Verkiezingsuitslag tast machtsblokken niet aan Haven Geen toestem ming voor bejaardenhuis in IJmuiden kwispel- Woonruimtegebrek voor Max een beetje kleinste huishoudens bastaard. In de Vishal OPENING VAN ONZE APARTE SHOP VOOR DE KLEINERE MATEN 7/1111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111111^ NIEUWE ONDERNEMINGSRAAD BIJ HOOGOVENS IJMUIDEN Zwemdiploma’s BEVERWIJK Luxor City Theater Kennemer Theater Stadsschouwburg -w' '"“W 1 donderdag 1 o MAART 197 7 6 optiek Weigering van minister STUURGROEP ORGANISEERT ENQUÊTE ■w >- Nu ook komplete pakken, broeken, jacks, shirts, blouses, denimbroeken en jurkjes enz. enz. voor jullie van 8 tot 14 jaar. Ter gelegenheid van deze opening maakt de bekende SNELTEKENAAR René Roos GRATIS VAN IEDEREEN EEN RAZENDSNELLE KARIKATUUR van 10 tot 16 uur LANGE NIEUWSTRAAT 185 (Noordarcade) IJMUIDEN. TEL. 13899 'f J°’ v Op veler verzoek zaterdag a.s. 12 maart OPENING VAN ONZE Z Strijdbaarheid ADVERTENTIE (Van een onzer verslaggevers) te waar u zelf kiest en vakkundig wordt geholpen films b DImé 'he *rid u. zan 2k- ser ij- NAAM: Max LEEFTIJD: 2 jaar on- RAS: Groenendaler VERGOEDING: 60,- INLICHTINGEN: 62550-15744 m- Lle honden ADVERTENTIE Rotterdam; Hamburg, De Unie BLHP en de Algemene Vereni ging van Hoogovenspersoneel behielden ieder twee zetels. De jonge alleenwonende zou zich kun nen behelpen met een zitslaapkamer met kookhoek, badruimte met toilet, en ber ging. Voor de iets oudere lotgenoot heeft men zich al weer iets meer levensruimte gedacht. Ook bij het vaststellen van de minimum eisen voor de tweepersoons huishoudens is duidelijk rekening gehou den met een weinig comfort. Overigens kan de stuurgroep momen teel niet veel meer doen dan dit soort voorbereidende activiteiten want, zo bleek gisteravond nogmaals, woonruimte is niet beschikbaar. Om van de huidige situatie in Velsen een duidelijk beeld te krijgen zal in Het college vraagt de gemeenteraad haar hiertoe te machtigen. 5: ie De nieuwe rampenfilm „Two Minute Warning”, die enkele weken geleden uit de studio’s van Hollywood rolde, is een nn'neilsfilm van formaat, zo schreef onze filmcriticus Charles Boost. Geen vlieg tuig dat gekaapt wordt, geen hotelwol- kenkrabber waarin op de 93ste verdie ping brand uitbreekt, geen oceaanstomer met een tijdbom. Ditmaal een stadion met meer dan 90.000 bezoekers, 33 uit gangen en een scherpschutter. De organisatorische omvang van het geheel met zijn stampvol stadion, waar- .16 4c: in- ij. ist j. vo u. ith ia 5, ia n. en u: en an as- L30 7-9 50 le e. ij ;e >n ït n ÏD samenwerking met het bureau Intomart een inventarisatie worden gehouden bij de één- en tweepersoonshuishoudens. Aan de hand van de gegevens die men op die manier hoopt te verzamelen ver wacht men ook enig inzicht te krijgen in de wensen die leven bij deze slecht- bedeelde groepen. Een stevig brok hout zeilt door de lucht en Max is helemaal „in”. De riem kan af want de zwarte krachtpatser vindt het allemaal veel te leuk. Prakkiseert niet over weglopen. Dat is de pure aanhankelijkheid die hem als een stuk erfgoed is meegegeven door zijn stamvader Piccard d’ Uccle die ooit huisde op het Kasteel Groenendaal in de buurt van Brussel. Jazeker deze onverschrokken jongen is van Belgische origine. Daarom nu niet meteen flauwe grap pen over domme Belgen en zakken pa tat, maar gewoon eens even stilstaan bij deze zwarte parel en goed overwegen of er niet een stevige hoek vrij is in een degelijk gezin met stevige mensen die evenals Max beschikken over een stevig stuk levenskunst. IJMUIDEN De uitslag van de on- dernemingsraadsverkiezingen bij Hoog ovens heeft de machtsverhoudingen bin nen de raad niet aangetast. Het NVV- NKV wist haar meerderheidspositie - één zetel meer dan de overige fracties - te behouden ondanks de vooruitgang die het CNV en de Vereniging van Hoger Hoogovens Personeel boekten. Deze winst zal vooral ten koste zijn gegaan van Constructief Overleg dat zwaar ge- Cindy de chow chow van verleden week hoefde niet lang te wachten op een warme mand. Die stond al klaar aan het Moerbergplantsoen in IJmuiden. den. „Toch stemt ook die categorie al vast op ons”, zo vermoedde Rot. Het NKV wisselde stuivertje met haar partner, het NVV. De katholieke vak bond won een plaatsje; de socialistische bond stond er een af. Aanvoerder van de NKV-lijst, J. H. Koopmanschap, was content met deze lichte verschuiving. Hij wees er op dat de positie van het NKV ten opzichte van het NW versterkt is. Vóór de verkiezingen had het NVV tien en het NKV vier zetels. Nu is die verhouding negen tegenover vijf. Personeelsdirecteur ir. G. Wilmink zag in de uitslag van de verkiezingen geen opvallend beeld. Hij constateerde dat het machtsoverwicht van NVV-NKV over eind was gebleven doch hoopte dat de nieuwe ondernemingsraad „een con structieve dialoog met de concernleiding aangaat zonder politiserend op te tre den”. Max komt uit Alkmaar. Zijn baas kreeg problemen met de gezondheid van zijn rug en wie kennis heeft gemaakt met de krachten die verborgen gaan onder de zwarte pels van Max zal be amen dat zo’n bonk kracht en speelsheid geen passende remedie is om van die problemen af te komen. Omdat er bij het asiel ,in Alkmaar momenteel een verbouwing aan de gang is - de uit hout opgetrokken bouwsels worden vervangen door moderne stenen dieren verblij ven - werd Max op transport gesteld naar IJmuiden Nu is het wetenschappelijk bewezen dat verhuizing van een plattelandsge meente naar een plekje waar een zilte zeewind waait bijzonder verfrissend kan werken. Max heeft daar ook duidelijk geen moeite mee. Van de Groenendaler in het algemeen is bekend dat hij niet uitsluitend een mooie hond is die kan wedijveren met de luxe paradepaardjes der kynoiogische fokprestaties maar dat er een karakter is ingebouwd dat ziclr onderscheid door eigenschappen als moed”, „aanhanke lijkheid” en „waakzaamheid”. Hoewel Max niet 100 procent raszui ver is, is dat nauwelijks waarneembaar. Niet qua uiterlijk en evenmin naar het ingebouwde programma. Toch zullen belangstellenden aan bepaalde voor waarden dienen te voldoen willen zij van deze allervriendelijkste metgezel ook echt plezier beleven. Max is zonder meer een krachtpatser. Een ijzersterke hond die éénmaal in zijn halsband zijn begeleider op de proef stelt. Dat wil zeggen, door middel van een soort automatische transmissie wordt direkt van stilstand overgescha keld op „volle kracht vooruit”. De foto graaf die buiten de poort van het asiel even staat te wachten tot KWISPELdoor „naar buiten” komt heeft geen tijd om zijn camera in stelling te brengen. Ver bouwereerd staart hij de zwarte schicht na die als een soort ballonnetje zijn be geleider achter zich aansleept. Maar Max toont begrip voor deze wat F Als leveranciers van “gezichtshulpmiddelen leggen wij grote nadruk op een “goede bril”. Omdat dit voor ons, als gespecialiseerd opticien- optometrist het belangrijkste is. In onze eigen werkplaatsen zorgen wij voor een nauwkeurige verwerking van de glazen in het door u gekozen montuur. De waarde van uw bril wordt immers niet bepaald door de prijs, maar door het vakmanschap.de service en de nazorg. - Dat zijn dingen waar u op moet letten als het om uw gezichtsvermogen gaat. Kennemerlaan 92, IJmuiden, tel. 02550- 15072 BEVERWIJK. De vólgende jongens en meisjes zijn geslaagd voor hun A- diploma op in het Sportfondsenbad; Sandra Acda, Jacqueline Adrichem, Eve line Appel, Elies Arxhoek, Carols Arx- hoek, Remco Bol, Peter ten Broecke, Richard Deshayes, Jolanda van Domse- laair, Ellen Doodeman, Geertje Engel hart, Norma Eyking, Rudy Fennema, Maud van Gooi, Frieda vd. Haak, Moni ca Hakvoort, Albert-Paul Hartendorp, Ronald Koster, Hendrik v.d. Hoff, Da nielle Kowijk, Fabienne Kuil, Jeroen Nieboer, Marcus Nij man, Aletta Rozema, Linda Tromp, Barbara Veldmans, Desi ree Vergers, Mirjam Wedkseler, Theo Winnubst, Simon Zwart. binnen en waarbuiten zich allerlei dra matische activiteiten ontwikkelen, ter wijl de bezoekers ademloos naar een spannende football wedstrijd kijken en er zich nauwelijks bewust van zijn dat er doden om hen heen vallen, dat gecom pliceerde geheel blijkt in goede handen te zijn bij regisseur Peerce. De film ontwikkelt een thema, zoals dat in o.s. „Jaws” en „The Marathon Man” is uit gewerkt. VELSEN Minister Van Doorn van CRM heeft niet toegestemd in de bouw van een verzorgingstehuis voor bejaar den ter vervanging van het W. F. Vis- senhuis in IJmuiden, Gedeputeerde Sta ten van Noord-Holland hadden een posi tief advies aan de minister gegeven, maar het ministerie heeft toestemming geweigerd op grond van bezuinigingen, dlie elke uitbreiding van de capaciteit voorlopig verbieden. Daarop moesten G. S. de afgifte van een verklaring van geen bezwaar voor de bouw van het bejaardentehuis weigeren. De gemeente Velsen wil het hierbij niet laten zitten en B. en W wilen tegen deze beslissing van G. S. bij de Kroon in beroep gaan. KWISPELdoor schrijft over die in het Kerbertasiel aan de Heeren- duinweg 8 op een nieuwe eigenaar zitten te wachten. Behalve op woensdag en zon- en feestdagen is het asiel dagelijks geopend van 9 tot 13 en van 3 tot 6 uur. ’s Zaterdags van 9 tot 1 uur. Zondagmiddag in het theater aan de Breestraat „Sandokan”, een Indiaanse vrijheidsstrijder, die al eerder over ons televisiescherm raasde. Liefde.- haat, ac tie en gebroken beloftes in deze tempo rijke vechtfilm. Natuurlijk werd de vraag opgeworpen of de bevolking wel het nut van de inventarisatie zou inzien en spontaan zou medewerken. Besloten werd om door middel van publikaties in de krant en duidelijke directe correspondentie de mensen zo nauwkeurig mogelijk te in formeren over het doel en de mogelijke resultaten van de enquête. Die resultaten zullen onder meer onder de aandacht worden gebracht van de minister van Volkshuisvesting. Zeker zal niet worden nagelaten om indien ooit groen licht wordt gegeven voor bebouwing van de Velserbroekpolder met de geïnventari seerde gegevens in de hand te pleiten voor behuizing van alleenstaanden en tweepersoonshuishoudens. :g; 11e Met de film „De Rode Boekanier” zet het City Theater haar reeks spannende en groots opgezette avonturenfilms voort. Na Spartacus is het nu de Rode Boekanier, die de strijd tegen onrecht en uitbuiting op zich neemt en daarmee de zeerover van het type ruwe bolster, blanke pit op het filmdoek tovert. De rode draad door de film wordt bijna vanzelfsprekend gevomd door het mooie meisje „Jane”, waarop de Rode Boekanier wel verliefd moet worden. Het verhaal in de Rode Boekanier is niet ingewikkeld. Kaperkapitein Ned Lynch, de Rode Boekanier van het schip „The Blarney Cock” haalt zich de woede van een in- en inslechte gouverneur van Jamaica op de hals door een andere boekanier vlak voor diens terechtstelling te bevrijden met zijn mannen. De gou verneur geeft in zijn woede de schuld aan opperrechter Sir James, die van al zijn goederen vervallen wordt verklaard. Bijtende hond. Een 18-jarige Be verwijken die gistermiddag over de Muniiikenweide liep met zijn hondje op zijn arm, werd door een plotseling uit een steegje schietende Duitse herder flink in het rechterbovenbeen gebeten. De man moesit zich door zijn huisarts laten behandelen. De eigenaar van de bijtlustige herder is bekend. havend uit de verkiezingsstrijd voorschijn is gekomen. Lijstaanvoerder J. A. Eggermont van Constructief Overleg gaf na het bekend worden van de uitslag te kennen dat het verlies voor hem niet onverwachts was gekomen. Hij had de afgelopen drie jaar ervaren dat veel ex-NW’ers sympathie koesterden voor Constructief Overleg doch zich liever aansloten bij een vak bondsorganisatie, zoals het CNV. Egger mont betreurde de opstelling van de Industriebond NVV die tijdens de ver kiezingscampagne in haar orgaan had geageerd tegen het Constructief Overleg. J. J. C. Geluk van de Industriebond CNV toonde zich erg gelukkig met de verdubbeling van het aantal zetels. „Ik was met drie zetels al tevreden geweest. Ik had niet durven hopen dat wij zo sterk te voorschijn zouden komen”. Hij sloot niet uit dat de gematigde houding van het CNV - met name tijdens de recente stakingen - van invloed is ge weest op de uitslag. De eerste man op de lijst van de Industriebond NW, G. van Hal, noemde het resultaat „alleszins be vredigend”, ondanks de lage opkomst. Het geringe aantal werknemers dat naar de stembus was gegaan schrijft hij toe aan de werktijdverkorting. Woensdag aangekomen: Torstem, Bristolchannel; Fridel, Ro chester, IJmuiden; Ingmar, Gent; Kir sten Tholstrup, Zeebrugge, IJmuiden; Komeit-1, Kranfors; Tempest, Noordzee, IJmuiden; Egeon, Hull; Brinda, Poole, IJmuiden; Leninbad, Tuapse; Gretchen von Alwoerden, Hull; Mieke-1, Hull; Eemsborg, Zweden, Zaandam; Norsk Bar de. Wilhelmshaven; Cadiz. Rotter dam; Woensdag vertrokken: Maridiian-1, Hamburg; Nordwind, Apapa; Kenrix, Poole, IJmuiden; Tor Britannia. Gothenburg; Noord-Holland, Noordzee, IJmuiden; Blitar, Suez; Ruso, Nantes; Fridel, Kiingslynn, IJmuiden; Neptunius, Dundee; Eotonia, Rotterdam; Export Patriot, Felixtowe; Kirsten Thol strup, Arklow, IJmuiden; Leif Erikson, Stavanger; Medina, London; Cantal-1, Antwerpen; Lubeca, Pasages; Ha vel land, Rotterdam; Cariba, Rotterdam; Bellatrix 1, Bremen; Corfus, Ipswich; Donderdag aangekomen: Eurco Feith, Bremen; Armadale, Ant werpen; Riknes, Immtagham; Hebe, Antwerpen; Sterling Rock, Cont. Plat. IJmuiden.: Donderdag vertrokken: Sonja Egholm, Rotterdam; Laertes, Antwerpen: Dalla, Hamburg, Solea, Noordzee, IJmuiden; Adygeny, Rotter dam;. In een taveerne ontmoet Ned de dochter van de rechter en via haar komt hij aan de weet, dat de gouverneur van plan is er met de door hem oneerlijk vergaarde rijkdommen vandoor te gaan. Ned. vangt de gouverneur op, geeft de rechter zijn eigendommen terug en sluit tenslotte Jane in zijn armen. Zondagmiddag tekt de legendarische held Hercules in City ten strijde tegen het nog legendarischer Atlantis. On danks talloze moeilijkheden weet Hercu les het geheim van Atlantis te ontdek ken en richt hij het machtige volk ten ronde. Terence Hill, alom aanwezig in ..No body is back delf je graf”. Senator Logan is het brein achter de overvallen op goudtransporten naar de bank. On- middellijk na zo’n overval wordt er een onschuldige schuldige aangewezen, die door beul Django wordt „gehangen”. Omdat de beul een speciale techniek heeft ontwikkeld waarbij het slachtoffer niet sterft groeit het legertje ex-gehan- genen gestaag en samen met deze man nen beraamt Django plannen om Logan te doden. Buiten zijn medeweten om overvallen de ex-gehangenen een goud- transport. In de jacht op de overvallers én Django wordt op een kerkhof de strijd tussen de twee aartsvijanden be slist. Vrijdag- en zaterdagnacht gaat het er in het Kennemer Theater weer warmpjes aan toe in „Meisjes die om een beurt vragen”. Zondagmiddag voor de jeugd „Ali Baba en de 40 rovers” en in het Kennemer Theater 2 Pasolini’s beroemde „The Canterbury tales”; deugende verhalen van reizigers. VELSEN De stuurgroep Huisvesting Alleenstaanden en Tweepersoonshuis houdens heeft een aantal normen op papier gezet die het begrip alleenstaan de huishoudens” en „tweepersoonshuis houdens” nader definiëren. In een verga dering van de stuurgroep die gisteravond in het Stadhuis werd gehouden konden de leden zich in grote lijnen wel met deze normen verenigen. onhoudbare situatie en laat zich na een stevige plas gedwee aan de band verder leiden. Op „af” gebeurt er niets. Op „liggen” gaat hij door zijn stevige staan ders. Kijkt verwachtingsvol op naar KWISPELdoor. De blik wordt begrepen. De fameuze Clint Eastwood is zater dag en zondag te zien als „Dirty Harry” in de gelijknamige thriller van Don Siegel. Harry is een agent in burger van de moordbrigade, die achter een maniak aanzit in het grote San Fransisco. Hij is een echte keiharde smeris, die niet op een schot meer of minder kijkt. Een vuurgevecht op een dak met door de kogels exploderende lichtreclames, een meisje, dat levend is begraven, folterin gen, sadisme en een happy end, voor zover darvan nog kan worden ge sproken, vormen het recept van deze film. Zondagmiddag kan de jeugd in de Stadsschouwburg genieten van de kwa jongensstreken van Pietje Bell, een film, die geen andere aankondiging behoeft. Bovendien zouden veel Hoogovensar- beiders niet doordrongen zijn van de ernst van de situatie. „Juist nu Hoogo vens in de rode cijfers verkeert, is een sterke personeelsvertegenwoordiging van groot belang”, zei Van Hal die de strijd baarheid onder het personeel miste. „Men kent hier de strijdbare houding niet, zoals die zich elders in de metaalindu strie manifesteert”. Schertsend voegde hij eraan toe: „Ik zeg wel eens dat Hoog ovens haar nieuwe personeel recruteert uit warme bakkers en tuinders voor wie de industrietraditie onbekend is”. Met het gevoelige verlies van Constructief Overleg was Van Hal in zijn nopjes. „Ik ben altijd blij als ongeorganiseerde clubs verliezen lijden. Mijn verwachting is dat Constructief Overleg bij de volgende verkiezingen geheel wordt uitgescha keld”. Werknemerscommissaris en lijsttrek ker van de Vereniging van Hoger Hoog ovens Personeel, F. Rot, zei gerekend te hebben op twee zetels en gehoopt op drie. Zijn wens was tenslotte in vervul ling gegaan want de VHHP won één zetel. Rot vertelde dat de VHHP die de rechtspositie van het hoger personeel wil veranderen in een aparte CAO, een be hoorlijke campagne had gevoerd. Daar mee had de Vereniging niet alleen haar 1000 leden bereikt, maar ook een paar honderd andere Hoogovenswerknemers die met hun salaris nog net niet tot het hoger personeel gerekend kunnen wor- Aan de woensdagmarkt werd aange voerd: 1 kist tarbot en griet; 219 kisten kabeljauw; 651 kisten koolvis; 21 kisten schelvis; 87 kisten wijting; 8 kisten schol; 14 kisten schar en 44 kisten varia. Prijzen in guldens Per 1 kg: Alle soorten tong 13,20; tarbot 15,40. Per 40 kg: Leng leng 82-70; hake 222- 196; hammen met kop 154; tarbot 456- 256; griet 176; kabeljauw één 118-110; ■kabeljauw twee 164-114; kabeljauw drie 134-114; kabeljauw vier 134-106; kabel jauw vijf 134-122; koolvis één 39-38; koolvis twee 40-39; koolvis drie 42-41; koolvis vier 38-32; schelvis één 162; sdhélvis twee 92; schelvis drie en vier 73-70; schol drie 144-122; schol vier 104- 90; wijting drie 70^51; schar 82-67; poontjes 55; haai 104-100; steenbolk 55- 48; schartong 63; bot 23. DE BESOMMINGEN WAREN: VL 89 ƒ31.300, UK 23 5.560, IJM. 18 5.700, UK 135 en UK 145 5.000,-. Een deense kotter: RL 288 14.500,-. SOORT: Kerel ■i -airs u oYxn

IJmuider Courant | 1977 | | pagina 7