OP INITIATIEF VAN GEMEENTE EN BSCR Voorlichting over toekomst van uüLiikt vormings- en ontwikkelingswerk ZELFBEDIENINGSWARENHUIS IN DE BEVER JacobsI adder bij brand flink beschadigd Werk voor Bromfietser 250 mensen naar ziekenhuis Nationaal Hekelcabaret Politienieuws Donkey Shot naar Folklore-avond Stichting Theater Beverwijk Postzegel- ruilbeurs BUURTHUIS VEILINGEN Ui 1111 Burgerlijke! stand I A 99 99 I HOUTEN DEPOT MET AUTO GERAMD Collecte voor reumabestrijding I W«WWWBEVERWIJK 7 8 dinsdag MAART BEVERWIJK-HEEMSKERK 19 7 7 - 4- I (Van een onzer verslaggevers) Werkgelegenheid sSHf (Van een onzer verslaggeefsters) V :g BEVERWIJK Onder auspi ciën van de Stichting Theater Beverwijk wordt vrijdagavond 11 maart in ontmoetingscentrum „De Nieuwe Slof” een Indiaas concert gegeven, afgewisseld met Indiase dans. Het concert begint om 20.30 uur. 4 a' F BEVERWIJK Het Familia-warenhuis, dat begin september in het Winkelcentrum „De Bever” wordt geopend, mikt op een jaarlijkse omzet van veertig miljoen gulden en een gemiddeld bezoek van 20.000 mensen per week. Familia Beverwijk is het derde zelfbedieningscentrum van Fa- milia Nederland B.V., een volledige dochteronderneming van N.V. Gebr. D. Schuitema te Amersfoort. De nieuwe Familia te Beverwijk vergt een investering van negen miljoen gulden. Er komen 250 mensen te werken, waarvan 110 in vaste dienst. - F -f 9 i-22 nd ag nd an er I f I I I (Van een onzer verslaggeefsters) »n ;n ie Lt Indiase muziek en dans De Nieuwe Slof m Het Nationaal Hekelcabaret. 1 de 5 Kala Sitarspeler Bhartiya. t Famila Beverwijk mikt op 20.000 bezoekers per week 30 lag lat n n 1 1 Bij Famila kunnen de bezoekers alle artikelen in één koopgang vinden. Dooi de rechtstreeks inkoop bij de fabriek, door een gedeeltelijk geautomatiseerde verwerking van de goederen in de win- peringen, alsmede met de betrokken be volking, terwijl bovendien in het plan en het programma dient te worden ver meld op welke wijze het overleg gestalte heeft gekregen. Daarom is besloten om voor een groot aantal organisaties een eerste openbare vergadering over deze materie te beleg gen. Die vergadering begint op 14 maart om acht uur ’s avonds. kei en door een efficiënte goederenpre sentatie is het mogelijk tegen lage kos ten en een hoge omzet per m2 verkoop ruimte, lage prijzen te hanteren. Famila werkt niet met magazijnen, maar plaatst de voorraad goederen in stellages in het warenhuis. Men werkt niet met eigen merken. Famila Beverwijk krijgt in het win kelcentrum „De Bever’- de beschikking over 5000 m2 verkoopvloeroppervlakte verdeeld over twee verdiepingen. Nieuw is de wijze waarop het publiek al win kelend van de parterre naar de eerste verdieping kan komen. De verkoopruim ten zijn verbonden via een rolpad met een speciaal profiel, waarop het publiek Famila superstore in het winkelcen trum De Bever, in het hartje van Bever wijk. Begin september wordt dit zelfbe- dieningswarenhuis, dat zich in Bever wijk een grote toekomst toedenkt, ge opend. BEVERWIJK De noteringen op de veilingen in Beverwijk waren maandag als volgt. Groenten: Boerenkool 41-61, breekpeen 59-100, prei 195-220, spinazie 100-145. ol- iir gd gd 555 le et ij k Is >e le i. 0 1 9 A, r. u. an r- IS- gd u 15 o- BEVERWIJK. Op initiatief van de gemeente Beverwijk en de BSCR wordt op maandagavond 14 maart in het ont moetingscentrum „De Nieuwe Slof” een openbare bijeenkomst gehouden, tijdens welke voorlichting wordt gegeven over de in juli 1976 verschenen „Rijksregeling voor het plaatselijk vormings- en ont wikkelingswerk voor volwassenen”. N*man, Carmen Fernandez de winkelwagens stevig kan vastzetten en samen met het wagentje via het rolpad op de eerste verdieping kan ko men. BEVERWIJK Bij een brandje voor de lts aan de Brink is een zogenoemde jacobsladder zwaar beschadigd. De lad- der-eigendom van een Beverwijks dak- bedekkingsbedrijf - stond tegen de pui van de school. Kwajongens hebben het gevaarte waarschijnlijk met behulp van benzine uit het ingebouwde tankje in de brand gestoken. De motor en de ladder zelf liepen flinke schade op Tevens dient de gemeente een jaar lijks plan van activiteiten vast te stellen. Verder zijn er nog de volgende voor waarden. Famila Beverwijk biedt werkgelegen heid aan circa 250 mensen, inclusief part-time arbeidskrachten. De heer Oos- terom verwachtte, dat er lichte proble men zullen gaan ontstaan bij het aan trekken van de 110 werknemers-sters, die in vaste dienst moeten komen. Het bedrijf zal een dezer dagen met een werfcampagne beginnen, waarin ook een informatielijn naar de scholen in IJmond- Noord is opgenomen. Snelheidscontrole - Tijdens een snel heidscontrole op de Alkmaarseweg heeft de politie Beverwijk dn totaal vijfender tig bekeuringen ui'tgedeeld. HEEMSKERK. GEBOREN: Egbert Krook, Meta Sophia Beemer, Ralph Abbink, Vincent Cor Pirovano, Silvia Torres Villar, Jellina Dolle, Jo hanna Margaretha Maria Meines, Nils Lucas Poetoehena, Silvia Riadigos Al berto, Erik Dijkstra. Arthur Johannes Duineveld, Kevin Duin, Kim Schroduer, Susanne Catharina talman, Lydia van de Kamp, Maria del Alvarez. GEHUWD: Wilhelmus Petrus van Riel met Ga brielle Mildred Brouwer, Hindrik Pol man met Appelonia Elisabeth Wentink, Hans Bakker met Henriet Bakker, Jo hannes Maria Meijland met Catharina Theodora van Lange, Nicolaas Michiel Toorenent met Johanna Antonia Jonker. ONDER TROUWD: Wilhelmus A. M. HEEMSKERK. Het Nationaal He kelcabaret verzorgt op zaterdagavond 12 maart het programma in het jongeren centrum „Donkey Shot” aan de A. Ver- herentstraat. HEEMSKERK. De Postzegelvereni ging Heemskerk houdt op zondag 13 maart, in samenwerking met de Kenne- mer Postzegelclub uit Beverwijk, weer de jaarlijkse ruil- en beursdag, ditmaal in „De Jansheeren”. Deze ruil - en beursdag is voor een ieder toegankelijk van 10 tot 17 uur. Veel zaalruimte zal worden benut voor het ruilen onderling. Ook zullen er ver schillende handelarenstands komen, met aanbiedingen op het gebied van de phi latelic. Verder wordt tentoongesteld de verenigingsverzameling „Posthistorie van Heemskerk”. Plan en programma moeten vóór 1 nqvember van het jaar dat voorafgaat aan het jaar waarvoor het geldt, aan de minister van CRM worden ingezonden. BEVERWIJK. Tussen 14 en 20 maart wordt de jaarlijkse collecte ge houden ten behoeve van de reumabe strijding. In Beverwijk zijn dringend nog enkele collectanten nodig. Degenen die hun me-' dewerking willen verlenen wordt ver zocht zich in verbinding te stellen met mevrouw Hazelhoff, Vondellaan 56, tele foon 27590 of met mevrouw Schipperus, Prinsesselaan 4, telefoon 28220 in Bever wijk. HEEMSKERK Een 19-jarige brom fietser ulit Heemskerk is gistermiddag met onbekende verwondingen in het St. Jozefziekenhuis opgenómen, naidat hij op de kruising Maerelaan-St. Agnesplant- soen geen voorrang had verleend aan een 14-jarige fietser en bij de botsing ten val was gekomen. De fietser bleef ongedeerd. Deze bijeenkomst wordt geopend door ir. J. Camfferman, wethouder van on derwijs en culturele zaken. De heer B. van Oyen, medewerker van de Culturele Raad Noord-Holland houdt daarna een inleiding over de rijksbijdrageregeling en daarna is er discussie mogelijk over de toepassing van de regeling in Bever wijk. w Famila hoopt met de vestiging van het warenhuis in „De Bever” de huidige afvloeiing van consumenten uit Bever wijk en omgeving naar Haarlém, Zaan dam en Alkmaar te stoppen. De heer Oosterom: „De zuigkracht van het stads centrum dient te worden vergroot. Van die extra consumentenstroam naar Be verwijk profiteert natuurlijk ook de plaatselijke middenstand, met name de ondernemers die opereren in de sfeer van de secundaire levensbehoefte”. Fa mila beschikt momenteel over waren huizen in Weert en Tilburg. Verwacht wordt dat de drie bedrijven volgend jaar een omzet bereiken van 150 miljoen gulden. In 1981 wil Famila zes zelfbedie- ningswarenhuizen in Nederland exploite ren. De Werf. Dit jaar is het voor het eerst ook in buurthuis „De Werf” aan de Jan Ligthartstraat mogelijk om hulp te krijgen bij het invullen van belas tingformulieren. Een deskundige van de belastingdienst is op maandag 21 en maandag 28 maart van 9 tot 12 uur en van 14 tot 16 uur aanwezig in het buurthuis. Men dient zich in verband met een vlotte afwerking van te voren op te geven. Dit kan telefonisch via nummer 33808. Wjk aan Duin. In het buurthuis Wijk aan Duin aan de Beverwijkse Wil- genhoflaan wordt donderdag 10 maart weer een open klaverjasavond gehouden die om 8 uur begint. Het gemeentebestuur van Beverwijk en het bestuur van de Beverwijkse Soci aal Culturele Raad achten het van be lang op de ontwikkelingen inzake het vormings- en ontwikkelingswerk vooi volwassenen in te spelen. De organiserende verenigingen richten een voorlichtingstand in bij welke men alle inlichtingen kan krijgen over de verenigingsactiviteiten. BEVERWIJK. Onbekenden hebben voor zo’n drieduizend gulden aan vernie lingen aangericht aan het houten depot van Rijkswaterstaat aan de Reinders- weg. Waarschijnlijk is de toegangsdeur met een auto geramd, terwijl op het gebouwtje zelf ook enige malen met een auto werd ingereden. De ruiten sneuvel den en het houtwerk liep flinke schade op. De rijksbijdrageregeling maakt het mogelijk, dat gemeenten een rijksbijdra- ge ontvangen in de te verlenen subsidies ten behoeve van het vormings- 'en ont wikkelingswerk voor volwassenen, tenzij dit vormings- en ontwikkelingswerk ai op grond van een andere regeling door het rijk wordt gesubsidieerd. 13 an lag ek, 1.30 x>r ss- BLOEMEN: Anjers 10-45, trosanjers 8-22, anemonen 95, blauwe druif 55-70, chrysanten 120-190, forsythia 15-45, freesia 8-25, gerbera 2-26. hyacinten 120 per bos, narcissen 5-16. roos 55-95, baby- roos 15-43, tulpen 12-31. Wil de gemeente voor een rijksbijdra- ge in aanmerking komen dan dient de gemeenteraad een plan vast te stellen, waarin wordt aóngegeven op welke wij ze door een samenhangend patroon von sociaal-culturele en educatieve voorzie ningen een gevarieerd aanbod van vor mings- en ontwikkelingswerk en onder wijs voor volwassenen kan worden gere aliseerd. Zo’n plan dient vergezeld te gaan van een inventarisatie van het educatieve werk voor volwassenen. van Scheijndel en Elisabeth T. C. Beentjes, Johannes L. Sinn'ige en Pierkje Zijlstra, Gerrit J. D. Ilbrnik en Cornelia M. J. Welp. OVERLEDEN: Gerarda Johanna van Gulik geboren van Alphen oud 92 jaar, Theodoras Stengs oud 76 jaar. Voorheen speelde dit team onder de naam „Grimlach” en toen werden er etiketten opgeplakt als onafhankelijk, vrijpostig, morbide, intelligent, lollig, ijdel, politiek, spits en arrogant. In de zes jaren dat zij nu optreden zijn de oude uitgangspunten gehand haafd. Het is geen vrijblijvend entertainment. Er worden een aantal zaken bij de naam genoemd en dat komt vaak hard aan. Dat alles binnen een goede muzikale omlijsting. Aan het Nationaal Hekel Ka- baret doen mee Gerard Elschot en Louis Engels, met aan de piano Tineke van Koppen of Peter Hekker. Het optreden van het cabaret begint zaterdagavond pm half tien Het warenhuis in „De Bever” wordt door Schuitma van eigenares Pak- hoed-Blaauwhoed uit Rotterdam ge huurd. Famila zal in Beverwijk een assortiment van ongeveer 30.000 artike len bieden, die rechtstreeks bij de fabri kanten werden gekocht. Tussen Famila en een traditioneel warenhuis zijn enkele kenmerkende verschillen, zo vertelde de heer A. Oosterom, directeur van Famila Nederland tijdens een maandagmorgen gehouden persconferentie Voor de muziek tekent de sitarspeler Shri Jamal-Ud-Din-Bhartiya, die met Ravi Shankar (Concert for Bangla Desh) tot de meest bekende sitarspelers ter wereld behoort. Zijn groep omvat voorts Abdul Gafoor Kawa (tabla) en Kumari Darshan (tampura). Het is vooral Kuma ri Darshan die baanbrekend werk ver richtte voor de Indische muziek hier in het westen, maar op muzikaal gebied is Bhartiya de onbetwiste meester. Shri Jamal-Ud-Din-Bhartiya is zoon van Ustad Qadar Khan, die hofmu sicus was aan het hof van de Maradja van Sailana. De muzikale afstamming is in India erg belangrijk in verband met de diverse stijlen, verworvenheden 1 en bekwaamheden die de verschillende fa milies van geslacht op geslacht over brachten. Bhartiya werd geboren in 1931. Op tienjarige leeftijd gaf hij zijn eerste voorstelling op de sitar. Op zijn zestien de werd hem een plaats als staff-player bij de All-India Radio aangeboden. Sa men met Ravi Shankar richtte hij in New Delhi een instituut voor vocale en instrumentale muziek en danskunst op, de Triantri Kala Kendra. Dergelijke scholen zijn later ook in de USA opge richt, onder andere in Los Angelos en Boston. Kaarten voor het Indiaas concert in „De Nieuwe Slof” zijn verkrijgbaar bij reisbureau Lisonne-Lindeman aan de C.H.Moensstraat in Beverwijk; bij reis bureau Orion aan het Burg. Nielenplein in Heemskerk; bij de WV-IJmüiden; de VVV-Castricum en bij de firma Mijnen aan de Verlengde Voorstraat in Wijk aan Zee. Famila verwacht geen parkeerproble men. „De gemeente Beverwijk heeft in dertijd een studie gemaakt over de toe komstige winkelsituatie in Beverwijk. Los van die gegevens heeft! onze marke ting afdeling een eigen onderzoek ge pleegd, waarin men tot de conclusie kwam dat Famila Beverwijk op een groot verzorgingsgebied met een straal van 15 kilometer i;an rekenen, een be hoorlijke parkeeraccommodatie aanwezig is en deze regio uitstekend voor onzo artikelenbranche geschikt is”. De heer Oosterom deelde nog meQ, dat vertegenwoordigers van de winkeliers vereniging „Stadscentrum” en de Bever wijkse Ondernemers Centrale bijzonder verheugd over de komst van het waren huis zijn. In het assortiment van Famila zitten naast een volledig levensmiddelenpakket ook non-food produkten, zoals textiel- waren, huishoudelijke apparaten, ver lichting, serviesgoed, rijwielen, dierenbe nodigdheden, auto- en rijwielaccessoires, huishoudelijke artikelen, grammofoon platen, schrijfbenodigdheden, foto- en campingarlikelen, speelgoed, radio’s, tv’s koelkasten, wasmachine^, parfumerie, schoenen, hobbyartikelen. ijzerwaren, timmerhout, wandplaten, tegels, bouw stenen- keuken en electro accessoires. Het plan dient het gehele gebied van de gemeente te bestrijken. Bij de voor bereiding van het plan en het program ma dient overleg te worden gepleegd met de betrokken instellingen en groe- 1

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7