelegenheid bieden aan ca. 240 personen incl. partti- me-krachten. Dit zei de heer A. Ooster om, algemeen directeur van Famila, vanmorgen op een persconferentie in Beverwijk. 1^. i "'f

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7